GYAY neemt kalm plaats aan het hoofd van de tafel Rapid door Fortuna van troon gestoten Leo Horn's tenue enig glans punt bij Ajax-PSV Cees Groot als eenzame ,guerilla-strijder ELINKWIJK WORDT NIET JUIST VOORGEZEGD Feijenoord snel tevreden YOETBALTOTO RECHT IN DE ROOS ERE^DIVISIE Oostelijk succes houdt aan met hoge inzet Real thans ook wereldkampioen Sparta te sterk voor DWS-A Alleen Tottenham nog ongeslagen GVAV verrast nu ook ijverig NAC Eerste prijs 81.470 Teleurstellend duel op Spangen3-1 Vlissingen sterkste amateurplo eg MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 PAGINA 9 voetballers Oostenrijkse verslaan Rusland ENGELSE LEAGUE Vreemdeuitslagen in de tweede divisie V oetbal„revanche 1 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii GVAVNAC 2—1 Meuken 10, Van Gastel 11, Kuiper 11. Rust- en eindstand. 13.000 toeschou wers. Een snelle voorsprong sterkte het moreel van G.V.A.V. voldoende om felle tegenstand te bieden. De niet zo zuivere maar toch wel overrompelende aanval]en van de Groningers vergden alles van Kees Kuys en zijn makkers. Vooral La Crois was voortdurend gevaarlijk. N A C. miste Canjels en dat haalde de stoot kracht uit de zuidelijke voorhoede. Sparta—DWS/A 3—1 Van Buuren 10, De Vries 20. Rust. Van Buuren 30, Am ara 31. 15.000 toe schouwers. Weer teleurstellend D.W.S./A niet op gewassen tegen degelijk spelend Sparta. Daniëls is als halfspeler een ontdek king. Prachtig werk van doelman Jong bloed voorkwam dat de score nog ongun stiger zou uitvallen. ADO—DOS afg. AlkmaarNO AD 00 De nieuwelingen in de ere-divisie bestreden elkaar in een matig en hard duel de punten. Geen van beide ploegen kon de balans echter in zijn voordeel doen doorslaan. Was N.O.A.D. technisch misschien iets beter, Alkmaar was ge vaarlijker. Eindresultaat was voor beide partijen bevredigend. Enschede—MVV 1—0 Voges (strafschop) 10. Rust- en eind- ■tand. 9.000 toeschouwers. Beide ploegen lieten weinig fraais zien. Er was te weinig teamverband. M.V.V. speelde technisch misschien iets beter, maar schoot daarentegen slechter. Niette min hadden de Maastrichtenaren min stens een gelijk spel verdiend. Bij de thuisclub viel Pfeiffer al na 4 minuten uit en werd vervangen door Wiggers. Rahn liet weinig bijzonders zien. FortunaRapid 21 Gösgens 01, Kohn 11. Rust. Jongen I1. 17.000 toeschouwers. Boeiende wedstrijd, met goed spel aan beide kanten en echte derbysfeer, vooral nadat invaller Jongen voor Fortuna het winnende doelpunt had gescoord. Onder aanvoering van Van der Hart verdedigde de Geleense defensie daarna uitstekend de kleine voorsprong. Willem II—VVV De Bruyn 01, Schattorjé 02. Rust. Schattorjé 03, Koopal 13 en 23. 6.000 toeschouwers. Buitenspelval van V.V.V. verstrikte onmachtig en sterk gewijzigd Willem II. In tweede helft meer kleur, maar ook harder spel. Twee vrije trappen van Koopal brachten spanning terug. Doel man Swinkels (V.V.V.) tien minuten voor het einde van veld gedragen. Scheidsrechter Aalbrecht uitermate zwak. ElinkwijkFeijenoord 03 (eigen doel) 0—1, Bennaars 0—2, y- P 0-3. Rust- en eindstand. 13.000 toeschouwers. Acht minuten goed voetbal in de eerste helft gaven Feijenoord een 3—0 voor sprong, die voor een zeer zwak Elinkwijk hopeloos werd. Bij de Utrechters miste men geschut. Maar ook Feijenoord stelde teleur, vooral in de tweede helft. Bij Elinkwijk viel Sparendam in de eerste helft uit, hetgeen een ernstige verzwak king was. Ajax—PSV 0—0 In een tempoloos duel hebben de voor hoedes van Ajax en PSV een ontstellende onmacht getoond. Dat doelpunten uitbleven was dan ook bepaald geen verrassing. GVAV Sparta Enschede Rapid JC VVV Feijenoord Alkmaar Fortuna MVV PSV Ajax DWS/A NAC NO AD DOS Willem II ADO Elinkwijk 2 i 0 5 6—3 2 i 0 5 8—4 2 i 0 5 5—3 2 0 1 4 9—2 2 0 1 4 8—5 2 0 1 4 14—9 1 2 0 4 4—3 2 0 1 4 6—6 1 1 1 3 5—4 1 1 1 3 6—6 1 1 1 3 7—9 1 0 2 2 6—5 1 0 2 2 6—7 0 2 1 2 3—4 0 1 1 1 4—5 0 1 2 I 4—9 0 0 2 0 0—6 0 0 3 0 1—12 WENEN, 4 sept. Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft een verrassende Overwinning behaald op Rusland. De •indstand was 31 nadat de rust was ingegaan met een voorsprong (01) voor de Russen. Voor Oostenrijk scoor den Hof (tweemaal) en Floegel. Po- nedelnik maakte het Russische doel punt. De wedstrijd tussen Oostenrijk b en Rusland b is gewonnen door de Oosten rijkers (21). In de eerste divisie A hebben de drie koplopers, Volewijckers, KFC en Enschedese Boys, geen meter prijs gegeven. Maar de cijfers, waarmee zij de volle buit binnen haalden, maken toch minder indruk dan die van een der achtervolgers, Leeuwarden. De Friezen gaven Vitesse een stevig lesje: 61. Onderaan heeft EDO nog geen kans gezien een zege te behalen, waar- imiiiHiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiniiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiHiiiiiii door de Haarlemmers een ongunstige positie innemen. In 1B zijn Blauw Wit en Heracles in de aanval. Beide bleven ongeslagen door respectievelijk Be Quick en Helmond te overmeesteren. Voor Helmond was dit vr;j onplezierig, want de Brabanders zitten in deze competitie nog met lege handen. Wageningen houdt hen overigens nog steeds gezelschap. Het Oostelijk succes duurt voort. Rigtersbleek is een der aanvoerders in de tweede divisie. Met NEC, dat flink op schot was tegen Wilhelmina (1-5). Maar Xuban- tia kreeg zijn eerste nederlaag te slikken, namelijk van cijfers spreken ook een duidelijke taal (112). De Graafschap (4 2). llllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIHIIIIIMimilllimilllllllllllMlIHNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIHHIHIIIIIIlllllllllllllUIIIIIIUIIIIIIlllllll»»»"!»!1 GVAV leidt in de Ere-Divisie. Niet alleen en even min met jjzersterke deelcijfers, maar de prestatie der Groningers is er niet minder om. De Noordelingen maken een wel erg verrassend debuut. Deze zondag stuurden zij NAC met lege handen huiswaarts. Ook Sparta bleef in de voorste linies door DWS/A te ver slaan. Enschede zonder Rahn rekende af met MVV, zij het magertjes. (10). De drie leiders grepen hun kans, geholpen door de eerste nederlaag van Rapid, dat ten onder ging in de derby tegen Fortuna. De teams met vijf punten worden op de voet ge volgd door niet minder dan vijf clubs, die inmiddels vier punten rijk zijn. Daarbij behoort Feijenoord, dat met Elinkwijk weinig moeite bleek te hebben, en Alk maar, de tweede debutant in de hoogste divisie, die zich uitstekend weert. De ploeg uit de Kaasstad bleef ongeslagen, ofschoon het gelijke spel tegen het vrij zwakke NOAD niet bijzonder vermocht te imponeren. Ajax en PSV verkeren tussen de „middelmatigen" met drie uit drie, waarvoor zij zelf zorgden door tegen elkaar gelijk te spelen. Voor ADO en Elinkwijk ziet de toekomst er niet best uit. De Hagenaars waren niet in staat hun positie te verbeteren doordat hun wedstrijd tegen DOS werd afgelast, maar Elinkwijk ging voor de derde maal kansloos ten onder. De doel- Een aanval van Ajax op het doel van PSV, maar ook ditmaal is voor de Amsterdammers geen succes weggelegd. Van links naar rechts: de linksback van PSV, Renders, zijn doelman BekkeringBrusselers en tenslotte de Ajacted Henk Groot, die gespannen toekijkt. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 5 september. Ajax PSV was een wedstrijd zonder hoogte punten, zonder uitblinkende spelers, zonder doelpunten en zelfs zonder volle tribunes. En toch was er ondanks de tal rijke teleurstellingen een onafgebroken glanspunt. Dit dankten wij niet aan een Eim Groot en doelman Bekkering springen beiden bijzonder hoog, terwijl de bal zijn eigen weg gaat. van de spelers. Maar slechts aan de zoals altijd naar extra aandacht smachtende Leo Horn. In een onberispelijk uit glan zend nylon vervaardigd scheidsrechters- pak stapte hij om precies twee uur met de zelfverzekerde tred en de onver schrokken oogopslag van een mannequin de grasmat op. Zijn ogen gingen spie dend rond of zijn pak wel die indruk maakte waarvoor hij het zich kennelijk heeft laten aanmeten. De reacties moe ten hem nogal teleurgesteld hebben. Dat wat betreft de H-ljjn in onze voetbal sport. Genoeg daarover. Naar wat de Ajax-supporters zondag doorstaan te hebben gehad, zijn wij er van overtuigd, dat zij een paar moeilijke dagen tegemoet gaan. Woensdagavond staan de landskampioenen namelijk op nieuw tegenover het Noorse Frederik- stad. En na de nederlaag van 43 in Noorwegen zullen de Amsterdammers met minstens twee doelpunten verschil moeten zegevieren om zich in de Europa cup te handhaven. De wedstrijd tegen PSV heeft echter niet de geringste zekerheid gegeven of dit zal lukken. Vooral de voorhoede stel de teleur. En dat was voornamelijk de schuld van linksbinnen Prins, die met peuterige, tijdrovende en geen moment verrassende pogingen zowel zichzelf als linksbuiten Petersen volkomen uitscha kelde door deze speler de gehele wed strijd te negeren. Door de tekortkomin gen van Prins moest het Amsterdamse gevaar alleen van de rechterflank ko men, maar Swart en Henk Groot vorm den ditmaal ook geen moment het slag vaardige duo, dat het vorig seizoen alle hoofdklasseverdedigingen deed beven. Henk Groot miste het maatgevoel in het passen en de bewegingen van Swart wa ren te weinig gevarieerd om Renders veelvuldig te kunnen misleiden. Cees Groot werd daardoor een moedige gue- rilla-strijder, die zich echter meestal te pletter liep op de ogenschijnlijk met be ton gepantserde Roel Wiersma. De en kele keren dat Ajax de bal zodanig ma noeuvreerde dat er een schot kon wor den gelost, toonde de PSV-doelman Bekkering zijn ver opgevoerde rekbaar heid. Dat de nummering van de shirts van PSV betrekking heeft op de positie die de spelers innemen, trekken wij sinds gisteren sterk in twijfel. Het kwam vooral door Brusselers, die met de links binnenplaats corresponderende nummer 10 droeg, maar zich de gehele wedstrijd nog achter de halfspelers bevond. Zou- len de nummers op de PSV-shirts soms de maat betekenen? Dan is de 10 op Brusselers rug, gezien zijn spanwijdte, aanmerkelijk duidelijker. Het beruchte Hoolboom-incident om Dillen te willen laten invallen voor de niet geblesseerde Van der Kuil tegen de Belgen, Is het pu bliek kennelijk nog niet vergeten, want toen de Zweedse linkshalf van PSV Svensson kort voor de rust plotseling begon te hinken en Dillen onrustig op de reservebank begon te schuifelen, rea geerden enkele verstokte supporters van Ajax met onprettige, aan het Incident- Hoolboom herinnerende opmerkingen. Het was echter niet Dillen die inviel, maar Van de Heuvel! Svensson leek ons echter ook niet onherstelbaar gebles seerd. Maar daar overtuigde de heer Horn zich niet eens van. Er zat op dat moment waarschijnlijk net een pluisje of een modderspatje op zijn galacostuum. Na de nogal duidelijke beschadigingen van Ajax' prestige door Feijenoord en Frederikstad hadden de landskampioe nen het team op drie plaatsen gewijzigd. Van Ham stond weer rechtshalf in plaats van Schaaphok, Pronk verving Anderie- sen als spil en Petersen, reeds linksbui ten in het Amsterdams elftal tegen Bar celona, debuteerde nu in de hoofdklasse. Van Ham viel nauwelijks op, Pronk stelde niet teleur, maar dat kwam gro tendeels omdat PSV geen echte aanvals leider in debutant Van Tilburg had en Petersen deed niet mee, omdat zijn part ner Prins dat niet wilde. Een schot mag niet ongenoemd blijven, namelijk de knal die er drie minuten na de rust op de wreef van Fons van Wissen explo deerde. Het schot zocht onbereikbaar voor doelman Hogerman zijn weg naar Ajax' net. Maar de deklat voorkwam op het laatste moment erger. En verder ble ven de spelers, uitgezonderd de beide doel verdedigers, Ajax' linkshalf Muller en de linksachter van PSV Renders er bezwaar tegen maken om van Ajax PSV een glanzend duel te maken. Iets dat stellig niet van Leo Horn kon wor den gezegd. P.S. Hij had geen hoge hak ken onder zijn schoeisel. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 5 sept De animo voor de voetbaltoto in haar nieuwe vorm overtreft alle verwachtingen. De voetbalverenigingen blijven verreweg het grootste deel van de inkomsten op leveren, waarbij natuurlijk hun in vori ge jaren beproefde organisatie een be langrijke rol speelt. In vergelijking met het vorig jaar om deze tijd is een aanmerkelijke voor uitgang te constateren van de inzet. De tweede poule in 1959 zorgde voor een opbrengst van 354.000,-. De inzet van de poule deze week bedroeg niet min der dan 543.132. Daarvoor legden dan ook 427.413 deelnemers hun kwartjes in. Zo is ditmaal als eerste prijs beschik baar een som van 81.470,-, die bij één winnaar gedeeltelijk zal afvloeien naar het bedrag voor de tweede prijs winnaars. Voorlopig heeft zich pas één liefhebber voor de hoofdprijs gemeld, dat is de heer Walgers, wonende aan de Brouwersdijk 161 in Dordrecht en lid van de voetbalclub DFC in zijn woon plaats. De tweede prijs, die dus in prin cipe ook 81.470,- bedraagt, maar kan oplopen tot 112.940,-, wordt gedeeld door ten minste 40 gelukkigen. MADRID 5 sept. Real Madrid heeft met 5-1 gewonnen van Penarol (Uruguay). De stand bij de rust was 4-0. Het Santiago-Bernbeu stadion van Real was tot aan de nok met meer dan 125.000 toeschouwers gevuld. De overwinning bezorgde Real Madrid het wereldkampioenschap voetbal. In hun eerste wedstrijd in Montevideo op 6 juli speelden beide elftallen 0-0. Alfredo di Stefano en de Hongaarse speler Ferenc Puskas voerden Real naar de overwinning. Het was Puskas, de linksbinnen, die de score al na twee minuten spelen opende. Di Stefano maakte een minuut later het tweede doelpunt voor Real. Puskas schoot het leer in het net vanuit een penalty na 9minuut spelen en rechtsbuiten Her- rera maakte nog geen minuut later het vierde doelpunt. In de tweede helft, die langzamer spel te zien gaf dan voor de rust, werden slechts twee doelpunten gescoord. Rechtsbuiten Francisco Gento bracht de stand in de zesde minuut op 5-0. Penarols enige doelpunt kwam na 24 minuten spelen van linksbuiten Carlos Borges. In het kanaal van Gent naar Ter- neuzen is zaterdagmiddag een 2 km. zwemwedstrijd gehouden, die bij de da mes gewonnen werd door M. Kingman en bij de heren door C. A. van den Akker. (Van onze verslagg&ver) ROTTERDAM, 4 sept. De op pa- Sier zo sterke voorhoede van DWS-A eeft in de wedstrijd tegen Sparta heel weinig voetbal op „Eredivisie niveau" laten zien. De 15.000 toeschou wers, die ondanks het zeer slechte weer toch nog naar Spangen waren ge komen, hebben zich met verbazing af- (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 5 september. Een ons onbekende heer, wiens intelligentie quotiënt boven het gemiddelde lag en wiens accent een Rotterdams domicilie verried, stiet, ons in de ribben en zei tra gisch: „Het is toch erg, als je Moulijn heet." We vroegen nadere uitleg, ver moedend welke richting hij in wilde. Hij legde ons toen met de kracht van een schoolmeester, die domme jongens de diepere zin van breuken tracht duidelijk te maken, uit dat hij een vurig voorstan der is van goed voetbal en een aanbidder van Coentje Moulijn. Er zijn in de wereld inderdaad belangrijker dingen om je druk over te maken, lichtte hij verstan dig toe, maar op zondag ben je vrij en dan doe je niet aan ruimtevaart, poli tiek of allebei. Maar wat hem verdroot was de molestatie van een begenadigd talent als de Rotterdamse linksbuiten. En daarom diende de heer een klacht bij ons in. Met donderend geweld komen ploegen als Elinkwijk, aldus de commentator, op 'matuurgewassen als Moulijn af. Als je een fraai denneboompje vernielt krijg je straf, maar wanneer je met armen en benen en schoenen Coentje Moulijn toe takelt, kijkt de scheidsrechter misschien grimmig, maar daarmee is het standrecht voltooid. Nou, zeiden we, Coentje wordt door meneer Roodenburg toch wel uit zonderlijk behandeld, als een gentleman- voetballer. Hebt u wel eens meegemaakt, aldus onze wedervraag, dat een emotio neel arbiter als de heer Roodenburg zelf de bal oppakt en deze bemoedigend in de handjes van Moulijn legt? De heer zweeg. Niettemin hield het Moulijn-mysterie ons bezig. Niet van wege de „aanrandingen"maar wel om de vraag hoe het mogelijk is, dat Mou lijn als superstar slechts even schittert en dan weer ondergaat. Trouwens, dit hele psychische facet geldt voor de totale In de Engelse League heeft Tottenham Hotspur zaterdag een overwinning behaald op Manchester United. Een spelmoment voor het doel van Manchester. Doelman Gregg kan hoog opspringend de bal wegstompen. Feijenoord-voorhoede. Mensen die Toon Hermans-achtig wilden zijn, lieten een mop circuleren. Scheidsrechter Rooden burg zou van het Feijenoord-bestuur een telraam-in-zakformaat krijgen, om het registreren van de goals duidelijk te ma ken. Nou, die zwierige Roodenburg, die iets heef geërfd van Herbert von Kara- jan èn van een parachutistengeneraal, kon het zonder telraam wel af, want Feijenoord maakte slechts twee goals zélf en voor de rest liet het zich bedie nen door Humphrey Mijnals, die als aan voerder op sublieme wijze in eigen doel kopte. En daarmee is nu alles gezegd van die snelvoetige voorhoede met de gouden benen. Feijenoord heeft slechts even de standing laten zien, maar in de tweede helft wandelden de Rotterdamse veulens zo'n beetje door de grazige weiden van de Utrechtse Eredivisianen. Het Utrechtse publiek heeft er nu weer zorgen bijgekregen na de gedurfde voorspelling van trainer v. d. Laan. Deze liet zich tot een vraaggesprek verleiden en we willen er volledigheidshalve bij zeggen, dat dit plaats vond vóór de com petitie. U kunt het nalezen, het staat ge drukt: Elinkwijk wordt kampioenWe hebben onze collega, die het gesprek op nam, gevraagd of er geen zetduiveltjes in het spel waren. Nee, zei onze collega, v. d. Laan en ik waren beiden bij het volle bewustzijn. Maar v. d. Laan wordt geholpen door de eeuwige getrouwen van Elinkwijk. Het legioen gilde: Hen- nie, Michel, Zweers, De Jongschie ten! Dat deden de jongens dan onmid dellijk. De volgende keer gaan ze voorzeggen, dat ze de bal iets lager moeten richten. LONDEN, 3 sept. Tottenham Hot spur behaalde vandaag met de zege van 4-1 op Manchester United zjjn vijfde achtereenvolgende overwinning. De Spurs zijn de enige ongeslagen ploeg in de Engelse league. De middenvoor Bob by Smith scoorde twee doelpunten, de andere twee doelpunten werden gemaakt door de binnenspeler Les Allen. Het eer ste doelpunt van Allen was een juweel tje, na in een snelle ren drie spelers en keeper Harvy Gregg te hebben gepas seerd, knalde hij de bal hoog in het net. West Bromwich bleef door de neder laag (2-1) in Preston zonder winstpun ten. De runners up in de eerste divisie Sheffield Wednesday en Wolverhamp ton Wanderers wonnen beide. Bobby Mason scoorde twee minuten voor het einde het winnende doelpunt voor Wol verhampton. Geen van de zeven clubs die in de tweede divisie de leiding hebben won dit maal. Norwich City, Sunderland, Ips wich Town en Plymouth speelden alle gelijk. Grimsby nam door een overwin ning op Reading de leiding in de derde divisie. Walsall, Bury en Watford hebben een punt achterstand op de leiders. Walsall dat tot nu toe de eerste plaats bezette verloor met 1-0 van Swindon Town. De uitslagen waren, eerste divisie: As- ton-Everton 3-2; Bolton-Chelsea 4-1; Burnley-Cardiff 1-2; Fulham-Birming- ham 2-1; Leicester-Ëlackburn 2-4; Man chester City-Arsenal 0-0; Nottingham- Newcastle 0-2; Preston-West Bromwich 2-1; Sheffield-West Ham 1-0; Tottenham- Manchester United 4-1; Wolverhampton- Blackpool 1-0. Tweede divisie: Bristol-Ipswich 1-1; Charlton-Stoke city 3-1Derby-Scunthor- pe 2-5; Huddersfield-Portsmouth 3-3; Leyton-Sheffield 1-4; Liverpool-Brighton 2-0; Norwich-Swansea 0-0; Plymouth- Luton 1-1; Rotherham-Middlesbrough 1-2; Southampton-Leeds 2-4; Sunderland- Lincoln 2-2. gevraagd waar nu precies die dubbele speerpunt in de Amsterdamse aanval zat. Waar bleven de kogels van De Oude, de man die vorig seizoen in staat was om een heel Olympisch Sta dion tot een hysterisch „Arie, Arie"- geroep te brengen? Waar waren de knappe dribbels en zuivere kopstoten van de Algerijn Paul Amara, die reeds na twee competitiewedstrijden in Ne derland een reputatie als gevaarlijk middenvoor heeft opgebouwd? Waar waren tenslotte de listige passes van schakelspelers als Schenkel, Van 't Kaar en Doorneveld? De oorzaak van al deze tekortkomin- §en was gelegen in het terrein van parta, dat de laatste weken zoveel regen te verwerken had gekregen, dat de Spangense grasmat in een soort veenmoeras was herschapen, waarop de zwaarder gebouwde Amsterdam mers bijna niet uit de voeten konden en zich veelal moesten bepalen tot een spel van „ver trappen en hard lopen", hetgeen tegen de sterke Rotterdamse defensie niet tot de gewenst resultaten leidde». Ook Sparta heeft moeite gehad om op dit soppige, spiegelgladde veld zijn befaamde aanvalsritme te vinden, maar in de tweede helft toen de stand overigens al 2-0 (Van Buuren en De Vries) in zijn voordeel was liep de aanval even vloeiend als het r&gen- water in de eerste helft. De jonge talent volle keeper Jongbloed heeft heel wat keren de handen op elkaar gebracht door de koene, wel wat roekeloze ma nier, waarop hij keer op keer Van Ede, De Vries en Daniëls de pas af sneed. Daarom was het voor hem jam mer, dat twee van de drie Spartaan se doelpunten het directe gevolg wa ren van fouten in de eigen verdedi ging. Bij de eerste treffer werkte Nies- sen zwak weg, waardoor De Vries een niet te missen kans kreeg. Bij de der de goal lanceerde Boskamp de Spartaan Van Buuren, die ook al niet faalde met schieten. GRONINGEN, 5 sept. De naam N.A.C. werd tot gistermiddag in Gro ningen altijd met ontzag uitgesproken. Niet omdat de Bredanaars als zwaar gewicht-worstelaars de arena betreden, maar doodeenvoudig omdat GVAV nooit van Kuys en zijn makkers kon winnen. Daarom ook de golf van teleur stelling toen tegen half drie bekend werd gemaakt, dat Piet Fransen door een bloedvergiftiging op het reserve bankje moest blijven. Slimme Pietje leek de man, die eindelijk eens Breda zou kunnen veroveren. Al was het dan niet in een turfschip. En nu was Piet er niet! Wel de grim mige Gerrit Uittenbosch, die door Otto Bonsema binnen de lijnen was gebracht omdat hij altijd en overal bereid is te draven alsof zijn leven er van af hangt. Hij deed het tegen NAC dan ook prompt, maar tenslotte te veel om hem na afloop een staande ovatie te bren gen. Mogelijk zal de door Elinkwijk vergeten amateur toch zijn kans kra gen als Piet terug is, omdat Jan Gro ninger op de rechtsbuitenplaats alles deed om zich de haat van het publiek op de hals te halen. Otto Roffel redde op zeker moment de strijd voor GVAV. En vóór het seizoen de altijd en overal aanwezige zwartkij kers maar van de daken schreeuwen, dat GVAV eens naar een andere doel man moet uitzien! Overigens behoeft NAC dit ook niet te doen, want de jeug dige v.d. Merwe kreeg bemoedigende schouderklopjes van Kees Kuys, die heel wat last had van de agressieve en snelle la Crois. En wat doen de Gro ningers nu niet alleen NAC voor het eerst werd geveld, maar bovendien de top van de ranglijst werd bereikt? „Ge woon doorgaan met ademhalen" zeggen ze bij GVAV. Dat betekent dat men nog altijd van mening is, dat het heel wat inspanning zal kosten om een goede „middenmoter" te worden. Over de Bredanaars liefst 26 contractspelers hebben we ook geen zorgen, al ble ken ze niet van dezelfde kracht als Sparta. Maar werken willen deze jon gens wel. Als Leo Canjels er weer bij is de 20-jarige Visschers was lang niet zo succesvol als tegen PSV zal nog menige verdediging kreunen on der de mokerslagen, die deze> scherp schutter kan uitdelen. De geroutineer de Overbeeke lijkt de kunst te ver staan hem in schietpositie të brengen. VLISSINGEN, 4 sept. Voor de vijf de maal is hier vandaag het revanche- toernooi van het Nederlands amateur kampioenschap voetbal gehouden, waar aan, behalve de drie kampioenen van de eerste klasse, de tweede klasser Vlissin gen als organiserende vereniging deel nam. Een verrassing was, dat Vlissin gen ongeslagen winnaar werd van dit toernooi. De uitslagen waren: Quick (N.)Wil helmina 12; VlissingenGouda 20; Gouda—Wilhelmina 40; Vlissingen Quick 1—0; QuickGouda 13; Wilhel minaVlissingen 02. De eindstand luidde daardoor: 1. Vlis singen 6 p.; 2. Gouda 4 p.; 3. Wilhelmina s p.; 4. Quick (N.) 0 p.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9