In Heemstede, Heemskerk, Hillegom en Zandvoort voetbaltoernooi in het bisdom Haarlem Haarlems calligraaf maakte fraai dooprituaal voor Brakkenstein 2Ü 33 111+li <r> Ti Tien maanden tegen banket bakker-oplichter geëist HENSEN HAARLEM oppermachtig tegen elftal van RCH Team van EDO stelt teleur DU Plan voor Lutherse kapel aan Mr. Jan Gerritszlaan ZONDAGMIDDAG 21 AUGUSTUS Veel belangstel ling verwacht Haarlemse dele gatie in Osnabrück KJ O Haarlemmerliede koopt de Slokop OVERALLS Beker competitie KNVB TAXI 13000 7*3 UT) Ten bate van de Kerkebou Bestudering van de verkeersregeling Wedstrijdprogramma j. Antwoord van B. en W. aan raadslid Voogd Laatste vuurwerk in Zandvoort GUNNING HAARLEMSE RECHTBANK Negentienjarige nam op grote schaal brommers weg SANFOR i l De enige zeeploze toiletzeep in Nederland DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1960 PAGINA 3 Haarlemse rechtbank Vijftien maanden voor grammofoonplatendief Haarlem e.o. Burgerlijke Stand Haarlem De wedstrijden f Aanwinsten leeszaal Heemstede Worp met plank kostte stoffeerder geld Duitse jongen over de grens gezet Slachtoffer bedrijfs ongeval begraven Haarlemse rechtbank natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 HAARLEM 40 jaar bij Stork Hijsch R. SCHAAKE GEHULDIGD Prestatietocht in zee Beurs van Amsterdam Beurs van IN'ew York - HAARLEM, 18 aug. Zondag 21 augustus zal op een viertal sportvelden in Ken- ^errterland een voetbaltoernooi worden gehouden, dat gezien het doel waar- 0or het wordt gespeeld speciale aandacht verdiend. Honderdzesenzeventig ?Petballers zullen die dag ten strijde trekken in het „Kerkebouwtoernooi". Zes- !e?l r.-k. clubs uit Haarlem en omgeving treden met hun eerste elftal voor deze dstrjjden aan en zoals uit de naam van het toernooi reeds naar voren komt, j'uilen de baten van de sportdag ten goede komen aan de kerkenbouw in het °lsdom Haarlem. Hat de bouw van nieuwe kerken een van de grootste problemen is, waarvoor ?e bisschoppen zich in de na-oorlogse jaren zien geplaatst, mag iedere katholiek bekend zijn. Het aantal noodkerken is nog altijd ontstellend hoog en de bisschop- P®'t zijn met grote zorg vervuld hoe zij de bouw van de nieuwe kerken die er binnen enkele jaren moeten komen, zullen moeten financieren. Veel hebben de katholieken reeds voor de bouw van hun kerken gegeven, maar de bouwkosten l°Pen elk jaar in de miljoenen, zodat de schulden die op de nieuwe kerken komen *e rusten vaak ontstellend hoog zijn. In het begin van dit jaar nam de Commissie Katholiek Voetbal in het Haarlemse District het initiatief, voor de kerkenbouw een toernooi te organi seren. Het beroep op de clubs was niet tevergeefs. De aanmeldingen kwamen spontaan binnen. De organiserende ver enigingen zegden toe alle kosten die voor de toernooidag zouden worden ge maakt. voor eigen rekening te nemen en teneinde de baten van de wedstrij den zo hoog mogelijk te houden, werd besloten voor de toernooiwinnaars geen Prijzen beschikbaar te stellen. Alom mag de medewerking worden gepre zen, doch de komende sportdag zal eerst „geslaagd" mogen worden ge noemd, wanneer ook het publiek voor de wedstrijden de nodige belangstel ling zal tonen. Men krijgt vier wed strijden te zien. Het toernooi duurt niet te lang alle wedstrijden duren tweemaal een half uur en wanneer men 's middags om twee uur voor de eerste wedstrijden zijn plaats rond de Hjnen inneemt kan men er verzekerd van zijn dat om half vijf de sportmid dag weer is afgelopen. Toernooien zijn Sjkwijls zo saai, omdat zij teveel tijd kehonlt® nemen. Dit is bij het „Ker- toernooi" zeker niet het geval OSNABRtiCK, 17 augustus De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. is aan het hoofd van een kleine delegatie vandaag in Osna- b' ück aangekomen voor een driedaags bezoek ter bestudering van de metho den waarop deze stad het streekverkeer regelt. De delegatie bestaat behalve uit de burgemeester uit de wethouder voor wederopbouw, de heer W. F. Happé, de directeur van openbare werken, ir. Ch. C. van der Vlis en de hoofdcom missaris van politie, de heer A. L. de Boer. De delegatie werd vanmiddag in de vredeszaal van het raadhuis van Osna brück ontvangen door burgemeester Kelch. HAARLEM, 18 aug. De Haarlem se rechtbank heeft vanmorgen een 38- jarige fabrieksarbeider uit Assendelft veroordeeld tot een jaar en drie maan den gevangenisstraf met aftrek. Veer tien dagen geleden was tegen hem twee jaar met aftrek geëist. De man had ge durende de afgelopen twee jaar in een groot aantal plaatsen in Noord-Holland voor ongeveer 10.000 aan grammofoon platen gestolen. IMilllilllilllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllillllllllllillHI FILMS: CINEMA PALACE: Teenager Schlagerpara de, a.l.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Opstand in de Kaukasus, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Turf in Je ransel. a.l.; 2, 4.15, 7 9.15 uur. LUXOR: La dolce vita, str. volw., tweede week; 2 en 8 uur. REMBRANDT: De man die alles kan. a.l.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Het legioen der dapperen, 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIOFaja Lobbi, a.l., vierde week; 2, 7 en 9.15 uur. MINERVA2.30 uur: Piloot Quax in Afrika a.l.; 8.15 uur: Wir Wunderkinder, a.l. BEVALLEN van een zoon: E. M. der Kinderen-Kors; E. C. M. Bank- van Schie; C. de Lang-Toon; C. W. Ritter ünd Edler von Lengriesser-van den Heuvel. BEVALLEN van een dochter: W. C. A, Koster-Trouwen; E. A. C. Wasse haar-Wiercx; C. A. Oudshoorn-Kop; C. Koster-Opstal. ONDERTROUWD; J. J. M. Spee en M. J. P. Thierrij; P. J. J. Bakker en E. K. T. Koops; P. Regter en M. Langen- berg; W. A. Winands en A. Bakker; P. Buurman en S. M. Merckx; E. C. IJ zerman en M. Klaassen: J. Verkerk en P .A. C. Wittebol; W. P. L. Alphenaar en E. Donker; J. Schouten en I. N, Steensma; H. Nolet en E. Krausse C. J. Hoogvliet en M. E. Vollemans; W. v. der Weide en J. C. M. Rijken; F. van Roon en I. Kwaak; J. J. den Boer en E. M. Weber; W. Kiesewetter en J. W, de Wolf. GETROUWD: N. Keeman en P. C Franssen; J. Duister en C. P. M. van Soest; M. A. van der Stoop en M. C. M. Vader; P. Gieliam en W. de Haas; A. van den Bosch en H. M. A. Rovers; A. r. Ekamp en G. W, van Polen; J. D. A- Sik en T. Vermeer; G. J. Molier en w. C. Plas. OVERLEDEN: W. Tjalma, 82 jr, Gasthuisvest; S. Kerzaan-de Smit, 43 j, gasthuis vest; B. J. Geels, 82 jr, Frans ^aisstraat; J. van der Stelt, 79 jr, Ha- Raterslaan; M. Blokker, 78 jr., L. Be en de aantrekkelijke opzet geeft de vol ledige zekerheid, dat men op zondag 21 augustus een prettige middag tege moet gaat. Tenslotte nog iets over de wedstrij den. Op het HBC-terrein te Heemstede wordt het toernooi geopend met de match tussen HBC en Concordia, ter wijl TYBB de strijd aanbindt met de nieuwe KNVB-club Renova. Door het verschil in klasse hebben deze vereni gingen elkaar zelden op het groene veld ontmoet. De „lagere" clubs zul len ongetwijfeld hun uiterste best doen om hun „grote broers" te verslaan, zo dat aantrekkelijke wedstrijden mo gen worden verwacht. Op het terrein van ADO in Heems kerk staan aloude rivalen tegenover el kaar: ADO neemt de handschoen op met DEM en Velsen treedt in het strijdperk tegen Onze Gezellen. In bei de gevallen dus „klassieke" ontmoetin gen, waarin het aan de nodige spanning niet zal ontbreken. In Hilversum wordt gespeeld op het terrein van Con cordia. De openingswedstrijden zijn hier: DSS-DIOS en BSM-Vogelenzang. In beide ontmoetingen een eerste klas- ser uit de HVB tegenover een ploeg uit de tweede klas, waarbij vooral in het treffen tussen de Bennebroekers en vo gelenzang de onderlinge rivaliteit voor het verloop van een spannende kamp zorg kan dragen. In Zandvoort tenslotte is het terrein van TZB het toemooiveld. Ook hier is een aantrekkelijk programma sa mengesteld. Alliance (2e klas) komt tegenover de eerste klasser IEV te staan, terwijl de organiserende vereni ging TZB (3e klas) het opneemt met de tweede klasser SHS. Om een laatste aansporing voor de ze „kerkenbouwsportdag" te geven, mag gezegd worden, dat het zich op vier f ronten afspelende toernament een aantal wedstrijden bevat, die ze ker de moeite waard zijn om de zon dagmiddag van de 21e augustus er voor vrij te houden. Terrein HBC te Heemstede: 2 uur: HBC—Concordia. 2 uur: TYBB—Re- nova. 3.15 uur: finale. 3.15 uur: ver liezersronde. Terrein ADO te Heemskerk: 2 uur: DEM—ADO. 2 uur: Velsen—Onze Gezellen. 3.15 uur: finale. 3.15 uur: verliezersronde. Terrein Concordia te Hillegom: 2 uur: DSS—DIOS. 2 uur: BSM—Voge lenzang. 3.15 uur: finale. 3.15 uur: verliezersronde. Terrein TZB te Zandvoort: 2 uur: Alliance—IEV. 2 uur: TZB—SHS. 3.15 uur: finale. 3.15 uur: verliezersronde. Bij gelijkspel zullen 5 strafschoppen door 5 verschillende spelers worden genomen, tot de beslissing gevallen is. De jeugd van Brakkenstein Nijme gen zal dezer dagen pater A. E. Schel- straete s.s.s. een bijzonder en kostbaar kleinood aanbieden. Ter herinnering aan zijn veertigjarig priesterjubileum en zijn twaalf en een half jarig pastoor schap van de parochie van het H. Sa crament heeft zij in grote dankbaar heid jegens haar pastoor voor het vele goede door hem in de parochie tot stand gebracht een feestelijk dooprituaal laten vervaardigen door de Haarlemse calli graaf J. Schalkwijk. Deze letterschrijver is althans in eigen land. niet zo bekend dat de Brakkensteinse jeugd spontaan op dit voortreffelijke idee is gekomen; haar intermediair is het lid van het kerkbestuur, drs. R. J. P. Vroom. Op negentien vellen echt perkament dat hiervoor speciaal uit Engeland is betrokken, is de tekst van de dooplitur gie geschreven en verlucht met initia len eigentijdse symboliserende vignet ten'en bladgouden opvulling. Jan Schalk wijk heeft er vier maanden lang zijn avonduren aan gewijd. Met erg veel enthousiasme en toewijding heeft een boekbinder van Proost en Brandt ver volgens de wel uitzonderlijke opdracht uitgevoerd om de tekst in een speciale band te vatten. Naar een ontwerp van de calligraaf is het perkamenten bin nenwerk gebonden in rood Marokkaans- leer de rug met vijf ribben voorzien, het 'voorblad versierd met een tekstor nament in bladgoud. De binnenzijde is afgewerkt met ivoorkleurig moiré damast. Dit geschenk van een parochiejeugd is een bijzonder voorbeeld geworden Ontwikkelingslectuur: Burkij-Barte- ling, Aan Tibet's grenzen; Buskes, Hoe ra voor het leven; Puchinger, Dagboek van Mevrouw Colijn; Kitay, Overwin reumatiek; Ozinga. De monumenten van Curagao in woord en beeld; Haze- let, Ja, zo was en is Rotterdam; Wer- nink, Woonwagenbewoners, R.K. Romans: Andric, De hellehof; Hai- mon, Het landgoed Solitudo; Hersey, De oorlogsvriend; Mons, Vier dode vis jes; Nagayo, De bronzen Christus, R.K. Van Schendel. Meesters der Italiaanse vertelkunst; Visser-Roosendaal, Het zout der liefde; Groussard, Le prètre dans la mwt. R.K. van waardevolle handwerkskunst, een sacramenteel formulier waardig. In Haarlem kan men letters van Jan Schalkwijk zien aan de gevel van de Dominicus Savioschool in Oud-Schoten waar de naamtekst, uitgevoerd in smeedijzeren letters, door hem werd ontworpen. HAARLEM, 18 aug. B. en W. van Haarlem hebben geantwoord op de schriftelijke vragen, die het raadslid J- J. Voogd op 26 april heeft gesteld over de molen „De Slokop". B. en W. delen mee dat onlangs een vergadering is ge houden van alle bij de molen betrokken personen en instanties. Tijdens die ver gadering heeft de vertegenwoordiger van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude meegedeeld, dat met het polderbestuur, de eigenaresse van de molen, is overeengekomen dat Haarlem merliede de molen overneemt en zal ia- ten restaureren. B. en W. achten het onder deze omstandigheden niet meer nodig verdere stappen te ondernemen. HAARLEM, 18 aug. Een 48-jarJge stoffeerder uit Haarlem is gisteren, conform de eis van de officier van justi tie, door de Haarlemse politierechter, mr. L. Drabbe, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van ddie jaar, alsmede 75,- boete, subsidiair 15 dagen, verbeurdver klaring van een plank en toewijzing van de civiele vordering. Dit alles, omdat hjj tijdens een echte lijke ruzie in april van dit jaar, een buurman, een 30-jarige timmerman, die tussenbeide wilde komen en partij koos voor de vrouw, een plank naar het hoofd had gegooid. De timmerman kreeg het stuk hout in het gezicht, zo dat hij een versplinterde boven- en on derkaak opliep en zeven tanden moest missen. De timmerman was daardoor aangewezen op een gebit, wat hem ruim 120 kostte. Verdachte merkt ter terechtzitting op, dat cfe timmerman hem met een paal had gedreigd, en toen uit zelfverdediging had gehandeld. De politierechter achtte opzettelijke mishandeling niet bewezen, terwijl evenmin sprake kon zijn van toe gebracht zwaar lichamelijk letsel. Aan de bewering van verdachte, als had de ze uit zelfverdediging gehandeld, kon hij weinig waarde hechten. ZANDVOORT, 18 aug. Het laatste vuurwerk in dit seizoen dat de „Stichting Touring Zandvoort" gisteravond op het strand liet afsteken, trok enorme publie ke belangstelling. Bij de duizenden gas ten die Zandvoort momenteel herbergt voegden zich talrijke Haarlemmers en andere bewoners van Kennemerland. Op de boulevards en de strandafgangen stonden de toeschouwers rijen dik. Degenen die zeker wilden zijn van een onbelemmerd gezicht op het vuur-fes- tijn hadden omstreeks 9 uur hun plaats al ingenomen. Om kwart voor tien kon digde een luchtbom het begin van het vuurwerk aan. In een snel tempo werd daarna het programma afgewerkt, waar bij vuurpijlen, zeesterren, watervallen en bengaals vuur elkaar afwisselden. Te gen de achtergrond van de schuimen de branding hadden deze nummers en de grote „stukken" een bijzonder effect, dat de toeschouwers in verschillende ta len kreten van bewondering ontlokte. Na afloop van het vuurwerk bleek het nog geruime tijd gezellig druk in het dorpsecntrum van de badplaats. ZANDVOORT, 18 aug. Een 16-jari- ge Duitse jongen is door de Zandvoort- se politie over de grens geleid. Hij werd betrapt toen hij zich in een automatiek bediende van een vals geldstuk. De knaap kampeerde te Zandvoort en bleek slechts in het bezit te zijn van 1,27. BLOEMENDAAL, 18 aug. Het col lege van B. en W. van Bloemendaal heeft gisteren het maken van vijf bron nen nabij de Zomerzorgerlaan in Bloe mendaal, ten behoeve van het gemeen telijk waterbedrijf, gegund aan de laag ste van de drie inschrijvers de N.V. Aan nemingsmaatschappij v.h. Firma C. de Ruiter te Halfweg mét 21.090,-. Er komen drie bronnen in het plant soen aan de Middenduinendaalseweg, één bron op de parkeerplaats en één op de rijwielstalling van de hockeyclub BMHC. BEVERWIJK, 18 aug. Onder bui tengewoon grote belangstelling is woensdagmiddag op de begraafplaats Duinrust in Beverwijk het stoffelijk overschot van de zondag op zo tragi sche wijze bij de Hoogovens omgeko men G. Ubels ter aarde besteld. De baar was bedolven onder een groot aantal bloemstukken. Vele collega's volgden het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats. Namens de directie van de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken werd aan de groeve gespro ken door de heer A. Vroege. HAARLEM, 18 aug. En 42-jarige Haarlemse banketbakker moest zich voor de Haarlemse rechtbank vanoch tend verantwoorden wegens oplichting. De man had kans gezien om iemand voor een paar honderd gulden op te lich ten door hem voor te spiegelen dat hij goedkoop bromfietsen en televisietoe stellen kon leveren, terwijl hij boven dien een brommerverkoper tot leve ring van twee bromfietsen had bewo gen zonder te betalen. ,,Ik kan me voorstellen dat men onder de indruk komt van een goed gekleed man als verdachte", merkte de officier van ju stitie, mr. J. J. Bredius, op. Dat hij er persoonlijk niet van onder de indruk ge raakte bleek wel uit het feit dat hij tien maanden met aftrek eiste tegen de man. Het werd ter terechtzitting wel duide lijk dat verdachte zijn woordje kon doen. Hij was bij de adspirant-koper van brommers en tv-toestellen geko men met de mededeling dat hij een brommer goedkoop kon krijgen van een emigrerende neef. De adspirant-koper betaalde zijn 693 maar kreeg de vol gende dag te horen dat de neef het geld had opgemaakt en de brommer had HAARLEM, 18 aug. Vanmorgen moest een 19-jarige ketelmonteur uit Haarlem zich voor de rechtbank ver antwoorden omdat hij een drietal brom fietsen had weggenomen. Hij had de voertuigen uit elkaar gehaald, wat on derdelen ervan gebruikt en de rest in de sloot gegooid. Blijkens de woorden van de officier van justitie, mr. J. J. Bredius, had hij bovendien nog tal van andere brommers weggenomen. Daar had hij alleen maar wat op rondgereden en later had hij ze ergens achtergelaten. Diefstal daarvan was nog juist niet te bewijzen geweest. Twaalf maanden met aftrek van de drie maanden voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, luidde de eis. De jongeman gaf alles grif toe. Het verwonderde de rechtbank zowel als de officier dat de reclassering de jongen nog zoveel kansen gaf. Datgene waar voor hij terecht stond duidde daar aller minst op. De verdediger, mr Rohme- lingh, wees er echter op dat de jongen uit een goed en degelijk gezin stamde. Toen zijn ouders drie jaar geleden uit Amersfoort naar Haarlem trokken was de jongen in aanraking gekomen met slechte vrienden. Hij werd een branie. Hij is echter, aldus de raadsman, mak kelijk te beinvloeden ook ten goede. Hij vond het prettig dat de jongen als zo vroeg tegen de lamp is gelopen. Daar door is de kans op algehele verbetering aanzienlijk groter. De jongen heeft er spijt van en wil wel goed. Zijn werkge ver heeft vertrouwen in hem. Verdach te heeft echter leiding nodig en daarom bepleitte een raadsman een voorwaar delijke gevangenisstraf met een zo lang mogelijke proeftijd. Gevangenisstraf achtte hij voor deze jongen bepaald niet gunstig en hij vroeg de rechtbank daar om een straf die gelijk is aan de tijd in voorarrest doorgebracht. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. (Advertentie) "'''•ASiS Sterke keper en jeans kwaliteiten, uit eigen confectiebedrijf dus voorgekrompen vanaf 11.50 Voor al uw bedrijfskleding HAARLEM, 18 aug. De voetbal club Haarlem is de bekerstrijd van de K.N.V.B. op verrassende wijze begon nen. Met niet minder dan 3-0 wisten de Roodbroeken van R.C.H. te winnen, waarmee zij hebben getoond tot uitste kende prestaties in staat te zijn. De bij na vierduizend toeschouwers hebben ge noten van een pittige partij voetbal vooral van Haarlem-zijde. Hoewel de ploeg met enkele invallers de strijd moest aanbinden tegen het Racing-elf- tal, maakten de Roodbroeken een fris se indruk. Vooral het goede spel van Vreeken in Haarlems voorhoede was oorzaak dat R.C.H.'s defensil nog al eens aan het wankelen werd gebracht. Aan de ande re zijde speelde de blauw-zwarte voor hoede te onsamenhangend om de rood blauwe defensie in moeilijkheden te brengen en bovendien was het schieten van de Racing-voorwaartsen soms er barmelijk slecht. De weinige keren dat de bal in de goede richting werd afge vuurd bracht ook al geen succes omdat invaller-doelman Keesman onder de Haarlem - dat uitstekend op dreef bleek en eenmaal zelfs een zeker schijnend doelpunt wist te voorkomen. In de 25e minuut opende Haarlem de score. Haarlems nieuwe aanwinst de linkervleugel, Jonker, bleef kt een duel met de nu rechtsachter spe lende Hoonout overwinnaar en zijn schot was dodelijk, (0-1). Nog waren de R.C.H.-ers niet van de schrik beko men of wederom boekten de Roodbroe ken succes. Een prachtige voorzet van Vreeken werd onhoudbaar door Veen in een doelpunt omgezet en met een veilige 2-0 voorsprong konden de Roodbroeken de thee nuttigen. Wel trachtte R.C.H. door verhoging van het tempo het spel na de rust in handen te nemen. Dit lukte aanvankelijk maar tot tastbaar resultaat leidde zulks niet, omdat het schieten in deze periode meer dan slecht was. Zelfs een straf schop. een wat al te zware straf, werd door Nanai tegen de paal gekogeld en dit ontmoedigde R.C.H. dusdanig, dat Haarlem weer meer in het offensief kon komen. En de roodbroeken hadden daar bij meer succes. Toen een kwartier voor het einde Doornbosch in goede schiet positie kwam werd hij door Rooders on regelmatig „bewerkt" en uit de penalty bracht Berendregt de stand op 0-3. De ze score kon Haarlem in de resterende tijd zonder al te veel moeite handhaven. Een bijzonder zware nederlaag leed E.D.O., en dan nog op een zeer onfor tuinlijke wijze. Dé zwakke leiding van de scheidsrechter was er de schuld vaa dat E.D.O.jdeeg zich liet ontmoedigen en hoewel er voor de rust toch aardig werd gespeeld kwam er ditmaal toch te weinig uit. Tot aan de rust heeft E.D.O., dat met een invaller voor doelman v.d Berg aantrad, zich moedig geweerd. Er werd soms aardig gespeeld, ook van D.H.C.-zijde, zodat de strijd het aanzien wel waard was. Maar E.D.O.'s tegenspoed begon al spoedig toen de thuisclub in buitenspel positie de score opende (1-0). Na enige verrassende aanvallen van Haarlem se ziide bewerkte een der D.H.C.-ers de bal met de hand en Leonhardt kon de penalty gelijkmaken (1-1). Spoedig hierna nam D.H.C. op goede wijze de leiding, maar na een fraaie combinatie tussen Koek, Petterson (di rechtsbin nen speelde) en Duivenvoorden scoor de laatstgenoemde de gelijkmaker (2-2) Toen spil van Dijk buiten het straf schopgebied een lichte overtreding be ging, werd zulks bestraft met een penal ty. Dankbaar profiteerde D.H.C. van de ze scheidsrechterlijke dwaling (3-2). De tegenslag bleef E.D.O. ook in de tweede helft niet bespaard, want na een periode van geljjkopgaand spel bleef de E.D.O.-defensie staan bij een handsge- val van D.H.C.'s rechtsbuiten. De scheidsrechter liet doorspelen en rustig kon de D.H.C.-er de stand op 4-2 bren gen. Dit betekende de genadeslag voor de overigens dapper spelende Haarlem se ploeg. Hoewel Duivenvoorden c.s. met diver se goede aanvallen het Delftse doel bleef belagen, kwam succes aan de andere zij de, want, doelman Amama moest bij een algemene Delftse aanval de bal voor de vijfde maal uit zijn netten halen. Hier mede was het pleit volledig beslecht. Zelfs slaagde de thuisclub er nog in kort voor het einde het halve dozijn vol te maken. Een zware 6-2 nederlaag dus voor E.D.O. In groep I luidt de stand; Haarlem 110 ADO 1 1 0 DHC 2 1 0 EDO 2 X 0 RCH 0 0 0 2 0 2 1 2 3—0 1—0 6-3 5 8 doorverkocht aan een ander. De adspi rant-koper geloofde het verhaal en nam genoegen met een door de banketbakker voorgestelde financiële regeling. Zelfs ging hij later nog eens met de man in zee om goedkoop tv-toestellen van hem te kopen waarbij hij natuurlijk weer be drogen werd. Intussen ging de banketbakker naar een bromerwinkel en zocht een mooie brommer uit. Hij zou een paar dagen later het geld via de bank betalen. Het geld was er natuurlijk niet maar om eventuele achterdocht weg te nemen kocht de bakker er nog een bromfiets bij. Een paar dagen later kwam hij ver tellen dat zijn broer, die op een bank werkte, het geld van de bank op de gi ro van de winkelier had overgemaakt. Maar verdachte had noch een broer noch een bankrekening. De banketbakker bleek al zes veroor delingen achter de rug te hebben waar van minstens drie wegens vermogens delicten. De officier had weinig hoop op verbetering bij deze man maar de ver dediger, mr. J. H. v. Wijk, wilde het eens proberen via een psychiatrisch on derzoek. Wel stelde hij dan als voor waarde dat de man niet te lange tijd m verzekerde bewaring zou moeten wor den gehouden om op dat onderzoek te wachten. Over veertien dagen doet de rechtbank uitspraak. HAARLEM, 18 aug. Wegens het feit, dat hij veertig jaar in dienst was bij de N.V. Conrad Stork Hijsch in Haarlem is dinsdag de heer R. Schaa- ke, wonende in de Jan Haringstraat 54 te Haarlem, gehuldigd. De jubila ris behoort tot de velen, die hun loop baan bij de onderneming in Hengelo zijn begonnen en die in 1932 naar Haarlem werden overgeplaatst toen Stork Hijsch een fusie aanging met de Haarlemse werf Conrad. Voor die tijd verbleef de heer Schaake geruime tijd in Antwerpen, waar hij meehielp aan de opbouw van een fabriek voor hijs werktuigen. Tijdens een huldiging door de direc tie werd de lieer Schaake toegespro ken door een der directeuren ,ir. F. C. Rauwenhoff. Daarbij werd het gebrui kelijk geschenk onder enveloppe aange boden alsmede de herinneringsmedaii- le van de onderneming voor veertig jaar dienst. Namens het jubileumfonds voerde de voorzitter, de heer G. Schou ten, het woord. Tevens werden woor den van bijzondere waardering en er kentelijkheid jegens het werk van de heer Schaake die na het doorlopen van verschillende afdelingen in de ad- ministratief-technische sector thans een functie als chef-inkoper vervult gesproken door de heren Joh. Clausing, procuratiehouder, R. Piek, namens de kollega's van de afdeling inkoop, en K. A. Siekman, bedrijfsleider en tevens Sersoonlijk vriend van de jubilaris. ok mevrouw Schaake werd in de hul diging van haar man betrokken; zij werd met een boeket bloemen verrast. Verschillende geschenken werden de heer Schaake aangeboden, die aan het slot van de huldiging op buitengewoon innemende wijze woorden van dank sprak. Advertentie DU-NY reinigt diep in de poriën. Dal wil zeggen DU-NY haalt niet alleen het vuil van maar ook uit Uw huid. Boorden en man chetten blijven daardoor veel lan ger schoon. Talloos zün de mensen met huid klachten. Maar hun aantal smelt els sneeuw voor de zon nu zij DU-NY gebruiken. Hutdverstop- pingen, meeëters, puistjes enz. verdwijnen meestal snel door het gebruik van DU-NY. Overmatige transpiratie verdwijnt. De huid ademt weer en wordt niet meer verstopt door kalkzeepres- ten. DU-NY werkt ook als deodo rant. Uw huid blijit langer fris. BEVAT GEEN VETZUREN DUS ALCAUVRIJ HAARLEM, 18 aug. Vanaf morgen ligt ten stadhuize een plan ter inzage betreffende de bouw van een evange- lisch-lutherse kerk aan de mr. Jan Gerritszlaan. De kerk, die naar het uiterlijk het karakter van een kapel zal hebben, is ontworpen door archi tect prof. ir. H. T. Zwiers uit Haar lem. Zü komt te liggen ter hoogte van het E.D.O.-terrein op een daar nog vrij liggend stuk grond. Ongeveer personen zullen er een plaats kunnen vinden. Onder de kerk zal nog een zogenaamd jeugdlokaal komen, dat ook voor godsdienstlessen gebruikt zal wor den. Voor de Evangelisch Lutherse Ge meente in Haarlem zal met de bouw van de kapel een wens van jaren in vervulling gaan. Reeds in 1938 waren er plannen tot stichting van een kerk in Haarlem-Noord, mede in verband met de gedachte tot wijk-vorming, welke ook in deze Gemeente levendig was. Volgens de uitbreidingsplannen van toen zou de kerk gebouwd worden ter hoogte van de plaats, waar nu de jeugdherberg aan de Jan Gijzenvaart staat. Tengevolge van het uitbreken van de oorlog kwamen deze en andere plannen op de achtergrond, maar de laatste jaren begon men weer hele maal opnieuw. Dat moest ook wel, om dat de gemeente Haarlem intussen haar uitbreidingsplan, voor wat Noord betreft, volkomen gewijzigd had. De BLOEMENDAAL aan ZEE, 18 aug. Voor leden en niet-leden houdt de Bloemendaalse reddingsbrigade op de twee eerstvolgende zondagen een pres tatietocht in zee. De afstanden, die men kan zwemmen, zijn één en twee kilo meter. Het is voor de derde keer, dat de Bloemendaalse brigade deze prestatie tocht houdt. Zondag 21 augustus is de eigenlijke datum; bij slecht weer wordt de tocht op 28 augustus nogmaals ge houden, tevens voor hen, die de eerste zondag zijn verhinderd. Voor zondag 28 augustus hebben zich reeds groepen Haarlemse en Amsterdamse water vrienden aangemeld. De tocht begint omstreeks halt twee, maar deelnemers dienen zich uiterlijk om een uur te mel den bij de strandpost ,,de Kentering te Bloemendaal aan Zee, drte honderd meter ten noorden van de kop Zeeweg. Op deze plaats staat de inschrijving aan de start reeds van half een af open. Om aan de tocht over een kilometer deel te nemen, moet de deelnemer der tien jaar of ouder zijn. Voor de twee kilometer is een minimum leeftijd van zestien jaar vereist. Zij die de prestatie tocht volbrengen het is dus geen snel- zwemwedstrijd ontvangen als her innering een vaantje. (Advertentie) nieuwe kerk werd toen geprojecteerd aan de Mr. Jan Gerritszlaan. In verband met de gedachte aan wijkvorming, waardoor men in de Evangelisch-Lutherse Gemeente niet wil vasthouden aan één centrale kerk gelegenheid, zoals die tot nu toe ge vonden werd in de oude kerk aan de Witte Herenstraat, is destijds ook het plan geopperd in Heemstede een kerk je te bouwen. Daartoe is vorig jaar een actie in de Gemeente gevoerd ter verkrijging van de nodige financiële middelen. Het plan-Heemstede zal nog wel ge ruime tijd op zijn uitwerking moeten wachten. Maar mocht de actie ge slaagd zjjn, dan zal de Evangelisch- Lutherse Gemeente niet alleen in het centrum en in het noorden van Haar lem, maar ook in Heemstede een kerk gelegenheid geschapen hebben. Wat de kapel in Noord betreft, hoop men, wanneer er plotseling geen obstakels in de weg komen, zo spoedig mogelijk met de bouw te beginnen. «15 Ned 1958 415 Ned. 1960 1 «15 Ned. 1960 II 4','4 Ned 1959 3?i Ned 1953 Statfei 1947 315 Ned 1956 3 li Ned 1948 3li Ned 1950 3li Ned 1954 3li Ned 1955 D B.N.G Wort.bouw) 6 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber B.VA. Senembah-Mtl AJC.il. Berkel Patent CaK'è-Delft Cert Dell Mt) Fokker v Gelder Hoogovens MUller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 "oil Amerika Lijn KX.M Kon Ned Stoomb Mi K.P.M. Ned Stoomv Mil Ommeren Ned Scheepvaart Unit ttentespaarbrieven '57 tten te.spaar brieven 58 215 Amsterdam '56 215 Amsterdam '56«n 215 R'dam '57 Alb Hetln kl obl 4 Vorig opening Slot 18/8 101A ïooié lOOtf 98% 95% 93« 93% 89% 88% 89% 91% 104-jü 3091 a 110% 110% 153% 540 539 537 348 892% 186.50 475 327 830 826 437% 1307% 1309% 930 923% 450 133.50 131.70 137% 137% 104 181% 181% 134 167% 269 144 143% 111% 79% 88 100% 122% 16/8 17/8 Anaconda Copper 50% 50% Bethlehem Steel 44% 44% Chrysler Corp 42% e 42% General Electric 83% 83% Genera] Motors 44% 44% Kennecott Copper 80% 80 K.X.M. 27% 27% Montgomery Ward 35% 35% Radio Corp. 63 62% 63% Republic Steel 63% Royal Dutch 35% 35% Shell CJnlon Oil 35% 36% Southern Pacific 20% 20% Southern Railway 446/s 45% Stand Oil N.Y. 41% 41% Tidewater 18% 18% U.S. Steel 82% 82% Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5