srrAïrf«"^',2.'sr«S'wd?s ms«.S v&s ss'y a™., DON BRAGG: 4.70 METER MET DE POLSSTOK Amerikaanse discuswerpers van uitzonderlijke klasse een Kees Koch faalt jammerlijk: 22e Broers d'Inzeo de sterkste ruiters Uniek gebeuren in historie van de Olympische Spelen Donald Thompson: de terrier Nederland was er toch.... Dertig maal goud voor Amerika Rotterdam te sterk voor Antwerpen Engelse Hay don wint van Janet Hoops DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 PAGINA ROME, 7 sept. Weer gingen aan vierde keer in het Olympisch atletiektoernooi eisten atleten uit de States daar mee de totale wereldsuprematie voor zich op. Nu gold dat drie grote coryfeeën. Drie stoere, forse mannen, groot, sterk en lenig: Alfred Oerter, Richard Babka en Richard Lee Cochran. Onoverwin nelijk waren zij bij het discuswer pen. Hoe schril stak bij deze triomf de diepe teleurstelling af, welke het Nederlandse kamp had te verwerken door het falen van Kees Koch, de Rotterdamse „reus", die in vergelijking met zijn Amerikaanse tegenstanders een logge, houterige figuur was. Kees Koch, vierde op de Europese ranglijst van dit jaar, terecht dus naar Rome gezonden, omdat er voor hem toch minstens een kans op een plaats in de finale zou zit ten, bleef ver beneden zijn kun nen. Een worp van 49.21 meter en twee diskwalificaties maakten hem echter niet alleen kansloos, doch deden hem bovendien op de tweeëntwintigste en laatste plaats belanden. De Ruyter op dreef in driebandenstrijd Amerikaanse tennistitels MNmiiiiiimimiiiitimHiifiitiiiimiiiiiiiimmiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtimiiii liiiiiinimiiiiiHimHiiHiiiiiHiiiiiiMiiiiiHiiiiiHiHiiiimiiiiiiiiiiHiiiHiiiiiHUHHiiiiiinnnmiiiMMtiiMiiiiniiniHiHimiiMBiiiii Tweemaal 4 x genwoordigers bij het discuswerpen. De held van de zevende atletiekdag was echter een andere coryfee uit het rijke atletiek-reservoir van de Ver. Staten. Donald George Bragg, vijfen twintig jaar, dienstplichtig soldaat en met 4.80 meter de ongenaakbare hou der van het wereldrecord bij het pols stokhoogspringen, veroverde na een heroïsche strijd die meer dan zes uur duurde het goud en een nieuw Olym pisch record. Vanaf de tribunes was de lat al lang niet meer met het blote oog te onderscheiden, zo hoog torende die boven de strijders in de arena uit, toen Bragg op waarlijk imponerende wijze zijn overwinning bevocht. Het overwin- De Amerikaan Don Bragg, die vier me ter zeventig haalde bij het polsstok hoogspringen. Goed, de Amerikanen grootste triomf voor de bereikten de drie verte nen van de respectabele hoogte van 4 70 meter ging gepaard met een de monstratie van uitzonderlijke klasse. Want het polsstokhoogspringen is meer' dan alleen maar het lichaam over een op hoge stelten rustende lat zwiepen. Het vraagt een ijzeren con centratievermogen en het bezitten van een ongelooflijk groot geduld, waarbij dan nu nog komt de sterk® druk, die een Olympisch gevecht op elke atleet uitoefent en die de strijd nog zwaar der nog zenuwslopender maakt. Don Bragg was echter onverstoor baar. Vertrouwend op zijn atletisch ver mogen waarvan hij immers al vele malen een demonstratie gegeven had, berekende hij elke sprong met de pre cisie van het meesteroog. Telkens weer als de lat hoger kwam te liggen, controleerde hij de punten, die hij voor zijn aanloop had uitgezet. In gedachte maakte hij vele malen de sprong. Daar zou hij, de stok op de schouder leu nend, zich gereed maken en volledig concentreren. Even verder was het te ken waar hij de stang, waarmee hij zich zou optrekken naar een voor een zwevend lichaam onwezenlijke hoogte, schuin omhoog ging richten. Weer wat verder strooide hi) het zaagsel, dat aangaf wanneer de stok gericht moest worden naar het steunpunt. Dat was tevens het punt, waar de sprong zou beginnen. En dan gebeurde het. Het li- Onze landgenoot Kees Koch, die faalde chaam zou omhoog slingeren. Op het hét discuswerpen en als 22e eindigde, moment, dat de benen, over de lat zwiepten, kwam het moment voor de laatste afzet. Daarna een kwart slag draaiend, ging het hoofd en tenslotte zouden de handen de zwiepende stok loslaten om de volledige zweefvlucht te bereiken. Vele malen moest Don Bragg die prestatie herhalen. De strijd begon toen de lat op 3.80 meter lag. Het ge vecht ging daarna onverbiddelijk voort. De hoogte werd 4 meter, 4.zu meter, 4.30, 4.40, 4.50, 4.55, 4.60 en ten slotte 4.70 meter. Hij kreeg echter steeds minder concurrenten. Het eerst sneuvelde de Europese recordhouder, de Bus Iwan Krasovskis, die toch goed was voor 4.65 meter, maar niet verder kwam dan 4.30 meter. Er ble ven tenslotte, toen de 4.55 meter ge passeerd was, slechts vier strijders over: Bragg, zijn landgenoot Bon Mor ris, de geroutineerde Fin Landstroem en Cruz uit Portorico. Van hen hand haafden zich alleen de Amerikanen. Don Bragg was de eerste die het met 4.56 meter op naam van Richards staande Olympische record verbeter de. Daarna schaarde Morris zich naast hem. Toen echter moest ook Morris de superioriteit van zijn landgenoot er kennen. Hij bleef staan op 4.60 meter. Bragg daarentegen stelde het Olym pisch record met een schitterende sprong van 4.70 meter andermaal ho ger. Zijn poging om ook zijn wereld record te evenaren (4.80 meter) faal de echter. Tegenover de triomf van Don Bragg met een tweede plaats voor Morris en de drievoudige zege van de discuswer per Certer met 59.18 meter Olym pisch kampioen en Olympisch record houder Babka en Cochran, stond voor de Amerikaanse heren echter ook een enorme desillusie. Bill Alley de of ficieuze wereldrecordhouder bij het speerwerpen met een overbrugde af stand van niet minder dan 86.38 meter, slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de eindstrijd van zijn specialiteit. Met een worp van 68.66 meter bleef hij niet alleen ver beneden zijn kun nen, maar bovendien een heel eind be neden de kwalificatiegrens van 74 me ter. Op die afstand sneuvelden echter meer reputaties, zoals die van de Fransman Macquet, die zich gelukkig mag prijzen met een derde plaats op de Europese ranglijst en verder de Noor Danielsen, die in Melbourne het goud veroverde en toen tegelijkertijd een vele jaren onaangetast wereldre cord vestigde. Pool beste speerwerper Ook Amerika's tweede vertegenwoor diger deed het niet best. Al Cantello, een klein mannetje tussen al die reu zen in zijn ploeg, bereikte eerst in de derde en laatste kwalificatieworp de finalegroep, die vandaag de strijd om de medailles gaat voortzetten. Janus Sidlo, de Pool was duidelijk de beste man in dit gezelschap. Hij kwam in de eerste de beste worp zelfs heel dicht bij het Olympische record, dat op 85 71 meter staat. Later echter heerste er andermaal vreugde in het Amerikaan se kamp. De sprintstertjes van de Ten nessee State University, nu de natio nale Olympische ploeg formerend, ruk ten in de series van de 4 x 100 meter estafette vooral dank zij het begena digde sprinttalent van Wilma Rudolph op naar een nieuw wereldrecord, daar mee heel duidelijk haar kandidatuur voor het goud stellend. Zij verbeterden het op naam van Australië staande we reld- en Olympisch record van 44.5 met 0.1 seconde en dat terwijl zij geen strijd van betekenis behoefden te leve ren. Het is dus best mogelijk dat de finale opnieuw recordtijden gaat ople veren. Duitse krachttoer De Duitse heren stelden intussen ook het uitzicht op een nieuw wereld record, want zij egaliseerden onder aanvoering van Armin Hary het op naam van het befaamde kwartet Mur- chison-King-Baker-Morrow staande we reld- en Olympische record van 39.5 bij de heren. Zij werden overigens in een volgende serie dicht benaderd door de Amerikanen die tot 39.7 kwa men Wilden Norton, Budd, Johnson en Simé daarmee te kennen geven, dat zij in de eindstrijd alles in het werk zullen stellen om een volledige Amerikaanse sprintdebacle te voorkomen? Rusland vierde ook weer eens een triomf bij de atletiek. Het nummer van de sterke dames, de zware 800 meter, dat voor de eerste keer op het Olym pisch programma prijkte, eindigde in een benauwde overwinning voor de Russische Ludwila Sjevcova, die met haar 2.04.3 het wereldrecord van haar landgenote Lisenko evenaarde en het Olympisch record veroverde op de Australische Willies. De Russin had in de eindstrijd overigens met een ander lid van hot Australische team, Betty Jones af te rekenen. Na eerst een aanval van de Duitse Ursula Donath te hebben afgeslagen dook op het laatste rechte eind plots aan de andere kant Betty Jones naast de Russin op. De Australische was lis tig binnendoor gekropen, precies zo als de Nieuwzeelander Snell gedaan had bij de heren, die er Roger Moens mee had verrast. Betty Jones kwam echter juist niet ver genoeg, maar het scheelde toch slechts een neuslengte. Ursula Donath greep met een duidelij ke achterstand het brons. RUUD VAN DEN HENDE BUENOS AIRES, 7 sept. In het toernooi om het wereldkampioenschap drie banden weert onze landgenoot Henny de Ruyter zich uitstekend. Na zijn remise tegen de Peruaan Suarez won hij met een moyenne van 0.909 van de Columbiaan Arango. De Belg René Vingerhoedt excelleerde tegen Legarda uit Ecuador met een gemid delde. van 1.276. De Belg zag met genoe gen hoe Tiedtke, de Duitse kampioen, door de Oostenrijker Scherz werd ver slagen. BOME, 7 september ofte" De 36-jarige Italiaanse kapitein Baimondo d'Inzeo reeds eerder wereldkampioen heeft vandaag op het paard Posillipo in het Piazza di Siena voor duizenden landgenoten het Olympische kampioen schap springen behaald. Ook het zil ver ging naar de familie d'Inzeo, na melijk naar zijn twee jaar oudere broer Piero met het paardThe .Bock, een uniek feit in de geschiedenis van de Olympische Spelen. Om vijf minuten voor zes in de mid dag brak de spanning onder de Italia nen, toen de nog enig overgebleven kandidaat voor het goud, de Fransman Fresson, op de brede sloot zijn eerste fout maakte en daardoor zozeer uit zijn evenwicht geraakte, dat hij op de ene hindernis na de andere struikelde. De bronzen medaille ging naar de Engels man David Broome met Sunsalve. Het goud, dat Raimondo d'Inzeo na de eerste manche, waarin hij ais enige foutloos rondkwam reeds zag blinken, kreeg na zijn tweede parcours een dof fe glans, toen hij 12 strafpunten achter zijn naam kreeg. Immers, daarmee hadden de Argentijn Dasso met Final, de Fransman Fresson met Grand Ve- neur en zijn broer Piero, die alle drie met minder dan 12 strafpunten door de eerste manche waren gekomen, de kansen geheel in eigen hand gekregen. Behalve Piero d'Inzeo, die, evenals in de eerste manche, slechts 8 strafpun ten behaalde h\j reed bovendien de tweede manche in nagenoeg dezelfde tijd als de eerste: slechts 0,1 sec. ver schil kon geen van de anderen zich onder de eersten handhaven. Toen ach tereenvolgens de in het wit gestoken Argentijn Dasso en de Franse cavalier Fresson na hun eerste teleurstellingen fout op fout stapelden, was het pleit beslecht. Raimondo d'Inzeo was Olym pisch kampioen, terwijl Piero het zil ver stevig omklemd hield. Driesprong ..onneembaar" Aan de cérémonie protocolaire ging een spannende strijd vooraf, die echter weinig spectaculair was door de vele fouten die gemaakt werden, waaraan het zware parcours niet vreemd was. Vooral de driesprong was voor de meesten een onneembare barricade, evenals (je vijf meter brede sloot. Ook Raimondo d'Inzeo viel In de tweede manche in de fouten en de beste pres tatie in deze tweede ronde kwam op naam van de 20-jarige Engelse boeren zoon David Broome, die met zijn zeven strafpunten naar de bronzen medaille reed. Gevoegd bij zijn zestien strafpun ten uit de eerste manche kwam hi) tot een totaal van 23, waarmee hij juist een punt onder de Amerikaan Morris bleef en ook de grote Duitse favorieten, de Olympische kampioen 1956, Hans günther Winkler, en Hans Thiedemann overvleugelde. Door een goede tweede manche, waarin hij nu vrij van de druk zijn titel te moeten verdedigen slechts acht strafpunten kreeg, kon Winkler oprukken naar de vijfde plaats. Hij bleef daarmee een halve punt voor op Thiedemann. Maar' een teleurstel ling bereidden beiden hun grote Duitse aanhang in de Italiaanse hoofdstad wel. Raimondo is een waardig drager van de Olympische titel. Hi) en zijn broer vormen op dit moment onder de internationale springruiters een klas se apart, waarvoor men zelfs niet eens hun Olympische successen als maat staf behoeft te nemen. Op eigen .grond voor eigen publiek waren z(j niet te verslaan. Al beweren boze tongen, dat het parcours speciaal voor hen was De Italiaanse ruiter Raimondo d'Inzeo zegevierde in het Olympisch spring concours. BOME, 7 sept. U kent wel die kleine Engelse hondjes, de terriers. Het zijn over het algemeen dieren, die zonder veel lawaai tot de aanval over gaan en dan door blijven vechten tot het bittere einde. Ofschoon wij de kleine, tengere En gelsman Donald Thompson zeker niet met een hond willen vergelijken, wa ren ook bij hem op de lange snelwan- deltocht van het Olympisch stadion van Rome naar het 25 km verder gelegen Acilia en terug de goede eigenschap pen van dit hondenras aanwezig. De 24-jarige verzekeringsagent had reeds na 5 km bij de brug van St.-Angeio de derde plaats veroverd met slechts 19 seconden achterstand op de leidende Azham Singh (Indië). Na 15 km schoof hij op naar de tweede plaats. Toen, na 20 km, kampte hij met een hevige in zinking die hem naar de zesde positie terug wierp. De Australiër Crawford en de Rus Klimov namen de kop over en het tempo werd steeds hoger. In het kleine stadje Acilia tekende de eindstrijd zich reeds af. Thompson, weer geheel hersteld van de vermoeid heid, begon aan zijn zegetocht. Op de voet gevolgd door de Zweed Ljunggren, die de zilveren medaille mee naar huis nam en de Rus Stcherbina. Ondanks hevige aanvallen van de Zweed, die zelfs na 35 km even de leiding nam, forceerde Don Thompson tien km vóór het einde de beslissing. In een tempo waarmede een fietser nog moeite zou hebben, wandelde hij steeds verder weg van zijn rivalen en toen hij met zijn witte petje en een grote zonnebril op driftig het stadion binnenstapte, zo fris en zo monter alsof hij even een wande lingetje had gemaakt, werd het even stil. Daarna barstten de toejuichingen los als een bewijs van bewondering voor dit staaltje van moed, doorzettiags- en uithoudingsvermogen. gebouwd, aan hun grote prestaties doet dit geen afbreuk. Georges Hernalsteeng, de ook in Ne- derland niet onbekende Belgische rui- ter, vestigde in het springconcours een weinig eervol record. In de twee cheg kwam hij tot een totaal van 102 strafpunten... 66 plus 36. De tweede manche reed ny nis een jachtspringconcours, waarbij de bal ken als spaanders door de lucht vlogen. ROME, 7 sept. Nederland mag dan niet bij de Olympische ruiter- wedstrijden zijn vertegenwoordigd, de naam Olanda kwam vandaag in het Piazza di Siena niettemin over veler lippen. Grote belangstelling toonde het publiek voor koningin Juliana, lie met de prinsessen Bea trix en Irene vanaf de tribune de strijd volgde. Toen onze koninklijke familie eenmaal was opgemerkt, ging het bericht al spoedig van mond tot mond. Halzen rekten zich en came ra's werden gericht. Evenmin bleef onopgemerkt prins Bernhard, die in zijn functie van president van de F.I.E. en van voorzitter van de jury d'appel voortdurend nagenoeg als enige in de ring was en de ver richtingen van de ruiters nauwlet tend gadesloeg. Niets ontging hem en zonodig trad de prins corrigerend op bij de opbouw van omver gewor pen of radicaal vernielde hindernis sen. En die waren er nogal wat Verenigde Staten 30 16 15 Rusland 26 18 21 Italië 12 8 9 Duitsland 9 15 9 Turkije 7 2 0 Australië 6 7 5 Hongarije 4 7 4 Polen 3 4 9 Groot-Brittannië 2 4 10 Denemarken 2 2 1 Tsj.-Slowakije 2 1 3 Nieuw Zeeland 2 0 0 Japan 1 6 4 Bulgarije 1 3 2 Zweden 1 2 3 Roemenië 1 1 5 Oostenrijk 1 1 0 Griekenland 1 0 0 Noorwegen 1 0 0 Frankrijk 0 2 2 België 0 2 2 Iran 0 1 3 Zuid-Afrika 0 1 2 Nederland 0 1 2 Zwitserland 0 1 2 V.A.R. 0 1 1 Argentinië 0 1 1 Joegoslavië 0 1 0 Ghana 0 1 0 Canada 0 1 0 Formosa 0 1 0 Portugal 0 1 0 Finland 0 0 3 Brazilië 0 0 1 Mexico 0 0 1 Jamaica 0 0 1 Pakistan 0 0 1 ROTTERDAM, 7 sept. Het ver tegenwoordigende elftal van Botterdam heeft vanavond in het Feyenoord- sta dion voor 20.000 toeschouwers met 4-1 van Antwerpen gewonnen. Bij de rust hadden de Belgen een voorsprong (1-0), door een doelpunt van rechtsbinnen Huysmans (Beerschot), die een hoek schop ineens hard langs de paal kogel de. Hoewel de Rotterdammers voor treffelijk combineerden, slaagden zij er niet in vóór de rust op gelijke voet te komen. Na de rust speelden de Rotterdam mers een hoger tempo. Rechtsbuiten Schouten (Feyen.) slaagde er in de 15e minuut in de gelijkmaker langs de voor treffelijke doelman Leysen te schieten. De Rotterdamse doelman Van Dijk (Sparta) stopte in de 18e minuut een strafschop van de Belg Drieskens. In de 27e minuut bracht middenvoor Cor van der Gijp de stand op 2-1. Schouten stelde daarna met twee doelpunten de overwinning veilig. In het elftal der Rotterdammers blonken uit De Vries en Schouten. PSV verliest P.S.V. heeft woensdagavond in Eind hoven voor ruim 7.000 toeschouwers verloren van de Franse voetbalploeg Se dan. De wedstrijd werd gespeeld in het toernooi voor de vriendschapsbeker. Bij de rust hadden de Fransen een voor sprong van 3-0 door twee doelpunten van rechtsbuiten Breny en een van linksback Fulgezy. Rechtsbinnen Brus- selers tekende in de tweede helft het Eindhovense doelpunt aan. Puntenklassement Rusland 436, Verenigde Staten 387%, Duitsland 232%. Italië 189%, Australië 110, Hongarije 115%, Polen 108%, Groot-Brittannië 103%, Japan 80%. Tur kije 72. Tsj.-Slowakije 54%, Zweden 51. Roemenië 48, Nederland 39, Denemar ken 39, Frankrijk 36, Bulgarije 33%, Finland 32, België 27. Nieuw-Zeeland 23, Iran 22% Zwitserland 20, Joego slavië 16, Canada 15, Oostenrijk 12, Argentinië 11%, Noorwegen 11, Mexico 10, V.A.R. 9%. Brazilië 7, Griekenland 7, Jamaica 6, Korea 5%, Ghana 5, For mosa 5, Pakistan 5. Portugal 5, Indië 4, Cuba 3, Ierland 3. Porto Rico 3, Rho desia 3, IJsland 2, Kenya 1 en de Ba hama eilanden 1. FOREST HILLS 7 sept. De Engel se Ann Haydon bereikte vandaag de kwartfinale van het toernooi om de open Amerikaanse tenniskampioen schappen, door in twee sets (6-1, 6-4) te winnen van de Amerikaanse Janet Hoops. De Australische Jan Lehane ze gevierde met 6-4, 6-1 over Victoria Pal mer (V.S.) en de Amerikaanse Donna Floyd won met 6-3, 6-2 van haar land genote Karen Hantze. Bij de heren versloeg de Amerikaan Ronald Homberg met 6-4, 6-3, 6-2 zijn landgenoot Frank Froehling. De Australiër Rod Laver won voorts met 4-6, 8-6, 6-3, 6-4 van de Amerikaan Myron Franks en de partij tussen Bot Mark (Australië) en Larry Nagler (V.S.) werd wegens de Invallende duis ternis gestaakt bij de stand 3-6, 3-6, 7-5. 7-5 en 3-2 in het voordeel van Nagler. De Amerikaanse weltergewicht-wor- stelaar Douglas Blubaugh is zo bijzxen- de, dat hij nauwelijks een arm van een been kan onderscheiden. „Ik kan titet goed zien. daarom werk ik maar op ge voel," aldus Blubaugh. Dit „gevoel is echter zo goed, dat hij er een olympische medaille mee heeft gewonnen. (Van onze Romeinse correspondent) pv e heldin van de Spelen is het J snelste meisje ter wereld, de -L-S (zwarte) Amerikaanse uit Tennessee, Wilma Rudolph, opvolg ster van onze Fanny Blankers-Koen. Zij kent geen zenuwen en haar coach zegt, dat zij lui is. Zij kan slapen waar en wanneer zij wil en zij gaat langzaam met haar lange benen naar haar training, naar de wedstrijden, alsof het haar helemaal niets kan schelen. Er is geen beweging in haar te krijgen, tot zij op de baan als het ware explodeert. Het wonderbaarlijke van Wilma Rudolph is, dat zij de eer ste acht jaar van haar leven niet heeft kunnen lopen. Zij was een po lio-patiëntje en haar moeder bracht haar iedere week van Clarcksville naar Nashville voor behandeling, 70 km heen en 70 km terug met de bus. Daar heeft zij leren lopen en toen zij lopen kon, leerde zij rennen. De oudste Olympische Olympiade- ganger heet Galle. Hij komt van Berlijn. „Vier en zestig jaar geleden ging alles veel gemoedelijker. Toen waren de Olympische Spelen nog niet zo gecompliceerd", zegt hij. Galle weet het uit ervaring, hij liep de 1500 meter in Athene, in 1896 dus! „Een Engelsman was de eerste, maar zijn naam ben ik kwijt geraakt". De vrouw van de 86-jarige is beter op de hoogte: Het was E H. Slack en mijn man eindigde als vierde, „Ik deed het binnen de 5 minuten", herinnert Galle zich nog. Het tegenwoordige wereldrecord is 3 min. en 36 sec. Het echtpaar Galle is de eregast van het Duitse Olympische comité. De Japanners en Philipino's kun nen nog steeds niet aan deuren wen nen en bonzen daar geregeld in hun verblijven in het Olympisch dorp tegenaan, vooral alt ze 't nachts een glas water willen halen. De Philip- pijnse meisjes hebben het probleem opgelost door de deuren uit hun hengsels te lichten. Men is er achter gekomen, welke winnaars het minste plezier hebben van het applaus van het publiek. Het waren de duikers. De duiker immers doet zijn sprong, duikt onder en dan barsten de acclamaties los. Maar die kan hij niet horen. Als hij boven is gekomen, is het applaus juist aan het afnemen. Dat het leven kort is en de kunst lang, bewijzen wederom deze Spelen. Reeds vertrekken er telkens teams die „het er op hebben zitten". Met de ijle boodschappers van de herfst die na de plotselinge hitte reeds ge komen zijn: de kleur van het mor genlicht, de lichte nevels en een plot selinge kouae luchtstroom in de avond, is er ook iets van weemoed over het Olympische dorp gekomen. Vandaag zijn het dezen, morgen ge nen, die afscheid komen nemen van hun buren, van de leiding, zij zwaaien adieu als zij het hek uit zijn, de bus rijdt hen over het bevlagde plein en dan gaat het linksaf: de tocht naar het vliegveld, de tocht naar huis is begonnen. De spelers kwamen voor de Olympiade, niet om musea, kerken en oudheden te zien. En evenmin de pleinen, de straten en de verdoken kleine buurtjes, zelfs niet de Via Venetodat is de pantof felparade en de Dolce Vita". Maar toch heeft Rome hen in zijn greev gekregen: het ultramoderne met de luisterrijke sportgebouwen en sta dions, het andere Rome, want de Eeuwige Stad heeft ook het werk van prof. Nervi en van andere bouw meesters kunnen verwerken en blijft één. Het „Arivederci Roma" is al beaon- nen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9