NIEUWELINGEN VOLDOENDE GEHARNAST Het voetbalrad saat draaien met één hoofdprijs en drie „nieten De achttien van de Ere-Divisie ten voeten uit Èj£ Enschede deed dure kop .en Sporttoto in nieuwe vorm Elek Schwartz is optimistisch w „Meer aandacht voor jeugdige spelers" VRIJDAG 19 AUGUSTUS 196v PAGINA AMSTERDAM, 19 augustus De achttien clubs in de hoogste voetbaldivisie komen overmorgen opnieuw in de arena. Na een paar maanden rust, waarin spelers zijn afgestoten en andere gecontrac teerd, waarin de meeste penningmeesters uiterst voorzichtig belang rijke transferzaken hebben afgehandeld en de trainers met koorts achtige energie van leer zijn getrokken, is het zover: het rad der competitie gaat zondag weer draaien. Het voetbalspektakel begint op een ongelegen moment, juist vóór de start van de Olympische Spelen, die ook in Nederland het leeu wendeel van de sportieve interesse naar zich toe zal trekken. Maar toch zien tallozen reikhalzend uit naar het altijd enerverende gebeu ren: de eerste wedstrijdzondag. Hoe zal de Duitse voetbalheld Hel- muth Rahn in Enschede debuteren, heeft Feyenoord zijn „motor" verloren door het vertrek van Kees Rijvers, gaat het Ajax van Vic Buckingham ook dit jaar op jacht naar de hoogste triomf? En zullen de nieuwelingen, Alkmaar, GVAV en NOAD voldoende geharnast zijn om met de „grote broers" mee te komen? De legioenen wachten af, in nerveuze spanning of in optimisme. Het rad gaat draaien met dezelfde kansen als het vorige seizoen: èèn hoofdprijs en drie nieten. wm'WÊ ■BH iÉÉlK: De nieten vormen de schaduwzijde, ïij betekenen degradatie na 34 zenuw slopende wedstrijden. Het slachtoffer iet haar naderbij komen als een mon ter, dat zijn keus grijnzend heeft be kaaid. Dan valt de slag, onverwacht log. Zo is het vorige seizoen het doek ïevallen voor Volendam, Sittardia en 31auw Wit. Trappelend van ongeduld :ijn hun plaatsvervangers gearriveerd, Irie sterke ploegen uit de eerste divi des: GVAV, Alkmaar en NOAD. Onge- luldig om met de vuurproef te beginnen, >m de plankenkoorts zo snel mogelijk :e overwinnen en te bewijzen, dat het 'ad hen niet uit de baan zal slingeren. Een Gronings element dit jaar in hoogste voetbalregionen. De nuchte- mrtt5fVj^-ers verbergen hun emoties sen riiln" wiisgerige kalmte, maar heb- chraeen gf;?arzeld hun ploeg stevig te nannen 'viLlet spectaculair. niet met nannen van grote naam, maar wel RAHN Crack in Enschede Zondag 28 augustus komt de nieu we sporttoto in werking, waartoe de minister van justitie een tijdelijke vergunning heeft verleend aan de Nederlandse Sportfederatie en het comité van instellingen voor overleg in sportprijsvragen. De vergunning geldt tot 2 oktober a.s. wanneer de Eerste Kamer een beslissing zal hebben genomen inzake de loterij- wet. Voor deelname aan de toto wordt een aantal voorwaarden gesteld, die afwijkend zijn van de organisatie van de vorige toto. De eisen luiden: deelnemers moeten 18 jaar of ouder zijn, zij moeten in het bezit zijn van een door de organisatoren gestem pelde registratiekaart, waarvoor een bedrag van 1.50 verschuldigd is. De registratie begint bij de sport verenigingen, die lid zijn van een bij de N.S.F. aangesloten sportbond. Van betekenis is voorts, dat een deelnemer geen lid meer behoeft te zijn van een vereniging en dat hij evenals bij do vorige organisatie-vorm niet meer dan 2,- en niet minder dan 0.50 mag inleggen. PRIJZEN Er wordt in deze nieuwe toto ge speeld om drie prijzen, een eerste prijs voor 15 punten, een tweede voor 14 en een derde voor 13 punten. Als geen der inzenders met het hoogste aantal punten uit de bus komt, val len er twee prijzen te verdelen. Het maximaal te winnen bedrag is 50.000,-. Er wordt geen geld uit gekeerd, maar waardebonnen, kre dietbrieven en geblokkeerde goede- renbrieven. Die mogen echter niet worden gebruikt voor het kopen van geldenswaardige papieren effecten of alcoholhoudende dranken. BESTEMMING OPBRENGST Van de bruto-inzet van de sport toto is 00 procent bestemd voor het gezamenlijke doel, t.w. de sport en het cultureel-maatschappelijk werk. De overige 40 procent is bestemd voor prijzen (35 procent) en kosten (5 procent). Van de 60 procent voor het „doel" komt 45 procent ten §oede aan de sport, dat wil zeggen rie kwart gedeelte. Een kwart gaat naar het cultureel-maatschappelijk werk. De sportverenigingen ontvangen van die 45 proeent vier negende van het door elk van haar gelever de aandeel in de bruto-omzet, uit sluitend te gebruiken voor de zuive re amateursport en de lichamelijke vorming. Voorts incasseren zij vier procent als vergoeding voor admi nistratiekosten. De resterende 21 procent zal te zijner tijd ten algeme ne bate van de sport en de lichame- 'flke vorming worden aangewend. met overleg. Zij contracteerden bij voorbeeld niet minder dan vier doel- verdedigers. Wijs geworden door de er varingen met blessures, plaatsen zij achter Roffel, de routinier, ambitieuze knapen als Hoekstra, Pienter en Gerdes. De voornaamste versterking betekent echter de komst van Gerrit Tardy van Leeuwarden, die ongetwijfeld spoedig een plaats in de Groningse ploeg zal verwerven. GVAV begint de competitie overigens in dezelfde opstelling als waarmee het kampioenschap werd ver overd, waarbij het in de bedoeling ligt het binnentrio te formeren uit Kuiper La Crois en Fransen, "lardy in te schakelen op de linkshalfplaats ten kos te van Piet Fransen en Uittenbosch of De Koe in reserve te houden voor de rechtsbuitenplaats. Alkmaar kampte voornamelijk met het probleem van de middenlinie. Ni co Wagemaker liet zich op de trans- ferlijst plaatsen, maar doordat een ongewoon hoge som voor hem werd gevraagd, bleven kopers uit. Met Pe"- geman en Blauw voelt de club uit de BLEIJENBERG Nu in Blauw Wit Kaasstad zich nu weer verzekerd van een stevige grendel. Aan de voorhoe de is ijverig gedokterd. Door het ver trek van Den Edel en Seemann bleek het noodzakelijk een speler van allu re aan te trekken. Die werd dan ge vonden in de persoon van Tibor Lo- rincx, een Hongaarse vluchteling, die reeds voor het jeugdteam in zijn land uitkwam en in Duitse profclubs naam maakte. Verder wierf Alkmaar drie jeugdige spelers van Ajax aan en en kele spelers van Noordhollandse clubs. NOAD: rustig aan De derde van de nieuwe Ere-Divisie- clubs, NOAD, ging ook van het stand punt uit, dat dure transfers niet ver antwoord waren. De Tilburgers ver sterkten zich onder meer met een mid denvoor, Kraan van het Utrechtse Ge- leritudo, die in voorkomend geval tér vervanging kan dienen van Lammers. De voorzitter van Ajax, de heer Mel- chers, vertelde ons opnieuw een groot vertrouwen te bezitten in de mannen, die het afgelopen seizoen de landstitel veroverden. De Amsterdammers spen deerden geen geld aan aankopen als enige in de Ere-Divisie en incas seerden welgemutst 55.000 voor Bley- enberg (naar Blauw Wit) en Koning (naar Go Ahead). Enkele veelbeloven de jeugdspelers kregen contracten, maar zullen waarschijnlijk pas in het uiterste geval een kans krijgen in het eerste elftal. De trainer Vic Bucking ham is alleen nog niet zeker van zijn zaak wat betreft de bezetting in het doel. Hij zal moeten kiezen tussen Ho- german en Van Drecht. De aanval zal in de eerste ontmoeting tegen VVV in de beproefde formatie opereren, met de gebroeders Groot als spits en Swart Prins en Feldmann ter assistentie. In de halflmie is de voorlopige verkiezing van Schaaphok inmiddels een feit. Feyenoord is welgemoed terugge- reefd van zijn geslaagde trip naar Rus land. Zijn voorzitter, de heer Kieboom, zei ons. optimistische ideeën te koes- te.ï,en> meer nog dan het vorig jaar. >>We hebben Rijvers verloren, maar eerlijk, het doet me geen zeer. Die jongen past niet in ons voetbal, hij heeft enorme talenten, maar zij kunnen soms een averechtse uitwerking hebben. Rij vers voetbalt individueel; als zijn solo mislukt, krijgt het hele elftal een te rugslag, Bouwmeester, ja, hij heeft ook een moeilijke mentaliteit, maar zal zich bij ons toch wel aanpassen. Het is mo- feujk, dat Meyers rechtsbuiten wordt, an komt Schouten op de rechtsbinnen plaats en wordt Bennaars reserve." Feyenoord kon het zich veroorloven be- FORD Verlies voor PSV halve Rijvers (naar St. Etienne), Van der Hoek en Meerman te laten gaan. In het tweede elftal bezitten de Rot terdammers nog genoeg spelers van klasse om in nood een beroep op te doen. PSV zonder Ford Of PSV zich dit jaar in de topgroep zal handhaven, lijkt ons geen uitge maakte zaak. Trevor Ford, onbetwist een van de steunpilaren, vertrok naar Newport County, en Benny van der Plas, die het afgelopen seizoen alle wed strijden in het hoogste elftal werd op gesteld, zoch zijn heil bij BW. Daar stond slechts één aankoop van beteke nis tegenover, namelijk die van Lou- wers van Eindhoven. Voor hem werd ƒ65.000 neergeteld. Hij zal in PSV linksbuiten komen te spelen, terwijl een andere nieuweling, Van Tilburg, voor 3.000 van Woensel overgenomen, voor lopig rechtsbinnen wordt. Met de ge- renommeerden Kruiver, Dillen en Van der Kuil moeten zij het schutterspres- tige van de Eindhovense club hoog hou den, daarbij gesteund door de vertrouw de midden- en achterlinie. Het debuut van Helmuth Rahn in En schede wordt door voetbalminnend Ne derland met bijzonder veel belangstel ling tegemoet gezien. In West-Duitsland vernamen wij, dat men van Rahn geen wapengekletter meer verwacht. „Het wordt voor hem tijd van het voetbal tapijt te verdwijnen," merkte een of ficial op. „Na de wereldkampioenschap pen in 1958 is hij nauwelijks meer op d.e voorgrond getreden, maar ik hoop voor u, dat zijn tweede jeugd, of eigen- (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 18 aug. Wat gaat het komende voetbalseizoen brengen voor ons nationale elftal? Hoe de resul taten in competitieverband ook mogen uitvallen, belangrijker blijft toch altijd de presentatie van de vertegenwoordi gende ploeg. Wij vroegen aan de bonds coach Elek Schwartz of hij werkelijk van mening was, dat door de Invoering van het semi-professionalisme, nu zes jaar geleden het spelpeil belangrijk is verbeterd. „Beslist, in het begin dui delijker dan op het ogenblik, maar ik ben ervan overtuigd, dat wij op de goe de weg zijn. Het afgelopen seizoen heb ben wij met wisselend succes gewerkt. De nederlagen tegen Duitsland en voor al België waren bijzonder teleurstellend. Dit jaar echter zie ik het optimistisch in. De clubs zullen alle hun spelers een week voor een interland voor de trai ningen afstaan, wat van groot belang is." Over de komende wedstrijden tegen Oost-Duitsland en Hongarije voor het tournooi om het wereldkampioenschap wilde de bondscoach liever geen prog noses geven. „Wij hebben het slecht ge troffen. De Oostduitsers zullen zich, evenals natuurlijk de Hongaren, bijzonder nauwgezet voorbereiden. Voor hen komt de competitie nu eenmaal op het twee de plan, de nationale successen staven het politieke prestige. We gaan in bei de wedstrijden als zwakkere ploeg het veld in. Misschien is dat wel in ons voordeel. Elek Schwartz hoopt dit seizoen meer aandacht te kunnen besteden aan de jonge spelers. „Het is van belang een krachtige reserve te kweken. Tot nog toe hebben wfl steeds een zwak B-elftal tussen de lijnen gebracht. Hopelijk komt daar weldra verandering in." lijk al zijn derde, in Enschede zal be ginnen. Wanneer de FC Köln echter nog langer „brood" in hem had gezien, zou zij toch nooit de transfer hebben gesanctioneerd." Dit alles neemt niet weg, dat Enschede de toekomst hoop vol tegemoet ziet. Het heeft nog meer cracks in zijn rijen opgenomen, o.a. Voges en Van der Hoek, en zich ge permitteerd Lenstra (naar Enschedese Boys) en Brousek (naar Be Quick) uit de boeken te schrappen. Het elftal heeft een nieuw gezicht gekregen met Dijck- mans van Helmondia in het doel; de amateur Brouwer op de linksbackplaats iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii,immuun,mui, Vereniging Aantal spelers Nieuwe spelers Verkochte spelers Vermoedelijke opstelling Terrein Aan- vangs- uur Entreeprijzen A.D.O. (Den Haag) 22 J. ten Hoopen (Quick Den Haag). W. Biere (U.V.S.). Van Vianen; Verhoek, v. d. Meer; Haak, Jans, Clavan; Timmer, Den Engelse, Ten Hoopen, Clavan, Rijnvis. Zuiderpark Den Haag 14.00 3.50, 2.75, 2.25, 1.75, 1.25, 0.25 Ajax (Amsterdam) 23 Gèen nieuwe aankopen. Bleyenberg (Blauw Wit); Koning (Go Ahead); Wentèler (Go Ahead); Pelser en Worst (De Graafschap); Hof (Z.F.C.); Van Loggem, Fernhout en Engelsma (Alkmaar). Van Drecht of Hoogerman; Van Mourik, Smit; Muller, Anderiesen, Schaaphok; Swart, H. Groot, C. Groot, Prins, Feld mann. Ajaxstadion Middenweg 14.00 4.00, 2.50, 2.00, 1.25, 0.40 Alkmaar (Alkmaar) 22 Wim en Jan Visser (Hollandia); Cees de Boer (Zouaven); Engelsma. Fernhout, Van Loggem (Ajax) en de Hongaar Tibor Lörincz. Sepp Seemann (B.V.V.) en Den Edel (Vitesse). Houtkoper; Tijm en Kesselaar of Van Loggem; Blauw of Pitters, Peggeman en Wagemaker; Wim Visser, Buis of Engelsma, Fernhout, Lörincx, J. Visser. Sportlaan 14.00 3.00, 1.50, 0.50 D.O.S. (Utrecht) 19 Haneck (Stuttgarter Kickers); Teunis sen (Vitesse); Van Wiggen (J.S.V.) en Pieper (N.S.C.). Van de Wint (Heracles); Voges (En schede) en Temming (Velox). De Munck; Okhuysen, De Bie; Van de Bogert, Kraay, Visser; Krommert, Ha neck, Van de Linden, Teunissen, Luiten. Galgenwaard 14.00 3.75, 2.75, 2.25 1.50, 0.50 D.W.S.-A'dam (Amsterdam) 23 Amara (Veendam); Bedley (Be Quick); Westphaal (Elinkwijk); Wiersma (Wart- burgia); Burgers (D.W.V.) en Schreu- ders (eigen amateur). Kick (N.E.C.) en Boshuizen (Blauw Wit). Jongbloed; Smit, Boskamp; Van 't Kaar, Niessen, Westphaal; Braam, Vonhoff, Amara, Schenkel, Van Doorneveld. Olymp. Stadion 14.00 4.00, 3.00, 2.00, 1.25 Elinkwjjk (Utrecht) 21 Siahaya (Hilversum); Oomen (Celeritu- do); Wolfers (Xerxes); H. de Jong (A.G.O.V.V.) en Lans (Wilhelmina). W. de Jong (Vitesse); Westphaal (D.W.S.- A'dam); F. Mijnals (Zeist); Van Beek en Vonk (Hilversum). Van de Schilden; Sparendam, Theuwis; Gademans, H. Mijnals, Velthuis; H. de Jong, Siahaya, Kruin, Oomen, Wolfers. Aan de A'dam- se straatweg 14.00 3.50, 2.75, 2.25, 1.50, 0.50 Feyenoord (Rotterdam) 20 Bouwmeester (N.A.C.). Meerman (Excelsior); Van der Hoek (Enschede) en Rijvers (St.-Etienne). Pieters Graafland; Kerkum, Veldhoen; Klaassens, Walhout, Kreyermaat; Schou ten, Bennaars, Cor van der Gijp, Bouw meester, Moulijn. Feijenoord- stadion 14.00 4.00, 3.00, 1.75, 1.25, 1.00, 0.50 Fortuna (Geleen) 20 Adang (Sittardia). Ravestein (M.V.V.); Baart, Haldriet en Op de Camp (Sittardia). Belski; Weber. Pieneman; Notermans, Van der Hart, Munsters; Adang, Wilkes, Angenent, Beenen, Kohn. Stadion 14.30 3.00, 2.10, 1.85, 1.60, 0.50 G.V.A.V. (Groningen) 25 Tardy (Leeuwarden); Abee (Munten dam); Blokzijl (Siddeburen); Gerdes (Musselkanaal); Uittenbosch (Elink wijk) en Pienter, Krohne en Westra (eigen amateurs). Woest (Be Quick). Roffel; Alting, Buist; Borghuis, Van der Hoeven, Tardy; Groninger, Kuiper, La Cróis, Fransen, Meuken. Oosterpark 14.30 3.50, 3.00, 1.25, 0.50 M.V.V. (Maastricht) 19 K. Vigna (Rot Weiss Essen); Bayburd (Bayer Leverkusen); Bühler (Sittardia); Van Neer (Willem II); Strolenberg (Ra pid) en Ravestein (Fortuna). Van Bun (Willem II). Van Neer; Stevens, Verdonschot; Toen- naer, Van Dijk, Bayburd; Coenen, Büh ler, Van Neer, Strolenberg, Ravestein. Boschpoort 14.30 2.75, 2.25, 1.60, 0.25 N.A.C. (Breda) 26 Van Ierlandt (Willem II); Machielsen (Blauw Wit) en Van den Oever (V.C.S.). Bouwmeester (Feijenoord); J. van Hel den (Willem II) en Remie (Baronie). De Rijk; Hoogenhuizen, Pelkmans; Van den Hove, Kuys, Luyten; Overbeeke, Geraeds, Canjels, Laseroms, Van Gastel. Beatrixstraat 14.30 3.50, 2.25, 1.65 N.O.A.D. (Tilburg) 20 Broeken (R.K.T.V.V.); Kraan (Celeri- tudo) en Simons (Gemert). J. Schuit (P.E.C.). Onderstal (Huisman), De Chêne, Brille- man; De Bruyn (Rombout), v. d. Meys, Ebbing; Simons, Rombout, Kraan, Louer, Broeken. Gemeentelijk Sportpark 14.30 3.50, 3.00, 2.50, 1.75, 1.25 P.S.V. (Eindhoven) 21 Louwers (Eindhoven) en Van Tilburg (Woensel). Ford (Newport County); v. d. Plas (B.V.V.)Smulders (N.E.C.)Röhrig (H.V.V.); Van Kessel (Eindhoven) en Verplanke (Eindhoven). Bekkering; Heerschop, Renders; Van Wissen, Wiersma, Brusselers; Van de Kuil, Van Tilburg, Dillen, Kruiver, Louwers. Frederiklaan 14.30 3.50, 2.00, 1.25, 0.40 Rapid J.C. (Spekh-heide, Kerkrade) 22 Beerendonk (Limburgia); Bauling (Sp. Emma); Kusters (Minor); Moonen (V.V.H. '16) en Vleugels en Wings (eigen amateurs). P. Strolenberg (M.V.V.); J. Strolenberg, Th. van Gemert en Th. Moen (Limbur gia). Jacobs; Brull, Mommertz; Schaffrath, Smeets, Haenen; Beerendonk, Bisschops, Gössgens, Loo, Hanneman. Gemeentelijk Sportpark 14.30 3.00, 2.00, 1.60, 0.50 Sparta (Rotterdam) 21 Van Buren (D.H.C.); P. van Miert (D.H.C.); Jansen (Stormvogels) en Kok (Leonidas). Wim van der Gijp (D.H.C.) en Van Eyperen (H.D.V.S.). Van Dijk; Van der Lee, Zaal; Verhoeven, Schilder, De Koning; Van Ede, De Vries, Jansen, Bosselaar, Van Buren. Het Kasteel Spartastraat 14.00 4.00, 2.00, 1.50, 1.25, 1.00, 0.50 Sportclub Enschede (Enschede) 21 Dijckmans, Hofman (Helmondia); Rahn, Pfeiffer (F.C. Köln); Van de Hoek (Feijenoord)Voges (D.O.S.)Wiggers (Vosta); Bosveld (V.V.O.); Vondeling (A.F.C.) en Visser (eigen amateur). Lenstra (Enschedese Boys); Schouwink en Plas (Oldenzaal); Reekers (Heracles) en Brousek (Be Quick). Dijckmans; Donners, Brouwer; Hoomans, Weustink, Van Zoeren; Rahn, Pfeiffer, Kerkhoffs, Voges, Jansen. Sportpark Diekman 14.30 3.50, 3.00, 2.50, 1.50, 0.35 V.V.V. (Venlo) 22 Slaats (Blerick); Janssen (Venlo); Van Leunen (Deurne) en Mol (Woensel). Geen. Cordang; Lamberts, Van de Hurk; Steegh, Teeuwen, Maas; voorhoede keuze uit: Sleven, Edwards, De Meulemeester, Erkens, Theuws, Heynen, Schatorje, De Bruin, Slaats, Van der Linden, Mol en Janssen. Dè Kraal 14.30 3.00, 2.25, 2.00, 1.75, 1.50 Willem n (Tilburg) 20 Aarts (T.O.P.); Van Bun (M.V.V.)Van Helden (N.A.C.); Senders (D.V.S.); Uyter merk (Blauw Wit) én Lambert (Saar- brücken) Stallen (D.H.C.)Van Ierlandt (N.A.C.); Brokken (Eindhoven); Zaro (Schwarz Weiss Essen) en Van Neer (M.V.V.). Feyt; Brooymans, Van Helden; De Wit, Van Bun, Van Elderen; voorhoede keus uit; Senders, De Jong, Uytermerk, Lam bert, Koopal, Timmermans, Aarts. Gemeentelijk Sportpark 14.30 3.50, 3.00, 2.50, 1.75. 1.25 BOUWMEESTER Moet Rijvers vervangen en drie „vreemden" in de voorhoede, de Duitsers Rahn en Pfeiffer en Voges van DOS. Fortuna zelfverzekerd In het zuiden hielden de Limburgse clubs het vrijwel bij het oude. De ma nager van Fortuna, Adriaans, is dit jaar zeker van succes met zijn interna tionals en de enige aankoop, Adang van Sittardia. Appel, die trainer is gewor den van Volendam, wordt door hem op de rechtsbuitenplaats vervangen. Rapid schraagde zich ook al met een buiten speler, Beerendonk van Limburgia en vertrouwt verder op zijn technische ar senaal, dat het zorgvuldig bij elkaar heeft gehouden. De Limburgse club ten slotte, die de laatste keer op de valreep aan degradatie is ontsnapt. MW achtte het noodzakelijk enkele reserves aan te trekken, die onmiddellijk kunnen bij springen. Tot hen behoren dan op de eerste plaats Bühler van Sittardia en Ravestijn van Fortuna. Een plaats in de voorhoede is ingeruimd voor de RIJVERS Terug naar Frankrijk Duitser Vigna, afkomstig van Rot Weis Essen, die zich tussen Coenen, Rutten, Ummels en Bergholtz zeker op zijn gemak zal voelen. In het doel kwam voorts van Neer van Willem II, terwijl tenslotte in de halflinie versterking werd gevonden in de persoon van een tweede Duitser, Bayburd. VW gaat met ongeveer dezelfde ploeg de arena in, maar NAC stelde compensatie tegenover het verlies van Bouwmeester. De Bredanaars verwach ten veel van de Willem Il'er Van Ier- landt, die achter de hand wordt gehou den voor de middenlinie. De eerste wed strijd zal men starten met het oude elftal met Canjels weer terug op de midvoorplaats en de twaalfde man van het vorig jaar. Geraerds, als rechts binnen. Willem II heeft o.a. Uytermerk van BJauw Wit overgenomen en Van Bun van MW. Zij komen waarschijn lijk in aanmerking voor het eerste team ook al doordat de grillige Zaro vertrok ken is naar een Duitse club. Van de clubs in het westen heeft ADO de veelbelovende amateur Ten Hoopen aangetrokken, is Sparta erg content met zijn nieuwste aankoop Jan sen (Stormvogels) Wim van der Gijp verdween naar DHC raakte Elink- wijk enige steunpilaren kwijt, De Jongh, Westphaal Vonk en Frans Mijnals, verkocht DWS-A Kick en voerde DOS Van de Wint af. In de Utrechtse voor hoede zijn Hanek en Teunissen de nieu we gezichten. ROFFEL Eerste doelverdediger.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9