Ben Verhagen is nog steeds een Olympisch Het onmogelijke gebeurde: regen over de Spelen Pakistan moeizaam een stap verder ONDANKS VOORTDUREND ZWAKKE WIND Rotterdammer met Helder 3e na taktisch knappe race OLYMPISCH ALLERLEI Telexmachines verstommen Spanje overmeestert keihard spelend Nieuw-Zeeland AMERIKA neemt de leiding over JAN DE VRIES geen voorzitter meer van FINA Zeilen Schieten Atletiek Tienkamp Geen hockeywedstrijd Nederland-Polen ZWAKKE HOCKEY- ARBITRAGE DINSDAG 6 SEPTEMBER 1960 PAGINA v Zwemprogramma verandert Zo nxirm het kan zijn in Rome en zo regenachtig, kil en ongezellig ineens. De hockeyspeler is blij met het koele water J-a^smaar de mannen op de techter foto beschermen zich tegen het hemelvocht zo goed als mogelijk is. Dat ge beurde gisteren laat in de middag en s a n voor de eerste maal tijdens deze Spelen een onweer losbarstte. (Speciale berichtgeving) NAPELS, 5 sept Terwijl de wind vlagen over de Olympische centra trokken, regenbuien neerkletterden en de temperatuur en kele graden daalde, was het in Napels tweehonderd ki lometer zuidelijker nog hetzelfde weertype als in de voorgaande dagen: zon en een zwakke westenwind. De klimatologische omstandigheden daar waren dus opnieuw ongunstig voor de Nederlandse zeilers, die gewend zijn aan „zwaar weer". Maar deson danks zag de verrassend goed zeilende Ben Verhagen kans om zijn positie in de Flying Dutchman klasse op deze Vijfde wedstrijddag belangrijk te ver beteren. Verhagen finishte na een goe de race als zesde. Hij staat nu, met een geringe achterstand op de Deen 'Fogh, met 4200 punten op de derde plaats in de algemene rangschikking. De andere Nederlanders traden niet op de voorgrond. Wim van Duyl werd bij de Draken tiende en Hans Slees- wijk, teleurstellend, bij de Finnjollen twee-en-twintigste. Hun kansen op Olympische prijzen waren overigens al nihil. Krachtige wind, waarop de hele Ne derlandse kolonie dit weekeinde hoop te, is uitgebleven. Een half uur vóór de aanvang der wedstrijden was de wind kracht zelfs niet meer dan drie meter per seconde; kort daarna liep zij op tot zes meter per seconde, zodat de be manningen ijverig in de weer gingen om hun uitgestoken lichtweer-zeilen te verwisselen voor doek, dat iets meer kan hebben. Het was op de schepen op eens een drukte van belang, want de tijd was kort. Vele bemanningen had den dan ook al een „natte rug" vóór de wedstrijden waren begonnen... De eerste wedstrijd van de combi natie Verhagen-Jaap Helder (ver vanger van Ger Lautenschutz) heeft dus een gunstig resultaat geha.d. Ver hagen kon het kennelijk goed vinden met zijn nieuwe fokkemaat. Er is dan ook alle reden om de laatste twee wedstrijden met vertrouwen tege moet te zien. De Rotterdamse garagehouder bleef na de start tactisch goed gezien in de buurt van de leider in de alge mene rangschikking, de Noor Peter Lunde, en beiden kozen de slag naar zee. Lunde liep daar iets van hem weg en bovendien verspeelde Verhagen bij het eerste merkteken twee plaatsen, omdat hij over stuurboord moest uit wijken voor de Italiaan Capio, die na het protest van vrijdag jl. vol rancune jegens de Nederlander is. Onze land- fenoot rondde als achtste, terwijl de opgroep geleid werd door Noorwe gen, Rusland, Denemarken en de Hon gaar Holenyi, die later de tweede plaats veroverde. De ruime rakken brachten geen verandering, evenmin als het tweecje kruisrak. Pas in het volgende voordewindse rak kreeg Ver hagen opnieuw aansluiting met de kop groep en door prima te sturen en goe- muilmimumui (Van onze Romeinse correspondent) T Tij heet Rik de Sonay en in r~i Rome is hij overal hekend als •*- mijnheer O.K. Hij heeft tegen alle zwem- en polokampioenen dei Olympische Spelen gezegd, dat zij niet onverdienstelijk te water waren gegaan. Zij hadden machtige records gebroken, fraai gedoken, fors ge- polo'èd. „Maar", zei Rik, „kunnen jul lie ook zwemmen? Daarmee bedoel ik zwemmen" De atleten hebben ge lachen. „Zwemmers", zei een sport- psycholoog, „zijn door de bank een voudig en ongecompliceerd. Daarom lachen ze". Durven jullie tegen mij te zwemmen?" Er is een Romein bij gekomen en die gebaarde van achter Riks rug van nee van niet op in gaan. De Sonay is geen Houdini, Hij Werkt niet met ingewikkelde trucs of met bijna bovenmenselijke krachten. Deze Belg zwemt, als hij niet foto grafeert. In het hartje van de winter. Wanneer de tramontana blaast en de Tiber een wilde bergstroom is, pleegt hij voor de aardigheid van een brug te springen en gaat de kwade rivier te lijf. Al jaren De stad leeft met hem mee en daarom staat er dan tot vreugd van jong en oud een foto van hem in de krant en een pittig stukje sportnieuws. Mr O.K. te water". De periodieke kop. Rik O.K ae Sonay heeft tijdens de Spelen de wereldmeesters voor laten gaan. Op een tribune zag hij in span ning toe. Eerst na het einde hunner Wedstrijden zette hij zijn beste been tje spelenderwijs voor. Het wdter van de oude stroom is mild op het ogen- mik, de Tiber houdt zich in 'zijn xomerbed de temperatuur schommelt otn de 30 graden maar de klippen en draaikolken blijven gevaarlijk, als altijd. „Kom mee, ik zal jullie wat laten zien". Vele van die aardige Olympische cracks, verschillende offi cials, zelfs leden van Olympische comité's, hebben De Sonay naar de Tiberoever gevolgd Bij de Duca d'Aostabrug liet hij zich vakkundig boeien, armen langs het lichaam, be nen tot voorbij de kuiten aan elkaar. Daarna werd hij verpakt in een net, dat als een zak om zijn lichaam sloot. Alleen zijn voeten kon hij ivat be wegen. Als pikante bijzonderheid moet vermela worden, dat er deze maal geen bootje in de buurt was. De Sonay had de waterpolitie niet ge waarschuwd. De Olympiërs zeiden, dat het waanzin was; de Romeinen, die hun vereerde vijand, de Tiber, sinds 753 v. Chr. kennen, hielden hun hart vast. Maar Rik wilde laten zien, wat hij nu onder zwemmen verstond. Hij heeft dit zeven km lang gedaan, door stroomversnellingen, kolken en onder gevaarlijke bruggen door. Om 11.15 uur begon het, om 13.15 uur werd hij door de politie bij de Traste- verebrug „uitgeleide gedaan" met een bevel en een haak. Daarmee had hij zijn record van 5 km gebroken. „Want met een Olympiade moet je eruit halen, wat er in zit en bovendien heb ik daarvoor niet eens al mijn kansen gehad, want ze hebben mij eruit gehaald'De politie zal stellig in dit geval het proces-verbaal wel seponerenzoals dat heet. Wij vroe gen onze Beneluxlandgenoot, waarom hij zulke grappen uithaalde. Rik zei: Natuurlijk heb ik er schik in, maar ik wil vooral de mensen bewijzen, dat het water niet gevaarlijk is, ook niet in moeilijke omstandigheden. Je kunt het baas. Dat versta ik onder zwem men". De Sonay is 62 jaar. de slagen te maken werd hij uiteinde lijk nog zesde. Zijn achterstand in het algemeen klassement op de Deen Fogh is nu slechts 58 punten. Van Duylhandicap Wim van Duyl heeft bij de Draken duidelijk een handicap. Zijn schip is bij het lichte weer beslist trager dan de boten van Italië, Argentinië, Grieken- land en nog enkele andere landen, die gebouwd zi)n door de Deen Boressen en een kleine afwijking in de romp heb ben. De Nederlander startte ook dit maal weer goed het was overigens de tweede start, vrijwel alle schepen moesten bij de eerste worden terugge roepen op kop, met vrije wind over bakboord en de slag naar zee. Maar hij verloor "deze positie snel. De nemarken, Noorwegen, Groot Brittan- nië, Ierland, Argentinië en Finland pas seerden hem en bij het eerste merkte ken lag van Duyl dan ook in zevende positie. De Italiaan Cosentino kwam toen niet meer in het spel voor. Deze wilde direct na de start over stuur boord draaien om de westwal op te zoeken, doch hij had zich daarbij to taal op de situatie verkeken. Van de kopgroep konden Ierland en Frankrijk zich op het tweede kruisrak niet handhaven, terwijl ook Van Duyl steeds meer moeite had om de snel lere schepen achter zich te houden. Hij werd uiteindelijk tiende. In de slot fase werden de Deen en de Noor nog van kop verdrongen door de Brit Mann, die als eerste finishte, en de Argentijn Salas Chavez, tweede in de algemene rangschikking. Hans Sleeswijk maakte bij de Finn jollen, zoals vele anderen, de slag naar zee, wat hem slecht bekwam. Hij raak te al achter bij zijn groep, die boven dien nog een achterstand kreeg op o.a. de Deen Elvstroem en de Belg Nelis, die over stuurboord naar wal waren gegaan. Sleeswijk kwam als achttien de bij het eerste merkteken en verspeel de op het tweede kruisrak nog vier plaatsen. Op het laatste kruisrak werd fel gestreden om de overwinning, die tenslotte naar Albury, de vertegenwoor diger van de Bahama's ging. Elv stroem, ditmaal vijfde, is in deze klas se al zeker van de eindzege. ROME, 6 sept. Gregory Peck, die een paar dagen wil uitblazen van film opnamen in Londen, maak. van de ge legenheid gebruik wat van de Olympi sche Spelen te zien. Gisteren bracht hij een bezoek aan de Australische atleten. Met een strohoed op poseerde hij voor de fotografen in gezelschap van de zwemmer John Konrads en de midden afstandsloper Herb. Elliott. „Ik heb met hem kennis gemaakt toen ik in Melbour ne was om „On the beach" te filmen. Daarom vond ik het leuk hem hier nog eens op te zoeken," aldus Peck. In het Olympisch dorp blijkt de liefde niet alleen snel, maar ook jong te ko men. Sergio Ótolina, 18 jaar, lid van een Italiaanse estafetteploeg, en Donata Govoni, 15 jaar, lid van de Italiaanse damcsestafetteploeg, hebben heden be kendgemaakt, dat zij voornemens zijn „over enkele jaren" met elkaar te trou wen. De Italiaanse sprinter Livio Berruti, die de 200 meter hardlopen won, zou graag met zijn verloofde over zijn over winning praten. Zij bevindt zich echter op drieduizend kilometer afstand. Ber ruti, die tijdens atletiekwedstrijden in Moskou kennis maakte met Tania So- fianovoi, hoopt haar dezer dagen aan de telefoon te krijgen, om de mogelijkheden te bespreken aan de Russische autoritei ten toestemming voor hun huwelijk te vragen. Berruti geniet weinig rust van de Ita liaanse pers. Om foto's van hem te krij gen, volgt de pers haar nieuwe idool tot in de nachteliike uren. Op de handtekeningenmarkt bij het Olympisch dorp is de signatuur van de Australische zwemmer John Devitt het meest waardevol: 300 lire. Oorzaken zijn de grote vraag en het geringe aanbod. Het kost veel overredingskracht Devitt ertoe te brengen zijn handtekening te zetten. Het aantal bewoners van het Olym pisch dorp met buikpijn was de laatste dagen opvallend groot. De trainers zijn inmiddels achter de oorzaak gekomen: het eten van te veel rozijnen. ROME, 6 sept. De wedstrijd Ne derland-Polen, die voor vandaag op het programma stond met ais inzet de plaat sen 9 tot en met 12 in het Olympische hockeytoernooi, is niet doorgegaan, daar de Poolse ploeg reeds naar huis is ver trokken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii (Speciale berichtgeving) ROME, 5 sept. Vanmiddag om drie uur gebeurde dan eindelijk, wat de tien duizenden buitenlanders in dit door zon verwende Italië langzamerhand voor onmogelijk hadden gehouden. Uit de be trokken hemel sloeg na enkele flinke windstoten opeens een fikse regenbui los, die de Romeinen haastig deed weg schuilen en voor de donkerverbrande Nederlanders herinneringen opriep aan het eigen land. Het duurde maar kort, nauwelijks drie minuten. Maar de ver dorde velden kregen weer een frisse kleur, het stof werd neergeslagen en Ro me had weer een onderwerp voor het gesprek-van-de-dag. Want over de Spe len is men hier langzamerhand wel on geveer uitgesproken Het bleef niet bij die korte regenbui. Later op de middag betrok de lucht nog meer. De hemel kreeg in het sche merdonker een merkwaardige groen grijze kleur en omstreeks kwart voor zes ontlaadde zich boven de Italiaanse hoofdstad een felle onweersbui, die ge paard ging met slagregens. Door blik seminslag in de omgeving van Rome werd in het Olympisch perscentrum de netspanning enkele minuten uitgescha keld. De lichten doofden en het geluid van de ratelende telexmachines ver stomde, tot verbijstering van de meeste journalisten, die juist in nerveuze span ning aan hun dagoverzichten waren be gonnen. Het Olympisch programma werd nau welijks gestagneerd. De hockeyers had den juist hun kwart-finales beëindigd en in het Olympisch stadion waren de be langrijkste finales al afgewerkt. Blikseminslag Tijdens het onweer, dat een van de zwaarste was die de Romeinen zich her inneren, sloeg de bliksem in een blok woningen van het Olympisch dorp, tot grote consternatie van bewoners. Een muur werd gedeeltelijk vernield, en brokken steen en cement vielen twee verdiepingen omlaag. Maar niemand werd gewond en de schade was niet groot. Tal van atleten vonden hun kamers drijfnat, toen ze terugkwamen van de wedstrijden of van de training. Ze la ten hun vensters altijd open staan we gens de hitte. goud zilver bronf Verenigde Staten 21 13 13 Rusland 21 12 14 Italië 10 7 5 Duitsland 8 14 7 Australië 5 6 5 Hongarije 4 7 3 Turkije 3 0 0 Polen 2 4 8 Tsjechoslowakije 2 1 3 Nieuw-Zeeland 2 0 0 Groot-Brittannië 1 3 9 Roemenië 1 1 5 ZWeden 1 1 2 Bulgarije 1 1 1 Oostenrijk 1 1 0 Denemarken 1 0 1 Japan 0 3 3 België 0 2 1 Frankrijk 0 1 2 Nederland 0 1 2 Zwitserland 0 1 1 V.A.R. 0 1 1 Zuid-Afrika 0 1 1 Joegoslavië 0 1 0 Canada 0 1 0 Ghana 0 1 0 Finland 0 0 2 Brazilië 0 0 1 Mexico 0 0 1 Iran 0 0 1 Jamaica 0 0 1 Argentinië 0 0 1 weer ontstond het doelpunt uit een strafcorner, een van de vele in deze wedstrijd, waarvan Spanje veruit het grootste aantal mocht nemen. Hadden de Nieuwzeelanders, die met hun kei harde spel in de „struggle for life" de wetten van sportiviteit meermalen overtreden, tot dan alle strafcorners kunnen opvangen, ditmaal reageerden de verdedigers te traag. Langzaam rolde de bal in de uiterste hoek, met zeer gemengde gevoelens nage staard... De beste ploeg, die vooral in de twee de helft een grote veldmeerderheid had, maar telkens stuitte op de hechte Nieuwzeelandse verdedigingsgordel, waarin ieder als tot de tanden gewa pend was, had gezegevierd. Maar hoc key, neen, daarmee had deze wed strijd weinig uit te staan. Daarvoor overheerste te veel de brute kracht, waartegen de Nederlandse scheidsrech ters, de heren Elgershuizen en Balle- goyen de Jong, onvoldoende optraden. Iilllllllllllllllllillllllllllllillilillliililliiilililiiiililllilllililllllll illtlllllllllllllllllllllllllillllliilililllllllllllllllllllllllllllilllllilti Puntenklassement De puntenrangschikking luidt: 1. Rus land 385,5; 2. Ver. Staten 355,5; 3. Duits land 219,5; 4. Italië 171; 5. Australië 116; 6. Hongarije 112; 7. Polen 98,25; 8. Groot- Brittannië 86,25; 9. Tsjechoslowakue 51,25; 10. Roemenië 50,5; 11. Zweden 39; 12. Nederland 35,75. ROME. 6 sept. Tijdens het congres van de FINA ziin ten aanzien van het Olympisch zwemprogram ma enkele belangrijke besluiten genomen. In plaats van 100 me ter rugslag heren zal voortaan 200 meter rugslag worden gezwommen. Voorts zal het I.O.C. worden verzocht de volgende nummers aan het Olym pisch programma toe te voegen: 400 meter wisselslag dames en heren; 4 x 100 meter vrije sla" heren, 200 me ter vrije slag dames en heren, 100 me ter schoolslag heren en 100 meter vlin derslag heren. Bü de bestuursverkiezingen werd de aftredende president, onze landgenoot Jan de Vries, vervangen door de Ame rikaan Max Ritter. Tot secretaris werd in de plaats van de Zweed Sallfors ge kozen de Japanner Abe en als penning meester in de plaats van de aftredende Engelsman Fern, diens landgenoot E. J. Scott. Als vice-presidenten koos het congres de heren Jan de Vries, Berge Phillips (Australië), B. Sallfors (Zwed.) en Bela Rajki (Hong.). fer Johnson (VS) 4647 pt. 2. Vang Chuan Kwang (Formosa) 4592 pt. 3. Grogorentz (Did.) 4077 pt. 4. Suutari (Finl.) 4031 pt 5. Kuznetsov (Rusl.) 3999 pt. 6. Kamer beek (Ned.) 3949 pt. 10. Tlmme (Ned.) 3817 pt. 5e Race Flying Dutchman 1. Sirene, stuurman Lunde (Noorw.) 2 uur 10 minuten en 4 seconden. 2. Bala ton, Holenhi (Hong.) 2.11.17. 3. Nokaut, Sholkolnikov (Rusl.) 2.12.40. 4. Peri, But ler (Rhod.) 2.12.45. 5. Skum, Hans Fogh (Denem.) 2.13.47. 6 Daisy, Ben Verhagen (Ned.) 2.13.49. 7. Fantasio, Siegenthaler (Zwits.) 2.14.16. De Duitser Mulka, die in de vijfde ra ce als negentiende was gefinisht, werd door de wedstrijdleiding gediskwalifi ceerd. Klassement 1. Noorwegen 5659 pt. 2. Denemarken 4258 pt. 3. Nederland (Verhagen) 4200 pt. 4. Groot Brittannië 4124 pt. 5. Rhodesië 4085 pt. 6. Nieuw Zeeland 3827 pt. 5e Race finnjollen 1. Bahamas 1.52.15. 2. Australië 1.52.40. 3. België 1.52.43. 4. Ierland 1.52.56. 5. De nemarken 1.54.18. 6. Verenigde Staten I.54.55. 21. Nederland. Klassement 1. Denemarken 6.526. 2. Rusland 4.824. 3. België 4.687, 4 Brazilië 4.53.1, 5. Frank rijk 4.000. 6 Bahamas 3.944. 25 Neder land. 5e Race draken 1. Salamander, stuurman Mann (G.B.) 2.34.37. 2. Tango, Salas (Arg.) 2.34.41. 3. Chok, Birch (Den.) 2.35.16. 4. Nirefs, Prins Constantijn (Griek.) 2.35.46. 5. Lett, Cristdnsen (Noorw.) 2.35.54. 10. Trintel II, Van Duyl (Ned.) 2.37.59. Klassement 1. Italië 5318 pnt. 2. Argentinië 5183 pnt. 3. Griekenland 5104 pnt. 4. Canada 4724 pnt. 5. Groot-Brittannië 3891 pnt. 6. Denemarken 3195 pnt. 7. Nederland (Van Duyl) 3071 pnt. Vry geweerschieten 1. en Olympisch kampioen: Kammerer (Oost.) 1129 uit een mogelijk aantal van 1200 treffers. 2. Spillmann (Zwits.) 1127. 3. Borisow (Rusl.) 1127. 4. Yolonen (Fin land) 1126. 5. Itkis (Rusl.) 1124. 6. Stibo- rik (Tsj.-Sl.) 1123, 7. Foster (VS) 1121. 8. Kervinen (Finland) 1117. 9. Krebs (Hong.) 1116. 10 Hollenstein (Zwits.) 1115. De vreemde haartooi van de atleet Sing uit Indië trekt erg de aandacht, maar zijn uitstekende verrichtingen op de 400 meter al evenzeer. (Van een speciale verslaggever) j. De halve finales |Mi8pyBaiw8iTK«.. van het Olympisch hockeytoernooi kun- nen beginnen. De ff vier deelnemende M ffivAl I landen zijn bekend: Groot-Brittannië en Spanje. Een sensa- tionele wedstrijd 'Èl-iT vvas die tussen Ke- jfu JT nya en de Britten. \sssM Na totaal 128 minu ten spelen viel ein delijk het beslissende doelpunt, dat wil zeggen in de zesde verlenging. Indië kwam met de hakken over de sloot te gen Australië, dat verdedigend bijzon der sterk speelde. Ook hier moest er een verlenging aan te pas komen. In de 18e minuut daarvan kwam het win nende doelpunt voor de Indiërs uit een strafcorner. (I0). Pakistan bereikte tegen Duitsland een benauwde overwin ning (2-1), terwijl Spanje tot de laatste vier doordrong dank zij ook al weer een doelpunt in de verlenging. In de halve finale speelt Groot Brittannië tegen In dië en Spanje tegen Pakistan. Austra lië, Kenya, Duitsland en Nieuw-Zee land spelen om de vijfde tot en met de achtste plaats. De Belgische arbitrage, bestaande uit de heren Asselman en De Bour- guignon heeft haar stempel gedrukt op de derde kwartfinale, die ging tus sen Pakistan en Duitsland. Twee doel punten kwamen op het scorebord van beide ploegen een die tot heftige reacties aanleiding gaven. Bij de Pa kistani zelfs tot protesten, die met druk ke gebaren kenbaar werden gemaakt. De technisch superieure Pakistani kwamen in de 22e minuut door een doelpunt van Wameed Abdul, waarbij de Duitse defensie enkele blunders maakte, tot een verdiende voorsprong van 1-0, welke zij konden handhaven tot de 21e minuut na de rust. Toen schoot Delmes uit een strafcorner de bal goed in. De doelman was versla gen, maar een van de Pakistaanse ver dedigers stopte de bal op de lijn met het been. De Belgische arbiter was echter onvermurwbaar en wees subiet naar de middenstip: 1-1. Het winnende doelpunt ontstond indi rect uit een strafcorner, waarbij Ulle- rich met de hand de hoog ingeschoten bal keerde. „Strafbully", besliste de scheidsrechter. UUerich en Ahmed Na- seer bonden de strijd aan. UUerich won beide keren het duel, maar beide keren op onreglementaire wijze. De scheidsrechter strafte de overtredin gen af met een doelpunt, dat beslissend zou blijken te zijn. Want ondanks krach tige inspanningen slaagden de Duit sers er nu niet meer in de score recht te trekken. Spanje heeft zich als vierde land ge kwalificeerd door een zege op Nieuw- Zeeland, de overwinnaar van Neder land. Ook nu weer viel de beslissing in de verlenging, ditmaal na 16 minuten en Finale 200 meter dames 1. en Olympisch kampioene Wilma Ru dolph (VS) 24,0 sec. 2. Jutta Heine (Did.) 24,4. 3. Dorothy Hyman (G.B.) 24.7. 4. Maria Itkina (Rusland) 24,7. 5. Barbara Janiszewska (Polen) 24,8. 6. Giuseppe Leone (Italië) 24,9. 400 meter heren Halve finales: le serie: 1. Davis (VS) 45.5 (nieuw Olympisch record) 2. Singh (India) 45.9. 3. Kinder (Did.). 4. Bright- well (Eng.) 46.1. 2e serie: 1. Kaufmann (Did.) 45.7. 2. Spence (Zuid Afrika) 45.8. 3. Young (VS) 46.1. 4. Amu (Nig.) 46.6. Finale 110 meter horden 1. Lee Calhoun (VS) 13,8 sec. 2. Willy May (VS) 13,8. 3. Hayes Jones (VS) 14,0. 4. Martin Lauer (Did) 14.0. 5. Keith Gard ner (Jam.) 14,4. 6. Christiakov (Rusland) 14,6. Finale discuswerpen dames 1. Nina Ponomareva (Rusl.) 55,10 m. (Olympisch record). 2. Tamara Press (Rusl.) 52,59. 3. L. Manoliu (Roemenië) 52,36. 4. K. Hausmann (Did.) 51,47. 5. A. Kuznecova (Rusl.) 51,43 6. Earlene Brown (VS) 51,29. 100 meter 4e serie: 1. Johnson (VS) 10,9 sec. 2. Eef Kamerbeek (Ned.) 11,3 800 pnt. 3. Randhawa (Indië) 11,6. 4. Stulac (Can.) 12,0. 5e serie: 1. Kolnik (Z.-Sl.) 11.2. 2. Herman Timme (Ned.) 11,3 800 pnt. 3. Buchel (Lichtenstein) 11,5 4. Diachkov (Rusl.) 11,6. Verspringen 1. Yang Chuan Kuang (Formosa) 7,46 m. 2. Rafer Johnson. 3. Eef Kamerbeek. 7.21 m. 4. Hans Muchitsch (Oost.). 9. Herman Timme 6.93 m. Kogelstoten 1. Rafer Johnson 15,82. 2. Seppo Suu tari (Finl.) 14,96 m. 3. Markus Khama (Finl.) 14,55 m. 4. Kuznetsov (Rusland) 14,46 m. 9. Kamerbeek 13,76 m. 16. Tim me 13,19 m. 400 meter Vierde serie: 1. Kamerbeek 51,1 sec. 2. Muchitsch 51,3. Zesde serie: 1. Meier (Did.) 49,5. 2. Diachov 50,7. 3. Timme 51,2. Hoogspringen 1. Yang Chuan Kwang en Randhawa (Indië) 1,90 m. 6. Timme 1,83. 10. Eef Kamerbeek 1,80 m. De stand na de eerste dag luidt: 1. Ra-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9