Officier eist anderhalf jaar voor bedreiging van agenten NED. ESTAFETTEPLOEG GEDISKWALIFICEERD x i TELEURSTELLING bij Kon. Familie en zwemsters Verkeersongeval in Haarlem voor de rechter TAXI 13000 Agenda voor Haarlem Geel Wit en W aterloo terug in H.V.B.-competitie Renault Dauphine Garage Den Hout Garage Hardebelt het N.Ph.0. J. Peperkamp op ons bureau hartelijk gehuldigd NIEUWS van de RENAULT-FABRIEKEN GARAGE „DEN HOUT" GARAGE HARDEBELT Parapluies SCHOTH SPECIAALZAAK Gr. Houtstr. 47 - Tel. 18036 Haarlemse Rechtbank Wilde rit met gestolen auto Th. Wieringa exposeert in „De Ark" mmm Auto van kantonrechter bij botsing over de kop V olksuniver siteit opent seizoen met cabaret Gemengde jeugdcompetitie in IJ-mond Zomerconcert van Ondanks werktijdverkorting damesregenmantels pm HAARLEMSE VOETBAL BOND VEERTIGJARIG JUBILEUM Achthonderd man op „Arosa Sun' Softball promotie VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 PAGINA 5 Academie voor voortgezet economisch onderwijs Burgerlijke Stand Haarlem Enorme teleurstelling bij de koninklijke familie op de tribune van het Olympische zwemstadion in Rome. Enorm verdriet op de bassinrand, waar Sytha Posthumus in huilen uitbarst na haar foutieve wissel op de If x 100 meter vrije slag voor dames, die Nederland op diskwalificatie kwam te staan. Ria van Velzen legt troostend haar arm om het ongelukkige zwemstertje. (Telefoto's) 5.625, TYB'B speelt zondag voor honkbalpromotie produceert RENAULT, de meest geautomatiseerde auto mobielfabriek ter wereld, 3000 voertuigen per dag, waarvan 2000 Dauphines. Wilt u eens kennis maken met zo'n snelle, makkelijk wendbare, zuinige auto, vraag dan een gratis proefrit bij: de A-dealer Wagenweg 166-168 - Telefoon 12158 en 15056 of bij de B-dealer Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 VOETBALSCHOENEN H0CKEYSCH0ENEN Sportmagazijn GRETNA DE BRUIJN Hoogovens brengen nieuw personeel op schip onder Jubileum J. W. v. Musscher J eugdcompetitie den A- b! in de nieuwe mode-tinten Big Ben, dames en heren HAARLEM, 2sept. De officier Ml de Haarlemse rechtbank, mr J. Van de Oever, heeft gistermorgen an derhalf jaar gevangenisstraf met af trek geëist tegen een 19-jarige gla zenwasser uit Amsterdam, die in de nacht van 30 april op 1 mei van dit jaar op de Provinialeweg te Zaan dam met een gestolen auto een poging tot doodslag zou hebben ondernomen. Tegen twee kornuiten van de glazen- Wasser, een 18-jarige magazijnbedien de en een 20-jarige instrumentmaker, Wie diefstal van een auto ten laste was gelegd, eiste hq vier maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. De jongelieden hadden in Zaandam koninginnedag gevierd. Het was ech ter zo laat geworden, dat zij niet meer per trein of bus naar de hoofdstad kon den terugkeren. Daarom besloten zij zich maar van een geparkeerd staande, bestelauto te bedienen. Op een stopte ken van de politie van Zaandam, die hen na melding van de diefstal op het spoor was gekomen, sloegen zij geen acht. Volgens de getuigenverklaringen kwamen de jongelui in de bestelwagen Op topsnelheid op de agenten af. De drie agenten hadden zich op de rijbaan, waarop de wagen ree.d opgesteld, ten einde de wagen tot stoppen te dwin gen. Omdat zij echter de indruk kre gen dat de wagen niet zou stoppen, moesten zij op het laatste moment uit wijken om niet door de wagen te wor den overreden. Zonder snelheid te verminderen is h&t drietal doorgereden. Een van de Verdachten zou tegen de bestuurder Van de wagen hebben gezegd „stoppen, politie", maar de glazenwasser, die de bestelauto bestuurde, had zich daaraan niet gestoord. In een stemming van paniek was hij later met de wagen in net water van de Oude Zeehaven ge reden De glazenwasser zei op de zit ting dat hij door de beslagen ruiten de HAARLEM, 2 sept. —.De Academie voor voortgezet economisch onderwijs te Haarlem houdt vrijdag 16 septem ber de openingsavond van het veer tiende cursusjaar in de aula van de voormalige H.B.S. A aan de Zijlvest 25a. Op deze avond, die om 8 uur be- fint, zal dr. S. Elzinga, rector der cademie, spreken over: Onderwqs als investering van hogere orde. BEVALLEN van een zoon: J. M. Wassink-van Drunen; M. S Koek-Hui- keshoven; J. van Herwaarde-Pool, J. Somers-Jongman. BEVALLEN van een dochter. M. E. Ver donk-Boekhout; J. van Nassau- Ransqn. M BEVALLEN van een zoon: A. E. M- H. Hunsche-van Rooq," E. M. M. T. van Kessel-van Oploo; C. Leqen-de Paus; H. A. Geerlings-Noijons (2 zns.) BEVALLEN van een dochter: M. M. van Roon-ter Heide; L, Lager- werpLimpl; M. A. J. Disseldorp-Zwet- sloot; H. Del Pizzol-Behrens; A. M. P. Koster-Witjes; D. M. M. Vermeulen-de Jong. ONDERTROUWD: Chr. A. K. Schul- ie en E j. van Bleyswijk Ris; B. A. A. van Heijningen en E. C. M. Ronde; G. P. Haas en E. H. Gros; J. Bruijs en E. van Houten; S. H. Sival en J. C Elzinga; G. Arnoldt en Y. M. van Asselt' K R. M. Drenth en S. M. Heer- Hes' HF M. M. Brouwer en S. M. Hardesmeets; Th. Sernee en W. Geor ge- t. F. Been en E. K. Pronk; N. W. A. van den Berg en T. I. W. Jansen, J. van Eist en R. Chr. IJlstra; A. van Leeuwen en M. J. Oolders; A. Griek- spoor en I. Mooij; F. Visser en M. Ni- colai; F. H .Saarberg en D. J. de Groot; J. F. List en M. H. A. van Rullen; A. Stolk en M. Serbée; M. War- nars en C. A. M. Meijnckens; A. H. M. Holst en C. Th. M. Mekel. GEHUWD: J. Schoute en I. N. Steensma; J. G. M. Hageman en J. M. PolleN. A. M. van Mierlo en C. Sijpestijn; H. H. van der Putten en J. J Boon; Th. A. Bletterman en P. Jans- sens; M. A. Balm en J. M. A. Schoorl; W. A. Winands en A. Bakker; F. van Roon en I. Kwaak; P. H. H. Bekker en A. N. Rozendaal; J. P. Hondsmerk en A. S. H. Flaschwinkel. OVERLEDEN: J. Heida-van Berge, 78 jr.. Reggestraat. GEHUWD: G. J. Schulkes en C. M. M. Denessen; P. J. J. Bakker en E. K. T. Koops; W. Kiesewetter en J. W. de Wolf; J. Verkerk en P. A. C. Wittebol; E. C. IJzerman en M. Klaas gen. OVERLEDEN: J. Helmigh, 81 jr. Westerhoutpark; J. W. Thierens, 73 jr. Hyacinthenlaan agenten niet had zien staan. De officier was echter van mening, dat het onmogelijk geweest zou zijn, dat verdachte de agenten niet zou hebben gezien. De weg was ter plaat se bovenmate goed verlicht terwijl één van d© agenten bovendien nog een stopteken gaf met een rode lamp. Hij achtte het dan ook juist dat hier van poging tot doodstraf sprake was. De raadsman, mr. L. Romelingh, betwijfelde of hier van opzet gespro ken kon worden. Hij geloofde niet dat de verdachte de intentie gehad zou hebben op de agenten in te rijden. Eerder zou hij, door harder te zijn gaan rijden, zijn angst hebben onder streept. Poging tot doodslag achtte hij niet bewezen, om welke reden hij vrij spraak voor dit gedeelte van de ten laste legging vroeg. Voor het overige meende hij dat een gecombineerde straf het meest op zijn plaats zou zijn. Donderdag 15 september zal de recht bank uitspraak do©n. Een veelzijdig kunstenaar expo seert zijn werken in De Ark tot 10 september. De naam Wieringa legt verband met de samensteller van de historische diorama's, en inder daad vindt men diens portret buste in brons op de tentoonstelling: het is de vader van de exposant. De wand met aquarellen is het meest in het oog springend deel van de ten toonstelling. Het zijn meestal zeer kun dig gemaakte landschappen die net onderwerp op een vrijwel neutrale w^- ze documenteren. Waarschijnlijk om dit onpersoonlijke viel er voor ons bp oe waarneming ervan niets te be,®Y®!3' Om dit accent op he,t bee^fPjLha"i(: werk blijft ook het grote schilderij „zit tend naakt" een waarin bij gebrek aan detailleringsmo gelijkheden zelfs het werk systeem on- belirsedffler°[sdtWieringa toch niet steeds onaandoenlpk: De aquarel van een marktpleintje is de onmiddellijke neerslag van bewogenheid en ook het zelfportret in olieverf is in zo'n gela den atmosfeer ontstaan. Bij de plastieken zqn zelfs twee heel gevoelige koppen: „In eigen wereld" en „Nocturne" zijn de afbeelding van het model en het mateiiaal niet meer be langrijk, maar de ontvoering die er van uitgaat op de beschouwers. Als Wieringa zou kunnen vergeten dat hij bezig is met het beoefenen van een vak, zou zijn kundigheid hem in staat stellen regelmatig op het peil van de genoemde werken zun persoon lijke ervaringen aan zijn publiek over te dragen. L.T HAARLEM, 2 sept. De officier bij de Haarlemse rechtbank mr. J, J. Bre- dius heeft gistermorgen een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en een geld boete van 500, subsidiair vijftig dagen, geïest tegen een 47-jarige dame uit "Wormerveer, die op 14 juni van dit jaar, als bestuurster van een personen auto op de Delftlaan door onvoorzich tigheid een zeer ernstig verkeersonge val heeft veroorzaakt. De dame kwam met haar auto uit de Stuyvesantstraat en wilde de Delftlaan oprijden, juist op het moment dat er van rechts een peresonenwagen, bestuurd door een 56-jarige kantonrechter uit Haarlem, passeerde. Een botsing was Advertentie FILMS: CINEMA PALACE: „Afscheid van de wolken", 14 jr., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Saboteur", 14 jr. (2de week), 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: „S.O.S. Pacific", 14 jr., 2, 7 en 9.15 uur: zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXORLa dolce vita, str. volw. (5 de week); 2 en 8 uur. REMBRANDT: „Hoe vertel ik het mijn ouders?" volw.; 2, 7 en 9.15; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Vr. t.m. zo. „Gun Battle At Mon terey", 14 jr.; ma. t.m. do. „Wolf Larsen", str. volw.; 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Hiroshima, mon amour", ontr. MINERVA: zo. 2 en 4.15 uur: „Vier rak kers en een oude jeep", a.l.; 7 en 9.15 uur: „Ieder meisje west het", volw.; ma. en di. 8.15 uur: „Orfeu Negro"; wo. en do. 8.15 u.: „Ketenen van de haat", 18 jr. TONEEL Zaterdag 3 september Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsche Comedie in „Het proces Andersonville' van Saul Levitt. Regie: Jan Teulings. Zondag 4 september Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsche Comedie in „Heeft Constance gelijk?" van W. Somerset Maugham. RegiePaul Steen- bergen. Openluchttheater, 8.15 uur: Toneelgroep „Arena" in „Spel der vergissingen" van Shakespeare. MUZIEK: Zondag 4 september Teylers Museum, 3 uur: bespeling van het 31-toons Fokkerorgel door Simon C. Jansen. DIVERSEN: Zaterdag 3 september Vijfhuizen, Spieringweg, 8.30 uur: Rode Kruis Taptoe Vijfhuizen 1960. Dinsdag 6 en woensdag 7 september Stadsschouwburg, 19.30 uur: KRO-Revue 1960 „Rikketik" (Spaarnestad). Tentoonstellingen Crjquiusmuseum Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend dag. 9-12.30 en 13.30-17 uur. Co. van 10—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur. Zo. 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 1017 en zo. 1317 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 juli t.m. 3 sept. van 20,3022.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag, behalve maandag, van 11—17 uur De eerste zondag van elke maand van 13—17 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, Handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur. Zon en feestdagen 1316 uur. Tentoonstelling „Miserere" en „Passion" van George Rouault (tot 11 september). Museum „Het Huls van Looy", KI. Hout- weg-hk Kamperlaan. Tentoonstelling van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit (tot 12 september). Geopend da. van 1012.30 u. en var 13.3017 u. zo. van 14—17 uur. Kunstzaal „In 't goede uur". Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Gedu rende de maand september tentoonstel ling van dierentekeningen van Ruth Eischer. Vishal, Grote Markt, Ere-tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 1017 uur. Zo. 1317 uur (23 juli t./m 9 sept.). Kunstzaal „De Ark", Nieuw Heiligland 1-3. Schilderijen, aquarellen en plastiek van Th. Wieringa (tot 11 sept.). Geopend: van 9—5 uur en ma., wo. en vr. van 6—8 uur. Huize „Bloemenheuvel", Bl'daalseweg 158, Overveen. Schilderijen, aquarellen, teke ningen en grafisch werk van Dick Went- zei jr. te AerdenhoUt (tot 18 sept.). Ge opend: van 9—12.30 uur en van 13.30—17 uur; zo. van 1017 uur. het gevolg waarbjj de wagen van de kantonrechter kantelde en een 42-jarige administrateur uit Haarlem raakte. De man die bij het zebrapad over de Delft laan wachtte om te kunnen oversteken, liep een schedelbasisfractuur op een verbrijzeld been op. Het been moest la ter worden geamputeerd. Verdachte merkte ter terecht itting o dat zij ter plaatse in het geheel niet be kend was en het bord van de voorrangs- weg niet had zien staan. Bovendien zou volgens haar het uitzicht ter plaatse nie voldoende zijn. De officier was van mening dat hier sprake was van grove schuld. Niet al leen dat het een voorrangsweg betrof waarop de kantonrechter met zijn auto reed, maar bovendien kwam de wagen van rechts zodat onder alle omstandig heden voorrang moest worden verleend. Daarbij komt nog, dat verdachte omdat haar de ventweg langs de Delftlaan en de oostelijke rijbaan nog van de plaats waar de wagen van de kantonrechter reed, scheidde, er voldoende gelegenheid geweest zou zijn om zich op het verkeer te oriënteren. Gezien de geringe rijvaar digheid die verdachte getoond had te bezitten vier maal was zij voor het rijexamen gezakt achtte hij twee jaar ontzegging van de bevoegdheid een mo torrijtuig te besturen op zijn plaats. De raadsvrouwe, mr. Felhoen Kraan- Otto, was met de officier eens, dat hier sprake was van grove schuld. Zij achtte echter het schuldbesef dat haar cliënte haar hel© leven van het gebeurde zou hebben, al een zeer ingrijpende straf, zodat zij clementie vroeg. Uitspraak 15 september. HAARLEM, 2 sept. Vanwege de Volksuniversiteit voor Haarlem en om streken, waarin opgenomen is de Haar lemse Kunst Gemeenschap, is een aan trekkelijk najaarsprogramma versche nen, dat op 10 oktober in de Haarlemse Stadsschouwburg wordt geopend met een optreden van Het Haags Studenten cabaret „El Hazmerreir" onder leiding van Rinus Ferdinandusse. In het pro gramma is voorts een aantal kamer muziekavonden opgenomen. De ver maarde Spaanse pianist Eduardo del Pueyo speelt woensdag 26 oktober in de Haarlemse Concertzaal werken van Beethoven en van Spaanse componisten. Het befaamde Boccherini-kwintet treedt woensdag 30 november op met kwintet ten van Michael Haydn, Boccherini en Schubert. Woensdag 25 januari speelt het Franse ensemble Trio Pasquier met medewerking van Jean Antonietii en H. de Vries. Op het programma staan wer ken van Beethoven, Rouss©l en Schubert Deze serie wordt besloten met een reci tal door de pianist Nikita Magaloff, die werken speelt van Scarlatti en Chopin. Verder heeft het bestuur van de Volks universiteit een groot aantal cursussen voor de leden georganiseerd, terwijl voorts aparte avonden zijn ingelast, waarop lezingen over een gevarieerd aantal onderwerpen worden gehouden. In veel gevallen worden d©ze lezingen geïllustreerd met lichtbeelden. In Haar lem worden de cursussen en de lezin gen grotendeels in het Frans Halsmu seum gehouden, in Heemstede in het Minervatheater. i HAARLEM, 2 sept. Nog maar en kele dagen scheiden ons van het nieuwe voetbalseizoen in de afdeling Haarlem van de K.N.V.B., beter bekend als Haarlemse Voetbal Bond. Zaterdag 10 september neemt de strijd officieel een aanvang met de wedstrijden in de za terdagmiddagcompetitie en de adspiran- tenafdelingen. Zondag 11 september start de gewone competitie. Zoals ieder jaar zal in onze maan dagse sportrubriek het verloop van de H.V.B.-competitie on de voet worden ge volgd. De belangsteftin groot, vooral dank zij hiervoor is zeer Ret feit dat in de (Advertentie) Verreweg de zuinigste auto in haar klasse!! Brandstofverbruik 1 I. op 17 km. Oliecarter Z'A 1. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld f 900.- tot f 1200.- per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelenprjjs b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300.-. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat U eens geheel vrijblijvend voorlichten door: HOOFDAGENTSCHAP: WAGENWEG 166—168 TELEFOON 12138 en 15056 B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 TELEFOON 57455 Met het feestelijke hoofdthema der meesterzangers uit Wagners ouverture „Die Meistersinger von Nurnberg open de het N.Ph.O. onder leiding van Mari- nus Adam donderdagavond zijn zevende zomerconcert. Dirigent Adam, die de gehele avond geinspireerd leidde, be reikte in dit afgerond symphonisch stuk een goede orkestklank met name in het laatste deel waar de drie thema's ge combineerd hun aandeel opeisten. De solist Willem Hielkema speelde Griegs bekende piano-concert, Hielke ma is een spontaan muzikant en iedere technische hindernis - om in olympische geest te blijven - nam hij met groot ge mak. Vooral in het middendeel bereikte hij, gesecondeerd door het fraai spelen de orkest, een pianistische souvereini- teit. Na de pauze ging Beethovens zesde symphonie, de z.g. pastorale. Hoewel Beethoven hardnekkig het programma tische element tracht te vermijden, hinkt hij in dit stuk op twee benen. Ondanks geniale momenten is het toch niet hele maal een meesterwerk. Bq het beluiste ren van het watergekabbel, de kwartel en koekoek ontkomt men niet aan de in druk, dat het illustratieve element hoogtij blijft vieren. Wat de uitvoering betreft: men neuriede en kwinkeleerde zo goed men kon, maar iets meer spran keling in de weergave had dit veel om streden werk geen kwaad kunnen doen. Ad Interim. HAARLEM, 2 sept. TYBB begint zondag aan de honkbalpromotiewedstrij den om een plaats in de eerste klasse. Tegen Schoten 2 moet een hele compe titie worden gespeeld. De eerste ontmoe ting is Schoten 2 - TYBB en begint om twee uur in het gemeentelijk honkbal stadion. KANKERBESTRIJDING De col lecte, die zaterdag 27 augustus in Zand- voort en Bentveld ten bate van het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de kankerbestrijding is gehouden, heeft f 1.599.26 opgebracht. HAARLEM, 2 sept. De huldiging van de heer J. Peperkamp, die in augustus veertig jaar aan ons bedrijf was verbonden, is gisterenmiddag in hartelijke en ongedwongen sfeer voort gezet in het gebouw van onze courant aan de Smedestraat. 's Middags om ongeveer half vier werd de jubilaris met zijn echtgenote en overige familie leden ontvangen op de abonnementen- afdeling, waaraan hq meer dan veer tig jaar zijn beste krachten heeft ge wijd. De huldiging werd in augustus in verband met de vakanties uitge steld. De plaats waar de jubilaris gewoon lijk zijn dagelijkse bezigheden placht te vervullen, was fraai versierd met bloemen, planten en wandtapijten. De chef de bureau van de Nieuwe Haar- lemsche Courant, de heer A. van der Wiel, gewaagde van zijn diep respect voor de werklust van de jubilaris. Hij prees voorts diens grote evenwichtig heid en nauwgezetheid. Namens alle personeelsleden van de administratie en redactie overhandigde hij hem een kos telijke kloostertafel, een geslepen sier- glas en twee kisten sigaren. Mevrouw Peperkamp verrastte hij met een fraaie ruiker bloemen. Daarna werd het woord gevoerd door de heer A. Hop staken van de advertentie-afdeling, die memoreerde, dat het einde van de oorlog voor de heer Peperkamp wel bijzonder slecht had kunnen aflopen, als hij niet door een „wonder" was gered. Ook hij releveerde de gestadige werkkracht van de jubilaris. Namens de redactie voegde de heer W. Helver- steijn de heer Peperkamp lovende woorden toe. Hij stelde diens liefde voor de Nieuwe Haarlemsche Courant in een bijzonder daglicht. In een kort dankwoord releveerde de heer Peperkamp de vele blijken van sympathie, die hij in de afgelopen ja ren van zovelen heeft ondervonden. Hij hoopte, dat hjj nog vele jaren voor de belangen van onze courant zijn beste krachten mocht inzetten. Daarna was (Advertentie) er een geanimeerde receptie, waarop vrienden, kennissen en vroegere mede werkers van de Nieuwe Haarlemsche Courant de heer en mevrouw Peper kamp hun gelukwensen kwamen aan bieden. (Advertentie) PUMA - ADIDAS UNGARY - QUICK PUMA - QUICK TWIJNDERSLAAN 7-9 - HAARLEM Uw wagen parkeert U voor de deur .7' IJMUIDEN, 2 sept. Teneinde tij delijk onderdak te kunnen verstrekken aan nieuw te werk te stellen personeel hebben de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden het 16.231 bruto registerton metende, onder Pa namese vlag varende passagiersschip „Arosa Sun" aangekocht. Dit schip zal eind I960 in de directe nabijheid van het bedrijf worden gemeerd en wel in het spuikanaal ten westen van de Noor- dersluis. Ongeveer achthonderd perso nen zullen er op kunnen worden onder gebracht. De „Arosa Sun", die thans In Bre- merhafen ligt, werd in 1930 te St.-Na- zaire gebouwd. Het schip is 180 meter lang, 20.50 meter breed, 8.15 meter hoog en heeft drie dekken. HAARLEM, 2 sept. Gisteren was de heer J. W. van Musscher veertig jaar in dienst van de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad". Des morgens werd hij eerst door de directeur, dr. ir. H. J. A. de Goeij, gecomplimenteerd, die hem daarbij het gebruikelijke jubileumge schenk onder couvert overhandigde. Na deze ontvangst bü de directie viel hem op de calculatie-afdeling, waar hq sinds 1945 zijn dagelijkse arbeid verricht, een hartelijke huldiging ten deel. Zijn naas te medewerkers uitten hun waardering door toespraken en geschenken en be trokken daarin ook zqn echtgenote, die bq de viering aanwezig was. Tenslotte kwamen uit alle geledingen van het be- drüf velen de om zqn vriendelükheid en hulpvaardigheid sympathieke jubilaris gelukwensen. HAARLEM, 2 sept. De softball promotiewedstrüd om een plaats in de eerste klasse tussen DSS en WGA, welke werd gestaakt, wordt in zqn ge heel overgespeeld. Zondag 4 september om twaalf uur zullen beide clubs elkaar weer ontmoeten op het gemeentelük sportterrein aan de Schalkwqkerweg. WGA heeft aan een geUjk spel reeds voldoende om eerste klasser te zün. DSS krqgt de kans weer geheel in eigen hand als het wint. hoogste afdelingen, de standaard eerste en tweede klasse, vele R.K. clubs zün vertegenwoordigd. In de eerste klasse A zullen de zes katholieke elftallen, B.S.M., D.S.S., D.S.O.V., Geel Wit, 1.E.V. en Van Nispen weer een felle, maar zoals gebruikelük, sportieve strüd voeren met de „neutrale" tegenstan ders, D.C.O., D.S.K., Spaarndam, V.V.H en Waterloo. In deze interessante afde ling doen drie clubs hun intrede. Geel Wit en Waterloo hebben de zware strüd in de vierde klas K.N.V.B. niet kunnen volhouden en keren dus in de oude ver trouwde omgeving terug. Zü zullen een harde strüd moeten voeren om de ver loren plaats in de K.N.V.B. weer te her winnen. De derde nieuweling is Van Nispen, de kranige club uit De Zilk, die het bestaan heeft in één ruk van de derde klasse door te stoten naar de hoogste H.V.B.-afdeling. De Zilker club zal in de nieuwe omgeving ongetwüfeld een aanwinst betekenen en interessante voetbalkampen, onder andere tegen B.S.M., staan Van Nispen te wachten. Renova missen we dus in de H.V.B., want deze club gaat z'n geluk beproe ven in de vierde klas K.N.V.B. De standaard tweede klasse A is eveneens een belangwekkende afdeling waarin we vier R.K. clubs aantreffen te weten Al liance, D.I.O.S., S.H.S. en Vogelenzang. Naast de nieuwelingen Halfweg, gede gradeerd uit de eerste klasse en D.S.B., gepromoveerd uit de derde klasse, en de vijf oudebekenden Nieuw Vennep, Spaarnevogels, S.V.Y., Vliegende Vo gels en V.V.D. Het aloude Heemstede keert hierin niet terug en moet zün ge luk beproeven in de. derde klasse, ter- wüi we voorts T.Z.B. nog steeds missen in de tweede klasse. De pogingen van de R.K. Zandvoortse club om in de oude omgeving terug te keren, de tweede klasse, leden nu al enkele malen op het nippertje schip breuk. Misschien lukt het ditmaal wel. In de eerste klasse B, de afdeling der reserves, waarvan de kampioen naar de K.N.V.B. kan promoveren, zien we D.E.M. 3 en H.B.C. 3 de strqd aanbin den met Bloemendaal 2, Beverwük 2, D.I.O. 2, E.D.O, 4, H.F.C. 3. Hillegom 2, Kennemers 3, Stormvogels 4, Terras vogels 2 en Schoten 3. In de tweede klasse is de indeling voorts als volgt: 2B: Bloemendaal 3, B.S.M. 2, E.D.O. 5, E.H.S. 2, N.A.S. 2, R.C.H. 5. Ripper- da 3, Terrasvogels 3 Velsen 2 en Zand- voortmeeuwen 3. 2C: A.D.O. 2, D.C.O. 2, D.E.M. 4, Haarlem 5, H.F.C. 5, Kinheim 2, Onze Gezellen 2, Stormvogels 5, Wük aan Zee 2. 2D: A.D.O. 3, Beverwük 3, D.C.O. 3, H.F.C. 4, I.E.V. 2, Kennemers 4, R.C.H. 6, T.H.B 2 ,VSV 4 Waterloo 2. In de derde klasse, 3A Beverwijk 4 d.e.m. o, e.d.o. '/j, schoten 4, Spaar nestad, Spaarndam 2, Stormvogels 6, S.V.Y. 2, Vliegende Vogels 2, V.V.H. 2. 3B: A.D.O. 4, E.H.S. 3, Haarlem 6, H.F.C. 6, Heemstede, Kinheim 3, Rip- perda 4, TYBB 3, Velsen 3, V.V.B. 3. 3C: Concordia 2, D.S.K. 2, D.S.S. 2, E.T.O. 2, Halfweg 2, H.B.C. 4, H.F.C. 7, Hillegom 3, Hoofddorpse Boys 2, Ripper- da 5. 3D: D.C.O. 4, E.T.O. 3, Geel Wit 2, Halfweg 3, N.A.S. 3, Renova 2, Schoten 5, T.Y.B.B. 4, T.Z.B. 3E: Bloemendaal 4, Beverwük 5, D.S.B. 2, E.D.O. 7, H.F.C. 8, Kennemers 5, Kinheim 4, Onze Gezellen 3, T.H.B. 3, V.S.V. 5. 3F; Alliance 2, D.I.O. 3, E.D.O. 8, E.H.S. 4, Kennemers 6, Kinheim 5, Spaarndam 3, Velsen 4, V.S.V. 6, Wqk aan Zee 3. 3G: B.S.M. 3, D.I.O. 4, Concordia 3, D.S.S.3, Heemstede 2, Van Nispen 2, S.H.S. 2, T.Y.B.B. 5, Zandvoortmeeu- wen 5. 3H: B.S.M. 4, D.C.O. 5, D.I.O.S. 2, T..ZB. 2 Halfweg 4, H.F.C. 9, Vogelen zang 2, V.V.D. 2, Zandvoortmeeuwen 4. De indeling der vierde klas afdelingen baart nog de nodige zorgen en wordt eerstdaags bekend gemaakt. Ditzelfde is ook het geval bq de junioren zodat we daarmee ook nog even geduld moe ten hebben. Wel kunnen we mededelen dat de jeugd in de H.V.B. in het nu komende seizoen op enkele fronten „gemengd" gaat spelen. Dit betekent dat de katho lieke junioren en adspiranten, speciaal in de contreien van het Noordzeeka naal, dus in de Y-mond. niet meer in aparte afdelingen worden ondergebracht De bezwaren die er bestonden tegen het syseem om de katholieke jeugdelftal- len in aparte R.K.-afdelingen in te de len zqn in 't algemeen gegrond bevon den en de H.V.B. neemt thans een proef met een gemengde afdeling van clubs uit de omgeving van Beverwijk, IJmui den en Velsen. Dit geldt niet slechts voor de junioren doch ook voor de ad- spiranten. De afdelingen van de adspi ranten zijn definitief vastgesteld, die van de junioren slechts voorlopig zodat we voor vandaag volstaan met de ad- spiranten afdelingen. IA: Beverwqk A, D.E.M. A, Kenne mers A, Kinheim A, Stormvogels A, Velsen A, V.S.V. A. V.V.B. A, IJmui- IC: Alliance A, Concordia A, D.S.S. A, Geel Wit A, H.B.C. A, N.A.S. A. On ze Gezellen A, Renova A, T.Y.B.B. A. 2A: B..M. A, D.I.O.S. A, H.B.C B, Hoofdd Boys A., Van Nispen A, Con cordia B, D.S.O.V. A, Vogelenzang A. 2B: A.D.O. A, Beverwqk B, Jong Her cules A, Stormvogels B, S.V.Y. A, Vel sen B, V.S.V. B, V.V.B. Waerloo A. 2E: A.D.O. D.E.M. fe, I.E.V. A, Kennemers Kinheim B, Stormvogels C Velsen C, Wqk aan Zee A, IJmuiden 3A: Alliance B, Onze Gezellen B Con cordia C, D.S.S. B, Geel Wit B, H.B.C. C, Onze Gezellen C, T.Y.B.B. C, T.Y... B T Z A. 3: D.E.M. C, Kennemers C, Storm vogels D, Terrasvogels A, Velsen D, Velsen E, V.S.V. C. V.V.B. C, Water loo B. 3E: D.S.S. C, Geel Wit C, H.B.C. D, H.B.C. E, N.A.S. B, Onze Gezellen D, Renova B, T.Y.B.B. D. T.Y.B.B. E In- deling der vierde klasse volgt nog. (Advertentie) Reparaties

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5