Van Dam en Dame schrijven Zorgt RCH voor een tweede verrassende overwinning? Duidelijk Nederlands A-team nog bij de kanshebbers Stormvogels heeft diep teleurgesteld Aanwezigheid van Abe Lenstra maakt EDO's taak erg moeilijk ...en schijven Sporttoto in Japan Peter Post rijdt naar de zege Eindelijk zon, nu iar slechte wegen SLEUTEL WEG? Lauer heeft voorlopig genoeg van horden VISA-problemen en hun gevolgen LFC in Leiden tegen militaire voetballers Consumptie in juli toegenomen Van Kreuningen nu 11 min. 20 achter NA VIJF DAGEN MOTORZESDAAGSE ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1960 PAGINA 13 Spartaanse nuchterheid ■fr Ex-Feijenoorder bij St. Etiënne uit de gratie Ook Dave Sime houdt met de atletiek op Rijvers diep in de put Herstel vari Vitesse Voor iets LEKKERS naar J0S DEKKERS „DE SLEUTELSPECIALIST" Seizoen op non-actief NATIONALE SKISTRIJD WEER IN OOSTENRIJK Grote Prijs Gerrit Schulte Ronde van Bulgarije Alweer een minder De supporters van Sparta hebben herhaaldelijk getoond behalve een behoorlijke dosis chauvinis me ooV een sterk gevoel voor reali teit te bezitten. Daarom was het zo verwonderlijk, dat er de laatste we ken op de Spartaanse tribunes een Beest heerste, tegenstrijdig aan de be taamde Rotterdamse nuchterheid en Werkelijkheidszin. Er werd namelijk ge fluisterd, dat Sparta dit jaar vast en *eker kampioen zou worden, dat Feyen- °9rd als tweede in de competitie zou eindigen en dat Sparta daarna revan che zou nemen voor de matige presta ties van Ajax in het toernooi om de Europese beker. Het zijn natuurlijk mooie illusies en het is voor Sparta te hopen, dat zij alle uit zullen komen, maar aan de andere kant leek het ons toch ook raadzaam insiders van Sparta naar hun opinie 0rntrent deze geruchten te vragen. De trainer, Dennis Neville, zou het flegma, van het B ritse ras verloo chend hebben, wanneer hij zich uit de hoek had laten lokken: „die geruchten B'jn allemaal nonsens. Het is onmogelijk na vier wedstrijden te zeggen, wie kampioen wordt. Natuurlijk hopen WÜ een woordje mee te kunnen spre ken, maar het kan toch ook tegenzit ten. Neem die wedstrijd van ons tegen DOS (door Sparta met 3-5 gewonnen fed.), die hebben wij heel matig ge speeld. Ons elftal is nog niet zo best In vorm, speciaal de verdediging. De secretaris van Sparta, de heer Kleingeld, dacht er precies eender over. ••Wjj staan nu wel aan de kop, nnaar tfie zal zeggen, of we aan het eina Van de competitie niet in de laagste re gionen verkeren. Natuurlijk zijn wy over he resultaten tot nog toe tevreden. Wjj haalden uit twee moeilyke uitwedstry- den. tegen GVAV en DOS drie punten en ik geloof, dat maar weinig clubs ons hit na zullen doen. Wij hopen in ieder geval in de buurt te zijn, als de beslis sende slag begint". Herinnert u zich nog hoe vaak Kees Rijvers in zijn „Feyenoordse tijd" heeft laten weten, dat hij als Voetballer alleen maar gelukkig zou zijn, als hjj weer in Saint Etienne kon spelen? Met een opgewekt gezicht is hij enkele maanden geleden danook naar Frankrijk getrokken. Feijenoord en de leiders van Saint Etienne waren het eens geworden, Rijvers werd tus sentijds ontslagen van zijn contractuele Verplichtingen jegens de Rotterdamse •■sterrenclub". ..Ku, terwijl de Franse voetbalcompe- 's evenals de onze in volle gang is, ?u de eerste schermutselingen achter °e rug zijn en de clubs langzamerhand he „ideale opstelling" gevonden heb ben, treft men in Saint Etienne echter een ongelukkige Rijvers. Hij zit diep ln de put niet zozeer vanwege een lichte knieblessure, maar omdat de terugkeer in de Franse voetbalwereld hem hitter fs tegengevallen. Het is zelfs al zover, hat talloze aanhangers van St.-Etienne KEES RIJVERS toekijken jubelen, omdat Rijvers voorlopig naast het elftal staat. Toen St.-Etienne startte voor de com- petitie, dacht heel de Franse voetbal wereld, dat de club dit jaar een belang- rijke rol zou gaan spelen. De ploeg had reeds een sterke verdediging en een be kwame middenlinie en nu was de voor hoede versterkt met de komst van twee gerenommeerde voetballers: Revers en de kleine Guillas, een jonge- spelen in wie talloze Fransen een tweede Kopa zien en die al heel wat voortreffelijke prestaties geleverd heeft voor de Fran se nationale, ploeg. Op datzelfde ogen blik ontmoette men in St.-Etienne ech ter een oefenmeester, die duidelijk liet Deze keer bieden we onze lezers slechts twe-ezetten ter oplossing aan. In no. 153 valt de eerste zet te prijzen. No. 154 is 'n tempoprobleem, dat voor namelijk uitmunt door 'n fijne sleutel- zet. Het variantenspel is zeer beperkt. Oplossingen over drie weken. Probleemoplossingen. No. 147 J. Haring. Opl. Dg2-g5 enz. No. 148. B. Barnes. Opl. 1 Lf3-e4 drei ging 2. Dd7-f5 mat. Als verleidingszet komt hier zeer sterk in aanmerking 1. Ld5, deze zet faalt echter op 1f4—f3! Informaties en mededelingen aan on derstaand adres. P. A. Koetsheid. Huize St. Bernardus. Sassenheim. No. 153 A. M. Voorting, Haarlem le plaatsing mat in 2 zetten No. 154 Dr. A. Kraemer le prijs Schach Echo 1959 mat in '2 zetten. Wit speelt en wint, oplossingen Kun nen ingezonden worden tot 15 oktober a.s. aan B. H. M. Stevens Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van No. 3389 van Joh. v.d. Boogaard te Rotterdam Wit speelt naar: 40, 23, z28, 33-29, 27, 33, 2, 19, z40, 23, z45 44 en wint want op zwart 50 volgt 10-37 enz. Een vrij moeilijk en leerzaam vraagstuk. Dit laatste vooral door de slotstand die heel wat verrassingen inhoudt. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 635 en 636 kunnen tege lijk ingezonden worden cot 1 okt. a.s. Oplossing van No. 632 van Th. de Zwart te Sassenheim 47-41, 16x27, 43-38, 34x32, 37x19, 24x13, 25x23 en wint. Een goed stukje met weinig moeilijk heden want de ontleding ligt wel wat erg voor de hand. Prijs over de maand Juli. De maandprijs ad f 5.- over de maand juli voor de afdeling geoefenden werd door het lot toegewezen aan de heer H. v Vliet te Amsterdam. HAARLEM, 24 sept. Het voetbalprogramma voor zondag a.s. vermeldt voor de clubs uit Haarlem en omgeving verschillende lastige wedstrijden. EDO gaat tegen Enschedese Boys al een heel moeilijke strijd tegemoet, maar ook VSV en RCH zullen in hun uitwedstrijden tegen Eindhoven en DHC op zware tegenstand moeten rekenen. Stormvogels kan thuis tegen HVC wellicht een goede beurt maken, maar minder zeker mag men ten opzichte van Haarlem zijn dat de verre reis naar Roda Sport moet ondernemen. Met slechts één punt uit vier wed strijden nemen EDO en Stormvogels in de 1ste divisie A een verre van fraaie positie in. Vooral de prestaties van de IJmuidenaren blijven bepaald beneden de verwachtingen. Vandaag of morgen moet het er toch uitkomen bij de Vo gels en we hebben zo'n idee dat Storm vogels in het treffen tegen HVC de eer ste volle winst in de boeken gaat bren gen. Voor EDO lijken de vooruitzichten heel wat minder hoopvol. Het elftal van de Enschedese Boys met Abe Lenstra als nieuwe aanwinst is tot dusverre zeer goed voor de dag geko men en mocht EDO er in slagen een gelijk spel uit het vuur te slepen, dan zou al van een verrassing kunnen worden gesproken. RCH, dat de afge lopen zondag vriend en vijand verrast- te door een 4-0 zege in de bekerstrijd tegen ADO, krijgt tegen DHC een volle kans om te tonen wat het waard is. De Delftse ploeg is vooral op eigen grond moeilijk te kloppen, maar wie weet of de Racing ni.et voor een tweede verrassing gaat zorgdragen. VSV brengt een bezoek aan Eindhoven waar het de Velsenaren niet mee zal vallen om de lichtstad zonder kleerscheuren te verlaten. In de tweede divisie Is Haarlem nog lang niet klaar met Roda Sport, dat zijn sterkste spel pleegt te spelen voor eigen publiek. Toch geven we de roodbroeken wel een kansje op de zege. In de eerste klas amateurs speelt HFC opnieuw thuis, nu tegen ESCA uit Arnhem, dat evenals HFC een wedstrijd won en verloor. Gezien het verdienstelijke spel dat de Haarlem mers zondag j.l. tegen VDZ ontplooi den, houden we het op een overwinning voor de Good Old. Bij de tweede klussers is Vitesse tot nog toe zwakjes voor de dag geko men. Vooral de recente 8-0 nederlaag tegen Q8C geeft te denken en nu de Castricummers het ongeslagen Alcma- ria Victrix op bezoek kragen, moeten we tenzy Vitesse zich weet te her stellen het ergste vrezen. De stryd HBC-RKAV1C kan een aardige ontmoe ting worden tussen twee enthousiaste ploegen, die elkaar de punten beslist niet cadeau zullen geven. Een gelijk spel lijkt hier een aannemelijk resul taat. VVB treedt als gastheer op van het sterke QSC. De Velsenaren mogen niet op meer dan een punt rekenen. Ook bij de wedstrijden HRC-Zandvoort- meeuwen en WFC-de Kennemers zal het resultaat niet ver van een punten verdeling zyn. Bij de katholieke derde klasse,rs staan verschillende interessante par tijen op het programma. Het ongesla gen ADO zal bij Egmondia alles in het werk stellen om zün fraaie posi tie te handhaven, hetgeen o.i. moge lijk moet zün. Veel spanning kan ver wacht worden bij Wijk aan Zee-Vel- sen, waarin „van alles" kan gebeu ren. DEM ontvangt CSV, dat op ge- lüke voet staat met de Wükers. Toch houden we het op DEM, dat zijn ter reinvoordeel zal uitbuiten om de Cas- Advertentie KRUISWEG 29—31 TELEF 21647 tricumse ploeg te verslaan. NAS, dat op bezoek gaat bü WSV, mag met een gelijk spel tevreden zijn. In West II heeft TYBB met twee ge speelde en gewonnen wedstrijden zün aanhang niet teleurgesteld. De geel zwarten moeten het thans opnemen met .het puntloze Alphia en het ziet er naar uit dat d.e Alphenaren deze zon dag op „nul" zullen blijven staan. Een zege voor TYBB dus. Een zeer moei- lyke wedstrijd wacht Lisse, dat te gast is bü Wassenaar. Het zou ons van de Lissenaren erg meevallen, indien de ploeg aan een nederlaag zou weten te ontsnappen. Ook Foreholte krijgt het tegen Hillegom niet gemakkelijk. Mis schien een gelük spel? Bij de vierde klassers trekt Onze Ge zellen naar Terrasvogels. Hoewel de Gezellen met een door invallers ver zwakte ploeg moeten aantreden, mogen de zwart-witten in staat worden geacht een kleine zege te behalen. Voor een moeilüke opgave komt Renova te staan, dat bij ETO de strüd aanbindt. De Haarlemmers zullen hun beste been tje voor moeten zetten om Hoofddorp zonder kleerscheuren te verlaten. In West II tenslotte neemt VVSB het op met het wisselvallige DOSR. Wil de St.- Bavoclub een rol gaan spelen, dan is een zege in Roelofarendsveen een eer ste vereiste. Daarop zullen we het dan maar houden. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Heb je goed gezien wat er deze week boven de puzzel staat? Juist, duidelijk schrüven! Doen jullie dat ook? Soms kunnen wü of de oplossing of jullie naam niet lezen. En dat zou je een prüs kun nen kosten. De oplossing van de vorige puzzel was: Horizontaal: 1. pols, S, berm. 6. kist, 8. mol, 9. loep, 10. apen, 11. een. 12. stal, 13. pont. 14. neus. Vertikaal: 2. stempel, 4. mat, 5. stoet, 6. klanten, 7. steek, 12 sop. En nu de prijswinnaars: le prijs: Corrie van Baaren, Beuken straat 32, Haarlem. 2e prijs: Carla Met ten, Jan de Mijterlaan 24, Haarlem. 3e pnjs: Leo v. Bakel, Schoollaan 19, Ben- nebroek. Nieuwe inzendingen per briefkaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In de linkerboven hoek schrijven: Kinderprysvraag. Probleem voor geoefende oplossers. No 3393 van P T Eypet Probleem voor beginnende oplossers. No 636 van A.A. Polman te Bussum Met het oog op het a.s. toernooi om 30, 34. wit 8 st. op 22, 26, 28, 32, 38, 42, het wereldkampioenschap, in welke 43, 49. periode de aandacht wel voornamelijk No. 6 zw. 7 st. op 8, 9, 13, 16 20, 26, op de verrichtingen van de diverse 30. wit 8 st. op 18, zz, zi. sz, 37, 40. spaiers gericht zal zijn, geven we dit- 41, 48. maal voor de herfst een serie van met No. 7, zw. 7 st. op 5, 7, 9, 10, 19, 26, te zwaar gehalte, waarbij we dan te- 29. wit 7 st. op 18, 28, 31, 35, 43. 45, 48. vens de gelegenheid hebben enige van No. 8 zw. 10,?t- °P 8' L 8, 14, 16, 19. onze nieuwe problemisten aan het 23, 24, 36, 40. wit 9 st. op 27. 28. 30, 32, woord te laten. De serie is nl. geheel 34, 37, 38, 42, 45. gewijd aan het werk van de heer A. No. 9. zw. st. op 7, 8, 9, 11, 15, 20, van Wingerden te Delft. 23, 30, 39. wit 9 st. op 26, 27, 31. 32, No. 1 zw. 7 st. op 17, 21, 22, 23, 28, 33, 37, 41, 44, 45. 33, 35 wit 7 st. op 31, 36, 37, 42, 43, No. 10. zw. 7 st. op 8, 11, 16, 19 23, 29, 44, 48. 36. wit 8 st. op 27, 28, 31, 32, 34, 37, No. 2. zw. 8 st. op 1, 2, 8, 14, 23, 39, 45. 24, 30. 33. wit 8 st. op 11. 16. 17, 31, 37. Voor alle probleempjes geldt: wit 40, 42, 43. spealt en wint, de oplossingen kunnen No. 3. zw. 8 st. op 1, 7, 8. 18, 19, 20, ingezonden worden tot 1 dec. a.s. Er 23, 26. wit 8 st. op 6 29, 30. 31, 34, 35, zijn weer drie prijzen, 7.50, 5.- en 2.50. 37, 40. Het gehalte van de problemen is zo- No. 4 zw. 10 st. op 9/12, 18, 21, 22, 23, danig gekozen dat ook beginners er 28, 29. wit 8 st. op 30, 31, 35/38, 40, 41. aan mede kunnen doen. Aan allen: veel No. 5 zw. 8 st. op 10, 11, 17, 20, 24, 29, genoegen en goed succes! TOKIO, 23 september Naar het succesvolle voorbeeld van Italië wil het organisatie-comité voor de Olympische Spelen in Japan geld inzamelen door middel van een sporttoto. Die toto zal niet op voetbal worden gebaseerd, ge lijk in Italië het geval was, maar op de twee sporten die het meest popu lair zyn in Japan: honkbal en worste len. KEULEN, 24 september De Duitse atleet Martin Lauer, de wereldrecord houder op de 110 meter horden, heeft besloten dit seizoen niet meer aan wed- strüden deel te nemen. Martin Lauer, die ln de finale van de 110 meter hor den tydens de Spelen in Rome niet verder kwam dan een vierde plaats, achter het Amerikaanse trio Lee Cal houn, Willy May en Hayes Jones, heeft zoveel last van zyn enkel dat hij het nodig acht eerst voldoende rust te ne men. Hü wil nog drie of vier jaar aan de actieve weastrüdsport deelnemen en het zou volgens hem onverantwoord zyn dit jaar door te blü'ven gaan. BERN, 23 september De Europe se Voetbalunie heeft besloten de wed strijden voor de Europese beker tussen Glenavon (Ierland) en Wismut (Karl Marxsadt) voor onbepaalde tijd uit te stellen. De Oostduitsers die geen visa hadden gekregen voor Ierland, en daardoor dus niet konden spelen, vroegen de Unie hun een „walk-over" te geven. Het bestuur van de E.V.U. ging hier echter niet op in. Een beslissing kan waarschünlük verwacht worden in het begin van de volgende maand, wanneer het organisatiecomité van de unie bü- eenkomt. DEN HAAG, 24 september De Ne derlandse ski-kampioenschappen 1961 zullen, evenals het vorige seizoen, in Lech am Arlberg (Oost) worden gehou den. Voor de renklasse zün 18 en 19 januari gereserveerd, voor de tourklas se 20 januari. De jeugdkampioenschappen van de Nederlandse Ski-Vereniging zuilen dit maal voor het eerst niet in Kitzbuehel worden gehouden, doch te Lenzerheide (Zwits.) en wel 2 en 6 januari. De wedstrüd der lage landen, waar aan skiërs uit Engeland, België, Ne derland en Denemarken deelnemen, is vestgesteld op 8, 9' en 10 januari te Muerren (Zwits.) Voorts worden van 13 tot 26 maart internationale wedstrij den gehouden te Courchevel (Fr.) Hier aan zuilen Amerikaanse, Duitse, Brit se, Franse, Nederlandse en Belgische skiërs deelnemen. DEN HAAG, 24 september Het Ne derlandse militaire elftal zal woensdag 28 september op het terrein van L.F.C. in Leiden een avondwedstryd spelen tegen een westelük amateurteam. Zon dag 2 oktober is een wedstrijd vastge steld voor het Nederlands bonds-ama- teurelftal, dat op het terrein van DHC in Delft tegen deze vereniging zal uit komen. •s-GRAVENHAGE, 24 sept. Blijkens de indexcijfers voor consumptieve be stedingen van de Nederlandsche bevol king basis (1953 100), verstrekt door het C.B.S., is de consumptie in juli naar waarde en hoeveelheid gestegen. Het indexcijfer van de waarde der totale con sumptie is toegenomen van 159 in juni tot 179 en van de hoeveelheid van 135 tot 153. Het indexcijfer van de prijs der totale consumptie is gedaald van li: tot 117, terwijl de gebruikte hoeveelheid per hoofd van 123 tot 139 gestegen is. Ook in juli 1959 nam de hoeveelheid per hoofd toe, en wel van 117 tot 131. De waarde der totale consumptie kwam van 146 op 163, de totale hoeveelheid van 126 op 142 en de prys van 116 op 115. DAVE SIME studeren Enkele dagen geleden konden wü u vertellen, dat de „veelzüdigste atleet ter wereld", de olympische tienkamper Rafer Johnson de atletiek vaarwel ge zegd had. Nu komt er opnieuw een be richt uit de Verenigde Staten, waarin het afscheid van een der coryfeeën van dj jongste Olympische Sp&len aange kondigd wordt. De Amerikaanse sprin ter Dave Sime, de man die tweede werd op de 100 meter en feitelük de enige- was, die het Armin Hary moeilük kon maken, heeft laten weten, dat men heom voor het laatst op de sintelbanen in actie gezien heeft. Hij gaat zich nu aan de universiteit van Duke volledig wüden aan zyn studie in de medicynen. In het Oostenrijkse Bad Aussee nemen twee Nederlandse ploegen met succes deel aan de internationale mo torzes- daagse. Men ziet hier onze landgenoot Ton Bakker (112) in duel met de Pool Kubalski, terwijl de modder hen om de oren vliegt. ANTWERPEN, 24 september De Nederlander Peter Post zegevierde hier vrijdagavond tydens internationale wie lerwedstrijden om de Grote Prijs Ger rit Schulte, een wedstryd over drie manches achter derny-moioren. De Am sterdammer won zowel de eerste rit over 15 als de derde rit over 25 km, terwül de tweede rit over 20 km een zege werd voor de Australiër Arnold. In het eindklassement werd onze land genoot Plantaz vyfde. Bü de amateurs kwamen onze land genoten Van der Touw en Paul in een koppelwedstryd over 20 km niet ver der dan een vüfde plaats met een ron de achterstand op de winnaars, de Belgen Couchere en Coens. PAZARDJIK, 23 september De tweede étappe van de Ronde van Bul garije, van Sofia naar Pazardjik over een afstand van 148 km is gewonnen door de Belg André de Bale in 3 uur 47 minuten 10 sec. Tweede werd de Deen Pingel en derde de Bulgaar Kot- sev. Op de 21e plaats eindigde de eer ste Nederlander, De Jong in 3.55.32.; Lex van Kreuningen, die donderdag de eerste étappe won, finishte nu als 29e in 3.58.30 en Jan Jansen werd 43e in 4.00.01. Onze landgenoot Ab Sluis staak te de. stryd. Na twee ritten heeft de Belg De Bale de leiding vóór de Oostduitser Klaus Keilerman en de Belg Marcel Lebout. weten, dat hy helemaal niet gelukkig was met de aankopen van zijn bestuur. „Wat moet ik met Ryvers èn Guillas beginnen? Die twee zullen het samen nooit kunnen vinden. Bovendien heb ik nooit om twee binnenspelers gevraagd. Ik wilde een binnenspeler en een vleu gelspeler, desnoods een middenvoor," aldus sprak St.-Etienne's coach Ver nier. De goede man heeft gelük gekre gen. Na twee wedstryden boterde het al niet tussen Rüvers en Guillas. De aanhang mopperde en verdeelde zich in twee kampen; één pro-Guillas, een kleinere pro-Rijvers. En, aangezien Guillas elf jaar jonger is dan Rij vers, aangezien hü bovendien een van Frankrijks talentvolste internationals is, is het duidelük wat er vervolgens gebeurde. Guillas bleef de hem ver trouwde plaats in het elftal behouden en Rüvers werd naar een buiten- plaats verwezen. Daarmee was de kwestie echter nog niet opgelost. De rivaliteit tussen de twee spelers bleef en, dat kon niet uitblüven.d e interne verhoudingen verslechterden met de week. Het logische gevolg van dit al les was, dat St.-Etienne op de rang lijst van de voetbalcompetitie tame- lyk laag genoteerd stond, omdat er meer teleurstellende resultaten dan overwinningen geboekt werden. Wat er echter daarna gebeurde, was het ergste dat Rijvers kon overkomen. Als gevolg van een blessure kwam hü zondag j.l. helemaal buiten de ploeg te staan. St.-Etienne speelde tegen Lens. Vlak vóór de wedstryd ontdekten de spelers op de tribune een man, voor wie zij allemaal ontzag hebben en bü wie zfj het liefst heel goed aangeschre ven staan: een der keuzemannen van het Franse elftal. In verband met de aanstaande trip naar Helsinki en War schau kwam hy kijken naar de vorm van Guillas, Ferrier en Tylinskl, de drie internationals van St.-Etienne. Die stimulans was voor het drietal voldoen de om „de wedstryd van hun leven" te spelen. St.-Etienne behaalde een ecla tante overwinning. De drie gnuifden. Zij kregen prompt een invitatie voor de trip naar Finland en Polen. Ryvers daarentegen bemerkte, dat zijn positie nog hachelyker geworden was. Nog groter was de oppositie geworden. Zo groot zelfs, dat St.-Etlenne's trainer zich heeft moeten haasten om een ver klaring af te leggen, waarin hy zei, dat het niet aanging om een direct ver band te leggen tussen de fraaie over winning van zyn pupillen en de afwezig heid van Ryvers, maar dat het toch wel opvallend was, dat de ploeg deze keer voor het eerst aan de verwach tingen beantwoord had.... Arme Rij vers; wat zal hij een spijt hebben van zyn vertrek bij Feijenoord. Advertentie BAD AUSSEE. 24 sept. Wat niet kon uitblijven is gebeurd: één van de twee Nederlandse Vaas-teams heeft op de vijfde dag van de 35e inter nationale motorzesdaagse een straf- punt opgelopen. Jan Markus zag helaas op deze voor-laatste dag geen kans zijn strafpuntenlijst blanco te houden, zodat het Nederlandse b-team uitgeschakeld werd voor een hoge klassering. De overige Nederlandse rijders heb ben het daarentegen weer voortreffelijk gedaan. Alle leden van de a-ploeg - Van der Hoek, Schram, Frits en Rob Selling - behielden hun kans op het goud en ook Bakker, Van Dobben en Muller bleven strafpuntloos. Minder goed verging het enkele van de zeven individuele rijders, die nog in de strijd zijn. Cortie, Aaltink en Van Ommeren zagen geen kans geheel aan de ge stelde opgave te voldoen. Boom. Vrolijk Vos en Wassink slaagden daarin wel. Na de regen, de sneeuw en de mist is dan eindely'k de zon gekomen. Toch hebben de 237 gestarte ryders het stel lig niet gemakkelük gehad. Vooral de kfim bü de Klosterneuburger Huette heeft de deelnemers in grote moeilijk heden gebracht. Het zag er op papier althans helemaal niet zo erg uit. De weg zou redelyk goed zijn, zo wees de route-beschrijving uit. Het stügingsper- centage van de 1945 meter lange klim was nog geen 30 procent. De organisa toren bleken echter wat al te optimis tisch te zün geweest bü de beoordeling van de weg, want het wegdek was bü- zonder slecht. Die onverwachte moeilykheden maakten, dat de meeste ryders van de toegestane drie minuten tüdspeling ge bruik moesten maken om strafpunten te ontgaan. Van de Nederlanders slaag den slechts Schram, Muller en Dobben erin hun oorspronkelük tüd-schema aan te houden. In een greppel Arie Vrolijk kreeg het op een be sneeuwd weggetje nog even heel moeilyk. De man uit Bovenkerk kon door de sneeuw een greppel langs de weg niet onderschelden en kwam ten val. Gelukkig kostte dat slechts enke le tientallen seconden, zodat ook hü zonder strafpunten in Bad Aussee terugkwam. I Al is Nederland vandaag niet als favoriet voor zilver gestart - daarvoor was de achterstand in winstpunten met de Italianen te groot - toch is deze uiterst zware betrouwbaarheidsrit tot nu toe voortreffelük voor de Neder landers verlopen. Immers, van de 16 deelnemers die maandag voor de eerste etappe gestart zün, hebben er nog elf kans op een gouden medaille. Vier Nederlandse ryders hebben het zilver nog binnen hun bereik. Slechts één rüder - Theo Witberg - werd uitgescha keld. Het klassement van de zilveren vaas luidt: 1 Italië b, 0 strafpnt., 6847 winstpnt., 2 Ts-echo Slowakije b 0-6825. 3 West Duitsland b 0-6552, 4 Tsjecho Slowakije a 0-6433, 5 Oost Duitsland a 0-6348, 6 Italië a 0-6318, 7 Nederland a 0-6047, 8 Rusland b 1-6430, 9 Rusland a 2-6430, 10 Nederland b 2-6069

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 13