Wachtmeester staat terecht wegens aannemen van gift Jaarlijks sterven zeshonderd Nederlanders aan astma Herbegrafenis van stoffelijk overschot mgr. P. Savelberg Biografie over Johan van Oldenbarneveldt Luchtvaartshow op Farnborough In hoger beroep opnieuw zes maanden geëist PTT-beambte vult clubkas aan Muntsanering voltooid Financiële actie voor stichting van behandelingscentra Vrouw doodt haar pasgeboren kind Bloemen, zómaar Heerlen eert grote stadgenoot met speciale grafkapel Harlingse jeugd speelt met munitie Jongeman valt van melkwagen Elektronische administratie PRISMA 'n volmaakt begrip in oliestook WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1960 PAGINA 3 i Kind valt uit trein; slechts licht gewond Kleuter verdronken Twaalf maanden geëist Laatste kans omwisseling oude geldstukken Examens Volledige bekentenis na voortgezet verhoor Ambassadeur mr. Helb naar Moskou vertrokken Na val van zes meter overleden OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE VOORNAAM EN AANGENAAM Opgehaald bij bagger- werkzaamheden Fiscus verhuist voor deel naar Apeldoorn Den Haag biedt te weinig expansiemogelijkheid Ongelukken op de weg Onvoorzichtige kinderen bij aanrijding gedood Staatssecretaris opent instituut in Rotterdam Onze „liof"- horloger! {mm AMSTERDAM, 7 september De procureur-generaal by het Gerechtshof heeft gisteren in hoger beroep tegen een 46-jarige geschorste wachtmees ter der le klasse van de verkeers- groep Amsterdam der rijkspolitie we gens het tezamen met een collega aan nemen van een gift (25 gulden) van een verkeersovertreder, wetende dat deze hun gegeven werd teneinde hen te bewegen in strijd met hun plicht te handelen, bevestiging van het recht- bankvonnis zes maanden gevangenis straf met aftrek geëist. De verdachte, die evenals voor de rechtbank met klem bleef ontkennen, behoorde tot de groep van vijf wacht meesters, die wegens het aannemen van steekpenningen van het publiek door de rechtbank werden veroordeeld tot straffen variërende van vier tot vijftien maanden met aftrek. In de avond van de 30ste juli van het vorig jaar hadden verdachte die patrouillecommandant was, en zijn in middels ontslagen jongere collega op de rijksweg Amsterdam-Utrecht twee wagens aangehouden. Een daarvan, waarmede een autosloper van de au tomarkt te Utrecht naar de hoofdstad terugkeerde, vertoonde allerlei techni sche gebreken en was volgens de jong- UTRECHT, 7 sept. Gisterenmid dag is tussen Ommen en Mariënberg een 4-jarig meisje uit een trein geval len. Een 12-jarig zusje zou haar naar het toilet begeleiden, maar vergiste zich in de deur, waardoor het kind naar buiten viel. Ogenblikkelijk werd er aan de noodrem getrokken. Toen men het kind langs de rails vond bleek, dat het slechts lichte verwondingen had op gelopen. UTRECHT, 7 sept. Gisteren is het tweeëneenhalf jarig jongetje Roelof van Weerden verdronken in een vijver na bij de- Johan Beenlaan. De kleuter was in de buurt van de vijver met een ouder broertje aan het spelen en is daarbij te water geraakt. Een passerende kolen handelaar heeft het kind uit de vijver gehaald en kunstmatige ademhaling toegepast, maar tevergeefs. Op Farnborough in Engeland wordt deze week de jaarlijkse lucht vaartshow gehouden. Boven een der nieuwe Engelse vliegtuigen de Vul can mark 2. Hiernaast de „Vertol", een machine die loodrecht kan dalen en opstijgen dank zij een batterij straal motoren, in de romp, welke naar bene den gericht staan. Het is voor het eerst, dat dit vliegtuig zijn mogelijkheden aan het publiek heeft gedemonstreerd. ste wachtmeester en de autosloper niet veel meer dan een wrak. In de patrouillewagen was tijdens het gesprek van de jongste wachtmees ter met de autosloper, waarbij verdach te achter in de auto zat de opmerking gemaakt „als het je wat waard is leg dan rnaar een „geeltje" in het dash boardkastje, dan ben je eraf" De jong ste wachtmeester zei, dat bij hem het plan was opgekomen en verdachte de tip aan de autosloper had gegeven, die het bankbiljet had neergelegd. Ver dachte, die dit alles ontkende, zeide niet te hebben geweten dat zijn colle ga geen proces-verbaal had opgemaakt tegen de autosloper. Volgens de raadsman was het ini tiatief in deze zaak van de jongste wachtmeester uitgegaan en op diens twijfelachtige getuigenverklaring kon naar zijn mening geen veroordeling volgen. Uitspraak 20 september. ALKMAAR, 7 sept. Een voormali ge P.T.T.-beambte, die in zijn vrije tijd penningmeester was van een handbal- club in Den Helder, kreeg omdat de contributie van zijn vereniging zo slecht binnenkwam een kastekort van zeshon derd gulden. Dit tekort werkte hij eind 1959 weg met gelden, die hi) als loket ambtenaar van de P.T.T. onder zich had. Hjj zou dit gedaan hebben met het voornemen dit geld weer in de P.T.T.- kas terug te storten, als de contributie weer binnen zou komen, maar de con tributie kwam niet binnen en zo bleef de man het ene gat stoppen met het andere. Totdat er begin 1960 in de P.T.T.-kas een tekort van negenhonderd gulden werd geconstateerd. Verdachte stond gisteren terecht. De officier van justitie bij de rechtbank, mr. dr. J. Vellinga, eiste twaalf maan den met aftrek van voorarrest, waar van vier maanden voorwaardelijk. De verdediger, mr. H. Scholten, pleitte cle mentie voor verdachte, die inmiddels bij de P.T.T. is ontslagen. DEN HAAG, 7 sept. Met de intrek king van het zilveren dubbeltje is de laatste vooroorlogse munt uit de Neder landse pasmuntcirculatie verdwenen. Van alle oude munten, die sinds de tot standkoming van de muntwet 1948 bui ten omloop werden gesteld, is tot dus verre 88'/i procent naar 's Rijks munt teruggevloeid, aldus deelt het ministe. rie van Financiën mede. Het is gebleken, dat hoe kleiner de waarde der coupures was, hoe gerin ger het percentage van het aantal mun ten, dat terugkeerde. Zo is van de klein ste munten ongeveer 50 procent inge wisseld. Het totale percentage van 88'/» procent is vrij hoog als in aanmerking wordt genomen, dat zich onder de in getrokken coupures stukken van typen bevinden, die meer dan een eeuw (zilveren kwartjes en dubbeltjes) en ruim driekwart eeuw (bronzen 2'A>-cent, 1- en '/s-cent) in gebruik zijn geweest. Uiteraard is het aantal munten, dat in deze lange reeks van jaren door allerlei omstandigheden verloren is ge gaan, in totaal niet onaanzienlijk. Hier- bu moet echter rekening worden gehou den met het feit, dat gedurende de laatste oorlog vermoedelijk vrij vee) munten als gevolg van de toen heer sende materiaalschaarste door het pu bliek aan hun eigenlijke bestemming zpn onttrokken. Nu de sanering van het Nederlandse muntwezen geheel is voltooid zal van 12 september tot en met 19 november 1960 voor de laatste maal de gelegen heid worden opengesteld tot inwisseling yan alle sedert 1948 buiten omloop gestelde munten, te weten: (4 ct (brons) 1 ct (brons en zink), 2% ct (brons en zink), 5 ct (cupronikkel en zink), 10 ct (zilver en zink), 25 cent (zilver en zmk), V, gld, I gld en 2'/. gld. LEIDEN, 6 sept. Geslaagd voor examen staathuishoudkunde en statis tiek m.o., H. van der Woude, Vlaardin- gen en H. Zoeteman, Geldermalsen. AMSTERDAM, 7 september - Vijf procent van de Nederlandse bevolking lijdt aan astma-bronchiale. Van deze 550.000 gevallen zijn er slechts honderd duizend geregistreerd, omdat de ast ma-patiënt doorgaans zijn lijden zo mo gelijk maskeert in een poging de na delen van zjjn kwaal in de maatschap pij te ontgaan. Ieder jaar sterven ge middeld zeshonderd Nederlanders aan bronchiaal astma, een hoger sterfte cijfer dan voor tuberculose. Boven dien zijn ca. 2500 astma-lijders inva lide. Deze gegevens heeft de voorzitster van de „Nationale stichting voor Ast ma-behandelingscentra" jkv. M. van Riemsdijk gistermiddag openbaar ge maakt ter illustratie van de grote nood onder de talloos vele lijders aan deze ziekte. De oorzaak van deze kwellen de kwaal is nog duister. De psyche heeft een overwegend aandeel in de ziekte, zodat aan de psycho-somati- sche behandeling der patiënten volle dige aandacht dient te worden ge schonken, aldus jkv. Van Riemsdijk. Broodnodig is de oprichting van in stituten met een centrale behandelings- mogelijkheicf. Astmatici kunnen daar poliklinisch individueel worden behan deld door een team van artsen en spe cialisten met behulp van de meest mo derne apparatuur. De Nationale Stich ting, die uitgaat van de Vereniging tot Bevordering van de Belangen van Ast matici, heeft reeds een aantal plannen hiervoor in portefeuille. Het ont breekt haar echter aan financiën om deze plannen te realiseren. Zaterdag 17. september begint de stichting een nationale actie ter ver krijging van de nodige financiële mid delen. Deze behandelcentra zijn vooral nodig in de grote steden. Elk centrum EEMNES, 7 sept. Reeds enige tijd circuleerde onder de inwoners van Eem- nes het gerucht, dat een baby na de geboorte op mysterieuze wijze zou zijn verdwenen. De politie, die zekerheid in deze zaak wilde hebben, nam de ver dachte, een 28-.jarige vrouw, in verhoor. De vrouw bekende in de nacht van 19 op 20 augustus haar pasgeboren kind te hebben vermoord. Het lijkje werd door de rijkspolitie op aanwijzingen van de vrouw gevonden in een vuilnisbak, die was geplaatst in een bergruimte van een kerk te Eemnes- Buiten. Wat de vrouw heeft bewogen een dergelijk misdrijf te plegen is uit het on derzoek nog niet komen vast te staan. Haar 29-jarige echtgenoot heeft aan het gebeurde geen deel gehad. Hij was zelfs onkundig van het feit dat zijn echtge note in verwachting was. De vrouw wendde namelijk tegenover haar man en de buurtbewoners buikklachten voor. Het echtpaar is ingesloten op het La- rense politiebureau in afwachting van voorgeleiding voor de officier van justi tie te Utrecht. Het één jaar oude zoon tje van de echtelieden heeft onderdak bij zijn grootouders. Bij het verhoor dat de rijkspolitie af nam waren ook de Utrechtse officier van justitie en dr. J. Zeldenrust aan wezig. Na een volledige bekentenis te hebben afgelegd deelde de vrouw de po litie mede, dat zij het stoffelijk over schot had begraven in de tuin achter haar woning aan de Wakkerendijk. In schijn- werperlicht werd toen gestart met graaf werkzaamheden. Echter zonder enig resultaat. De vrouw werd hierop op nieuw in verhoor genomen. Eerst toen vertelde zij de politie dat zij het lijkje had verborgen in een vuilnisbak in het kerkgebouw. SCHIPHOL, 7 sept. De onlangs be noemde Nederlandse ambassadeur in de Sovjet-Unie, mr. H. A. Helb. is gis teren per vliegtuig van Schiphol naar Moskou vertrokken. De heer Helb aan vaardde zijn functie in de Russische hoofdstad begin augustus. Hij was daar na enige tijd in Nederland terug, ten einde de conferentie van ambassadeurs in Den Haag bij te wonen. kost naar schatting 500.000 gulden. Het stichtingsbestuur zal advertenties plaatsen en brieven doen uitgaan naar het bedrijfsleven, waarin gelden voor dit doel worden gevraagd. LEEUWARDEN, 7 sept. Tijdens het optakelen van machine-onderdelen is de negentienjarige hulpmonteur G. F. Hollander gistermiddag in het ge bouw van het provinciaal elektriciteits bedrijf van een zes meter hoog gele gen platform gevallen. De jongeman is 's avonds in het diaconessenhuis aan zijn verwondingen bezweken. Het on geluk ontstond, doordat H. zijn even wicht tijdens de werkzaamheden ver loor. Hij brak bjj de val zijn linker bovenbeen, zjjn linkerelleboog en liep bovendien een bekkenfractuur op. Advertentie Weet U dat buitenlanders ons benijden om de bloemenweelde, die ons hier heel het jaar voor weinig geld geboden wordt? Wij zijn rijk, wat dat betreft! Reden temeer om er veel van te profiteren. Reden temeer, meneer, om Uw vrouw ook eens onverwacht gelukkig te maken met een liefdesbetuiging in kleurige, fleurige vorm. Natuurlijk is dit geen etiquette- voorschrift, maar het is wel „goede toon" om ook eens iets aardigs te doen als het niet officieel verwacht wordt, als het géén moederdag, trouwdag, verjaardag of ik-heb-wat-goed- te-maken-dag is! Bloemen, zómaar "Weet U wat ook „goede toon" is? Gladstone sigaretten presenteren. Want Gladstone is - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt. 20 STUKS F 1.- (Van onze Limburgse redacteur) HEERLEN, 7 sept. Op de feest dag van Maria's geboorte zal het stof felijk overschot van de grote Heerlen- se priester mgr. P. J. Savelberg, stichter van de congregatie van de kleine zusters van St. Jozef en van de broeders van St. Jozef en oprich ter van tal van instituten voor de la dende mens (o.a. Heerlens ziekenhuis en instituten voor debiele kinderen te Heel, Baarn, Schinnen en Heerlen) op plechtige wijze worden overgebracht van de grafkelder op het ziekenhuis- Advertentie) Coleman, de grootste organisatie ter wereld op het gebied van olie- stook, fabriceert thans ook in Nederland de beroemde Coleman olie kachels. Een ruim 30-jarige erva ring - in Amerika is Coleman het meest ge vraagde merk - verze kert U van het grootst mogelijke profijt en de ruimst denkbare service. Netto-capacit.iei 12.500 K.cai/u. Gelijkmatig verdeelde warmte in Uw kamer, ook langs de vloer. laag verbruik - hoog rendement. Gemakkelijk en snel regelbaar, slechts éénknopsbediening. Levenslange garantie op de branderpot. Vraag demonstratie der verschillende Coleman modellen. De Coleman-producten zijn verkrijg baar bij alle goede erkende handelaren. Coleman's GELE vlam straalt als de ZON Een volmaakt begrip in oliestook. N ['H,w**NINGSAPPAt*TEN WEG 4. POSTBUS 11» NIJMEGEN LEEUWARDEN, 7 sept. Een deel van het scheepvaartkanaal bij Harlin- gen wordt uitgebaggerd. De omhoogge- brachte modder wordt gebruikt voor het dempen van een resterend stuk vaart in de nabijheid. Met de bagger specie wordt echter ook veel munitie uit de oorlogsjaren naar boven ge bracht. Wanneer het slik opdroogt, wor den de koperen hulzen zichtbaar en dat lokt de Harlinger jeugd tot verzame len van het gevaarlijke goedje uit. Er zjjn zelfs jongens, die er een spelle tje van maken munitie met hamersla gen tot ontploffing te brengen. De commandant van de plaatselijke politie heeft nu aan alle schoolhoofden een circulaire gezonden met het ver zoek de jeugd te willen wijzen op het levensgevaar, waaraan zij zich door het spelen met projectielen blootstelt. (Van onze correspondent) APELDOORN, 7 sept. De Rijksbe lastingdienst in Den Haag gaat wegens gebrek aan expansiemogelijkheden óver tot decentralisatie. Een deel ervan, na melijk de mechanisatie, zal worden af gestoten naar Apeldoorn. Op het ogen blik is de Rijksgebouwendienst bezig met de voorbereiding van een plan voor- het bouwen van een verdiepingenkantoor in Apeldoorn-West. In eerste aanleg zullen op de depen dence een honderd personen werkzaam zijn, voornamelijk meisjes, omdat het lichte kantoorarbeid betreft. Wellicht verhuist een twintigtal Haagse ambte naren mee naar'Apeldoorn. Het kantoor zal waarschijnlijk in 1962 klaar komen. kerkhof aan de Putgraaf naar de speciale grafkapel aan de Gasthuis straat alhier. Deze overbrenging houdt eens deels verband met de verbreding van de Putgraaf, tengevolge waar van het ziekenhuiskerkhof gaat ver dwijnen, maar anderdeels en zeer speciaal met het zaligverklaringspro ces van mgr. Savelberg, dat in op dracht van Rome binnenkort gevoerd zal worden. Het diocesaan proces, dat hieraan vooraf dient te gaan, is reeds in 1936 afgesloten. Verleden jaar verscheen een pauselijk decreet, waarbij bepaald werd, dat het apos tolisch zaligverklaringsproces van mgr. Petrus Jozef Savelberg gevoerd zal worden. Als postulator is aan gewezen de procurator van het Ne derlands episcopaat in Rome mgr. drs. J. Damen. Als eregast zal hjj bij de overbrenging van het stoffelijk overschot van mgr. Savelberg aan wezig zjjn. De plechtigheden rond deze overbren ging worden geleid door de bisschop van Roermond mgr. P. Moors, daartoe speciaal gemachtigd door de H. Stoei, en beginnen met de beëdiging van al le personen, die met toestemming van de bisschop het verloop van de ver schillende ceremonies mogen volgen. Hiertoe behoort allereerst de inspec tie van de grafkelder, waar mgr. Sa velberg op 11 februari 1907 werd be graven. Aldaar geeft mgr. Moors last om de lijkkist uit de kelder te halen en per auto over te brengen naar het zustersklooster aan de Gasthuisstraat 45. Ten overstaan van de bisschop en do overige leden van de rechtbank, prof. dr. L. Pelzer, sub-promotor, drs. J. Moonen, secretaris van het bisdom, alsmede de getuigen de zeereerwaar- de heren G. Houben en J. Hick, zullen timmerlieden de lijkkist openen, waar na de stoffelijke resten van mgr. Sa velberg in een nieuwe met witte zijde beklode kist worden gelegd. Daarna wórdt een défilé gehouden, waaraan enkele honderden leden van de twee door mgr. Savelberg gestichte con gregaties zullen deelnomen, alsmede de familieleden van de overledene, en kele zieken en genodigden. Zij allen brengen tenslotte het stof felijk overschot over naar de door ar- (Van onze correspondenten) CULEMBORG, 7 sept In de nacht van maandag op dinsdag is in het ziekenhuis overleden de 17-ja- rige A. v. W. uit 't Goy, die maan dag bij een auto-ongeluk op de Lek dijk een ernstige hoofdwonde opliep. De jongeman fungeerde als bijrij der op een melkwagen uit Schalk wijk. In een bocht viel hfi van de wagen en sloeg met zijn hoofd op het wegdek. Een achteroprijdende automobilist zag de jongen liggen en waarschuwde onmiddellijk de be stuurder van de melkwagen, die het ongeluk nog niet had opgemerkt SCHEEMDA, Gisteravond ge beurde op de rijksverkeersweg Gro ningen - Nieuwerschans nabij de Eexterburg, een ernstig verkeerson geval, dat het 7-jarig meisje M. A. C. Blauw het leven kostte. Het kind stak zonder voldoende op het verkeer te letten de rijweg over en werd aan gereden door een uit de richting van Nieuwerschans komende auto. Het meisje was vrijwel op slag dood. NIJVERDAL Gisteravond reed de zesjarige H. M. Wijnberg aan de Almeloseweg in de buurtschap Haar- le op de fiets vanaf de uitrit bij het huis van zijn ouders de Almeloseweg op. Hij werd aangereden door een bestelauto uit Amsterdam. De jon gen werd ongeveer tien meter mee gesleurd en kwam in een bermsloot terecht. Hij overleed korte tijd later ter plaatse aan een schedelbasisfrac- tuur. ROTTERDAM, 7 sept. De staats secretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid, B. Roolvink, heeft dinsdag middag de n.v. instituut voor elektro nische administratie aan de Glashaven geopend. Hjj merkte daarbij °P. fiat als gevolg van de invoering van elektro nische rekenmachines administratieve krachten overbodig zullen worden. Iets waarvan de betekenis niet mag worden onderschat. Wanneer er echter vroeg tijdig en openhartig overleg wordt ge pleegd, kan z.i. de toekomst met ver trouwen tegemoet worden gezien. Iedere besparing van menselijke ar beid dient in beginsel positief te wor den gewaardeerd, zei de staatssecreta ris. Vooral nu in deze tijd het gehele bedrijfsleven behoefte heeft aan ar beidskrachten. Bovendien leidt deze me chanische kantoorarbeid tot aanzienlij ke verhoging van de arbeidsproduktivi- teit en besparing van kosten. Vooral voor de belastingdiensten en de Raden van Arbeid betekent het profijt, zo meent hij. De kosten van administra tieve werkzaamheden, vooral wat be treft de administratie van sociale ver zekeringen, dienen zoveel mogelijk te worden beperkt, aldus de heer Roolvink. Advertentie Permitteer u het comfort van een eigen horloger. Zijn advies aan u en uw huisgenoten is een ere zaak voor hem... de vak man (hij wil u immers niet alleen graag als klant win nen, maar ook behouden). het goede Anker-horloge chitect Swinkels uit Maastricht gebouw de. kapel. Hier leidt mgr. Moors de herbegrafenisplechtigheden. In tegen woordigheid van de leden van de recht bank en enkele andere personen, die ook bfi de opening van de lijkkist aan wezig zijn seweest o.a. de doktoren Lindeboom en Lubbers van het Heer- lense St. Jozefziekenhuis, wordt de nieuwe houten kist in een loden kist, reeds ingebouwd in de marmeren sar cofaag, geplaatst. De loden kist wordt dichtgesoldeerd en verzegeld, waarna de sarcofaag met een marmeren plaat wordt afgesloten. Van een en ander wordt een oorkonde opgesteld, die in het graf wordt ingemetseld. LEUSDEN, 7 sept. De Nederland se organisatie voor zuiver-wetenschap- pelijk onderzoek heeft mr. Jan den Tex te Leusden (U), een subsidie ver leend voor de uitgave van het eerste deel zijner biografie over Johan van Oldenbarneveldt. Dit deel, dat de ti tel „Opgang" draagt en tot 1588 loopt, zal in de herfst van de pers komen. Het zal circa vier honderd bladzijden tellen en met een achttal platen wor den verlucht. In een onderhoud met het A.N.P. vertelde mr. Den Tex, dat hij reeds in 1945 hij woonde toen in Cairo begonnen was met een studie over Van Oldenbarne 'dt. Zes jaar later be sloot hij om hiervan een levenswerk te maken en een biografie van deze staatsman te schrijven, die enerzijds aan alle wetenschappelijke eisen zou voldoen, maar anderzijds door alle ontwikkelde leken zou kunnen worden gelezen. De bewuste levensbeschrijving, waarvan het eerste deel nu gaat ver schijnen, zal uit vier delen bestaan. Het tweede deel, dat reeds voor de helft gereed is en „Oorlog" zal heten, loopt tot 1609, het jaar, waarin het Twaalfjarig Bestand werd gesloten. Deel drie, „Bestand" getiteld, waar voor al veel materiaal bijeen is ge bracht, zal de twisten tussen remon stranten en contra-remonstranten be schrijven alsmede de dood van Van Oldenbarneveldt. Het vierde en laatste deel zal „Documentatie" heten en al lerlei bijlagen, stambomen, kaarten en een uitvoerig biografisch register op de voorafgaande delen bevatten. In de afgelopen negen jaar heeft de geschiedschrijver voor de opzet van deze biografie niet minder dan vier duizend systeemkaarten aangelegd, die op personen, zaken en plaatsna men betrekking hebben. Zijn corres pondentie met binnen- en buitenlandse deskundigen groeide in die tijd uit tot negen grote ordners. Hoewel de bio grafie voor negentig percent op gedruk te bronnen berust, heeft de auteur toch ook vee) archiefstudie gedaan en laten doen. Zo leverden nasporingen op het ge meente-archief in Amersfoort en op het rijks-archief in Utrecht hem be langrijke gegevens op over de voor ouders van Johan, van wie hij acht kwartieren heeft teruggevonden. Van Oldenbarneveldts familie bestond uit kleine (land) edellieden en de staats man is in zijn leven daarom weinig geporteerd geweest voor de regenten, in wier dienst hfi officieel stond. Bij zijn onderzoek in het buitenland heeft mr. Den Tex een maand in Parijs ge werkt. Behalve Leuven, Keulen, Heidel- berg en Italië, waar Van Oldenbar neveldt heeft gestudeerd, bezocht hij Londen en Simancas, waar hij in het Spaanse staats-archief belangrijk do cumentair materiaal ontdekte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3