G.S. tegen herziening van plan „Kennemerduin m Reorganisatie schoonheids commissie van Zandvoort u Maandagse beurs in het Krelagehuis Brutaalweg steigerbuizen op vrachtauto geladen Schenkingen voor Bloemen- daals Gemeentearchief NAAIMACHINES TAXI 13000 Nieuwe kansen voor katholiek bejaardentehuis op Overbos Dode bij botsing J. L. van Deur sen overleden Ultra-moderne kerk in Berlijn Succesvol initiatiefvoorstel van K.V.P.-fractie Zeepkistenrace op circuit in Zandvoort Sloper en koopman veroordeeld Norstad ontkent zijn ontslag te overwegen DINSDAG 23 AUGUSTUS 1960 PAGINA 5 Vragen over fluoridering van het drinkwater Afscheid Kapelaan Zoon huur een goede auto Amsterdamsche Rijtuig Mij. Films Haarlem e.o. Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem En een zwaargewonde Veertigjarig jubileum J. v. d. Wall-Perné Oud-hoofdambtenaar van bouw- en woningtoezicht G.S. hebben bezwaar tegen spaarregeling van Zandvoort allpoint HART If TVJÏÏf Trommelkorps „Frans Hals" Unesco-tentoonstelling in Frans Halsmuseum Expositie Willem Nijs Haarlemse Cricket Bond A. Sissingh aangewezen als raadslid te Bloemendaal Concert en taptoe op Raadhuisplein Geldnening Aanwinsten leeszaal Heemstede Bij botsing gewond Meisje uit zee gered LAATSTE NIEUWS Beurs van Amsterdam Beurs van New York heemstede, 23 aug. Gedepu- werde Staten van Noordholland hebben «un goedkeuring onthouden aan het be- u't van de Heemsteedse gemeenteraad ^an 30 juli van het vorig jaar om het ^?°r Kennemerduin geldende uitbrei dingsplan te herzien. De herziening was r®"ig 0m jje bouw van een gerelor- ?®erd bejaardentehuis op Kennemer- "u'" mogelijk te maken. Het regenten- e'.lege van het r.k. bejaardentehuis !™nt Bavo" in Heemstede had tegen de j slissing van de raad beroep aange land bij G.S., omdat naar zijn me- het terrein van „Kennemerduin" ï's één geheel beschouwd diende te wor- Ufln met dat van naast „Kennemerduin'? plegen „Overbos", waarop het regen- •encollege een nieuw katholiek bejaar dentehuis wil gaan bouwen. G. S. heb- pn zich thans met deze opvatting ac toord verklaard. De Heemsteedse raad besloot 30 juli 1959 tot herziening van een gedeelte Van het uitbreidingsplan van 1930. Het gedeelte van „Overbos" werd buiten beschouwing gelaten, zodat het gere formeerde bejaardentehuis wèl en het katholieke tehuis niet gebouwd zou mo gen worden. Het oude uitbreidingsplan {'et slechts de bouw van verspreide vil la's toe. Met 12 tegen 6 stemmen ver wierp de raad op 30 juli een voorstel J'an de katholieke raadsfractie om de beslissing aan te houden tot het advies zijn ontvangen van een planoloog, {lie zowel voor de gemeente als voor net regentencollege van „St. 'Bavo" aanvaardbaar was. Dit advies zou han delen over de vraag of op Overbos een bejaardentehuis gebouwd zou mogen borden. De gemeente Heemstede heeft zich van de aanvang af verzet tegen het Plan om op Overbos een katholiek be jaardentehuis te bouwen. Overbos is een kostbaar stukje binnenduin, aldus het gemeentebestuur, dat tussen twee be jaardencomplexen Kennemerduin bn Kennemeroord in ligt. Het wordt te veel van het goede wanneer daar ook bog een bejaardentehuis wordt ge bouwd. De voorzitter van de Heem steedse raad meende in juli van het vorig jaar naar aanleiding van het plan fan het regentencollege van St. Bavo Haarlem 23 au?. Het Haarlem- (pA^lul, mevrouw T. Kerkhoff-Pet ven t-ibeeft B. en W. opnieuw vra- hei afmt? °ver de fluoridering van R tandbederf tegen te gaan. B. en W. hadden haar onlangs geantwoord, dat over deze kwestie aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid een rapport zou wor den uitgebracht. In afwachting van dit 'apport wilden B. en W. hun antwoord voorbehouden. Intussen blijkt het rapportte zjjn verschenen en heeft de minister be- Paald dat hij het al dan niet fluori deren van het drinkwatet overlaat aan ?e directeuren van de waterleiding bedrijven. Mevrouw Kerkhoff wil nu van&8 van B- en W- weten. wat zij Plan zijn in Haarlem te doen. J VOGELENZANG. 23 aug. Donder dagavond om 9 uur zal er in het Vereni gingsgebouw te Vogelenzang gelegen heid bestaan afscheid te nemen van ka pelaan Zoon, die, zoals reeds gemeld, benoemd is tot kapelaan van de parochie van de H. Lucas te Amsterdam. Advertentie bij een bonafide zaak. Volkswagen - Opel - Chevrolet HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10338 CINEMA PALACE: Blitzmadel an die Front ontraden. Do.: „Liebe, Tanz und tausend -Schlager", a.l„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. 'Hans HALS: Gevechtsklaar, 14 jaar. T 2, -> en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO„En dat we toffe jongens zijn", a.l., - 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. I-UXORLa dolce vita. str. volw.; 2 en 8 - uur (3e week). «EMBRANDT: Dt man die alles kan, a.l.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. (2e week). ItOXY: Overval in de middernacht- express, 18 jaar; 2.30. 7 en 9.15 uur. ETUOIO: Fa ja Lobbi, a.l. (5e week); 2.15. 7 en 9.15 uur. MINERVA: t.m. do. 2.30 u.: In de pena rie, a.l.; dinsdag. 8.15 uur: Orfeu Negro, 18 jaar; wo. en do. 8.15 uur: De Vagebond, a.l. "MINDEN Dinsdag 23 augustus Hoog water: 4.18 u. en 16.39 u. Laag water: 0.07 u. en 12.23 u. Woensdag 24 augustus Hoog water: 4.48 u. en 17.12 u. Laag water: 0.41 u. en 12.54 u. BEVALLEN van een zoon: R. Deur- ko-Bouman; M. J. Huijboom-Stam; E. A. C. Stekelenburg-Manten; H. Lig- leiijn-Albers Meijer; V. Staritsky- Schleiffert; A. Hessels-Platen; A. Sie- fal-Krul; A .B. van der Riet-Heerens; T. H. w. van Kol-Brammer; J. Zjjlstra- Jongkind; P. J. Hofman-Beunder; B. m. Goes-Pico; J. H. Kramer- updike; A.A. Troost-Otter; T. Mulder fan de Steege; I. Wegman-Tenamber- Een (2 zns). BEVALLEN van een dochter: M. Gürke-Vinke; G. J. C. Thoolen- fan der Geest; H. L. Hoogerbeets- fan Gend; G. de Reus-van Son; "b C. van Haren-Snel; P. C. van War merdam-Dam; M. H. C. Verbruggen- gumme; A. Bottelier-Miezenbeek; H. Mens-van Hoeven; E. G. C. van der Weijden-Schleiffert; A. G. Jonker- Hooft; A. A. Hes-Moes; A. A. Troost- Dtter; W. A. Droog-Büchler; J. Hen- uriks-de Keizer. OVERLEDEN; C. Brockmann, 84 j., gijsbr. v. Aemstelstraat; A. M. van Roon-Welboren, 84 j., Vergierdeweg; y,W. Verbeek-de Vries, 78 j., Gast- nuisve'st; J. C. Wentink, 80 j., Haze- Paterslaan; H.H. Fokker, 88 j„ M. van Heemskerkstraat. ONDERTROUWD: J. F. Swets en C. fan der Meulen; H. E. van Djjck en r- H. I. van der Vaart; R. J. de Boer .n k. S. E. Boot; A. A. de Graaf en W V Wijnker; A. C. Schilpzand en en' Ackermann; M. J. van den Berg hv- Visser; M. F. Barneveld Bink- ^ysen en q Kempkes; E. H. A. A en b van de Linde; M. C. »tm lanueva en K. Lie; L. Ter- en H. E. van Oostveen. zich tegen de wijziging van het uitbreidingsplan te verzetten, te moeten opmerken: „Men wint het nooit en voorts bereikt men ermee, dat men een andere instelling een beetje plaagt. Ik praat officieel, anders zou ik een ander woord gebruiken". Hij sprak in dit ver band van chantage van de zijde van het regentencollege. De beslissing van G.S. betekent, dat de wijziging van het uitbreidingsplan niet doorgaat. Er kan dus nu op Ken nemerduin geen gereformeerd bejaar dentehuis worden gebouwd. Dit zal voor het gemeentebestuur van Heem stede aanleiding zijn om voor het he le gebied van Kennemerduin en Over bos een nieuw uitbreidingsplan te doen ontwerpen. In ieder geval stel len B. en W. van Heemstede aan de raad voor niet tegen de beslissing van G. S. in beroep te gaan, vermoedelijk om de zaak niet langer slepende ta houden dan strikt noodzakelijk is. Het gaat er dus nu om of bij de vaststel ling van een nieuw uitbreidingsplan rekening gehouden zal worden met de strikte wens van het regentencol lege van St. Bavo om op Overbos een nieuw, katholiek bejaardente huis te bouwen. HOOFDDORP, 23 aug. Vanmor gen is op de Schipholweg een ver keersongeval gebeurd, waarbij de be stuurder van een personenauto, de 27- jarige ongehuwde H. van Gelderen uit Maarssen ,om het leven is gekomen. De personenauto raakte bij het inhalen op het linker weggedeelte, waarna een frontale botsing tegen een autobus van de fa. Maarse en Kroon volgde. De au to werd ongeveer tien meter meege sleurd en tegen een achteropkomende vrachtauto in elkaar gedrukt. De bestuurder en een achter in de wagen zittende passagier raakten be kneld en werden met zeer veel moeite uit de wagen bevrijd. De passagier, een zekere Van S., is vry ernstig ge wond naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. HAARLEM, 23 aug. De heer J. van der Wall-Perné hoopt 1 september de dag te gedenken, dat hij veertig jaar geleden aan de N.V. Wijnhandel W. Jager Gerlings verbonden werd. De heer Van der Wall-Perné is thans directeur van de Vennootschap. Don derdag 1 september zal er van 3 tot 5 uur in Hotel Lion d'Or gelegenheid zijn de jubilaris geluk te wensen. HAARLEM, 23 aug. Op 68-jarige leeftijd is overleden de heer J.L. van Beursen, kerkmeester van de parochie van St. Lidnina. De heer Van Deursen maakte sedert enige jaren deel uit van het kerkbestuur van zijn parochie. Op 31 december 1957 werd bij gepen sioneerd als technisch hoofdambtenaar eerste klasse van de dienst Bouw- en Woningtoezicht. De heer Van Deursen was in augus tus 1919 in dienst getreden van de ge meente Haarlem, waar hi) ambtenaar werd bij de dienst Bouw- en Woningtoe zicht. In het begin van de twintiger jaren is hij voorzitter geweest van de afdeling Haarlem van de ARKA. Dat was in een tijd, toen het goed recht van de katholieke ambtenaren om er een eigen organisatie op na te houden, nog lang niet algemeen erkend werd. Het is aan zijn beginselvastheid en_?tl" gezag te danken geweest, dat de ARKA ook in Haarlem volledig werd geaccep teerd. Hoewel hij vaak voor zeer moei lijke beslissingen stond bij Bouw. en Woningtoezicht, is hij er in geslaagd de bonafide bouwers tot zijn vrienden te maken. Dat bleek duidelijk, toen zij in groten getale opkwamen om afscheid van hem te nemen bij gelegenheid van zijn pensionering. Vrijdagochtend zal de begrafenis plaatsvinden. ZANDVOORT, 23 aug. Voor het Zandvoortse gemeentepersoneel heelt de gemeenteraad een spaarverordening vastgesteld, waarbij de spaarpremie 12 pet. bedraagt voor de hoogst bezol digden, welk percentage geleidelijk op loopt voor de ambtenaren met een la ger salaris. Bij een pensioensgrondslag van 4000 of minder bedraagt de pre mie 40 pet. Gedeputeerde Staten van Noordhol land hebben tegen deze regeling bezwa ren gemaakt omdat zij voor de gemeen te hogere uitgaven zal meebrengen dan wanneer de rijksregeling terzake was gevolgd. Het rijk geeft een premie van 15 pet. bij een pensioensgrondslag van 7200 en hoger en 25 pet. voor de lager bezoldigden. De glijdende schaal was in Zandvoort in de verordening opgenomen op aan drang van de personeels-organisaties. B. en W. hebben nog nagegaan of deze schaal behouden kon blijven na een ver laging van het percentage over de gehe le linie. Het bleek hun echter dat dan het premie percentage voor de groepen waarin de meeste spaarders voorkomen lager zou worden dan de rijksregeling. Mede omdat van 85 gemeenteambtena ren (onderwijzers en politiepersoneel) de rijksregeling reeds van toepassing is, stellen B. en W, de raad voor, de rege ling van het rijk voor het gehele g.e- meentepersoneel van toepassing te ver klaren. Advertentie MET HET ONJVERWOESTBAR Vlak bij hetgeen er gespaard is gebleven van de Kaiser Wilhelm-Gedachtnis- kirche in West-Berlijn (destijds gesticht ter nagedachtenis aan de eerste Duitse keizer, Whlielm 1) wordt een ultra-moderne kerk gebouwd volgens plannen van de architect professor Eiermann. De bouwkosten van de nieuwe kerk be dragen meer dan een miljoen dollars. Dat men instede van herbouw in oude trant overgegaan is tot een volkomen nieuwbouw heeft de gemoederen in Duits land nogal in beweging gebracht. ZANDVOORT, 22 aug. Een initia tief-voorstel van de K.V.P.-fractie in de gemeenteraad van Zandvoort zal met succes worden bekroond. Sinds december 1958 hebben B. en W. gestu deerd op een voorstel van de raadsle den C. Siegers en J. L. C. Lindeman om de schoonheidscommissie te reorga niseren. Zulks om tegemoet te komen aan bezwaren die tegen de werkwijze der commissie werden geuit. In het al gemeen achten B. en W. deze bezwa ren ongegrond; naar hun oordeel ver richten de leden der schoonheidscom missie op voortreffelijke wijze hun dik wijls zeer moeilijke taak. IBS I sS x.i.* ,ysSv..^J»SSSS.. ,1&4> ZANDVOORT, 22 aug. De direc teur van het circuit, de heer J. B. Th. Hugenholtz, heeft jong en oud aan zich verplicht door een zeepkistenrace te organiseren. Dagen tevoren waren de jongelui bezig met het „sleutelen" aan hun racewagen; in ijver en toewijding deden zij niet onder voor de echte coureurs. Maandagmiddag kwamen zij, verge zeld van helpers en supporters naar het circuit, waar de heer Hugenholtz op de Hunzerug een baan had afgezet, waarin ook een behendigheidsproef was verwerkt. De baanopzichter Willem Draijer was ook druk in de weer. Hij zei het bij een „echte" race niet zo druk te hebben als voor dit jongens evenement. Nadat de heer Hugenholtz de jongens had geïnstrueerd begon de training Iedere deelnemer mocht twee trai- ningsritten maken. Daarna werd een pauze gehouden „voor onderhoud". In tussen werd de heer Hugenholtz en een deelnemer door een radioreporter geïn terviewd. Onder deskundig commentaar van de heer Hugenholtz vond daarna de wed strijd plaats. Iedere deelnemer maakte twee ritten. De snelste tijd werd in aanmerking genomen. De uitslag was: A. met luchtbanden; 1. Henk Koel; 2. Joop v. d. Neut; 3. Martin Flohil. B: met massieve banden: 1. Paju Calkoen; 2. Hans Hugenholtz; 3. Ene de Bas; 4. Dicky v. d. Engel. HAARLEM, 23 aug. Gladiolen en dahlia's beheersten het beeld m ae keuringszaal, al waren de dahlia s dui delijk in de meerderheid. Dat zal ae komende week stellig in nog sterker mate het geval zijn. Toch waren de gladiolen, die men voor het voetlicht bracht, nog van een zeer goede kwali teit als men de slechte weersomstan digheden in acht neemt. Zo noteerden we van C. S. van Dobben de Bruyn jr, Noordwijk, de fraaie Fire Flash, rood met blauw merk en de bijzonder mooie rose D.B.'s Glory, terwijl ook Danseuse, roomwit met rood merk en de rood bruine Toff sterk de aandacht vroegen. De fa. Kloosterboer, St. Pancras, voer de de vlammend rode Campfire ten to nele en van J. W. Frans, Warmenhui- zen was het de sterke witte Eiffeltoren die opviel. Een juweel van een gla diool vonden we de rode dr. Salk van P. Visser, St. Pancras, die daar naast ook nog de kloeke rode Vilcan exposeerde. Ripper is een voortreffe lijke rode gladiool, die in prima condi tie naar voren werd gebracht door Frij- link Zn., Sassenheim, terwijl Vink Co, Noordwijk, succes hadden met de beste rode Flaming Arrow. Van de dahlia's vonden we de oranje rode no. 21 van de fa. Van Veelen, Sassenheim, heel goed. Deze variëteit komt dicht bij Prairy Fire. In het groepje van de Sassenheimse firma was ook de rode Vivo een uitblinker, met de gele pompon Goudstuk en 'de vleeskleurige Bronze Priscilla. Van Maarse, Aalsmeer, kreeg de gele Pro- fus en een getuigschrift eerste klasse, maar naar onze mening zal de diepgele zaailing 96 die onderscheiding ook gaan behalen. Heel mooi vonden we ook de oranje pompon Yell en de hest gebouwde oranje First Row. Kops, Hil- legom, was present met de zacht lila Roem van Hillegom, een mooie dahlia, de lichtrode pompon Happy Days en een lila decoratieve zaailing. Naast de fraaie lilapurperen Violet- ta van de fa. Van Oosten uit Den Haag, stonden de witte Snow Country en Arc tic van G. H. hammers, Vijfhuizen. Prachtig materiaal zagen we ook in de groep van Bruidegom, (Baarn). Ant. Nuyens, (Limmen) etaleerde en kele aantrekkelijke Top-Mix-zaailingen en fraai materiaal bracht ook de fa. Ballego, Leiden, naar voren. We noe men van de groep uit de Sleutelstad onder meer de prachtige lilarose prof. van Slogteren, die een getuigschrift eerste klasse kreeg, de helderrode Sin- bat waaraan een zelfde onderscheiding werd toegekend. Niet onvermeld mo gen blijven de rose met geel geteken de Pam Silk, de mooi Garden Archi- tekt Nobis en de zalmkleurige C. K. Jelitto. Geerlings (Heemstede) po seerde beste bloemen van de uitste kende rode Scarlet Beauty, de licht oranjebronzen Autumn Top, het fraaie, grillig gevormde cactus-type Cathari- na Valente en de beste rode Sturm- fackel. Van de groep van Ludwig en Co. Hillegom, waren de witte Snow Mountain, de vleeskleurige Sonatine en de lila pompon Tammy de uitblin kers. Verder noteerden we de grote blauwe agapanthus Goliath van S. de Goede (Beverwijk), de fraaie Crocos- mia-zaailingen van Van Tubergen, (Haarlem) die ook de mooie groot- bloemige Montbretia Emile Mac Ken- zie etaleerde en de witte lelie White Superior in voortreffelijke conditie van A. J. v. d. Zwet, Roelofsarendsveen. I Niettemin zijn burgemeester en wet houders van oordeel, dat in de samen stelling van de commissie wijziging moet worden gebracht. Het amtelijk ele ment is in de commissie relatief te sterk vertegenwoordigd, doordat de di recteur van Publieke Werken en èén secretaris is. De verordening laat toe, dat de commissie advies uitbrengt wan neer twee leden, bijvoorbeeld dus de directeur van Publieke Werken en én lid-architect aanwezig zijn. De bestuur lijke invloed is nu te gering omdat aan een lid van het college van B. en W. is toegestaan de vergadering der com missie bij te wonen. B. en W. stellen daarom voor, een nieuwe verordening op de schoonheidscommissie vast te stel len, die op de volgende punten van de bestaande afwijkt: het voorzitterschap van de commissie zal worden vervuld door de wethouder van publieke wer ken of een der andere leden van het college als diens plaatsvervanger; de voorzitter en de secretaris der commis sie, i.e. de wethouder en de directeur van publieke werken, hebben daarin een raadgevende stem; de commissie be staat uit vier voor vier jaren te benoemen leden, waarvan er bij toerbeurt, volgens een door hen in on derling overleg op te maken rooster, twee optreden; de adviezen van de com missie worden door de twee optreden de leden-architecten zo mogelijk een stemmig vastgesteld. B- en W. menen, dat door deze wij ziging de waarborg wordt geschapen, dat by de beoordeling van de plannen niet alleen de esthetische, doch ook de frestnurluke facetten zullen worden be licht. De beslissing over de uit te bren- gen adviezen zal echter volledig berus ten bp de op het gebied van de vorm geving bij het bouwen deskundige leden architecten. Het nuttig effect van dit gevolg van het initiatief der raadsleden Siegers en Lindeman is inmiddels reeds gebleken: bij wyze van proef heeft de commissie reeds enige tijd onder voorzitterschap van de wethouder van publieke werken vergaderd; zulks tot tevredenheid voor alle partijen. De aftredende leden der commissie, de heren H. W. van Kempen te Bloemen- daal, B. J. J. M. Stevens te Haarlem, L. H. P. Waterman te Amsterdam en ir. H. A. van Oele te Leiden worden voor een herbenoeming voorgedragen. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 22 aug. „"Voor dat stelen op bouwwerken moet maar eens voorgoed een stokje gestoken worden", aldus nir. L. van den Berge, officier van justitie bij de rechtbank in zijn requisitoir tegen een 32-jarige sloper, die terecht stond wegens diefstal van steigerbuizen op een bouwwerk in Am stelveen. Heel brutaal was de sloper samen met een 40-jarige koopman in een vrachtauto vóór komen rijden. Op een bouwwerk in Amstelveen, waar de slo per wel meer kwam om oude lege verf- bussen op te halen. De koopman was ter het stuur van de wagen blijven zit ten, terwijl de sloper doodgemoede reerd begonnen was met het opladen van steigerbuizen. Een dakbedekker, die hen gezien had en het zaakje ach teraf toch niet helemaal vertrouwde, (Advertentie) VERKOOP VAN ALLE MERKEN. DUS RUIME KEUZE CM/"1 Ï7¥ GROTE HOUTSTRAAT 181 LjIN Vj Li I i TELEFOON 14444. HAARLEM, 22 aug. Bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het trom melkorps Frans Hals wordt 27 augus tus een marswedstrijd gehouden. De route is Berckheydestraat, Frans Hals straat, Kennemersttaat, Schotersingel. De marsloop begint om half vier. HAARLEM, 23 aug. In het Frans Halsmuseum zal de reizende UNESCO- tentoonstelling van reproducties naar aquarellen Water-Colours" vanaf 10 september tot 9 oktober dagelijks te bezichtigen zijn, van 10 tot 5 uur. Zon dags is het museum geopend van 1 tot 5 uur. HAARLEM, 23 aug. In het muse um „Het huis van Looy" zal van 16 september tot en met 15 oktober een tentoonstelling gehouden worden van grafiek en tekeningen van de kunste naar Willem Nijs. De expositie zal dagelijks te bezichtigen zijn van 10 tot half één en van half twee tot vijf uur, zondags van twee tot vijf uur. HAARLEM, 23 aug. Voor de Haar lemse Cricket Bond werd gespeeld de westrijd Haarlem 5rood en Wit B., die met 13 runs door Haarlem 5 werd gewonnen. Het wedstrijdverloop was: Haarlem 5 108. B. Koningsbergen 21. R. v. d. Sloot 15. T. Thoden van Vel- sen 29. B. Rigbers 3 v 28. J. Klein 4 v 31. S. de Wijn 1 v 17 en R.Oosten Rood en Wit B. 95. B. Rigters 145. D. Rigbers 40. C. Ziircher 14. T. Tho den van Velsen 5 v 39. R. v. d. Sloot 3 v 14 en P. v. d. Munnik 1 v. 21. Stand per 20 augustus: Haarlem 4 6 6 0 0 12; C.V.H.W. 2 7 5 1 1 11; Rood en Wit A 7 4 0 3 8; Haarlem 5 8 4 0 4 8; Rood en Wit B 7 1 2 4; B.M.H.C. 2 8 1 1 6 3; Haarlem 651 0 4 2. BLOEMENDAAL, 23 aug. De heer L. C. Warmerdam, die benoemd was io de vacature P. J. Kapteyn als raadslid van Bloemendaal, heeft zijn benoeming niet aanvaard. In zijn plaats is nu door de voorzitter van het centraal stembu reau aangewezen de heer A. Sissingh te Overveen, die hoofd is van de Fiscale Opsporings- en Recherchedienst. HEEMSTEDE, 23 aug. Het Heem steeds Fanfarekorps ,.Eensgezind-Ex- celsior" geeft vanavond op het Raad huisplein een concert, dat. besloten zal worden met een taptoe. De uitvoering begint om acht uur. HEEMSTEDE, 22 aug. De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten heeft B. en W. van Heemstede een aanbieding gedaan voor de verstrek king van een vaste geldlening tot een bedrag groot 430.000,- ter consolidatie van vlottende schuld. B. en W. hebben de Raad geadviseerd van dit aanbod gebruik te maken. BLOEMENDAAL, 23 aug. In de eerstvolgende gemeenteraadsvergade ring in Bloemendaal, die op 15 septem ber zal worden gehouden, zullen B. en W. de Raad voorstellen twee schenkin gen te aanvaarden. Het gaat hier om een oude kruik uit de zestiende eeuw en om verschillende akten betrekking hebbende op het landgoed „Duinlust". Op 1 maart van dit jaar overleed mejuffrouw J. G. Rouwens, die laatste lijk heeft gewoond aan de Iepenlaan 17. Bjj testamentaire beschikking heeft zij de gemeente Bloemendaal een zoge naamde Baardman nagelaten. Dit Is een uit de zestiende- of zeventiende eeuw daterende stenen Rijnse kruik, af komstig uit Keulen, en van hard aarde werk vervaardigd. Deze Baardman is jaren geleden op gegraven in de moestuin van het voor malige „Huize Bloemoord" aan de Bloemendaalseweg 125, waar destijds de familie Rouwens woonachtig was. Eén van het geslacht Rouwens werd in 1823 tot schout aangesteld, welke ti tel in 1825 „burgemeester" werd. Bij diens overlijden in 1853 behoorde Huize Bloemoord tot zijn bezit. Dit voormali ge buitenverblijf werd in 1940 door de temeente Bloemendaal gekocht van de Irven Rouwens. De koepel van het bui ten werd afgebroken om de weg ter plaatse te kunnen verbreden en nu wordt het pand verhuurd aan een radiohandel. De Erven G. F. Eugidius (die op hun beurt behoorden tot de Erven van der Vliet) hebben aan de gemeente Bloemendaal een aantal archiefstuk ken geschonken, omvattende akten met betrekking tot het buiten „Duin- lust", dat enige jaren geleden door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd gekocht en waar reeds sedert een dozijn aantal jaren het Centraal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders in is geves tigd. Het gaat om twee pakketten met in het totaal drieëntwintig akten en eigen domsbewijzen en andere historische pa pieren. De oudste akte dateert van 16 april 1753 en is een akte van transport van de naast Kraantje Lek gelegen Vin- kenbaan. De jongste akte van 11 decem ber 1930 is een afschrift van overdracht van verschillende landerijen aan me vrouw V. van der liet-Borski. Als de Raad deze schenking zal aan vaarden. zullen de stukken in het ge meentelijk archief worden opgeborgen. Ontwikkelingslectuur: De dagen on zer jaren; Hendrikse, De dag waarop mijn vader huilde; Homerus, Odyssee; Roepke, De mooiste vlinders; Tadema Sporry, De zingende zeelui van Afrika; van Veen, Beieren; Wesseling, Onge woon journaal, R.K. Romans: Gheorghiu, De verdenking, R.K.; .le Hartog, De kunstenaar: Ried, Het luipaard; Sayers, De vijf dwaalwegen; Sebastian. De geneesheer directeur; Weidman, Het vijandelijke kamp; Gaiser, Acht in Domokosch, R.K.; Vailland, La fête. FANCY-FAIR De opbrengst van de fancy-fair, die in Hillegom w&rd ge houden voor de r.-k. invaliden van de Bollenstreek, bedroeg 5.228.59. Door dit grote bedrag is het mogelijk, dat een achttal invaliden de reis naar Lourdes maken. had zijn uitvoerder gewaarschuwd. Daarop kwam de diefstal aan het licht en werd de politie ingeschakeld. Het tweetal werd spoedig daarop gearrres- teerd. Vanmorgen verschenen zij voor de politierechter, nu heel wat bedeesder dan op het bouwwerk. „Ik dacht dat die buizen oud ijzer waren" verklaarde de sloper. „Ik wist niets van die diefstal af, ik ben achter het stuur blijven zitten" ver ontschuldigde zich de koopman. „Maar toen u die buizen niet bij de eerste de beste kwijtraakte, toen merkte u toch zeker wel dat er iets achter zat, nietwaar??" vroeg de officier aan de koopman. Deze kon daar niet veel meer tegen inbrengen. „En u zag toch zeker wel dat die buizen geen oud ijzer waren? Een klein kind kan zien dat het bruikbaar materiaal is, al is het nog zo verroest", antwoord de mr. Van den Berge op de ver ontschuldiging van de sloper. Er bleef het tweetal niet veel anders over dan te bekennen. De officier van justitie eiste tegen ieder een flinke straf. Tegen de sloper, die nooit eerder met de justitie in aan raking was geweest, een week gevange nisstraf wegens diefstal van de buizen, die overigens maar 20 gulden hadden opgeleverd. Tegen de koopman, die reeds ver schillende veroordelingen achter de rug heeft, eiste hjj wegens heling van de buizen 50 gulden boete of tien da gen hechtenis en drie weken gevange nisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde de koopman conform de eis van de offi cier. De sloper veroordeelde hij tot een week gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en 50 gulden boete subsidair tien dagen BEVERWIJK, 23 aug. Op het kruispunt Groenelaan-Duinwijklaan had gisteravond een aanrijding plaats tus sen een bestelauto en een bromfiets. De bromfietsberijder R.B.N. uit Bever wijk verleende de auto, bestuurd door de heer R.C.R. uit Haarlem, geen voor rang. Een botsing was onvermijdelijk. De bromfietsberijder kwam te vallen en liep een zeven centimeter lange hoofd wonde op, ter behandeling waarvan hij naar het Roode Kruis Ziekenhuis is over gebracht. CASTRICUM, 23 aug. Het 14-jarig meisje J. H. van Gaal uit Amsterdam was waarschijnlijk te ver in zee ge gaan. Baders aan het strand begonnen om hulp te roepen, waarop de jeugdige zeeverkenner J. B. A. v. d. Burgt zich niet langer bedacht, in zee sprong en het meisje aan het strand wist te bren gen. Zij bleek gelukkig weinig nadelige gevolgen van dit hachelijk avontuur te hebben ondervonden. „POLYHYMNIA" Het gemengd koor „Polyhymnia" zal zijn medewer king verlenen aan het Groot Opera- Concert, dat door Italiaanse Opera-so listen zal worden gegeven op zondag 28 augustus in de Gemeentelijke Con certzaal. Door het koor zullen onder an dere Iragmenten uit de opera's H Lom- bardo en Nabucco van Verdi en Caval- leria Rusticana van Mascagni worden uitgevoerd. Advertentie PARIJS, 23 aug. (U.P.I.) Een woordvoerder van het hoofdkwartier van de N.A.V.O. te Parijs heeft van daag de berichten tegengesproken als zou generaal Norstad in de herfst aftre den als opperbevelhebber van de N.A.V.O. De woordvoerder verwierp de pers berichten uit Londen volgens welke de generaal zou willen aftreden omdat hij geen medewerking kreeg van de rege ringen der aangesloten landen. „Alle N.A.V.O.-regeringen zullen In zien, dat deze berichten geen enkele grond bevatten," zei de woordvoerder, „Generaal Norstad koestert geen plan nen om zijn huidige functie neer te leg gen." (Zie ook elders in dit blad) slot 23/8 4>£ Ned. 1958 414 Ned. 1960 1 V/, Ned 1960 U 4>/« Ned 1959 Ui Ned 1953 Stalfel 1941 V;3 Ned 1956 t!'« Ned 1948 Ned 1950 3','4 Ned. 1954 3*4 Ned. 1955 D BJ4.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mi). Cert Amsterdam Rubber H.V.A Sen em bah-M11 AJC.U Berke) Patent UaJve-Delft Cert Dell Mtl Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllllton 2e Kon. Petroleum 50 Holl Amerika Liln KLM. Kon Ned Stoomb Mil K.P.M. Ned Stoomv Mil v Ommeren Ned Scheepvaart Une Kentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2V4 Amsterdam '56 2Vi R'dam '57 Alb Heiln ki obi 4 Vorig Slot 101 iooh 100H 95A 93% 88% 88I4 89pr 911', 110% 327% 109 151 540 530 349 897 182 326% 830 435% 1321 919% 459 130.30 138% 103.10 182 134% 166 270% 112% 79% 87% 100% 122% 98H 93« 110% 529% 180.50 835% 1348% 926 131.70 140% 184 169% 145% 19/8 22/8 Anaconda Copper 51% 51 Bethlehem Steel 44% 44% Chrysler Corp 42% 42% General Electric 82% 83% Genera) Motors 45% 45% Kennecott Copper 80% 81% K.LJVl 27% 27b Montgomery Ward 35% 35% Radio Corp. 62% 62% Republic Steel 63 62% Royal Dutch 34% 34V. Shell Union Oil 35% 36 Southern Pacific 20% 20% Southern Railway 45 45% Stand Oil N.Y 41% 41% tidewater 18% 18% U.S Steel 82% 82V. Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5