FILMJOURNAAL FRANS BALENDONG vijf en twintig jaar glazenier Stormvogels, EDO en RCH zijn nog puntloos TAXI 13000 VOLOP BLOEMEN Afscheid van de wolken Ripperda start in tweede klasse der amateurs tegen DWV Hoe vertel ik het mijn ouders? Gun battle at Monterey Hockeyers grijpen hun kans V olkskredietbank in diskrediet 3-jarig jongetje in het Spaarne verdronken ZONDAG EINDELIJK SUCCESSEN? Beminnelijk kunstenaar met sociale initiatieven SLEUTEL WEG? ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1960 FAGINA 2 Voortaan en gezonde planten met Cinema Palace Rembrandt Apotheken en dokters diensten Na de „A driaen Toch nog een molen aan Scheepmakers- dijk Eerste lustrum marionettentheater „La Condola" Opvoering „Het spel der vergissingen" nu definitief afgelast Zege op Denemarken Ontslag per stencil Vragen van drs. Voogd H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Burgerlijke Stand Haarlem Radio Mfiors Bij auto-ongeluk omgekomen Belangrijke opdracht voor Fluor-Schuytvlot Wedstrijden LTB Vragen over school gebouw aan Gedempte Voldersgracht Automobilist na aan rijding doorgereden Auto-oriëntatierit van HBC Films Toneel Vluziek Diversen Bloemen-mestkegeltjes „DE SLEUTELSPECIALIST" Lees#:de ETISSO bloementips m „Margriet" èn vraag ook riaar die speciale mesttabJetten voor cactussen. erin het toestel veilig aan de grond te zetten. Al met al is het een dramatisch avon tuur geworden, dat tegen het eind wel enige spanning bezit. O. W. Fischer speelt hierin een heldenrolletje, dat voor de liefhebbers van zijn creaties zeker aantrekkelijkheden zal inhouden. Voor het overige doet de entourage nogal Ge forceerd aan. (Veertien jaar) De Duitse filmproduktie „Afscheid van de Wolken" welke deze week in Ci nema Palace draait, handelt om een jongeman, die, nadat hij ternauwernood aan de voltrekking van een doodvonnis is ontsnapt, geheel tegen zijn zin in als passagier in een vliegtuig wordt meege nomen. Met uitzondering van de stewar- des. gedragen de passagiers en de be manning zich zeer onsympathiek tegen hem. Maar als zich dan complicaties voordoen, een voortvluchtige gene raal overrompelt de bemanning en doodt zelfs de gezagvoerder weet de jon geman zijn kalmte te bewaren en slaagt i Advertentie) Een lauwerkrans voor Uw vrouw is er nog niet. Maar waarom zoudt U haar niet omkransen met een mooi gouden collier. Reeds vanaf f 95,ver krijgbaar. Zij is het alleszins waard, want zij verricht dagelijks topprestaties op huishou delijk gebied die niet al tijd erkend worden. HAARLEM, 2 sept. Na de teleur- H. zonder kleersehenrp.n huiswnart» „Hoe vertel ik het mijn ouders", op wel „Happy anniversary" speelt voor namelijk op de dertiende verjaardag van het huwelijk van David Niven en Mitzi Gaynor. David krijgt enkell malen een televisietoestel aangeboden, maar daar hij een der weinige Amerikanen is die met van cowboyfilms houdt en hij reden heeft om zeer kwaad te zijn, trapt hij telkens het toestel in gruzelementen. Geharrewar met schoonpa en schoon mama en ook m edt vrouw des huizes vormen de voornaamste bestanddelen van deze film, die bepaald niet fijngees- tig, eerder grof is. De humor is van het soort lach-of-ik- schiet, dat zo langzamerhand een routi- ne-produkt is geworden. (14 jaar). Het huis met het carillon. Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 Haarlem Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 50444; Centraal-apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; Bosch er. Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26 tel. 13290. Doktersdienst: Indien geen nulp van huisarts belle men fa Mathot tel. 11990 Wijkverpleging: Wlt-Gele kruis. tel 13863. Tandarts: A. Hop, Santpoorterplein 19, tel. 50690. Dierenarts: J. Westerman. Hartenlust- laan 7, Bloemendaal. tel. 51555. Zlekenvervoer: GGD tel. 14141: Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Ruim vijfentwintig jaar geleden werd het een jonge glazenier te benauwd in Limburg. Hij kon naar een atelier in Florence, maar de werkvergunning werd hem geweigerd; hij kon naar Wenen maar ook hier was de Hollander niet welkom. Men leefde in de tijd van crisis en protectie. In Haarlem vond hij in atelier Le Nobel werk voor vier weken. Meer dan een jaar later heeft hij er ontslag genomen om aan zijn eerste zelfstandige op dracht te kunnen werken, (twee tran- septramen voor de kapel van Alverna) voor welk doel hij een huis huurde aan de Sophiastraat. Die glazenier was Frans Balendong, leerling van Joep Nicolas, op wiens ate lier hij werkte terwijl hü studeerde aan de School voor nuttige en beeldende kunsten in zijn geboortestad Roermond. Het verblijf in Haarlem beviel hem uit stekend en hij vond er zijn liefde. Hij gaat met zijn jonge vrouw wonen in zijn atelier en van dat tijdstip af heeft zij een werkzaam aandeel gekregen in het atelier: achter de zettafel, bij 'de oven en aan de loodmolen, later boven dien achter de schrijfmachine en op reis naar opdrachtgevers. Een harmo nieuze taakverdeling in dit kunste naarsgezin, waar alle uren van de dag wordt gewerkt en waar relaties altijd welkome vrienden worden. In mei 1938 verhuist het atelier naar de Leidsevaart waar de voorkamer wordt ingericht als winkel. Wat zij daar aanbieden is gekozen om de betere re ligieuze kunst onder de gewone men sen te brengen: de fondant beelden vier den toen nog hoogtij. Met ditzelfde doel voor ogen worden exposities samenge steld die in eigen huis hun toernee door het land beginnen. Ij venmin als aan enthousiasme I en beminnelijkheid heeft het 't Atelier Balendong ooit ontbro- ken aan initiatieven. Toen de oorlog de materiaalvoorziening voor het glasschilderen in gevaar bracht, werd een bekwaam gipsgieter aangetrok ken en goed verzorgde beelden naar HAARLEM, 3 sept. Het bedrijf Openbare Werken gaat op het ogenblik samen niet de vereniging „De Holland se Molen" na In hoeverre het mogelijk is op de plaats van de molen de Adri- aen aan de Scheepmakersdijk de „mo len van Verolme" op te bouwen, zonder rekening te houden met de toekomstige bestemming van de molen. Een poging van „De Hollandse Molen" om tevoren rc >ds iemand bereid te vinden de mo len als woon- en werkplaats te gebrui ken, is mislukt. Men hoopt de molen zo spoedig moge lijk te herbouwen. Op het investerings plan voor dit jaar is er een bedrag van 120.000,- voor uitgetrokkert. Men hoopte aanvankelijk eerst iemand te kunnen vinden, die de. molen weer in gebruik zou nemen. Daarna zou men de molen dan kunnen opbouwen, rekening houdend met de bestemming die de nieu we gebruiker eraan wilde geven. HAARLEM, 2sept. Ter gelegenheid van het eerste lustrum zal het marionet tentheater „La Condola" van Jacques Vernout op 8 oktober, 's avonds om 8 uur. een voorstelling voor genodigden geven in de muziekzaal van restaurant Brinkmann. De film „Gun battle at Monterey" welke tot en met zondag in Roxy draait, geeft weer eens een kijkje in het keiharde leven van het „wilde wes ten", waar de wet gehandhaafd wordt met de kogel en de helden elkaar ach terhalen op de in volle vaart jakkeren de paarden. Een vleugje romantiek kan tenslotte niet uitblijven. Als een dorp je, dat gebukt gaat onder een welhaast ondragelijke terreur, daaraan ten on der dreigt te gaan, wordt de brute ver oorzaker van al deze ellende door het noodlot getroffen. (Leeftijd veertien jaar). Van maandag tot en met donderdag draait de film „Wolf Larsen", het beest van de zeven zeeën. Het nogal ongeloofwaardige en saaie verhaal speelt zich af op een oorlogsbodem, waarvan de bemanning voor een groot gedeelte uit geestelijk gestoorden be staat. De gedragingen van de kapitein gaan nogal eens de perkén te buiten, zodat de film aan volwassenen moeten worden voorbehouden. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Tjakkes, Nic laan 6. tel. 42884. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst J. Bosch, Bloemendaalse- weg 84. tel. 52655. Heemslede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van der Linde, H. Dreef 253, tel. 34606: J. van Luin, Bron stee weg 76, tel. 34445. Advertentie Overveen Advertentie Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van Oldenborgh, Bloe- mendaalseweg 223. tel. 50158. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek, Hal testraat 8, tel. 2389. Doktersdienst: H K. van Es. Kostverlo- renstraat 4, tel. 2058. BLOEMENDAAL, 3 sept. De op voering van het toneelstuk „Het spel der vergissingen", dat door de Toneelgroep Arena zondagavond in het Openlucht theater Bloemendaal voor het voetlicht zou worden gebracht, is, na drie keer te zijn uitgesteld, thans definitief afge last. Daardoor is er een onverwacht einde gekomen aan het bijzonder „wa terige" seizoen voor het Openluchtthea ter. VERKOOP VAN ALLE MERKEN. DUS RUIME KEUZE \J/TT GROTE HOUTSTRAAT 181 TELEFOON 14444. Santpoort Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 133, Santpoort, tel. 02566—8570. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort tel. 02560—8284. ROME, 3 sept. Het Nederlandse hockeyteam zal morgenmiddag om drie uur, mogelijk ook om hall vier in een beslissingswedstrijd tegen Nieuw-Zee- land moeten uitmaken of het geplaatst wordt in de kwartfinales van het Olym pische hockey toernooi. Door vanmorgen met 4-2 te winnen van Denemarken zijn de, Nederlanders en Nienw-Zeeland in hun groep samen als tweede geëindigd achter Indië. In een slap en traag gespeelde eerste heltt. waarin men geen enkele keer tot een vlot lopende aanval kwam, liep het Nederlandse elftal zes minuten voor de rust een achterstand van 0-1 op. Met een aoor Van Erven Dorens in de tweede minuut van de tweede helft benutte strafcorner keerde de hoop in het Ne derlandse kamp terug. Er werd een fel offensief ingezet, de Deense verdediging kwam onder zware druk te staan tegen de nu beter spelende Nederlanders en na veertien minuten resulteerde dit in een tweede doelpunt van Van Erven Dorens. Dezelfde speler slaagde er op fraaie wijze in nog tweemaal het doel te vinden, terwijl Denemarken nog een keer tegenscoorde (4-2). Luxor blijft deze week nog La Dolce Vita draaien, een sfeerdocumentaire van de hedendaagse Romeinse socie ty. Strikt volwassenen. Frans Hals prolongeert de Hitchcock-thriller „Sa boteur". 14 jaar. Minervatheater draait morgenmiddag Vier Rakkers in een oude jeep, een genoeglijke jeugd film voor alle leeftijden. Morgenavond draait er „Ieder meisje weet het", een hier en daar nogal ondeugende Britse filmcomedie voor volwassenen. Maan dag- en dinsdagavond wordt een herver toning gegeven van „Orfeu Negro", een uitstekende Frans-Braziliaanse film, 14 jaar. Woensdag en donderdagavond wordt „Ketenen van de haat" gedraaid. 18 Jaar. Kathedraal: 6.30. 7.30 9 H., 11 en 12 uur. St.-Antonius, N Groenmarkt: 6.30. 7.30 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45. 8, 9.15 H.. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaame: 6, 7.ó0. 9, 10.30 H„ en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.15, 7. 8.15. 9.30 H. 11 en 12.15 uur H. Hart, Kleverpark: 6.30 7.45. 9. 10.30 H., en 12 uur. HJL Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat; 6.30, 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Lldulna Rijksstraatweg: 6.30, 7.30. 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten en St. Ba- vo, Rijksstraatweg: 6.30 7.30, 8.45 H, 10.45, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid: 7.30. 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 10.30 H„ en 12 uur AERDENHOUT: 7.30 9 H. en 11 uur ZANDVOORT: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H„ 11 en 12 uur. 19.30 uur Avondmis. Huis in de Duinen: 8.30 uur. OVERVEEN: 7. 8 9 H. 10.30 en 11.30 uui HEEMSTEDE, (H Bavo) 6.30. 7.30. 8.30 9.40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE, (O. L. Vr. Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H, 10, 11 en 12 uur SPAARNDAM: 7.30 er 10 H BENNEBKOEK, <H Jozef): 6.45 8, 9.15 K en 11 uur VOGELENZANG (O.L.Vr Hemelvaart): 7.30. 8.30 en 10 uur H BEVALLEN van een zoon: A. G. Wiersma-Dekker; J .Abspoel-Hildering; P. C. F. van Loenen-Velu; A. J. de Ko ning-Hofstede; G. M. Koch-Balkenende; A. C. Heemskerk-Hommen; P. Hop man-Cornet; J. P. Krippendorf-Visser; G. Nijssen-Walkotte; A. M. Geeriings- Hetem. Advertent ti l'ELEVISIE ttADIO erkend gediplomeerd wKUISSTKAAl 38 HAARLEM Tel 14609 HOOFDDORP, 3 sept. Bij de oos telijke afrit van de rijksweg Den Haag- Amsterdam naar de Kruisweg onder Hoofddorp is gistermiddag de 63-jarige mevrouw J. J. N. W. Meier-Valten uit Almelo bij een botsing ernstig gewond en in de lóóp van de avond overleden. HAARLEM, 3 sept. De Iraanse aaidolie-raffinage-maatschappij in Te heran heeft aan Fluor-Schuytvlot (doch teronderneming van de Fluor Corpora tion Ltd. in Los Angeles) een opdracht verstrekt ter waarde van 20 miljoen gulden, zo deelt de directie mede, voor het ontwerpen, aanbesteden, monteren en in bedrijf stellen van een „unifiner platformer" met een verwerkingscapa citeit van 20.000 barrels per dag ter uit breiding van de raffinaderij in Abadan. In verband met reeds eerder ontvan gen opdrachten zal de uitvoering van deze opdracht geschieden door een zus termaatschappij de „Fluorengeneering and Construction Company Ltd", in Londen. Met de werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. Met de montage zal volgend jaar worden begon nen. De inbedrijfsteliing zal begin 1962 geschieden. De Abadan-raffinaderij is, aldus de directie, een van de grootste raffinaderijen ter wereld. HAARLEM, 3 sept. De L.T.B.-vee- beoordelings- en ploegwedstrjjdendag wordt donderdag 8 september in Aals meer gehouden op het bedrijf van de heer C. P. van Wees aan de Zwarteweg 160. De veebeoordelingswedstrijden be- finnen om tien uur, de ploegwedstrjj- en om een uur. HAARLEM, 3 sept, Het Haarlem se gemeenteraadslid drs. 3. 3. Voogd (PvdA) heeft de aandacht van het col lege van B. en W. gevraagd voor de merkwaardige gang van zaken bij de liquidatie van de volkskredietbank voor Haarlem en omstreken. De aangeslo ten gemeenten hebben besloten om de bank per 1 december van dit jaar te liquideren, nadat enkele pogingen tot reorganisatie niet voldoende resultaten hadden opgeleverd. De heer Voogd heeft nu een aantal schriftelijke vragen gesteld. Hij vraagt B. en W. of zij bekend zijn met het feit, dat de leiding en de medewerkers van de volkskredietbank uit de couranten hebben moeten verne men, dat de bank gereorganiseerd zou worden. Er heeft geen persoonlijk con tact tussen deze personeelsleden en het bestuur van de bank plaats gehad en op 20 juli ontvingen de leden van het personeel een gestencilde aanzegging van hun ontslag. Onder deze personeels leden bevonden zich personen met een 25-jarige en zelfs een 40-jarige staat van dienst. De heer Voogd wijst erop, dat een lid van het college voorzitter is van het bestuur van de volkskrediet bank. Vervolgens wil hij van het college we ten of het niet met hem van oordeel is, dat deze gang van zaken niet in overeenstemming is met de inzichten omtrent menselijke verhoudingen en per soneelsbeleid, zoals die in de loop van deze eeuw zijn gegroeid, terwijl zij even min in overeenstemming zijn met de waardigheid van een publieke dienst. Hij verzoekt B. en W. in verband met dit alles hun oordeel omtrent deze gang van zaken aan het bestuur van de volks kredietbank bekend te willen maken en verder vraagt hij of het college het thans ontslagen personeel zoveel doenlijk wij onderbrengen bij een nieuw te vormen dienst, die de plaats van de volkskre dietbank zal gaan innemen. HAARLEM .3 sept. Mevrouw E. Smitz-Peper (P. v. d. A) heeft aan B. en W. van Haarlem schriftelijk ge vraagd of net schoolgebouw aan de Ge^ dempte Voldersgracht zo tijdig zal zijn hersteld, dat de lessen op tijd kun nen beginnen. Als dit niet het geval is zou zij graag weten waarom niet. HAARLEM, 3 sept. Vanmorgen om half elf is het driejarig zoontje Nico van de familie Smakman uit Haarlem bij het spelen in het water van het Spaarne verdronken. Personeel van de machinefabriek Figee heeft het jon getje op het droge gehaald, maar po gingen de levensgeesten op te wekken mochten niet baten. Het jongetje was een zoontje van de portier van het be drijf Figee. HAARLEM. 3 september Om streeks kwart over twaalf, is op het Houtplein in Haarlem een personenau to in botsing gekomen met een vracht wagen. De bestuurder van de personen auto, een 24-jarige zuivelarbeider uit de Haarlemmermeer, is na het onge val doorgereden. Een automobilist die de aanrijding zag, zette een achtervolging in en wist de zuivelarbeider in Vijfhuizen tot stop pen te bewegen. Toen de automobilist hem van het gebeurde op de hoogte stelde, antwoordde de zuivelarbeider met de zaak niets te maken te hebben. Daarop heeft de automobilist het num mer van de wagen van de zuivelarbei der genoteerd en aan de politie door gegeven. Deze kon even later de man in zijn woning aanhouden, waar hij be kende in een café twee cognac-cola en vijf glazen bier te hebben gedronken. Het rijbewijs van de zuivelarbeider is ingevorderd. HEEMMSTEDE, 3 september De r.k .sportvereniging HBC organiseert zondag voor de tweede maal een auto- oriëntatierit, die ditmaal ten bate van het jubileumfonds zal worden gehou den. Het 45 km lange parcours voor de ze rit werd uitgezet in samenwerking met de RAC-West. De start is zondag avond om tien minuten over half acht bij de Vijverhut te Zandvoort. 's Avonds tussen 9 en 10 uur is de fi nish bij hotel Bouwes. CINEMA PALACE: „Afscheid van de wolken 14 jr., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Saboteur", 14 jr. (2de week), 2, 7 en 9.15 uur: zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: „S.O.S. Pacific". 14 jr., 2 7 en 9 15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: La dolce vita, str. volw. (5de week); 2 en 8 uur. REMBRANDT: „Hoe vertel ik het mijn ouders?" volw.; 2, 7 en 9.15; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: Gun Battle at Mon terey", 14 jr.; ma. t.m. do. „Wolf Larsen", str. volw.; 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Hiroshima, mon amour", ontr. MINERVA: zo. 2 en 4.15 uur: „Vier rak kers en een oude jeep", a.L; 7 cn 9.15 uur: „Ieder meisje weet het", volw.; ma. en dl. 8.15 uur: „Orfeu Negro": wo. en do. 8.15 u.: „Ketenen van de haat". 18.Ir Geopend van 10—12.30 en van 1.30—5 uur Zo. 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken) Geopend van 10—17 en zo. 1317 uur. Avondopenstelling: op zat. van 9 Juli t.m. 3 sept. van 20,30—22.30 u. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag, behalve maandag, van 11—17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—17 uur. Advertentie iisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, Handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 10—17 uur Zon en feestdagen 13--16 uur. Tentoonstelling „Miserere" en „Passion" van George Rouault (tot 11 september) Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout- weg-hk. Kamperlaan Tentoonstelling van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit (tot 12 september). Geopend da. van 1012.30 u. en var 13.3017 u. zo. van 1417 uur. Zaterdag 3 september Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsche Comedie in „Het proces Andersonville" van Saul Levitt. Regie: Jan Teulings. Zondag 4 september Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsche Comedie in „Heeft Constance gelijk?" van W. Somerset Maugham. Regie: Paul Steen bergen. Zondag 4 september Teylers Museum. 3 uur: bespeling van het 31-toons Fokkerorgel door Simon C. Jansen. Zaterdag 3 september Vijfhuizen, Spieringweg, 3.30 uur: Rode Kruis Taptoe Vijfhuizen 1960. Meststoffenmengsel 6-13-18. f Ontheffing nr. 513 tunstzaal ,,ln 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Gedu rende de maand september tentoonstel ling van dierentekeningen van Ruth Fischer. Geopend da. (pok zo.) van 10-22 u. Vishal, Grote Markt, Ere-tentoonstelhng van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Geopend: dagelijks van 1017 uur. Zo. 1317 uur (23 juli t./m 9 sept.). Kunstzaal „De Ark", Nieuw Heiligland 1-3. Schilderij en, aquarellen en plastiek van Th. Wieringa itot 11 sept.). Geopend: van 9—5 uur en ma., wo. en vr. van 68 uur Huize „Bloemenheuvel", Bl'daalseweg 158. Overveen. Schilderijen, aquarellen, teke ningen en grafisch werk van Dick Went- zel jr. te Aardenhout (tot 18 sept.) Ge opend van 10—17 u. Zo. van 1417 uur. Bloeibevorderend Organisch; daardoor wortelverbranding uitgesloten. Gemakkelijk en hygië' nisch in het gebruik. BEVALLEN van een dochter: N. Schutte-Voler; M. J. Lommer-Jonk heer; M. G. E. Groof-Bernard; D. W. de Jong-Veerbeek; C. M. M. Koot-Beu kers; J. M. Vloemans-van der Vorst; I. G. Janus-Kromsigt; H. J .C. Jorna- Lub; G. Korver-de Waal. OVERLEDEN: A. J. Eradus-Wagner. 92 j.; E. Spaander-van TLlel, 75 j.; C. Erdtsieck-Vermeren. 68 j.; J. L. Mast, 81 j.; C M. E. Mookhoek-van Delden. 73 j.; C. Verkerk, 72 j.; H. F. J. Bouckaert, 60 j. (Advertentie) Tentoonstellingen Cruqulusmuseum Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend dag. 912.30 en 13.3017 uur. Zo. van 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 MEDICA-'s HERTOGENBOSCH

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2