Het geheim de SafaL E van televisie-omroepsters in historische kostuums op FEMINA in Rotterdam Straf voor uitlokking van dienstweigering verzwaard ZATERDAG-PUZZLE Beurs herstelt zich snel maar onzekerheid blijft D£ HUW VAN DÉ g££K PAUL VLAANDEREN Sterke stijging buitenlands bezoek Rotterdam bouwt paviljoen op Heideheuvel FRANSE REGERING TEGEN ACTIE VAN PROMINENTEN Invloed van politiek en Wall Street Wil SOEKARNO Peking in V.N. In eerste halfjaar Astma-bestrijding KWESTIE-ALGERIJE Militair verongelukt in Suriname Kerstpakketten met overzeese bestemming ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1960 PAGINA 7 Onze groot- en overgrootmoeders konden als zij tenminste modieus gekleed wensten te gaan zich beroemen op een zeer fragiel middeltje. Dat zij deze wespetaille slechts ver kregen door middel van de uiterste krachtsin spanning en ten koste van hun gezondheid, het geen onder meer tot uiting kwam in het veelvul dig en in allerijl te hulp roepen van vlugzout, deed blijkbaar minder ter zake. De vijf televisie-om roepsters, die op de komende Femina in Rotter- dam een show van een kwartier zullen verzorgen, waarin ze gekleed zullen gaan in historische kos tuums, hebben met deze neiging tot overmatige verslanking nogal een en ander te stellen gehad. Bea de Graaff, die bij het passen en meten een belangrijke rol heeft gespeeld, weet daarover mee te praten. Teneinde het slachtoffer, dat zij onder handen had, de gewenste taille te verschaffen, moet zij soms haar knie in de rug van het slacht offer plaatsen en dan maar trekken! West-Duitsland stelt zakelijk belang in Ghana 25 Olaf ziet de felle spanning op de gezichten van de edelen en hij begrijpt, dat hij lelijk in het nauw zit. „Ik moet tijd winnen", denkt hij snel. Zo waardig mogelijk richt hij zich in zijn volle lengte op. „De koningin heeft mij de leiding van deze vergadering gegeven", zegt hij langzaam, „en daar hebt ge u allen aan te houden. Bedenk bovendien goed, vrienden, dat Erwin mijn - eh - schoonzoon is, voordat ge met verdachtmakingen komt. Morgen zal ik een verklaring afleggen. De vergadering is verdaagd." Snel wendt hij zich om en beent de zaal uit. De edelen beginnen opgewonden dooréén te schreeuwen en het laatste wat hij hoort is de stem van Gurd Halftand, hoog uit klinkend boven het tumult. Als een opgejaagd stuk wild schiet Olaf enkele gangen door, daarbij met zorg de vertrekken van Winonah vermijdende, duikt dan zijn eigen kamer in het gastenverblijf binnen en grendelt hijgend de deur. Met trillende handen veegt hij zich het zweet van het voorhoofd en staart nietsziend naar buiten. De toestand, waarin hij nu geraakt is door het plotselinge optreden van Gurd, kan hij maar nauwelijks verwerken. Koortsachtig zoeken zijn niet al te vlugge her sens naar een uitweg. Moet hij vluchten? Alles opbiechten aan ko ningin Winonah? Hij ~ilt bij dit denkbeeld en nog meer, als hij zich de woede van zjjn dochter Ingrid voorstelt, wanneer ze het zou horen. „Ik moet vluchten", mompelt hij zenuwachtig: „dat is het enige. De Joms zullen me helpen. Nu meteen er tussenuit, voor het te laat is." 'PAT WtfZJEFOUT, CANPI6H. PAT 9^ PEEP ME EEN VALSTRIK Wa/ERHOEPEN.^ HET WAb &OOb OPZET,'NIETWAAR 'ëléTERAVOHP ZEI U "J'J MNé> VAN DRUTEN, PIE WE&RENPE 1 HOE WieT U PAT HET VAN PRUTEN WAS? NIEHANPj HAP Z'JN NAAM 6ENOEMP. ik-eh NDJCATE SWANSEA Ans van Brandenberg wordt in een an tiek corset getrokken. DEN HAAG, 24 sept. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt mede, dat gedurende de periode januari tot en met juni ruim 1.526.000 overnach tingen van buitenlandse gasten in ho tels werden geregistreerd. Ten opzich te van de overeenkomstige periode van 1959 betekent dit een toeneming met 247.000 overnachtingen of 19 procent. De toeneming van het aantal over nachtingen gold voor toeristen uit alle waargenomen landen, behalve Noorwe gen. Het sterkst was de stijging voor de bezoekers uit Engeland en Schot land (54.000 of 28 procent), Zwitserland (12.000 of 28 procent) en Frankrijk (18.000 of 23 procent). Het aantal over nachtingen van gasten uit de Verenig de Staten van Amerika nam toe met 86.000 (22 procent), uit Duitsland met 74.000 (20 procent) en uit Denemarken en IJsland met 2500 (11 procent). Het aantal overnachtingen van geallieerde militairen steeg met 7500 (10 Pr0^nH vergeleken bij het eerste halfjaar I9&y. (Van een verslaggever) ROTTERDAM, 24 sept. De vereni ging Astma-bestrijding alhier, die nu ruim een jaar bestaat, zal in de stad geld inzamelen voor de bouw van een Rotter dams paviljoen bij het astmacentrum „Heideheuvel" te Hilversum. Elf procent van de daar verpleegde patiëntjes zijn uit Rotterdam afkomstig. Er is in „Hei deheuvel" een groot tekort aan ruimte. De bouw van het paviljoen voor twintig bedden zal 350.000 gulden vergen. Als onderdeel van de acties komt er in november een grammofoonplaatje uit met puur Rotterdamse liederen. De ma rinierskapel, het Rotte's mannenkoor „Ik heb u lief Rotterdam" en Lia Do- rana met het befaamde lied „Ali cyaankali" zullen er aan medewer ken. De opbrengsten zijn voor het pa viljoen. 17 oktober zullen de beursbezoekers in Rotterdam naar het comité astmabestrij- ding hoopt, diep in hun beurzen tasten voor de speciale beurscollecte. De ver eniging hoopt, dat de stemming stijgend en de koersen hoog zullen zijn. Op de Femina zal, evenals andere ja ren, een speciale stand voor de astma- bestrijding worden ingericht. Ook hier van gaan de opbrengsten naar het bouw fonds. De aanleiding tot het paraderen van het vijftal in deze gewaden vormt het 150-jarig bestaan van de blikconserven- industrie, welke op de Femina niet al leen een grote stand zal beheren, doch tevens zai zorgdragen voor een amu sant intermezzo tijdens de rondleiding op de openingsdag. Op het podium recht voor de ingang van de Ahoyhal zal een z.g. televisie-uitzending worden gehouden, geleid door Bea de Graaff, waarin Ansje van Brandenberg, Han- nie Lips, Vertie Dixon, Ageeth Scherp huis, Tan ja Koen en Karin Kraaykamp het een en ander zullen vertellen over de voedingswijze in de loop van ander halve eeuw. De kostuums die de eerste vijf speel sters dragen Karin Kraaykamp stelt een moderne huisvrouw voor zjjn authentieke historische modellen, die thuishoren in de collectie van illustra tor en tekenleraar Fred van der La ken Zijn atelier aan de Jacob Gilles straat in Den Haag vormde het toneel, waarin zich de voorbereidingen voor de show afspeelden. De bewoner heeft in zijn huis een koienzolder omgetoverd tot een licht vertrek, waartegen de bal ken zoldering harmonieus afsteekt. Een gedeelte van de kamer wordt ingeno men door de historische garderobe met bijbehorende accessoires. De heer van der Laken begon al op jeugdige leeftijd met het speuren naar kostuums. Een van zijn eerste ervarin gen beleefde hij op de Haagse markt, waar hij voor een zeer luttel bedrag een japon op de kop dacht te tikken. De eigenares van de stand bleek even wel meer zakenvrouw dan haar ver koopster en eiste ofschoon de koper het artikel al in zijn tas had een aanmerkelijk hoger bedrag. Met het gevolg, dat de jonge Fred beteuterd afdroop. De gedachte aan de japon liet hem echter niet los en enkele dagen later keerde hij terug. Na veel moeite slaagde hij er toch nog in het gewenste artikel voor een niet al te hoge prijs te bemachtigen. Enkele onderdelen van zijn collectie zijn afkomstig van gulle gevers of geef sters. Voor andere telde hij nu eens kleine, dan weer vrij grote bedragen neer. Vaak is het nodig de japonnen of accessoires te restaureren. Een en kele maal ook maakt hij de modellen zelf, die met de overige stukken van zijn verzameling dikwijls worden tentoonge steld of geshowd door zijn veertien me dewerksters. De kostuums die op de Femina worden gedragen, heeft hij zodanig gekozen, dat de meest opvallende veranderingen, die in de loop van an derhalve eeuw in de modelijn optra den, worden weergegeven. In het mo del, dat Ans van Brandenberg draagt, komt de empirelijn duidelijk tot uiting. Het bestaat uit een katoenen jakje en rok met daaroverheen een katoenen schort. Hannie Lips is ge kleed in een japon uit de periode, dat de crinoline hoogtij vierde. Circa 1868 verschijnt de tournure, die in 1880 >laats maakt voor een slanker sil- ouet. In 1883 keert de tournure te- rug zij het in iets gewijzigde vorm, welke door Vertie Dixon wordt gede monstreerd. Rond 1900 is de droit-devantlijn up- to-date, die de draagster een S-vormig silhouet verleent. Ageeth Scherphuis brengt de vrouw uit deze periode tot leven. Tanja Koen is gekleed in een toilet uit de tijd, dat de korte rok in zwang was: een cerisekleurige hemd jurk. Op het uit 1903 daterende kostuum is Fred van der Laken bijzonder trots. Het is een satijnen japon, afkomstig van een Weense „Hofschneider". Waar schijnlijk omhulde dit model, waarin tijdens de show Ageeth Scherphuis zal paraderen, eens de gestalte van een Weense hofdame. Behalve de wespetaille baarden ook de kapsels somtijds grote moeilijkhe- Tanja Koen als huisvrouw uit het jaar 1925, net terugkerend van een cocktailparty. den. Ageeth Scherphuis is in het bezit van korte lokken, terwijl zij volgens de historie lange behoort te hebben, die over een z.g. crêpe, een paardeha- ren rol, moeten worden gedrapeerd. Voorts heeft het heel wat hoofdbrekens gekost om de kostuums, die meestal te kort waren voor de omroepsters, passend te maken. H.K. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 24 sept. Gisteren is in de Franse staatscourant de tekst versche nen van het regeringsdecreet waarbij de straffen, tot dusverre gesteld op het delict van opwekking tot dienstweige ring, aanzienlijk worden verzwaard. De regering heeft tot deze verzwaring be sloten krachtens de aan generaal De Gaulle in februari j.l. verleende specia le volmachten. De gevangenisstraf zal voortaan, maar natuurlijk niet met terugwerkende kracht, minimaal een jaar en maximaal vijf jaar bedragen, terwijl het maximum tot dusverre zes maanden was, en de begeleidende geld boetes zijn minimaal gesteld op 200 en maximaal op 100.000 nieuwe francs. Zijn de schuldig bevonden personen In over heidsdienst, dan kunnen de straffen wor den verdubbeld en worden zij tevens tenminste vijf jaar en ten hoogste tien jaar van het vervullen van een functie in overheidsdienst uitgesloten. Inmiddels is het aantal handtekenin gen van min of meer bekende en linkse persoonlijkheden uit de wereld van on derwijs, letteren, kunsten en journalis tiek onder het manifest over ,,het recht op dienstweigering in de Algerijnse oor log" van de aanvankelijk 121 uitge groeid tot ruim 140. Onder de jongste „aanwinsten" bevinden zich de schrijf ster Frangoise Sagan en een dochter van minister Malraux. De politie heeft nog slechts ongeveer 80 der onderteke naars kunnen ondervragen en een tiental is in staat van beschuldiging gesteld. De bedoeling zou zijn de werkelijke „activisten", de initiatiefnemers en sa menstellers v.an de tekst en de verza melaars van de handtekeningen, uit de massa te schiften en het eventuele nieu we proces tot hen te beperken. Gezien het verloop van het proces „Réseau Jeanson" wordt overigens in twijfel getrokken of het wijs zou zijn om de verklaarde tegenstanders van de oorlog in Algerije nog eens zulk een gelegenheid aan de hand te doen voor grootscheepse en immune ontplooiing van hun argumenten en propaganda. Het is niet onwaarschijnlijk dat de re gering zal volstaan met de intimideren de verscherping van de straffen waar aan verdere ondertekenaars van het manifest en in het algemeen propa gandisten van dienstweigering zich bloot stellen. ESSEN, 24 sept. (DPA) De re gering van Ghana heeft met een con sortium van Westduitse industriële maatschappijen een raamovereenkomst gesloten inzake de economische ont wikkeling van het land. Volgens deze overeenkomst zullen de deelnemende Westduitse maatschappijen eerst de economische mogelijkheden van Ghana door deskundigen laten onderzoeken. Vervolgens zullen plannen worden uit gewerkt om afzonderlijke verdragen te sluiten. Het consortium zal bij de bouw en de inbedrijfstelling van industriële in stallaties en andere projecten voor de economische ontwikkeling van Ghana hulp verlenen en tegelijkertijd ook fi nanciële steun daarvoor geven. De West duitse groep zal voorts specialisten in West-Duitsland opleiden, die later in leidende functies in Ghana te werk ge steld kunnen worden. Het consortium bestaat uit de Ferro- staal A G te Essen, de Strabagbau A G te Keulen en de Didier-Werke A G te Wiesbaden. AMSTERDAM, 24 sept. „De markt is niet te bekijken, we blijven dus maar dicht bij huis", dit was deze week de algemene opinie van de beroepshan- del op de Amsterdamse effectenbeurs. En terecht. Koersverschillen van 60 tot 70 punten Ofnlaag en weer omhoog in een tijdsbestek van twee dagen (dins dag en woensdag), wijzen op een grillig heid die het voor effectenhandelaren al te gevaarlijk maakt om posities aan te gaan. Te meer was dit het geval om dat de factoren welke aanleiding gaven tot de scherpe koersdaling van dinsdag jl. intussen niet zijn weggeno men, maar in feite nog steeds boven de markt hangen. Het gaat hierbij voornamelijk om twee kwesties, en wel 1) de spanningen op het gebied van de internationale po litieke situatie en 2) de weifelende resp. teleurstellende ontwikkeling van de con junctuur in de Ver. Staten met de daar uit voortvloeiende zwakte van de New Yorkse effectenbeurs. Misschien mag de vrees voor inter nationale politieke verwikkelingen in de loop van de week wat zijn verminderd in zoverre de Berlijnse kwestie zich niet verder heeft toegespitst en de algeme ne vergadering van de Ver. Naties tot dusverre niet die dreigingen heeft op geleverd welke daarvan vooral in ver band met de overkomst naar Amerika van de Sovjet-premier, wenden ge ducht. Dit neemt echter niet weg dat het gevaar van een plotseling weer toe nemen van de politieke spanning nog geenszins is geweken. En wat Wall Street betreft, ook -daar kan nog van alles gebeuren. De weerstand waarvan het Dow Jo nes indexcijfer voor de industrie-aande len bij eerdere aanvallen in dit jaar op het niveau van 600 had blijk gegeven, maandag jil. onbarmhartig gebroken. Met ongeveer 16 punten tegelijk viel de index terug tot 586, zodat van de zwaarste daling moest wonden gespro ken sedert de 26 sept. 1955, toen een hartaanval van president Eisenhower de Dow Jones-index met bijna 32 punten deed inzakken. Vergeleken met de hoog ste stand van dit jaar (685 begin ja nuari) zijn er nu ongeveer 100 punten van het Amerikaanse indexcijfer af, maar of hiermede het leed is geleden blijft nog een groot vraagteken. Voorals nog zijn er geen aanwijzingen die op een te verwachten verbetering in de al gemene gang van zaken zouden kun nen duiden. De hernieuwde daling wel ke Wall Street gisteren te zien gaf toont trouwens wel aan dat de buien nog niet van de lucht zijn. Hoe de Europese beurzen zich onder de heersende onzekerheid zullen ge dragen blijft te bezien. Uit de hchrikre- actie van dinsdag is gebleken dat Am- sterdam nog altijd gevoelig is voor de houding van Wall Street. De werkzaam heid van het in Europa naar belegging zoekende internationale kapitaal heeft onze beurs echter aanstonds weer op de been geholpen. laagste hoogste laatste versch koers koers tijdv t.o.v. 16 sept 3%Inv.crt.N. 98 98 A 98(4 H 3%%Sta£l. '47 94% 94% 94A A 4%%Ned. 1959 98% 99A 99A Vs 6% Won.bw. '57 109% 109(j 109(1 A A'dam Rubb 109 111% 109% 2 H.V.A. 147 150% 147 3% A.K.U. 459 513 502% 5% Ver. Dell Miien 155 176.50 174 1 Van Gelder Z 310% 328 325 5 Hoogovens 791 885 876 5% Mtiller Co. 400 424% 424% 8% Ned. Kabelf 600 640 635 +19 Philips 1102 1229 1199 +31 Unilever 775 823 797% —11% Wilt. Fijenra 196 201 200 5 Kon. Petr 119.70 127.60 125.10 2.25 K.LJd. 103 104 103.50 —2.30 HoU.-Am. Lijn 143 146% 146% 2 K.N.S.M. 183 189 188% 2 Van Ommeren 279 296 296 6 N Scheepv. U 143 154 152% 2% Omzetten (nominaal): Vorige week Aandelen 20,5, Obligaties 15,5, Cert. v. Amer. aand. 4.223. Deze week (voorl.) Aandelen 23,0, Obli gaties 14,7, Cert. v. Amer. aand. 4.691. DJAKARTA, 24 sept. (UPI) —Het door president Soekarno geheel zelf be noemde Indonesische „parlement" heeft na een vergadering een nota aan de president doen toekomen, waarin deze wordt gevraagd de telating van com munistisch China tot de Verenigde Na ties te bepleiten wanneer hij zijn rede in de Algemene Vergadering zal hou den. Soekarno zal maandag uit Djakar ta naar New York vertrekken. Onder de andere punten die het In donesische parlement door Soekarno naar voren gebracht wil zien, zijn: Vestiging in de wereld van een waar lijk „vreedzame coëxistentie", moge lijk gemaakt door „morele herbewape ning" van de volkeren der aarde. Belichting van de noodzaak voor hulp aan de strijd voor onafhankelijkheid van de volkeren van Azië en Afrika, meer in het bijzonder vpor de strijd van Indonesië voor de bevrijding van „West Irian". Belichting van de noodzaak voor elk land om zich naar eigen inzicht te re geren en zich te bevrijden van alle soor ten onderdrukking. Soekarno heeft zich tot nu toe ont houden van mededelingen omtrent de onderwerpen die hij in zijn rede voor de Algemene Vergadering ter sprake wil brengen. Horizontaal: 1. Men kan dit woord een boel betekenis sen toeschrijven, maar de bekendste is wel, die op een scheikundige be- irekking heeft (5). 3 Met steenstof en een sleutel is het mogelijk de tijd te bepalen (9). 7. De kikker zat op een zeer week metaal, toen deze gemalin er in verscholen zat (7). 10. Neem een hap en kauw dit goed, plaats er daarna een Romeins getalmerk voor en u hebt het te goed (5). 11. Van deze Kant blijft in ieder geval iets over (5). 12. Als zwavelzuur dusdanig wordt ont leed dat de kop vrijkomt, blijft het afvoerkanaal over (5). 13. Lot beet alles kapot en ver anderde daardoor in een lude slonzige vrouw (7). 15. Naaigerei uit het b js? (5). 17. Een be roemde Engelse schrijver heeft zich in dit natte rijstveld verstopt (5). 19. U moet dit wel bewaren, als u dit niet kunt vinden i7). 21. Deze legervoer- tuigjes werdea in 1943 in gebruik ge nomen (5). 22 Adams zoon vormt het overgrote deel van dit kaartje (5). 24. Dat dit niet duidelijk is. is duidelijk (5). 25. Vindt Leo op Bali deze bloemen? (7). 26. Een nachtleger en een Griekse oorlogsgod, samengevoegd door een oude lengtemaat, vormen bij elkaar een arme vrouw (9). 27 Geen een, maar een ander getal, irits u er een water uit laat (5), Vertikaal: 1 Mt.t het roer recht te houden, komt u al een heel eind (9). 2. Als het u gunstig is, geef het dan aan To, wam zij dingt mee naar dit kansspel (5). 4. De zot liet de Euro peaan steeds meer dichter bij komen (7). 5. Met blauwachtig wit metaal kan worden geschreven, als er maar een vaatwerk op zit '7) 6. Later haalt u hieruit wel een houten werktuig om een doordringend geluid te maken (5). 8. Het moet zijn loop hebben anders loopt het scheet (5) 9. De zelfkant van het leven (5). 12. De tiian ziet er vrolijk uit en ook bekoorlijk (5). 14. Als u dit levert bent u er al (5). 16. De Amster dammer in het Zuiden (9). 17. Er is daar een letter teveel in dit edelstenen voorwerp (7) 18. In een vestibule en aan een hemellichaam werd het paard vastgebonden (7). 19 Als een schel met een muziektoon wordt versterkt, ont staat een soort van vertelling (5). 20. Het is pas mogelijk de muziek van dit machtige instrument te lezen als men uit de knijpbril en een deel van de Bijbel haalt (5). 21. Alleen als de her kauwer op de juiste manier wordt vast. gemaakt aan een bevestiging, vindt u de ware '5). 23. De oom van vertikaal 21 (5). Oplossing 10 september Horizontaal; 2 "Nederlander; 12. er; 14. bode; 15. neon. 16. ma; 17. net; 19. Ee; 21. sn; 22. kar: 23. epiek; 25. lof; 27. start; 29. drek, 30 regel; 32. rake; 33. een; 34. Tegelen; 36 lee; 37. NS; 38. NOC; 39. Ger 41. tl, 42. elegie; 43. pa gode; 44. nn: 45. kei; 47 tel; 48. nm; 50. ets; 52. naderen; 55. ate; 56. gaas; 58. Laren; 59. tast: 60 etter; 62 lek: 63. verte; 64. Rie; 65. cp; 67. ae; 68. deo; 69. ie; 70. osei: 72 arre; 74. ro; 75. stekelbaars. Vertikaal: 1. beneden; 3. eb; 4. doek; 5. ede; 6. re; An- 8. nes; 9. dons; 10. en; 11. marteel; 13. representatie; 16. maarketenster; 18. tien; 20. pogen; 22. kaal: 24. ek; 25. leg: 26. fel: 28. tr: 30. recital; 31. legaten: 34. togen; 35. negen; 38. nek; 40. rol: 44 negerin; 46. merel; 49. meteoor: 51 saté; 53. dal: 54. rek; 55. aard; 57. se: 59. te 61. rose; 63. Vera; 66. pek; 67. ara: 70. ot; 71. Ie; 72. Ab; 73. er. De prijswinnaars zijn: Mevrouw J. v. Gennip, le Hugo de Grootstraat 36 n, AMSTERDAM: C. Tellekamp, Pagasus- straat 89. HAARLEM H. Pennings, Wil- helminaplein 9. HILLEGOM. Oplossingen op briefkaart in te zenden tot en met 1 oktobe' aan 't Kasteel van Aemstel, afd. prijsraadsel, N.Z. Voor burgwal 65, A'dam. met vermelding: ouder of ionger dan 18 jaar. PARAMARIBO, 24 sept. Donder dagmiddag is op de weg van Parama ribo naar het vliegveld Zanderij een jeep van de troepenmacht in Suriname verongelukt. De bestuurder, korporaal Hardenberg, is kort na het ongeval over leden. Drie andere inzittenden werden gewond, doch verkeren niet in levens gevaar. reusachtige pan dient als attribuut voor het optreden van de dienstmaagd anno 1810 (Ans van Brandenberg). DEN HAAG, 24 sept. Met het oog op een tijdige verzending van z.g. kerstpakketten zijn voor enige overzee se bestemmingen (hoofdzakelijk emi- gratielanden) de data opgegeven waar op deze pakketten bij rechtstreekse zeepostverzending uiterlijk ter ter post moeten zijn bezorgd, teneinde onvoorziene omstandigheden voorbe houden vóór kerstmis te kunnen wor den besteld: Australië, 24 oktober, Ca nada, 22 november, Ned. Antillen, 20 november, Ned. Nw.-Guinea, 5 oktober, Nieuw-Zeeland, 24 oktober, Rhodesië 5 november, Suriname, 20 november, Unie van Zuid-A£rika 12 november en V.S, van Amerika 17 november. Om trent de data van verzending met niet rechtstreekse zeepostverbindmgen kun nen in verband met de tijd van ver werking in de transitlanden geen in lichtingen worden verstrekt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 7