BLAUW WIT KOMT ONVERWACHTS LOS Ijverig RCH wordt daarvan met 4-0 de dupe Stormvogels buigt voor de „Boys" van Abe Lenstra Goocheltrucjes van Friese veteraan op Schoonenberg Vole wijekers wint dank zij Boogaard EDO brengt er maar bitter weinig van terecht VEEL HONKBALLER!) BIJ KENNEMERLAND Degradatie in eerste klas na verlies tegen EDO Alkmaar verrast DWS-A in uitverkocht huis BETER spel beloond: 2-1 4-1 DHC toont zijn tanden: Krachtsverschil komt na rust goed tot uiting Haarlem bijtijds naast Zwarte- meer MAANDAG 22 AUGUSTUS I960 Examens strandwacht- diploma Tenistoernooi „Zandvoort" VOETBAL IN HET BUITENLAND PAGINA D. M. N. De MACHINEFABRIEK NOORDWUKERHOUT N.V. MANNELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT 99 Scheidsrechters op de Sintelhaan BEDRIJFSVOETBAL Achterstand ingelopei door Doornbos3-3 Courses Groningen Skelter in Nijmegen (Van onz« verslaggever,u) AMSTERDAM, 21 aug. Blauw Wit heeft zijn supporters lang in het on zekere gelaten. Na In de laatste drie oefenwedstrijd maar liefst tweeën twintig maal gescoord te hebben werd er van de Zebra's voor de komende competitie veel verwacht, zeker ook in de eerste wedstrijd tegen het veel zwakker geachte R.C.H. Dat het ten slotte toch nog een ruime overwinning werd met 4-0 dankt Blauw Wit, dat het deze keer zonder de geblesseerde Bleyenherg moest doen, aan een kwar tier uitstekend en uiterst productief spel in de tweede helft, waarin de Am sterdammers niet minder dan vier maal achtereen scoorden. R.C.H., dat zich moedig verweerde maakte nog een zwakke indruk, hoewel zijn spel in de eerste twintig minuten van de tweede helft deed vermoeden dat het tot beter spel in staat is. Daarna echter en ook in de eerste helft waren de Haarlemmers nergens. De start van Blauw Wit was bijzon der hoopvol en de 7500 toeschouwers verheugden zich reeds op een aantrek kelijke partij voetbal. De Zebra's be gonnen meteen, met enkele speelse, maar niettemin kundige, aanvallen de RCH-defensie aan de tand te voelen. Vooral de nieuwelingen Dekker en Cle ment onderscheidden zich hierbij, maar zoden zette dit alles niet aan de „Blauw Wit dijk". Er werd wel veel maar ook erg onzuiver geschoten en doelman Huyen bleven grote moeilijk heden dan ook bespaard. We zagen Mul een keer uit mooie positie over schieten en ook Koers, die nu midden voor speelde - terwijl invaller V.d. Berg als rechtsbuiten fungeerde - schoot een maal over en tweemaal achtereen in handen van de keeper. R.C.H.dat dit offensief zonder directe nadelige ge volgen had doorstaan, wist zich na twintig minuten enigszins uit de druk te ontworstelen maar kon door slecht plaatsen en gebrek aan tempo Blauw Wit niet verontrusten. Biesbrouck sr., die de linksbinnenplaats bezette,tracht te wel met listige passes de Amster damse defensie open te breken, maar geen enkele van zijn medespelers wist hier voldoende van te profiteren Een klein incident deed zich voor toen R.C.H.-midvoor Nanai keeper Van der Voort onbeheerst tegen de schouder trapte toen deze zich op de bal had feworpen en deze al lang in zjjn bezit ad. Gelukkig was de Blauw Wit-doel- man na enkele minuten al weer op geknapt. Schokkende dingen deden zich tn de eerste helft verder niet meer voor. Blauw Wit ging wat slordiger spelen en het waren Koers en Dekker, die hun aanhang tot wanhoop brachten door weer. nu vrij voor doel, naast en over te schieten. Ook R.C.H. kwam nog dicht by een doelpunt maar Nanai tikte uit een prachtige pass van Peper de bal net over. De tweede helft begon met een verrassend goed spelend R.C.H. De eerste vijftien minuten kwamen de Zebra's, die ineens uit balans leken, er bjjna niet meer aan te pas. Voor al de jonge rechtsbuiten Peper stichtte voortdurend gevaar in de Amsterdam se defensie waar Royé en Van der Klink even het hoofd verloren. De Haarlemse middenlinie, waarin Kruyen uitblonk, was nu heer en meester van het middenveld, maar tot het maken van doelpunten waren de Rac.ing-spe- lers niet in staat en Blauw Wit, dat zich weer van de schrik hersteld had, begon in de vijfentwintigste minuut aan een kwartier prachtig voetbal waarin R.C.H. met snelle en goed uit gevoerde aanvallen werd overrompeld. Eindelijk werd er nu gevoetbald en doelpunten bleven dan ook niet lang meer uit. Eerst deed Dekker, die een door V.d. Berg genomen vrije trap hoog inknalde, het stadion juichen en nog geen twee minuten later was de stand al 2-Q toen Clement een snel doorgegeven pass van Burkhart met HAARLEM, 22 aug. Door de tech nische commissie van 't district Noord- Holland van de Koninklijke Nederland se Bond tot het Redden van Drenkelin gen is in Wijk aan Zee examen afgeno men tot het behalen van het strand- wacht-diploma. Het was de eerste maal in de geschiedenis van de Wijk aan Zeeër Reddingbrigade dat de kan didaten in eigen kring waren opgeleid. Er werd uitstekend voor de dag geko men; 19 kandidaten gingen op en slaag den allen, terwijl een gast uit Castricum niet voor de Wijk aan Zeeërs onder deed. De geslaagden zijn: de dames: H. C. de Boer, A. J. Th. de Boer, A. Schellevis, A. M. Steyn en de heren: G. P. de Boer, R. Hakemulder, N. M. Hilbers, B. C. Kleyer, G. J. Löcher, A. H. Löcher, V. Negrijn, A. C. A. Schel vis. J. P. Scheffers, C. J Schuit, H.J. Stolp, M H Stolp, S. Montens, D. Boscher, A. Zwarte en uit Castricum de heer H. Tobbe. In Katwijk aan Zee werd zaterdag middag examen afgenomen tot het be halen van het strandwachtdiploma C. Er slaagden 5 kandidaten uit Wasse naar en 1 uit Noordwjjk. ZANDVOORT, .2 aug. Het toer nooi van de tennisclub .Zandvoort" waarvan twee weken geleden een be langrijk deel verregende en het B- en C-toernooi niet tot een einde kwam is dit weekeinde uitgespeeld met uitzonde ring van het gemengddttbbelspel in de B-afdeling. De nagekomen resultaten luodden: B-toemooi, H.E., halve-eindstrijden: A. Offers versl. G. Koenders 7-e, 7-5, 8-1; C. Teitler versl. J. Ong 6-1, 6-2. Eindstrijd: C .Teiteler versl. A. Offers 2-6, 6-4, 6-4. H.D., halve-eindstrijden: Koender ssr evanj.B.rnnrslrteeeHM Koenders sr. en jr. versl. Barten en Brandse door w.o. Eindstrijd: Slijper en Zanders versl. Koenders sr. en jr. 6-4. 6-4. C-toemooi, H.E., kwart-eindstrijden: E. Waart versl. R. van Walsem 8-6, 6-1; G. Zijlstra versl. Brokman 8-6, 6-1; E. v.d. Beek versl. Themans 6-3, 6-0; J. Zijlstra versl. F. Roelvink 6-3, 3-6, 6-3. Halve-eindstrijden: E. Weert ver- Slaat G. Zijlstra 4-6, 6-2, 6-3; J. Zijlstra versl. E. v.d. Beek 6-4, 6-2. Eindstrijd: J. Zijlstra versl. E. Weert 7-5, 7-5. H.D., halve-eindstrijden: Goossens en V. Rooden versl. v.d. Bree en Perry 6-1, 3-6, 11-e; Dunselman en Roelvink versl. v. Schagen en Snoek 6-8, 8-6, 6-2. Eindstrijd: Goossens en v. Rooden versl. Dunselman en Roelvink 6-2, 6-2. G.D., halve-eindstrijden: mevr. Jessu- rum en Janssen versl. mej. Tollenaar en Vogelzang 6-3, 3-6, 6-2; mej. Beun der en v.d. Veer versl. mevr. v. Til burg en Brokman 6-2, 1-6. 6-2. Eind strijd: mevr. Jessurum en Janssen versl. mej. Beunder en v.d. Veer 6-3, 6-4, een doeltreffend schot afrondde. De nieuw-gekochte Duitser Burkhart, rechtshalf, speelde trouwens een prach tige partij en ook in de andere aan kopen (V.d.Voort, Dekker en Clement) heeft Blauw Wit bekwame voetballers. In de dertigste minuut was het weer Clement, die nu uit een voorzet van de doorgebroken V.d.Berg, scoorde en toen Van den Berg er zelf met een magnifiek boogballetje 4-0 van maak te vond Blauw Wit het genoeg. R.C.H., dat vrijwel alleen over rechts speelde en het tempo van de Zebra's niet kon bijbenen, redde nog bijna de eer maar het harde schot van de op gedrongen back Honout scheerde slechts de bovenkant van de lat. Blauw Wit, dat ongetwijfeld beter voetbal speelde, won deze wedstrijd, welke door scheidsrechter Ravens rustig werd geleid, dan ook volkomen ver diend. Duitse competitie NOORD: Hamburger SVAltona 40; Werder BremenLuebeck 3—1: Hanno ver—Holstein 31; Concordia Hamburg Bremerhaven 22; EintrachtBruns- wijkHildesheim 22: OsnabrückBer- gedorf 12: NeumünsterOldenburg 00; PauliHeider 71; BochumSo- dingen 21; Duisburger Spv.FC Köln 26: Schalke '04Borussia Gladbach 2 4: Hamborn '07Meiderich 0—0; Marl- HuelsRot-Weiss 00; Preussen Mün- sterRotweiss Oberhausen 22; West- falia Herne-Borussia Dortmund 32: Viktoria KeulenAlemannia 46. Zuid west: Saar '05Pirmasens 21; Phoenix Ludwigshafen—Frankenthal 11; Ein tracht Kreuznach-Borussia-Neunkirchen 11; Mainz '05Sportfreunde Saarbrü- cken 23; NeuendorfNiderlahnstein 1—0; FC Saarbrücken—SC Ludwigshafen 3—1; Tura Ludwigshafen-Eintracht Trier 40; FC Kaiserlautern-Wormatia Worms 21; Zuid: FSV Frankfurt—Fürth 1—0; Ulm—Reutlingen 3—2; Vfb Stuttgart— Schweinfurt '05 2—0; Waldhof—Bayern München 4—4: Kickers Offenbach—Ein tracht Frankfurt 2—1; FS Knürnberg— Jahn Regensburg 6—0; Karlsrüher SC Mannheim 10; München '60Bayern 25; Berlijn: SpandauerBourussia 1-0; Tasmania—Berliner SV '92 2—2; Wacker Südring 01; Kickers-Viktoria '89 1-0; Hertha Zehlendorf—Hertha BSC 4—1. VELSEN, 21 a/ug. Enkele schaar se fonkelingen van het talent Lenstra, hebben het treffen tussen Stormvogels en Enschedese Boys op „Schoonen berg" niet tot de eerste klap (van het nieuwe seizoen) kunnen verheffen, die een daalder heet waard te zijn. De sterk verjongde ploeg van de IJmuide- naren vertoonde weliswaar veel werk lust, maar aan techniek ontbrak zo hier en daar nog wel het een en ander. Wat dit laatste belangrijke spelonderdeel betreft was Enschedese Boys ongetwij feld beter. Vooral in de tweede helft hebben de oostelijken daardoor een overwicht gehad. Stormvogels, dat opportunistischer te werk ging, schiep zich de meeste kan sen, waarvan er zeker enkele benut hadden moeten worden. Zo kreeg de jonge rechtsbuiten Visser na tien mi nuten een schone gelegenheid nadat aanvoerder Jan Snoeks hem de bal met een lange pass had toegespeeld. Alleen voor doelman van de Brink gekomen loste hij een schot, dat hard w-as maar naast ging. Freriks maakte als rechts back een zwakke indruk. Door aarzelen van hem kreeg Ter Mos spoedig een mooie kans. Het effectvolle schot van de rechtsbinnen uit Enschedé was echter te slap om de attente De Graaf te kloppen. Snoeks en Tol waren het, die de IJmuidense aanvallen opbouw den. Terwjjl Van Wooning zijn opdracht, Lenstra te schaduwen, met toewijding ten uitvoer bracht, zwoegde Tol over Advertentie vraagt voor spoedige indiensttreding een Zij, die in het bezit zijn van het Praktijk diploma Boekhouden en enige jaren admi nistratieve ervaring bezitten kunnen op ons kantoor in een zelfstandige functie een prettige werkkring vinden. Leeftijd niet beneden 21 jaar. Uitvoerige eigenhandig geschreven sollici taties met opgave van verlangd salaris te richten aan de afdeling Personeelszaken. 's-Gravendamseweg 16. Noordwijkerhout. Assistent-coach Cor Braasem per rol stoel naar het vliegtuig. Door een auto ongeluk was zijn uitzending aanvankelijk nog erg onzeker. de hele breedte van het veld om de daardoor mogelijke gaten bij voorbaat te dichten. De strijd golfde op en neer. Door schoten van Bakker, Snoeks en Visser toonde Stormvogels zich. op dit stuk het vaardigst, zonder evenwel tot doel punten te komen. In de 38e minuut legde Ter Mos met een listig passje de grondslag voor de openingstreffer, die Moddejonge voor zijn rekening nam. By dit doelpunt bleef het voor de rust. Reeds zes minuten na de her vatting werd het 11. Door een geluk je kreeg Siem de Graaf de bal na een afgeslagen aanval opnieuw in bezit. Hij aarzelde niet, speelde de bal naar Ves- sies, die op dezelfde manier en plaats als voor de rust Moddejonge de roos wist te treffen. Enschedese Boys werd sterker. Van Wooning redde eenmaal fraai, toen Moddejonge was doorgebroken, maar reeds in de tiende minuut werd het toch 12 toen Abe met de rug naar het IJmuider doe] een prachtige door loop voor Ter Mos mogelijk maakte, die een onhoudbaar schot van deze laat ste tot gevolg had. Enige snufjes uit Lenstra's arsenaal bleven zonder suc ces. Toen Freriks Leusink ten val bracht kogelde de ex-internationaal de vrije schop hard langs de paal. In de laatste vijf minuten bracht Stormvogels het tot drie hoekschoppen. Uit een hiervan ontstond bijna de gelijkmaker door een kopbal van de opgedrongen Freriks. Van de Brink werd er door verrast maar Te Horst trapte de bal secuur voor de doellijn weg. (Van onze verslaggerver) HAARLEM, 21 aug. EDO ls de competitie teleurstellend begonnen door in de eerste wedstrijd op eigen terrein met 21 van Volewijckers te verliezen. Een verdiende nederlaag overigens want de Amsterdammers speelden be ter voetbal al kwam hun spel nog niet tot grote hoogte. Nadat EDO al spoe dig de leiding had genomen scoorden de Amsterdammers reeds voor rust de gelijkmaker en de actieve rechtsbinnen Boogaard bezorgde zijn club na de thee de zege. Een vrij nerveus begin aan beide zij den waarbij de thuisclub aanvankelijk het geluk enigszins op z'n hand kreeg. Na tien minuten kwam EDO nl. aan de leiding toen Plaizier, die weer erg te genviel op de middenvoorplaats, was doorgebroken en in moeilijke positie in schoot. Via het been van spil De Ruyter caramboleerde de bal langs de ver baasde doelman Zurburg, l—o. Vole wijckers bleef het antwoord niet schul dig want zes minuten later schoot links binnen Schaft een slecht weggewerkte bal enorm hard in het Haarlemse doel (11) en van dit ogenblik af begon de Amsterdamse club een duidelijk veld- overwicht te demonstreren. Behoudens een tweede kogel van Schaft, die doel man v. d. Berg fraai keerde, bleken de schutterscapaciteiten van de bezoekers beneden normaal peil te liggen al had v. d. Berg geluk, toen een boogballe tje van Polak tegen de lat ketste en een kopbal van dezelfde Amsterdam mer net over vloog. Tot aan de rust wist EDO dus enigs zins gelukkig de 11 score te handha ven maar al spoedig na de thee bleek dat Volewijckers toch duidelijk over de beste vooruitzichten ging beschikken. Midvoor Van Wijk had zich kort voor de rust laten vervangen door Korsel en deze laatste deed op het middenveld herhaaldelijk goed werk voor de Am sterdamse voorhoede. Volewijckers be laagde onophoudelijk de Haarlemse ves te maar bij een van de Haarlemse te gen aanvallen kon doelman Zurburg een schot van Duivenvoorden slechts ter nauwernood tot hoekschop verwerken. In de 22e minuut nam Volewijckers na goed werk van Boogaard de leiding toen EDO's defensie uit verband was gespeeld, 12. Nog even hield het Am sterdamse overwicht aan maar in het laatste kwartier kwamen de Haarlem mers zo gevaarlijk opzetten dat' doel man Zurburg enige angstige ogenblik ken moest doorstaan. Met veel geluk wist deze aan de Haarlemse stormlopen het hoofd te bieden zodat alle pogingen schipbreuk leden. Haarlems doelman uit positie en Zwar- temeer scoort gemakkelijk. AMSTERDAM, 20 aug. Het is on getwijfeld een goede gedachte geweest van de K.N.V.B., om jaarlijks aan de vooravond van de competitie, de scheids rechters uit de sectie betaald voetbal op hun lichamelijke geschiktheid te testen. Onder auspiciën van het sectie- bestuur werd daarvoor vandaag in het Olympisch Stadion een scheidsrechters- dag georganiseerd waarop door vrijwel alle arbiters acte-de-présence werd ge geven. „Het feit dat de aan de scheidsrech ters gestelde eisen sedert de invoering van het betaalde voetbal aanzienlijk zijn verhoogd alsmede de vergoeding welke de scheidsrechters voor hun werk ont vangen billijkt het testen van hun ge schiktheid volkomen", aldus de heer De Nijs in zijn welkomstwoord. Naast het afleggen van de vaardigheidsproeven was de dag bedoeld om de vriend schapsbanden in het scheidsrechters- korps te versterken. Het belang dat in voetbalkringen aan deze dag wordt ge hecht bleek uit de aanwezigheid van een aantal vertegenwoordigers van de sectie betaald voetbal. Ook Elek Schwartz was aanwezig. Na een medische keuring door dr. Pannekoek verschenen de scheidsrech ters op de sintelbaan om hier hun beste beentje voor te zetten op de 50 meter hardlopen, 50 meter horden en 700 me ter. Deze afstanden alsmede de vereiste limiettijden waren vastgesteld door Chris Berger, die als starter fungeerde. Dat sommigen het met het voldoen aan de gestelde eisen te kwaad hadden kan wel op rekening geschreven worden van de baan, welke door de regen erg zwaar was geworden. Na het „werk" op de sintelbaan volg de weer een medische keuring waarna door mr. Piek en dhr. Grifhorst inlei dingen werden gehouden resp. onder de titels „Samenwerking tussen scheids rechters en grensrechters" en „De kijk van de sportjournalist op de scheids rechter". Met een gezamenlijke maal tijd werd deze geslaagde dag besloten. STOCKHOLM, 21 aug. De, Spaan se miljoenenclub Real Madrid heeft een onverwachte nederlaag geleden by Djurgarden. De Zweden zegevierden met 2-1, na een 1-1 ruststand. Uitslagen van de afgelopen week: Afd. A: Figee I—S.V.O.W. I, 6-0; afd. B: Heeremans v. L.O.V.N., 6-2; v.v Waarderveld-H.S.M. 8-2; afdeling C: TramvogelsPlaneta, 3-3 (Tramvogels kampioen); afd D: DijkstraH en S., 5-0; Figge 2—M.S.D. I, 2-3- (M.S.D. I kampioen); DpkstraHilco, 5-0; afd. G: Hinv. Goor, 3-8; Figee 3—Ruys 1-11; V.V.V. 2—Nautamix 2, 5-1; V.V.V. INebima I, 5^4; HilcoH. en S., 4-5; O.C.S. IFigee I, 1-6 (Figee I kamp.). De overige wedstryden zjjn verregend. (Van onze sportcorrespondent) ZWARTEMEER, 21 aug. Het rag slecht uit voor Haarlem, toen invaller doelman Keesman zich zes minute» voor de rust mismoedig omdraaide. B( was voor de derde maal geklopt en betekende een 3-1 voorsprong Zwartemeer. Maar de Drenten zoude' Haarlem in de tweede helft een VT*Y. tige verrassing bezorgen door nog slee"1: aan verdedigen te gaan denken. Voo Doornbos was dit voldoende om Baat' lem aan de halve winst te helpen. Ongetwijfeld heeft deze verkeerd' strategie Zwartemeer de zege gekost* maar eerlijkheidshalve moeten we et toch wel bij vertellen dat de Haarled1] mers wat meer techniek konden oP] brengen. Het zag er voor hen zeer P'eI zierig uit toen Doornbos reeds na minuten langs stopper Ten Hoor glip' en meteen maar raak schoot (O;1'' Zwartemeer bleek echter allermi®' aangeslagen en ging de meeste aanval' len voor zich opeisen. Doelman Van I Kruis moest zich na een kwartier late' vervangen door Keesman, die dru* werk kreeg. Eerst 18 minuten voor rust liet hij zich passeren door Hogen' berg (1-1). Haarlem kreeg kort daarop een strafschop toegewezen, maar stopPer Berendrecht schoot naast. De Drente® I putten uit dit voordeeltje zoveel moe" dat Hogenberg na een solorush e# Roosken voor een 3-1 ruststand kon de® i zorgen. Na de hervatting liep Haarlei® storm op het Drentse doel. De goe" werkende Boxem deed wat hij ko®> maar doelpunten bleven toch niet ui" Na 20 minuten verkleinde Doornbos d» I achterstand en vijf minuten voor he' I einde zagen de 5500 toeschouwers hei® ook voor een hattrick zorgen (3-3'- Zwartemeer wilde toen weer aanvallen* I maar het was te laat. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 21 aug. De beslissing voor degradatie uit de eerste klasse is gevallen. Kennemerland, dat vorig jaar, via een beslissingswedstrijd tegen Blauw Wit zich wist te redden, heeft nu na de nederlaag van 1-0 tegen EDO en de zege welke HCK met 3-1 op de Volewijckers boekte, zijn eerste klasse plaats moeten afstaan. Neptunus stelde zich veilig door een 3-3 gelijk spel te gen Ajax. EDO-Kennemerland is een dramati sche worsteling geworden, waarbij voor beide clubs veel op het.spel stond. Dra matisch omdat Kennemerland verloor in een strijd, waarbij een puntenverde ling de juiste oplossing zou zijn geweest. Dramatisch ook, omdat EDO uitgere kend in zijn laatste slagbeurt bij een stand 0-0 slaagde, in datgene waarin Kennemerland in de vijfde innings faalde. Een squeeze play werd door EDO-werper Ter Neuzen op schitteren de wijze te niet gedaan, toen in de vijf- (Van onze sportcorrespondent) ALKMAAR, 21 augustus De met zoveel spanning tegemoet geziene eer ste wedstrijd van Alkmaar in de ere divisie is achter de rug. Alkmaar be gon veelbelovend met een 2-1 zege op he tegenvallende DWSA. Een volko men verdiende zege, dat staat vast. Alkmaar was technisch beslist beter dan de Amsterdammers, die zo sloom en zonder geestdrift van start gingen, dat velen van de 15.000 toeschouwers zich afvroegen of de DWS-'ers wei wis ten, dat het al een competitiewedstryd was. Alkmaar zal er daarom verstan dig aan doen aan deze eerste zege niet al te veel waarde te hechten, want dit DWS speelde beslist nog geen ere divisie-voetbal. Men zal voor veel en veel hetere vuren komen te staan. Toch doet dit aan de goede presta ties van de roodwitte Alkmaarders niet veel af. Zp speelden vaak goed, snel vsv (Van onze sportcorrespondent) DELFT, 21 augustus V.S.V. had in Delft tegen D.H.C. een vlotte start en reeds spoedig stelde de beweeglijke Vel- ser-aanval de groenzwarte verdediging voor moeilijke problemen. Keeper La- garde stak echter in goede vorm en toen de gastheren na 7 minuten spelen een snelle doorbraak ondernamen, rond de linksbinnen Zeegers deze prima op gezette aanval met een voltrefer af: 1—0. Even later kwam Heymans door een misser van Bavelaar onverwacht in gunstige positie; Lagarde lanceerde een zweefduik en plukte het leder van de voet van zijn aanstormende tegenstan der. Halverwege de eerste helft kende scheidsrechter Loskamp aan V.S.V. op aanvechtbare gronden een strafschop toe; Jager werd aangewezen als execu teur van het vonnis en.... zag zijn uit stekende schot door Lagarde op won derbaarlijke wijze gekeerd. Heymans kreeg vlak daarop een beste schietkans en kanjerde rakelings naast. Even voor halftime ontstond er deining rond en binnen de ïynen, doordat de arbiter een dubieus doelpunt van Wim v. d. Gijp goedkeurde; 20. Waren de teams voor de rust in het veld volkomen aan elkaar gewaagd, na de thee gaf D.H.C. duidelijk de toon aan. Na een goed kwartier spelen straf te Versluis een misgreep van Lagarde af: 21. Bij de eerstkomende Delftse aanval vormde een font van Geerlofs oorzaak, dat Stallen het ieder in het net kon werken: 31. Doordat V.S.V. in kort samenspel bleef volharden, kon de groenzwarte verdediging de situatie vrij gemakke lijk meester blijven. Tijdens een hevige schermutseling belandde de bal bij Van Galen, die met een forse beenzwaai de stand definitief op 4—1 bracht. In de laatste minuut moesten Pietersen en Zeegers wegens een hoofdwond het veld ruimen. De wedstrijd stond op behoor lijk peil en droeg een zeer sportief karakter. Stirling Moss won zaterdag aan het stuur van een Ferrari op het circuit van Goodwood de Tourist Trophy, een race voor normale serie-toerwagens. en efficiënt. Vooral de weer opgestel de halfspeler Nico Wagemaker was briljant en ontegenzeggeiyk de beste speler van het veld met Hans Boskamp van DWS. Iedere pass van de kleine Alkmaar-speler hield gevaar in. Hij stuurde zqn tegenstanders, die toch geen kleine jongens waren. (Vonhoff, Schenkel, Westphal etc) soms van het kastje naar de muur. Het gemak, waarmede deze knaap opereert, is een lust voor het oog. Verder speelde Peggeman weer soliede en stug en was Wim Visser als rechtsbuiten met zpn snelle rushes de motor van de Alk- maarse voorhoede. De Hongaar Lö- rinxz speelde technisch goed, maar of hü ook kan schieten? Deze middag hebben we daar niets van gezien. By DWS stelde de Algerijn Amara wat teleur. Hij kwam niet uit de verf en miste enkele droomkansen. De beste spelers bq de Amsterdammers waren de reeds genoemde Boskamp, Schenkel, Niessen en doelman Jong bloed. De eerste helft bleef doelpunt loos. Er kwamen wel kansen, maar zelfs Arie de Oude wist daarmede geen raad. Alkmaar speelde beter, was ook meer in de aanval, maar uit stekend verdedigen van Boskamp en Jongbloed stond goals in de weg. Fern- hout, de zwakste Alkmaarse aanvaller, miste de kans van de dag, toen hij al leen voor Jongbloed kwam. Hij schoof de bal naast het doel. De tweede helft was nog maar nau- weiyks begonnen, toen de thuisclub een hevig offensief opende. DWS ging te rug en Niessen c.s. kregen het zwaar te verduren. Men raakte van de kook en toen Wagemaker het gehele midden veld vrq goochelde en snel oprukte, plaatste hy de bal naar de open ruim te. Niessen probeerde de bal te onder scheppen, maar doordat hy het mon ster nog even raakte, speelde hy zijn eigen defensie geheel uit positie en daarvan profiteerde Buis. Hp drukte door en voor Jongbloed het wist, was hy geslagen en konden duizenden Alk maarse aanhangers jubelend het eer ste doelpunt in de ere-divisie begroeten en dat was dubbel en dwars verdiend. DWS was van slag. Alkmaar rook de kans en ging door. Het rammelde bp de Amsterdammers. Weer sneed een pass van de sublieme Wagemaker door de Mokumse gelederen, weer lag Buis al in volle sprint en stoof met de bal recht op Jongbloed af. Vlak voor hem lepelde hy de bal over de keeper van het nationale B-elftal heen in het doel, daarmede de grote aanhang dol van vreugde makende, 2-0. Een fraai doel punt. DWS werd eindelijk wakker. Alk maar moest alle reserves aanspreken. Maar Peggeman en doelman Houtko per weken nog niet, tot dat Van 't Kaar een kans kreeg. Zijn kogel trof het houtwerk. DWS-A. zag mogelijkheden die gerealiseerd werden in een doelpunt van Arie de Oude, 2-1. DWS ging door, krampachtig verweerde Alkmaar zich. Kennelijk geraakte enkele van deze spe lers uitgespeeld, maar hield dapper vol, waardoor de wedstrijd met 2-1 in het voordeel van Alkmaar eindigde. de Kennemerland slagbeurt Wim y. d. Werff tot het derde honk was doorge drongen. Hoewel dit ontmoedigend wal, bleef Kennemerland goed volhouden. In de laatste EDO-slagbeurt, toen een puntenverdeling heel dicht bp leek, kwam Piet de Nieuwe op het derde honk. De squeeze play die EDO toef speelde slaagde volkomen, en dat bete' kende een 1-0 nederlaag voor Kenne merland. HCK had het toen in eigen hand. veilig te stellen in de eerste kla»*®''2 deed dat ook prompt tegen de Volewp kers. Wille en Numan zorgde met goea slagwerk voor een 1-0 voorsprong in d# tweede innings. Wel maakte de Noord- Amsterdammers direkt hierop gelijK door Meyef, maar ëeri tik van B. Maat bleek voldoende voor een 2-1 voor sprong. Sargentmi haalde in de zevende slagbeurt zodanig uit, dat het verre veld de bal niet onder controle kon krijgen 3-1. Met deze zege was HCK gered, en Kennemerland gedegradeerd. Neptunus kreeg tegen Ajax een 0-3 achterstand door slagwerk van Martens, v. d. Berg, Kok en Kraan. Neptunus kwam echter snel terug tot 2-3 op een tik van Markenstein. Een slagbeurt voor het einde werd het 3-3 door honkslagen van Brandenburg en van Krimpen. Door deze zege kunnen de Rotterdammers, die voor het eerst in hun bestaan in de eerste klasse uitkwamen, hun plaats prolongeren. De stand in de eerste klasse is: EDO 12-19 SC Haarlem 14-11 ABC 13-18 HCK 13-10 Ajax 13-17 Neptunus 13-10 de Volew. 14-12 Kennemerl. 14- 9 GRONINGEN. 21 aug. De uitslagen van de zondag in Groningen gehouden rennen luiden: Mac Mellanprijs (1000 m), le afd.: 1. Maelstrom (H. Pije) 2.04.1, 2. Cold Wa ter, 3. Peigne d'Or. Tot.: winn. ƒ4.60, pl. ƒ2.10, ƒ1.70, gek. ƒ29.30, cov. ƒ3.10. Mac Mellanprijs (1800 m), 2e afd.: 1. Manitoba (A. Kammerzelt) 2.02.8, 2. Pe ter Pan, 3. Mistinguette. Tot.: winn. ƒ4.-, pl. ƒ1.90. 2.10. gek. ƒ6.90, cov. 4.40. Denenaprijs (1940 m): 1. Y Y V (J. K. v. d. Veen) 3.04.2, 1.34.-, 2. X Saint, 3. Ylau. Tot.: winn. ƒ5.-, pl. ƒ2.-, ƒ5.-, ƒ2.-, gek. ƒ40.40, cov. ƒ34.90 Junoschkaprijs (2240 mi: 1. X B 2 (P. D. J. Bolt) 3.29.5, 1.33.5, 2. Yssel, 3. X 1 winn- 3.60, pl. ƒ1.50, ƒ1.40, /1J0, gek. ƒ6.20, cov. ƒ7.60. Kauwtjesprijs (2240 m): 1. Wita Pluto (Th. H. Kooyman) 3.33.2, 1.34.3, 2. Vink S, 3. Williams Juweel. Tot.: winn. ƒ5.80, Pl. ƒ3.50, ƒ4.70, gek. ƒ28.60, cov. 4.70. Prijs der 2-jarigen (1300 m): 1. Zom- bro Pluto (B. U. de Jong) 2.08.4, 1.35.8, 2. Zamboni, 3. Zephyr. Tot.: winn. 5.40, Pl. 2.90,, 3.20 gek. ƒ25.90, cov. ƒ5.40. Merel S-prijs (2840 m): 1. X Henny D (D. Lageweg) 4.23.4, 1.32.8, 2. Vauban B. 3. V Paula's Zoon. Tot.: winn. ƒ4.60, pL ƒ2.10, ƒ1.50, gek. 5.80, cov. ƒ3.90. Uria S-prijs (2240 m): 1. Walter Pluto (H. Tuzee) 3.30 5, 1.34.8, 2. Thea Drabbe. 3. Turdas Musica S. Tot.: winn. ƒ2.70, pl. ƒ1.40, ƒ1.40, ƒ1.40. gek. ƒ4.20, eov. ƒ3.60. Velduil S-prijs (2240 m): 1. Gao B (A* Siderius) 3.20.3, 1.28.6, 2. Teraise 3. Overlooper S. Tot.: winn. ƒ8.10, pl. ƒ3.90. ƒ3.20, gek. ƒ21.30, cov. ƒ3.70. Totalisator-omzet f 75.012.-. (Van onze sportcorrespondent) NIJMEGEN, 22 aug. De commissie Zomerevenementen heeft, in samen werking met de KNAC en de Nijmeegse skelterclüb De Antilope, gistermiddag de skeltersport in Nijmegen geïntrodu ceerd met een serie aantrekkelpke wed- strqden op een circuit in de omgeving van het Goffertstadion. Zowel van de zqde van de deelnemers als van de zO' de van het publiek was de belangstelling byzonder groot voor deze middag. Er verschenen zelfs deelnemers uit Bel gië en Frankryk aan de start. Er werd in sommige series fel gestreden. De einduitslagen waren als volgt: 50 cc Klasse: Rob Bron, Amster dam (met ATAF)2. A. Deeken, Am sterdam (met ATAF) en 3. E. Schreu- telkamp, Zes it (met Twin). 100 cc Klasse: 1. L. van Aarle Ant werpen, (met Socovel); 2. A. PhiliP®* Assen (met Cockpit) en 3. mevr. Th' Kagenaar. Frankrijk (met WespdendL 125 cc Klasse: P. Hans Brand, Am sterdam (met Viliers); 2. H. Aalders. Amsterdam (met Westendcar) en 3. F. Boulogne, Den Haag (met Slak I). 200 cc Klasse: A. Philips, Assen (met Cockpit)2. F. J. Dumee, De Meeren (met Landia) en 3. H. C. van Beu#*- kom, Almen (met Simplex).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 8