Loemoemba behaalt zege in Congolese Kamer Premier valt opnieuw de Verenigde Naties aan Situatie in Leopoldstad nog steeds onduidelijk Politiek in het Rode Leger Emigrant op vakantie in Breda gegijzeld TkejuAM Ook valse dollarbiljetten in andere landen Gerechtelijk vooronderzoek gelast Ontgroening ook bij de Spelen Op het nippertje in veiligheid .ifoid Bolletje/' NA STORMACHTIGE ZITTING VAN ZES UUR Caro van Evck bij aanrijding gewond 'M Duistere punten Destijds naar Australië vertrokken zonder schulden te betalen Limonade met benzine gemengd Vliegtuig stort neer in Uruguay Planta-affaire Het weer Droog m J. J. VAN KOOTEN weer DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 4sfe JAARGANG No. 30616 LEOPOLDSTAD, 8 september (Reuter, A.F.P.) Na een storm achtige zitting van zes uur en een redevoering van de Congolese premier heeft het Huis van Afgevaardigden gistermiddag, met zes tig tegen negentien stemmen, een resolutie aangenomen, waarin besloten wordt de maandag door de president der republiek, Kasa- voeboe, en de minister-president gehouden redevoeringen, waarin Kasavoeboe Loemoemba en Loemoemba Kasavoeboe uit zijn func tie ontsloeg, „geheel en al te annuleren". Kort voor de stemming nam het Huis van Afgevaardigden een voorstel van premier Loe moemba over tot instelling van een „commissie van wijze mannen", die tussen de beide staatslieden zal moeten bemiddelen in een poging om het gerezen conflict tot oplossing te brengen. Ook de Senaat kwam gisteren in zitting bijeen. In en om het parlementsgebouw hielden tientallen Congolese militairen de wacht, terwijl militaire politie de toegangsbewijzen van de genodigden en journalisten op de publieke tribune controleerde. VERSTERKINGEN VOOR WIE? AANVAL OP DE BELGEN Jeugdige voetballers in ziekenhuis opgenomen Vijfdaagse werkweek bij Wïlton-Fyenoord Zo mogelijk per 1 jan. de echte eierbeschuit MET HEINKEL SCOOTER 31 doden ïWMORRIS i(eforeijouêuif! WOLLEN TWEEDJASSEN Rustig weer Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14348L Bijkantoor Beverwijk Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr W A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severn. O NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weicjeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week* f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging mó 5.30 W* avonds tel. 21544 Op z(jn rit naar 't parlementsgebouw werd Loemoemba door Congolese mili tairen bewaakt Twee Soedanese solda ten gingen met hem het gebouw binnen, maar de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden gelastte hun het gebouw te verlaten, onder de toevoeging: „Wij kunnen hier geen buitenlandse troepen gebruiken". Joseph Ileo, de voorzitter van de Senaat die door president Kasa voeboe tot premier is benoemd in de plaats van Loemoemba, woonde de Se naatsvergadering van gisteren niet bjj- Volgens het Belgische persbureau Belga *9U hij bezig zijn in het geheim een nieuwe regering te vormen. De stem ming over de door het Huis van Afge vaardigden aangenomen resolutie ge schiedde b(j handopsteken. De uitslag van de stemming werd door de aan hangers van Loemoemba met herhaal- Jf kroten van „oehoeroe" (onafhanke lijkheid) begroet. Nu is het woord aan president Kasavoeboe, die de keus heeft tussen Loemoemba te dulden en niet voor het Huis van Afgevaardigden te buigen. Intussen zijn nog meer vrachtauto's met troepen in Leopoldstad aangeko men. Zowel de aanhangers van Loe- moemba, als die van Kasavoeboe bewe- ren dat dit versterkingen voor hen zjjn. Tot nu toe heeft het leger de orders van de premier opgevolgd, maar een deel der troepen zou zich voor Kasa voeboe hebben uitgeproken. De telefoon verbindingen tussen Leopoldstad en Brazzaville zijn nog steeds verbroken, evenals de veerdienst over de rivier de Congo naar Brazzaville. In Leopoldstad wordt door Congolese troepen druk ge- »atrouilleerd. In de redevoering van twee uur, die Loemoemba in net Huis van Af gevaardigden heeft gehouden, viel hij wederom de Verenigde Naties aan. Hij verklaarde dat de opperbevelheb ber van het nationale Congolese le ger, generaal Loendoela, die uit Stan- leystad naar Leopoldstad terugkeer de, niet op het vliegveld van Leopold stad mocht landen. De Congolese pre mier, die het debat in de Kamer zwij gend en onverstoorbaar had aange hoord, verklaarde voorts dat de val van z(jn regering tot anarchie en burgeroorlog zou leiden, en tot de in eenstorting van Congo. De levering van Russische vliegtuigen noemde Loemoemba slechts een voorwendsel tot het optreden van Kasavoeboe. Hij beschuldigde de „imperialisten" er van de ineenstorting van Congo te wil len. Om daarna zelf is het land te blijven. Onder applaus van tweederde van het aanwezige aantal leden verklaarde Loe moemba de volledige onafhankelijkheid van Congo te willen. „De Verenigde Naties hebben onze soevereiniteit en ons gezag beknot", aldus de Congolese firemier, die zich afvroeg aan wie het and nu toebehoort. „Voor de Verenig de Naties bestaat er geen staat, geen regering. Zij bezetten het land". „Wij willen hun geld niet", zo ging hij verder. „Laten de troepen van de Verenigde Naties vertrekken en ons met rust laten". Loemoemba ontkende nogmaals communistisch te zijn. „Wij zijn noch Russisch, noch Amerikaans. Wij volgen de middenweg, en hieruit zal onze kracht bestaan". Loemoemba deelde in zijn rede in het parlement mee, dat zijn ministers Bomboko en Delvaux het bevel van president Kasavoeboe om hem (Loe moemba) te ontslaan, hadden onder tekend. De minister van Buitenland se Zaken, Bomboko, is sinds gister ochtend niet meer gezien. Hij kwam n zijn hotel in Leopoldstad aan kort nadat de politie hem daar had ge zocht. Toen hij dit hoorde verdween hij weer. Minister Delvaux verscheen in het parlement. Hij stapte recht streeks naar het spreekgestoelte en deelde mee, dat hij was aangehouden en gedurende twee dagen ondervraagd door zijn collega van Justitie, die de parlementsvergadering ook bijwoonde. Delvaux zei dat hij het bevel van het staatshoofd had gecontrasigneerd om het land te redden en te voorko men, dat Russische of Belgische vlieg tuigen op Congolees gebied landen. Bij een aanval op de Belgen, de ko lonialisten en andere „samenzweerders" sprak Loemoemba ook over „onder mijnende" katholieke pamfletten. Toen hij verklaarde dat in Kasai een bis schop, vermomd als een generaal van Kalondji's strijdkrachten, was aange houden, verliet Nzezi Landa, een der oprichters van Kasavoeboes Abakopar- tij, schreeuwend en heftig gebarend de zaal. Loemoemba's rede werd verscheide ne malen onderbroken door kreten van goed- en afkeuring. De premier riep op tot samenwerking. Hij verklaarde elke algemene verkiezing gemakkelijk te zullen winnen. De premier maakte voorts bekend, dat er een complot was ontdekt om Congolese bankgelden ten bedrage van miljoenen dollars te ver duisteren. „Zekere leden van de rege ring" warenhierbij betrokken. Loemoem ba besloot zijn rede met de verklaring dat als het parlement zich uitspreekt voor een federaal of confederaal stel sel, hij zich daar niet tegen zou verzet ten, maar zulks zou dan op een wettige manier dienen te gebeuren. De Congolese premier heeft gisteren de Joegoslavische zaakgelastige Vojo Dakovitsj een boodschap voor zqn re gering overhandigd, die volgens het Joe goslavische persbureau Tanjoeng betrek king heeft op de jongste gebeurtenissen in Congo. Tanjoeg meent te weten, dat de Joegoslavische regering haar verte genwoordiger bij de V.N. heeft opge dragen, een spoedvergadering van de Veiligheidsraad te vragen voor een nieu we bespreking van de situatie in Congo. Intussen heeft een woordvoerder van de V.N. in Leopoldstad bekendgemaakt, dat de V.N. de vliegvelden van Leopold stad, Stanleystad en Loeloeaburg hebben gesloten. Hij zei dat dit betekende, dat er feitelijk aan het vervoer van Congo lese troepen met Russische vliegtui gen naar de gebieden van Kasai en Bakwanga een einde is gekomen. „Wij zijn bereid, elke maatregel te nemen om Congolese levens te redden", aldus de woordvoerder. Hij wilde hierover niet nader uitwijden. Overigens is gisteren in Elisabeth- stad een vliegtuig met negen ton wapens uit België voor het leger van de Katan- gese president, Tsjombe, aangekomen. Het Katangese ministerie van binnen landse zaken heeft meegedeeld, dat dit pas het begin is van een geregelde aan voer uit België De lading bestond uit normale kleine v .isns, waaronder auto matische geweren. De wapens zijn voor de Force Publique besteld voordat deze in juli aan het muiten sloeg. De gehele bestelling wordt volgens het ministerie aan Katanga geleverd. Leopoldstad krijgt er niets van. Een woordvoerder van het Katangese ministerie van Binnen landse Zaken zei dat het onmogelijk is wapens naar Leopoldsad te zenden on der de huidige omstandigheden. De wa pens zullen onmiddellijk aan het Katan gese leger worden uitgereikt, dat defen sieve posities inneemt aan de grens. AMSTERDAM, 8 sept. De actrice Caro van Eyck is gistermiddag met haar auto op de kruising Wetering schans-Spiegelstraat aangereden door een vrachtwagen, waarvan volgensde chauffeur de rem ineens weigerde. Me vrouw Van Eyck liep een paar lichte schaafwonden aan haa. hoofd en aan een knie op. Na ter plaatse te zijn verbonden kon zjj huiswaarts keren en des avonds haar rol in de uitvoering van „J.B." door de toneelgroep The ater in de Stadsschouwburg spelen. Haar auto werd zwaar beschadigd; de voorkant was geheel opengereten en in elkaar gedrukt. De vrachtwagen, komende van het Leidseplein moest voor het verkeers licht stoppen. Toen de chauffeur merk te, dat de rem weigerde, gooide hp zijn stuur naar links om een aanrijding met voor hem staande fietsers te voor komen. Hjj reed over een tramvlucht heuvel heen schuin de andere weghelft op waar mevrouw Van Eyck, komende uit de richting Weteringcircuit, reed. De vrachtwagen kwam tegen de pui van een woning, waarvan de gevel en het hekwerk voor het souterrain scha de opliepen, tot stilstand. Voor onder zoek door de ongevallendienst werd de vrachtwagen naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Zelfs in Rome gaat de ontgroening door. De hockeyer Jaap Leemhuis, student in Delft, ontliep het lot niet, toen het moment daar was. Na de behandeling voelde hij zich niet zo prettig, maar tussen twee sportgenoten, De Beer en Van Spingelen, kwam hij weer wat op adem. De deskundigen van de volksge zondheid, die gisteren in Den Haag een overzicht gaven van de „Planta- affaire", hebben nadrukkelijk ver klaard, dat deze zaak nog met ge heel en al is uitgezocht, maar in hun uiteenzetting klonk duidelijk door, dat er in deze geschiedenis enige duistere punten zijn. Gestipuleerd werd nog eens mi nister Van Rooy heeft in dezelfde zin onlangs reeds vragen uit de Tweede Kamer beantwoord dat de margarine in haar nieuwe samen stelling in de handel is gebracht voordat de emulgator, die de ziekte verwekker werd, door het Rijksinsti tuut voor de Volksgezondheid vol doende onderzocht was. Het einde van het onderzoek was zelfs nog niet in zicht en toch Hier komt nog een tweede kwestie bij. In Duitsland is in 1958 op ver schillende plaatsen ook margarine met de bewuste emulgator op de markt gebracht, waarna zich, naar thans aan het licht is gekomen, daar eveneens ziekteverschijnselen hebben voorgedaan. Het verband schijnt toen niet gezien te zijn, maar toch zou het interessant zijn, te weten, waarom destijds in Duitsland die emulgator weer aan de margarine onttrokken is. En waarom is geruime tijd later mar garine met dezelfde emulgator dan toch weer in Nederland op de markt gebracht? De Planta-ziekte loopt op haar eind, maar daarmee is deze zaak niet afgedaan. Het wachten is thans op de uitslag van het onderzoek, dat van verschillende zijden wordt inge steld. MOSKOU, 8 sept. (Reuter). De Russische militaire commandanten zijn bekleed met de verantwoordelijkheid voor zowel de militaire als de politie ke opleiding van hun troepen. Dit staat in de nieuwe regels voor de Russische strijdmacht die zijn bekendgemaakt in het militaire blad „Rode Ster". Maarschalk Andrei Gretsjko, de be velhebber van de strijdkrachten van het pact van Warschau, zegt in het blad dat dit de toepassing betekent van het beginsel van Lenin der eenmans-ver- antwoordelijkheid. Hij zei niet of de wij ziging ook invloed heeft op de status der politieke commissarissen. De maar schalk schrijft dat „de kracht van het imperialisme niet moet worden onder schat". In dit licht waren de nieuwe bepalingen van groot belang. BREDA. 8 sept. Begin volgende week wordt bjj de rechtbank de uit spraak verwacht in de zaak F.S., een tot Australiër genaturaliseerde Hil- varenbeker, die al ruim een maand hier in het huis van bewaring is gegijzeld wegens schulden. S. is des tijds ondanks een schuld van ruim een AMSTERDAM, 8 sept. Negen jeug dige Amsterdamse voetballers van de club „Animo" in de leeftijd van 10-11 jaar hebben gistermiddag limonade ge dronken uit glazen, die in plaats van met limonade per abuis met benzine waren bjjgeschonken. Allen werden naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht en vjjf hunner zijn daar ter verpleging opgenomen. Tijdens de rust van de wedstrijd Ani- mo-Amstel, die gespeeld werd op he.t terrein van de laatste club in Oost, werd limonade geschonken. Toen er nog eens werd bijgeschonken bleek er te weinig in de fles te zitten en de zoon van de cantinehouder pakte een andere fles, waarvan hij meende dat deze li monade bevatte en vulde daarmede de glazen bij. SCHIEDAM, 8 sept. Bij de dok en werfmaatschappij Wilton-Fijen- oord n.v. wordt overleg gepleegd tussen vertegenwoordigers van de bedrijfsleiding en de ondernemings raad inzake verkorting van de nor male wekelijkse werktijd tot 45 uur, aldus deelt deze werf mee. Het zal mogelijk zijn de vijfdaagse werkweek in te voeren, indien de voortgang van het scheepsreparatie- werk op zaterdag wordt verzekerd door een roulerende minimum personeels bezetting. In de tweede plaats moeten e. aantal maatregelen worden geno men, om te voorkomen, dat de arbeids tijdverkorting produktieverlies tenge volge heeft, Er zal naar worden ge streefd de regeling per 1 januari in te voeren. LEOPOLDSTAD, 8 sept. (A.F.P). Volgens een woordvoerder van de Ver enigde Naties in Leopoldstad zijn de drie Britse journalisten en een vlieger uit Rhodesië, die de vorige week op het vliegveld van Bakwanga door Con golese soldaten zjjn gearresteerd, in vrijheid gesteld. (Advertentie) (Advertentie) bent U het beste af! 2095.—. 4-tact. Houtplein 18—20 - Tel. 16615-12000 Vraagt demonstratie Advertentie EVELYN elegante tassen en byoux GR.HOUTSTR .13* TEL.204I5- HAA RLE M DE SPECIAALZAAK VOOR AL UW LEDERWAREN ton met staatssubsidie naar Australië geëmigreerd, waar de zaken naar zijn zeggen goed zijn gegaan. In Nederland had hij zich failliet laten verklaren, nadat hjj als hoofd van een door hem zelf gestichte aannemingsmaatschap pij je bouw van een pastorie financieel niet kon volbrengen. Dit jaax kwam hij met zijn vrouw met vakantie weer in Nederland. De kinderen bleven in Australië. Mevrouw S. vertelde, dat het gezin thans een eigen farm en grond bezit en dat alle kinderen een eigen auto hebben, voor de schuldeisers was dat de aanleiding tot maatregelen. Een bouwmaterialen- handel liet de man gijzelen, nadat deze geprobeerd had aan een smid zqn schulden te betalen. Dit lukte met, om dat mevrouw S. tussenbeide kwam: „Nederland heeft voor ons afgedaan", merkte zij op. S. is niet van zins zun schulden te betalen. Gijzeling kan een jaar duren. Op een beslissing in kort geding van de rechtbank, dat, als S. onder meer zijn pas inleverde de gijzeling zou worden geschorst, waardoor^ hp de ge legenheid zou krijgenbewijsmateriaal te verzamelen, is S. niet ingegaan. Hij moet nu proberen te bewijzen, dat hij in Australië geen bezittingen heeft ver worven. De gijzeling is ingegaan op 23 juli. De verdediger van de heer S. in Nederland is mr. P. Lap uit Bergen op Zoom. De bouwmatenalenhandel heeft mevrouw mr. M. Cr amen-De Menthon Bake aangetrokken om de belangen te behartigen. De kinderen in Australië hebben daar eveneens een rechtskundig adviseur in de arm ge nomen. BUENOS AIRES, 8 sept. (D.P.A.) Het verongelukken van een DC-6 van de „Aerolineas Argentinas" heeft gis teren aan 31 mensen het leven gekost. Het toestel, dat op weg was van Asun cion de hoofdstad var; Paraguay naar Buenos Aires, werd volgens oog getuigen op driehonderd kilometer ten noorden van de Argentijnse hoofdstad boven Uruguees grondgebied tijdens een hevig onweer door de bliksem ge troffen. De brandende wrakstukken kwamen bij Salto over een groot ge bied verspreid terecht. Onder de inzittenden 25 passa- iers en een bemanning van zes leden jevonden zich de vrouwen van twee Amerikaanse diplomaten in Argentinië. De overige slachtoffers waren afkom stig uit Paraguay, Uruguay en Argen tinië. Het verongelukken van het verkeers vliegtuig is mogelijk een gevolg van sabotage, aldus heeft de president van de Aerolineas Argentinas op een pers conferentie in Buenos Aires meegedeeld. Men acht het niet uitgesloten dat zich aan boord een tijdbom heeft bevonden. Tot de passagiers behoorde de vroegere Peronistische minister van volksgezond heid Bevilacqua. AMSTERDAM, 8 sept. De centrale recherche van de politie alhier heeft van Interpol bericht ontvangen dat ook in andere landen valse 50-dollarbil,jet ten in omloop zijn gebracht. Zoals be kend accepteerden twee winkeliers in de Kalverstraat in het midden van de vorige maand zonder argwaan biljetten van vjjftig dollar. Toen zij deze bij een bank wilden inwisselen bleken ze vals te zijn. Gebleken is, dat twee a drie mannen hier vier valse biljetten hebben uitge geven en dat kort tevoren winkeliers in Brussel en Engeland zonder argwaan valse biljetten van vijftig dollar heb ben geaccepteerd. Na Amsterdam kwa men er bij Interpol meldingen binnen uit Zwitserland, waar de biljetten ook in omloop zijn gebracht. Dezer dagen werd een winkelier in Hamburg de du pe. Hij kreeg bezoek van twee vrou wen, die een draagbare radio kochten. Ze betaalden met twee biljetten van vijftig dollar (die vals bleken te zijn) en accepteerden het wisselgeld. Aangezien in alle landen dezelfde werkwijze wordt gevolgd en het dezelf de valse biljetten betreft 50-dollar- biljetten die de beeltenis vertonen van oud USA-president Grant, uitgevoerd in groen en zwart, en op de achterkant een afbeelding van het Capitol neemt men aan dat men te doen heeft me.t een bende, die af en toe in Euro pese landen opduikt ter verspreiding van vals geld. In elk land geven de bendeleden slechts enkele biljetten uit waarna zij hun werkterrein naar een ander land verplaatsen. De Amsterdamse politie acht het niet uitgesloten, dat de bende te zijner tijd weer in Nederland zal opduiken. Zij geeft winkeliers daarom in overweging vooral voorzichtig te zijn met het ac cepteren van 50-dollarbil jetton. Terwijl dikke rookwolken uit de brandende machine opstijgen, rep pen de zesenzestig passagiers en de vijf leden van de bemanning zich met hun bagage in veiligheid. Het Zuidafrikaanse toestel vloog over de Egyptische woestijn toen er aan boord brand uitbrak. Vóór zich echter een luChtramp kon voordoen had de piloot het vlieg tuig al op het zand neergezet en konden de inzittenden zich net op tijd in veiligheid brengen. DEN HAAG, 8 sept. De minister van Justitie heeft bevorderd, dat het gehele strafrechtelijke onderzoek in de zaak van de „Planta-epidemie" wordt gecoördineerd bij de officier van justi tie te Rotterdam. Deze heeft inmiddels het instellen van een gerechtelijk voor onderzoek door de rechter-commissaris gelast. Naar mag worden verwacht, aldus de minister in zijn antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid Burger (PvdA)zullen bij het onder zoek naar de schuldvraag ook de ziekteverschijnselen in Duitsland in 1958 en in Berlijn in 1959 worden be trokken. De minister is het niet met de heer Burger eens, dat de civiele rechts pleging in dit geval minder effectief zou zijn Speciale voorzieningen om een bevredigende tegemoetkoming aan de slachtoffers te verzekeren acht hjj derhalve niet nodig. Overigens heeft de N.V. Van den Bergh en Jurgens op 30 augustus in een onderhoud op het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid verklaard, dat men voornemens is de slachtoffers van de Plantaziekte, buiten de civiele rechts pleging om, schadeloos te stellen. Van de zijde van Unilever n.v. wordt verklaard, dat men hangende de on derzoekingen in de Planta-affaire nog geen antwoord kan geven op de vraag waarom margarine in nieuwe samen stelling in de handel werd gebracht, voordat het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid zijn onderzoek van de nieuwe emulgator voltooid had. Eveneens kan nog geen commentaar gegeven worden aangaande het stop zetten van de verwerking van de nieu we emulgator in de margarine, die in 1958 in Duitsland op de markt werd (Advertentie) BARTEUORisSTR™ HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur): Droog weer met opklaringen. Van nacht plaatselijk mist. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Zwakke wind. Zon: 6.04-19.10. Maan: 21.11-10.39. DE BILT, 8 sept. Vanochtend breidde een hogedrukgebied zich verder over het vasteland van West-Europa uit. Een oud oceaanfront, dat inmiddels boven Nederland was aangekomen ver loor daarbij steeds meer aan betekenis. In verband met deze ontwikkeling zal het morgen rustig en droog weer zijn met opklaringen. Daarbij kan vannacht tijdelijk mist ontstaan. Hogedrukgebied brengt periode met beter strandweer. Zwakke wind en zonnige perioden. Temperatuur acht tien a negentien graden. Zeewater zeven tien graden. Vooruitzichten; zonnig er iets warmer. max. min. neeri StatioD Weer temp temp alge gisteren 24 ui Den aeldei geh. bew. 16 12 0 Ypenburg geh. bew. 17 14 0 Vlissingen zw. bew. 17 15 0 Eelde half bew. 18 7 0 De BiJt zw. bew. 17 13 0 Twente mist 17 7 0 Eindhoven regen 16 12 1 Zd-Limbui mist 14 10 0 Stockholn regen 13 8 2 Oslo onbew. 15 4 0 Kopenn.i licht bew 15 8 1 Londen zw. bew. 18 11 0.1 AmsterriH ?eh. bew. 16 13 0.3 Brussel zw. bew. 17 11 0 Luxem t ?w. bew. 10 Parijs zw. bew. 21 14 0.2 Nice licht bew 22 14 0 Berlin zw. bew. 15 5 0.4 Zünch geh. bew. 17 12 12 Genève geh. bew 19 11 1 Wener zw. bew. 18 8 0 Innsoruci- regen 19 11 11 Rome onbew. 22 23 0 Madrid zw. bew. 28 13 0 Mallorca onbew. 32 17 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1