Strenge straffen voor zevental jeugdige Haarlemmers Renault Dauphine Buit f 2554,68 Haarlemse luchtvaartclub Icarus vliegt model op eiland Texel I 'White Label Agenda voor Haarlem v. DUIVENB0DEN Sterke Mik Snijder gaat over naar de semi-profs Garage Den Hout Garage Hardebelt MEUBELSHOW TAXI 13000 diefstal van auto's99 Van geen sprakealdus raadslieden ■te Tweemaal Ballet in openluchttheater HAARLEMSE RECHTBANK Ron Hendriks snelste in massasprint 5.625,— Brandkast geforceerd Voor geweldpleging tegenover agenten Tivee maanden geëist Films JONGEN ZWAAR GEWOND Bij autobotsing Komend weekeinde WIELRENNEN VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 Burgerlijke Stand Haarlem Mishandeling SCOTCH WHISKY! NA AFLOOP EEN White Lal* Proficiat nestor... uitstekend parcours! Voor jou extra haver en rust, voor mij een White Label Scotch Whisky. Onvergelijkelijk lekker, vooral nu Toneel Tentoonstellingen Waterstanden Volleybal Grote belangstelling voor „Blinkert-toernooi" Straatcollecte voor K.W.F. in Zandvoort WIE REKENT. Eerstejaars-dagen Leidse Universiteit PAGINA 5 Herwonnen Levens kracht HAVENARBEIDERS GEWOND HUUR EEN GOEDE AUTO Amsterdamsche Rijtuig Mij. Aanrijding op Kennemer- plein Burgerlijke Stand Haarlemmerliede Beurs van Amsterdam Beurs van New York Stemming: nauw. prijshoudend HAARLEM, 19 aug. De Haarlemse "pchtbank heeft zich gistermiddag htini tweeëneenhalf uur bezig gehouden Jhet de zaak tegen een zevental Haar lemse jongelieden, bijna allen achttien- jarigen. die betrokken zouden zijn ge feest bij een aantal diefstallen van auto's gepleegd omstreeks 21 mei van dit jaar. De jongens, welke allen lid ^aren van een jo-.gerensociëteit, welke destjjds haar domicilie aan de Bake- nessergracht had, zouden her en der in de stad verspreid staande auto's hebben weggenomen met het oogmerk er een plezierritje mee te gaan maken. Op die manier zijn zij, steeds gefor meerd in andere groepjes, met ver schillende wagens naar Amsterdam, Zandvoort en zelfs naar Utrecht ge beden. Afhankelijk of de jongelieden actief bij het gebeurde betrokken waren ge weest of slechts hadden meegereden in de auto's, eiste de officier van justitie, mr. J. J. Bredius, tegen een 18-jarige tuinder 10 maanden met aftrek, waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toe- ïichtstelling van de reclassering, tegen een 19-jarige magazijnbediende één jaar en zes maanden met aftrek en verbeurdverklaring van de goederen, Welke hen bij het op gang brengen van de wagens van dienst waren geweest, tegen een 18-jarige leerling verwar mingsmonteur, die volgens de mening van de officier de meest schuldige was, twee jaar met aftrek, door te brengen in een jeugdgevangenis, alsook verbeurdverklaring der goederen, tegen een andere 18-jarige leerling ver warmingsmonteur 1 jaar en 6 maan den ook door te brengen in een jeugd gevangenis, tegen een 18-jarige macni- nebankwerker tien maanden met af trek, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie Jaar en onder toezichtstelling van het -eger des Heils en plaatsing in een tehuis voor werkende jongemannen in Rotterdam, tegen een 18-jarige machi nebankwerker, als enige niet gedeti- zes weken gevangenisstraf en knechts Afsen een 18 jarige keuken- van twlieiLmaanden met aftrek, waar- *roil "ttUUcil IIlCl ttlll CA, een prolft^d a"?en .voorwaardclijk met toezichtstelling Heils mer, die om een of andere reden vroegtijdig van de middelbare school of uloschool waren gekomen en in af wachting van de oproep voor militaire dienst maar wat ronddoolden, zonder enige richting te kiezen. Voor wat zijn cliënt, de 18-jarige keukenknecht be trof bepleitte hij een voorwaardelijke veroordeling. Zijn verzoek tot onmid dellijke in vrijheid stelling werd afge wezen. De rechtbank zal donderdag 1 sep tember uitspraak doen. proeftijd van drie jaar en" onder van het Leger des De verschillende raadslieden wezen er in hun pleidooi op, dat van het primair ten laste gelegde feit, name lijk diefstal in vereniging, geen spra ke kon zijn. De wagens waren wegge nomen met het oogmerk er tijdelijk gebruik van te maken, hetgeen be titeld zou moeten worden met joy riding. Mr. Dekhuysen wees er ver der op dat ook van diefstal van ben zine geen sprake kon zijn, daar het verbruik van een dergelijk goed di rect in verband staat met het in functie stellen van de motor. Ten aanzien van de tuinder vroeg hij vrij spraak. Zijn verzoek tot onmiddellij ke in vrijheid stelling werd door de Rechtbank afgewezen. j Oberman legde er de nadruk op flat hier slechts sprake kon zijn van joyriding, daar het gebeurde gericht was op de vreugde van het vervoer en dus diefstal uitgesloten geacht moest worden. Het opleggen van zo hoge straffen achtte hij te leiden tot een averechts resultaat. Mr. De Boer refereerde aan de woorden van de vorige raadslieden en vroeg eveneens vrijspraak ter zake van diefstal. Mr. Crefeld legde de nadruk op het feit dat de toeëigeningshandeling het star ten van de .motor was, hetgeen nim mer in vereniging is geschied. Wan neer iemand dus naast de bestuurder in de wagen gaat zitten, kan dit niet als diefstal worden aangemerkt. Mr. Stomps was van mening dat het pas later instappen geen mededader schap kon inhouden. Ten aanzien van zijn cliënt, de 18-jarige machine-bank werker, die destijds ook werd veroor deeld in verband met de zogenaamde ,,breekfuif" in een pand aan de Ge dempte Oude Gracht en daarvoor pas een maand gezeten had, vroeg hij de uiterste clementie, voor het geval de Rechtbank zijn verzoek tot ontslag van rechtsvervolging niet zou volgen. Mr. Van Wijk noemde de jongens die in deze zaak terecht stonden men sen in de maatschappelijke wachtka- HAARLEM, 19 aug. Door een over winning in de twaalfde rit van de don derdagavondcompetitie, die door het Haarlemse ,,De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gereden, heeft Ron Hendriks zijn leidende positie in deze competitie ook al omdat de ge blesseerde Riethoff niet van de partij kon zijn belangrijk verstevigd. Hen driks zegevierde in een massale eind sprint. Alle uitlooppogingèn waren in deze snel gereden twaalfde rit op niets uit gelopen Aanvankelijk veroverden Bert Bogaard en Gerrit Krabbenbos zo'n 150 meter voorsprong, maar door toedoen van Jan v.d. Horst, Thijs Bouma en Ron Hendriks werd deze ontsnapping ver ijdeld. Alles kwam weer bijeen. Ook so lovluchten van Bouma en Ruijs lever den niet het gewenste effect op, zodat een eindsprint uiteindelijk de beslissing moest brengen en daarin toonde Hen driks zich een halve lengte sneller dan Ruijs. De uitslag luidt: 1. R. Hendriks: 2. A. Ruijs; 3. A. Straver; 4. H. Peters; 5. C. Jansen; 6. J. v.d Horst; 7. A. Bo gaard, 8. G. Krabbenbos; 9. P. Sondorp; 10. A. Deinum. De competitiestand is momenteel: 1. Hendriks 92 pnt.;' 2. Riethoff 63 pnt.; 3. en 4. Piers en H. Peters 53 pnt.; 5. Ruijs 50 pnt.; 6. C. Jansen 49 pnt.; 7. Blommaert 42 pnt.; 8. Van der Horst 31 pnt. De twaalfde rit der C-klassers lever de het navolgende resultaat op: 1. Schenk; 2. R, Wagner; 3. G. Wagner; 4. Ramakers; 5. Van Leuffen; 6. Njjs- sen; 7. Dijkstra; 8 Stevens 9. Willem- se. BEVALLEN van een zoon: C. L. Gla- zemaker-Meegdes; H. M. Vastenhout- Greijmans; H. M. Djjkhuis-Meijer; G. C. M. van Vliet-Volkers. BEVALLEN van een dochter: G. A. de Roop-Bennema. GEHUWD: H. M. Hetem en M. T. van Hoof; J. van der Schrier en E. M. H. Hetem; H. C. Peters en M. C. van Al- Phen; H. A. Houthuijzen en D. A. M. Klooster; R. P. Hijwegen en M. Ottoli- m; J. Posthumus en G. van Staveren; G C Sigermans en N. C. Fenijn. OVERLEDEN: IJ. Nuis, 79jr.. Kenau- &ark. Advertentie Verreweg de zuinigste auto in haar klasse!! Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter 2% 1. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld f 900.- tot f 1200.- per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelenprijs b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300.-. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat U eens geheel vrijblijvend voorlichten door: HOOFDAGENTSCHAP: WAGENWEG 166—168 TELEFOON 12138 en 15056 B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 TELEFOON 57455 VELSEN, 19 aug. Een 16-jarige grondwerker uit Haarlem heeft bij de politie van Velsen aangifte gedaan van mishandeling door een 22-jarige colle ga uit Beverwijk. De Beverwijker had bij het scheppen van puin op een trans portband een steen tegen zyn hoofd ge kregen. Hij meende, dat zijn collega de steen had gegooid en stompte hem twee tanden uit de mond, terwijl enige tanden los kwamen te staan. Het slachtoffer moest zich onder behandeling van een tandarts stellen. HAARLEM, 19 aug. In de nacht van woensdag op donderdag is inge broken in een perceel aan de Dreef in Haarlem, waarin het kantoor van „De Macht van het Kleine", het steunfonds van de Christelijke Vereniging voor Ver pleging van lijders aan vallende ziekte, is gevestigd. Men heeft zich toegang verschaft door met een schroeven draaier de overslagsluiting van de ser redeuren op te wippen. Een brandkast, welke in één van de vertrekken aan de voorzijde van het huis stond, werd geforceerd. Een geldsbedrag. groot 2554,68 wordt vermist. Van de daders 'heeft men nog geen spoor. HAARLEM, 19 aug:. Twee maanden gevangenisstraf met aftrek van^ vow- arrest eiste gistermorgen de officier bij de Haarlemse Rechtbank, mr. J. J. Bredius, tegen drie jongemannen, die zich tc verantwoorden hadden voor hun gedragingen ten opzichte van de pph- tie. De jongelieden waren op 16 juli betrokken geweest bij een opstootje in een eafétariabedrijf in de Anegang. Sur veillerende agenten hadden hen gesom meerd door te lopen, waarna zij onder bedreigingen de vlucht in de richting van het Spaarne zouden hebben geno men. De jongste van het drietal zou op de hoek van de Kleine Houtstraat en de Korte Veerstraat een agent een stomp in het gezicht gegeven hebben. De oudste van de drie zou even ver derop, op de Melkbrug. een brugslin- ger hebben gepakt en deze in de rich ting van de agenten hebben gegooid, welke door de middelste in leeftijd na gevolgd zou zijn, op het moment dat de agenten dichter genaderd waren. Het was echter, aldus verdachten, niet de bedoeling geweest de agenten te raken, doch louter om hen dichterbijkomen on mogelijk te maken. De officier geloofde dat een derge lijke houding tegenover de politie het misbruik maken was van de soepelhied welke de politie-autoriteiten de laatste jaren aan de dag leggen. Hij noemde het voorval een ernstige zaak die niet door de beugel kon. De aard daarvan was echter zodanig, dat geen onder scheid in de op te leggen straf moest worden gemaakt. Een van de raadslieden, mr. H. Luy- ken, was van mening, dat men dit al les niet direct als een groot drama moest gaan zien. Hij was van ooraeei dat van openbare geweldpleging m ver eniging en tegen personen gericht geen sprake was geweest. Hij achtte net te gen de oudste verdachte ten laste ge legde dan ook niet bewezen en vroeg vrijspraak. Voor de middeloudste vroeg hii een voorwaardelijke straf. Mr. C. F. M. van Koppen, raadsman van de jongste van de drie, vond twee maanden wel wat aan de hoge kant. Hij vroeg voor zijn cliënt onmiddellijke in vrijheidstelling, hetgeen door de Recht bank werd afgewezen. Uitspraak don derdag 1 september. GEEN SPREEKUUR De bloemen - daalse wethouder voor Publieke Wer ken en Huisvesting, mr. J. C. C. W. Hijszeler, zal wegens vakantie afwezig zijn van 10 tot 30 september. Zijn we kelijkse spreekuur op dinsdagavond ver valt in deze vakantieperiode. TEXEL, 19 aug. - Op het vriendelijke eiland Texel brengt de katholieke Haar lemse luchtvaartclub „Icarus" haar va kantie door dit jaar. Men heeft zich ge nesteld in het hart van de Eierlandse polder. Op nauwelijks een steenworp afstand ligt het prachtige duinlandschap „De Slufter". Voor de actieve leden van de luchtvaartclub is het dus wel een ideaal oord. Nabij het tentenkamp ligt ook het Eierlandse vliegveld, waar van daan ieder ogenblik vliegtuigen met toe risten opstijgen. Voor de jongens van de Luchtvaart club is het zelf-vliegen evenwel belang rijker. Zij hebben dan wel geen vlieg tuigjes, waarmee ze de lucht in kunnen, maar uit hun werken met de onbeman de modellen blijkt toch wel hoezeer hun hart naar de luchtvaart trekt. Men moet niet te gering denken over de prsetaties van de jongelui. Kapelaan P. G. van Zijp heeft het uiterste van zijn snel- brommer moeten vergen om een van de miniatuur-toestelletjes te kunnen ach terhalen. Het zweeftoestel kwam negen kilometer verder onder de rook van Den Burg weer aan de grond. Het land de op een wei waar een snoeperige koe zich onmiddellijk te goed begon te doen aan een vliegtuigvleugeltje. In de ruime „Plesmantent" werd de schade echter spoedig weer hersteld. „Het is soms een harde sport voor de jongens," meent voorzitter G. A. Witte- man. „In één ogenblik kan een toestel letje verloren gaan, waaraan de jongens soms vele uren hebben zitten knutse len." Maar de jongelui laten zich niet gemakkelijk ontmoedigen. Er komt nogal wat kijken voor zo'n (Advertentie) Ui*. Fimst Sa» «mDewarsSf Wilmerink Muller Vrijdag 19 augustus Minervatheater: 2.30 uur, Dik Trom en zijn nieuwe avonturen, jeugdvoorstelling. Donderdag 25 augustus Concertgebouw: 8.15 uur, Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Zaterdag 20 augustus Openluchttheater: 8.15 uur, Het Amster dams Ballet. Zondag 21 augustus Openluchttheater: 8.15 uur, Spaanse Dan sen Susana y José. CINEMA PALACE: Blitzmadel an die Front, ontraden. Do.: „Liebe, Tanz und tausend Schlager", a.l,. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Op glad ijs, a.l.; 2, 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; en 8 uur. LIDO: „En dat we toffe jongens zijn a.l., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXORLa dolce vita, str. volw.; 2 en 8 uur (3e week). REMBRANDT: De man die alles kan, a.l., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. (2e week). ROXY: Vr. t.m. zo.: Fluitende kogels, 14,J.; ma. t.m. do.: Overval in de middernacht express, 18 jaar; 2.30, 7 én 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. 7 en di. 2 STUDIO: Fa ja Lobbi, a.l. (5e week); 2.15, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vr. 8.15 uur, za. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Alleen op de wereld, a.l.; ma. t.m. do. 2.30 uur: In de penarie, a.l.; ma. en di. 8.15 uur: Orfeu Negro, 18 jaar; wo. en do. 8.15 uur: De Vagebond, a.l. Cruquiusmuseum Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend do. 912.30 en 13.3017 uur Woonhuis Jac. van Looy Kleine Houtweg Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur Zo. 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 10—17 en zo. 13—17 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 Juli t.m. sept, van 20.30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag, behalve maandag, van 1117 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—17 uur. Tentoonstelling tekeningen en etsen van Rembrandt (tot eind augustus). Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 1316 uur. Tentoonstelling „Miserere en ..Passion van George Rouault (tot 11 september). Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout- weg-hk Kamperlaan. Tentoonstelling van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit (tot 12 september). Geopend da. van 10—12.30 u. en van 13.30—17 u. zo. van 1417 uur. Kunstzaal „In 't goede uuP', Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerkplein. Ten toonstelling van Grafiek van Filippo Al- bertoni (Gehele maand augustus). Geop dag. (ook zond.) van 10-22 uur. Vishal, Grote Markt, Ere-tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwev. ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 10—17 uur. Zo. 14—17 uur (23 juli t/m 4 sept. Vleeshal: Grote Markt: „De wereldgeschie denis leeft in diorama's van dr. W. G. L. Wieringa (3 t.m. 24 aug.). Geopend dag. van 14—17 en van 19.3022 uur. Zo. van 14—17 uur. Kunstcentrum „D, Ark", Nieuw Heiligland 1-3- Tentoonstelling van werken van H. Schoorl. Dagelijks geopend (ook zo.) van 9 tot 17 uur. Ma., wo. en vr. eveneens van 18—20 uur (t.m. 27 aug.). IJMUIDEN Hoog Laag Hoog Laag Vrijdag 19 augustus water: 1.53 u. en 14.22 water: 9.44 u. en 22.07 Zaterdag 20 augustus water: 2.35 u. en 15.00 water: 10.31 u. en 22.49 lucht-kamp. De voorraden brandstof bij voorbeeld: petroleum, aether of.... kan het nóg Haarlemser wonderolie. De brandstof is immers nodig om de straal- of cilindermotoren aan te drij ven, waarmee men op de ruime Slufter vlakte goed oefenen kan. Kees Rozen- hart en Frans Ooms oefenen al ernstig voor de grote nationale kampioenschap pen op het vliegveld Terleet. Zij zullen straks de naam van „Icarus" hoog moe ten houden. HAARLEM, 19 aug. Voor het toer nooi dat de volleybal-afdeling van SV „De Blinkert" zondag op de velden van de voetbalvereniging „Bloemendaal" aan de Brederoodseweg in Bloemendaal houdt, bestaat een ongekende belang stelling. Niet minder dan honderd ploe- gen, waarvan er bijna tachtig van bui ten Haarlem komen, nemen dit „mon ster" volleybaltoernooi te baat om zich voor te bereiden op de naderende com petitie. De organisatie wijkt af van het ge bruik, want de teams spelen geen sets maar op tijd. Op 21 velden begint en eindigt men op het luiden van een scheepsbel. De wedstrijden beginnen om half twaalf, terwijl men om zeven uur de bel voor het laatst hoopt te lui- den. Uit Haarlem nemen deel: Die Raeck- se, HVS, DSS, Velox, Onze Gezellen, OVRA, Gios en PWN. Voorts zijn er deelnemende ploegen uit Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Rotterdam, Zaan dam, Alkmaar, Amersfoort, Doorn, Cas- tricum, Berkhout, Wormerveer. Bever wijk, Velsen, IJmuiden, Amstelveen en Krommenie. VELSEN, 19 aug. Gisteren is op de rijksweg Amsterdam-Veisen de 12- jarige W. van der M. uit Amstelveen bij een autobotsing zwaar gewond. Hij zat in een personenauto, bestuurd door een 49-jarige concierge uit Amstelveen. Deze reed met een snelheid van 40 kilometer en moest afremmen, toen een voor hem rijdende scooter bij een in- en uitrit van zandauto's ineens af remde. De personenauto slipte en kwam op de linker weghelft terecht, toen van de andere kant met een snel heid van 70 km een vrachtauto nader de, bestuurd door een 36-jarige vis handelaar uit Huizen. Met een hevige klap sloegen 'beide wagens tegen elkaar. De personenauto draaide een halve slag, het *rechter- portier sloeg open en de jongen viel op straat. De auto kwam aan de rech terkant van de weg in de grasrand tot stilstand. De vrachtauto reed nog een 35 meter door over de zuidelyke berm van de weg schoot toen dwars de ry- baan, de grasrand en het rijwielpad over en kwam tegen het talud van een sloot tot staan. Met vermoedelijk een schedelbasis- fractuur of een hersenbloeding is de jongen door de ongevallendienst naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overgebracht. Beide wagens werden zwaar beschadigd. ZANDVOORT, 19 aug. Het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kanker bestrijding zal zaterdag 27 augustus in de gemeente Zandvoort een straatcol- lecte houden. Om deze collecte tot suc ces te maken zijn nog een groot aantal collectanten nodig. Aanmelding gaarne vóór woensdag, 24 augustus onder opgave van naam, voornamen, leeftijd, adres en beschik bare tijd, aan een van de navolgende adressen: Zandvoort: P. J. Bense, Wilhelmina- weg 12, telef. 2708; P. Brune, Wester parkstraat 27, telef. 2546. Bentveld: foevr. C. Stemler-Tjaden, Duiodoornlaan 20, telef. 41160. (Advertentie) bezoekt vrijblijvend de permanente SPAAENE 11 t.o. de Damstraat Expositie van nagenoeg alle be kende merken, o.a.: Formule - Artifort - Propos - Royal - Pas toe - Bouman en C 20 fabri katen. De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20". Van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM (t/o de Damstraat) Telefoon 13608 - 17165 - 34200 (Advertentie) Op de ruime Sluftervlakte op Texel wor den regelmatig kleine vliegtuigjes ge lanceerd door de leden van de katho lieke Haarlemse Luchtvaartclub „Icarus". Onze foto toont voorzitter G. A. Witte- man, die een toestelletje probeert. Links op de foto kapelaan P. G. van Zijp. LEIDEN, 18 aug. De Leidse Uni versiteit staat van 5 tot 7 september in het teken van de aankomende studen ten. De Rector Magnificus heet hen persoonlijk welkom. Zij worden inge schreven in het Album Studiosorum, hoogleraren en leden van de weten schappelijke staf vertellen uitvoerig over de gekozen studie en met toekomstige studiegenoten is kennismaking moge lijk. Ook de verschillende studentenor ganisaties staan klaar voor het verstrek ken van in- en voorlichting, terwijl de studentendecanen, -pastores en -artsen over aard en doel van hun werk een uiteenzetting geven. De eerstejaars-dagen vangen aan op 5 september te 11 uur met een bijeen komst in de Pisterskerk. Toezending van het programma van deze dagen volgt na storting vóór 28 augustus van f 6,50 (kosten van maal tijden enz.) op rekening 551614 van de Quaestor Facultatum te Leiden. Recht streekse betaling op het inlichtingenbu reau in de Akademie is mogelijk tot de aanvang van de eerstejaarsdagen. BLOEMENDAAL Het komende weekeinde komen de balletliefhebbers ruimschoots aan hun trekken in het openluchttheater, indien het weer ten minste wat wil meewerken. Zaterdag 20 augustus treedt 's avonds het Am sterdams Ballet op met een aantrekke lijk programma, waarvan iedereen kan genieten. Uitgevoerd worden enkele fragmenten uit de eerste acte van het Coppeiia-ballet, „Kringloop", een Ma cedonische Kolo, de befaamde Pas de Quatre, waarmede destijds de sterren Taglioni, Grisi, Cerito en Grahn hoog tij vierden, de Pas de Trois uit de eerste acte van „Le lac des Cygnes" en tot besluit „Les Sylphydes". Zondag 21 augustus treedt het be roemde Spaanse danspaar Susana y José op, dat reeds verschillende malen in Haarlem een enthousiast publiek ge troffen heeft. Het optreden van dit danspaar, woensdagavond voor de tele visie, is voor velen misschien een eer ste kennismaking geweest en een aan leiding om de voorstelling in het open luchttheater te bezoeken. De begelei ding is weer in de vertrouwde handen van de gitarist Paco Hernandez. De jaarlijkse collecte van Herwonnen Levenskracht in Haarlem zal dit jaar gehouden worden van 5 t.m. 11 septem ber. De opbrengst is bestemd voor de verpleging van t.b.c.-. kanker- en reu ma-patiënten, voor uitzending naar rust- en koloniehuizen enzovoort. Er is een dringende behoefte aan col lectanten. Een speciaal beroep wordt gedaan op K.A.B.-leden en zij. die op een of andere wijze hulp van Herwon nen Levenskracht genoten hebben. Aanmelding kan geschieden bij de hier- ondergenoemde parochiële comitéle den: Uiterdijk, Leidsestraat 24 zw.; Cli- teur, Casteleynstr. 16: Dorlandt, A. L. Dyserinckstraat 81: Vosse, Lange He- renstr. 36 rd: Philippi, Pres. Steijnstr. 31; v. d. Meij, Weltevredenstr. 10; Hol, Jan Gijzenkade 229; v. Emmerik, Von- delweg 332; mej. Elferink, Beukenstr. 16. AMSTERDAM, 17 aug. Aan boord van het aan de Oostelijke Handelskade liggende schip „Spaarnestroom" is de 37-jarige havenarbeider J. van Beelen uit Noordwijk door het eind van een slingerend dekschild aan zijn hoofd ge troffen. Met ernstige verwondingen en een hersenschudding is hij in het Wees- perplein ziekenhuis opgenomen. De 38-jarige havenarbeider J. Hil- liger uit Haarlem is aan boord van het schip ..Montferland", dat eveneens ge meerd ligt aan de Oostelijke Handels kade, door een losschietende wegering- lat aan zijn achterhoofd getroffen. Hij klaagde over pijn in zijn hoofd en is na onderzoek in het Wilhelminagast huis naar Haarlem gebracht en daar in een ziekenhuis opgenomen. VOLLEYBAL De sportvereniging „De Blinkert" 'houdt zondag 21 augus tus een volleybaltoernooi. Het collega van B. en W. van Bloemendaal zal wor den vertegenwoordigd door de wethou der van sportzaken, mr. H. B. Wildt Meyboom. HALFWEG, 19 aug. Mik Snijder uit Halfweg is met zijn 29 jaar allang broekeman af en behoort zodoende niet meer tot de jongere amateurs in de wielersport. Maar wel tot de besten. Zo niet de allerbesten. Hü is een sterk en constant renner en rijdt zich in nage noeg elke race onder de prijswinnaars. De eerzuchtige Mik wil echter hogerop in zijn sport en heeft daarom bij de KNWU in Den Haag een licentie aange vraagd voor onafhankelijke en zal reeds aanstaande zaterdag onder de beroeps rijders debuteren in de Ronde van Kor- tenhoef. Zijn positie aan de „top" heeft Mik Snijder niet zonder slag of stoot ver worven. Hij heeft er een harde strijd voor moeten leveren, zich vele opoffe ringen getroost en er alles voor gedaan om dit te kunnen bereiken. Zijn eer zucht, wilskracht en vasthoudendheid zijn daarbij van doorslaggevende bete kenis geweest. Onder de moeilijkste om standigheden door blijven zetten en voor jet kans vechten. Stug en onverzette lijk op de racefiets. Dat is Mik Snijder. Een prettige sportmakker om mee om te gaan. Vooral in rittenkoersen is Snij der voor de kopman en zjjn ploeg van onschatbare waarde. Zijn eigen kansen heeft hij al menig keer opgeofferd voor een beter geklasseerd staande ploeg- makker. Nochtans bezit Mik een knappe ere lijst. Daarop prijken onder meer over winningen in de tweedaagse Ronde van Brabant, Ronde van Overijssel, „Grand Advertentie bij een bonafide zaak. Volkswagen - Opel - Chevrolet HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10338 HAARLEM, 19 aug. Een 20-jarige typiste is gisteravond omstreeks half acht op het Kennemerplein ter hoogte van het viaduct Kruisweg aangereden door een bromfietser. Het achterwiel van haar rijwiel werd daarbij geheel vernield. De bromfietser, die de aan rijding veroorzaakte, verleende toen hu bij het viaduct linksaf wilde gaan> £>?e.n voorrang aan de van het Staten Bol werk komende wielrijdster. Na de aan rijding is de bromfietser zonder zien bekend te maken doorgereden. De po litie roept getuigen van dit ongeval op zich met hen in verbinding te stellen. GEBOREN: Ingrid Frederika. dochter van W. Roeland en G. P. Wagenaar; Ber- nadette Francine, dochter van P. X de Jong en C. A. Lieshout; Franciscus Ni- colaas Maria, zoon van J. van den Hoek en M M. Vrouwe; Gerda Martina, d. v. A Bronk en W. G. van Dooijeweert. ONDERTROUWD: J. M. Kabeel en S. van der Bos; L. A. Teeuwen en J .M. M. Stokman; C. Boer en C. Pieters. GETROUWD: J. E. M. Jansen en I. C. M. Vrolijk; Th. J. Nijman en S. M. Co- hen de Lara. Prix Hollerich" in Luxemburg, het cri terium van Weelde in België, de 244 kilometer lange etappe van Sfax naar Gafsa in de Ronde van Tunesië en ver der tal van triomfen in straatrondes. Zijn veie ereplaatsen zijn al niet meer te tellen. Tweemaal heeft Mik Snijder, die in 1947 als nieuweling in „De Bataaf" ging fietsen, zijn wielerloopbaan moeten onderbreken. Eerst in de jaren '51 en '52 voor de militaire dienst en daarna nog een in '55 om te studeren voor het middenstands- en vakdiploma. En nu gaat de blonde wielrenner zijn geluk bij de beroepsrenners beproeven. Zijn debuut als zodanig wordt in Halfweg en de Haarlemmermeer met belangstelling en vertrouwen tegemoet gezien. Advertentie 4ft Ned. 1958 4ft Ned. 1960 1 «ft Ned. 1960 II «ft Ned. 1959 3».i Ned. 1953 Stalle) 1947 3ft Ned 1956 3ft Ned 1948 3ft Ned 1950 3ft Ned 1954 3ft Ned 1955 Q B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel Mtl Cert. Amsterdam Rubber fl.VA Senembah-Mij. A-S U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Dell MO Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Onliever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 Boll Amerika Ll1n KLM Kon Ned Stoomb Mil KPJd. Ned Stoomv MO v Ommeren Ned. Scheepvaart Onle Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrteven '58 2 ft Amsterdam '56 2ft Amsterdam '56 D 2ft R'dam '57 Alb HeOn kl obl 4 Vorig opentog Slot 19/8 101 ïk 100-8 100 Vb 98H 98% 95% 93% 93% 93ft 89 U 88^ 89% 91ft 110% 319 109% 151 540b 536 529% 349 890 185 475 327% 824 813 440 1309 1297% 926% 910% 455 132.40 130.50 137% 137% 103.60 181% 180% 133% 166% 268% 143% 143% 112 79% 87% 100 122% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. Genera) Electric General Motors Kennecott Copper KL.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil N.Y. Tidewater U.S. Steel 17/8 50ft 44 ft 42 ft 83 ft 44 ft 80 27% 35ft 62ft 63ft 35% 36 ft 20V. 45ft 41ft 1874 82ft 18/8 51ft 44 ft 42 81ft 4474 80ft 27ft 35 ft 62ft 63ft 34 ft 36 20% 45% 41ft 18". 82%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5