„DE MAN, DIE ALLES KAN", een vriendelijke film rAxi 130001 ONZE GEZELLEN kampioen in vierde klasse Regen veroorzaakt ernstige stagnatie Echtpaar J. van Kolk-Knape vijftig jaar getrouwd Agenda voor Haarlem en omgeving Het duo Vajda-Bekeffy met een ongewoon Verhaal Opstand in de Kaukasus Teenager-schlager- parade Plunderaars van de woeste vlakte Reprises en prolongaties Renault Dauphine Garage Den Hout Garage Hardebelt Promotie vijf maanden na oprichting van de club NAAIMACHINES SPECIALE EXCURSIE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BISSCHOPPELIJK MUSEUM BON ZATERDAG 13 AUGUSTUS I960 FAGINA 2 Rembrandt Apotheken en dokters- diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Auto gekanteld op Nassaubrug Cinema Palace Frans Hals Roxy f 5.625, Kruiwagen valt van vijf meter hoge stelling op arbeider Advertentie Plechtige uitvaart rector J. Mol SOFTBALL Voor iets LEKKERS naar J0S DEKKERS TENNISTOERNOOI ZANDVOORT TR0UPIN voor alle natuursteen zoals grafwerken enz. Films Muziek Waterstanden Haarlemse verzets strijder in Loenen herbegraven JANSSTRAAT 79 - HAARLEM Tentoonstelling Prentenreeksen „MISERERE" en „PASSION" van Georges Rouault. met inleiding voor de lezers van de op MAANDAG 15 AUG. (Maria Hemelvaart* a.s., des middags om 14.30 uur. Bij voldoende deelneming her haling van de inleiding om 15.30 uur. Te dezer gelegenheid is de toegangsprijs ad 50 cent voor de lezers van ons blad gesteld op 25 cent bij inlevering van onderstaande bon. Jeugdtoernooi E.D.O. SIMCA EEN BIJZONDERE AUTO A. J. R 0 T T E V E E L'S FILMJOURNAAL Heinz Rühmann als de plichtsgetrouwe schrijver-derde-klasse Buchsbaum. „De man die alles kan" is een goed gevonden titel, maar de oorspronkelijke ,.Ein Mann geht durch die Wande" zegt toch wel wat meer. In deze film maakt men het hoogst ongewone geval mee van een man voor wie geen muren be staan. Hij loopt er pardoes doorhéén. Zoals te begrijpen is heeft de film een nogal irreële sfeer en daarvoor zijn ver antwoordelijk de scenario-schrijver Ist- Haarlem Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60800! Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Elswout Apotheek, Overveen, tel. 16760, Apotheek Schotsmann, Binnenweg 206, tel. 38320. Doktersdienst: liidien geen nulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: J. van Hartencveldt, Staten Bolwerk 12. tel. 14098. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181. tel. 52956: Apotheek Rem mers. Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Heemsteedse Apotheek. Binnenweg 98, tel. 38197. Ziekenvervoer: GGD tel. 14141; Margriet. Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhout Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17. tel. 54003. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: G. Noort. Camplaan 20, tel. 38763. J. van Walsum, Bronsteeweg 32, tel. 38377. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Haeringa, Militairen- weg 18, tel. 56409. Zandvoort Apotheek: Mevrouw M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71. tel. 3073. Doktersdienst: C. F. M. Robbers, Ko ninginneweg 34. tel. 2813. Santpoort Artsen: D. R. Mansholt, Vinkebaan 23, Santpoort, tel. 025608320. Apotheken (ook nachtdienst): Santpoortse apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel. 025608249. Kathedraal: 6.30. 7.30 9 H., 11 en 12 uur St.-Antonius, N. Groenmarkt: 6.30. 7.30 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45. 8, 9.15 H.. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6. 7.o0. 9, 10.30 H„ en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.15, 7. 8.15. 9.30 Bi ll en 12.15 uur H. Hart, Kleverpark: 6.30. 7.45. 9. 10.30 H., en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30. 7.45, 9.15 H, 10.45. en 12 uur. H. Liduina Rijksstraatweg: 6.30, 7.30 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten en St. Ba- vo, Rijksstraatweg: 6.30. 7.30, 8.45 H, 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30. 10 H.. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieënheid: 7.30. 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 10.30 H., en 12 uur AERDENHOUT: 7.30 9 EL. en 11 uur ZANDVOORT: 6.30, 7 30, 8.30, 9.30 H en 11 uur. 19.30 uur Avondmis. Huis in de Duinen: 8.30 uur OVERVEEN: 7, 8. 9 H. 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE, (H. Bavo) 6.30. 7.30 8.30 9.40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE, (O. L. Vr. Hemelvaart) 6.45, 7 45, 8.40 H, 10. 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 er 10 H BENNEBKOER, (H Jozef): 6.45 8, 9.15 H., en 11 uur VOGELENZANG (O.L.Vr. Hemelvaart): 7.30. 8.30 en 10 uur H HAARLEM, 13 aug. Omstreeks drie uur gistermiddag is op de Nassau brug tengevolge van een botsing een personenauto, bestuurd door een 30-ja- rige drukker uit Heemskerk gekanteld en zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De wagen is weggesleept. Het opgeluk is ontstaan doordat de personenauto, bestuurd door een 31-ja- rige monteur uit Haarlem, geen voor rang verleende aan de voor hem van rechts van de Nieuwe Gracht komende wagen. van Bekeffy en de regisseur Ladislao Vajda, dezelfden die „Een engel in Brooklyn" hebben gemaakt. Hierin zag men een man in een hond veranderen en dit was zo aannemelijk en met een dusdanig gevoel voor het mysterieuze gedaan dat men van een zeer geslaag de film kon spreken. Dit is niet direct het geval met ,.De man die alles kan". Té veel hangt af van het spel van één acteur, in casu Heinz Rühmann, die best zijn manne tje staat, maar die te veel op de voor grond wordt gesteld. Daarnaast is de aanwezigheid van een Fran?aise, op wie de man natuurlijk verliefd moet worden, nogal gezocht. Het verhaal is soms wel aandoenlijk. Röhmann speelt de rol van een kleine ambtenaar, meneer Buchsbaum, die het niet ver heeft gebracht en die zucht onder de tirannie van een onmenselijke chef. Als hij zijn vroegere leraar ont moet en deze er zijn verwondering over uitspreekt, dat Buchsbaum slechts een schrijver derde klasse is, verzucht de laatste, dat het hem niet erg is mee gelopen. Het lijkt of hij steeds met zijn hoofd tegen een muur loopt. Dan nemen de vreemde gebeurtenis sen hun loop. Buchsbaum bemerkt tot zijn opperste verbazing, dat muren en gesloten deuren voor hem geen proble men behoeven te zijn. Hij loopt er dwars doorheen! Wat gaat nu onze man met de vreemde en fascinerende mogelijk heid die hem gegeven is, doen? Aller eerst wat aardigs: hij legt wat cadeau tjes voor zijn charmante buurvrouw klaar. Dan gaat hij zich wreken op zijn chef. De man is als de dood voor de zonderlinge ambtenaar, die rustig door een muur komt heen wandelen. Tenslot te wordt de man die alles kan, wat over moedig. Hij stapt door een spiegelruit ook dat kan en neemt een kost baar collier weg. Hij vindt zijn weg door een reusachtige kluisdeur en staat even later met een koffer vol bankbil jetten op straat. Hij gaat zich superieur voelen, iaat zich in de gevangenis stop pen, maar wandelt er even gemakkelijk uit. Natuurlijk komt dan het moment van inkeer. Hij is met zijn nieuw verkregen macht iedereen de baas, maar wat heeft hij er aan? Het vele geld maakt hem niet gelukkig. Beter is het een geacht ambtenaar te zijn, tevreden met zijn werk zonder een bazige chef overi gens en aanzienlijk prettiger is het sympathie te ontvangen van zijn lieve Franse buurvrouw. Het komt allemaal in orde. Zodra de man, volgens zijn eigen wens, als iedere sterveling zijn hoofd tegen een muur stoot, is hij weer de oude Buchsbaum. nu wat beter op zijn plaats in zijn administratieve baan en verzekerd van de liefde van de jon ge vrouw. Wat Bekeffy en Vajda met de film beogen is klaar en duidelijk, hoewel nogal simpel. Grootse ideeën moet men van hen niet verwachten. Maar op een vriendelijke, eenvoudige manier hou den zij de bioscoopbezoeker een spiegel voor ter onderstreping van de oude waar heid dat geld niet gelukkig maakt. Het is beperkt maar door het originele ver haal wel effectief. De film is verzorgd gemaakt, is wel waf opzettelijk in de trucage en verrast nergens door een bijzondere filmische aanpak. Rührmann is wel wat te lijdzaam de solitaire vrij gezel. Hij weet echter zijn rol best in houd te geven. Rembrandt, alle leeftijden. Opstand in de Kaukasus is een Frans- Italiaanse co-productie en het verhaal ervan speelt zich af in Rusland, waar, op een enkele rauwe kozakkenkreet na, Engels de voertaal blijkt. Gelukkig ont breken de Nederlandse onderschriften niet. De technicolor is een lust voor het oog, evenals de bruisende watervallen, de „zingende" bossen, de angstaanja gende gieren aan het zwerk, de ruige kozakken en de overrompelende mas sa-scènes. met woeste gevechten en dappere krijgers, sneuvelend voor het dierb're vaderland. De zoon van een sheik komt als gij zelaar in Russische handen en groeit daar op tot een vredegezind man, die, als gezant van de Tsaar weer terug bij vader, de wraaklustige sheik tracht over te halen tot onderhandelingen. De ze stormt onder veel „Allah"-geroep toch op tegen de Russen. Zoonlief weet dan waar zijn plaats is; naast vader. Als hij echter met een witte vlag gaat spelen, schiet pa hem neer. Ontroerd over de dood van zijn zoon, besluit de sheik toch maar met de vlag naar voren te kruipen. Edoch, hij komt te laat; zijn volk is reeds teloor gegaan. Een lieve generaalsdochter speelt ook nog een belangrijke rol in dit bonte spektakel, waarmee een ieder die houdt van een breed doek (totalscoop), mooie kleuren en vurige kozakken en boven dien ouder is dan 14 jaar zich een mid dag kan bezig houden. De jeugd, die graag Duitse plaatjes voor tieners draait, kan in „Teenager Schlagerparade" maar liefst 23 „top hits" van haar idolen beluisteren. Het zien in deze film komt tenslotte pas op de laatste plaats. Namen als Max Gre- ger, Hazy Osterwald, Jimmy Makulis, Billy Mo, Gitt, Bill Ramsey en Laurie London staan de er de ingewijden borg voor, dat ze voor honderd procent en zelfs nog meer aan hun trekken komen. Het is gelukkig allemaal onschuldig en ongedwongen gehouden, zodat men zich onverdeeld kan amuseren met al deze vokale en instrumentale nummers, die aan een heel dun filmdraadje zijn opgehangen. Maar wat anders mag men van een dergelijke schlagerparade ver wachten. Een café en een muziekwinkel, die naast elkaar zijn gelegen, vormen de achtergrond voor het verhaal, waarin enkele gekke mannetjes wat Duitse grappen spuien, die tussen al die mu zieknummers overigens nauwelijks op vallen. Iedereen kan van de week deze „Teen ager Schlagerparade" afnemen in Ci nema Palace. Telkens en telkens weer verschijnen er films, die het oeroude gegeven van „man tegen vrouw" en „recht tegen onrecht" tot onderwerp hebben. Zij doen een beroep op de meest elemen taire gevoelens in de mens en de mens geeft daar maar al te graag gehoor aan. Wanneer dergelijke films nu zoals „Plunderaars van de woeste vlakte" in een behoorlijke vorm zijn gegoten en als zij een duidelijke, on gecompliceerde taal spreken, dan kan men toch niet anders dan van goede films spreken. Welnu, de film die deze week in Roxy draait is in dit opzicht een goede film. Het gaat er lawaaierig en heftig toe. Zelfs bloederig en bar baars. Maar de makers zeggen ook niet, dat de film voor iedereen goed en aanvaardbaar is. Zij richten zich slechts tot de veien, die voor dit genre gevoelig zijn. En dezulken kunnen be slist aan hun trekken komen. 14 jaar. Vanaf maandag draait in Roxy „Het legioen der dapperen", een niet meer nieuvce film over het rauwe be staan van Franse kolonisten in Ame rika. De film geen waarheidsgetrouw beeld van een concrete situatie, maar zij duidt wel op knappe wijze de sfeer aan, waarin het emigratiedrama in de meest ruime zin van het woord, zich voltrekt, 14 jaar. In Studio gaat nu voor de vierde week de indrukwekkende documentai re van Herman van der Horst over Suriname draaien onder de titel „Faja Lobi". Het is een overweldigende film, die wellicht alleen nog wordt overtrof fen door de uitstekende documentaire over Holland van dezelfde cineast, „Prijs de zee", die in het voorprogram ma wordt gedraaid. Beide films zijn voor alle leeftijden toegankelijk. Luxor blijft nog een week „La dolce vita" draaien, een sfeerschets van het de cadente leven in Rome, meesterlijk verfilms maar bepaald ongezond van atmosfeer. Voor strikt volwassenen. Lido brengt een reprise van „Turf in je ransel", een klucht met Dean Mar tin en Jerry Lewis, voor degenen die in oorlogsgeschiedenissen een goede achtergrond voor een filmklucht zien. Voor alle leeftijden. Minerva draait tot en met morgenavond de plezierige filmcomedie „Operatie Petticoat", een onwaarschijnlijk maar dwaas marine- verhaal voor veertienjarigen. Morgen middag wordt een reprise gegeven van de knappe honden-speelfilm „Rusty en de vluchteling". Alle leeftijden. Maan dag- tot en met donderdagmiddag kan men Heinz Rühmann weer eens be wonderen in de klucht „Piloot Quax in Afrika". Alle leeftijden. In de avond programma's draait die dagen de bij zonder geslaagde Duitse satyre op de eigen welvaartsstaat, „Wir Wunder- kinder". Alle leeftijden. Advertentie Verreweg de zuinigste auto in haar klasse!! Brandstofverbruik 1 I. op 17 km. Oliecarter 2% 1. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld f 900.- tot f 1200.- per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdeienprijs b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300.-. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat eens geheel vrijblijvend voorlichten door: HOOFDAGENTSCHAP: WAGENWEG 166—168 TELEFOON 12138 en 15056 B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 TELEFOON 57455 HAARLEM. 13 aug. Een 41-jarige betonwerker uit Haarlem is gistermid dag omstreeks half vijf op een bouw werk aan het Prinses Beatrixplein door een van een steiger vallende kruiwa gen geraakt en ernstig gewond. Door middel van een bouwlift wer den kruiwagens met cement naar een vijf meter hoge vlonder gevoerd. Een lege kruiwagen werd op het iiftplateau geplaatst, juist op het moment dat de rem doorslipte en het plateau ongeveer vijftig centimeter zakte. De kruiwagen schoof eraf en viel omlaag op het hoofd van een betonwerker. De man liep daarbij een lichte hersenschudding en vermoedelijk een gebroken schouder been op. u HEEMSTEDE. 13 aug. In de kapel van het jongensinternaat „De Harten kamp" te Heemstede heeft vanmorgen de plechtige uitvaartmis plaats gehad voor rector J. Mol. Het Heilig Misoffer werd opgedragen door pastoor C. Mol uit Diemen, een broer van de overleden rector. Hij werd geassisteerd door rec tor J. Slijkerman uit Be/gen als diaken en door kapelaan J. Schoot uit Diemen als subdiaken. Onder de vele aanwezigen bevonden zich deken W. N. Zijlstra uit Haarlem, de dekens van Hoofddorp en Beverwijk en mgr. J. Simons moderator van de St. Joseph-gezellen te Amsterdam. De lijk rede werd gehouden door pastoor C. Mol. „Heel zijn priesterleven was gewijd aan de ongelukkigen in deze wereld", zei pastoor Mol. „Hij heeft zich gege ven tot het uiterste, niettegenstaande zijn wankele gezondheid hem dat dik wijls heel moeilijk maakte. Als iemand met rector Mol in aanraking kwam, be tekende dat vriendschap voor heel het leven. Zijn priesterwerk in „De Harten kamp ging hem zeer ter harte. Zijn liefde voor de jongens hier maakte hem bemind onder allen. In zijn testament heeft hij het bisdom Haarlem tot zijn erfgenaam benoemd als een laatste zorg voor de armlastigen onder de priester-studenten. De kinderen zullen met barmhartigheid geoordeeld worden, heeft een heilige gezegd," zo besloot pastoor Mol zijn bewogen rede." Laten wij hem in ons gebed en het Heilig Mis offer blijven gedenken." De rouwstoet ging daarna naar het r.-k. kerkhof te Diemen waar in het familiegraf de begrafenis van rector J. Mol plaats had. (Advertentie) KRUISWEG 2»—31 - TELEF. 21647 Het softball-negental van „Onze Gezel len", dat gisteren kampioen werd. Zit tend v.l.n.r.: Annie Martinez, Agaath Duineveld, Marga van Aken, Ria van der Putten, Truus Rooyers, Anneke Christiaanse. Staand: Ria Petersen, Ria Bekooy, Loes Spijker, Tint Zwart, Ria van Zomeren en Frieda Brocke. ZANDVOORT, 13 aug. Het slechte weer van de laatste dagen heeft hel toernooi van de tennisclub „Zandvoort", dat op de banen nabij de „Kennemer HAARLEM, 13 aug. „Kijk eens wat een prachtige plant," zegt mevrouw Van Kolk-Knape, terwijl ze met een groot bloemstuk in haar handen de huiskamer binnenkomt. Het is een ca deau van kennissen uit Alkmaar, die met een bloemetje luister kwamen bij zetten bij het gouden huwelijksfeest van de heer en mevrouw Van Kolk-Knape van het Raadhuisplein 13 in Haarlem noord. „Zij hebben zich niet onbetuigd gelaten" vertelt de 75-jarige heer Van Kolk, „want vanaf de dag dat de bruids dagen ingingen, 3 augustus, hebben ze ons overladen met geschenken en ge lukwensen"'. Dat kon ook niet anders, want de heer Van Kolk is een vitale man, die zich nog dagelijks beijvert in het verenigingswerk en zich daarbij ge steund ziet door zijn twee jaar oudere vrouw. Woensdag 17 augustus zal het dan vijftig jaar geleden zijn, dat het huwe lijk werd voltrokken. Maar het grote feest wordt maandag 15 augustus ge vierd, 's morgens om negen uur met een plechtige H. Mis in de Liduinakerk en verder met een feestelijk program in Domi in Overveen. Daar zullen de vijf nog in leven zijnde kinderen, al- 19 kleinkinderen en twee achterklein kinderen, samen met het bruidspaar, familieleden en goede kennissen, tal (Advertentie) Anno 1898 ZIJLWEG 151 HAARLEM Tel. 02500 - 10564 - 20154 - 20750 Flagstones voor tuin en schouwen - Raamtabletten - Tafelbladen Eigen BLOKKEN ZAGERIJ tot 5 ton CINEMA PALACE: Teenager Schlagerpara de, a.l.; 2, 4.15 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Opstand in de Kaukasus, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: Turf in je ransel, a.l.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR; La dolce vita, str. volw., tweede week; 2 en 8 uur. REMBRANDT: De man die alles kan. a.l., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zond.: Plunderaars van de woeste vlakte, 14 jaar; ma. t.m. do. Het legioen der dapperen 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO'. Faja Lobbi a.l., vierde week; 2 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA zaterdag en zondag 7 en 9.15 u.: Operatie „Petticoat", 14 jr.; vr. en za. 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uur: Rusty en de vluchteling, a.l.; ma. t.m. do. 2.30 uur: Piloot Quax in Afrika, 18 jaar: ma. t.m do. 8.15 uur: Wir Wunderkinder, a.l. (Advertentie) VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE ®rote Houtstraat 181 OlJ'WXiAJ Telef. 14444 Zaterdag 13 augustus Openluchttheater: 8.15 u. Optreden Dutch Swing College Band. Zondag 14 augustus Openluchttheater: 8.15 u. Hoofdstad Ope rette in „Sissi". Tentoonstellingen Uruqulusmuseum: Historische stourmna chines en grote maquette van Nederland Geopend do 9—12.30 en 13.30—17 uur Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur Zo. 14—17 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m Hals n-eesterwerkeni Geopend van 1017 en zo 1317 uur Avondopenstelling, op zat van 9 )uli t.m. sept van 2U.30— 22.30 u Interleui en stijlkamers met kaarsen verlicht Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 11- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag, behalve maandag, van 11—17 uur De eerste zondag van elite maano van 1317 uur. Tentoonstelling tekeningen en etsen van Rembrandt (tot eind augustus). Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 13—16 uur Tentoonstelling „Miserere" en Passion' van George Rouault (tot 11 september). Museum „Het Huis van Looy", Kl. Hout- weg-hk. Kamperlaan. Tentoonstelling van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit (tot 12 september). Geopend da. van 1012.30 u. en van 13.3017 u. zo. van 14—17 uur. Kunstzaal „ln goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein Ten toonstelling van Grafiek van Filippo Al- bertoni. (Gehele maand augustus). Geop dag. (ook zond.) van 1022 uur. Vishal, Grote Markt, Fre-tentoon stelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Vèrwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 1017 uur. Zo. 14—17 uur (23 juli t/m 4 sept. Vleeshal: Grote Markt: „De wereldgeschie denis leeft ln diorama's van dr. W. G. L Wieringa (3 t.m. 24 aug.). Geopend dag. van 1417 en van 19.30—22 uur. Zo. van 14—17 uur IJMUIDEN Zondag 14 augustus Hoog water: 8.44 u. en 21.13 u. Laag water: 4.23 u. en 16.43 u. Maanstand: Eerste kwartier 6.37 u. Maandag 15 augustus Hoog water: 9.46 u. en 22.15 u. Laag water: 5.10 u. en 17.30 u. GEEN SPREEKUUR Mr. H. B. Wildt Meijboom, wethouder van Sociale Zaken te Bloemendaal, houdt maandag geen spreekuur. van amusante herinneringen ophalen. Dat is ook al gebeurd toen op 3 augus tus het feest in huiselijke kring werd in gezet en toen jongstleden zondag een zeer druk bezochte receptie plaats vond. Daar waren onder meer de bestuursle den van de Katholieke Bond voor Be jaarden en Gepensioneerden, waarvan de heer Van Kolk tweede voorzitter is, en mensen uit het grafisch bedrijf, in welke tak de heer Van Kolk praktisch zijn gehele leven werkzaam is geweest. Over zijn werk vertelt de heer Van Kolk honderd uit. Hoe hij al op zeven tienjarige leeftijd ais di-ukkersleerling bij de Nieuwe Haarlemsche Courant kwam; werken. Hoe hij in Amsterdam zijn krachten heeft geleend voor het in richten van een geheel nieuwe drukke rij, om, toen hij zijn vrouw leerde ken nen, over het hoe en waar dat is geweest kunnen man en vrouw het niet meer eens worden haar te assisteren in een sigarenzaak op de hoek van de Burgwal in Haarlem. Lange tijd is de heer Van Kolk daarna nog in het gra fische vak werkzaam geweest. De laat ste jaren heeft hij meer administratief werk verricht. Veel heeft hij ook gedaan als sekreta- ris van de afdeling Schoten van de toenmalige Katholieke Staatspartij, ter- rijl hij jarenlang bestuurslid is ge weest van organisaties op grafisch ge bied. Golfclub" in Zandvoort gehouden wordt, ernstig gestagneerd. Na een vlotte en veel belovende start heeft men nu een aanzienlijke achterstand op het schema. Het is vrij zeker, dat in het C-toernooi de dubbelspelen voor de volgende week blijven resteren. Kan er vandaag en zondag gespeeld worden dan zal in leder geval het A- toernooi volledig uitgespeeld worden. De Amsterdammers spelen in het A- toernooi een voorname rol, want G. de Jong finalist van het Groenendaal- toernooi N. Fleury, de hoofdstede lijke B-kampioen en J. Barth bereik ten de kwart-eindstrijden G. de Jong zal duelleren met de winnaar van de ontmoeting H. v. Buuren-Groot, Aat Tervoort zal de degens kruisen met J. v. d. Hoff. C. Weidema ontmoet K. Thomas en Van Gelder speelt tegen J. Barth. De jeugdige Amsterdammer Barth schakelde twee Haarlemmers uit; hij klopte Fred Neelissen met tweemaal 63 en bieef ook baas over H. Borgerding; 63 en 75. 'G. de Jong versloeg de Zandvoorter J. Brandse met 8—6 en 61 en Zijlstra bleek in de eerste schermutselingen sterker dan B. Roelvink 61 en 62, Bij de dames stelde de sterke Arn hemse mej. I. Koster haar kandida tuur voor de titel door een zege op Cockie v. d. Broek (62 en 61), na dat zij mevr. Wijckerheld van de orga niserende vereniging had teruggewe zen; 62 en 61. Mevr. Koopman en Rie Smids zullen nog strijden om een finale-plaats. Mej. Koster en de Fes- tina-speler Barth bereikten de halve finale in het gemengddubbelspel, even als mevr. Koopman en N. de Roos. In het B-toernooi drong Arthur Of fers door een overwinning op J. Brands (64, 46 en 61) tot de halve-finale door. Mevr. Wijckerheld kwam door een zege op mej. M. v. Rappard in de halve-eindstrijd en in het C-toernooi plaatste zich in de finale Julie Smids. HAARLEM, 13 aug. Onder de negen slachtoffers van het verzet tij dens de Duitse bezetting, die gisteren ln Loenen werden herbegraven, bevond zich ook de Haarlemse politie-agent G. Schaapman, die 44 jaar oud in mei 1945 in het concentratiekamp Neuen- gamme overleed. Schaapman was een actief verzetsstrijder, die in 1943 ge arresteerd werd. Hij was naar Breukelen geweest om daar een verzetsgroep te waarschu wen. Toen hij de andere dag op het politiebureau te Haarlem kwam om zijn dienst te verrichten, werd hij ge grepen door enkele collega's, die werk ten voor de Sicherheitsdienst. Daarop werd hij naar het concentratiekamp op transport gesteld. Bij de plechtigheid, gisteren in Loe nen, was ook een deputatie van de Haarlemse politie aanwezig, bestaande Advertentie Bij inlevering van de2e bon worden tegen betaling van 25 ct. per persoon toegangsbewijzen verstrekt voor de excursie op 15 aug. TENTOONSTELLING GEORGES ROUAULT. HAARLEM, 13 aug. Onder bijzon der grote belangstelling, heeft Onz< Gezellen, na een voortreffelijke wed strijd tegen de naaste concurrent d' Meteoor 2, door een 180-zege bestal gelegd op het kampioenschap van de vierde klasse A. Met dit kampioenschap volgt automatisch de promotie naar d« derde klasse. Hoewel met een half uur vertraging, door de afwezigheid van de tegen standster, is het duel Onze Gezellen de Meteoor 2, mede door de goede lei ding van de scheidsrechters Knol en de Zwaan, toch vrij vlot verlopen. De Meteoor kreeg al direct een meisje op de honken door een slip van het binnen veld. Maar goed werk van tweede honk- vrouwe Tini Zwart en werpster Annie Martinez voorkwam runs. Onze Gezel len startte in het slagperk beter. Tini Zwart begon met een honkslag. Ria Pe tersen volgde, en dit was het begin van weer heel ragfijn stootslagwerK door Ria v. d. Putten en Frieda Broc ke, wat beloond werd met een 40 voor sprong. Onze Gezellen verdedigde stug. Een schitterende vang op een linedrlve van Ria v. d. Putten hield de Meteoor weer op nul. Twee infield hits van Tini Zwart en Ria Petersen bracht 50 op het scorebord. Een inning later volgde er een juweel van een homerun van Frieda Brocke, scherp langs de lijn van het derde honk 60. Een honkslag van Loes Spij ker, en knap honklopen leverde 70 op. Toch was Onze Gezellen nog niet tevreden. De prestaties waren wel goed, maar men wilde meer, men wilde dui delijker laten zien dat de kampioenstitel aan de Vergierdeweg thuishoorde. Dit gebeurde in de vierde slagbeurt. Er volg den slagen van Tini Zwart, Ria Peter sen en Ria v. d. Putten. Toen kwam- met de honken vol, een homerun v8n aanvoerdster Truus Rooyers. Gedragen door dit succes, en de aaaJ moedigingen, volgde ook nog uitstekend slagwerk van Loes Spijker en Annie Martinez. 'Met een 14—0 voorsprong kwam men voldaan uit het veld terug. Er werd gevochten om een no run zege te boeken. Onderwijl werd nog wat stootslag, en gewoon slagwerk ge demonstreerd wat de stand op 18—0 bracht. Toen de laatste tegenstandster op het eerste honk sneuvelde, waren de Oranje-Witte kampioenen, al snel in de jubelende menigte verdwenen. Er waren bloemen van het Onze Gezellen- hoofdbestuur voor elke speelster, en de voorzitter de heer Overtoom sprak het felicitatiewoord uit. Onze Gezellen, dat vijf maanden ge leden werd opgericht, en slechts enke le meisjes in haar midden telt, die soft- ball ervaring hebben, dankt dit kam pioenschap en deze promotie aan een formidabele aanval, waarop de trai ning voor een groot gedeelte gebaseerd is geweest. In elf wedstrijden wer den 238 runs bijelkaar geslagen. Hel veldwerk is in kwaliteit gevolgd, ge tuige dat de laatste twee ontmoetingen, tegen de sterkste tegenstanders op de ranglijst, beide in een no run zege ein digden. Onze Gezelle nkan nu uit een heel groot arsenaal speelsters putten, en heeft ook al een behoorlijke jeugdsoft- ballafdeling achter zich staan. Bij Onze Gezellen kan men met trots getuigen, dat dit kampioenschap ten volle ver diend is. uit politie-mensen van alle rang, die hem destijds nog hadden meegemaakt, onder leiding van hoofdinspecteur De Jong. Tevens waren verschillende oud- colléga's aanwezig. Ook was een af vaardiging present van de afdeling Haarlem van de Bond van Oud-Illegale Werkers met haar voorzitter, de heer J. van den Boogaard. Beide deputaties legden een krans. HAARLEM ,13 aug. Het bekende Bas Timmermans toernooi, dat E.D.O. jaarlijks organiseert, wordt zondag ge houden. In poule A komen uit: Alk- maarse Boys, Schoten, Zilvermeeuwen, en E.D.O. In poule B: H.R.C. (beker houder) R.C.H., De Spartaan en Zand- voortmeeuwen. BLOEMENDAAL,13 aug. Een 63- jarige fitter uit Haarlem die met zijn fiets van een uitrit de Tetterodeweg op kwam rijden, is door een passerende auto gegrepen en op het wegdek ge slingerd. De man is met een hersen schudding overgebracht naar het Mari ne-Hospitaal. Advertentie U ZIET ER STEEDS MEER OP DE WEG AUTOMOBIELBEDRIJF Dr. D. Bakkerlaan 1216, Bloemendaal Tel. 57500 - 57501 (0 2500)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2