Britse vakverenigingen volkomen in de war Congres verklaart zich vóór maar ook tegen kernwapens Telegraaf definitief op „STOP'5 voor drie mannen van de zee KAMERBEEK rukt op naar vierde plaats In 7 a 8 jaar moet centraal rioleringsstelsel gereed zijn Rioolbelasting van f 25.— per jaar onontkoombaar PAUL VLAANDEREN Het geheim TAXI 13000 VELO GROTE VERWARMINGSHOW VoorOUE en KOLEN VER WARM ING VELO VANMORGEN NA ZES NUMMERS AFSCHEID BIJ WIJSMULLER noorman Invloed op Labour? Bemanningen zeggen vaarwel per band Nieuw record Hoe spelen de K.'Kclubs Theater „Monopole in Zandvoort zal worden verbouwd Van V.A.R. uitlevering aanslagplegers geëist TIMME BLIJFT TIENDE Kosten: 28 MILJOEN Haarlem-noord 28 miljoen Nooduitlaten DINSDAG 6 SEPTEMBER 1960 PAGINA 2 Jordaans memorandum in de H.K.B., Tempeliersstraat 35 Tientallen brandende oliehaarden vanaf heden t/m 9 SEPT. van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. en 's avonds van 7 tot 10 uur. Schoterweg 34, Tel. 55181 - Riviervismarkt 3, Tel. 10117 LAATSTE NIEUWS Volhouden Sterke verhalen 9 De volgende morgen voor zonsopgang glijdt een Drakar met Olaf, Thorfinn en een kleine bemanning aan boord, uit een der talloze inhammen van de Vik (De Oslofjord) zeewaarst en zet koers naar het Oosten. Olaf heeft het doel van .de reis, de burcht der Jomsvikings bekend gemaakt, voorwendende, dat er berichten zijn, als zou koning Eric zich daar bevonden hebben. De meesten steken hun onbehagen over dit reisdoel niet onder stoelen of ban ken, tenslotte staan de Jomsvikings niet erg gunstig bekend en de onrust blijft, al beweert Olaf keer op keer, dat ze niets te vre zen hebben, omdat het feit, dat Erics pleegzoon Axe ook een Joms is, voldoende waarborg voor hun veiligheid is. De zeereis verloopt vlugger dan Olaf verwachtte en in de late avond van de tweede dag zien ze de burcht, een eindweegs uit de kust op een rots ge bouwd, voor zich opdoemen. Zij is geheel van steen, een grote bij zonderheid in deze streken, en vol ontzag ótaren de mannen naar de kolossale muren. „Hoe komen we er in?" gromt Olaf. „Er is nergens een poort. En het lijkt wel of er niemand is ook." Maar hij vergist zich. Het licht van een toorts verschijnt ergens boven op een trans. Een potige krijger buigt zich voorover en brult de schepelingen toe: „Wie waagt het ongevraagd voor de Jomsburcht te verschijnen zonder een schild in de mast? Maak dat je weg komt, honden! Of deze uitdaging kost je allen de kop!" JE WILT ONTSNAPPBN, NE VV :o_T> morsdood i ~T 7~; JAMMEN VAN HET f L'CMfi/r I 1SWAN FEATURES SYNDICATE (Van onze Londense correspondent) LONDEN', 6 sept. Gisteren begon in Douglas, hoofdstad van het eiland Man, het jaarlijks congres van de Brit se vakverenigingen. Dit congres is dit jaar waarschijnlijk van historisch be lang voor de Labourpartij, want de par ty is inwendig diep verdeeld over een aantal belangrijke kwesties, en wan neer volgende maand de jaarvergade- ting van de partij plaats vind in Scar borough, zullen de besluiten van het hui dige vakverenigingscongres een beslis sende invloed hebben. Men kan zich dan ook de schrik voor stellen van de leiders van Labour en van vele vakbondsleiders, toen op een voorvergadering van laatstleden zon dag de leiders van de arbeiders in de machine-industrie een haast ongelofe lijke beslissing namen. Morgen vindt er namelijk een debat plaats over het defensiebeleid van Labour. Er zijn twee kampen. Het ene kamp. onder lei ding van Frank Cousins, van de trans portarbeidersbond, meent dat Labour haar beleid moet baseren op unilatera le kernontwapening. Maar de leiding van de Labourpartij wenst haar defen siebeleid te baseren op het bezit van de kernbommen als afschrikwapen. De leiders van de machine-arbeiders wa ren naar Douglas gezonden met het mandaat te stemmen voor Cousins en tegen Gaitskell. Op zondag evenwel besloten hun vertegenwoordigers tot wat ze beschouwden als een compromis. Zij namen het besluit om zowel voor Cou sins als voor Gaitskell te stemmen, d.w.z. voor het behoud van de kernwa pendefensie en voor de afschaffing van de kerndefensie. Er zijn reeds vele En gelsen, die zich afvragen waarmee de vakverenigingen menen zich te kunnen bemoeien. Het besluit van de leiders van de machinearbeiders bracht de kwestie van de toerekenbaarheid van de bondsleiders opnieuw aan de orde. Gisteren nam deze grimmige en on waardige klucht een nieuwe wending. De leiders van de arbeiders in de bouwbedrjjven hadden besloten het voorbeeld van de machinearbeiders te volgen en zowel voor Cousins als voor Gaitskell te stemmen. Gisteren even wel kwamen zij,tengevolge van het gehuil dat opgestegen was in de natio nale pers, tot de conclusie dat men moeiljjk tegelijkertijd voor en tegen kernwapenen kon stemmen. In een spoedvergadering besloten zij derhalve voor kernontwapening te stemmen en zich van stemming te onthouden in het debat over het officiële defensiebeleid van Labour, een beleid, dat gebaseerd is op lidmaatschap van NAVO en ge meenschappelijk bezit van kernwape nen. Voorzover het zich op het ogenblik laat aanzien, zal derhalve het con gres morgen zowel de Gaitskell-mo- tie als de Cousins-motie aannemen, zodat de acht miljoen leden tellende vakverenigingen van Groot-Brittan- nië morgen plechtig en in alle ernst zullen besluiten, dat de defensie van Groot-Brittannië dient gebaseerd te zijn op het bezit van de kernwapenen en dat Groot-Brittannië zich tegelij- (Advertentie) ZANDVOORT, 6 sept. Het theater Monopole op het Stationsplein is in andere handen overgegaan en wordt nu geëxploiteerd door de heer A. van Leeuwen te Haarlem. Dit theater vol deed al geruime tijd niet meer aan re delijke eisen van comfort en accommoda tie. Hierin zal nu een belangrijke verbe tering worden gebracht. Men Is reeds me.t de eerste verbou wingswerkzaamheden begonnen. De balcons aan weerskanten van de projec- tiecabinez ijn weggebroken. Deze ca bine zal worden vergroot. Het meubi lair in de zaal zal worden vernieuwd en het stoelenplan wordt anders inge deeld. De bar en de foyer zullen gron dig worden gerestaureerd. In verband met een en ander zal de exploitatie op 19 oktober worden ge staakt. In het begin van november hoopt men Monopole te heropenen. Hopelijk zal Zandvoort dan einde- lnk een theater krijgen dat aan behoor lijke eisen voldoet. DEN HAAG, 5 september Bij K.B. is met ingang van 16 september be noemd tot burgemeester van Maasdriel mr. J. M. Bonnike te Velp. kertijd van haar kernwapenen be hoort te ontdoen. Geen wonder, dat de Britse vakver enigingen tegenwoordig in zo slechte reuk staan. Maar deze onwaarschijn lijke klucht zou kunnen leiden tot een situatie, waarin ook de jaarvergade ring van Labour de volgende maand, on der druk van de meerderheid, d.w.z. van de vakbonden, plechtig zou be sluiten het defensiebeleid van Labour te baseren op het bezit en de afschaffing van kernwapenen AMMAN, 6 sept. (Reuter) Jorda nië heeft gisteren aan de ambassade van de Verenigde Arabische Republiek in Amman een memorandum overhan digd waarin van de Syrische autoritei ten uitlevering wordt geëist van dege nen, die verantwoordelijk worden ge acht voor de bomontploffing die vorige week de Jordaanse premier Madjali het leven kostte. Het memorandum bevat beschuldigin gen tegen twee regeringsemployé's, die naar Syrië gevlucht zouden zijn en een derde persoon, die het complot ge leid zou hebben. Het memorandum zou ook de bekentenis bevatten van een boekhandelaar die de vorige week is gearresteerd en die de verbindingsman tussen de drie was geweest. (Advertentie) Vanmorgen is in Rome waar het nu wat koeler is en waar men weer on weer verwacht de strijd op de tien kamp voortgezet met series 110 meter horden. Eef Kamerbeek was daarbij bij zonder succesvol. Hjj won zijn serie, de vijfde, in de tijd van 14,9 sec. Slechts Yang en Sar liepen sneller. Zij noteer den respectiev. tijden van 14.6 en 14,7 sec. Kamerbeek is door deze prestatie, welke hem de weersomstandigheden waren bepaald niet gunstig 840 pun ten opleverde, opgerukt naar de vierde plaats. Ook Timme won zijn serie in 15.7 sec. Hij behield de tiende plaats. is De stand na zes nummers tienkamp nu: 1. Yang (Formosa) 5.515; 2. Johnson (V.S.) 5.386; 3. Kuznetsov (Rusland) 4.812; 4. Kamerbeek (Nederland) 4.777; 5. Suutori (Finland) 4.704; 6. Sar (Ita lië) 4.634; 7. Diachkov (Rusland) 4.589; 8. Gregorenz (Duitsland) 4.520; 9. Ku- tenko (Rusland) 4.507; 10. Timme (Ne derland) 4.469; 11. Kahma (Finland) 4.458; 12. Vogelsang (Zwitserland) 3.369. De Poolse atleet Josef Schmidt heeft tijdens de kwalificatie-wedstrijden voor het hinkstapspringen het Olympische record op dit nummer verbeterd en ge bracht op 16.44 meter. Het oude record stond sedert 1956 (Melbourne) met 16.35 meter op naam van de Braziliaan Fer- reira da Silva. HAARLEM, 6 sept. Op gezette tij den kan men vernemen, dat er weer een straat zal worden opengebroken, en dat de riolering er zal worden ver nieuwd. Men staat er nauwelijks bij stil. Behalve misschien wanneer men tot de buurtbewoners behoort en een kortere of langere periode van onge mak-voor-de-deur voorziet. Toch gaat dat aanleggen van rioleringen niet zo willekeurig als men gemeenlijk denkt. Al die straten maken deel uit van het grote centrale rioleringsstelsel, dat Haarlem mettertijd tot een zuivere stad zal moeten maken. Een zuivere stad, inderdaad, want Haarlem is in hygiënisch opzicht bepaald geen uit blinker. Het huisvuil komt via een bui zenstelsel zonder meer in grachten, slo ten en vaarten terecht, die het uitein delijk in het Spaarne doen belanden. Het bemalen door het gemaal bjj Spaarndam heeft weinig effect. 24 uur na een doorstroming van het Haarlem se water is de toestand alweer even triest als tevoren. Pas wanneer de gro te rioolwater-zuiveringsinstallaties in de Waarderpolder en in Schalkwijk ge reed zijn, en het rioolwater gezuiverd kan worden, eer het wordt gespuid, zal aan die toestand een einde komen. Er wacht Haarlem dan ook een mfl- joenenkarwei: het centraal riolerings stelsel en de beide zuiveringsinstalla ties. Het centrale rioleringsstelsel is al een oud plan. In 1936 werd ir. J. J. Fuykschot bij het bedrijf Openbare Werken aangesteld, speciaal om zulk een systeem te ontwikkelen. Reeds voor de oorlog is met de uitvoering ervan een begin gemaakt. Het was toen nog een werkverschaffingsobject. Het heeft na de oorlog geruime tijd ge duurd vanwege materiaal- en geldschaarste eer men de werk zaamheden kon voortzetten. In 1953 werd het werk hervat. Thans is ongeveer 25 km hoofdriool gelegd. Er moet nog 17 kilometer ge legd worden. Dit stamriool, waarop de andere rioolbuizen lozen, doorkruist de stad als het ware in noord-zuidelijke richting. Het loopt via de Dreef en de Wilhelminastraat en zal dan via Kin- Memge straat wordt in Haarlem over hoop gehaald voor het uitvoeren van rioleringswerkzaamheden. De foto geeft een beeld van de situatie in de Kruis tochtstraat. derhuissingel en Parklaan in de rich ting van het Spaarne moeten lopen, langs de Spaarne-oever noordwaarts, om dan uiteindelijk ter hoogte van de Bantamstraat via een duiker onder het Spaarne door te gaan, dwars door de Waarderpolder heen naar de plaats waar de zuiveringsinstallatie komt. Het hoofd- of stamriool loopt uiter aard van hoog naar laag, maar omdat men niet in onbeperkte mate omlaag kan gaan wordt in de Parklaan met tertijd een tussenstation gebouwd, waar het rioolwater wordt opgepompt in een weer hoog gelegen hoofdriool, dat dan weer in de richting van de zuiverings installatie afloopt. Binnen afzienbare tijd wil men een begin gaan maken met de aanleg van het hoofdriool onder een deel van de Spaarndammerweg.- Wanneer dat karwei achter de rug is, kan men deze toekomstige oostelijke stadsrandweg een behoorlijke bestra ting geven. Haarlem benoorden de spoorlijn heeft een stamriool, dat zonder tussenstation naar de zuiveringsinstallatie in de Waarderpolder loopt. Er moeten nog enkele kleinere gedeelten van worden aangelegd, maar juist dit gedeelte van het centrale rioleringsstelsel zal spoe dig afgerond zijn, zodat wanneer de zuiveringsinstallatie eenmaal gereed is dit stamriool onmiddellijk kan wor den aangesloten. Het voordeel is, dat de kostbare zuiveringsinstallatie bij ge deelten in gebruik kan worden geno men en dat men dus niet het risico loopt, dat een gedeelte van de capaci teit voorlopig nog onbenut blijft. Het hele gebied ten zuiden van de Amsterdamsevaart en ten oosten van het Spaarne zal een eigen riolerings stelsel krijgen, dat uitmondt in de in Schalkwijk geprojecteerde waterzuive ringsinstallatie. De nieuwe wijken krij gen al onmiddellijk de nodige stamrio- len die passen in het systeem. Gaande weg zullen de overige riolen worden aangepast. Gedeeltelijk zullen de oude rioleringen moeten worden vernieuwd, terwijl andere verlegd zullen moeten worden. Men heeft berekend, dat dit hele cen trale rioleringsstelsel de gemeente op ongeveer 16 miljoen komt te staan. Het tussenstation aan de Parklaan zal on geveer één miljoen kosten en de beide waterzuiveringsinstallaties ongeveer 11 miljoen. Een totaal bedrag dus van 28 miljoen. Het ligt in de lijn van de verwachtingen, dat het rijk in deze kos ten zal bijdragen. Hoe het echter ook zij, de uitvoering van de plannen is dringend noodzakelijk, omdat anders de verregaande onhygiënische toestand zou blijven voortbestaan. Haarlem zal echter niet kunnen ontkomen aan het invoeren van een rioleringbelasting, die echter maximaal 25 per aansluiting per jaar mag bedragen. Uit deze be lasting ontvangt Haarlem dan onge veer één miljoen per jaar, maar de lasten worden geraamd op 1,8 miljoen per jaar. De regering zal dus over de brug moeten komen. Het kostbaarste van de hele geschie denis is dus wel de bouw van de beide zuiveringsinstallaties. Overigens mag men blij zijn, dat men die niet reeds vóór de oorlog heeft klaar gekregen, want de waterzuiveringstechniek heeft zich de laatste jaren zo sterk ontwik keld, dat de vooroorlogse methode nu reeds als hopeloos verouderd kan gel den. De installaties zijn berekend op een totaal aantal „rioleerders" van 240.000. Daar zijn dus in begrepen de bewoners van Haarlem mèt zijn uit breidingen, en Bloemendaal, dat im mers ook in het Haarlemse centrale rioleringsstelsel is opgenomen. Ter hoogte van het kruispunt Zaaneiilaan- Delftlaan is een aansluiting van het Bloemendaalse op het Haarlemse stel sel tot stand gekomen. Daarenboven is bij het bepalen van de capaciteit van de zuiveringsinstallaties rekening ge houden met een industriële behoefte, die gelijk gesteld wordt aan die van 85.000 inwoners. In totaal is de capaci teit van de beide installaties dus be rekend op een gebied met rond 320.000 inwoners. De installatie in Schalkwijk neemt daarvan ongeveer 1/3 deel voor haar rekening. De riool-inhoud verschilt nogal naar gelang de weersgesteldheid. Berekend is, dat het riool bij hevige regenval on geveer veertig maal zoveel water be vat als bij droog weer. Bij het vast stellen van de capaciteit van een riool kan men met zulke uitzonderlijke om standigheden uiteraard geen rekening houden, omdat ze betrekkelijk spora disch voorkomen. De capaciteit van het Haarlemse centrale rioleringsstelsel is berekend op vier maal de droog-weer- capaciteit. Bij hevige regenval kan het sterk verdunde overtollige riool- vocht altijd via nooduitlaten in het Spaarne worden geloosd. De plannen van B. en W. zijn erop gericht het centrale rioleringsstelsel n versneld tempo uit te voeren. Men rekent erop nu in zeven a acht jaar gereed te zijn. Dat betekent dus een jaarlijkse investering van 3% a 4 mil joen. Gelukkig heeft men bij de uit voering van dergelijke civiele werken minder te kampen met het uitblijven van rijksgoedkeuringen, omdat het arbeidstekort in deze sector aanzien lijk minder nijpend is dan in de bouw. De grootste moeilijkheid zal ongetwij feld zijn de benodigde 28 miljoen bij elkaar te brengen, maar gezien het belang dat de rijksoverheid hecht aan goed functionerende riolerings stelsels, zal de regering ook daar bij wel behulpzaam willen zijn. IJMUIDEN, 6 sept. Je kunt het aan hun ogen zien. Die zijn wat toe geknepen om goed ver te kunnen zien. Mannen van het wijde water. Zo een Is kapitein Hendrik van der Burg, die in 1908 als 12-jarige jongen al naar zee ging en die nu met pensioen is gegaan. Een van de oude en getrouwe kapiteins van de Wijs- mullervloot. Een man, die de zee kent als een spiegel, waar je op de lange reis doodziek van verveling kan worden, maar die evenzeer het geweld kent van beukende golven en jagende stormen. Hij heeft alle we reldzeeën bevaren. Hij kent de Stille Oceaan even goed als de verrader lijke Haaksgronden. Hij kent de een zaamheid en verveling van de iange trip. Maar hij kent ook en misschien nog beter het verbeten gevecht om het behoud van een schip, dat onder het beukende water verloren dreigt te gaan. Maandagmiddag was hij in het IJ mond-paviljoen. Met kapitein Maarten de Koe, ook al zo'n ouwe rot in het vak, die een paar maan den geleden in besloten kring reeds afscheid nam. En met oud-kapitein D. Moerman, die een dergelijk af- scheidsfestljn nog tegoed had, evenals de chef van de technische dienst, de heer D. J. van Mourik, maar die kon er op deze middag niet bij zijn. Drie mannen dus van de zee, met kapi tein H. van der Burg, onlangs nog benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, als centrale figuur. Er lag over dit afscheid, dat on danks alle daaraan nu eenmaal on verbrekelijk verbonden weemoed een feestelijk karakter zou dragen, een Het voetbalseizoen van de amateurs gaat nu ook beginnen. Dit betekent dat wij dus weer kunnen starten met onze voetbalprijsvraag en dat U niet alleen de gelegenheid krijgt Uw deskundigheid te tonen, maar ook wekelijks de kans hebt een prijs te verdienen. Evenals de vorige keren zijn er vijf prijzen, de eerste van f 10.de tweede van f 7.50 en drie prijzen van f 2.50. Al wat U te doen staat is er voor te zorgen dat Uw inzending des zaterdags vóór 12 uur op het bureau van de krant is (per briefkaart). Er mag slechts één oplossing per gezin worden ingezonden. En hier dan de eerste opgave. (Zondag 11 september 1960). Volcndam—AGOVV DCGSpartaan RKAVIC—JSV Amb mEnergia NASNeerlandia Wilskracht—NFC VVZ—ZVV De Meer—ADE EMM—LVV A -sendelftSDO Indien er minder dan 7 wedstrijden doorgaan vervalt de prijsvraag. donkere schaduw. De heer John Wijs muller moest namelijk mededelen dat in de afgelopen nacht de hoofd boekhouder, de heer J. van Leeuwen op 63-jarige leeftijd plotseling was' overleden. Ook hij behoorde tot de oude getrouwen. Op 1 augustus 1919 was hij in dienst gekomen, in Rotter dam begonnen als boekhouder. Van 1920 tot 1924 was hij boekhouder op de werf „Nimmer Rust" van Wijsmul ler in Lekkerkerk en daarna keerde hij terug naar Rotterdam om in 1930 definitief naar IJmuiden te komen. Hij heeft de slechte tijd meegemaakt. HU heeft ook in de na-oorlogse jaren de hele wederopbouw meegemaakt en daaraan meegewerkt. Vorig jaar, bö zün 40-jarig jubileum, was hl) nog een van de centrale figuren tijdens een huldiging. We hebben ons afgevraagd, of nu deze afscheidsreceptie van kapitein Van der Burg nog wel doorgang zou kunnen vinden, aldus de heer John Wijsmuller. Maar men heeft gemeend in de geest van de heer Van Geeuwen te handelen om deze feestelijke bij eenkomst niet af t gelasten. Maar daartoe werd pas overgegaan, nadat zün gedachtenis met enige ogenblik ken stilte was geëerd. Plichtsbetrachting. Dat is altijd nummer één geweest bij mannen als kapitein Van der Burg, kapitein De Koe en kapitein Moerman. Niet alleen voor henzelf, maar ook voor heel de bemanning. En zij verstonden de kunst dit hoogstaande gevoel op de gehele bemanning over te brengen. Zij hebben de jongeren geleerd, dat het juist daar op aankomt. Vijftig jaar geleden waren de toestanden in de scneepvaart, ook in de sleep- vaart, niet zo best. De mannen, die toen over de zeeën zwalkten, hunker den naar een meer menswaardig be staan. Maar ze hebben doorgezet. Ook in de tijd, dat het hun maat schappij niet zo goed ging, hebben zij zich vastgebeten in hun taak. Ze heb ben volgehouden. En dank zij hun volhouden, dank zij hun voorbeeld, is (Advertentie) Kapitein H. van der Burg heeft voor de laatste maal zijn schip gemeerd: maandagmiddag is hij in IJmuiden ge huldigd tijdens een receptie, waarbij hij afscheid heeft genomen van de actieve zeesleepvaart en van zijn rede rij, het bureau Wijsmuller. Op de foto: kapitein Van der Burg met de ridder orde van Oranje-Nassau op de revers bij een foto van zijn laatste schip, de „Zeeland". j ^Usmuller een nieuw deskundig ^Hnr gevormd, heeft Wijsmuller op „i? schepen bemanningen, waarop gebouwd kan worden. „^etZare,n d?ze waarderende woor- hee£ .John Wijsmuller sprak tot de .scheidende functiona rissen, voor wie de telegraaf defini tief op „Stop" is gezet. Voor d" af wezige heer Van Mourik was daarbij een geschenk onder couvert. Kapitein de Koe had bij het intiem afscheid al een televisietoestel gekregen en kapitein Moerman kreeg er nu ook een. Voor kapitein Van der Burg kwam een band-recorder te voor schijn. Toen deze werd ingeschakeld stond tot verrassing voor iedereen OP de band een groet van de beman ningen op zee. Sterke verhalen, zij zouden ze bij massa's kunnen vertellen. Vele rei zen hebben ze gemaakt, die in net wereldnieuws waren, vele bergingen verricht. Wie hen aan de praat weet te krijgen en meebladert in de ver zamelingen knipsels voelt onder zich de vloer deinen als het dek van da sleepboot. Dan komen de namen en we noemen er maar een paar uit het recente verleden: Boortorens en boor- pontons van het ene eind van de wereld naar het andere. Berging van de Azure Coast" en de „Nicolas" in de Golf van Mexico, van de ge scheurde Panamees „Falcon" op de Noordzee, van het Zwitserse vracht schip „Nyon", dat op de Schotse rotsenkust doormidden werd gebrand en weer vlotgebracht. Als een man als kapitein Van der Burg op een afscheidsreceptie, waar honderden mensen uit alle kringen van de scheepvaart aanwezig ztfn, een dankwoord spreekt, dan doet htj dat in zeemanstermen. Die worden in deze kring het best verstaan en naar waarde begrepen. En dan is het be grijpelijk, dat hij „Burwljs", zijn tot nieuwe glorie gekomen Bureau Wijs muller, ook voor de toekomst een behouden vaart toewenst. u mtt> m h U6R paan zal de Er POLITIE het zonden f MOEITE VINDEN. EN NU haan v/Achten op g£ MENEER PIET VAN -Jfi, DRUTEN Jff53

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2