Stormvogels houdt BW op een afstand: 0—0 Midvoor Van der Waal toont zich aanwinst RCH geeft zege uit handen: 4—4 EBOH maakt gelijk in spannende slotfase Sterk veld van „Het Oosten in jubileum-schaaktoernooi I t Gooi ondervindt matig verweer VSV maakt povere indruk Hoog tempo blijkt EDO te machtig DFCduidelijk winnaar Alkmaar en NO AD zijn improductief Doelpunten blijven uit bevalt u Huzarenstukje van fel Haarlem Gouden' win nares op de rugslag meer luxe voor minder geld MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 PAGINA 11 OLYMPISCH STADION JAC. J. GROENEVELD Knappe zege op Zeist Receptie SCHOTEN VOETBAL IN HET BUITENLAND Duitsland België •T=4 (cT Beva, betere vakkleding past iedere vakman GED.MERK Enthoven tweede in de Ronde van het Noorden Selling cross-kampioen Zaterdagvoetbal Tweede klasse amateurs Onfortuinlijke neder laag van Ripperda tegen DWV 1-0 FA. H. BROUWER 2e Jan Steenstfaat 46 Amsterdam Telefoon 726842 v. d. GUN's AUTOBEDRIJF N.V. Barth. Ruloffslraal 5 Amsterdam Telefoon 722622, MOTORMEYER Overtoom 116-126 Amsterdam Telefoon 124876* o-naH wArk van van XVi (Van onze verslaggever) VELSEN, 4 september De aan winst van middenvoor van der Waal (ex-Leeuwarden) woog in het treilen l'an Stormvogels en BW ongeveer op 'egen het hopel^k tijdelijke verlies van Jan Snoeks. De IJmuidense ploeg, die "iet Han Jansen op de rechtsback plaats een gevaarlijk gat in de achter hoede bleek te hebben gestopt, kwam 'n verdedigend opzicht goed voor de dag. De middenlinie Tol-Pirovano-van VVooning kan zelf^ op een uitstekende Wedstrijd terugzien. De steun aan de Voorhoede was ruim voldoende. De on ervarenheid van enkele jeugdige voor hoedespelers viel echter in het oog. Met Snoeks weer in de gelederen mag van de aanvalslinie der Stormpieten hieer worden verwacht. Al spoedig hieek, dat BVV hechter in elkaar zat. Rondom de voortreffelijk spelende stop- Per Schuljt formeerden de Bossena- ren een ploeg, die in de aanvang Zwaarder woog dan die der IJmuide- haren. Vooral hun rechtervleugel van Ber- gen-Petterson betekende een steeds weer opduikend gevaar. Pettersons zwakke zijde was echter het schot, Waardoor enkele snelle combinaties voor BW zonder resultaat bleven. In hun grote ijver vergaten de zwarthem- den bovendien de buitenspelregel nog al eens, waardoor een aantal andere Advertentie A.s. woensdagavond 7 sept.: AjaxFrederikstad (v. d. Europa Cup) Donderdag 15 sept. a.s.: Revanches van de Olympische Spelen. Woensdag 21 september a.s. NederlandSaarland. Voorverkoop bij: De „Toto" en „Plaatskaarten" Specialist Oranjestraat 50-52 - Haarlem-W. - Tel. 12123 (Van onze sporteorrespondent) ZEIST, 2 sept. Haarlem heeft het Huzarenstukje uitgehaald een fors en ?Jrer pittig spelend Zeist in eigen home a aan- Het valt op de Koeburg niet Zeist if Volle winst weg te halen, want ,an bijzonder geconcentreerd en vnfirS. >D' Via een 10 ruststand in het rielno van Haarlem werd het uitein- in J? ui 21 zege voor de Haarlem- hi.it i was lange tijd onzeker wie de liet „ZOU ver°veren. Geruime tijd was j„', spannende strijd, waarin beide in alw«sselend aan gevaren bloot stonden Maar na 10 min. kwam het eerste doelpunt van Haarlem. Linksbui ten Jonker, die een actieve partij speel de, snelde op het doel af en passeerde keeper Van Maren kundig (01). Haar lem ontkwam aan de gelijkmaker, toen De Jong van Zeist een schot loste, maar keeper Keesman liet een stukje vakmanschap zien. In de tweede helft ging Zeist er nogal flink tegenaan. Na 22 min. was de ge lijkmaker een feit. Middenvoor Keizer had de bal naar Keesman geschoten, maar de keeper bleek niet klemvast te zijn de De Jong buitte dit uit (11). Het werd toen een verwoede strijd om de zege. Haarlem was technisch de beste ploeg. Vooral de linkervleugel Jonker- Veen was goed op dreef en middenvoor Dorenbos, hoewel fysiek de mindere, speelde een knappe partij. Na 29 min. kwam het winnende doelpunt. Een van de vele zware aanvallen van Zeist was afgeslagen en Haarlem ontsnapte. Rechtsbuiten Vreeken pikte de bal op, snelde naar keeper Van Maren en pas seerde de doelman kansloos (12). Zeist zette alles op de aanval, werd soms zeer gevaarlijk, maar had geen kans om de versterke defensie van Haarlem te doorbreken. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 4 september Vele sprekers hebben zaterdagavond Be stuur en spelers gehuldigd van Scho ten. dat honkbalkampioen van Neder land werd. Een van de belangrijkste, die het denkbeeldige spreekgestoelte be klom was de heer S. Heyers, inspec teur van de lichamelijke ouvoeding en sport van de gemeente Haarlem. Hij kondigde aan, dat de stad Haarlem, binnen niet al te lange tijd, over een tweede honkbalstadion zou beschikken. En dit stadion verzekerde hij uitdruk kelijk zal nog fraaier zijn. dan het nu bestaande. Naast vele gelukwensen, wa-, ran er ook vele hartelijke woorden van afscheid voor Joop Geurts, de achter vanger van Schoten, die zijn honkbal loopbaan gaat besluiten. Hij ontving cadeaus en bloemen van Schoten, zijn teamgenoten en EDO. Na de Europe se honkbalkampioenschappen in Barce lona is de hokbalcarrière van Geurt afgelopen. De ronde van Venetië, een wegwed strijd over 246 km, die meetelt voor het Italiaanse kampioenschap op de weg is gewonnen door Diego Ronchini (It) in 6 uur 42 minuten en 46 seconden. kansen in het niet verdwenen. Ener giek spel van Tol, die door van Woo ning opvallend goed werd gesteund, bracht een keer in de strijd. Er kwa men kansen voor Visser en van der Waal maar ook aan deze zijde ontbrak het goede schot. Van der Waal, die in bijzonder ver teruggetrokken positie opereerde, leverde Vessies eenmaal een lastige kans. De blonde linksbin nen mikte naar de verste hoek en had pech, toen zijn zuivere roller via de binnenkant van de paal over de doel lijn naar doelman van Pelt stuiterde, zonder het doelvlak te zijn gepasseerd. Een goed schot van van der Waal na een hoekschop werd door van Pelt in fraaie stijl gekeerd. Daar Visser een onverwachte kans, door onbesuisd ver naast te schieten, verloren liet gaan, ging de rust met dubbelblanke stand in. Stormvogels heeft BVV daar na lange tijd in het defensief gedron gen. Enkele uitvallen van de Bossena- ren waren evenwel niet zonder ge vaar. Een hoekschop, door Vessies na goed werk van van der Waal bereikt, stelde van der Waal tot een effectvol schot in staat, waarmede van Pelt veel moeite had. Een doelpunt scheen in deze fase voor de IJmuidenaren op komst te zijn. De Bossche verdedigers moesten en kele malen tot op de rand van het ge oorloofde afdalen om doorbraken van Vessies en anderen te voorkomen. Een harde kopbal van de Graaf suisde naast de bedreigde doelhoek. Stopper Schuijt kreeg het benauwd en onder nam ten einde raad zelf een lange rush in de richting van doelman de Graaf, die echter op zijn IJmuidense collega Pirovano strandde. In de 25e minuut sprong de bal tijdens een dribbel van Petterson voor de voeten van Bartens, die temidden van de ontreddering voor het doel van de Graaf onhoud baar inschoot. Scheidsrechter Bo°g- aerts was echter zeer beslist, toen hu vlak voor de doelmond de plek aan wees, waar Seemann in buitenspelpo sitie had gestaan. Opnieuw verkreeg Stormvogels daarna een licht over wicht. Pogingen van van der Waal, Tol, Vessies en van Wooning strandden evenwel alle op het goede verdedings- werk van Schuljt c.s., van wie vooral doelman van Pelt zich onderscheidde. Beslist pech had Stormvogels, toen de Graaf kort voor het einde de paal als doelwit bleek te hebben genomen. Een doelpunt zou echter een te ruime beloning hebben betekend. DORDRECHT, 5 sept. Als EBOH zelfs maar een halve wedstrjjd had ge speeld zoals de laatste fase van het niet direct 'Hp hoog peil staande duel, zou RCH niet met een gelijkspel naar Haarlem zijn vertrokken. De uitslag van de derde competitiewedstrijd werd 4-4 en deze demonstreerde goed de ver houding der ploegen, maar accen- tueert wel enigszins te hoog de zwakte der beide verdedigingen. Het is een ge- lijkopgaande strijd geworden tussen twee zwakke ploegen, die niet in staat waren tot een bevredigend tempo te komen. Aan beide zijden ontbraken de nodige techniek en een zuiver plaatsen van de bal. Doordat er liefst acht doel punten zijn gemaakt hebben de 3500 toeschouwers toch nog waar voor hun geld gekregen. Bij RCH was Van de Brink op de linsbackplaats in goede vorm, evenals stopper Rooders. In de voorhoede speel de de taktische Biesbrouck sr. nog een voorname rol. Hij had uitstekende as sistentie van de buitenspelers Peper en Van der Lippe. Vlak voor rust werd rechtsback Joon vervangen door Bies brouck jr., die in de voorhoede ging spe len, terwijl rechtsbinnen Brouwer de verdediging ging versterken. Na enkele aardige aanvallen van de Dordtenaren, konden zij na acht minuten door de butant Tak, die een voorzet van De Boeff afrondde, de score te openen. Daarna bleek spoedig de off-day van doelman Smid. Bij een misser van hem moest Schnebeli redding brengen ten koste van een hoekschop. Door een fout in West: SchalkeMeidericher 0-0; Ham- bornRotweiss Essen 00; Marl Huels Rotweiss Oberhausen 02; Preussen Bor. Dortmund 11; Westfalia Heme Alemannia 20; Viktoria KeulenSo- dingen 11; BochumFC Köln 16; Duisburg.—Bor. M. Gladbach 1-1. Noord: St. PauliHildesheim 21; Heider SV Altona 11; OsnabrückConcordia 4-2; Werder BremenBremerhaven '93 71; NeumünsterBergedorf 20; Hannover Lübeck 4-0; OldenburgEintr. Bruns- wijk 11. Zuid West: FC Saarbrücken Wormatia 6-1; LudwigshafenFranken- thal 1-3; FC KaiserslauternBor. Neun- kirchen 2-2; LudwigshafenSportfreun- de 1-1; KreuznachNiederlahnstein 2-2; MainzPirmasens 00; NeuendorfSC Ludwigshafen 0-1; Saar '05Eintr. Trier 32. Zuid: OffenbachMannheim 01; UlmSchweinfurt 23; Frankfurt Bayern München 32; StuttgartReut- lingen 62; NiirnbergBayern Hof 80; KarlsrüherEintr. Frankfort 52; Mün chenJahn Regensburg 51; Waldhof MannheimFürth 02. Berlijn: Kickers Berliner SV '92 30; BorussiaZeh- lendorf 11; Tasmania-Scedring 21; ViktoriaSpandau 32. Eredivisie: St. TruidenStandard Luik 0—2; Charleroi—Anderlecht 0—7; Daring Patro Eisden 21; BruggeUnion St. Gillis 12; BeerschotVerviers 10; LuikGantoise 21; Aalst-Antwerp 32; Waterschei—Lierse 50. De Italiaan Castellina en de Frans man Vinatier hebben op de Nürnberg- ring een internationale wedstrijd over 500 km gewonnen. In de 1000 cc klasse werd de Neder lander Van Zalinge met de Duitser Run- te tweede. HAARLEM, 5 sept. Vrijdagavond september begint in gebouw „Cultu- aan de Jansstraat In Haarlem het Jubileum schaaktoernooi van ,,Het Oos ten". Het toernooi dat anderhalve week zal duren heeft in de invitatiegroep een sterke bezetting. Spelers als Th. D. van Scheltinga, C. Orbaan en dr. J. T. Barendregt hebben hl dikwijls in internationale toernooien bewezen uit het goede hout te zijn ge kheden. Zij zullen dan ook met de jon- 8e Indonesiër H. L Tan en de heren M. Jonkman en B. J. Withuis stellig *°rgen dat van een interessante strijd sprake zal zijn. Met de beste kansen start wellicht Th. D. van Scheltinga die be laatste tijd bijzonder goed op dreef *s- Als zijn naaste concurrenten mag •hen Orbaan, Barendregt en Tan zien. De eerste speelronde brengt de vol ronde spelers tegen elkaar in het strijd perk; Th. D, van Scheltinga-, Qrbaan, dr J T Barendregt-M. Jonkman en B. J. Withuis-H. L. Tan. De wedstrijden beginnen om half ze ven met uitzondering van de partijen van Th. D. van Scheltinga die reeds om zes uur van start zullen gaan. In de hoofdgroepen is de bezetting ook nu weer bijzonder sterk. Tal van sterke schakers hebben zich laten in schrijven. Wij noemen van hen J. v.d. Berg (De Torens), K. Steijn (Kijk Uit), de gebroeders A. en S. Herfst, C. Kos ter en J. Wolff (allen Het Oosten), J. H. Wilmink en J. H. Verleur (beiden V.A.S., G. Kranendonk (De Pion), F. Hildama (V.V.V.), W. Krijnen en R. Mol (beiden V.H.S.), F.O. van Maanen (Rolland) en vele anderen. De voorzitter van ,,Het Oosten", de heer J. de Mare zal het toernooi ope nen. De wedstrijdleiding is ook nu weer in de bekwame handen van de heren C. Rothert en J. v.d. Moot gelegd. de Dordtse verdediging werd het na achttien minuten gelijk. De zwervende midvoor Honout schoof de bal ongehin derd naar de vrij gelaten Van der Lip pe, die geen fout maakte (1-1). Even later kreeg de Haarlemse linksbuiten nog zo'n kans, maar toen schoot hjj naast. Toen na 28 minuten Fok de bal liet lopen voor doelman Smid en deze het gladde projectiel liet glippen, kost te het rechtsbuiten Peper weinig moei te de stand op 1-2 te brengen. Nadat 'n schot van Leen de Visser en een kop bal van zijn broer Henk geen succes hadden gesorteerd, kwamen de partij en na 37 minuten toch op gelijke voet, toen Leen de Visser uit een voorzet van De Boeff een harde welgerichte kop stoot losliet: 2-2. ïn de volgende mi nuut kreeg Brouwer van RCH een op geiegde kans zijn club weer op winst te brengen, maar hij reageerde te la coniek. In de laatste minuten van de eerste helft schoot midvoor Tak van EBOH onbesuisd hoog over het Haar lemse doel. De tweede helft was nog geen mi nuut oud of De Boeff schoot de stand naar 3-2. RCH had zijn opstelling enigs zins gewijzigd, maar meer stootkracht werd uit deze verandering niet voort gebracht. Toch werd het weer gelijk, toen Van der Lippe uit de eerste hoek schop na rust met een resolute zwaai van zijn blond gelokt hoofd Smid kans loos Üet. Zelfs kwam RCH voor te staan, toen takticus Biesbrouck sr. door de roodzwarte verdediging wan delde en de meegekomen Peper een niet te missen kans bood (3-4). Na 34 minuten kanjerde midvoor Tak uit een kopbal van De Boeff de stand naar 4-4. Daarbij is het gebleven, want het laatste offensief van EBOH met enke le reële kansen sorteerde geen succes meer. 'V Nadiat zij het Olympisch goud hadden veroverd kregen de zwemsters van de Amerikaanse vrije slag estafetteploeg een bloemenmand aangeboden in de vorm van een kikvors. (Van onze sporteorrespondent) HILVERSUM, 5 sept. 't Gooi dankte deze verdiende zege op het be zoekende V.S.V. niet slechts aan eigen verdiensten, doch voor een belangrijk deel ook aan het zwakke spel van de tegenpartij. Met name de aanvalslinie der gasten kon slechts zelden gevaar lijk worden. Zelfs in een langdurige pe riode in de tweede helft, toen de gas ten een overwicht hadden, kon men doelman Bals slechts zelden in moei lijkheden brengen. Nu was de Gooi- defensie deze middag in behoorlijke vorm. Speciaal Wolf en v. Gardingen en ook Waterman speelden uitstekend. Schaap alleen had een zwakke eerste helft, doch herstelde zich na rust. Het kwam echter door eigen tekortkomingen slechts zelden tot een gevaarlijk schot bp de V.S.V.-vuurlinie, waarin het bin- nentno: Farenhorst-Brom-Jager faal de. Bij 't Gooi vormde alleen Tenninglo, die rechtsbinnen stond, ee zwak punt in de aanvalsliie. De 4800 toeschouwers zagen na het beginsignaal van de Schiedamse arbi ter v. d. Veer, de Jongh reeds spoedig voor de thuisclub een goede kans mis sen, na één van de bekende verre in worpen van Buenen. Weer kreeg De Jongh, na goed werk van Buenen, een kans, tussen twee verdedi- Advertentie blijft in de maat door krimpvrij Sanfor (Van onze verslaggever) HAARLEM, 4 september Zonder al te veel moeite heeft DFC in de Spaarnestad een ruime overwinning be haald op EDO. Betere techniek, hoger tempo en grotere scliotvaardigheid, dat waren de factoren die de strijd in het voordeel van de Dordtenaren be slisten. Voor rust twee doelpunten, na de rust eenzelfde oogst. Een vrij een voudig verkregen zege, die wel de zwakte van de Haarlemse club duide lijk aan het licht bracht. Vooral in de eerste helft demon streerde de Dordtse club een ruim over wicht waartegen EDO zich met de grootste moeite staande hield, d.w.z. niet eerder dan nadat de bezoekers bin nen dertien minuten zich een. veilige voorsprong van 2-0 hadden verschaft. Eerst was het de kundige linksbui ten De Vos die na een pass van mid voor van Rosmalen de bal laag maar keihard langs de Haarlemse doelman joeg en vier minuten later passeerde Kreek doelman v. d. Berg ten twee de den male, zodat het er voor EDO dus z-eer somber uitzag met deze 0-2 ach terstand. DFC liet hierna de teugels wat vieren waardoor de thuisclub wat meer in actie kwam. Veteraan Schaap op de Dordtse spilplaats had echter wei nig moeite de zwakke Haarlemse voor hoede in bedwang te houden en slechts zelden behoefde doelman Hentenaar er aan te pas te komen. Moest zulks toch gebeuren dan deed de Dordtse doel wachter dat op betrouwbare wijze. Hij verwerkte een prachtig schot van Koek tot hoekschop en had eenmaal geluk toen Belfroid hard tegen de paal knal de. Toen het EDO-offensief niets op leverde zakte de moed in de Haarlem se schoenen en kwam DFC weer ver uit in de meerderheid maar gelukkig voor de Haarlemmers lieten de Dordt se aanvallers diverse doelrijpe kansen onbenut, zodat bij de thee de stand nog steeds 0-2 luidde. Na de rust was het spel van Dordt se zijde niet zo interessant meer, ook al dank zij de heftige tegenstand, die EDO toen bood. Maar in tempo scho ten de Haarlemse aanvallers te kort waardoor er weinig gevaar voor de Dordtse veste dreigde. Aan de andere zjjde stopte doelman v. d. Berg een kopbal van Van Linstee uitstekend en doelman Hentenaar ging direct daar na door het oog van de naald toen Leonhard de bal voor een leeg doel te zacht inschoot en de snel terugge komen Dordtse doelman het leder net nog van de lijn kon grabbelen. DFC behield echter het beste van het spel. En tien minuten voor het ein de viel de beslissing. Een snelle com binatie tussen De Vos en Van Rosma len bood laatstgenoemde een goede kans welke hij al koppend goed benutte (0-3) en twee minuten daarna herhaalde zich hetzelfde spelletje. Nu schoot midvoor van Rosmalen de fraaie voorzet van De Vos langs v. d. Berg en dit bete kende een 4-0 voorsprong voor DFC die niet meer in gevaar kwam. gers i, bleek deze niet gemak kelijk te realiseren. Enkele aan vallen der Gooiers strandden op buitenspel. De gasten moesten zich aanvankelijk tot enkele doorbraken be perken, doch gaandeweg herstelden zij het evenwicht. Midvoor Brom kreeg toen zelfs tot tweemaal toe een kans. De eerste maal kon Bals met moeite onheil voorkomen, doch de tweede maal faalde de VSV-midvoor volko men. Na een kwartier spelen nam 't Gooi de leiding. Op de linkervleugel kreeg v. Toorn, die de nog steeds geblesseer de v. Wilpen verving, de bal vrij en uit diens voorzet passeerde Buenen de overigens uitstekende doelman Geer lof s (10). Linksbuiten Heymans gaf bij de gasten daarna enkele goede voor zetten, doch het binnentrio profiteerde er slecht van. Slechts bij een schot van Farenhorst moest Bals even in actie komen. Merkwaardig genoeg was het de zwakste man uit de Gooi-voorhoe- de, Tenninglo, die 4 min. voor rust de Gooi voorsprong vergrootte. Overigens kreeg hij daarvoor een niet te missen kans van de goed doorzettende De Jongh (20). Na rust was het spel, vooral aan Gooi-zijde heel wat minder. Het tempo der geelzwarten zakte steeds meer en zo konden de gasten het spel veelal in handen nemen. Het pleit dan ook niet voor hun aanvalskracht, dat zij er niet in slaagden de achterstand te verklei nen, laat staan in te lopen. Zelfs zijn wij geneigd de veel minder talrijke Gooi-aanvallen gevaarlijker te noe men. Van Rheenen kwam zelfs dicht bij het derde Gooi-doelpunt, doch Geer- lofs kon zijn schot nog juist corner werken. Beide verdedigingen hielden echter stand en zo werd de ruststand tevens eindstand: 20. BRUAY-EN-ARTOIS. 5 sept. De Belg Meulemans heeft de tweede etappe van de Ronde van het Noorden gewonnen. Hij reed de 186 km van Calai naar Bruay- en-Artois in 5 uur 15 min. en 6 secon den. Onze landgenoot Maliepaard ein digde als vijfde in dezelfde tijd als de winnaar. De Fransman Jean-Claude Annaert zegevierde zondag in de derde etappe. De 189 km van Bruay naar Anzin wer den door hem afgelegd in 4 uur 34 min. 15 sec. De beste Nederlander was Enthoven, die als achtste finishte met een achter stand van vijf seconden. Zilverberg ging in dezelfde tijd als tiende over de streep. Het algemeen klassement luidt als volgt: 1. Truye (België) 15.14.25; 2. Ent hoven (Ned.) 15.14.30: 3. Doom (België) 15.15.29; 4. Pype (België) 15.16.10. ZUIDBROEK, 5 sept. Op het cir cuit Het Botjes-zandgat is de Amster dammer Frits Selling kampioen van Nederland motocross geworden in de klasse senioren tot 250 cc. De uitsla gen van de twee manches waren: Eer ste manche: 1. Selling (Amsterdam); 2. J. H. van der Mey (Gorredijk). Tweede manche: 1. J. H. van der Mey; 2. Selling. Aangezien de totaaltijd van Selling tien seconden beter was: 37.41.6 tegen 37.51.6 werd de Amsterdammer tot win naar verklaard. West 1 2e klasse: Zuidvogels - G.V.V.V. 1-2, C.J.V.V. - IJsselmeervogels 0-1 V.V.O.G. - Wartburgia 7-0, IJmuiden - K.M.V.Z. 1-1, Spawenburg - Huizen af. 3e klasse: S.S.V.U. - S.D.C.P. 2-2, O.S.O. - N.D.S.M. 4-3, C.S.C.A. - Jong Holland 10-4, De Geuzen - Kennemer-, land af. West 2 2e klasse: N.S.V.V.- Rijnsburgse Boys 1-2, Quick Boys - Spijkenisse 3-1, Ter Leed - 's-Gravenzandse sportver eniging 1-2, Hoogvliet - S.S.S. 2-2. 3e klasse a; Sportlust '46 - Heerjans- dam 0-1, C.S.V.D. - Excelsior Maassluis 1-1, Monster - Noordwijk 1-1, Zuidland - ornas 3-1, A.R.C. - S.H.O. 0-0. 3e klasse b: Kozakken Boys - R.V.V.H. 4-1, Cappelle - Nieuw Lekkerland 1-1. Doto - V.V.G.Z. 1-0, Roda Boys - Ex celsior pernis 1-3, De Zwerver - H.B.S.S. 2-1 (Van onze sporteorrespondent) ALKMAAR, 4 september De ca. 10.000 toeschouwers, die hadden ge hoopt na afloop uitbundig Alkmaar- se kermis te kunnen vieren, zijn niet aan hun trekken gekomen. De beide nieuwbakken eredivisionisten speelden zo onsamenhangend en onproduktief, dat het geheel met het preadicaat .ma tig" voldoende beloond is. Beide ploe gen hebben hun uiterste best gedaan er het beste van te maken, maar van eredivisie voetbal verwacht men nu eenmaal meer, al moet zowel Alkmaar als NOAD een pluim op de hoed gestoken worden voor het feit, dat men zijn heil niet heeft gezocht in afbraak voetbal. Men probeerde althans te voet ballen zoals het behoort en dat is toch o.i. d& eerste voorwaarde t.z.t. in de hoogste klasse van ons nationale voet bal te kunnen meekomen. Van een volkomen overwicht van een der ploegen is nimmer sprake ge weest, al kwamen beide doelen wel eens in groot gevaar. Het spel speel de zich nl. af op het middenveld, om dat de resp. defensie's de aan beide zijden teleurstellende vuurlinie's vrij gemakkelijk de baas konden blijven. Opvallend was het goede werk van beide doelverdedigers. Bij NOAD was dat de ex-Feljenoorder Onderstel en bij Alkmaar de jonge Houtkoper. Het zou te ver voeren en ook vervelend worden alle aanvallen en tegen-aan- vallen te beschrijven. We noemen daar om de voornaamste feiten van deze weinig boeiende wedstrijd. Alkmaar begon nogal fel en veel belovend. Fernhout, ook nu weer ver re van groots knalde op de vuisten van Onderstel en een goede Tijm-Buis com binatie strandde ook al op deze uitste kende doelman. Bij' NOAD onderscheid de zich ook linksback Brilleman en la ter vooral rechtshalf De Brnyne. De bekende Louer viel tegen. Bij Alk maar was het nl. Wagenmaker van wie het moest komen, maar de voor hoede wist met zijn vaak weldoor dacht opgezette aanvallen geen raad. De in de bruidsdagen zijnde Hon gaar Lörinxz was in feite de enige AMSTERDAM, 5 sept. DWV, de gedegradeerde eerste klasser uit de hoofdstad en Ripperda, de pas gepro moveerde derde klasser hebben in 2B van district West I de competitie voor de amateurs in Noord-Holland geopend. DWV is in deze eerste wedstrijd met de hakken over de sloot gekomen, want het won met slechts 1-0, een uitslag welke voor hetzelfde geld ook anders om geweest had kunnen zijn en dat zou voor de Haarlemmers zeker niet onverdiend zijn geweest. Het door de zware regenval spek gladde veld stelde de hoogste eisen aan de spelers. Dat de strijd geen grote hoogte bereikte was hun dan ook niet euvel te duiden. Ripperda maakte als geheel echter een goede indruk en me nige tegenstander zal tegen de oranje- witten het onderspit moeten delven. De aanvallen van de Haarlemmers waren gevaarlijker en talrijker dan die van de Over-IJers, maar de verdedi gingen wisten het gevaar steeds tijdig te keren. Ripperda scheen na 40 minu ten de leiding te nemen, toen rechts binnen Burghout alleen voor doelman Meyer kwam. Hij schoot echter tegen hem op, waarbij beiden kwamen te val len. Rechtsbuiten Meyer ving het te rugspringende leder op en schoot in het verlaten doel. De treffer werd echter wegens vermeend buitenspel afgekeurd. Na de thee kreeg DWV het zwaar te verduren, maar succes bleef voor de Haarlemmers uit. Dit kwam wel aan de andere kant toen rechtsbinnen Asmusse linksbuiten Zoutberg bedien de, die daarop de Haarlemse goali om speelde en inschoot, 1-0. Wat de oranje- witten ook probeerden, steeds was er weer een been dat succes in de weg stond. Een onfortuinlijke nederlaag dus na een wedstrijd, die toch perspectie ven opent voor de toekomst. Alkmaar-speler, die besefte, dat doel punten alleen gemaakt kunnen wor den als er geschoten wordt. Deze technisch zeer goede speler beschikt echter helaas over geen hard schot. Nadat Wim Visser een goede pass van broer Jan om zeep had gebracht dook De Bruyne plotseling snel naar voren en lanceerde uitstekend de vrijstaande Louer. De ex-internatio naal kopte He bal keihard tegen de paal en zag toen. geheel vrij staande nog kans de bal naast te schieten. Met een goede kopbal van Wim Vis ser in de handen van Onderstal werd de eerste helft besloten. De tweede vijf en veertig minuten waren vrijwel een getrouwe copie van de eerste, slechts met dit verschil, dat nu na ca. een kwartier Alkmaar het houtwerk trof, waardoor dus ook di# affaire gelijk geschakeld werd. Nadat NOAD fel begonnen was en Buis vrtJ pijnlijk gewond geraakt was, maar toch doorspeelde, nam Wim Visser ge raffineerd een vrije schop. Lorinxz ko gelde de bal ineens buiten bereik van Onderstel tegen de kruising van paal en lat. Een pass van Nico Wagenma ker bracht Lörinxz volkomen vrij in het Tilburger doelgebied. Onderstal red de de kritieke situatie op meesterlijke wijze. Na een half uur werd echter ook dat overwicht weer genivelleerd, toen Louer een fijne trekbal van Rom- bout goed meenam. Alles wat Alkmaar was bleef staan voor buitenspel, en doelman Houtl oper moest uit zijn doel komen. Hij deed dat echter fantastisch en ook dat werd dus geen doelpunt. *i Trots toont de Amerikaanse Lynn Bur ke de gouden medaille, die zij heeft veroverd op de 100 meter rugslag. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 4 sept. Doordat de hoofdklassewedstrijd OWOWVHEDW niet uitgespeeld kon worden wegens regen, is de laatste plaats in de hoog ste competitie-afdeling van de honkbal lers nog niet beslist. Ook de strijd tus sen Schoten en HHC, hoewel niet meer van belang, werd voortijdig gestaakt. Op een na de laatste plaats staat VVGA met 6 punten uit 14 wedstrijden, Het is uitgespeeld. WVHEDW staat on deraan met 4 uit 13 wedstrijden. {Advertentie) Sudor De standaarduitrusting van de SKODA is verrassend compleet en van een luxe, welke U in een wagen van deze prijsklasse niet zou verwachten. In de billijke prijs is o.a. begrepen: verwarming, air conditioning. rolhoes, 2 zormekleppen, 3 asbakjes, 2 kleerhaakjes. benzinedop met slot, kofferverlichting, uitlaatsierstuk. stopcontact voor looplamp, regelbare dashbordverlichting, benzine- en tempera tuurmeter. olie-indicator. verklikkerUcht voor richtingaanwijzers en een zeer uitgebreide set gereedschap. Alléén Uw nummerborden er nog op en Uw SKODA is geheel compleet. U koopt werkelijk degelijkheid, veiligheid, luxe en comfort voor weinig geld. Vandaar het gevleugelde gezegde: SKODA ZIJN PRIJS MÉÉR DAN WAARD Skoda Octavta <44 pk) 2 d. sedan 5.695.— Octavia Super (47 pk) 2 d. sedan 6.095.— Touring Sport (53 pk) 2 d. sedan 6.495.— Felicia (53 pk) sportcabriolet 8.950.— Incl. verwarming en rolhoes. Prijzen: af Den Haag. Kunstleren bekleding 85.— extra De uitstekend geregelde ondcrdelenvoorziening, de grote voorraad onderdelen en de meer dan SO dealert over het gehele laad verspreid, waarborgen een tOO°/0 service. DEALERS: RAYON HILVERSUM -BAARN: GARAGE IESBERTS Loosdrechtseweg 24 Hilversum Telefoon 5100 RAYON NAARDEN-BUSSUM-BLARICUM FA. D. KOUDIJS ZN. Cattenhagestraat 45 Naarden Telefoon 13486 GARAGE VERBEEK Bloemendaalseweg 5-7 Bloemendaal Telefoon 52301

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 11