m RAFER JOHNSON al voor de helft „veelzijdigste atleet" Eef Kamerbeek verricht prachtige prestatie bij het verspringen Wilma Rudolph uit Tennessee ,the flying housewife" nu Joegoslavië trekt lot uit de loterij in voetbalstrijd Chinees Yang Chuan blijft op de loer m Ongedroomd succes voor Y.S.: volle buit op 110 m. horden Ontgoocheling voor Italianen W&mm m Schimmenspel op voetbalveld DINSDAG 6 SEPTEMBER 1960 PAGINA 7 mm mm*,*»* «jiiï ff*»* Rome was nau welijks ont waakt. Het maakte zich op voor een ar beidzame dag. Op datzelfde ogenblik betra den dertig moe dige atleten het Stadion der honderdduizend. Zij gingen elkaar de hoogste eer, die de sportwereld kent, die van de veelzijdigste atleet ter wereld, betwisten. Veertien uur later, toen de nacht reeds over de Ita liaanse hoofdstad begon te vallen, de maan schuil ging achter een dik wolkenpak, waaruit een uur lang hevige stortregens gevallen waren en dat onophoudelijk ge kliefd werd door verblindend witte bliksemschichten, en Rome zich voorzichtig gereed maakte voor de nachtrust, doofden ook de lichten in de arena van het foro Italico. Zevenentwintig over gebleven en moegestreden atleten trokken met de tassen op de nek huiswaarts, naar de gerieflijke kamer in het gemeenschappe lijke woonoord, het Olympisch dorp. Veertien uur lang even onderbroken voor een korte mid dagpauze hadden zij elkaar bestreden op vijf van de tien onderdelen, die in twee dagen tijds afgewerkt moeten worden. Aan het hoofd van de groep ging, fier het hoofd rechtop, Rafer Johnson, kampioen van de Ver enigde Staten en houder van een trots wereldrecord. Pal achter hem volgde de nationalistisch- Chinese coryfee Yang Chuan Kwang. Weliswaar op enige af stand, maar toch in het spoor van de Groten kwam Nederlands kampioen en recordhouder Eef Kamerbeek. In het heroïsche ge vecht van de urenlange strijd op vele fronten en tegen alle beproe vingen welke de sport haar be oefenaars laat doorstaan, sloot hij vlak achter de in dit voor jaar onttroonde Russische we reldrecordhouder Cassily Kuz- hetsov de eerste dag af met een zesde plaats. "Nederlands tweede vertegenwoordiger, Her kan Timme, zag men, nog met >n soepele tred, in zijn naaste •Tigeving, als tiende. nrnSsMti ff ICING ICING KING KING ICING elke dag KING, elke dag fit NrnHHiHMiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiniiii miminminiiiiihiimmin 'C - x t H IHM Eef Kamerbeek springt zeven meter 21. Een fraaie prestatie in de tienkamp, welke een van de zwaarste, maar ook een van de mooiste onderdelen is van de Olym pische Spelen. ogen van heel de Olympische wereld wordt gezien als gegadigde nummer één voor het goud. De waarlijk impone rende Amerikaanse atleet heeft echter af te rekenen met een natuurtalent Yang Chuan Kwang dat, eenmaal ont dekt, ijlings naar de Verenigde Staten is gehaald om er ingewijd te worden in de fijne kneepjes van het schitterendste nummer, dat de atletiek kent: de tien kamp. Het schitterendste, maar ook het veeleisendste nummer. Want, niet al leen wijst het de man aan, die zich er op mag beroemen uit te blinken in alle onderdelen die de moeder aller spor ten" kent, ook wordt van hem geduren de vele opeenvolgende uren de ene top prestatie na de andere gevergd, moet hij, telkens weer volledig geconcen treerd, het uiterste vergen van zijn met ijzeren wilskracht en zelfskastij- ding gecreëerd krachtenarsenaal. Johnson en Yang Chuan fier de naam China op het trainingspak dra gend ais „tegenwicht" tegen het Olym pisch Taiwan hebben elkaar met een adembenemende vurigheid bestreden. Telkens weer reikten zij naar de top van hun atletische vermogens om win sten van seconden en centimeters te kunnen puren uit deze wedkamp in veel zijdigheid. Dit duel begon op de 100 meter. Yang Chuan kwam zegevierend uit de strijd. Met een tijd van 10.7 sec. nestelde hij zich aan het hoofd van de ranglijst, bijna negentig punten verdiend op John son, die voor de afstand 0.2 seconde meer nodig had gehad. De Rus Kuznet- sov, op papier hun gevaarlijkste bela ger, had met een tijd van 11.1 reeds vele kostbare punten verspeeld. Maar, tussen hen in had zich, zo bleek later, een gevaarlijke en vooral slimme out sider genesteld: de Duitser Grogorenz. Met een gedeelde achtste plaats kwa men Kamerbeek en Timme goed voor de dag, ook al bleven zij beneden de prestaties die zij bij de jongste kam pioenschappen in Vlaardingen, toen Ka merbeek voor de zoveelste keer een nationaal record vestigde, hadden be reikt. Yang Chuan liep daarna uit. Weer toonde hij zich sterker op een onder deel, waarin Johnson zich tot nu toe Rafer Johnson is de man, die in de altijd de sterkste had getoond, het ver springen. Weer voerde de van For mosa naar Amerika getogen atleet de ranglijst aan, een winst van vieren twintig punten aan zjjn voorsprong toe voegend. En, tot verbazing en uiter aard tot grote vreugde van de attente Nederlandse kolonie, overtrof Kamer beek zichzelf met een sprong van 7.21 meter. Nooit was hij boven de zeven meter gekomen, nu schoof hij op naar de derde plaats in het klassement van dit onderdeel. En, aangezien zowel Kutzetsov als Grogorenz de zeven me ter niet haalden, kon de Nederlandse kampioen oprukken naar de vierde plaats in de algemen rangschikking, achter Grogorenz weliswaar, maar vóór Kuznetsov en met de wetenschap, dat hij door deze veelbelovende start een rol van betekenis zou spelen. Toen kwam ook het ogenblik, waarop Rafer Johnson al zijn tegenstanders dui delijk maakte, dat 'hij met recht en re den droomt van een Olympische titel. Met een voor zjjn rivalen bepaald ont moedigende kracht stootte hij de kogel zestien meter <15.82)alleen de Fin ouu- tari mocht de illusie hebben het John son moeilijk te kunnen maken. Op dat moment leed Kuznetsov zijn grootste nederlaag. Weer bleef hij ver achter bij de Amerikaan en het gevolg was, dat het puntenverschil aangroeide tot 270. Maar niet alleen Kuznetsov boog voor het gespierde geweld. Yang <_nuan moest ruim tweehonderdzestig punten prijsgeven met een worp van 1J-JJ me ter in zijn slechtste onderdeel. Hij werd daardoor verdreven van de eerste plaats de voorsprong van 55 punten was ver anderd in een achterstand van onge veer 150 punten. Uren duurde de strijd bü het kogelstoten, waarin Timme, maar vooral Kamerbeek zich uitstekend weerden. Met constante resultaten zag men de Nederlandse kampioen ander maal in het voorste gelid. Daarna echter kwam het hoogtepunt van de eerste dag, het heroïsche ge vecht tegen de centimeters: het hoog springen. Men begon met de lat op 1.50 meter, maar die hindernis bleek voor niemand te zwaar. Eerst later vielen de slachtoffers, vlak na het een uur du rende onweer met de hevige slagregens, die de arena veranderde in één grote watervlakte en die de atleten en offi cials deed vluchten naar de kleedkamer. Het was zeven uur in de avond gewor den en men wachtte gespannen af. De De gouden-medaillewinnaar van de 110 meter horden, de Amerikaan Lee Cal houn. Amerikaan Dave Edstroem, derde op de wereldranglijst van dit ogenblik, ver dween definitief van het strijdtoneel. Zijn spieren konden de reeks krachttoe ren met langer verdragen. Even later zag men ook de Duitser Grogorenz niet meer terug, maar om heel andere redenen. In zijn brein was een slim plannetje ontstaan. Waarom, zo redeneerde hij, zou hij zijn krachten tot het uiterste aanspreken bij de spring bak als er nog een voor hem aangena me 400 meter volgde? Grogorenz liet weten, dat hij met 1.73 meter tevre den was. De winst van twintig punten, die hij met 1.75 kon bereiken, wilde hij m De enerverende finish van de 110 meter horden, die een overwinning opleverde voor de Amerikaan Calhoun. Rechts van hem, ziet men Martin Lauer, die vierde werd en de „zilveren" Amerikaan Willie May. op een andere manier verdienen. Gro gorenz verdween naar de kleedkamers en ging er heerlijk uitrusten. De anderen streden door. Desondanks werd ook Kuz netsov spoedig uitgeschakeld en dat was juist voldoende om vele anderen onder wie ook Kamerbeek te inspireren. Ka merbeek haalde de 1.80 wel, streek vol daan de winst van zestig punten op en ging ook heen. Met een massage, die de ondanks het tussen de sprongen door onder dikke dekens bivakeren stroef geworden spieren weer soepel zouden maken, prepareerde ook hij zich op de 400 meter, intussen waren al weer vele uren verstreken en nog was het einde van de strijd aan de springbak niet in zicht. Rafer Johnson verdedigde zijn voorsprong in het klassement na drie onderdelen. Yang Chuan streed verbe ten om het verschil te doen reduceren. Yang Chuang won het pleit. Johnson kwam niet verder dan 1.85 meter. Yang Chuan bereikte samen met de verbluf fend gemakkelijk springende Indiër Randhawa de 1.90 meter. Dat betekende voor de volgeling van Tsjang Kai Tsjek een winst van bijna zeventig punten. Het was kwart over tien in de avond en nog was de strijd niet ten einde. Zo groot was de tijdnood geworden waarin de organisatoren verstrikt dreig den te raken dat men een geheel nieuwe indeling voor de 400 meter moest ma ken. Met argusogen volgden de officials het hoogspringen en zij hadden nog niet een atleet gevonden die voor dit onder deel verder was uitgeschakeld of men schreef snel zijn naam op. Telkens als er voldoende afvallers waren om een serie te kunnen indelen trommelde men de strijders bijeen en even later klonk dan het startschot. Toen bleek hoe slim Grogorenz wel was geweest. Hij finishte in zijn race in precie 48 seconden, daarmee heel wat punten verdienend. Veel meer dan hij ooit bij het hoog springen nog had kunnen bereiken. Zo heroverde hij zijn derde plaats in het klassement na vijf onderdelen. Want op Kuznetsov had hij bijna 200 punten ver diend, op de Finse rivaal Suutari on geveer 300 punten en op Kamerbeek precies 250 punten. Goed, Grogorenz mocht dan slim zijn, Yang Chuan liet zien dat hij verbluf fend sterk was. Hij was het verst van allemaal gekomen bij de uren durende strijd op het onderdeel hoogspringen en even later het was toen tien minuten voor elf! liep hij de 400 meter in een tijd, die slechts 0.1 seconde boven die van Grogorenz lag. Yang Chuan liep in die race 0.2 sec. uit op Johnson, knabbelde dus weer wat van zijn ach terstand af, maar bleef toch de dure tol voor de matige prestatie bij het kogelstoten betalen. Want, Johnson sloot de eerste vijf on derdelen af met een voorsprong van vijfenveertig punten. Johnson en Yang Chuang, twee schitterende atleten van grootse allure op de bovenste plaat sen. Met een achterstand van ruim 400 punten, kansloos dus voor het goud en zilver als er niet iets buitensporigs gebeurt, volgt op de derde plaats de lepe Grogorenz. Daarna volgen met ge ringe onderlinge verschillen Suutari, Kutznesov en Eef Kamerbeek. De Ne derlandse kampioen neeft na deze vijf onderdelen iets minder punten vergaard (3937 tegen 3966) dan na de eerste dag van de strijd om de nationale titel, waarbij hij zijn record op 7105 punten bracht. Kamerbeeks Olympische presta tie moet echter veel hoger worden aan geslagen, ook al heeft hij nu wellicht de stimulans van het strijden in een il luster gezelschap. Dit Olympisch ge vecht van veertien uur was echter veel zwaarder dan de vijf uur korter duren de strijd korter omdat er veel min der deelnemers zijn en omdat de. tegen standers bovendien van mindere klasse zijn waarbij dan og komt dat Ka merbeek toen het voordeel had van een gunstige wind op de 100 meter. Men mag dan ook goede hoop hebben, dat de Nederlandse kampioen op de tweede dag eveneens een tegenstander van for maat zal zün in de enerverende strijd om de schoonste titel die de atletiek te schenken heeft. De Amerikaanse Wilma Rudolph heeft nu ook een gouden medaille veroverd op de 200'meterspnnt Zy won mer met een royale voorsprong op al haar concurrenten, van wie de Duitse Jutta Heine geheel hnks) tweede werd. en de Engelse Dorothy Hyman, tweede van links, derde. Rechts de Olympische kampioene met de overwmnmgslach al op lip pen. (Van onze sport redacteur) Wilma Rudolph, het twintigjarige superslanke sprint- stertje uit Tennes see, heeft de tradi tie in ere gehou den. Zij heeft haar illustere voorgang sters niet be schaamd. Het be gon in 1948, bü de eerste naoorlogse Spelen. Fanny Blankers-Koen maakte furore. Niet alleen omdat zij met liefst vijf gouden medailles naar het kleine Nederland terugkeerde, maar omdat zij zich in alle opzichten de beste sprintster toonde. Fanny Blankers-Koen „the flying housewife" schreef de internationale pers en men wilde er mee zeggen, dat zij op dat ogenblik de snelste vrouw ter wereld was. Na Fanny kwamen de Australische meisjes. In 1952 in Hel sinki Marjorie Jackson, in 1956 te Mel bourne Betty Cuthbert. Nu, vier jaar later, heeft Wilma Rudolph op de ko perkleurige piste van Rome's stadion der honderdduizend haar suprematie getoond. Zij had reeds het goud van de 100 meter. Zij veroverde nu het gulden metaal van de 200 meter, en met welk een demonstratie van uitzonderlijke klasse. kregen haar og voor Geen schijn van kans krege vijf rivalen in de eindstrijd. N< er honderd meter was afgelegd had de Pijlsnelle Amerikaanse de strijd reeds in haar voordeel beslist. De tegenwind, het koelere weer „slechts" achten twintig graden huiverden de wee.r vijf enzeventigduizend op de tribunes en een lichte beenblessure ten spijt liep 's werelds snelste vrouw van 1960 me ters voor haar tegenstandsters uit. Het laatste rechte eind voor het breken van het finishlint was een ware triomftocht. Waarom toch schalden toen de klaroe- NAPELS, 5 sept. Het was een wa re ceremonie. Uitge breid werden de lo ten klaar gemaakt. Een Joegoslavische en een Italiaanse of ficial schudden de kaarten en daarna deed een lid van het organisatiecomi té de greep in de hoed. Tot ontgoo cheling van alles wat Italiaans was of dacht, en met een lichte teleurstelling in zijn stem, zei hij toen alleen maar: „Joegoslavië De beslissing was gevallen. Waartoe 22 voetballers in acht kwartier van slo pend voetbal niet in staat waren geble ken, zorgde de official voor in een en kel ogenblik: de eerste finalist van het olympische voetbaltoernooi was bekend. Al was bet geluk met de Joegosla- viërs, de Balkanbewoners hebben hun finaleplaats ten volle verdiend. Vrjjwel steeds hebben zij vanavond in het nau welijks voor een kwart gevulde stadio di Fuorigrotta de strijd beheerst en al leen door het accent op de verdediging te leggen kon Italië de nederlaag oht- gaan. Konsekwent opereerden de Azzu- ri met een viermans-voorhoedet de rechtsbuiten Trapattoni een zuivere kanthalf ging zelfs niet naar voren als zijn ploeg in de aanval was. Gelukkig voor Italië maakten ook de JoegoslavTërs de fout, die vrijwel alle midden-Europese teams maken. Steeds weer zochten zij het in kort spel. Steeds ook maakte een foute pass weer een einde aan die vaak fraaie combi naties. Gedurende tweemaal drie kwartier hebben de verdedigingen daardoor de strijd kunnen beheersen. Pas in de tweede helft van de verlenging viel het eerste doelpunt. Daarvoor zórgde Galic, de Joegoslavische midvoor. Uit een verdwaalde pass scoorde hij, geheel onverwacht. De kleine donkere Italiaan op de tri bune gaf het op. Tegen zoveel pech, te gen zo'n scheidsrechter hielp eenvoudig niets. De volksmenner-in-spé, die rtieer dan twee uur met bekkens zijn land genoten opzweepte met een luid I-t-a- 1-i-a, I-t-a-l-i-a, geloofde zelfs niet meer in een Italiaans doelpunt. Zijn enige vreugde was, dat de T.V.-cameras hem langdurig onder schot hadden genomen. Toch had hij ongelijk, want nog geen twee minuten later was de stand op nieuw gelijk. Stopper Patide Tumbu- rus, die na een scrimmage doelpuntte, werd er langdurig voor omhelsd. Toen volgden er nog tien minuten, waarin de uitgeputte spelers zich nauwelijks staande konden houden. Gelukkig dan ook maar, dat door het simpele gebaar van de grijze Italiaanse official de strijd beslist werd. Tot doelpunten ma ken waren de spelers nu eenmaal niet meer in staat nen niet? Wilma Rudolph had het ver diend met extra eerbetoon bij de eind streep ontvangen te worden. Amerika kon dus weer juichen na de sombere» zaterdag, die een fikse deuk in de atletiekpret van de Yankees gegeven had. Het bezat in de twintigjarige al tijd vrolijke studente een waardige ver tegenwoordigster op het erepodium. Amerika beleefde echter nog een triomf, een ongedroomde zelfs. He>t mocht ook de overwinning van Lee Calhoun, de zevenentwintigjarige directeur van een enorme kinderspeeltuin in de staat In diana, op de 110 meter hordon begroe ten. Wat de triomf nog grootser en zelfs indrukwekkend maakte, was dat met Calhoun twee andere Amerikanen op het erepodium verschenen om uit han den van Lord Burghley de Olympische, medailles te ontvangen. Dat was een ongedroomd succes. Dat betekende na melijk de zoveelste sportieve explosie waarmee een op grond van in het re cente verleden geleverde prestaties te recht gekoesterde illusie vernietigd werd en die ditmaal de Duitse Mann- schaft trof. Martin Lauer, de in Mün- chen aan de technische hogeschool stu derende houder van een sensationeel wereldrecord, dat eerst onlangs door Calhoun is geëvenaard, deswege kandi daat voor goud of zilver, werd niet al leen door Calhoun, maar ook door de Amerikanen May en Jones verslagen. De grootste triomf was echter voor Lee Calhoun persoonlijk. Hij werd met deze overwinning, evenals Glenn Davis op de 400 meter horden, de eerste at leet in de historie van de moderne Spe len, die twee keer het goud op de 110 meter horden groep. Des te sprekender is dit succes als men het verhaal van een sombere episode in zjjn atletiek- loopbaan kent. Want het heeft maar een haar gescheeld of men zou Calhoun niet op de Romeinse Spelen gezien hebben om er zijn suprematie te bevestigen. Een jaar geleden was Calhoun een beet je ondeugend geweest. Toen hü ruim anderhalf jaar geleden zijn charmante Suzanne trouwde, had hü een reclame televisiemaatschappij niet verboden van de huwelijksfestiviteiten een film pje te maken. Lee Calhoun moest op het matje komen bij de Amerikaanse atle- tiekleiders. Hij toonde zich ontwapenend onschuldig en bereikte ermee dat hij niet tot professional verklaard werd, maar e»r met een schorsing van een jaar van af kwam. Hordentechniek Maar kan een atleet zich een jaar van afwezigheid in de wedstrijdsport permitteren? Toen Calhoun terugkeer de, gaf men geen dollarcent voor zijn kansen. Had intussen Lauer niet het be faamde wereldrecord van 13.2 geves tigd! Calhoun verbaasde echter heel de atietiekwereld. Hij bleek sneller te zijn dan in 1956, toen hij Olympisch kam pioen te Melbourne werd. Na een in tensieve training bereikte hij boven dien weer spoedig zijn befaamde hor dentechniek, waarvan de specialisten beweren, dat die de beste der wereld is. En zo kwam er niet alleen een gela den, maar ook een Calhoun vol zelfver trouwen naar de Spelen, Spelenderwijs bereikte hij de eindstrijd waarin hij het had op te nemen tegen zijn landgenoten Willy May en Hayes Jones, zijn grote rivaal Martin Lauer, de Westindiër Gardner en Chistiakov. Calhoun kreeg het bijzonder zwaar. En niet zoals men verwachtte tegen Lauer. De Duitser bleef slechts veertig meter in het spoor van de Amerikaanse favoriet. Daarna stootte hij liefst drie (Advertentie) horden omver, raakte natuurlijk uit balans en raakte achter. De strijd om 't goud was echter nog niet beslist. Cal houn werd fel belaagd door zijn land genoot Willy May, de man op wie in de atietiekwereld van de States altijd wat geringschattend was neergekeken. May rekende nu af met hen, die altijd meesmuilden. Plotseling dook hij naast Calhoun op en zo sterk was zijn finish, dat Calhoun zich naar voren moest wer pen om nog een kans te hebben als eerste het lint te. breken. Languit viel hij in het gravel, bij het opstaan met een angstig vragende blik naar de aan komstjury kijkend. Calhoun moest ech ter wachten. De chronometers wezen voor nem en voor May dezelfde tijd (13.8) aan en nu zou de foto het laat ste woord hebben. Er was er overigens nog een die angstig rondkeek: Martin Lauer. Hij voelde zich helemaal niet zeker van de derde plaats. Eindelijk kwam de verlossende tij ding. Calhoun had het goud, May het zilver en... de veel kleinere Jones, voor wie het nemen van de horden dus de meeste moeilijkheden opleverde, was derde geworden, Martin Lauer greep ook naast het brons. Nog een sensatie leverde deze win derige dag op en die was nu weer niet zo prettig voor de Amerikanen. Men had in de States een verschrikkelijke haast met de naturalisatie van de charmante Tsjechische Olga Fikotova. U weet we.l, de Tsjechische discuswerp ster, die in Melbourne niet alleen Olympisch kampioene werd. maar ook straal verliefd op de Amerikaanse ko gelslingeraar Harold Connolly. Olga trouwde na veel diplomatiek-gewrie- mel-op-hoog-niveau met de geliefde Ha rold en mocht naar Amerika. Pas een maand vóór de Amerikaanse kampi oenschappen de wedstrijden die be slisten over de uitzending naar de spe len werd zij echter opgenomen in de kring van de Amerikaanse staats burgeressen. Olga verdiende prompt haar uitverkiezing voor Rome en sa men met Harold ging zij weer naar de. Spelen. Precies zoals haar echtge noot ging zij echter roemloos ten on der. Harold werd onttroond als Olym pisch kampioen door een Rus: hij ver speelde aan die Rus ook zijn Olym pisch record en werd slechts zevende. Olga werd nu onttroond door een Rus sin, zag haar record ook in Russische handen overgaan enwerd zeven de. Te.genover deze bittere pil stond voor de Amerikanen weer de vreugde om het Olympisch record, dat Otis Davis in zijn serie van de halve finales 400 meter vestigde. Daarmee stelde hij uiteraard zijn kandidatuur voor het goud. De opeenvolging van gebroken reputaties is voor ons alleen al vol doende. om Davis niet bij voorbaat tot de nieuwe titelhouder te proclameren. Er is echter nog een reden om niet voorbarig te zijn. Otis Davis heeft na melijk heel gevaarlijke concurrenten. De Zuid-Afrikaan Malcolm Spence bij voorbeeld, de man die de wereldrang lijst van dit jaar aanvoert. Voorts de Duitser Karl Kaufmann, tweede op die wereldranglijst en dan nog de sterke Indiër Mikla Singh, die zijn Europese toernee aan de vooravond van de Spe len vierde met de ene indrukwekkende triomf na de andere. Alleen de Duitser Kinder en de Amerikaan Young lgken niet in staat om in de eindstrijd een rol van betekenis te spelen. NAPELS, 5 sept. Een uniek incident heeft vanavond de Olympi sche officials in grote moeilijkheden gebracht. Een kwartier na het begin van de tweede helft van de licht- wedstrijd Italië-Joegoslavië, voor de halve finales van het Olympische voetbaltoernooi, viel plotseling het licht uit. Vijf minuten duurde het voordat de koortsachtig werkende technici de moeilijkheden hadden opgelost. Maar even daarna was het alweer mis. De getroffen voorzienin gen bleken toch niet zo degelijk te zijn uitgevoerd als de doodnerveuze officials wel gehoopt hadden. Op nieuw doofden de lichten. Opnieuw zorgden de toeschouwer», die overal op de tribunes fakkels ontstaken, voor een sprookjesachtig schimmen spel. Gelukkig was dat het einde van de moeilijkheden. De leden van het or ganisatiecomité, die in paniek de eretribune hadden verlaten, keerden op hun plaatsen terug, het spel kon weer beginnen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 7