Mali-soldaten der V.N. slaan aan het muiten in Katanga Belgische troepen zorgen herstel van orde voor Kwestie-Mali spitst zich toe MODIBA KEITA WEIGERT VOORALSNOG GESPREK MET DE GAULLE I Mevrouw Powers zal haar man voorlopig niet meer bezoeken Bij inbraak vier kostbare schilderijen geroofd Raadselachtige situaties om Engelse makelaar Premier De Quay en minister Luns naar Parijs genodigd Vier verdwenen kunstwerken Ernstige ongeregeldheden in Albertstad m Mamadou Dia in Parijs UIT AMSTERDAMSE BENEDENWONING Buit vijf ton Wadsworth volgt Cabot Lodge op Vermiste student aangetroffen Russisch-Chinees geschil spitst zich toe Kennedy lijdt in Senaat nederlaag Smakelijk eten Verwijten stoelen op officiële documenten Het weer m NA TWEEDE BEZOEK IN GERECHTSHOF DE GAULLE'S VOORSTELLEN Uitgeput in bos in Oostkapelle Democratische kandidaat verheelt woede niet Aanval op Truman Veranderlijke bewolking Aan zee woensdag 24 augustus i960 84ste JAARGANG No. 30603 ELISABETHSTAD, 24 aug. (A.F.P., Rtr., U.P.I.) De mili tairen van het V.N.-detachement uit de Mali-federatie, gestatio neerd te Albertstad op zeven honderd kilometer ten noordoos ten van de hoofdstad van Katan ga aan het Albertmeer, zijn aan het muiten geslagen, waarbij zich ernstige incidenten hebben voor gedaan. Dit is gisteravond in een officieel communiqué meegedeeld door de regering van Katanga. Volgens het communiqué zouden de Mali-militairen in vrachtauto's gewapende burgers hebben mee genomen en willekeurig arresta ties verricht hebben. Bij de hier door ontstane schermutselingen zijn twee doden gevallen. De rege ring van Katanga heeft er bij de V-N. op aangedrongen de mui tende troepen onmiddellijk te vSngen door meer gediscipli neerde De Europese bevolking van Albertstad heeft een toe vlucht gezocht in het militaire kampement van de stad. Het Mali-contingent had maandag verzocht uit Congo te worden teruggetrokken na de breuk in de Mali-federatie. De regering Van Katanga vreest, dat de Mali- nese V.N.-troepen inplaats van de orde te handhaven in het land, die st bedreigen doordat ze de °Ppositie de nodige strijdgeest zouden kunnen bijbrengen. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 24 augustus De kwestie-Mali is er gisteren weer onaangenamer uit komen te zien. President De Gaulle van Frankrijk heeft van de Soedanese premier, Modibo Keita, die zich nog altijd beschouwt als eveneens premier van de Mali-federatie, een schrijven ontvangen,dat in sommige commentaren uitgelegd wordt als een ternauwernood bewimpelde afwijzing van president De Gaulles uitnodiging voor een ontmoeting te Parijs en van diens bemidde lingsaanbod. Modibo Keita begint met de president voor dit aanbod te bedanken, maar verklaart daarop onmiddellijk als zeer ernstig te beschouwen dat officieren de voornaamste bewerkers van de geschapen situatie zijn geweest; dat Frankrijk de banden van de federatie als verbroken be schouwt, terwijl de breuk grondwettelijk onmogelijk is; dat generaal De Gaulle nieuwe betrekkingen tussen Frankrijk en de Soedan onder ogen ziet in de boezem van de gemeenschap, daar Frankrijk daarmee de Frans-Malinese akkoorden in geding zou brengen. Modibo Keita waarschuwt vervolgens president De Gaulle tegen iedere maatregel met betrekking tot Senegal, die als een erkenning van de afscheiding van deze staat zou kunnen worden uitgelegd en die, aldus Modibo Keita, uiterst ernstige gevolgen zou kunnen hebben op het internationale vlak. Modibo besluit dan: „Zodra ik het kan zal ik uw uitnodiging beantwoorden". BEWEGING IN NOORD WEST AFRIKA (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 24 augustus Vier kostbare schilderijen, bij elkaar voor 500.000 gulden verzekerd, zijn vannacht uit een woning aan de Sloestraat 10 in Amsterdam-Zuid gestolen. Een 29-jarige Engelse makelaar heeft van deze raadselachtige en opzienbarende inbraak aangifte gedaan. Volgens zijn opgave zijn de gestolen kunst werken van Rubens, Renoir, Terborgh en Verspronck. De makelaar, R. W. A. Cook, vertelde dat hij deze werken in opdracht van een Londense kunsthandelaar in Nederland wilde verkopen. Toen hij vannacht omstreeks half één de woning aan de Sloestraat binnen trad, vond hij alles overhoop gehaald en de vier schilderijen waren verdwenen. Merkwaardig is dat deze kostbare kunstwerken niet in een kluis waren opgeslagen en de makelaar aan de politie geen afbeeldingen kon verschaffen van het gestolene. REGENJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM •eletoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14348C Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A, M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severf*. UWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oei millimeter hoogte Omroepers 16 cents pei m m -hoogte De administratie behoudt rich het recht voor edvertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de berorglng wa 5 50 utü «vond» tel. 21544 rninistPrie van dffen- rpmaakt 2"T0,nd in bekend gemaakt dat Belgische troepen de orde ln Albertstad hebben hersteld. Leden van negerstammen hadden het spoor wegstation van Albertstad aangevallen. Een woordvoerder van het ministerie *ei, dat de V.N.-troepen uit de Mali-fede ratie, die naar Albertstad waren geko- men om de Belgen af te lossen, gemene 'aak met de stamleden hadden ge haakt. De woordvoerder wilde om mi- "taire redenen niet zeggen hoeveel Bel gische soldaten in Albertstad waren in gezet. Het V.N.-contingent te Albertstad omstaat uit een bataljon van een 600 Ma n-manschappen. Nog niet naar huis .De Belgische commandant van de ba sis Kamina, kolonel Remy Van Lierde, "£eft gisteren verklaard, dat het naar 'Dn mening de V.N. maanden tyds zal kosten de basis in gebruik te nemen. De aanleg van de basis, die in het oer woud in noordwest-Katanga ligt, beeft örie miljard Belgische franken (onge veer 210 miljoen gulden) gekost en zij verschaft werk aan 11.500 Congolezen eP hun gezinnen. De kolonel zei dat hij ''ch niet uit de basis zou laten „druk ken". De commandant verklaarde geen kans te zien om al zyn manschappen biet hun bezittingen in acht dagen tijd te evacueren. Hij zei niet van plan te Zljn de militairen met alleen maar twee tassen weg te sturen. Ook zou hij niel van zins wezen de ongeveer twintig Franse straaliestoestellen van het type Fouga op de basis achter te laten, die T2 miljoen Belgische franken per stuk kosten en volkomen nieuw zijn. Voorts bevinden zich op de basis de voor naamste logistieke basis in Congo 36 Harvards en een groep transport vliegtuigen van het type DC-3. Op de basis bevinden zich nu 200 Ierse mili tairen, terwijl in de kleine plaats Ka- tnina een Ethiopisch bataljon is gele gerd. Naar aanleiding van de aankomst van Congolese troepen in Loeloeaburg, de hoofdstad van het deel der provin cie Kasai dat de centrale Congolese regering trouw is gebleven, heeft Al- bert Kalondji, de president van de nieuwe Mijnstaat van Kasai, welke zich onafhankelijk heeft verklaard, in een persconferentie gezegd rekening te houden met de mogelijkheid van een oorlog in Congo. Hij zei te ver wachten, dat het Congolese leger zal trachten Kasai binnen te vallen. „In dat geval zal de Mijnstaat zonodig een beroep doen op de troepen van Katan ga", aldus Kalonji. „Dit zal dan mo gelijk aan de Verenigde Naties gele genheid bieden om in te grijpen, wat wij dan ook wensen". Akkoord over bank De financiële besprekingen tussen België en Congo over het goudbezit van de centrale bank van Congo en Roean- da Oeroendi zijn gisteren beëindigd. Dit werd vernomen na afloop van de finan ciële besprekingen tussen ministeriële delegaties uit België en Congo, die al hier de laatste tien dagen onder auspi ciën van de Verenigde Naties zijn ge voerd. Naar vernomen wordt heeft de overeenkomst betrekking op de liquida tie van de oude centrale bank en de op richting van twee nieuwe banken, een voor de republiek Congo en een voor Roeanda Oeroendi. De besprekingen be troffen de verdeling van het goudbezit van de oude centrale bank tussen de twee nieuwe bankinstellingen. IIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIII!lllllllilllllllilllltllllllllllllllllllll>UIIUUU|lll"llll",llllllllll|IU<"<"i>iUIU>lllll>lll)lllllll"«1111111 Met de door Modibo in het geding gebrachte officieren zijn natuurlijk of ficieren van Franse nationaliteit be doeld. Maiga, die zich nog beschouwt als de hoge vertegenwoordiger van de Mali te Parijs, heeft toegelicht dat in het bijzonder de majoor Petit bedoeld is onder wiens bevel de Senegalese mi litaire politie staat, die in de nacht van vrijdag op zaterdag te Dakar Modibo Keita en andere Soedanese Mali-autori teiten in hun woning opsloot. Van Fran se zijde wordt hiertegenover in het licht gesteld, dat de Franse gendarmerie-of ficieren te Dakar hun functies vervul len in het raam van de akkoorden van technische bijstand en dat zij slechts in dienst staan van het Senegalese be wind. De militaire politie was voor Se negal en Soedan gescheiden. Frank rijk heeft zich van de interne Mali aangelegenheden strikt afzijdig gehou den. Ondertussen heeft gistermiddag de Senegalese premier, Mamadou Dia, al hier besprekingen gevoerd eerst met president De Gaulle en vervolgens met premier Debré De stukken zijn niet gelijmd geworden. Na afloop van zijn besprekingen verklaarde Mamadou Dia dat Senegal nieuwe akkoorden van samenwerking met Frankrijk zal gaan sluiten, dat Senegal thans resoluut aan treedt als een geheel eigen, onafhanke- lllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllin'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlIilllllllllli 2n Parijs tracht president De Gaulle te bemiddelen in het geschil tussen de beide Partners van de Mali-federatie, Senegal en Soedan, die de federatie hebben Paezegd. De foto toont de Senegalese regeringsleider Mamadou Dia, die bij zijn aankomst in Parijs een persconferentie gaf. lijke staat maar dat het ook in de toe komst goede en vruchtbare betrekkin gen met alle leden van de gemeenschap wenst te blijven onderhouden, in het bijzonder met het buurland Soedan. RABA MAROKKO MARHAÏÉSJ IFN 10 OEORO Spaans ALCERIE (FKA NS BFSTIIUKJ CISHEHO RETA WE S0EDA SSLAMITISCie T1M80EKT0 —t KMBUIK VOIKMALIBE MALI-FEBEKAtlE -mi km IweatlY feit Nadat de ontbinding van de Mali-fede ratie alle aandacht op Noord-West Afrika heeft gevestigd heeft thans ook de koning van Marokko zijn stem doen horen. De vorst eist het vertrek van de Spaanse en Franse troepen en een bin ding met de Islamitische republiek Mauretanië. Het ligt voor de hand dat de vorst hierbij een bundeling van krachten van de Islam voor ogen staal. Het benedenhuis op no. 10 in de Sloestraat in Amsterdam-Zuid is het toneel geweest voor een van de grootste (en raadselachtigste) schilderijendiefstallen uit de Nederlandse geschiedenis. De luiken zijn gesloten. Voor de deur staat de auto van de Engelse makelaar Cook, die naar Nederland was gekomen om schilderijen te verkopen. de MOSKOU, 24 aug. (U.P.I.) In het gebouw van het Opperste Gerechtshot alhier, dichtbij het Kremlin, heeft me vrouw Barbara Gay Powers gisteren een onderhoud van een uur mogen heb- hen met haar man, de wegens spiona ge in een U-2-toestel tot tien jaar vrij- ueidsverlies veroordeelde vlieger Fran- cis Powers. Mevrouw Powers verklaar de later op de dag dat dit onderhoud misschien wel het laatste is geweest voor de drie jaar celstraf die haar man moet ondergaan. Hij zal daarna waar schijnlijk in een werkkamp worden ge plaatst, waar zijn vrouw hem dan eute maand enkele uagen mag bezoeken. Powers kon zyn vrouw met meedelen naar weike gevangenis bij zaï worden overgebracnt voor net ondergaan van net eerste deel van zyn strai. iviissciuen zou zyn vrouw eens in de twee maan den toestemming krijgen nem te bezoe ken. „Het is misschien beter dat ik dit met aoe, want ny en ik weten dat iede re ontmoeting ons diep zal ontroeren. Het is misscnien beter te wachten tol ny in een ,erxkamp is," aiaus me vrouw Powers. De ouders van de piloot hebben hun zoon ook mogen bezoeken, maar deden dit na het Dezoek van mevrouw Powers. Oliver Powers en zyn vrouw hebben mets verteld over hun bezoek. „Gary zei dat we er mets van moesten vertel len. Wy nemen ailes mee terug naar AmeriKa en laten nier mets achter, zelfs geen woroden," zei vader Powers gisteren, riet ecmpaar, uai weenae toen net uit net gebouw van net Opperste uerecntsnoi Kwam, is vanaaag terugge- Kecrd naar ae Verenigde btaten. me vrouw Powers heeft toestemming ge vraagd voor nog een bezoek. Zjj denkt vryaag of zateruag uit Moskou weg te gaan. Maandag neeit zy een verzoek schrift aan premier Khroesjtsjev ge richt die vermoedelijk vakantie houdt in ialta waarin zy vraagt om een onderhoud. Ook stelt zij een verzoek schrift op aan president Brezjnev. Over dit verzoekschrift heeft haar raadsman, de Amerikaanse advocaat Frank Ro gers, gisteren gesproken met de deken van de Orde van advocaten te Moskou. Ook heeft mevrouw Jessica Heliman, een zuster van de piloot, een onderhoud gehad met Mikhail Grinjev, de toege- De makelaar Cook, die blijkens onze informaties in de Amsterdamse kunst handel niet bekend is, was 19 augus tus ons land binnen gekomen. Hy had voor tijdelijk een benedenwoning ge huurd van de familie IJsselstijn, die zelf op vakantie is. In Nederland zou hij proberen de werken zo gauw mogelijk van de hand te doen en als hem dat binnen twee maanden hier niet lukte zou hij het ergens anders proberen. Naar de heer Cook vertelde waren er alleen twee vrienden van hem, kunst handelaren uit Londen, van de aanwe zigheid van de schilderijen op de hoogte. Deze kunsthandelaren zijn vannacht ai gehoord. Thuiskomend vond de makelaar een complete chaos in zijn woning. Alles was van de wand gerukt, vloerkleden waren opgetrokken en matrassen stuk gesneden. Maar het ergste was het ver dwenen pak van de makelaar zelf. Het duurste gestolen kunstwerk is „Oor deel van Paris" van Rubens 400.000). Verder zyn een aquarel van Renoir] „Twee geliefden op een bank" PARIJS, 24 ang. (Reuter) De Fran se regering heeft de premiers en mi nisters van Buitenlandse Zaken van Bel gië en Nederland uitgenodigd, de volgen de maand naar Parys te komen voor overleg met de Franse leiders, aldus is gisteren in officiële kringen te Parijs meegedeeld. De Belgische premier Eyskens en de minister van buitenlandse zaken Wig- ny gaan in de eerste helft van septem ber naar Parijs. Verwacht wordt, dal het voornaamste onderwerp van gesprek generaal De Gaulle's voorstellen voor nauwere Europese politieke samenwer king zullen zijn, die hij vorige maand deed bij zijn besprekingen met bonds kanselier Adenauer te Rambouillet. DEN HAAG, 24 aug. Een woord voerder van het ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren in antwoord op een verzoek om bevestiging van het persbericht als zou de Franse regering de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, en de minister van Buitenland se Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heb ben uitgenodigd, gezegd, dat het minis terie hierover niets kan meedelen. De mededeling van de uitnodiging werd volgens het persbureau Reuter be halve te Parijs ook vernomen in gewoon lijk welingelichte kringen in de Belgi sche hoofdstad. De Italiaanse premier en de minister van Buitenlandse Zaken zouden eveneens een uitnodiging heb ben ontvangen. 80.000)een getekend portret van een oude vrouw, van Gerard Terborgh if conü' en een P°rtret van Verspronck (.1 6000) verdwenen. Voor zover men kan nagaan is in het huis verder niets gestolen. De schilderyen en de tekening hadden in een der kamers tegen de wand gestaan, gewikkeld in bruin pak papier. De recherche heeft vannacht nog Interpol ingeschakeld en o.a. bij haar Engelse collega's de doopceel van de Engelse makelaar opge vraagd, van wie men behalve zijn naam en leeftijd niet veel meer weet dan dat hij tamelijk welgesteld is. Ook over de Londense opdrachtgever die de makelaar Cook opgegeven heeft, worden nadere informaties in gewonnen. De kunstwerken waren zoals gezegd verzekerd. Ook kon de makelaar een exportvergunning overleggen. Een in voervergunning (die in ieder geval bij verkor nodig is) of een tijdelijke in voervergunning zijn voor zover bekend nog niet afgegeven. Deze waren feite lijk nodig om de werken ons land bin nen te krijgen. Men dient dan een be drag ter grootte van 5 pet van de waar de te deponeren. Bij tijdelijke invoer wordt men bovendien aan stringente voorschriften gebonden: o.a. aan het voorschrift de werken in een kluis op te slaan. De kwestie van dé invoer vormt ook nog een punt van onderzoek voor de politie. Nogal ongewoon is het, al., men zonder nog bepaalde afspra- WASHINGTON, 24 aug. (Rtr.) Pre sident Eisenhower van de Verenigde Staten heeft James Wadsworth officieel benoemd tot opvolger van Henry Ca bot Lodge als permanent afgevaardig de van de V.S. bij de V.N. Lodge heeft met het oog op zijn be noeming tot Republikeins kandidaat voor het presidentschap ontslag ge vraagd met ingang van 3 september. De 55-jarige Wadsworth is sinds 1953 plaatsvervangend hoofd van de Ameri kaanse delegatie bij de volkerenorga nisatie. Hij leidde de Amerikaanse af vaardiging naar de Geneefse conferen tie inzake een verbod op het nemen van proeven met kernwapens. ken met kopers te hebben, met de schilderijen op stap gaat. Het is ge bruik in de kunsthandel eerst afbeel dingen te laten zien voordat men tot verdere bezichtiging overgaat. Dat is ook begrijpelijk, want met doeken die tienduizenden of misschien wel tonnen waard zijn, gaat men liefst niet sjou wen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 23 aug. De 23- jarige Goese student Willem Doekes, die sinds drie dagen spoorloos was en van wie werd aangenomen, dat hij bij Domburg in zee was verdronken, is te recht. Vanmiddag is hij in een bos in Oostkapelle op Walcheren aangetrof fen. De jongeman verkeerde in een toestand van uitputting. Hij is onder geleide naar zyn ouderlijke woning teruggekeerd. D. bevond zich, toen een boswachter hem in het bos aantrof, bij kasteel Westhoven. D. nam de benen maar hy liep een wachtmeester van de rijkspolitie in de armen. De student had in het bos dicht bij de kom van Oostkapelle een schuilplaats gevonden, die hij, vanwege zjjn onvoldoende kle ding en de uitputting, niet had kunnen verlaten. Hij kon zich niet meer her inneren hoe hij bij het Zeehospitium „Zonneveld", waar zijn kledingstukken zondagmorgen werden gevonden, was terechtgekomen. Zoals bekend kwam de student zaterdagmiddag naar Dom- b rg en zondagmorgen vond men zijn kleren. Tot gistermiddag heeft men, eenmaal met behulp van ongeveer vijf tig militairen van de COAK, zonder succes naar hem gezocht. LONDEN, 24 aug. (Reuter) Van diplomatieke z(jde in Londen is verno men, dat het centraal comité van de communistische partij van de Sovjet- Unie een brief over de ideologische ge- schillei met China onder de lagere par tykaders laat circuleren. Het berichl kon niet officieel worden bevestigd en de inhoud van de brief is niet hekend, maar wanneer het bericht .juist is en de brief inderdaad bestaat, kan deze worden beschouwd als een aanwijzing, dat Moskou de geschillen zeer ernstig opvat. Zoals bekend leggen de Sovjet-theo retici het accent op vreedzame coëxis tentie, terwijl in de Chinese theorieën die nadrukkelijk naar Marx en Lenin verwijzen - de mogelijkheid van een oor log met de kapitalistische landen geens zins wordt uitgesloten. Russische en Chinese woordvoerders hebben toege geven, dat verschillen van inzicht be staan „waarvan de betekenis echter niet moet worden overdreven" maar uit recente berichten zou men kunnen con cluderen, dat de ideologische geschil len ook van invloed zijn op de normale betrekkingen tussen beide landen. voegde verdediger van de piloot. Ove* dit onderhoud zijn geen bijzonderheden meegedeeld. Toen de familieleden van de piloot naar het gebouw van het Opperste Ge rechtshof kwamen werden zij gadege slagen door ongeveer vijftig Russen, allen mannen met ernstige gezichten die er nog stonden toen het onderhoud afgelopen was. WASHINGTON, 24 aug. (Reuter) De Amerikaanse Senaat heeft met 51 tegen 44 stemmen een door senator Kennedy gesteund voorstel verworpen, een plan voor medische zorg ten behoe ve van ouden van dagen te koppelen aan de sociale wetgeving. Tot de te genstemmers hoorde 19 Democraten, voor het overgrote deel uit de zuidelij ke staten. Voor de stemming had Kennedy, de Democratische kandidaat voor het pre sidentschap, verklaard, dat het con gres thans kon bewijzen, dat het be reid is gedurende deze korte zittings periode vooruitstrevende wetten aan te nemen. Toen de uitslag van de stem ming bekend werd, wierp Kennedy vol afschuw zijn pen op zijn lessenaar. Eisenhower heeft zich herhaaldelijk tegen het opnemen van medische pro gramma's in het stelsel van sociale voorzieningen uitgesproken. (Van onze correspondent) GRONINGEN, 24 aug. Een politoe- man ontdekte gisteren op de veemarkt in een veeauto temidden van mest acht sinaasappelkisten met vlees. De kisten zagen er allesbehalve smakelijk uit. Het bleek dat he tvlees "bestemd was voor consumptie. Het was afkomstig van een grossier uit Leeuwarden en bestemd voor een slager in Scheemda. Dit vlees zou worden verwerkt tot gehaktballen, bestemd voor verkoop in de automatiek van deze slager. De partij vlees van 351 kilogram werd afgekeurd en ver nietigd. Tagen leverancoer en vervoer der werd procesverbaal opgemaakt. WASHINGTON, 24 aug. (Rtr.) Een woordvoerder van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld dat de auteurs van de dag bladartikelen over de conferentie van Potsdam inzage hebben gehad in offi ciële documenten. Drie personen die verklaarden boeken te willen schrijven over deze conferentie hadden de docu menten ter inzage gekregen. Nu blijkt dat zy het materiaal (ook) hebben ge bruikt voor dagbladartikelen is de ver gunning om de documenten in te zien ingetrokken. Zoals gisteren reeds bericht is hebben enkele Republikeinse georiënteerde bla den artikelen gepubliceerd over de rol van (de Democratische) president Tru man op de conferentie van Potsdam. Uit deze artikelen zou men kunnen con cluderen dat de Democratische bewinds man niet de geschikte figuur was om met de Russen te onderhandelen. Advertentie BAR7ELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 LÉIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met plaat selijk een bui Overwegend matige wind tussen zuiu en zuidwest. On geveer dezelfde temperaturen. Zon: 5.39-19 44. Maan: 8.58-21.00 Tijdelijk enige regen. Morgen wisse lend bewolkt met op enkele plaatsen een bui. Matige, af en toe vrij krachtige Z. W. wind. Temperatuur in de middag 19 a 20 gr., zeewater 18 gr. Vooruitzich ten: depressie trekt naar de Noordzee en brengt opnieuw onbestendig strand weer. Station Weer Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Blit Twente Eindhoven id.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Milnchen Zürich Genève max mm. neersi temp. temp afgei gisteren 24 uur zw. bew 19 17 0 regen 21 16 0.2 regen 20 16 0.1 licht bew 21 17 0 regen 21 15 0.2 geh. ï>2 22 14 1 zw. bew. 23 15 6 half bew 23 16 3 lw. bew. 16 12 5 licht bew 19 11 1 licht bew 23 14 0 regen 19 14 3 zw. bew. 21 15 0.3 zw. bew 23 15 0 half bew 23 13 0 zw. bew. 25 15 0 mist 28 19 0 onbew. 28 14 0 onbew. 24 16 0 regen 25 15 0.1 zw. bew. 27 12 0 geh. bew. 28 17 6 zw. bew. 17 0 half bew. 13 0 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1