Eis tegen Powers vijftien jaar «■1 Hachelijk moeder avontuur van en dochter Twee personen gedood bij ongeluk op rijksweg 1 FORD i TAUNUS i SHOW I Gespannen vliegveld te toestand op Leopoldstad Monsterrit met merrie Aanklager doet felle aanval op de Verenigde Staten Roedenko tijdens zijn requisitoir Enkele uren voor drie- kwart onder water Van drie bij ongeval betrokken auto's twee totaal vernield Canadese V.N.- Congolezen ■militairen door mishandeld Schroder TREINROOF BIJ LONDEN Na requisitoir van anderhalf uur Huis van prinses een gokpaleis POWERS NIET TERUG NAAR AMERIKA? „Erken republiek Zuid-Molukken Vrachtauto rijdt huis binnen Verkeer volkomen in de war gelopen N.V. HAARLEMSCHE AUTO CENTRALE Europese prijs voor prins Bernhard Oostenrijker vestigt record met afstand van 10.000 km Het weer ONTVOERDER VAN AUSTRALISCHE KNAAP IN ARREST IN HET „PARADIJSJE" TE WATER Uw dansleraar? VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 84ste JAARGANG No. 3059? MOSKOU, 19 augustus (Rtr., U.P.I.) Vijftien jaar gevange nisstraf heeft de openbare aan klager, Roman Roedenko, van morgen geëist tegen Francis Gary Powers, de piloot van het Ame rikaanse U-2 verkenningsvlieg tuig, dat 1 mei door de Russen werd neergehaald. Zoals te ver wachten viel was het anderhalf uur lange requisitor over het hoofd van de verdachte heen een felle beschuldiging aan het adres van de Verenigde Staten. Veel nieuws bracht de motivering van de eis niet in zoverre ze een mees tentijds vrijwel woordelijke herha ling was van fragmenten uit redevoeringen van de Sovjet-pre mier Khroesjtsjev, andere Krem- 1'"-autoriteiten en de dagelijkse an*'"Amerikaanse krantenartike len in de Sovjet-Unie. 0 t DANSLES 0 Oud-strijders telegraferen minister-president Beivoners op vakantie GRATIE voor tien Algerijnse rebellen SHOWROOM: Houtplein hoek Lorentzplein Telefoon 14125 Excl. gouden armbanden STUURMAJ4.8, COHEN J J. VAN KOOTEN LEOPOLDSTAD, 19 augustus (Reuter) De militairen van de Verenigde Naties, die het vlieg veld van Leopoldstad bewaken, hebben opdracht gekregen te schieten als dit nodig mocht zijn. De militairen, hoofdzakelijk Gha- nezen en Soedanezen, groeven gisteren loopgraven en maakten prikkeldraadversperringen om de gebouwen en hangars van het vliegveld. Bij de ingang werd een bord geplaatst met de waarschu wing, dat niemand, behalve per soneel van de V.N., wapens of munitie naar het vliegveld mag brengen. Op de vraag wat zijn manschappen zouden doen als Congolese soldaten zouden trach ten zich met geweld toegang tot het vliegveld te verschaffen, zei een V.N.-officier gistermiddag, dat zij zouden schieten. Ghana M Voorzichtige daders (hui! me IyiUKKIó before l/ou Vutj! Suède dames- en herenjasjes Iets warmer overdag Aan zee RUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoons Redactie 21544, Advertentie» 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14348L Bijkantoor Beverwijk'. Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuwerilclaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 3. W Boerrigter en Mr. W. A, M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr». H. v. RUN en W. Severe*. UWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cent» per «nillimetee- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudl rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cent» per week, f 2.65 per maand, t 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de berorging me 5.30 UW avond» tel. 21544. Roedenko zei in zijn requisitoir onder meer dat de Amerikaanse regering het er met de uitdagende vlucht van de U-2 op toegelegd heeft de topconferen tie te laten mislukken, dat ze een nieu we periode in de koude oorlog heeft tvillen inluiden en de ontwapeningsbe sprekingen, die juist zo goed op gang waren, heeft doen stranden. „Dit is", zo oegon de aanklager ,,de berechting van v misdaad, waarbij niet alleen de oolr Powers is betrokken, maar van de misdadige uitdagende politiek de Verenigde Staten jegens de vj et-Unie en de wereldvrede". det vonnis in de zaak-Powers zal dan °ver veel meer beslissen dan alleen er het persoonlijk lot van de verdach- zo meende Roedenko. Voor het oog van de wereld immers zal het de Ver enigde Staten aan de schandpaal stel len. De schuld van Powers achtte de aanklager boven alle twijfel verheven. Powers was bereid elke misdaad te be gaan in het belang van het Amerikaanse militairisme dat in dienst van Wallstreet staat. De instructies aan Powers om in dien hij dat wil zelfmoord te plegen, ty peren aldus Roedenko de beest achtige instelling van Allan Dulles, het hoofd van de Amerikaanse inlichtingen dienst, die om wille van de dollar men senlevens zo goedkoop maakt als maar mogelijk is. Uit de getuigenverklaringen wordt, zo meende de aanklager, de „officiële Amerikaanse lezing van de zaak" Weerlegd. De U-2 had zelfs wel een kernlading met zich mee kunnen voe den. Roedenko merkte voordat hij tot het uitspreken van zijn eis overging nog °P, eigëlijk de doodstraf te kunnen vor deren, maar dat hij bij zijn eis van vijf- ben jaar in aanmerking wil nemen, dat Powers oprecht berouw heeft getoond. Toen Roedenko zijn eis van vijftien iaar uitsprak, werd hij door aanwezi gen in de zaal stormachtig toegejuicht. Francis G. Powers hoorde de eis in alle rust aan. Hij keek in de rich ting van zijn verwanten in de zaal, die overrompeld schenen. Gisteravond nog had verdediger Grinjev hem ge rustgesteld en gezegd, dat alles wei mee zou vallen. Grinjev begon zijn pleidooi met het hof begrip te vragen voor zijn eigen „uitermate en onvergelijkbaar moeilij ke positie", welke hij nog verzwaard achtte door de eis van vijftien jaar. Zijn verdediging wil daar Powers bekend heeft noch de beschuldigingen van het openbaar ministerie bestrijden, ntch de van die zijde naar voren gebrachte kwalificaties. De verdachte zou zo meende de advocaat naast zich in de beklaagdenbank zijn meesters moe ten hebben, Allan Dulles en de zijnen, die aansturen op een nieuwe wereldoor log. Ook voerde Grinjev aan, dat Po wers' superieuren hem niet eens volle dig in vertrouwen hebben genomen en hem slechts gebruikten om zonder meer opdrachten uit te voeren. Bovendien hadden die opdrachtgevers hem nog ver zekerd, dat aan de vlucht geen risico's verbonden zouden zijn. Tijdens het vooronderzoek had Po wers gezegd, zeker te weten dat hij in Amerika vervolgd zou worden bij zijn terugkomst, zo deelde de verdediger mee. Daarom had Powers verklaard, vermoedelijk niet terug te willen keren naar zijn vaderland. Nadat de verdediger het hof verzocht PNOiM PENH, 19 aug. (U.P.I.) Prins Norodom Sihanouk heeft tij dens een massabijeenkomst mee gedeeld dat een prinses gearres teerd is omdat zij in haar woning een gokpaleis had ingericht. Prin ses Ong Angg Kessar is een doch ter van wijlen koning Norodom. De prins, die het huidig staatshoofd is, verklaarde dat de Cambodjaanse democratie geen ruimte heeft voor gokkers, zelfs niet als zij van ko ninklijke bloede zijn. De prinses is veroordeeld en in een gevangenis opgesloten, waar zij enkele maan den zal verblijven, „al heeft zjj dan "en fraaie naam," zoals de prins opmerkte. iiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiimiiiiiiiiimmiiiiiiiiiHmi MOSKOU, 19 augustus. Een van de Amerikaanse advocaten van de familie Powers sprak nadat het proces gesloten was over de passage in het pleidooi van Grinjev, waarin deze had gezegd dat Powers erover dacht niet naar huis terug te zullen gaan. „Zo denkt hij er nu misschien niet meer over", zei hij. Toen men vader Powers naar zijn mening hierover vroeg, ant woordde deze dat zijn zoon inderdaad te kennen had gegeven niet naar Ame rika te willen terugkeren. Hierbij moet in het oog gehouden worden dat hij dit zei in de algemene verwarring om hem heen. en derhalve misschien met geheel weergaf wat hij bedoelde te zeggen. iiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiinniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii had rekening te willen houden met al le verzachtende omstandigheden, kreeg Powers gelegenheid tot het uispreken van zijn laatste woord. Powers las zijn laatste woord op van papier. Hij zei, dat hij een ernstig mis drijf begaan had en daarvoor straf ver diende, maar ook verzocht hij het hof rekening te houden met de omstandig heden. Persoonlijk had hij nooit vijan dige gevoelens jegens het Russische volk gekoesterd, al was hij zich er van be wust, dat de Russen hem wel als hun vijand moesten beschouwen. Wat Powers voornemen in Rusland te blijven be treft, had zijn verdediger nog opge merkt, dat Powers hem verteld had, er van overtuigd te wezen, dat hij in de V.S. stellig tien jaar zou krijgen of tien duizend gulden boete wegens het prijs geven van militaire geheimen en dat die straf hem dus ook nog boven het hoofd hing. Powers zou zich dus bij zijn opdrachtgevers gecompromitteerd voe len naar het zeggen van Grinjev. (Tot dusver heeft Powers nog geen gelegen heid gekregen van de Russen om met Amerikanen te spreken, die hem op dit punt wel enig uitsluitsel zouden kun nen geven. Red.). De openbare aanklager Roman Roedenko gebruikte zijn requisitoir tegen Francis Powers voor een fel°P Amerikaanse imperialisme in dienst van Wallstreet. Tegen de beklaagde Francis Powers eiste j p en misschien laatste dag van het proces vijftien jaar gevangenisstraf. liet Advertentie o© a© aO«® a© 29 augustus aanvang inschrijving Dansstudio GRIFFIOEN, tel. 5G132 ©o»» Od OoN DEN HAAG, 19 aug. Het bestuur van de Federatie van Nederlandse oud- strijders organisaties heeft vanmorgen een telegram gezonden aan de minister president, prof. dr. J. E. de Quay. De tekst van dit telegram luidt: „Nu ver breking diplomatieke betrekkingen door Indonesië aan gevoerde belangenpolitieK met negering van gegarandeerde rech ten iedere basis ontneemt, dringt federa tie Nederlandse oud-strijders organisatie aan op erkenning van Republiek Zuid Molukken". Het telegram is ondertekend door de secretaris van de federatie. NEWCASTLE. 19 aug. (Rtr) Het openbaar minis'erie te Newcastle in Nieuw Zuid-Wales heeft een 43-jarige man, Alfred Vercoe, ervan beschuldigd getracht te hebben een losprijs van 200.000 gulden te verkrijgen van Basil Thorne voor diens zoontje Graeme. Een paar dagen geleden werd het lijk van de jongen gevonden. De man had gezegd de vrijlatin<- van de jongen te kunnen bewerkstelligen. Vercoe heeft, aldus het openbaar mi nisterie, gezegd te hebben deelgenomen aan de ontvoering van Graeme. ALPHEN AAN DE RIJN, 19 aug. De 51-jarige mevrouw G. Flinterman- Zijdenbog, die met haar man en haar moeder, de 78 jarige mevrouw A. Zij- denbos-Sambeek, allen woonachtig te 's-Gravenhage, gedurende enige we ken met vakantie is in het plassenge- bied van Zuid Holland, onder Nieuw koop, heeft met haar moeder een hache lijk avontuur beleefd, dat zij gelukkig nog kan navertellen. Woensdagmorgen omstreeks half elf stapten de dames in hun motorbootje en voeren de plassen op om te gaan vissen. Zij kozen daartoe een rustig plekje uit, dat zij vonden in het „Pa radijsje". De vangst was evenwel niet zo best en daarom besloot mevrouw Flinterman van plaats te veranderen en elders haar geluk te beproeven. Zij had baar vistuig opgeborgen en intussen zou haar moeder het anker lichten. Dit gebeurde evenwel niet he lemaal vakkundig met het gevolg dat inplaats van dat het anker uit de bo dem werd losgerukt het motorboot je onder water werd getrokken. Het 'ranke vaartuigje liep snel vol water en de beide dames, die uiteraard hevig schrokken, vielen over boord toen het vaartuigje kapseisde. Mevrouw Flinterman kon zich wel dra oprichten in het ongeveer 1.40 meter diepe water. Haar moeder bleek onder de boot te zijn geraakt. Met inspanning van alle krachten slaagde mevr. Flinterman er spoedig in haar moeder met het hoofd bo ven water te krijgen. Toen stonden de dames voor driekwart onder wa ter, in een z.g. rietsudde-gebied, waar men te voet onmogelijk uit kan ko men. De slachtoffers konden moeilijk ge zien worden vanwege het hoog opge schoten riet. Hoewel het Nieuwkoopse plassengebied als steeds druk bevaren wordt en nu in het bijzonder druk is in verband met de hoogtij-vierende wa tersport. werd hun geroep om hulp aanvankelijk door niemand gehoord. Het heeft enkele uren geduurd voor de achttienjarige zeiler H. Vrij- moed uit Schiedam, die eveneens In Nieuwkoop logeert, het alarmerende geroep opving. Hij slaagde er met veel moeite in de dames in zijn boot te krijgen. Toen was het leed gauw ge leden. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. 19 aug. Op de Bos sche weg te Vught is gisterenmorgen met een enorme klap een vrachtauto de huiskamer van een woning binnen gereden. Het ongeval dat volgens de chauffeur aan het springen van een band te wijten moet zijn, gebeurde ter hoogte van het restaurant De Witte. De chauffeur raakte de macht over het stuur kwijt, waarop de wagen een lichtmast en een melkwagentje ramde en zich daarop in de gevel van het woonhuis boorde. Zowel de chauffeur van de vrachtauto ais de bestuurder van de melkwagen liepen geen ernstige verwondingen op. De familie S. van wier woning de voorgevel vrijwel ge heel vernield is, verblijft met vakantie in Italië. ALGIERS, 19 aug. (Reuter) Op last van president De Gaulle van Frankrijk is aan tien Algerijnse opstan delingen, die door Franse rechtbanken in Algerije ter dood waren veroordeeld, gratie verleend Volgens Franse mili taire kringen ontving men de bood schap van De Gaulie verscheidene da gen voordat bekend werd dat twee Franse soldaten door opstandelingen waren terechtgesteld wegens „misda den jegens de Algerijnse bevolking". (Van onze correspondent) BUSSUM, 19 aug. De 53-jarige mevrouw Nussbaum uit Amsterdam en de 23-jarige D. Lub uit Israël, een logé van mevrouw Nussbaum, zijn gister avond omgekomen bij een verkeerson geval, toen de auto waarin zij zaten, bij een inhaalmanoeuvre op de rijks weg nr. 1 tussen de Vechtbrug n de kruising van oude en nieuwe rijksweg ter hoogte van de kruitfabriek onder de gemeente Muiden door onverklaar bare oorzaak begon te slingeren, op het linker weggedeelte geraakte, eerst een auto schampte en daarna in fron tale botsing kwam met een tweede au to, bestuurd door de 35-jarige W. Prost uit Laren, die levensgevaarlijk werd gewond. Het ongeval geschiedde juist op het tijdstip, dat vele forensen zich per au to van en naar het Gooi begeven en daarbü de rijksweg als snelste ver bindingsweg tussen de hoofdstad en het Gooi gebruiken. De slingerende auto, die vermoedelijk werd bestuurd door de heer Lub, schampte de eerste auto, die met aanhangwagentje reed en bestuurd werd door de 24-jarige J. Flutter uit Oosterbeek. Deze auto sloeg over de kop en rolde over de bermweg de sloot in. De bestuurder had echter zoveel tegenwoordigheid van geest om het portierraampje van de auto open te draaien en zich daar door uit zijn benarde positie te redden. (Advertentie) van zaterdag 20 augustus tot za- terdag 27 augustus. Geopend: 09.00 - 22.00 uur. Zondag 13.30 - 17.30. (Advertentie) JUWELIERS Houtplein 15 - HORLOGERS Advertentie HOUTPLEIN 18-20 - TEL, 16615-12000 Hij werd slechts licht gewond. De wa gen van de heer Lub raakte vervol gens een personenwagen, die uit de richting Amsterdam kwam, bestuurd door de heer Post. Bij deze botsing werden beide auto's geheel vernield. Mevrouw Nussbaum-Weireb, werd op slag gedood. De heer Lub overleed op weg naar het ziekenhuis. De heer Post werd levensgevaarlijk gewond overge bracht naar het O.L.V. Gasthuis in Amsterdam. De rijkspolitie te Muiden tast volko men in het duister omtrent de toe dracht van het ongeval. Het geschiedde nagenoeg op dezelfde plaats, waar ver leden week tijdens hevige slagregens ook een verkeersongeval plaats vond, waarbij een dode viel te betreuren. Ziekenauto's uit Naarden en Weesp waren vanavond vrij spoedig ter plaat se. De politie te Weesp en de groep verkeer van de rijkspolitie te Amster dam verleenden assistentie bij de -ege- ling van het drukke verkeer, waarbij grote opstoppingen ontstonden. Een ge deelte van het verkeer werd door Mui den heen naar het Gooi geleid, terwijl het uit het Gooi komende verkeer langzaam langs de onheiisplek werd geloodst, waar tegen half acht de wrakstukken van de totaal vernielde auto's reeds waren weggesleept. Een overzicht van de ravage na het ernstige auto-ongeluk op de Muiderstraatweg. Eerder op de dag hadden Congolese militairen, die naar Belgische „spion nen" zochten, een Canadese kapitein van de V.N. op het vliegveld van Leo poldstad ernstig mishandeld en zijn man schappen gedwongen on de grond te gaan liggen. De kapitein en vijf van zijn mannen zaten in een vliegtuig dat op het punt stond naar Loeloeaburg te vertrekken toen Congolese soldaten hun bevalen uit het vliegtuig te komen. Vol gens een functionaris van de V.N. heb ben alle Belgische militairen het vlieg veld verlaten. Twee dagen geleden was er nog een groep van veertig Belgische parachutisten die zich bezig hielden met het Belgische militaire verkeer krachtens een overeenkomst met de Verenigde Naties. De Congolese militairen hadden giste ren nog vijf andere Canadezen ruw aan gepakt. Het incident duurde een kwar tier. De Canadezen werden tenslotte door Ghanese militairen ontzet. Volgens een V.N.-functionaris zijn alle burger vliegtuigen met bestemming Leopold stad naar Brazzaville gedirigeerd. Dr. Bunche, die bij afwezigheid van de se cretaris-generaal van de V.N., Ham marskjöld, de leiding heeft van het V.N.-personeel in Congo, heeft gisteren vergeefse pogingen gedaan, premier Loemoemba te spreken te krijgen. OTTAWA De Canadese premier, John Diefenbaker, heeft gisteren ver klaard, dat een zeer krachtig protest aan de Congolese regering za] worden gezonden naar aanleiding van „de ab soluut onverantwoorde en niet te recht vaardigen aanval op Canadese militai ren". Diefenbaker zei voorts, dat de Ca nadese regering het absoluut ongerecht- vardigde gedrag van de betrokken Con golese soldaten ernstig opvat. Het Ca nadese persbureau zegt te menen, dat de Canadese regering het vraagstuk be studeert hoe de Canadese troepen door de Congolezen duidelijk kunnen worden herkend. Gisteren aangevallen Cana dezen zouden voor Belgen zijn aangezien NEW YORK. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zal morgen bijeenkomen om de toestand in Congo te bespreken, Hammarskjölcf heeft dele gaties van landen die zijn vertegenwoor digd in de veiligheidsraad en de lan den die troepen beschikbaar hebben ge steld voor de internationale strijdmacht in Congo een rapport doen toekomen over de incidenten tussen Canadese en Congolese militairen op het vliegveld van Leopoldstad. Deze en andere inci denten zijn een aanwijzing hoe de toe stand in Congo zou zijn als de troepen van de V.N. niet in staat zouden zijn hun opdracht te vervullen, aldus Ham marskjöld. De vertegenwoordiger van Ghana b(j de Verenigde Naties, Quaison-Sackey zal vanavond naar Leopoldstad ver trekken om Loemoemba op de hoogte te stellen van de opvattingen van de delegaties over de aanvallen op het he- leid van Hammarskjöld. Quaison- Samkey, een van de invloedrijkste le den van de Afro-Aziatische groep, gaat naar verluidt „met de zegen van Hammarskjöld" naar de Congole se hoofdstad. Talrijke afgevaardigden van Afro-Aziatische landen maken zich bezorgd dat de doeltreffendheid van het optreden van de Verenigde Na ties in Congo door geschillen over in terpretatie van de rechten en plichten van de volkerenorganisatie in gevaar zal worden gebracht. President Tubman van Liberie heeft zich gisteren afkeurend uitgelaten over premier Loemoemba. „Het opzeggen van het vertrouwen in secretaris-gene raal Hammarskjöld door premier Loe moemba heeft mjj versteld doen staan", zei Tubman vlak voor hij uit Monrovia vertrok voor een reis naar Europa. STRAATSBURG, 19 mg. (A.F.P.) \an prins Bernhard is de Europese prijs ,,FVS" van de raadgevende ver gadering van de Raad van Europa voor het jaar 1960 toegekend, als er kenning voor zijn verdiensten voor de eenmaking van Europa, met name voor de culturele samenwerking van Europa. Een Hamburgse familie met de ini tialen F.V.S. heeft deze prijs, ter waar de van tienduizend mark, in 1955 ge sticht. Hij zal op 28 september te Straatsburg aan prins Bernhard worden overhandigd. (Van onze correspondent) APELDOORN, 19 aug. De wereldrecordhouder lange afstandrijden te paard, de heer Wilfried J. M. Wendl uit Klagenfurt in Karinthië (Oostenrijk), die gisteren met zijn merrie het traject ApeldoornAmersfoort aflegde, heeft er nu meer dan 10.000 kilometer opzitten. Vorig jaar maakte hij op zijn merrie Hexe een tocht van 6685 km door Europa. Dat was al een wereldrecord, want in de annalen van de internationale federatie van ruiterverenigingen staat geen enkele ruiter te boek, die in een seizoen een grotere afstand af legde. Sinds de heer Wendl echter op 30 mei vin dit jaar uit zijn woonplaats in' Karinthië vertrok heeft hij er al weer enige duizenden kilometers opzitten, waardoor hij de mijlpaal van 10.000 km heeft gepasseerd. Zijn vrouw Rosalinde houdt liet allemaal netjes en nauwkeurig bij. Zy doet liet echter niet per paard, maar maakt gebruik van de openbare ver voersmiddelen. Nu eens de bus, dan de trein. Zij verzamelt overal de stempels van politie en rijverenigingen. Die stempels dienen namelijk als officiële be wijsstukken. Ruiter en paard maken het uitstekend. De vermoeienissen van i de monstertocht schijnt noch de Oostenrijker noch zijn trouwe merrie te deren. De heer Wendl maakt de tocht onder auspiciën van de Oostenrijkse paardenfokvereniging, die ook een bijdrage geeft in de kosten. Vorig jaar bracht de heer Wendl het met zijn trouwe paard tot Stockholm. Dit jaar deed hij reeds Zwitserland, Frankrijk, België, Nederland aan. Na ons land gaat hij via België weer naar Frankrijk om. in Calais scheep te gaan naar Dover voor een tocht door Engeland en Schotland. (Advertentie, LONDEN, 19 aug. (A.F.P.) Uit de postwagen van een trein van Brighton naar Londen hebben bijzonder voor zichtige dieven uit postzakken een be drag van ongeveer 80.000 gulden gesto len. Behalve dat de conducteur werd gekneveld en een prop in de mond kreeg legden de dieven hem ook handboeien aan. Om helemaal zeker te zijn dat de man niet te spoedig alarm zou slaan werd zijn gezicht bovendien met ver bandgaas omwonden, zodat hij er uitzag als een mummie. Nadat de dieven de postzakken hadden leeggehaald werd de deur van de postwagen met vijftien centimeter lange spijkers dichtgetim merd. Tenslotte waren zij de eersten die bij aankomst in Londen op het per ron sprongen en het station verlieten. (Advertentie) BARtÊuORISSTr"" HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot zwakke wind tussen west en zuid. Iets warmer overdag. Zon: 5.31-19 54 Maan: 3.32-18.47 Morgen op de meeste plaatsen droog met zonnige perioden en een matige zee wind. Temperaturen in de middag tus sen achttien en twintig graden. Zeewater bijna 18 graden. Vooruitzichten: Tegen het weekeinde perioden met rustig en vrij goed strand weer, later gevolgd door een oceaan front. max mlr. neersi Station Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Weer temp temp afgeJ gisteren 24 uu half bew. 18 12 10 zw. bew. 19 13 5 licht bew. 20 14 5 regenbu 17 11 9 onbew. 18 10 4 zw. bew. 16 12 5 licht bew. 18 12 3 half bew. 16 12 5 zw. bew. 21 5 0 regen 20 12 0.1 zw bew. 18 18 8 zw bew. 21 14 8 onbew. 19 7 8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1