Mechanisatie wordt er in grote stijl bedreven j't gehele jaar doo Folly Twenties In één jaar voor 300 miljoen gulden omgezet BOSCH 532.- MENEER HOBBS NEEMT VAKANTIE Ondanks natte zomer BYHBEHDE'S HIEUW BOOD Staatsland bouwbedrijf boert niet slecht in Oostelijk Flevoland Haagse P.T.T.-chef profiteert als eerste van zijn initiatief Philips' 67 meter hoge kantoorgebouw Duitse toeristen uitgewezen Knecht verdwijnt met elf mille Eigen woningbezit voor ambtenaren IN RADIO- EN T.V.-BRANCHE I PAGINA 3 zorgt voor Uw gezondheid kompressor Prijzen vanaf N.V. Willem van Rijn Verzet tegen gezag Boswachter in Domburg zegt te zijn geslagen Bosschenaar in Dommel verdronken r. a. BRWKLAVS EDWARD STREETER 1/1 literfles f 7.05 1 /2 literfles f 3.70 (excl. statiegeld) 'arkens waren reeds aan de ziekte [estorven en een aantal moest wor- i«n afgemaajrt. O óók als longdrink een vondst! O Zaterdag wordt Dirk Reese tachtig jaar. Onbereik baar voor zijn ontelbare vrienden zal hij dan genieten van wat rust in Basel na een Rijnreisje, waarop hij zich als een kind al weken tevoren heeft zitten verheugen. Vindt u het vreemd voor een man, die kriskras door vele landen heeft gereisd? Vergeet dan niet. dat hij nooit van steden en landschappen heeft kun nen genieten, omdat hij op de sterrenjacht was en als het restauratie van het Rotter damse Beursstation. Maar I )l" rlc dat duurde niet lang, want XJILJS. IICC^C met zijn zuinig gespaarde centjes opende hij een „proeflokaal" op de Binnenweg. Dirk had een fijne neus voor de smaak van zijn publiek. Moedei de vrouw moest niet het gevoel hebben, dat haar man in de kroeg hing en daarom richtte hij zijn proeflokaal zo in, dat ook de dames er zich op haar gemak voelden. Er kwamen gezellige zitjes, die men in de opeenvol gende jaren terugvond in alle veertien proeflokalen die Reese succes sievelijk de zijne kon noemen. De oude Rotterdammers herinneren zich die talrijke halfronde lichtreclames nog met de bolle melkglazen letters „D. Reese", waarvan men er alleen al op de Hoogstraat zes aantrof. Het zal wel door de stevige medewerking van mevrouw Reese mogelijk zijn geweest, dat haar Dirk nog wat vrije tijd kreeg voor zijn hobby: vliegen. Want dank zij Dirk Reese verschenen Pégoud Jan Olieslagers en Verschaven in Rotteraam om er hun vluchten met laten draadwerk te vertonen. Rinus van Meel, ook zo'n luchtvaart pionier, was Reeses deskundige hulp bij die introducties en Dirk werd zo geestdriftig, dat hij zichzelf ook maar een vliegtuigje aanschafte. Als een dierbaar bezit bewaart hij nog een brief van wijlen minister president Colijn, waarin deze hem dankt voor hei afstaan van zijn vliegtuig voor militaire demonstraties. En Dirk zag er helemaal geen been in aan boord van een zeppelin te stappen om er, zij aan zij met wijlen prins Hendrik, mee door het luchtruim te toeren. Midden onder de eerste wereldoorlog, in 1916, opende hij het be faamde Pschorr aan de Korte Hoogstraat met een cabaret, dat zijn nieuwste ontdekkingen onder de schijnwerpers bracht. Daar traden op Lanfredi, Eddy Roos Pisuisse, Speenhof fde De la Mars. Louis Davids Stella Fontaine en zijn lievelings-artiest de neger Spyglass, die nu nog, samen met zijn vrouw, terug te vinden is in een hoedenwinkel iïi Nice. Uit datzelfde jaar dateert zijn café Royal aan de Coolsingel. waar later hotel-restaurant Atlanta uit voortgekomen is. Maar Reeses grote succesnummer werd Pschorr nabij het Hofplein, aanvankelijk, in 1921 alleen café, later, in 1923, uitgebreid met de dancing die een wereld faam kreeg. We zitten dan in de Folly Twenties en maken kennis met de orkesten van Jack Hylton, Roy Fox, Ambrose en Armstrong. Daar traden ook Vera Lynn en Mistinguette op. Tien procent van de Rot terdammers bezat toen een smoking, maar de kleermakers en de dameskappers maakten overuren toen heel Rotterdam dansen ging leren om Reeses feesten „Paris", „Cöte d'Azur". Beierse avonden en Vlaamse kermissen mee te maken. Toen bleek ook Reeses goede hart, want de confaencier Theo Moes ook een van Reeses ontdekkingen kreeg opdracht, de gasten tot mildheid te bewegen voor goede doeleinden. Er werd toen f 70.000 bijeengebracht voor het Crisis-comité, 20.000 voor een blinden-actie en 25.000 voor het Dorus Rijkersfonds, om maar enkele inzamelingen te noemen. Reese financierde persoonlijk hei toenmalige Asthma- instituut, waarvoor zijn echtgenote en dokter Bosman zich samen in spanden. Intussen bleek het nodig, de bakens te verzetten al naar het get if veranderde. Pschorr aan de Korte Hoogstraat moest de deuren sluiten, toen de daarin ondergebrachte onderneming „Popularis" verliep. Maar „Mille Colonnes" in Amsterdam en „Dancing Pschorrin Rotterdam bleven drommen trekken. En dan komt de oorlogReeses kleine zaken gaan ten onder. Het intussen tot een hotel van formaat uitgegroeide „Atlanta" wordt zwaar beschadigd, maar blijkt herstelbaar en kan later worden vergroot tot een hotel met 130 kamers voor 180 gasten. Reese en Ruttens Brouwe rijen delen fifty-fifty in het aandelenkapitaal van Heck's Lunchrooms En dagelijks van 's morgens 10 uur tot 's avonds 5 uur ziet men nu nog Dirk Reese op het kantoor van „Atlanta". In zijn oogjes twinkelen nog na de lichtjes van het Rotterdam uit de Folly Twenties. AMSTERDAM, 17 aug. De geschat te omzet in de radio- en t.v.-branche tn het seizoen 1959-1960 bedraagt rond 300 miljoen gulden. Ten aanzien van de televisietoestellen is dat 40 procent ho ger dan het vorige jaar. Verwacht wordt dat eind 1961 het miljoenste tv-toestel zal zyn geregistreerd. Ook wordt een stijging verwacht in de verkoop van radiotoestellen, door het compleet worden van het F.M.-net in ons land (in het seizoen 1959-1960 daalde de verkoop van radio's met circa 37 pet ten opzichte van het voorafgaande verkoopjaar) Dit heeft de voorzitter van de stichting Firato, de heer A. H. Hardenberg, medegedeeld op een pers conferentie over de elfde Firato. Voorts gaf hij nog enkele cijfers over het verloop in de verkoop van tv-toe- stellen. Van 1 januari 1950 tot en met 1 januari 1955 waren er 25.000 ver kocht, per 1 januari 1956 26.000, in 1957 99.000, in 1958 239.000, in 1959 391.000 en dit jaar is het al gestegen tot ruim 700.000. Het aantal tv-ontvangers bedroeg op 1 april j.l. in Italië 1.839.500 en in Tsje- choslowakije 532.000, op 1 juni jl in: West-Duitsland 4.032.311, Zwitserland: 103.486 en ïn Oostenrijk 150.385. verkrijgbaar bij de bonafide handel Alleenvcrtegenwoordiging Amsterdam, Haarlemmerweg 475, tel. 185222 (10 lijnen). Mevrouw Hobbs sloeg een hand voor de mond. „Mijn hemel!" hijgde ze. „De vuilnisemmers. Meneer Kenneth Wainwright scheen onthutst, maar beheerste zich zo goed mogelijk. „O, ik zal jullie heel graag van dienst zijn," zei hij. „Waar moet het naar toe?" „O hemeltje, neen!" riep mevrouw Hobbs. „ik ben zo in de war. Ik weet niet, waarom ik dat zei. Je vroeg me, wat ik vergeten was, en toen viel me dat in en flapte ik het eruit." „Och, onzin," zei meijeer Wainwright. „Ik ben hier de patroon van verloren zaken. Wat doen jullie met het vuil van Grey Gables." ,,'t Is heel brutaal van ons, Ken," zei meneer Hobbs aarzelend. ,,'t Zal me een waar genoegen zijn, myn vriend. Zeg me maar, wat ik doen moet." Meneer Hobbs keek op zijn horloge. VyfUen minu ten om het veer te halen. „Je volgt gewoon het pad van de keukendeur tot de rand van de klip. De put, waar je het vuil kwijt, kunt, ligt daar vlak on der. Ik zal je eeuwig dankbaar blijven, Ken. En, o ja zou je, als je toch bezig bent, er wat schepen zand over willen gooien?" „Natuurlijk, 't Komt in orde. Tot ziens en het beste." Ze vertrokken. Mevrouw Hobbs maakte een ge luid, dat half een kreet, half een gekreun was. Me neer Hobbs remde. „De ijskast," zei ze. „We heb ben vergeten om die af te zetten." „Komt in orde," zei mevrouw Archer Gabrielson. „De firma Gabrielson Wainwright trekt in je huis en zorgt voor alles vuilnisemmers, ijskast, papieren, afval alles." „Genadige hemel, Ken. Ik vergat de papierman den leeg te maken. Ik verbrand de inhoud altijd vlak achter het pomphuis." „O.K., Rog. Tot ziens. Maar haast je nu, anders mis je de boot." Ze sloegen de grote weg in. Mevrouw Hobbs stak plotseling haar hoofd uit het raampje. „De lege flessen!" gilde ze. De zuidwestenwind, die krachtig van de zee kwam opzetten, smoorde haar stem. Mevrouw Gabrielson, die naast haar groene convertible stond, wuifde met een citroenkleurige handschoen. „Dag, Peggy. Het beste." „Flessen!" gilde mevrouw Hobbs en viel moede loos terug in de kussens. Enige struiken onttrokken mevrouw Archer Gabrielson, Grey Gables en de zee aan haar gezicht. De overtocht was achter de rug. Zwijgend reden ze voort over de eindeloos-lange wegen van New Eng land. Mevrouw Hobbs sliep. Haar gezicht stond ver moeid en om haar mond vertoonden zich sporen van afmatting. Meneer Hobbs keek haar bezorgd aan, hoewel die bezorgdheid niet zonder zelfzucht was. Hij zou v at graag zelf ook een dutje hebben gedaan. Hij trok zjjn schouders recht, haalde diep adem en vocht te gen de moeheid, die als een bedwelming over hem kwam. De zomer was voorbij. Overmorgen zou hij weer terug zijn achter zijn bureau. Die gedachte deed hem huiveren. Als hij nu nog maar drie of vier dagen had gehad om thuis eerst 'ns wat uit te rusten. Thuis moest 'n mens gelegenheid hebben voor een meer geleidelijke overgang van vakantie-houden naar het weer opnemen van je werk. (Wordt vervolgd) Vraagt uw leverancier naar deze nieuwe drank I (Van onze correspondent) VLÏSSINGEN. 19 aug. Begin deze week zijn naar tlians eerst gemeld wordt twee Duitse toeristen niet hun gezinnen, die in Domburg verblijf hiel den, uit ons land uitgewezen. De oor zaak daarvan was, dat een van hen zich tot tweemaal toe had verzet te gen de boswachter van Berk en Bosch, toen deze hen uit het bos wilde ver wijderen. Bij dit incident liep de bos wachter een flinke klap op. De Duitse toeristen, twee textielhan delaren uit Elberfeld met hun gezinnen, waren niet in het bezit van de vereiste wandelkaarten. Nadat de boswachter de klap had gekregen, ging hij onmid dellijk naar de rijkspolitie te Domburg en diende daar een klacht in. Inmid dels togen de Duitsers naar de burge meester van Domburg, om op hun beurt eveneens te klagen. De boswachter, zo beweerden zij, zou hen namelijk ook ge slagen hebben. Bij het verhoor van de Duitsers kwa men er allerlei tegenstrijdigheden voor de dag. Alleen de boswachter bleef pertinent bij zijn verklaring, dat hij niet geslagen had, maar dat de Duitser hem had aangevallen. De .burgemeester van Domburg heeft daarop contact opgeno- nen met de officier van justitie te Mid delburg alsmede met de procureur-ge neraal in Den Haag. Dit overleg leidde tot de conclusie, dat de boswachter zich correct had gedragen en dat de Duitsers zich in elk geval hadden ver zet tegen het bevoegde gezag en dat hun derhalve moest worden medege deeld, dat hun aanwezigheid verder on gewenst werd geacht. Het gezelschap verliet, nadat het bij de Duitse consul zjjn beklag had gedaan, via de grens post Emmerik ons land. Tegen hen zal nog een vervolging worden ingesteld. DEN BOSCH, 19 aug. Gisterenmid dag is uit de Dommel in de nabijheid van de Wilhelminabrug het stoffelijk overschot opgehaald van de 28-jarige Bosschenaar E. D. Omtrent de omstan digheden, waaronder hij te water is geraakt wordt door de politie een on derzoek ingesteld. Dit is de enorme opslagplaats te Dronten, die bijna 240 ton graan per uur kan ontvangen en door slechts twee man bediend wordt. Advertentie Advertentie De maquette van het 67 meter hoge kan toorgebouw dat Philips Nederland laat bouwen aan de Boschdijk te Eindhoven nabij het nieuwe Philips-rekencentrum. De zes liften worden elektronisch be stuurbaar en rond het gebouw komt parkeergelegenheid voor ongeveer vier. honderd auto's. BREDA, 19 aug. De achttienjari ge loopknecht P. J. die in dienst van de firma Smits van Tetterode alhier gisterenmorgen elf duizend gulden naar het postkantoor moest brengen is sinds dien spoorloos. Het postkantoor ligt vlak bfj het bedr.jf en toen de knecht om elf uur nog niet terug was, kreeg zijn werkgever het gevoel dat er iets mis was. Hij belde het postkantoor op en vernam dat de knecht daar geen geld had gestort, Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd. De grensposten werden gealarmeerd en het signale ment van de knecht werd per telex verspreid. De jongeman staat gunstig bekend en komt uit een degelijk gezin. Vertaling: I 72 Meneer Hobbs zat in de auto en trommelde ner veus met zijn vingers op het stuurwiel. Zijn over hemd was doornat van het zweet, zijn haren hingen hem in de ogen en er zaten zwarte vegen op zjjn gezicht. Eindelijk verscheen mevrouw Hobbs met haar armen nog vol onverpakte spullen. Hij kende haar nauwelijks terug in haar stadskleren. „O man," steunde ze, „ik weet zeker dat ik nog iets vergeten heb. Ik heb er ook zo'n hekel aan, als ik opgejaagd word." Meneer Hobbs keek op zijn polshorloge en op dat zelfde ogenblik draaide er een donkergroene conver tible de oprijlaan in. De kap was neer. Mevrouw Archer Gabrielson zat, om door een ringetje te ha len, achter het stuur en naast haar, al evenzeer door een ringetje te halen, zat meneer Kenneth Wainwright. De convertible stopte vlak naast me neer Hobbs. „O, schatten, wat bóf ik! Als ik een minuut later gekomen was, waren jullie weg geweest. Ken en ik zijn onderweg naar Bentley Farms om naar een hond te kijken en we wilden jullie niet zonder 'n laatste groet laten vertrekken. We hopen maar, dat ons eiland jullie goed bevallen is en dat jullie vol gend jaar terugkomen. Is 't niet zo, Ken?" „Inderdaad, inderdaad," zei meneer Wainwright, zorgvuldig een licht gele sjaal, die hij onder zijn sportjasje droeg, dichtknopend. „Maar kunnen we misschien nog iets voor jullie doen? Iedereen die van het eiland vertrekt, vergeet iets. Wat hebben Desondanks boert de staat niet slecht in Nederlands jongste polder. Men raamt de opbrengst van dit jaar op 11 a 12 miljoen. Nogmaals: een vergelijking met een normaal bedrijf heeft geen zin. Maar het is in ieder geval een niet te verwaarlozen bedrag al is het dan slechts een fractie van wat de drooglegging en het in cultuur brengen van een IJsselmeerpolder kost. De landbouw in Oostelijk Flevoland wordt in grote stijl bedreven. De mecha nisatie is er intensief doorgevoerd en tal van nieuwe machines en installaties zijn in eigen beheer ontwikkeld. Ware de zomer wat gunstiger men zou kans hebben gezien om met de (slechts) bou arbeidskrachten de ganse oogst in een dag of twintig binnen te halen. Als net een dag regent, komt er geen korreltje graan van de akkers, maar als het weer een beetje meezit levert de oogst van één dag 2.500.000 kg graan op, waarmee 24 binnenvaartschepen ruimschoots ge vuld kunnen worden. Op een mooie dag trekken er zo'n driehonderd grommen de trekkers het veld in en negentig maai dorsmachines. De enorme oppervlakten, de daardoor Bij het oogsten van het graan klinken en blinken geen sikkels meer. Het ™°dzakel^ geratel van kolossale machines is er voor in de plaats gekomen. <aan moeten halen?) stellen bijzonde- ROERMOND, 19 aug. De vee- artsenijkundige dienst in Limburg heeft varkenspest geconstateerd onder de varkensstapel van de landbouwer J. S. Seerden te Panheel. Verschillende Het zal er nog om spannen of het Centraal BrouwerijkantQor vol gend jaar zonder blikken of blo zen de schuimende slogan: Het bier is weer best, zal kunnen handhaven. In het zuiden is de gerst er bijzonder slecht af gekomen en in Oostelijk Fle voland is de kwaliteit er ook niet naar om de brouwers enthousiast te maken. Voor donker bier kan het er mee door, maar de pils zal volgend jaar nog wel eens herinneringen oproepen aan de nat te zomer van 1960. Een goeie boer moet van janken vet worden, zegt het spreekwoord en men moet de verhalen rond het binnenhalen van de oogst in deze natte moeson dan ook niet al te letterlijk en dramatisch opnemen. «nrnbLeen regelrechte ramp is geen eJ} vele klagende boeren zouden met ae mond vol tanden staan wanneer ze te kiezen hadden tussen de droge zo mer van vorig jaar of deze natte zo mer. Niettemin: het binnenhalen van de oogst roept dit jaar vele problemen op, vooral op de grote, gemechaniseerde bedrijven, waar machines mensenhan den moeten vervangen. Het is nu een maal slecht werken met een machine op een natte akker. Rond 20 augustus behoort de oogst binnen te zijn, maar daar,is dit jaar op de meeste landbouwbedrijven geen sprake van. De regen stuurt alle plan den en zorgvuldige schema's in de war. Iedere dag regen betekent achterstand °P het programma, betekent ook verlies. Bepaalde graansoorten verliezen gemak kelijk hun korrels wanneer ze eenmaal rijp zijn en daarom kan iedere dag uit stel verlies betekenen. Vooral als het in het groot gaat. Het gaat in het groot in Oostelijk Fle voland, waar dit jaar ruim tienduizend bunder te oogsten valt: 2600 ha kool zaad 4400 ha wintertarwe, 2400 ha zo- mergerst, 900 ha haver en 230 ha zo- mertarwe. Al deze grond, al dit te vel de staande gewas behoort aan éen enkel bedrflf toe het grootste van West-Euro pa Eigenaar: de Staat der Nederlan den. Bedrijfsvoering: Directie Wieringer meer-IJsselmeerpolders. Het spiegel beeld van een kolchos: hier boert on pioniert de staat om straks het land on der de boeren te verdelen. Er is een 4-jarig bouwplan opgesteld, dat in 1961- 1962 afloopt. Dan kan de grond worden verpacht al zijn .de commissies het nog steeds niet eens hoe dat moet gebeuren. Men kan dit gigantische landbouwbe drijf niet vergelijken met een normaal landbouwbedrijf, ook niet met de groot ste daaronder. Het in cultuur brengen van nieuw, pas drooggevallen land roept speciale problemen op en vraagt specifieke methoden, opdat de grond zo spoedig mogelijk de juiste structuur krijgt en aan de uiteindelijke gebruikers kan worden afgeleverd. Daar komt een we tenschappelijk uitgedokterd programma bij te pas, het eist voortdurende oplet tendheid en een strenge beperking van het teeltplan. Feitelijk is het boeren van de staat niets anders dan ontginnen en de financiële aspecten van deze boerenpe- doening-grote-stijl wegen dan ook niet het zwaarst. De ontwatering van de bo dem moet worden voortgezet, onkruid op grote schaal worden bestreden en bacteriën onontbeerlijk voor een goe de grondstructuur, moeten desnoods kunstmatig voor het maagdelijk kille land worden geïnteresseerd. Een boer te gast in de nieuwe polder zou zijn schou ders wel eens ophalen. Hij zou zeker nog een paar honderd bunder suikerbieten van gindse akker hebben weggesleept, maar de staat, die boert en pioniert in de jonge polder, piekert niet over suiker bieten: bij het binnenhalen van de on getwijfeld rijke oogst zou het zware, ge mechaniseerde materieel in de slagre gens van de herfst het nieuwe land vol komen ruineren. re eisen aan de leiding van het bedrijf. Scherpe planning, doordachte coorama- tie en organisatietalent zijn onontbeernjK De oogst heeft er een totaal ander kan zien door gekregen: het ruisend graan is gebleven, maar de sikkels klinken en blinken niet meer. Wie boeren wil in het gr0(?t n/0®t re kenen van de vroege ochtend tot aeia- te avond om te zorgen, dat zyn wagens en machinepark nietwerkeloos staan en hun maximum rendement opleveren. Hij moet boer, ingenieur, planoloog en bacterioloog tegelijk zijn, hy moet Wage- ningen en Delft beide in zijn zak hebben, kortom hij moet de eeuwige jeugd van ontginners en pioniers hebben. En dan nog heeft hij maar lijdzaam af te wach ten wat de hemel hem wil schenken: een droge zomer 1959 of een natte moe son 1960. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 19 aug. Staatssecre taris drs. W. K. N. Schmelzer heeft gistermiddag de sleutel van de eerst gereedgekomen woning in het plan „Eigen woningbezit voor Ambtenaren" overhandigd aan de overgelukkige eige naar, de amatenr-huizenbouwer, bureau chef by de P.T.T., de heer A. J. van der Toorn. Samen met de ponskaarten- deskundige, de heer J. B. Römph, heeft hy enige jaren geleden het initiatief genomen voor de bouw van 62 goedkope eengezinswoningen voor ambtenaren in Mariahoeve. Tal van hindernissen heeft het twee tal moeten overwinnen voor hun wonin gen van ongeveer 30.000 gulden konden en mochten worden neergezet. Een van die hindernissen was een door de wel standscommissie en B. en W. gewraak te dakpan, die na veel over en weer gepraat uiteindelijk mocht worden ge bruikt. Gistermiddag werd de kroon op hun werk gezet met de opening van de modelwoning van d' heer Van der Toorn door staatssecretaris Schmelzer. Deze had veel waardering voor de wijze, waarop de beide PTT-ambtenaren hun avontuur, zoals het door velen werd ge noemd, tot een einde gebracht hadden. „Van het begin af heeft u hardnekkig aan een bepaalde koopprijs vast gehou den. Uw eendrachtige samenwerking heeft de doorslag gegeven tot een kre dietverlening tegen gunstige voorwaar den. De meeste huiseigenaren hebben een hypotheek van negentig procent afgesloten. Zij zullen kunnen profiteren van de in het begin van dit jaar tol stand gekomen premiespaarregeling voor Rijksambtenaren." Aldus de staats secretaris, die verder het grote gevoel voor publiciteit van de heer van der Toorn prees. „U heeft mijn medewer kers zo enthousiast weten te maken, dat zij mij zelfs gedurende mijn vakan tie in het buitenland van uw vorderin gen op de hoogte hielden." Nadat staatssecretaris Schmelzer mevrouw Van der Toorn een boeket rozen had aan geboden ging hij ais eerste over de drempel van de modelwoning. Het bleek, dat de heer van der Toorn in zijn inleiding niet ten onrechte had gesproken van „zijn" droomhuis. De ze ven kamers telRnde woning is door dertig bedrijven geheel ingericht. De nieuwste snufjes op huishoudelijk ge bied zijn aangebracht. Zo is er een douche-bak, die tevens gebruikt kan worden als wasmachine. Het huis is verder voorzien van televisie, radio, huistelefoon en een combinatie telefoon- dictafoon. Op het knutselzoldertje hangt gereedschap, waarvan een vakman zou watertanden. De heer van der Toorn heeft zijn woning tot 17 september voor bezichtiging opengesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3