Hartenlustschool krijgt geen boventallige leerkracht FANCY-FAIR Vanavond begint de laatste Slag Om Sengarema Agenda Haarlem De heer C. P. A. Beijersbergen 40 jaar bij de P.T.T. TAXI 13.000 Naaimachine kopen REGENJASSEN Lof voor het 5 mei-comité Maatregelen tegen geluids hinder door brom mers en motoren Winkelsluiting in Sinterklaastijd Vijftig minuten duisternis ST. JOANNES DEDEO KOMT U OOK! Fancy-Fair in en rond het zieken huis St. Joannes de Deo Amerikaanse bankier gewond Hartelijke huldiging op post kantoor te Heemstede GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL H. de la Mar volgt H. J. Voors op Fietsenstalling voor de GGD Voorlopig nog geen oplossing Orgelconcerten in het nieuwe seizoen Op Haarlemmerweg NAAR SCHAAP LOPEN v.a. f 39.50 VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1960 PAGINA 3 Hartenlustschool Raadhuistuin GEMEENTELIJK ALLERLEI KN.A.C. Rondvraag Als algemeen secretaris van Bloembollencultuur Vragen over stank Zomer- vaart Pauzeconcerten voor- lopig van de baan Onderbreking in kabel In IJmuiden-oost, Velser- beek en Driehuis Mejuffrouw G. J. H. Remmé gehuldigd Verbeteringen ter gemeentesecretarie Softball-promotie D.S.S.V.V.G.A. bij Onze Gezellen 16-17-18 september, elke avond 8-11 uur Zaterdagmiddag en zondagmiddag 2.30-5.30 uur op het terrein van het ziekenhuis De opbrengst is bestemd voor het inrichten van een operatie kamer voor het ziekenhuis te Sengarema (Afr.). KLANKBEELD - VELE ATTRACTIES PRACHTIGE PRIJZEN - MUZIEK - DANSEN - WIJNBAR LAGENDIJK AFGESLOTEN Voor militairen en burgers Burgerlijke Stand Haarlem Films Toneel Muziek Diversen Waterstanden Schaakclub „Rolland" houdt jeugdtoernooi LENING VOOR GROTE GASTHUIS Beurs van Amsterdam Zilveren jubileum in Heemstede Beurs van New York m« 75% BLOEMENDAAL, 16 sept. Voor het behandelen van een agenda van 29 punten is de gemeenteraad van Bloe- mendaal donderdagmiddag gedurende bijna vier uur bijeen geweest. Uitvoe rig werd gediscussieerd over de ver koop van woningen uit het gemeente lijk bezit waarover wy elders in dit blad publiceren en over het even tueel aanhouden van een boventallige onderwijzer aan de Hartenlustschool. De voorzitter, burgemeester dr. D. H. PEEREBOOM BOLLER, sprak aan het begin van de vergadering woorden van welkom tot de fractievoorzitter van de P.v.d.A., MR. H. W. VLIEGEN die na een afwezigheid van ruim vier maanden wegens ziekte, een gedeelte van de raadsvergadering bijwoonde. De voorzitter betreurde het, dat de heer P. J. KAPTEYN niet aanwezig kon zijn op deze voor hem laatste ver gadering. De heer Kapteyn, sprak de voorzitter, heeft altijd blijk gegeven van een grote belangstelling en hu toonde daarbij zijn rijke ervaring op beleids- en bestuursgebied. Zijn hou ding in de bezettingstijd was uitmun tend en daarvoor verdient hij stellig de dank van alle gemeentenaren. Spreker deelde vervolgens mee, dat het raadslid de heer J. H. W. Buck- mann zal optreden als promotor van het onlangs in de publiciteit gebrachte plan kop Zeeweg te Bloemendaal aan 266 Een bedrag van 995 stelde de raad beschikbaar voor de aankoop van tien kleutersets, e-en metalen klimhuis en een houten glijbaan en ladder, alles ten behoeve van de katholieke kleuter school in Vogelenzang. Op het verzoek twee kasten te mogen aanschaffen voor het opbergen van waardeloos ma teriaal, werd afwijzend beschikt. Met de stem van de heer A. JA- COBSON (V.V.D.) tegen, omdat hij vreesde dat wat eens als uitzondering was goedgevonden nu al weer en straks misschien nog meer wordt aan gevraagd verleende de raad een krediet van 1740 voor nieuwe bord stellingen ^n marmoleum in twee klas selokalen van de St.-Aloysiusschool. Afwijzend werd beschikt op de aan vrage voor nieuwe vloeren Volgens wethouder mejuffrouw dr.M. L None overschrijdt men bij inwilliging de nor male eisen, een mening die door ir. W. van der Laan (V.V.D.) werd be streden. Omdat het aantal leerlingen op de openbare Hart onlust uloschool bij de aanvang van de nieuwe cursus bene den de verwachting is gebleven, ver goedt het Rijk slechts de kosten van zestien leerkrachten. Besloten werd de rzeventiende leerkracht, die sedert 28 augustus bij deze school is gedeta cheerd, terug te plaatsen naar de Von delschool. Dat betekent voor mejuf frouw A. Cassee ontslag als onderwij zeres aan de Vondelschool met ingang van 15 november. Op die datum komt de heer D. Ringersma terug naar Aer- denhout. .Verschillende raadsleden hebben nog uiterste pogingen in het werk gesteld B. en W. te verzoeken de heer Ringers- tba als boventallige leerkracht aan de Hartenlustschool te handhaven. Dit kan volgens B. en W., echter beteke nen, dat twee bijzondere scholen dan ook zullen vragen om een boventallige leerkracht. Die drie onderwijzers gaan de gemeente dertigduizend gulden kos ten en zoveel geld kan men in het arme Bloemendaal niet missen. Wel zal negentienduizend gulden worden uitgegeven 14.500 met een krediet, 1500 op de begroting 1960 en 3.000 op de begroting 1961) voot de reorganisatie van de Raadhuistuin en het aanleggen van een parkeerha ven aan de oostzijde van de Bloemen- daalseweg. Deze parkeerhaven komt •tussen de Julianalaan en de in noorde lijke richting te verleggen uitrit van het Raadhuis. Bovendien wordt er aan de Cearalaan een uitrit bijge maakt. Overigens blijkt het in de be doeling te liggen het hekwerk rond het Raadhuis weg te halen en er een open baar park van te maken De tuin wordt gereorganiseerd, omdat de ge meente door grondtransactie de tuin HAARLEM, 16 sept. Voor het ver nieuwen van de riolering in de van t Hoffstraat was al 77.800,- beschikbaar gesteld door de Haarlemse raad, maar er bleek nog eens ƒ2.900,- nodig voor het opruimen van oude beerputten, waarvan de vroegere vergunninghou ders niet meer te achterhalen waren- B. en W. vragen de raad nu het bemei- fende crediet te willen verhogen, voor het vernieuwen van de riolering m ue Mercuriusstraat en voor het as-alteren van die straat, vragen B. en W. «e raad om 160.000,-. De gemeente wil het pand Kenau park 12 aankopen ten behoeve van de G.G.D B. en W. vragen de raad daar om om 50.000,-. Voor de prijs van 15 per m2 willen B. en W. 554 m2 grond aan de Clovisstraat in Haarlem-noord aankopen ten behoeve van de speeltuin vereniging „DVS", die daardoor beter aan haar doel kan beantwoorden. Men wil dantevens van de gelegenheid ge bruik maken om een verbindingspad aan te leggen tussen Clovisstraat en Vondelweg en de beplanting ter plaatse te voltooien. In totaal wordt wordt voor een en ander een bedrag van 10.000,- aan de raad gevraagd. Voor 1,- willen B. en W. een stukje grond aan de Rollandslaan verkopen aan de heer D. Vet, die ervan gebruik wil maken voor de bouw van een gara ge. Sinds 1922 meenden de bewoners van het naastgelegen pand eigenaars te zjjn van het stukje. Later bleek dat dit niet het geval was. aan de zijde Bloemendaalseweg-Julia- nalaan kan uitbreiden. De heer BüCKMANN (V.V.D.) be streed de juistheid van de opvatting van B. en W. verkregen in over leg met de korpschef van politie om de parkeerhaven zo dicht bij een kruispunt aan te leggen. IR. TIRION (V.V.D.) leek het voor de ambtenaren niet prettig in een mooie tuin te kij ken, terwijl in het gebouw nauwelijks voldoende ruimte is. De VOORZITTER verwees ir. Tirion naar de gereedlig gende plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis. Aan de agenda was een voorstel toe- fevoegd om buitengewoon lid te wor- en van de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. In 1955 en in 1956 heeft het college een verzoek van rde K.N.A.C. afgewezen, intussen heeft de ervaing geleerd, dat Bloemendaal waardevolle adviezen van de K.N.A.C. verkreeg, alsmede veel steun bij de behandeling van het streekplan voor Zuid-Kennemerlandvoor de Raad van State. De Raad steunde het voorstel als buitengewoon lid toe te treden. Het voorstel van de Nederlandsche Spoorwegen halve bomen aan te bren gen bjj de te verbreden overgang in de Kleverlaan kreeg aller steun. Alle hiermee in verband staande kosten ko men voor rekening van de provincie. Een commissie van drie raadsleden onderzocht de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid de heer A. Sissingh en bevond deze in orde. Waarschijnlijk zal het nieuwe raadslid, die de plaats van de heer Kapteyn in de fractie van de P.v.d.A. inneemt, op 10 oktober worden geïstalleerd. Op die datum komt de Bloemendaalse raad in ,een besloten (middag-) vergadering bpeen om zich te laten inlichten over de fi nanciële verhoudingen en de (on)mo gelijkheid die de gemeente hemt, over te gaan noodzakelijke zaken uit te voe ren. Bij de rondvraag sprak de heer A. JACOBSEN woo:rden van dank - door de raad met een applaus onderstreept aan het adres van het 5-mei comité. Dit comité heeft een uitstekend feest georganiseerd voor nog geen vijfdui zend gulden, terwijl het had kunnen beschikken over achtduizend gulden. HAARLEM, 16 sept. Met ingang van gisteren Is eervol ontslag verleend aan de heer H. J. Voors als algemeen secretaris van de Koninklijke Algeme ne Vereniging voor Bloembollencultuur. In zijn plaats is benoemd de heer H. G. de La Mar, die sinds 1953 secretaris penningmeester was .De heer de la Mar is nu algemeen secretaris-penning meester. De heer Voors is inmiddels met zfln echtgenote naar Australië vertrokken voor familiebezoek. De reis is hem me de mogelijk gemaakt door het geschenk dat hij ontving ter gelegenheid van zijn recentelijk gevierde veertigjarig ambts jubileum. Na zijn terugkeer zal de heer Voors nog enige tijd in dienst van Bloembollencultuur blijven als adviseur. In de loop van 1961 zal hij worden ge pensioneerd. HAARLEM, 16 sept Ten behoeve van het personeel van de G.G.D. moet er een fietsenstalling komen. Vroeger stalde het personeel de fietsen in het hoofdgebouw en in een ruimte achter de garage. Toen deze ruimten door de dienst in gebruik moesten worden geno men, werden de fietsen gestald onder het afdak van het pand Kenaupark 10, dat voor sloping in aanmerking komt. Nu willen B. en W. een fietsenberging maken in het sousterrain van het pand Kenaupark 20 en onder een te maken afdak op het achterterrein. De Rot steeg, die doodloopt en binnenkort aan het openbaar gebruik zal worden ont trokken, wil men bij dit achterterrein voegen. Een en ander gaat 16.000, kosten en B. en W. vragen de raad om een desbetreffend crediet. HAARLEM, 16 sept. In antwoord op vragen van het raadslid J .Prikkel (P.v.d.A.) delen B. en W. van Haar lem mede, dat het juridisch niet moge lijk is de bestrijding van geluidshinder door bromfietsen en motoren bij plaat selijke verordening te regelen. Dit be hoort tot het domein van de rijkswet gever. Wel kan de politie iets doen. Van januari tot en met juli van dit jaar werden 7 motorrijders en 70 bromfiet sers bekeurd, omdat hun uitlaat on deugdelijk bleek. Voorts werden 1440 processen verbaal opgemaakt wegens overtreding van de maximum snelheid door bromfietsbesuurders. De politie doet dus wat zij kan. B. en W. delen mede, dat de rijkswet gever op het ogenblik bepaalde maatre gelen overweegt om aan de geluidshin der verder paal en perk te stellen. HAARLEM, 16 sept Het Haarlem se raadslid F. W. Lichtenveldt (WD) heeft ongeveer een maand geleden aan B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de stankverspreiding aan de Zo mervaart. B. en W. hebben thans ge antwoord, dat de Zomervaart welis waar soms stank verspreidt, maar dat het euvel daar minder erg is dan in sommige andere Haarlemse grachten, omdat het water van de Zomervaart re gelmatig wondt ververst. De stank wordt veroorzaakt door de lozing van rioleringen op de Zomer vaart. De oorzaak ligt niet in een ver vuiling van de duiker onder de Prins Bemardlaan. Enige verbetering zou kunnen worden bereikt door het ge- maaltje langer te laten draaien. Een afdoende oplossing kan pas worden verkregen, wanneer het centrale riole ringsstelsel wordt voltooid. HAARLEM, 16 sept. Twee maan den geleden hebben wij bericht, dat tussen de middenstandsverenigingen en de personeelsorganisaties overeenstem ming was bereikt over de avondopen stelling van winkels in de Sinterklaas tijd. Jarenlang is hierover gevochten en ieder jaar opnieuw vormde dit punt weer een bron van onuitputtelijke de batten in de gemeenteraad. Thans wordt aan de gemeenteraad voorgesteld door B. en W. van Haar lem, de tussen alle betrokken partijen overeengekomen regeling van kracht te verklaren en op te nemen in de Ver ordening op de Winkelsluiting. Wanneer de raad daar woensdag mee akkoord gaat en er is nu geen enkele reden meer om aan te nemen dat dit niet het geval zal zijn zullen voortaan in de Sinterklaastijd de winkels in Haar lem vanaf 29 november tot en met 4 de cember geopend zijn tot 10 uur 's avonds. Wanneer 28 november op een zaterdag valt, zal men ook deze dag tot 10 uur geopend zijn. In de overeenkomst tussen de betrokkenen is ook vastgelegd, dat de winkels in deze periode gesloten zullen zijn van zes tot half acht 's avonds. HAARLEM, 16 sept. Er zullen dit seizoen in het Concertgebouw in Haar lem geen pauze-orgelconcerten meer worden gegeven. De belangstelling blijkt te gering te zijn. Voorlopig wil men de volledige restauratie van het Cavaille-Coll-orgel afwachten. Daarna zal men opnieuw proberen belangstel ling te wekken voor de pauzeconcer ten. Intussen zal de stadsorganist Ai- bert de Klerk de nieuwe serie orgel concerten in het Concertgebouw ope nen op donderdag 22 september des avonds om acht uur. De serie wordt verzorgd door de beide stadsorganis- ten Albert de Klerk en Piet Kee. VELSEN, 16 september Alleen de lampen van voertuigen op de weg vormden gisteravond gedurende vijftig minuten de verlichting in een gedeel te van IJmuiden-Oost, Velserbeek en Driehuis. Om kwart voor negen zakte daar plotseling het licht weg tot een heel mager schijntje om meteen daar op geheel uit te vallen. Op straat en in de huizen was het volslagen don ker. Ijlings werd door de bewoners een verlichting met kaarsen geïmpro viseerd. In de grensgebieden was de situatie het merkwaardigst. In sommi ge straten viel de wegverlichting uit, maar in huis hadden de mensen licht en in andere straten zag men soms de ene kant met verlichte huiskamers, de overkant in het donker. Het hoofdbu reau van politie zat ook zonder licht, maar kon overschakelen op een nood verlichting. In het Antonius-ziekenhuis viel het licht eveneens uit, wat daar op een zeer ongelegen moment kwam. De oorzaak ligt in een onderbreking in een 10 KV-kabel, maar omtrent de oorzaak van de onderbreking kon men ons nog niet inlichten. Technici van de P.E.N.-centrale togen direct op zoek naar de daarvoor in aanmerking komende transformatorhuisjes, om door omschakeling de verlichting weer te herstellen. Om vijf minuten over half tien hadden de mensen weer licht. (•Advertentie) RECEPTIE Ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan houdt de mu ziekvereniging Harmonie-Crescendo" zaterdag 24 september van 3 tot 5 uur een receptie in gebouw „Zang en Vriendschap" in de Jansstraat. HAARLEM, 16 sept. Deze week is mejuffrouw C. J. H. Remmé uit Haarlem, die veertig jaar in dienst was van de Wasserij N.V. Peeperkorn te Heemstede, gehuldigd in de kantine van dit bedrijf De directeur,' de heer H. P. M. Pee perkorn, pre.es de jubilaresse om de gezonde belangstelling waarmee zij al tijd tegenover de veranderingen in de wasserij had gestaan. Ook stelde hij haar zorg en toewijding voor het werk Saj .a; ten voorbeeld. „Juist in een bedrijf als het onze, waar steeds met goed van anderen wordt omgegaan, is dit uiterst belangrijk." De heer Peeper korn bood mejuffrouw Remmé namens de directie een faute.uil aan. Hierna speldde hjj haar, op verzoek van de burgemeester van Haarlem, de bron zen medaille verbonden aan de orde van oranje-nassau, op. Namens het personeel sprak de heer P. J. Staats, die de jubilaresse ee.n koekoeksklok en bloemen overhandig de. Hierna voerde de vader van de te- fenwoordige directeur, de heer P. H. t. Peeperkorn het woord. Hij herinner de zich, dat woorden als „te laat" en „verzuim" in haar vocabulaire niet voorkwam&n. Hij reikte haar het diplo ma uit voor veertig jaar trouwe dienst van de r.-k. Nationale Bond van Was- industriëlen. Een broer van mejuffrouw Remmé sprak uit naam van zijn zuster een treffend dankwoord. Op verzoek van de jubilaresse werd de dag verder in intieme kring ge vierd. HAARLEM, 16 sept. Op de afde ling personeelszaken van de Haarlem se secretatrie moet een paternoster-kast worden aangeschaft wegens ruimtege brek en om tot efficiënter werken te komen. Voor afdeling 5 van de secre tarie moeten enkele werktafels vervan gen worden door kleinere bureaux met opbergkasten en de afdeling pensioenen vraagt uitbreiding van het kaarten-op- bergsysteem in verband met gewijzigde voorschriften van de Pensioenraad. In totaal vragen B. en W. van Haarlem de raad ƒ9200,om een en ander te kunnen bekostigen. (Van onze softball medewerker) HAARLEM, 15 sept. De beslis singswedstrijd om een plaats in de softball, eerste klasse tussen DSS en VVGA wordt zondag gespeeld op het terrein van Onze Gezellen aan de Ver- gierdeweg. De strijd begint om vijf uur, na de voetbalwedstrijd Onze Gezellen ETO. DSS, dat de eerste ontmoeting met 21 verloor en de tweede met 6—2 tegen WGA won, heeft een heel goede kans te promoveren. Advertentie HAARLEM, 16 september Wie vandaar of morgen toevalii» verdwaald raakt in de buurt van het ziekenhuis St. Joannes de Deo en terecht komt op het terrein nabij het Vrouwen paviljoen, zou kunnen vermoeden, dat een circusgezelschap daar zijn tenten opgeslagen heeft. Een grote tent staat daar opgericht, met daarrondheen kleinere eenheden. De verdwaalde be zoeker zal echter vergeefs zoeken naar een trapeze-werkster of een formida bele gewichtheffer. Misschien ontmoet hij een glimlachende ziekenzuster van St. Franoiscus of een martiale Broeder van St. Joannes. En hij zal tot de ont dekking komen, dat het daar rond de Deo geen Circus, maar wel circus zal zijn. U hebt ons intussen wel begrepen. Rond het ziekenhuis wordt nu de laatste hand gelegd aan de grote fancy-fair, die tot besluit van de „Slag Om Sengarema" drie dagen - tot en met zondag 18 september - wordt ge houden. De tenten zijn nu opgeslagen en toen wij gisteren een kijkje gingen nemen, was iedereen In de weer om de zaken zo gauw mogelijk op orde te krijgen. Natuurlijk liepen wij de heren Noy en Ten Velthuis tegen het lijf, twee mensen van de personeelsvereni ging, van wie het verhaal gaat, dat zjj de laatste nachten niet hebben ge slapen en steeds aantekeningen hebben gemaakt om dit of dat niet te ver geten. Levinus Tollenaar troffen we ergens op de vloer aan, tekenend en instructies gevend. Kortom, overal wa ren er wel een paar mensen in de weer, die hun vrtje uurtjes vol maak ten ter voorbereiding van de fancy- fair. Wij hebben vorige week reeds ge schreven, wat er zoal te doen zal zijn. Maar gisteren hebben wij reeds de volledig ingerichte operatie-kamer kunnen bewonderen, waarvoor de op brengst van de fancy-fair zal worden besteed. Een operatie-kamer met de allernieuwste snufjes, die de bezoekers ook gedemonstreerd zullen worden. Zij zullen zich met eigen ogen ervan kunnen overtuigen, dat het ziekenhuis in Sengarema moeilijk zonder ope ratiekamer kan. Zoals reeds be richt, zijn de artikelen geprijsd. Indien iemand dat wil, kan hij daar iets kopen en het ten geschenke geven aan het organiserend comité, dat voor door zending naar Sengarema zorg draagt. Mgr. Cosmas van Trigt, de rector van het ziekenhuis, zal vanavond niet als officiaal maar wel officieel de fancy- fair openen, waarna iedereen, die maar zin heeft en zich niet door eventueel minder gunstig weer laat weerhouden, vanaf acht uur tot elf uur op het feest terecht kan. Wie verhinderd is, notere nu de andere mogelijkheden: zaterdag en zondag, 's middags van half drie tot half zes en 's avonds van acht tot elf uur. Intussen is het verheugend, dat de belangstelling voor de S.O.S.-actie nog lang niet verflauwd is. Gisteren be zorgde een onbekende 1000,- aan het ziekenhuis voor Sengarema. Bij of in de meeste kerken van het dekenaat Haarlem is gecollecteerd voor het missie-ziekenhuis met een verrassend resultaat. Het heeft geen zin om die opbrengsten per parochie te vermelden omdat vergelijkingen niet altijd juist zijn. Maar de laatste collecte is zon dag jongstleden gehouden in de kerk aan het Valkenburgerplein te Heem stede, welke tevens een record is ge bleken. Opvallend was het echter, dat naar aanleiding daarvan velen nog een gift achteraf bezorgden en sommigen zelfs alsnog de envelopjes van april inleverden. Wie dus nog met een envelopje zit, kan altijd nog terecht by de Deo. AMSTERDAM, 15 sept. De 42-jari- ge New Yorkse bankier John William Heffernan heeft vanochtend bij een ver keersongeval op de Haarlemmerweg vrij ernstige verwondingen opgelopen. Hij reed in volle vaart in een huurauto tegen een voor hem rijdende vracht auto op. De personenauto kwam onder de vrachtwagen terecht. De ongevallen- dienst van de politie moest de heer Hef fernan uit zijn benarde positie bevrij den. Het stuur was in zijn borstkas en buik gedrukt en brak daarna af. Voorts liep de heer Heffernan een diepe snij- wond aan een knie op. Hfl is naar het Wilhelminagasthuis gebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeval is niets bekend. De zwaar beschadig de personenauto is voor een onderzoek overgebracht naar het hoofdbureau van politie. De heer Heffernan was van Amster dam op weg naar Noordwijk, waar hij deelneemt aan de dertiende „internaio- nal banking summer school" voor veel belovende aankomende bankiers. HALFWEG, 16 sept. In verband met ophoging en verbetering van het wegdek, zal de Lagendijk, lopende van af het fort Penningsveer tot aan de Slokopmolen, met ingang van maandag 19 september tijdelijk worden afgesloten voor doorgaand verkeer, met uitzonde ring van wielrijders en voetgangers. BEVERWIJK, 16 sept. Op woens dag 21 september begint in de grote cantine van kamp Rooswijk weer de se rie cabaretavonden voor militairen en burgers. E treedt een aantal beken de artisten op. Dit Afrikaanse duo, charmant en ontwapenend, weet niets van de fancy-fair in Haarlem, maar zal er hopelijk wel van profiteren. BEVALLEN van een zoon: H. van der Groef-Elshout; J. M. Hebbelinck- Volmer; G. M. M. Bank-Merks; S. van Damme-de Vries; H. H. Steenkist- Bouwman; M. M. W. Schilders-Geels; A. Peeters-Kujjper; T. H. Steffers-Veer- man- 4 XI BEVALLEN van een dochter: H. Kersten-Mully; J. C. Vos-Vrenegoor; H M. Schoorl-BakkerM. L. Eefting- de Mes; D. J. van Gils-Schmidt; M. Degenaars-Buijs; L. A. J. van Hoeve- laak-Kloot; E. Schweitzer-van der Lin den; J. H. M. Willemsen-Essing. OVERLEDEN: D. Gratama-den Har- tog, 82 j., Zonnelaan; H. van Nimwe- gen 77 j„ Meester Joostenlaan. ONDERTROUWD: T. M. W. van Grondelle en M. J. M. Strengers; J. H. J. ten Berge en J. M. Delver. GETROUWD: S. H. Sival en J. C. Elsinga; R. Kievit en M. J. Halder- man; C. J. Vader en B. M. S. Tuijn; N W. A. van den Burg en T. I. W. Jansen; R. J. Mulder en T. P. Hoek; H L. Kamerling en C. G. Stroosma; 8. Goojjer en K. Groen. CINEMA: „Wolven in de schaapskooi", 18 j 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „De bruiden van Dracula", 14 j.; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: t.m. ma.: „De slag in de Koraalzee", 14 j.; Di. t.m. do.: „Mijn beste vijand", a1 2. 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „De courtisane van Jeruzalem", 18 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. HEMBRANDT: „Katje" (2de week), 18 j. 2 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: „Tarzans verborgen schat". 14 j.: Ma- tm. do. midd.: „Dreigende heuvels", 14 j.; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Hiroshima, mon amour", ontr. MIN F. RVAvr. 8.15 u., za. en zo. 7 en 9.15 uur: „The big circus", a.l. Za. 2.30 u., zo. 2 en 4.15 uur: „Drie jongens en een hond, 14 j- Ma, en di. 8.15 u.: „De zonde bok" 3r4 Wo- 2-30 en 8.15 u. en do. 8.15 uur: „Mon oncle", a.l. Vrijdag 16 september Stadsschouwburg, 8 uur: „Dona Diana". Galante comedie van de 17e eeuwse Spaan se schrijver Moreto, over een ongenaakbare adellijke dame, die in haar eigen onge naakbaarheid door haar aanbidder wordt overtroffen. De Nederlandse Comedie speelt het stuk onder regie van Johan de Meester met Ellen Vogel, Han Bentz van den Berg en Ko van Dijk in de belangrijkste rollen. Zaterdag 17 en zondag 18 september Stadsschouwburg, 8 uur: „Valstrik voor een man alleen" Een spannende thriller van Robert Thomas over een man, die door zijn vrouw verlaten wordt. Later keert zij terug maar wordt door haar man niet herkend. Ensemble speelt het stuk onder regie van Jan Retèl met o.m. Andrea Domburg, Ton van Duinhoven en Guus Hermus. Donderdag 22 september Stadsschouwburg, 8.15 uur: „The Play- t>oy of the Western World" Een van de hoogtepunten van dé toneelliteratuur van tussen de beide wereldoorlogen, hen delend over een jongen die zijn dorps gemeenschap verbluft met de bewering, dat hij zijn vader heeft vermoord. De Du blin Festival Comp. speelt het stuk met o.m. de befaamde actrice Shiobhan McKenna in de hoofdrol. Maandag 19 september Sportgebouw, Kleverlaan, 7 uur: Eerste avond „Jeugd en Muziek", afd. Haarlem. Programma: Vivaldi, W. de Fesch, Bartok. Dinsdag 20 september Concertgebouw, 8.15 uur: Extra concert N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends t.g.v. het 50-jarig bestaan van het Genootschap van Nederlandse Componisten. Solisten: George van Renesse, piano en Lode Devos, tenor. Programma: Ketting, Heppener, van Del den, van Hemel, Escher, Landré. Donderdag 22 september Concertgebouw, 8 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Vrijdag 16 september Raadhuis HUlegom, 8 u.: Raadsvergade ring. Zondag 18 september Concertgebouw, 2 uur: D-Day, Bond zonder Naam. Woensdag 21 september Stadhuis Haarlem, 2 uur: Raadsverga dering. Tentoonstellingen Cruquiusmuseum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend dag. 912.30 en 13.30—17 uur. Zo. van 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur. Zo. 14—17 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Vanaf 10 sept. reizende UNESCO-tentoonstelling van reprodukties naar aquarellen „Wa- tercolours". Geopend van 1017 en zo. 13—17 uur. Teylers Museum; Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16e tot en BEVERWIJK HAARLEM - ZAANDAM Kruisstraat 25 - Haarlem - Tel. 12921 (Advertentie) met 19e eeuw. Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31- toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 1117 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—17 uur. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, Handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur Zon en feestdagen 13—16 uur. Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout- weg-hk. Kamperlaan. Tentoonstelling van grafiek en tekeningen van Willem Nijs. Van 16 sept. tot 16 okt. Geopend da. van 1012.30 u. en var 13.3017 u. zo. van 14—17 uur. Kunstzaal ,,In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hóek Nieuwe Kerkplein. Gedu rende de maand september tentoonstel ling van dierentekeningen van Ruth Fischer. Geopend da. (ook zo.) van 10-22 u. Vishal, Grote Markt, V.a. 14 sept. Affiche tentoonstelling „Frankrijk in beeld". Geopend dag. van 14—17 u. en van 19.30 —22 u. Zo. 14—17 uur. Kunstzaal „De Ark", Nieuw Heiligland 1-3. Werken van J. C. Mets. Ere-tentoonstel- ling t.g.v. zijn 75ste levensj. Geopend van 95 uur en ma., wo. en vr. van 6—8 uur. (Vanaf 11 sept). Huize „Bloemenheuvel", Bl'daalseweg 158, Overveen. Schilderijen, aquarellen, teke ningen en grafisch werk van Dick Went- zel jr. te Aerdenhout (tot 26 sept.) Ge opend van 1017 u. Zo. van 1417 uur IJMUIDEN Vrijdag 16 september Hoog water: 0.10 u. en 12.54 u. Laag water: 7.54 u. en 20.24 u. Zaterdag 17 september Hoog water: 1.23 u. en 13.54 u. Laag water: 9.07 u. en 21.29 u. OVERVEEN, 15 sept. Het jeugd schaaktoernooi van de Overveense schaakclub Rolland vindt dit jaar plaats in een zaal van de buitenplaats „Bloe menheuvel" in Overveen. Gespeeld zal worden in vierkampen op zaterdag 24 september, woensdag 28 september en zaterdag 1 oktober. Bovendien wordt woensdag 5 oktober een simultaan séance gegeven door een sterk scha ker. Inschrijvingen kunnen gedaan worden bij de heer H. Kerkheide, Oosterstraat 50, Haarlem. Inzet van de wedstrijden vormt de afvaardiging naar de provin ciale schaakkampioenschappen. Tevens staat een fraaie wisselbeker op het s; :1. Wedstrijdleiders zijn de heren G. J. Bloemen en J. W. de Munck jr. HAARLEM. 16 sept. B. en W Haarlem stellen de raad voor aan het St. Elisabeth's Gasthuis een geldle ning te verstrekken van 294.823,58 ter bestrijding van de in 1959 gedane kapi taalsuitgaven. (Advertentie) ENORME KEUZE in POPLIN GABARDINE TERLENKA NYLON Gen. Cronjéstraat 40-44 Telefoon 54679 Haarlem HEEMSTEDE, 16 sept. De heer C. P. A. Beijersbergen te Hillegom, hoofdemplo.vé bii het postkantoor te Heemstede, die vandaag zijn 40-jarig ambtsjubileum by de posterijen herdenkt is vanmorgen in de kantine van het postkantoor te Heemstede op hartelijke wyze gehuldigd. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en beide kinderen, werd allereerst toegesproken door de heer L. W. M. van Beeck, adjunct-direc teur van het postdistrict Haarlem, die het woord voerde namens de directeur- generaal en de directie van het Haar lemse district. Spreker sprak zijn dank uit voor de wijze waarop de jubilaris zijn dienende taak voor de samenleving van jongs af aan heeft verricht. Hij bracht naar voren dat de heer Beijers bergen zich een steeds grotere vakbe kwaamheid eigen wist te maken en hij prees hem voor zijn bijzonder plichtsge trouwe taakvervulling, waarvan het kantoor te Hillegom dertig jaar lang profijt heeft mogen trekken. „Ook in Haarlem, waar u de functie van kassier had en sinds twee jaar te Heemstede, hebben wij u als een all round ambtenaar leren kennen", merk te de heer v. Beeck op, die tevens aan haalde dat de jubilaris naast zijn dage lijkse werkzaamheden vele functies ver vult welke de gemeenschap ten goede komen. Mevr. Beijersbergen bracht hij dank voor de wijze waarop zij haar echtgenoot zoveel jaren onbewust had gesteund om zijn taak te kunnen ver vullen. De heer v. Beeck liet zijn felici taties vergezeld gaan van de oorkonde 40 jaar trouwe dienst en een geschenk onder couvert. Tot besluit speldde hij de jubilaris de gouden PTT-speld op. Vervolgens was het woord aan de heer J. Brik, beheerder van het post kantoor te Heemstede. Deze zei dat hij in de korte tijd van samenwerking de jubilaris had leren kennen als een functionaris die een hoge opvatting van zjjn taak heeft en een sterk gevoel voor verantwoordelijkheid. „Deze eigenschap pen", zei de heer Brik, „hebben een stimulerende invloed gehad op de uit voering van de dienst op ons kantoor". Hij wenste de jubilaris in de nog reste rende jaren voor zijn pensioengerech tigde leeftijd het allerbeste toe. De heer H. L. Kieft, hoofdbesteller, sprak daarna namens het jubileumfonds. Hij gewaagde vooral van de prettige samenwerking tussen de jubilaris en de employé's. Als geschenk bood hij een lamp aan. Mevr. Beijersbergen werd verrast met een fraaie sierplant. Tenslotte sprak de heer Beijersber gen een dankwoord, waarin hij God dankte voor de kracht en de genade hem zovele jaren bij de vervulling van zijn taak verleend. Hij bracht dank uit aan de sprekers voor de woorden van hulde, alsook voor de geschenken en sprak de hoop uit dat de onderlinge band op het kantoor te Heemstede besten digd mag blijven. HEEMSTEDE, 16 sept. Morgen is het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer L. J. J. van de Putten, Raad huisstraat 23, in dienst trad bij de ko len- en oliehandel Teeuwen te Heem stede. Hij kwam daar als loswerkman, maar hij beviel zo goed, dat hij spoe dig in vaste dienst kwam. Aanvankelijk was hij werkzaam bij het lossen van schepen, dat toen nog met de hand moest geschieden. Later werd alles ge mechaniseerd. Thans is de heer Van de Putten pakhuischef. Hem zal morgen een hartelijke huldiging worden bereid. HAARLEM, 16 sept. De Stichting Adoptie Commissie Bejaarden organi seert donderdag 27 oktober in het Con certgebouw een cabaretmiddag en -avond. Het programma zal verzorgd worden door Willy Vervoort. Tonny Boucher, Trio Jan Gorissen, Diana en Daranti, Les Albano's en The> Moun- ties. 4i/2 Ned. 1958 41/2 Ned. 1960 I 41/2 Ned. 1960 II 41/4 Ned. 1959 33/4 Ned. 1953 Staffel 1947 3% Ned. 1956 31/4 Ned. 1948 3 Ned. 1950 3% Ned 1954 3Yi Ned. 1955 II B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.VA. Senembah-Mt) A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli Mij. Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever Billiton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn K.L.M. Kon. Ned Stoomb. Mu K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. v. Ommeren Ned. Scheepvaart Um Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2V2 Amsterdam '56 I) 2'i Rotterdam '57 Alb. Heijn kl. obl. 4 Vorig Slot 100% ïooy» 100% 98B 95% 94% 87% 87% 89% 92% 110 308 111% 150% 535 513% 371 806% 176.50 621 324 888% 420 1208% 824% 440 122.70 106.40 134% 171 295 152% 88% 88% 98 127% opening 16/9 872% 1160% 806% 122.90 149% 190% 151% 98H 94% 494% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K..L.M Montgomery Waro Radio Corp Republic Stee) Roya) Dutch Shell Union Uil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil N.Y Tidewater U.S Steel 14/9 47% 4214 43% 79 43'% 77% 27% 301/4 58% 58 32% 34% 19 431/2 40% 17% 76% 15/9 47% 42% 44 78% 43% 77 27% 30 57% 58% 32% 34% 19% 43% 40% Stemming: prijshoude .r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5