"Van Dalsum zwoegt naar nationale tennistitel Weerstand van Goris in lange finale gebroken Schoten nu heel dicht bij honk balkampioenschap Maar Sparta heeft nog hoop op verrassingen HCC I PASSEERT FAVORIET EN WIT OP VATREEP DVS speelt een duivelse rol ROOD Hermes bijna Bataven: nieuw record op 3x800 nieter dames MejuffrOUW Weurman beste dame Tennisploeg voor interland Zuid-Afrika aan bat zeer sterk Weer kampioenschap voor de Grote Haagse De Roo snelste in Kortenhoef ATLETIEK OP ALLE FRONTEN MAANDAG 22 AUGUSTUS I960 PAGINA (Van onze verslaggever) SCHEVENINGEN, 21 aug. Zij die zich gespitst hadden op een finale in het heren-enkel met brassend fris open aanvalsspel hebben een vergeefse tocht naar he Metsbanen gemaakt. Want de hoofdschotel van het tennismenue, he strijd tussen Van Dalsum en Goris, werd geen finale met spec taculair doch wel met tactisch geheel volgens plan uitgezet spel, pen base-line duel dat na drie uur het voordeel van Van Dalsum eindigde. Zo kwalificeerde Van Dalsum zich als de minst slechte individuele speler. Want het was niet moeilijk in alle finales te con stateren op welk een bitter laag Peil het Nederlandse toptennis nog altijd staat. En aldus werden deze finales voor het publiek een grote desillusie. Het zou echter een nog grotere worden voor Goris. ENGELSE i.rague Competitie-start zonder sensaties Testcricket op de Oval In Leiden tegen België Concours hippique in Den Bosch Honkbaluitslagen Zwemmen in de Schie Bontekoe en Ineke Tigelaar zegevieren Want nadat hij zaterdag; met een kwak spelende Herok de titel in het he ren dubbelspel moest afstaan aan het Davis Cup dubbel Van Eysden-Van Dal sum was hij 11a de uren lange finale 'n het heren enkelspel te vermoeid en 'nentaal te sterk aaneretast om met een traag spelende mejuffrouw Seven ook niaar enig gevaar te vormen voor een iel smashende Van de Weg, die met een uitstekend spelende Fredy Marin kelle een sluitend geheel vormde en vol ledig verdiend beslag legde op het kam pioenschap in het gemengd dubbelspel, 6-2, 6-4. Goris bleef derhalve in al zijn finales van een titel verstoken. Bitter 7a' ook de sherry gesmaakt hebben h de jeugdkampioene van het vo- K .laar. het 18-jarige meisje Marian PINDEN, 20 aug. Aan John Byr- de middenvoor van de vierde- divisieciub Crystal Palace, komt de eer t°e in de Engelse voetbalcompetitie het ï^rste doelpunt gescoord te hebben. in de 40e seconde van de ont- et'ng tegen Accrington had hij suc- Het spreekwoord: „De eerste klap ,s een daalder waard", bleek wel van oepassing te zijn, want het uit de derde lnL fod.oirradeerde Accrington ver- or met met minder dan 9—2. Byrne werd overigens op de voet ge volgd door rechtshalf Harry Polle van Port. Vale, die tegen Walsa'll na 50 se conden spelen succes had met een kop bal. De come-back van Aston Villa- en Cardiff in de eerste divisie was in drukwekkend. De Villa sloot na een doelpuntloze eerste helft het duel met de jonge Chelsea-elf af met een 3—2 ^ege - en Cardiff schokte in Londen de aanhangers van Fulham door twee hiaal te doelpunten in de eerste tien fmnuten. Tot" vier minuten voor het einde leek het erop, dat Cardiff zou ^gevieren, maar een treffer van spil Danny Malloy in eigen doel zorgde voor een 22 eindstand. Peterborough rechtvaardigde de toë- lating tot de league door een gave 30 overwinning op Wrexham. De drie clubs, die vorig seizoen in de èerste divisie de bovenste plaatsen be- Setten, veroverden op de eerste dag twee punten. Burnley stuurde Arsenal met een 32 nederlaag naar Londen terug en Wolverhampton liet op eigen terrein West Ham geen schijn van kans: *""72. Tottenham, met voor meer dan drie miljoen gulden aan voetbaltalent in de gelederen, versloeg in White Hart Lane ten aanschouwe van ruim 53.000 toeschouwers Everton, dat eveneens een groot bedrag aan spelerswaarde op het terrein bracht, met 20. Dit resultaat iverd pas bereikt in de laatste vijf mi nuten, toen Les Allen en Bobby Smith Voor sensatie zorgden door te pres teren wat in de voorgaande periode niet gelukt was: doelpunten maken. De man van de dag in de hoogste af deling was Derek Dougan, de Ierse middenvoor van Blackburn, die door een hat-trick Manchester United een on verwachte 31 nederlaag bezorgde. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Aston Villa Chelsea 32; Bolton Birmingham City 2—2; Burnley- Arsenal 32; Fulham Cardiff 22; Leicester City-Blackpool 11; Manches ter United Blackburn 13; Notting ham Manchester City 22; Preston Newcastle United 23; Sheffield 'West Bromwich 10; Tottenham Everton 20; Wolverhampton West Ham 42; Tweede divisie: Bristol Middlesbrough 23; Charlton Scun thorpe United 1-1; Derby County-Brigh ton 41; Huddersfield Luton 11; Leton Orient Ipswich 13; Liver pool Leeds 20; Norwich Shef field United 11; Plymouth Stoke City 31; Portsmouth Lincoln 30; Rotherham Southampton 10 Sun derland Swansea 21. Moritz dronk na haar strijd tegen me juffrouw Weurman. Want hetgeen zij met haar vaste backhand, haar goede spreiding en snelle uitvallen opbouwde, brak zij door haar zenuwen af. Fysiek enkele klassen sterker legde mejuf frouw Weurman beslag op de titel van Nederlands tenniskampioene. Wanneer zij deze titel echter nog enigszins waar- Weurman en het met diagonaal drives en sterke backhand gekenmerkte spel van mej. Moritz een iets meer levendige strijd. Nadat de eerste set in het voor deel van mej. Moritz uitviel, 7-5. re vancheerde zich in de tweede set een sterk aanvallende mej. Weurman. 6-2. Fysiek de meerdere kwam mej. Weur man met fraaie dropshots in de derde set aan een veilige voorsprong van 3-1, welke door haar mentale rust langza merhand kon worden opgevoerd tot een eindoverwinning van 6-3. In de finale van het herendubbelspel dat zaterdag j.l. plaats vond, moesten Van Eysden en Van Dalsum eerst vier games aan Goris en Herok afstaan al vorens dit favoriete dubbel tot wedstnjd- dig wil dragen, zal ook zij nog veel aan haar spel moeten schaven. Van Dalsum die de tactiek van Goris lange slagen van de juiste lengte afge wisseld met een scherpe lage backhand passing vreesde, werd reeds in de eer ste set bij enkele aanvallen welke hij van achteruit leidde, gedwongen tot een base-line duel, een type spel dat Goris zelfs zeer dicht bij de titel heeft ge bracht. Want de vaart en de kracht die Van Dalsum trachtte te ontplooien wer den geregeld teniet gedaan door een te slordige afwerking waardoor de bal meer in dan over het net belandde. Hierdoor vond Goris succes in zijn tac tiek en behaalde in de eerste set een overwinning van 6-3. In de tweede set toen de fcrehands van k spelen over ging. Gebruik makend van een inzinking van Herok brachten Van Eysden en Van Dalsum nog binnen het half uur de set op 8-6 in hun voordeel. Ook in de tweede set werd Herok steeds onder vuur genomen en kon Goris slechts zelden met enkele goed geplaat ste lobs zijn partner enige rust ver schaffen. Van Eysden toonde zich ech ter van zijn beste zijde en met zijn ge vreesde forehand en een sterke service bood hij weinig kansen aan zijn tegen partij en revancheerde hij zich in deze dubbel tegen Goris waarvan hij in de halve finale van het enkelspel had ver loren. Van Dalsum speelde een nuttige partij met vele goede crossvolleys waar door ook de derde set en tevens de partij m een alleszins verdiende over- voor Van Dalsum en Van Eys- SCHEVENINGEN. 21 aug. Direct na afloop van de wedstrijden om de nationale tenniskampioenschappen is de ploeg samengesteld, die op zater dag 3 en zondag 4 september op de banen van Roomburg te Leiden uit komt tegen de Belgische landenploeg. De samenstelling van de Nederland se nloeg luidt: Herên-enkelsnel1. Piet van Eilsden, 2. Hans van DaLum 3 Henk Goris, 4. Willem Maris. 5. Hans van de Weg, 6. Eve-t Pc'-noiflpr. 7. Hans Biesheu vel. 8. Rob Knijpers. Dames enke^rtel: t. Mevr. Rouwen- borst. 2.. Madelein Wuurman. 3. Mar jan Moritz, 4. H°nript*e Ruinen. Re serves: Joyce Marinkelle en Janny Seven. Hcrpn dubbelspel: 1. Piet van Eijs- den-Hang van Dplsl1vn 2. Willem Ma- ris-Henk Goris, 3. Hans van de Weg- Evert Schneider, 4. Rob Kuijpers-Peter Schol tz. Dames dubbelspel: 1. Tarmv Seven en Madelein Weurman. 2. Fredy en Joyce Marinkelle. Gemengd dubbelspel: 1. Fredy Marin kelle en Hans van de Weg. 2. Janny Seven en Henk Goris. 3. Joyce Marin kelle en Willem Mev;<-. 4. Henriette Ruinen en Piet van Ei.isden. Niet spelend aanvoerder: Wim Breu- kink. Reserve: Peter Scholtz. DEN BOSCH, 21 aug. Op het vee- marktdemonstratieterrein werd zondag voor de 20ste maal een nationaal con cours hippique gehouden. Regende het 's ochtetts, 's middags scheen de zon en kon het programma zonder vertra ging afgewerkt worden. De Wassenaar- se manegedirecteur S. M. Pruikema ker won met Calway de Prijs voor het elegantste rijpaard. LONDEN, 20 aug. Op de derde nag van de vijfde en laatste testmatch russen Engeland en Zuid-Afrika heb ben de Springbokken een voorsprong genomen van 264 runs. Nadat Enge land vrijdagmorgen aan de kant was gezet voor slechts 155 runs, scoorden de Zuid-Afrikanen vrijdag en vandaag dp de Oval een totaal van 419 runs. De meest succesvolle Zuid-Afrikanen rvaren Trevor Goddard en John Waite, noewel ze beiden tweemaal het geluk dan hun zijde hadden, toen opgelegde 'angballen werden gemist. Samen zet ten zij een vierde wicketstand op van ija runs. Waite scoorde 77 runs en ydddard kwam slechts één run te kort te t,Zi,'n eerste century in testcricket vAA.nen noteren. Veertig minuten out gingen de Springbokken all re«i maar Engeland slaagde er de C^ende tijd niet in de score voor de innings te openen. Wegens sjJ?n en slecht licht moest de wed- Dd voortijdig worden afgebroken. Hans van Dalsum, de Nederlandse tenniskampioen in het herenenkelspel, ontvangt de beker uit handen van mr. C. H. Muntz, de voorzitter van de K.N.L.T. B. Links Henk Goris, die tweede werd. werd, bleek hoe kwetsbaar het secure, weinig risico nemende verdedigende spel van Goris was. Met 6-3 werd de setstand 1-1. De derde set geleek echter weer volkomen op de eerste zodat de 6-2 welke Goris voor zijn rekening nam, niemand bevreemdde. In de vierde set maakte Van Dalsum aanvankelijk op nieuw de fout te retireren en te voor zichtig te spelen. Bewust vermeed Goris de korte dia gonale slagen terwijl ook uit zijn zeld zame smashes duidelijk bleek hoe hij zich in deze finale gespecialiseerd had in een uiterst taai defensief spel. Toch legde hij met deze tactiek Van Dalsum in de vierde set een achterstand van 5-3 op. Een moment dus waarop Goris nog een game van het kampioenschap verwijderd was en Van Dalsum eenvou digweg moest overgaan tot de aanval to change his loosing game. Plet ver- rastte Goris, diens spel werd minder secuur en de ommekeer volgde. Zijn tegenspel werd onzeker en te zacht waardoor Van Dalsum na minuten lang „prikken" met een enkele felle lage forhand telkens weer succes had en een aanvankelijk verloren schijnende set en partij een verrassende wending gat 7-5. Het lag voor de hand dat Van Dalsum nu hij eenmaal „ingeschoten" was zou doorgaan met een vaart en kracht waardoor ten minste de laatste set snel beslist zou zijn. Doch opnieuw verviel ook hij in het risico vermijden de spel waardoor de beslissende set eveneens droog en zonder enige span ning verliep. Nadat Goris alleen in de eerste game een voorsprong had ver overd. bleef tijdens het verdere verloop van deze set Van Dalsum in het voor deel. Via 2-1, 3-2, werd het 5-5. De weerstand van Goris was nog niet ge broken doch toen Van Dalsum ook de volgende game voor zich opeiste was de strijd eindelijk beslist, 7-5. De finale van het damesenkelspel werd door het agressieve soms met veel durf gepaard gaande spel van mej. Nijhuis yan VVGA ondergaat lachend het vonnis, dat Geurts van Schoten over hem velt op de thuisplaat. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 21 aug. - Volgende week kan Schoten honkbalkampioen zijn. Het kwam tot op een punt van de landstitel door een nogal moeizame zege van 21 op V.V.G.A. Na een aardige wedstrijd won E.H.S. met 10 van U.V.V. O.V.V.O.-WVHEDW werd afgelast. Schoten werd bij zijn succes geholpen door V.V.G.A. zelf. Het was onbegrijpe lijk hoeveel niet te missen kansen door de Amsterdammers zomaar cadeau wer den gedaan. Na wat terrein verkennen, waarbij vast kwam te staan dat de V.V.G.A.-verdediging zeker Schoten weinig kansen wenste te bieden, kregen Keulemans en zijn mannen door twee vrije lopen in de derde innings twee honken in handen. Snel waren v. d. Brugge en Geurts erbij, om via opofferingen de eerste man over de thuisplaat te krijgen, 01. Zelfs de tweede geel-zwarter kon sco ren toen v. Wieringen op het tweede honk een slag van Heemskerk liet slip pen, 02. Hierna kreeg V.V.G.A. een aantal droomkansen. In de vierde in ning met een man uit liet Herman Nij huis op het derde honk staande zich door Geurts en Keulemans in de val lokken. In de vijfde inning het derde honk bezet, geen runs( Zesde inning weer het derde honk in handen, weer geen runs. Zo was het ook in de acht ste inning, waarbij toen wel heel erg dom honkbalspel te zien werd gegeven. Weer een run voor het eerste team van HCC, dat bij verrassing nationaal cricketkampioen werd. (Van onze cricketmedewerker) AMSTERDAM, 21 aug. HCC I cri cketkampioen van Nederland. Een ver rassende wending op de laatste zondag van de competitie, heeft de Hagenaars het kampioenschap in handen gespeeld. Rood en Wit dat in Schiedam van Her- mes-DVS moest winnen om de titel te bemachtigen werd door Stolk eu de zij nen ien val gebracht en daar HCC I in het treffen tegen het tweede team van de Haagse de zege wist te bemachtigen, werd de „Grote Haagse 1" voor de vijl de maal in successie nationaal cricket kampioen. Het was de 29e maal in totaal dat HCC I het kampioenschap verover de. De strijd in Schiedam tussen Hermes en Rood en Wit kenmerkte zich door een uiterst spannend verloop. Hermes dat na een verloren toss het eerst moest gaan batten, opende met Stolk en Me- lief. Dit tweetal nam tegen de accurate en zuiver bowlende Bjjleveld en Luining hoegenaamd geen risico's. Langzaam kwamen de runs dan ook in de boeken en zo hield Melief ruim een uur stand voor slechts 7 runs. Noordwjjk (29) ver leende captain Stolk prima steun. Dit tweetal voerde de score naar 75 voor 2, waarna Van der Sloot 13 waardevolle runs bjjdroeg: 103 voor 3. Het aspect van de strijd veranderde eensklaps nadat het wicket van Stolk ten val was geko men. Bijna 3 uur hód de Schiedamse aanvoerder aan bat gestaan en met een score van 50 runs, had hij zich bijzon der verdienstelijk geweerd. De Haar lemse bowlers kregen de overhand en de Hermes-wickets vielen als rijpe ap pelen van de boom. Van 108 voor 4 werd het innings voor 118, waarbij Bijleveld 536 en Luining 4—32 met fraaie bow- lingcijfers naar voren traden. Met nog drie uur aan speeltijd moest Rood en Wit in staat worden geacht het Schiedamse totaal te overschrijden. De Haarlemmers hadden in de loop van dit seizoen voor hetere vuren gestaan, maar de „uncertainty of the game" deed ook nu weer van zich spreken. Het openings bat Engelenberg verdween voor 2 runs, waarna Luining voor 5 runs paviljoen- waarts kon keren. Ter Haar en de Ruig (14) voerden de score naar 47 voor 4, waarna Bouwman zijn partner Ter Haar met 15 runs nuttige steun verleende. De Telegraaf stond op 80 toen een „vuur pijl" van Ter Haar (37) in de handen van Van der Ende belandde: Nog leek Rood en Wit een goede kans op de zege te maken. Maar van 82 voor 6 werd het 97 voor 8, en daarmee stonden de Haar lemmers radicaal met de rug tegen de muur. Als laatste man ging Bpleveld in. 'Samen met Meyers stond dit tweetal voor de uiterst lastige opgave de zaak voor hun club te redden. Een enorme zes van Meyers (12) bracht de hoop bij de Rood en Witters terug, doch even daarna belandde de bal van zijn bat in handen van wicketkeeper Van Noort- wjjk en dit betekende voor Rood en Wit het definitieve einde van alle illusies: all out voor 104. De uitstekende bowlende Noordijk 5—29 en Van Meurs 4—28 kre gen fraaie cijfers achter hun naam. „Broederstrijd" De „broederstrijd" in Den Haag tus sen de beide HCC-teams bracht cricket van zeer matig gehalte. HOC I trok het eerst naar de wickets en was via 47 voor 6 all out voor 132. Heimei had als ope- ningsbatsmen 14 runs bijgedragen, maar daarna moest het in hoofdzaak komen van Gallois (30) en Naudin ten Cate (28)die de stand opvoerden tot 91 voor 7. Vermeulen en Borgers voegden er elk 14 runs aan toe. De wickets werden genomen door Bakker 234, Van Arkel 3_^H) Van den Bosch 337, Kooistra 1—14. HCC II was met zijn sterkere bat- tingside favoriet temeer omdat bowler Vriens bij HCC I op het appèl ontbrak. Maar ook hier bleven verrassingen niet achterwege. Met uitzondering van cap tain Van Arkel (26) en Bakker (10) bleek geen der batsmen van „het tweede" op gewassen te zijn tegen de aanval van HCC I, waarin Van Staay met de bal dood en verderf zaaide onder zijn club broeders. De battingprestaties zakten naar een bedenkelijk peil en na ruim 2 uur was de ploeg uitgegooid voor het magere totaal van 70 runs. Van Staay was met 629 de held van de dag. De Waard veroverde 3 wickets ten koste van 31 runs. Hoewel Haarlem een overwinning be vocht op VOC, eindigden de Haarlem mers definitief op de onderste plaats. De prestaties van het Haarlem-team in aanmerking nemende, lijkt de ploeg ons te sterk om voor de degradatie in aan merking te komen. De Haarlemmers togen het eerst naar de wickets en bereikten een score van 106 runs. De voornaamste bijdragen werden geleverd door Voogd (18), W. Peschar (15), Van Alphen (14), P. Maas (23), Thoden van Velsen 14 en junior van Wijk, die als debuterende invaller 10 runs in de boeken bracht. De wickets gingen naar Trijzelaar 2—30, Terwiel 430, H. Madsen 113, W. van Weelde 2—25 Bakker 1—2. De eerste 3 wickets van VOC vielen voor slechts 3 runs. Het zag er somber uit voor de Rotter dammers, maar Hans van Weelde, goed gesteund door J. W. Madsen (17) en Grijseels (13) leek tenslotte „matchwin ner" te worden. Nog 3 runs van de zege verwijderd, werd het wicket van Hans van Weelde echter door Heydeman ge nomen, zodat VOC strandde op 104. Paul Maas die in deze bijzonder spannende match met de bal voortreffelijk werk liet zien, nam 6 wickets voor 37 runs. Heydeman 3—25 en Boeree 1—24 ver overden de overige wickets. Quick besloot het seizoen met een ze ge op ACC, (lat in Den Haag aan bat „nergens" was. De Haiienburgers scoor den 103 runs. De rungetters waren Du- ran (18), Kramer (36), Marseille (10), en Stroo 10 not out. Van der Hurk had met 740 fraaie bowlingcijfers. Van Weelde 123, FeUlinann 123. Het vol komen falen van de Amsterdamse bats- men leidde er toe, dat de hoofdstedelij ke ploeg werd uitgegooid voor het scha mele totaal van 52 runs. Alleen Bosch (11) en Disselkoen (18) waren opgewas sen tegen de Haagse aanval, waarin Bosman 515 en Berkemeier 315 ge ducht op dreef waren. Marseille 115 en Stroo 1—6 namen elk 1 wicket. De eindstand in de le klas luidt: HCC I 12 35; Rood en Wit 12 33; HCC 11 12 32; ACC 12 30; VOC 12 27; HDVS 12 26; Quick 13 28; Haarlem 13 23. Eerste klasse B PW-HBS, geëindigd in een draw - PW scoorde 162-8 gesl., HBS 118-6 tijd. VRA-Excelsior gewonnen door VRA met 66 runs. VRA scoorde 128 runs, Excelsi or 62 runs. In de laatste slagbeurt kwam V.V.G.A. toch nog tot een run door Vissers, die na een vrije loop het tweede honk stal, verder gebracht werd door Walker, en eeh wilde worp van werper Zijlstra dankbaar accepteerde 12. Verder kwam V.V.G.A. niet, en voor de zo veelste keer moest men vertellen van een nederlaag, geheel door eigen schuld. De voor de competitiestand onbelang rijke wedstrijd E.H.S.U.V.V. is toch nog een aantrekkelijke ontmoeting ge worden. Houtkamp was met een infield- hit, in de eerste slagheurt voor E.H.S. gestart. Op uitstekende wijze kwam hij op de tweede honk, en nadat tweede honkman Roos van U.V.V., een slag van B. Tromp even liet slippen, redden Hout- (Van onze wielermedewerker) KORTENHOEF, 20 aug. In de Ronde van Kortenhoef voor beroeps rijders, die vandaag onder grote belang stelling op een 3400 meter lang parcours over Ankeveen en De Kwakel werd ver reden, 1 wisten Jo de Roo, Piet Rent meester. Jaap Kersten, Toon v. d. Steen, Coen Niesten en debutant Mik Snijder zich in de slotfase van het peloton te distanciëren en een beslissende voor sprong te behalen. Van die zes vluchters toonde De Roo zich tenslotte in een fel betwist sprintje de snelste. Aan die ontsnapping van De Roo c.s. waren verscheidene schermutselingen voorafgegaan en daarbij hadden Ent hoven, Steenvoorden. Niesten, Van der Pluym en Van der Steen zich het meest actief getoond. De strijdvaardige Ent hoven die rondenlang met Steen- voörden aan de leiding had gereden zag zijn activiteiten beloond worden met de ieidersprijs Maar aan de be slissende strijd, die 30 km vóór de finish door De Roo, Rentmeester, Kersten, Van der Steen, Niesten en Snijder werd ingezet, kon de sterke Halfwegger niet deelnemen; een lekke band speelde hem op dat moment lelijk parten. De uitslag luidt: 1. J. de Roo, Schore (Zld.), de 150 km in 3 uur 47 min. 12 sec.; 2. P. Rentmeester, Ierseke; 3. J. Kersten, Siebengewald.- 4. A. v. d. Steen, Etten; 5. C. Niesten, Beverwijk; 6. M. Snijder, Halfweg; 7. C. v. d. Borst, Etten in 3.50.24; 8. T. Sythoff, Rotterdam in 3.50.40; 9. P Damen, Lieshout; 10. J. v. d. Putten, Den Haag; kamp op de thuisplaat toe, 10. In de loop van de strijd werd het Vel duide lijk, dat deze ene run wel eens heel be langrijk kon worden. Vooral nadat een goede U.V.V.-kans, waarbij Eigen heel dicht de thuisplaat was genaderd, in de vierde slagbeurt werd geëlimineerd, en ook E.H.S. in de zesde en zevende slag beurt zijn honklopers niet verder kreeg dan het derde honk. Werper Dnncan, 7x3 slag, 3x7 wijd en 5 honkslagen te gen, zorgde voor een stevige U.V.V.- afweer. Aan de andere zijde was ook Beidschat met 535 in goede conditie. Het bleef b(j die ene run, hetgeen winst voor E.H.S. betekende. Sparta heeft zijn laatste kleine kans tegen H.H.C. goed verdedigd. Het bouwde een 50 voorsprong op, zon der dat H.H.C. hier veel tegenover kon zetten. Arindell met twee honkslagen, plus Wijnands en de Koning met gave tikken hadden hier een belangrijk aan deel in. In de zesde innings zag werper de Koning, die ook nu weer stug en goed werk leverde, twee honkslagen tegen zich geplaatst door Wemerman en Meen- horst. Dit gevaar op de honken maakte hem onzeker. Hiervan profiteerde Hen- driksen door zomaar een homerun te slaan. Resultaat 53 Sparta werd zich toen het gevaar bewust. H.H.C. kreeg geen kansen meer, en Sparta maakte nog een run en won met 63. De stand in de hoofdklasse is: Schoten 12—21 O WO 11—12 Sparta 1320 HHC 11— 8 EHS 13—18 VVGA 13—4 UW 13—13 WVHEDW 12—2 DEN HAAG, 21 aug. Uitslagen competitie KNHB: Hoofdklasse: WGA- Schoten 12, Sparta-HCC 63, OWO-WVHEDW af. EHS-UVV 1—0. Eerste klasse: EDO-Kennemerland 10 (Kennemerland degr., Neptunus- Ajax 33, HCK-Volewijckers 31. Overgangsklasse A: HFC Haarlem- RCH 5—3, Schoten 2-Tjikalong 4—3 (Schoten 2 kamp), OWO 2-ADO 14. Overgangsklasse B: TYBB-Sparta 2 5—1. ROTTERDAM, 21 aug. In de Delfs- havense Schie is voor de veertigste maal de jaarlijkse 3 km zwemwed strijd gehouden. Eerste bij de meisjes werd Ineke Tigelaar van de Robben. Johan Bontekoe was de snelste bij de heren. De uitslagen waren: Dames: 1. Ineke Tigelaar (Robben) 46.44.5; 2. Toosje Rotteveel (SZC) 48.55.0; 3. Japke de Ruiter (het IJ) 53.24.0 4. Bianca Sit ters (het IJ) 53.44.0. Heren; 1. Johan Bontekoe (HPC) 44.28.6 2. Bergman (de Zijl) 45.03.0; 3. Smaling (RZC) 45.08.0 4. Richards (Dolfijn) 45.09.0. ROTTERDAM, 21 aug. Tijdens de Nederlandse estafettekampioenschappen die vandaag op de Nenijtosintelbaan werden gehouden heeft een ploeg van de Bataven (Leiden) het Nederlands record op de 3 x 800 m dames verbeterd en gebracht op 6 min. 54.3 sec. Wil Kraan, Ton Homan en Gerda Kraan bleven hier mee 12.7 sec. onder het oude record dat met 7 min. 07 sec. sinds 31 augustus 1950 eveneens op naam van de Bataven stond. Tineke Grootveld. Hennie Brandsen, Anneke Levy en Betty Biljardt van ADA (Amsterdam) verbeterden het Neder land record 4 x 100 meter meisjes tot 50.5 seconde. Het oude record stond sinds 31 augustus 1958 op naam van de meisjes van Celebes (Den Haag) met 52.3 sec. Buiten het programma werd nog het Nederlands kampioenschap polsstokhoog springen voor junioren, dat op de Ne derlandse jeugdkampioenschappen we gens het slechte weer moest worden uit gesteld, verwerkt. Evers (Sprint, Breda) legde met een sprong van 3.50 meter beslag op de titel. Kees Koch won de speciaal voor hem ingelaste nummers kogelstoten en discuswerpen met resp. 15.75 meter en 53.42 meter. De uitslagen luie 1: Dames: 4 x 100 meter: Celebes (Den Haag) 49,4 sec; 4 x 200 meter: R.K.E.A.V. (Enschede) 1.45.7; 3 x 800 meter: 1. Bata ven (Leiden) 6.54.3 (Nederlands record). Heren: 4 x 100 meter: Vlug. en Lenig (Den Haag) 43.1 sec.; 4 x 400 meter: 1. Minerva (R'dam) 3.23.; 4 x 800 meter: 1. A.A.C. (A'dam) 7.50.6; 4 x 1500 meter: 1. Sprint (Breda) 16.32.2. Meisjes: 4 x 100 meter: 1. ADA (A'dam) 50.5 sec. (Nederlands record); 4 x 100 meter: 1. Lycurgus (Krommeie) 45.8 sec.; Nederlands kampioenschap pols- stokhoog (junioren): 1. Evers (Sprint, Breda) 3.50 meter. De Duitse estafetteploeg voor de 4 x 400 meter bestaande uit de lopers Reske, Kinder, Kaiser en Kaufmann heeft zon dagmiddag in Freiburg op de tweede dag van de atletiekinterlandwedstrijd tegen Zwitserland het Europees record op dit nummer verbeterd en gebracht op 3 min. 05.6 seconde. Het oude record stond sinds de Olympische Spelen in 1952 in Helsinki met 3.06.6 reeds op naam van een Duitse ploeg. Amerikanen superieur Tijdens wedstrijden in Bern waren de Amerikaanse atleten superieur. Alleen het speerwerpen eindigde in een niet- Amerikaanse zege. J. Sidlo (Polen) wierp de „Olympische speer" 81.57 meter en bleef daarmee ruim 7 meter voor op de Amerikaan Bill Alley. Ralph Boston, die vorige week het wereldrecord versprin gen op zijn naam bracht met een sprong van 8.21 meter, bleef ook zondag met 8.15 meter 2 cm boven het oude wereld record van Jesse Owens. Martin Lauer moet zijn hegemonie op de 110 en 200 meter horden nu delen: zaterdag eve naarde Glenn Davis met 22.5 sec. het wereldrecord van de Duitser op de 200 m. -lorden en zondag egaliseerde de Olympische kampioen 1956 110 m. hor den, Lee Calhoun met 13.2 sec. Laner's tweede wereldrecord. Ook Bill Nieder demonstreerde met een stoot van 19.65 m. dat hij uitstekend in vorm is. Glenn Davis leverde zondag opnieuw een prachtige prestatie. Met 49.7 sec. over de 400 m. horden bleef hij slechts 0.5 sec. boven het wereldrecord dat sinds 1958 op zijn naam staat. Ver rassend was de nederlaag van de En gelsman Pirie op de 3000 m. Hij finishte als derde achter de Amerikanen Jim Beatty en Bill Dellinger die beiden in 8.16.4 door de finish kwamen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 11