Nieuwe koningskwestie BELGIË vermeden Eyskens vormt omvangrijk katholiek-liberaal kabinet in Japan zou uitnodiging voor „Karei Doorman" intrekken Premier zwicht voor druk van Indonesië en van vakbonden V.N. maken melding van bloedbad in Bakwanga Loemoemba krijgt beschikking over Russische luchtvloot De Gaulle gaat in ieder geval niet naar de V.N. I CITROEN ■sar Depressie nog actief Borgward Geplaagde Duitser naar Nederland Teleurstelling in Oranje-kamp Officiële mededeling wordt verwacht I Kennedy verwacht anti-Amerikaanse propaganda van Khroesjtsjev in V.S. J. J.v. Kooien Het weer O.N.V.Z. - UTRECHT i STUURMALS, COHEN opIl A. J.v. LENT's en Skoda GARAGE VERBEEK N.V. ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1960 84ste JAARGANG Noi 30612 BRUSSEL, 3 sept. De voor spellingen van „goed geïnformeer de zegslieden" beschamend, is eer- ste-minister Eyskens niet op het gouvernementele veld van eer ge sneuveld. Gesterkt door een, ove rigens door de C.V.P. met tegen zin gegeven fiat, heeft de premier gisteravond de samenstelling van zijn nieuwe katholiek-liberale re gering voltooid. De bewindsploeg, die sterk contrasterend met de in uitzicht gestelde bezuinigings- politiek de omvangrijkste is welke in de afgelopen vijftien jaar gevormd werd, telt niet minder dan twintig ministers en een nieuwigheid in België vier mi nisters-onderstaatssecretarissen. Aan laatstgenoemden zijn de por tefeuilles toegewezen van het Budget, P.T.T., Culturele Aange legenheden en Energie. Nieuw zijn eveneens de ministers van In stitutionele Hervormingen en Pu blieke Functies, twee departemen ten waarvan de preciese opdracht vooralsnog in het duister ligt. Slachtoffer van anti semitisme DREIGENDE SCHEURING ZIEKENHUISKOSTENVERZEKERING TOKIO, 3 sept. (UPI) Volgens berichten uit Tokio heeft de Japanse regering besloten, de uitnodiging voor een bezoek van het Neder landse vliegdekschip „Karei Door man" aan Yokohama in te trekken. Dit besluit zou gevallen zijn tijdens een onderhoud van premier Hayato Ikeda en de minister van buiten landse zaken Zentaro Kosaka. Het is te verwachten, dat minister Ko saka dit later op de dag officieel zal meedelen, aldus meldt United Press International. Poging bejaarde dame geld afhandig te maken Voor 'n prettig dansseizoen gaat U naar dansstudio GRIFFIOEN De studio waarover men spreekt! aO«*°0 °0 HOOFDAGENT GEERT H00GEVEEN Waterproof Horloges IN PRIJS VERLAAGD! CHEVROLET AUTOMOBIEL. BEDRIJVEN cW MORRIS (mfore ijou (uttj! Exclusieve wintermantels Iets minder zacht Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM leletoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red. IJmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr*. H. v. RUN en W Severt*. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per weeï, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging «a 5.50 tl* avond* tel. 21544. (Van onze Brusselse correspondent) Wat de titularissen betreft, schijnt Eyskens niet van de oude vertrouwde gezichten te hebben kunnen scheiden: prof. van Houte bljjft aan Financiën, Wigny aan Buitenlandse Zaken, Gilson aan Defensie en Mourreau aan Onder wijs. De twee ministers voor Congolese Zaken, Scheyen en De Schrijver ko men echter niet terug. De publieke opi nie heeft hun hoofd geëist. ^Ook de in Vlaanderen weinig populaire minister van Justitie, Merchiers, heeft de Wet straat verlaten. Er is een laatste vernieuwing voor de eerste maal zijn ook twee extra-parle mentairen in de regering opgenomen: de wivense Pr°fessor Urbain kreeg Ar- ,en graaf d'Aspremont-Lynden zal voortaan op het departement van Afri kaanse Zaken de scepter zwaaien. Tot v°or een paar maanden kabinetschef van k-yskens, was graaf d'Aspremont se tiert 12 juli bijzonder regeringsafge vaardigde in Katanga en raadsman van de Katangese premier, Tsjombe. Alhoe wel het een publiek geheim is dat Eys kens in de afgelop'en zeven weken d'As premont persoonlijk heeft gedekt, is zijn installatie aan Afrikaanse Zaken toch kennelijk een toegeving aan het Hof, dat de benoeming had geëist van een fi guur, die de koloniale maatschappijen vertrouwen inboezemen kan. Graaf d'Aspremont, die de organisatie van Tsjombes gewapend verzet tegen Loe- moemba heeft georganiseerd, voldoet in dat opzicht aan de hoogste eisen. Verbazend aan dit ministerie Eys kens II is intussen, dat er tenslotte dan toch een ministerie-Eyskens tot stand ARNHEM, 3 sept. In de loop van deze maand zal het gezin Kaufmann uit Koeppern bij Frankfort in Duits land zich voorlopig in Nederland ves- tigen.De heer Kaufmann had een ex peditiebedrijf in Koeppern, dat hij heeft moeten opgeven, omdat hjj door zijn dorpsgenoten dermate werd geboy cot en geplaagd, dat voortzetting van het bedrijf niet mogelijk was. De heer Kaufmann heeft zich het on genoegen van de bewoners van Koep pern op de hals gehaald, omdat hij ge tuigd heeft in de zaak van de joodse caféhouder Sumpf, die het slachtoffer werd van antisemitsche plagerijen van de bevolking. Naar aanleiding van de publikaties over deze zaak heeft een Nederlands weekblad een actie op touw gezet, waardoor de hee.r Kauf mann in staat is gesteld voorlopig naar Nederland .te komen. Hij kan eventueel later naar Canada emigre ren. De caféhouder Sumpf is inmiddels naar Amerika geëmigreerd. ROME, 3 sept. Teleurstelling in het Nederlandse kamp bij de Olym pische Spelen. De wisselslag-estafette ploeg bracht het in de finale niet ver der dan een vierde plaats. Men had meer durven verwachten van het kwar tet Ria van Velsen, Ada den Haan, Marianne Heemskerk en Erica Terp- stra. Maar zij moesten zelfs het hoofd buigen voor de Duitse ploeg,die derde werd. Onze laatste hoop bii de atletiek. Henk Visser kwam duidelijk tekort bij zijn mede-verspringers. Hij maakte een verste sprong van zeven meter 66, die hem een zevende plaats opleverde. De vier met stuurman van Njord Werd uitgeschakeld in de halve finale en al even onbemoedigend verloor het waterpoloteam opnieuw, nu van Roe menië, zij het met het geringste ver schil (4-5). De dames-schermploeg ten slotte plaatste zich in de kwartfinales, terwijl Ben Verhagen zich bii de zei lers in de F.D.-klasse op de vierde Plaats handhaafde. is gekomen. Gistermiddag heeft het na tionaal comité van de C.V.P. zijn goed keuring gehecht aan Eyskens harde re geringsverklaring. Een met voorwaar den omklede goedkeuring weliswaar, maar in ieder geval dan toch geen af wijzing. Voor de meeste waarnemers was het een verrassing. Drie overwegin gen vooral schijnen ten voordele van prof. Eyskens te hebben gespeeld. Pri mo, had de socialistische partijraad voor de eerste maai officieel stelling genomen In de politieke crisis, en be paald dat geen deelname aan de rege ring mogelijk was zonder voorafgaande verkiezingen. Voor de voorzitter van de C.V.P., Lefèvre, die reeds stoer Spaan se burchten had gebouwd or de binnens kamers geformuleerde beloften van sommige op regeringsportefeuilles be luste socialisten, was dat een felle te- tegenvaller. Voor de eventuele val van de regering-Eyskens was er geen bruik baar alternatief meer, en Kamerontbin ding met het voor de C.V.P. daaraan verbonden risico kon onvermijdelijk worden. Een dreigende scheuring in de C.V.P. zelf was een tweede argument in Eys kens voordeel. De regeringsverklaring van verleden woensdag schijnt op een niet onaanzienlijke fractie van de partij een diepe indruk te hebben gemaakt. De verklaring was, - zoals een Brusselse financiële krant het formuleerde: „Een verschrikkelijke onthulling". Eyskens had het publiek duidelijk gemaakt dat de regeringen onder de druk van demago gen en vakbonden, en zonder kommer om de economische werkelijkheid ver boven hun stand hadden geleefd Óm de Belgische economie te saneren, dient volgens Eyskens, aan de verspilling en de demagogie een einde te worden ge maakt. Men moet de bloedziekte in de ziekteverzekering en in de spoorwegen stelpen; de misbruiken in de werkloos heid en de pensioenen moeten worden opgeruimd. Uiteraard rees in dat ver band de vraag, 0£ het door de C.V.P.- leiding gedroomde bondgenootschap met de socialisten een dergelijke sanering wel mogelijk zou maken. Gistermiddag heeft de C.V.P.-senaatsfractie daarop negatief geantwoord, toen ze unaniem haar vertrouwen schonk in Eyskens be leid. Voor partijvoorzitter Lefèvre en de christelijk-democratisehe linkerzijde was dat in ieder geval een waarschu wing, waarmee het nationaal comité dan ook rekening heeft gehouden. Een laatste argument was het ge vaar van een extra-parlementair avontuur, waarvan men terecht of ten onrechte de opzet toeschrijft aan het Hof. Het is bekend dat Koning Boudewijn, geïnspireerd door de hoge financiële kringen en door sommige koloniale belangengroepen, een maand geleden het plan heeft ge had de regering-Eyskens tot ontslag te dwingen en deze te vervangen door een regering van extraparle mentaire „deskundigen". Deze rege ring zou niet eens het parlement om de investituur hebben verzocht en zij zou desnoods ook zonder het parle ment hebben geregeerd. De namen van N.A.V.O. secretaris-generaal Spaak, van de in de hoge financiële kringen invloedrijke oud-minister Paul van Zeeland en zelfs van de vroegere opperbevelhebber van de Congolese weermacht, generaal Janssens, zijn in dat verband genoemd. Twee bekende Brusselse Frans-talige kranten hadden hun steun aan het plan toegezegd, en zij hebben in feite de hele compagne tegen de regering-Eyskens op touw gezet. Van het plan kwam niets, omdat Eyskens van Koning Bou- dewjjn eiste, dat de vorst zelf zijn rege ring zou ontslaan. De vorst aarzelde een dergelijk initiatief te nemen, en Eys kens weigerde ontslag te nemen. Eys kens riep het parlement bij elkaar, kon digde een nieuw program en een nieu we bewindsploeg aan en kreeg het ver trouwen. Het parlement had weer het initiatief in handen. Een nieuwe ko ningskwestie is daarmee vermeden. Ve ie tekenen wijzen er echter op, dat het Hof nog Invloed uitoefent. De benoe ming van graaf d'Aspremont-Lynden aan Afrikaanse Zaken bewijst dat. En het is vrijwel zeker dat, wanneer Eys kens thans zou hebben gefaald, het Hof daaruit kracht zou hebben geput voor een initiatief, waarvan de gevolgen on berekenbaar zouden zijn geweest. (Advertentie) Prinses Paola en prins Albert van België hebben een bezoek gebracht aan Olympisch dorp in Rome. het LEOPOLDSTAD, 3 september (AFP, Reuter, UPI) De grvechten die se dert vier dagen in het gebied van Bak wanga worden geleverd tussen militai ren van de centrale Congolese regering en aanhangers van president Kaiondji van de afgescheiden Mijnstaat, hebben tot dusver 300 doden en gewonden ge- eist, zo heeft een woordvoerder van de V.N. te Leopoldstad verklaard. De woordvoerder zei, dat de verliezen ge ring schenen in verhouding tot de he vigheid van de strijd. De slachtoffers zijn voornamelijk onder de burgerbe volking gevallen. Volgens hem beschikken beide partij en over bronnen waaruit zij wapens kunnen putten. De troepen van de cen trale regering beschikken over talrij ke automatische wapens en mortieren. In vergelijking hiermee zijn de 70 tot 80 Tunesische militairen van de V.N.- strijdmacht, die de 110 Belgische bur gers employés van de „Forminière" beschermen, licht bewapend. Volgens een bericht dat door de woordvoerder werd aangehaald, zijn zeventig aanhangers van Kaiondji, mannen en vrouwen, die op het ter- r van een missiepost in de omge ving van Bakwanga hun toevlucht had den gezocht, met hakmessen en bajo netten afgemaakt. De slachtoffers zijn vermoedelijk allemaal Baloeba's. Drie Engelse journalisten, die giste ren in Bakwanga waren aangekomen, zijn gearresteerd, aldus is in Loeloea- burg vernomen. Het zijn Henderson Gall van het pers bureau Reuter, Richard Williams van de BBC en George Gale van de „Dai ly Express". ELIZABETHSTAD, 3 sept. (UPI) De regering van Katanga heeft gis teren met grote spoed versterkingen naar de noordelijke gebieden gezonden, nadat meldingen ontvangen waren over gevechten tussen enkele stammen in de steden Manono, Kabongo en Buka- ma. In het gebied, dat door deze steden begrensd wordt bestaat een af scheidingsbeweging, die zich tegen de Katangese president, Tsjombe, heeft gericht. De woo-dvoerder te Elizabeth- stad, die mededeling deed van de troepenverplaatsingen, zei- dat er ver vangers en aanvullingen naar het noor den gingen en uit deze woorden leidde men af, dat een aantal militairen uit het leger van Katanga de zijde van de afscheidingsbeweging heeft gekozen. Er zijn nog geen berichten binnen- De Sovjet-premier Nikita Khroesjtsjev met naast hem de Finse president Kek konen bij zijn aankomst op het station te Helsinki. PARIJS, 3 sept. (Rtr., A.F.P., U.P.I.) Van welingelichte zijde is gisteren alhier vernomen dat de Franse presi dent, De Gaulle, niet voornemens is de Franse afvaardiging naar de komende zitting van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties te leiden, zoals de Russische premier Khroesjtsjev. wel wil doen met betrekking tot de Sovjet delegatie. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft gisteravond op een perscon ferentie alhier verklaard dat de Franse afvaardiging: zul worden geleid door de minister van Buitenlandse Zaken, Cou- ve de Murvilie. Hij voegde hieraan toe dat de regeringen te Londen, Parijs en Washington terzake officieel overleg hebben gepleegd. De woordvoerder verklaarde ook dat Khroesjtsjevs besluit, om persoonlijk een of meer bijeenkomsten van de Al gemene Vergadering bij te wonen, voor de Franse regering geen verrassing heeft betekend. Verwacht wordt dat Khroesjtsjev in de Algemen Vergadering een grote rede over het ontwapenings- vraagstuk zal houden. In antwoord op vragen verklaarde de woordvoerder dat, indien or als gevolg van Khroesjtsjevs besluit een voorstel zou worden gedaan om te New York in de een of andere vorm een topconferentie te houden, Frankrijk een dergelijk voorstel zou overwegen. Hij achtte het echter on waarschijnlijk dat een dergelijk voorste] zou worden gedaan. De Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, senator John Kennedy, heeft gisteren te Man chester in de Amerikaanse staat New Hampshire gezegd te hopen dat pre mier Khroesjtsjev zijn bezoek aan de Algemene Vergadering der V.N. niet zal aangrijpen om zich te mengen in aan gelegenheden die hem niet aangaan. „Hij zal zich, hoop ik, beperken tot de zaken die onder zijn gezag vallen", aldus Ken nedy, „Khroesjtsjev dient natuurlijk te beseffen dat er in Amerika presidents verkiezingen gehouden worden en dat wij zeer goed in staat zijn onze eigen beslissingen te nemen. Wij wensen 'geen inmenging van buiten", zei de senator, die meende dat de Russische premier zijn aanwezigheid in Amerika zal gebrui ken voor 't maken van anti-Amerikaan se propaganda. Het Handvest der Ver enigde Naties geeft Khroesjtsjev echter recht op het bezoeken van de bijeen komsten der assemblée. De Amerikaan se regering, aldus Kennedy, zal waken voor de Amerikaanse belangen dienaan gaande. Maar het bezoek van Khroesjt sjev zal toch zeer zeker een nieuwe te kening worden van de grote strijd die jjpor het forum van de wereld door Jfmerika en Rusland gevoerd wordt, al dus besloot Kennedy. TOKIO, 3 sept. (U.P.I.) De Japan se minister van Buitenlandse Zaken, Zentaro Kosaka, heeft gistermiddag een onderhoud gehad met de Nederland se ambassadeur N. A. J-.de Voogd over de crisis tussen Indonesië en Japan aan gaande het bezoek van de „Karei Door man". Het bezoek van minister Kosaka volgde op een spoedbespreking van hoge ambtenaren van het ministerie van Bui tenlandse Zaken over het verslechteren van de betrekkingen tussen Den laag ei Djakarta Minister Kosaka had reeds eerder op de dag het Japanse kabinet gewaar schuwd, dat de Indonesische regering krachtige diplomatieke maatregelen zou kunnen nemen als het bezoek door gaat. Volgens de bewindsman had het de Indonesische gevoelens te kalmeren. De grote communistische georiënteer de vakbond Sohyo heeft woensdag ver klaard, dat zijn leden zo nodig geweld zouden gebruiken om de Nederlandse oorlogsbodems te verhinderen in Japan se havens te meren. Reeds eerder had de raad van havenwerkers te Yokoha ma gedreigd geweld te zullen gebrui ken om de aankomst van het schip te verhinderen. Bij liet eerste Nederlandse verzoek, in juni. stemde de Japanse regering on middellijk toe in een bezoek en trof voorbereiding voor welkomstplechthig- heden, een parade en een officiële ont vangst voor de bemanning. Dit is nu alles afgelast. Minister Kosaka heeft gisteren het kabinet medegedeeld, dat hij besloten heeft geen officieel bezoek aan de „Karei Doorman" te brengen, zoals was afgesproken. De schepen die donderdag in Yokohama aankomen zul len op geen enkele wijze officieel wor den begroet. DORDRECHT, 3 sept. De pseudo P.T.T.-man, die enige tijd geleden in Rotterdam en Schiedam enkele bejaar de dames het pensioen afhandig heeft weten te maken, heeft hier geprobeerd om op dezelfde manier aan geld te komen. Hij belde gisterenmorgen aan bij een 76-jarige weduwe, die zojuist naar het postkantoor was geweest om haar pen sioen te halen. Hij vertelde, evenals hij dat elders had gedaan, van de P.T.T. te zijn en te komen om het zojuist gehaalde geld mee te nemen teneinde het te controleren. Er zouden verkeerde merken op staan en de vrouw zou er ander geld voor in de plaats krijgen, zo vertelde hij. De we duwe herinnerde zich een krantenbe richt, waarin tegen de praktijken van de man werd gewaarschuwd; zij gaf het geld daarom niet uit handen. De politie neemt aan, dat het dezelfde man is als die in Rotterdam en Schiedam dit foefje heeft toegepast. Terwijl de blanke kinderen zich naar de schoolbus haasten, moeten de Indianen- kinderen Emma Jean en Guanita Chance (beiden voorgrond) achterblijven. Zij zullen de school in Dunn, North-Carolina, niet mogen bezoeken, omdat gelaats- vorm en huidskleur een klein beetje afwijken van die van de „bleekgezichten". Zeven Indiaantjes zijn gearresteerd, omdat ze toch geprobeerd hebben de school binnen te komen. De verstoten kinderen mogen wel naar een school voor indianen, die 120 km verder is gelegen. Advertentie Od m» OD Oo O OD Oo «fc® C» Os Oo Inschr. dag. 7—9 uur. 10 sept. aanvang der lessen. Amateur-test, privé-Ies, klub boven 20 jaar, stijl-swing. STUDIO: PARKLAAN 6a - TELEF. 13143 PRIVÉ: VERSPRONCKWEG 125 - TEL. 56132 aO< aO aO aO iaO (•aOi Advertentie SHOWROOM ZIJLWEG 26 - HAARLEM A-agent: GAR. v. DRIEL. Hoofddorp B-agent: GAR. SMIT, Zandvoort B-agent J. J. v. KOOTEN. Haarlem. Advertentie ,\1M» 3UWELIERS Houtplein 15 - HORLOGERS Advertentie LIMOUSINE COMBI t 5325.- f 6295.- Houtplein 18-20 Telefoon 16615-12000 Advertentie Beverwijk, Vondellaan S, Tel. 3223-5052 IJmuiden, Wijk a. Zeeërweg 107. Tel. 4360 gekomen, waarin melding wordt ge maakt van slachtoffers, maar de re gering van Katanga vat de toestand nochtans ernstig op, daar gevreesd wordt, dat de Congolese eerste-minis- ter, Loemoemba, achter de afschei dingsbeweging staat. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de opstand zijn werk is geweest. Naar reizigers uit Stanleystad mee delen worden twaalf Russische „Iljoe- sjin-14" vliegtuigen op het vliegveld van de stad met de woorden „Répu- blique du Congo" beschilderd. Behalve het persoonlijke vliegtuig van premier Loemoemba eveneens een „Usj- sjin" staat nog 'n dergelijke vliegma chine op het vliegveld van Leopoldstad, en naar wordt aangenomen zijn nog twee toestellen van dit type onderweg. De bem iningen van deze vliegtuigen tellen bij elkaar een honderd koppen. Van zijde van de Verenigde Na ties in Leopoldstad is vernomen dat de Russische vliegtuigen niet onder auspiciën van de volkerenorganisatie in Congo zijn. Men acht het niet uitge sloten, dat de vliegtuigen zullen worden gebruikt om troepen van de centrale regering naar Katanga te brengen. Aangenomen wordt dat 160 Russische vrachtwagens die te Matadi zijn ont scheept in oostelijke richting zijn ver trokken. Advertentie BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 LElDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Enkele opklaringen, maar ook ver spreid voorkomende buien. Matige tot zwakke westelijke wind. Iets minder zacht. Zondag: Zon: 5.56-19.21. Maan: 18.51-4.26. Maandag: Zon: 5.57-19.19. Maan: 19.22-5.44. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 3 sept. Het weer tijdens dit weekend blijft onbestendig als gevolg van een depressie die van Schotland over de Noordzee trekt. Vandaag kwam er langs de Waddenkust weer eens een harde wind voor en op de meeste plaat sen viel wat regen, in de middag en avond gevolgd door opklaringen. Ook zondag moeten wij met enkele buien rekening houden. Boven de oceaan handhaaft zich een krachtige westelijke stroming in de hogere luchtlagen waar mee de komende dagen nieuwe depres sies kurfnen worden aangevoerd. Vol gens de Duitse september-verwachting zal dit sterk onbestendige weer met af en toe veel wind tot omstreeks de tien de aanhouden waarna enig herstel met stijging van temperatuur kan worden verwacht. In Zuid-Europa, o.a. in Ro me, houdt het rustige nazomerweer met vrij hoge temperaturen nog onvermin derd aan. Morgen opklaringen maar ook hier en daar nog een bui. Over het algemeen zeer matig strandweer met een matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Temperatuur zeventien a achttien graden. Zeewater zeventien graden. Vooruitzichten: verbetering. nog geen belangrijke Station Weer temp temp afgeJ gisteren 24 uui Den Helder regen 16 16 2 Ypenburg zw. bew. 17 16 1 Vlissingen zw. bew. 19 16 0.6 Eelde regen 16 14 2 De Bilt geh. bew. 17 15 1 Twente geh. bew. 17 14 1 Eindhoven regenbui 18 16 0.1 Zd-Limburg geh. bew. 17 14 0.1 Stockholm onbew. 16 6 0 Oslo licht bew. 18 6 0 Kopenhagen regen 17 11 1 Londen regen 21 16 1 Amsterdam zw. bew. 17 16 1 Brussel geh. bew. 20 16 0 Luxemburg half bew. 16 12 0 Parijs zw. bew. 22 12 0 Nice licht bew. 24 16 0 Berlijn regen 18 9 1 Zürich mist 20 18 0 Genève onbew. 23 8 0 Innsbruck onbew. 22 8 0 Belgrado licht bew. 27 13 0 Rome onbew. 14 0 Madrid onbew. 32 17 0 (Advertentie) Bloemendaalseweg 1-9 - BloemendaaJ Telefoon 52301

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1