HKW Haarlem 50 jaar Melkhandel nog rustig Na afstemmen toto-ontwerp Bondsleiders bezorgd voor sportfinanciering Heren van T YBB beginnen met verdienstelijke zege: 5-11 Koninklijke onderscheiding voor J. J. Loerakker ■Mi DAUPHINE-NSEUWS GARAGE „DEN HOUT" GARAGE HARDEBELT TAXI 13000 Feestelijke viering op 9 oktober Ballet en film voor de N.J.G. Uw Melkhandelaar maakt bekend Concordia-Hi. en TYBB (dames) lijden stevige nederlaag Nieuwe pastoor in Jozef-parochie Films Aanwinsten r.-k. Leeszaal Overleg met „De Sierhari Jeugdige zwijntjesjager gearresteerd Ontsnapt uit tuchthuis Dr. G. Neefjes rector van de Hartenkamp HANDBAL HAARLEM EN OMSTREKEN VEERTIG JAAR BIJ DE GEMEENTE In Beverwijk Kapelaan A. Hagdorn uit Hilversum benoemd MILITAIRE HULP BIJ GRAANOOGST „Frankrijk in beeld" Maurice Berne opent affiche-tentoonstel ling in de Vishal Oude man ernstig gewond Beurs van Amsterdam WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1960 PAGINA 3 Haarlem e.o. Toneel Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem TENTOONSTELLINGEN IN HAARLEM Van alle Margarine die wij Verkopen Zult U geen enkele Kwaal Oplopen Dagelijks staan wij voor U Klaar Met gezonde en Kersverse Waar DE GEZAMENLIJKE MELKHANDELAREN VERENICINC TROUWAUTO'S te ln Haarlemmermeer Faillissementen Bloemendaalse brandweer neemt zaterdag deel aan landelijke wedstrijden - - - Beurs van New York HAARLEM, 13 september Een van de organisaties met een zeer lange naam is de „Nederlandse Katholieke Bond van Administratief, Verkopend en Verzekeringspersoneel Sint Fran- ciscus van Assisië". De afdeling Haar lem van deze bond gaat de volgende maand haar gouden jubileum vieren. Op 10 oktober is het namelijk vijftig jaar geleden, dat de afdeling werd op gericht. Uit een gesprek met enkele prominente leden is ons wel gebleken, dat de afdeling, die meer bekend is on der de populaire naam H.K.W., niet voor niets werd opgericht. Omtrent de eeuwwisseling waren de toestanden voor het kantoor- en winkelpersoneel ook niet rooskleurig. Met salarissen van f 10.- per maand moesten de men sen maar zien rond te komen, en dat vaak in ongelimiteerde werktijden. Vooral in de winkels was het vaak bar en boos. Men hoeft trouwens niet zo heel ver in de geschiedenis terug te gaan om te weten, dat het winkelperso neel tot 's avonds laat in de weer was. Heel vroeger was het gewoon, dat het personeel tot tien, elf uur 's avonds in de weer was, waarna dikwijls nog pakjes rond gebracht moesten worden. Rond Sinterklaas en Kerstmis, aldus een onzer zegslieden, zag ig mijn va der soms weken niet. Er was dus alle reden om het winkel en kantoorpersoneel in een organisatie samen te brengen. In Amsterdam werd de eerste stoot gegeven, waar St.-Nicolaas de schutspatroon was. Ve le Haarlemmers waren daar lid van, maar later werd de organisatie lande lijk en werd zij onder de sehutse ge steld van Sint Franciscus van Assisie. Ook in Haarlem kwam een afdeling, waarvan, wat historische feiten be treft weinig viel te vertellen, omdat de archiefstukken in de laatste oorlog zijn zoek geraak. Zoals bij andere sociale organisaties is ook bij de H.K.W. het strijdende ele ment steeds meer vervangen door de sfeer van overleg. Dat heeft tot gevolg, dat de jongere leden niet altijd meer begrijpen, met hoeveel inspanning hun rechten verworven zijn. Wanneer men de toestand van heden ten dage met die van voor de oorlog vergelijkt, dan moet de gunstige ontwikkeling voor een groot deel worden toegeschreven aan de H.K.W., die vaak in samenwer king met de zustersorganisaties heel veel voor de leden heeft kunnen doen. Wij herinneren slechts aan de ongeveer veertig collectieve arbeidscontracten, die zijn afgesloten. Nu heeft de afdeling Haarlem niet over gebrek aan belangstelling te kla gen. Telde de afdeling in 1929 129 le den, vlak voor de oorlog was dat getal 301. Na de oorlog startte men met 377 leden, thans heeft men bijna de 700 oe- reikt. Van de 696 leden, onder wie 163 vrouwelijke collega's, zijn 503 kantoor bedienden, 162 winkelbedienden en 31 ma gazijnbedienden. Zij komen uit de be drijfsgroepen Geld- en Effectenhandel, (Advertentie) Steeds meer Dauphines ziet U op de weg. Vraagt U eens zo'n Dauphine-rijder zijn oordeel over de Dauphine. Vol enthousiasme steekt hij de loftrompet. Wilt U ook zo zuinig, zo snel en zo enthousiast rijden? Vraag dan een proefrit met deze goedkope auto 5625.bij: de A-dealer: Wagenweg 166168 Telefoon 12138 en 15056 of bij de B-dealer: Rijksstraatweg 249 - Telef. 57455 CINEMA PALACE: Als het bloed kookt, 18 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. TRANS HALS; Totale oorlog, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Straf bataljon 999, 18 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. LUXORHet koperen kandelaar mysterie, 14 jaar. Do.-cyclus: Les Diaboliques, 18 j 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Katja, 18 j.; 2, 7 en 9.15 u. ROXY: Parasieten der samenleving, volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO; Hiroshima, mon amour, ontr. (2e week): 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. 8.15 uur: Zolang er mensen zijn, 18 jaar. Woensdag 14 september Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep „Theater" in „Als de koekoek roept" van Arthur Laurents. Regie: Elise Hoomans. Donderdag 15 september Raadhuis Overveen, 2.15 uur: Openbare raadsvergadering gemeente Bloemendaal. Raadhuis Halfweg. 19.30 uur: Openbare raadsvergadering gemeente Haarlemmer- Mede en Spaarnwoude. IJMUIDEN Woensdag 14 september Hoog water: 10.04 u. en 22.40 u. Laag water: 5.12 u. en 17.38 u. Donderdag 15 september Hoog water: 11.27 u. Laag water: 6.26 u. en 19.02 u. BEVALLEN van een zoon: J. C. Carton-Bonnes; G. M. Hendriks-Zeg waard H. A. Baardse-Tyssen; M. A. van Ravensberg-van Kessel; A. de Waal Malefijt-Bijnagte; M. J. Reedijk- van der Woerd: Meyer-Heyboer; B. Klinkert-Olive; M. J. J. Huibers- Veen. BEVALLEN van een dochter: M. L. Beerenhout-Langbehn; D. J. de Vries- Wolters; H. van Wijk-Lind; J. T. de Vries-Tuijn; C. M. Horvath-EskensT. van Soolingen-Hakhoff; B. R. Hendriks- Semplonius. OVERLEDEN: M. G. van Noord van der Vossen, 82 j., Rijksstr.weg. E. C. van de Grift, 1 j., Staalstraat; A. Kannegieter, 4 j., Fabriciusstraat; H. Snoek, 79 j.Herensingel; S. Paauw, 81 j., Badelochstraat; A. Koenderman, 49 j.. Rozenhagenplein; H. C. Klerk, 67 j., Hazepaterslaan: J. G. Soet, 74 j., Middenweg; E. Strandstra, 76 j., Zomervaart. ONDERTROUWD: E. Meilgaard en M. J. Hiemstra. GETROUWD: H. J. Boesmans en C. H. J. van der Hooft; H. T. van Looij en C. H. Rink; G. van Dam en T. G. Kaajj; T. F. Been en E. K. Pronk; J. F. Swets en C. van der Meulen; M. G. M. van Mens en A. H. Kruyer. Levens- en Schadeverzekering, Sociale verzekering, Detailhandel, Industrie, Metaal industrie en Administratieve kantoren. Het gouden jubileum van de afde ling, welke thans onder leiding staat van de heer \y. F. van Straaten, wordt zondag 9 oktober gevierd, 's Morgens om kwart over negen draagt deken W. N. Zijlstrat in de Sint Josephkerk aan de Javastraat de plechtige Hoogmis op. Daarna is het feestelijk ontbijt in het concertge bouw, warbh pater Leopold Verha gen de feestrede zal uitspreken, 's Avonds om acht uur begint het slot feest in het concertgebouw, waar de Hoofdstad-Operette een voorstelling zal geven van „Wiener Blut". Na af loop daarvan is de receptie voor ge nodigden. HAARLEM, 13 sept. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Jeugdge meenschap, het overkoepelend orgaan voor de jeugd- en jongerenorganisaties van alle gezindten, heeft het program ma voor het winterwerk 1960-1961 be kend gemaakt. De leiding van de N.J.G. probeert elk jaar opnieuw een goed uit gebalanceerd cultureel winterprogra m- ma op te stellen en uit te voeren. Ook voor het komende winterseizoen is er weer naar gestreefd dit programma zo aantrekkelijk en waardevol mogelijk te maken. Veel vormen van kunst zullen door kunstenaars worden gebracht en tevens zal door middel van cursussen worden getracht de geest van de deel nemers te verrijken. Het winterprogramma is uitgezet tus sen 28 september en omstreeks 19 april. Op 28 september opent het Neder- landsch Ballet het seizoen van de N.J.G. in Haarlem en omgeving met een voorstelling in de Stadsschouwburg voor jongeren boven de 12 jaar. Het Scapino-ballet zal od 8 oktober optre den in 't Minerva-theater met een mid dagprogramma van ballet voor leden van acht tot twaalf jaar. Voor de leden boven de twaalf jaar volgt dan op 23 november, eveneens in 't Minerva-thea- ter, een filmvoorstelling. In januari 1961 zün er tweemaal twee poppenkastvoor stellingen (op 14 en op .1 januari )door „De Notedop". Op 14 januari wordt op getreden in het wijkgebouw in de Mole- naerstraat op 21 januari in het Miner- vatheater. In dit theater wordt nog maals een filmvoorstelling voor ouden» leden gegeven, op 25 januari. Tenslotte de film „Snowfire" voor de jongere leden op 8 april in het Miner- va-theater en omstreeks 19 april ter af sluiting van het seizoen een nog nader van datum, plaats, titel en gezelschap t*e bepalen toneelvoorstelling. Voorts wor den bij voldoende belangstelling cursussen: „Moderne zang" en „Volks dansen" gegeven. De radiospreker Theo Willemse geeft op 10, 17, 24 en 31 okto ber een cursus „Moderne muziek" in het Remonstrantenhuis in de Wilhelmi- nastraat. Benary-Isbert: Grootmoeder en haar eerste kleinkind; Von Gagern: Drem pel van de volwassenheid; Heimeran: Vader en zijn eerste kind; Het kind en zijn ontspanning, onder red. van Van Oorschot; Klein: Het wil op school niet vlotten; Luning Prak: School en uni versiteit; Nijkamp: De kleuterleidster; Ortega y Gasset: De taak van de uni versiteit; Packard: De statuszoekers; Peet: Opvoeding by primitieve vol ken; Pelosi: Vrij onderwijs; Post: Vrije expressie en esthetische vor ming. HAARLEM, 14 sept. De gecombi neerde vergadering van de Haarlemse slijtersorganisaties gisteravond bij Brinkman aan de Groote Markt, is bijzonder rustig verlopen. Het bestuur heeft zijn standpunt ten aanzien van de in het verleden met De Sierkan gemaakte afspraken uiteengezet en de leden hebben er zich zonder al teveel bezwaren mee verenigd. De besturen kunnen nu opnieuw met De Sierkan in onderhandeling treden omtrent een na dere precisering van de afspraken. De grote moeilijkheid was, dat er tus sen de slijtersorganisaties en De Sier kan geen overeenstemming bestond omtrent de interpretatie van in het ver leden gemaakte afspraken. Men zal nu trachten door middel van onderhande lingen tot een definitieve interpreta tie te komen. HAARLEM, 14 sept. De politie te Haarlem heeft gisteren een jongeman gearresteerd, die een gestolen fiets had verkocht. Het bleek een 18-jarige jon geman uit Velsen te zijn, die zondag met elf andere jongens ontsnapt was uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort. De jongen bood gistermorgen aan en kele bewoners van de De Witstraat een damesfiets te koop aan, die in zeer goe de staat verkeerde. Dit wekte argwaan en de politie werd gewaarschuwd. -De jongeman ontkende aanvankelijk hard nekkig, doch gaf later toe de fiets ge stolen en die, morgen aan een 74-jarige man voor 25,— verkocht te hebben. De oude man zal eventueel nog nader worden verhoord. HAARLEM, 12 sept. Van Willem Nijs zullen tekeningen en etsen worden geëxposeerd in „Huis Van Looy De tentoonstelling zal vrijdag '16 septem ber om 8 uur worden geopend met een inleidend woord van H. L. Prenen. In het Frans Halsmuseum wordt tot 9 oktober een tentoonstelling gehouden van reproducties van aquarellen van kunstenaars uit - diverse l®nj*en- Deze tentoonstelling is vooral bedoeld voor de leerlingen van scholen voor voort gezet onderwijs on is ter beschikking gesteld door de UNESCO. Advertentie (Van onze verslaggevers) AMSTERDAM, 14 sept. Naar aan leiding van het verwerpen van het ont- ewerp Loterijwet door de Eerste Kamer, hebben wij aan een aantal belangrijke personen uit de Nederlandse sportwe reld gevraagd, naar hun mening dien aangaande. Uit alle reacties blijkt, dat men het wel zeer betreurd, dat thans nog geen definitieve toto-regeling tot stand is gekomen, juist nu de voorlopi ge vergunning dreigt af te lopen. Alge meen wijst men er op, dat de sport fi nanciële steun beslist niet kan ontberen. JHR. MR. A. FEITH, voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie ver klaarde: „Ik vind het jammer, dat de toto verworpen is. Wü hadden het wets ontwerp, zoals dit door de Tweede Ka mer aangenomen is, liever wat ruimer gezien, maar we besloten er het beste van te maken. Nu weten wij niet wat er gaat gebeuren. Zal de Tweede Ka mer met een initiatief-voorstel komen of zal de toto helemaal niet meer door gaan. Ik heb het gevoel, dat binnen een paar dagen de minister met een verklaring zal komen. Ik kan mij na melijk niet voorstellen, dat minister Beerman de zaak zal laten lopen. Het bestuur van de sportfederatie zal zich op korte termijn over de kwestie bera den", aldus jhr. Feith. Verschillende bestuursleden van de K.N.V.B. wilden geen enkel commen taar geven op de beslissing van de Eer ste Kamer. De voorlopige vergunning voor de toto duurt tot 1 oktober, zo zegt men over het algemeea. Alleen de heer G. KRUYVER. lid van het sectiebestuur betaald voetbal, HEEMSTEDE, 14 sept. Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard heeft tot op volger van rector J. Mol benoemd tot rector van de Hartenkamp te Heemste de dr. G. Neefjes, die 7 juli 1907 te Blokker werd geboren en 30 mei 1931 priester werd gewijd. Na zijn wijding studeerde hjj in Rome theologie en be haalde doctorsgraad. Hij was daar na kapalaan in Den Haag (Onze Lie ve Vrouw vn Goede Raad) te Amster dam (H. Agnes) en weer in Den Haag (H. Jacobus). In 1955 werd hij pastoor te Hansweert en in 1956 pastoor te Ne- derhorst den Berg. In de loop van dit jaar trok hü zich terug uit de zielzorg om rust te nemen. Thans is hij belast met het rectoraat van de Hartenkamp. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 1 3septeniber Van de vijf katholieke handbalverenigingen, die afgelopen weekeinde het seizoen van het district Haarlem en omstre ken hebben geopend, boekten er twee een nederlaag, twee teams veroverden volle winst, terwijl één ploeg genoegen HEEMSTEDE, 14 sept. Voor de heer J. J- Loerakker, die dinsdag zijn veertig jarig-jubileum herdacht bij de Gemeentelijke Gas-Duinwater- en Elec- triciteits Bedrijven te Heemstede, is het gisteren een dag gewest, waaraan hij stellig mooie herinneringen zal bewa re. In het bijzijn van zijn echtgenote en familieleden werd hem in het Verversingshuis in Groenendaal een hul diging bereid, waarbij de heer Loerak ker zoals wij in onze krant van gis teren reeds meldden voor zijn vele verdiensten met een koninklijke onder scheiding werd gehonoreerd. Burgemeester mr. A.G. A. Ridder van Rappard, die als eerste spreker het woord nam, zei, dat de jubilaris veertig jaar lang zijn diensten aan de gemeen te Heemstede op de meest plichtsgetrou we wijze had bewezen. „Het is mij een oprecht genoegen u de bronzen medail le verbonden aan de orde van Oranje Nassau te overreiken." Na de versierse len bij de heer Loerakker te hebben opgespeld, besloot de burgemeester zijn hartelijke toespraak met de woorden „moge dit de koon zijn op uw jubileum dag. Namens het gemeentebestuur werd de jubilaris voorts nog toegesproken door wethouder mr. O. H. van Wijk. De ze noemde de heer Loerakker een voor treffelijk vakman, die zijn werk steeds met veel ambitie heeft gedaan. Mr. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard feliciteert de heer J. J. Loer akker met zijn onderscheiding. Gisteren kreeg deze Heemsteedse monteur ko ninklijk bronsomdat hij veertig jaar 'bij de gemeentelijke bedrijven in dienst was. Van Wijk stelde vast, dat de jubilerende monteur in de loop der jaren vele ka bels had gelegd, maar de belangrijkste kabel was wel die, welke hem met de gemeente Heemstede verbond. Na zijn gelukwensen te hebben aangeboden over handigde de wethouder een geschenk onder couvert en de jubileum-oorkonde. De heer C. Giesberger, directeur der bedrijven, schetste de loopbaan van de jubilaris, die veertig jaar geleden als los werkman zonder gespecialiseerde opleiding bij de gemeente in dienst was gekomen en zich op wist te werken tot eerste monteur hij de afdeling electrici- teit. Spreker had veel bewondering voor het werk van de heer Loerakker en hij dankte hem voor de prettige samenwer king. Nadat de heer J. Bert namens de jubileum-commissie een electrisch scheerapparaat aan de jubilaris had aangeboden, sprak deze een dankwoord. Allen maakte daarna van de gelegenheid gebruik om de heer Loerakker hun per soonlijke gelukwensen aan te bieden. Dinsdagmiddag hield de jubilaris recep tie in zjjn woning aan de Bankastraat 68, waarbij hü van vele zpden met zün jubileum werd gecomplimenteerd. nam met een puntenverdeling; een „totaalscore" dus van vijftig provent. Het Hillegomse Concorcia en TYBB (eerste klas dames) verloren, ADO 3 (tweede klas) speelde gelijk, terwijl ADO 3 (derde klas) en de heren van TYBB in <le tweede klas met een over winning startten. Dank zij een veel betere techniek en fraai opgebouwde, snelle aanval len had het Haarlemse Concordia gedegradeerd naar de eerste klas da mes van de afdeling bij rust reeds een voorsprong van 1-4 op Concordia uit Hillegom. Na de hervatting be hield het team uit de Spaarnestad zijn overwicht en hoewel Jos Stroom- bergen en Henny Seysener drie doel punten voor de thuisclub scoorden ging de volle winst tóch naar de Haarlemse dames, die nog vier vol treffers aan haar totaal toevoegden (4-8). Ondanks een zware nederlaag van 7-0 bü IJmond streed TYBB van be gin tot eind geestdriftig om tot een be ter resultaat te komen. IJmonds over wicht bleek echter té groot en doeltref fend. Bü rust was de stand reeds 3-0. In de weede klas sloten ADO 2 en De Blinkert 2 een nagenoeg evenwich tige partij af met een gelüke score (1-1). ADO 3 toonde zich in de derde klas juist iets schot vaardiger dan De Blinkert 3, dat met een nederlaag van 3-2 genoegen moest nemen. Bü Full Speed 2-1Jmond 3 besliste één doelpunt de strijd in het voordeel van de bezoek- Rest de tweede klas heren, waar een ietwat ge h a vend'THB het moest op nemen tegen TYBB. De door de Haar lemse trainer voorgestelde taktiek, om Van Schie min of meer als aanvallen de spil te laten optreden, leek in de eerste helft ogensehynlük geen verbe tering. al leidde TYBB bp rust met 2-4. Na de hervatting ging de aanvals- linie beter combineren met breder spel, waardoor doelpunten effectiever tot stand kwamen. De eindscore werd 5- 11; een bemoedigend begin van de com petitie voor TYBB. Overige uitslagen: Meisjes-junioren A: Concordia (Hi)—Concordia 34, Full Speed-TYBB 3-2. Meisjes-aspiran ten A: ADO-De Blinkert 4-22. B: Full Speed 2TYBB 3I, THBConcordia (Hi) 9-3. C: Odin-AO 2 8-2. D: Odin 2- Full Speed 2 4-4. (Advertentie) AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Houtplein 21 Telefoon 10338 BEVERWIJK, 14 sept. De bis schop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft tot opvolger van de onlangs overleden pastoor W. ten Hengel tot pastoor van de St. Jozef parochie te Beverwük benoemd kape laan A. J. H. Hagdorn uit Hilversum. De nieuwe pastoor werd 23 januari 1914 te Huissen geboren en 23 juli 1939 pries ter gewijd. Hü was achtereenvolgens ka pelaan te Weerselo, Heino en Veen- dam. In 1948 kwam hp naar Hilversum, waar hij kapelaan werd aan de H. Hart parochie. HOOFDDORP, 14 sept. De land bouwers in Haarlemmermeer zijn even als hun lotgenoten elders in grote moei- lykheden geraakt niet het binnenhalen van de oogst. Door de langdurige regen val in augustus en in het begin van september zijn de meeste oogstwerk- zaamheden verschoven naar 'n periode, waarin normaal de aardappeloogst al in volle gang is. Bovendien begint over enkele weken de grote suikerbie tencampagne. Vele percelen graan ver tonen schot, tengevolge waarvan de kwaliteit soms met 50 pet. afneemt. In de haver is een groot deel van de kor rels gekiemd en de kans op aardappel ziekte is groter dan ooit. In Haarlemmermeer zijn reeds extra- hulpkrachten ingeschakeld uit Fries land. Het aantal van ongeveer 40 is echter veel te kort. Toen maandag een order afkwam van de commandant van de landmacht uit Den Haag, heeft het bestuur van de sociale districtscommis sie van het Landbouwschap in Haarlem mermeer niet tevergeefs een beroep gedaan op de zeer welkome militaire hulp, die door deze order mogelijk was geworden. Met ingang van woensdag zullen veertig militairen bü het oog sten worden ingeschakeld. Naast de be staande vaste landbouwverloven heeft de legerleiding nu ruimte gelaten voor meerdere hulp op basis van vrp'willig- heid. Het verlof geldt uitsluitend voor de graanoogst en wel voor de duur van 7 dagen. De soldaten zullen 's avonds niet naar de kazerne terugkeren, maar bij de landbouwers worden gehuisvest. Het bestuur van de sociale commissie van het Landbouwschap is veel dank baarheid verschuldigd aan overste Ren- kema uit Haarlem, door wiens toedoen de gehele aanvrage een kwestie van enkele uren was. Hoewel de aardappelen en bieten zeer binnenkort de aandacht vragen, is de regeling nog niet tot hiertoe uitge strekt. De commissie rekent erop, dat bü aanhouden van het mooie septem berweer over een week de gehele graan oogst in Haarlemmermeer binnen is. HAARLEM, 14 sept. —De Arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 13 september 1960 geen fail lissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd op dinsdag 13 september 1960 OPGEHE VEN het faillissement van C. TIE- BESL, van beroep afwerker, wonende te IJmuiden, thans Beverwijk aan Bergerslaan 74. Het vonnis werd uit gesproken d.d. 19 juli 1960. Rechter commissaris was Mr. N. Smits en Cu rator Mr. J. Roggeveen, advocaat en procureur te Haarlem aan de Nieuwe Gracht nummer 11. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 7 sep tember 1960 geëindigd het faillissement van: D. SMIT, van beroep handels agent, wonende te Haarlem aan het Oranjeplein 19, uitgesproken bij vonnis van 24 september 1957, Rechter-Com- missaris: Mr. N. Reeling Brouwer, Curator: Mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht 92. HAARLEM, 14 september De ten toonstelling van affiches getiteld „Frankrijk in beeld", welke tot en met 25 september in de Vishal wordt ge houden, is vanmorgen door de heer Maurice Berne, directeur van het Na tionaal Frans Verkeersbureau in Den Haag, in aanwezigheid van burgemees ter O.P.F.M. Cremers geopend. De heer Beme zei, dat er duizenden voorbeelden te geven waren van de ge varieerdheid van het Franse landschap en zün bouwwerken, maar dat men niettemin getracht had in honderdtach tig afbeeldingen een zo volledig moge lijk beeld te geven. Daarenboven meende hü, dat de kwaliteit van de verschillende affiches zo hoog was, dat daarin de schoonheid van het land vol doende tot uitdrukking kwam. In het bü'zonder dankte hü de stich ting Haarlems Bloei, door welkes me dewerking het mogelük was geweest de tentoonstelling in een zo toepasselij ke omgeving als de vishal in te rich ten. Hij sprak de wens uit, dat de ten toonstelling ertoe zou by'dragen de sym pathie die het Nederlandse volk voor Frankrijk heeft, nog te vergroten. De heer J. Bartman beantwoordde namens de stichting Haarlems Bloei de woorden van de heer Berne. BLOEMENDAAL, 14 sept. Toen op 18 juni in Doorn de brand weer wedstrij den voor de ploegen uit een der drie gewesten werden gehouden, plaatste de vrijwillige brandweer uit Bloemendaal zich met 175 punten op de tweede plaats achter Baarn, welks brandweer 183 punten by elkaar spoot. Het eindi gen op de eerste en tweede plaats (van de tien deelnemende ploegen) be tekende tevens het in aanmerking ko men voor deelname aan de landelijke wedstrijden. Deze zullen zaterdagmid dag 17 september in Zeist worden ge houden. De Bloemendaalse brandweer is daar een van de zeven ploegen, die om de eer van de landelijke brandweer gaan strijden. De wedstrüden zün bedoeld voor ho- ge-d,ruk-nevelspuiten en werden in 1959 voor het eerst gehouden. Het werken met deze nevelspuiten dateert immers nog slechts van de laatste jaren. De deelnemende ploegen zijn grotendeels afkomstig uit de vrijwillige brandweer, maar er zijn ook enkele beroepskorpsen bij. De Bloemendaalse brandweer is een vrijwillige brandweer en neemt deel met een ploeg van zes brand wachten uit de rayons Bloemendaal en Aerdenhout onder bevelvoering van de heer P. Veen uit Overveen. Ook de ne- velspuitwagen is uit het rayon Over veen afkomstig. De brandwachten uit Bloemendaal moeten het zaterdag op nemen tegen de korpsen van de brand weer uit Abcoude, Baarn, Veldhoven, Zeist, Wassenaar en die van de cokes- fabriek Maurits. Mocht Bloemendaal zaterdag in de prüzen vallen dan staat vast, dat dit niet door de beste uniformering zal zijn. Enige maanden geleden verleen de de gemeeneraad een krediet voor het aanschaffen van nieuwe unifor men en nieuwe helmen voor de vrü- wiliige brandweer. Wü vernemen, dat Bloemendaals brandweer echter nog steeds niet opnieuw is gekleed. was bereid ons in enkele woorden zün meing te vertellen. „Het bericht van de verwerping van de toto heb ik mei gemengde gevoelens ontvangen", zo zei deze K.N.V.B.-bestuurder. Als het wets ontwerp alleen verworpen was, omdat de Kamer het niet eens is met de be perkingen, die de toto zün opgelegd, dan zou ik voldaan kunnen zün. Ik heb echter de indruk gekregen, dat er een aantal Kamerleden zün, die helemaal geen toto willen hebben. Als het wets ontwerp er door gekomen zou zün, zou den wü tenminste iets hebben gehad. Verder merkte de heer Kruyver op, dat als er geen toto meer komt vele Nederlanders aan buitenlandse toto's zul len gaan deelnemen. Men kan wel zeg gen, dat dit gecontroleerd wordt, maar klandestiene deelname is niet te contro leren, aldus het bestuurslid. IR. A. PAULEN, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, gisteren net teruggekomen uit Rome. meent, dat de gehele Nederlandse sport minstens een jaar in de kou komt te staan. De Olympische Spelen hebben la ten zien hoezeer het nodig is, dat de sportbonden over ruimer middelen ko men te beschikken om de zo dringend nodige voorlichting te kunnen financie ren en de trainingsmogelijkheden voor de leden te verbeteren. Nu het totovoor- stel verworpen is, zün we even ver als twee jaar geleden, aldus de K.N.A.U.- voorzitter, die weliswaar nog steeds voorstander is van ongelimiteerde prij zen, maar toch reeds tevreden zou zün geweest als de compromis-wet er door gekomen was. Het vacuum, waarin wij nu verkeren maakt dat we de tijd, die we nog voor Tokio hebben, niet zo goed kunnen gebruiken als we wel zouden willen. Ook JAN DE VRIES, voorzitter van de Koninklijke Zwem Bond, stelde op de eerste plaats, dat het jammer ls. dat het wetsontwerp verworpen is, om dat de sport het geld zo dringend nodig heeft. We moeten de toekomst maar afwachten, doch het is niet te hopen, dat we nog lang zonder definitieve rege ling moeten doorsukkelen aldus de heer De Vries. In andere Westeuropese landen staat de sport er veel beter voor, gesteund als zü daar wordt door ruime toto-opbrengsten of regeringssub sidies. In Nedqfland blijkt men wel bijzonder weinig oog te hebben voor de vrüetüdspassering door middel van aciteve sportbeoefening, en dat terwijl de recreatiemogelijkheid hier toch al zo beperkt is. De heer J. G. HARKEMA, vice-voor- zitter van de Koninklüke Nederlandsche Hockey Bond, zei het vertrouwen te hebben, dat nu het huidige ontwerp is verworpen, de regering binnenkort met een nieuw en beter voorstel zal komen, dat dan aan de wensen van de over grote meerderheid van de Nederlandse bevolking zal beantwoorden. Overigens betreurt ook hij de stilstand in de fi nanciële steun aan de sport. DOKTER P. VAN DIJK, voorzitter van de Koninklük Nederlandse wiel- renunie kan zich wel verenigen met de verwerping van de toto. „We moe ten maar afwachten wat er verder gaat gebeuren. Voorop staat, dat de sport de toto niet kan missen, maar als er een toto komt, die alleen voor chari tatieve doeleinden kan worden ge bruikt, met prüzen in de vorm van goe deren, zün we verder van huis. Dokter Van Dijk zei het indertüd wel een beet je jammer gevonden te hebben, dat de Tweede Kamer het voorgestelde wetsontwerp had aangenomen, maar we hadden in ieder geval iets. De toto moet er komen of de rege ring zou met een enorme subsidie voor de sport moeten komen, aldus dr. Van Dijk. (Advertentie) HAARLEM, 14 sept. Een 71-jarige man uit Haarlem werd gisteren ernstig gewond, toen hü werd aangereden door een auto. De man reed omstreeks half vijf op de Wagenweg in de richting van de stad ter hoogte van het plant soen bü de Bosch en Vaartstraat, toen hij plotseling naar links zwenkte. Een achter hem rü'dende auto kon een aan- ryding niet voorkomen. De man werd met een hoofdwonde en een hersenschudding naar het Dia- conessenhuis overgebracht. Vorig opening Slot 14/8 4(4 Ned. 1958 100A 4(4 Ned. 1960 I 100A 41/a Ned. 1960 II 100A 4>/4 Ned. 1959 98(4 3% Ned. 1953 95(4 Staffel 1947 945-e 94 A 3(2 Ned. 1956 94(4 3(4 Ned. 1948 87(4 3(4 Ned. 1950 87M 3(4 Ned. 1954 89?» 3(4 Ned. 1955 II 92(4 B.N.G. Won.bouwl. 6 110(4 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber 111(4 113(4 H.V.A. 147(4 Senembah-Mij. 535 A.K.U. Berkel Patent 520(4 370 52714 Calvé-Delft Cert. Deli Mij. Fokker 178(4 430 321 389 v. Gelder Hoogovens 900 1248 836(4 Müller Co. Philips Gem.bez. Unilever Billiton 2e 425(4 1240(4 813(4 440(4 124.50 Kon. Petroleum 50 123.90 Holl. Amerika Lijn K.L.M. 10630 Kon. Ned. Stoomb. Mij 192(4 136(4 195(4 K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. 172(4 v. Ommeren 293 Ned. Scheepvaart Unie 155 155(4 Rentespaarbrieven '57 128 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 80(4 88(4 2(4 Amsterdam '56 II 2(2 Rotterdam '57 98(4 Alb. Heijn kl. obl. 4 127(4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera] Motors Kennecott Copper KLM. Montgomery Ward Radio Corp. Republic SteeJ Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil N.Y. Tidewater U.S. Steel 12/9 13/9 487» 48V. 42';, 43 44(4 45(4 80(4 80 e 43^4 43', 77_54 77», 27», 27 30(4 30(4 59 59 (»e 6O14 59(4* 33(4 32(, 33(4 34»,4 19 19'4 44 441» 40(4 40", 1774 18(4 77']. 77(4 Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3