Honkbalteam voor de vierde keer Europees kampioen Grote overwinningen op Duitsland en Spanje Matige hockey-ouverture KAMPIOENEN BEGINNEN MET OVERWINNINGEN Koos de Jong weer eens in ongenaakbare vorm ZWEMROND IS TROTS OP OLYMPISCHE PLOEG OOSTENRIJK WINNAAR VAN MOTORZESDAAGSE HAIROS II OOK KAMPIOEN Alleen Van Wijk houdt de eer van de nieuwe kampioenen hoog Tweede nederlaag van Hygiëa Korteweg vestigt nieuw record Twaalf keer goud voor Nederland TOTTENHAM is ongenaakbaar Slotraces NAV ZUID MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 PAGINA 9 BARCELONA, 26 september De triomf was zo indrukwekkend, dat zelfs de honderden Spaanse toeschouwers in het Montjuich stadion, in de bergen boven Bar celona, op de banken gingen staan Om de Nederlandse honkbalfor matie en vooral de coach Ron Fraser een ovatie te brengen. Een ovatie voor het vierde Euro pese kampioenschap in successie dat de oranjeploeg zondagmiddag door een grandiose overwinning met 110 in de eindstrijd van het Zesde Europese titeltournooi op Spanje behaalde. Koppeltoto van 77.50 Sportflitsen WEST i Na-Braassemeinde zeilseizoen OOST De Mos wint revanche NOORD Hoofdklasse handbal Engelse league Record met tiende zege Courses Groningen Courses Emmeloord Het Nederlandse honkbalteam, dat dit weekeinde voor de vier de achtereenvolgende keer, thans Spanje georganiseerd is, Ewopees kampioen geworden is. het toernooi dat door De finale was overigens als een anti climax. na drie dagen van vaak goed "otikbal, die opnieuw de onmiskenbare Vooruitgang in techniek, tactiek en wed strijdroutine van de Spaanse en Itali aanse ploegen aantoonde. De Spaanse ploeg mist echter volkomen in te- (Van onze paardensportmedewerker) WASSENAAR, 26 sept. Zo tussen de vele buitenlandse successen door, heeft gisteren op Duindigt Hairos II J>ok nog even beslag gelegd op het kampioenschap van Nederland 1960. Nu geen voorgift behoefde te worden gegeven - de vijf deelnemers liepen al len 25000 m - ging dit al heel ge makkelijk. Even zeker was de tweede Plaats voor stalgenoot Théo Messidor met als derde Trudi Trothau. Geersen nam dus ƒ6300,- mee naar huis. Interessanter strijd bracht de Re vanche der Producten-draverfl. Zéfa Werd nu tactisch gereden, nam snel de. «op en kon niet meer worden inge haald. Zombro Pluto was tweede. In de Grote Prijs voor 3-jarige volbloeds liet Parnassian een verbluffende eind sprint zien en klopte op de streep Peter Pan e.n Mystic Boy. De koppel-toto van heide outsiders noteerde maar liefst 77,50! De uitslagen: Naudaprijs, 2040 m: 1. Yasmine (P Strooper) 1.28.2; 5.30, 1.80; 2. IJ Paula 3.10, 3. Xandor 5.30; C 7.10, Koppel: 17.40. Ramineprijs, 2000 m: 1. East Wyn (v.d. Kraats), 60 kgr. 2.12.-., 1.8:, 1.30; 2. Alofi, 62 kgr. 1.40; 3. Cold Water, 88 kgr. C 3.10, Koppel: 2.70. Narcisoprijs: 2100 m: 1. IJlite Rose (A. Knijnenburg), 1.27.3, 5.60, 1.90; 2. Wilco Maire 1.60; 3. W. H. Hollandia 4.50. C 3.50, Koppel 3.40. Revanche Producten-draverij 1500 m: 1. Zéfa (Siderius) 1.25.7, 3,-, 1.70; 2. Zombro Pluto 2.30; 3. Zilverreiger S. 6.10 (B.W.); 4. Zuidenwind. C 5.50, Koppel 5.30. Grote Prijs driejarigen: 2500 m: 1. Parnassian (v. Deuren) 51 »/s kgr. 2.46.8, 13.80, 3.40; 2. Peter Pan 49'/« kgr. 8.80; 3. Mystic Boy kgr. 3,- C 34,10, Koppel 77.50. Kampioenschap Nederland: 2500 m: 1. Hairos II (Geersen) 1.22.8, 1,-, 1,-; 2. Théo Messidor 1.10; 3. Trudi Trothan C 1.30, Koppel 1.30. Nelsonprijs 2100 m: 1. Wanda (de Vlieger) 1.26.7, 3.20, 1.20; 2. Xeno- craat 1.60; 3. Victor Alsvin 1.40. C 7.30, Koppel 6.20. Bergenprijs 3200 m: 1. Sans Valeur (v. Deuren) 50 kgr. 3.38.6, 4,-, 1.10; 2. Mangala 62 kgr. 1,-; 3. Agram 48 kgr C 2.90, Koppel 7.20. Nervaprijs: 2500 m: 1. Ville France (Vergay) 1.26.6, 8.60, 2.60 2. Wendy Hollandia 1.80; 3. Willy's Lieveling 3.10. C 4.30, Koppel 26.60. Notekraker S-prps: 2100 m: 1. Qui Suit (Lange) 1.22.9, 4.80, 1.20; 2. Sjakie Scott 1.20; 3. Uranus 1.10. C. 3.50, Koppel 21.90. Toto-omzet ƒ145.437,-. De Fransman Forestier heeft de Om loop van de Vlaamse Gewesten, een wie lerwedstrijd voor professionals met de finish in .ussel, gewonnen. De beste Nederlander was Damen, die als 18e unishte. De oud-wereldkampioen Verschueren ls zaterdagavond in het Brusselse sport' Paleis winnaar geworden van een stayer Wedstrijd over 100 km. De Nederlander Martin Wierstra werd derde. De Engelsman S -ling Moss heeft in ®en Lotus Climax zonder veel moeite ?e. >,Gold Cup Race" op het circuit in het °ulton-park te Oulton, Engeland «ewonnen. genstelling tot Nederland de menta liteit om een teleurstelling te verwer ken en de strijd zonodig te forceren. En, de teleurstelling kwam v°or de Spanjaarden zondagmiddag al heel snel, al in de eerste inning, toen Han Urba- nus na een twijfelachtige beslissing )jj het tweede honk de score kon openen. De Spanjaarden kwamen die klap niet meer te boven. Zij werden in de twee volgende slagbeurten ongenadig versla gen door de Nederlandse aanval en na drie innings was het dan ook 4-0 voor Ne derland, de eindscore. Daarna werd het een volkomen oninteressante strijd, in de slotfase waarvan de coach Ron Fra ser zich zelfs de weelde kon permitte ren om evenals zaterdag in het duel tegen Duitsland zes spelers van de basisopstelling te vervangen. Jan Smidt bijvoorbeeld kwam in de negende in nings nog op de plaat, waarbij Her man Beidschat zijn tweede no-run over winning behaalde. Hij bleef i: de 17 innings, waarin hij de Nederlandse de fensie leidde, zonder tegenpunten. Een positief punt in deze laatste wed strijd was dat de Nederlandse aanval eindelijk goed los kwam. In de voor gaande wedstrijden, vooral in de strijd tegen de Italianen, waren de slagpres taties van onze landgenoten vrij pover gebleven. Zelfs de beste Nederlandse slagmensen konden toen de bal nauwe lijks uit het binnenveld krijgen. Ditipaal ging het allemaa! anders. Ook dat heeft tot de grote zege op Spanje geleid. Bij het ingaan van de tweede slag beurt hadden onze landgenoten reeds een voorsprong van 1—0 dank zij een punt van Urbanus, die in de eerste slagbeurt door vier wijd op de hon ken was gekomen, het tweede honk had gestolen en tenslotte profiteerde van een onoplettendheid van de Spaan se velders. Spanje kwam in de gelijk makende slagbeurt dreigend terug. Beidschat hield echter het hoofd koel, wierp een reeks van gevarieerde cur ves en slaagde erin de mnings zon der moeilijkheden te beëindigen. Toen kwam de grote Nederlandse aanval. De werper Detrell, een speler met een grote faam, kon zich niet meer handhaven. Hij moest honkslagen laten passeren van Kops en Geurts en toe hü Beidschad bovendien ook nog vier wijd gaf en de Spaanse velders fouten gingen maken, was het met hem ge daan. Hij werd vervangen door Ma- larria, maar ook die kon de aanval van de Nederlanders niet meer weerstaan. Omdat ook Tromp nog een honkslag sloeg werd het in deze innings 60. In de derde innings ging het slagfestijn voort. Nu moest ook Malarria het hoofd buigen. Hij werd op zijn beurt door Egyo vervangen, die de Nederlanders in liet verdere verloop van Ie strijd het scoren wist te beletten, ofschoon het toen wel wat te laat was, want de stand was 110. Zaterdag was de titel al dicht binnen het bezit door een grote zege (121) oi. Duitsland en door de nederlaag met 7—1 van Spanje tegen Italië. De wed strijd tegen Duitsland had voor onze landgenoten geen enkel probleem, hoe wel ook nu weer de aanval teleurstel de. Maar tegen de zwakke Duitse wer per Helmut Oppelt, een 18-jarige knaap die zijn interlanddebuut maakte, was eigenlijk ook weinig eer te behalen. Oppelt had namelijk een bijzonder zwak ke controle, vooral wanneer de honken bezet waren. Hij wierp in totaal 12 keer vier wijd waarvan vijf keer met drie honken bezet, hetgeen voor Nederland vijf reglementaire en gemakkelijk be haalde punten opleverde. Van de zeven overige runs werden er vier gescoord op slagen van Heemskerk en Keulemans de beste Nederlandse slagman de andere door veldfouten van de Duit sers. Zij maakten er zeven in de acht Nederlandse slagbeurten. Defensief was het spel van de Oranje- ploeg met slechts twee fouten (van Kops en Leyssner) zeer goed. De vel ders kwamen overigens niet onder een al te' grote druk, want de werper Ruud Zijlstra verrichtte in de zeven innings, waarin hij op de plaat stond, met 11 keer drie slag, 1 keer vier wijd en vier honkslagen tegen een zeer goede pres tatie. (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 26 sept. De hockeyers, die reeds lang naar de 25e sep tember hadden uitgekeken, de dag waarop met de competitie 1960/1961 een aanvang werd gemaakt, hebben, een uitzondering daargelaten, met hun spel de toeschouwers gisteren nog niet bijster aangenaam bezig gehouden. Over het algemeen oordeelden de spelers dat het voor fraai hockey nog te vroeg in het seizoen was. Er kwamen bovendien geen verrassende uitslagen. Wel opmerkelijk was het feit dat in de gehele eerste klasse alleen de wedstrijd Delftse Studenten—SCHC onbeslist eindigde. Voor bitter slecht hockey was men op Klein Zwitserland in Den Haag bij de wedstrijd TOGO Amsterdam op het juiste adres. De spelers poogden op een veld dat bij iedere slag tegen de bal een graspol armer werd, de bal zo lang mogelijk bij zich te houden. Wanneer men tot een combinatie overging, pleegde men dit met een speler van de tegenpartij te doen. Een enkele hard geslagen bal ging uit of volgde een van de hielsporen welke diep in het terrein zichtbaar waren. De slagcirkel, welke plaatselijk met zand gemarkeerd was, werd zelden door de aanvallende partij betreden. Zo verbaasde het niemand dat de rust met een dubbel blanke stand inging. Ook na de hervatting schudden ve len mismoedig het hoofd. Voor Am sterdam verliep de wedstrijd, die wegens het ontbreken van een witte bal een kwartier te laat begon, nog het meest succesvol toen Coster van Voorhout bij een strafcorner goed inliep en doel man De Graeff geen kans gaf, 1-0. BMHC had zich versterkt met Spoel- stra die het vorige seizoen voor de Delftse studenten uitkwam. Zijn eerste wedstrjjd in het oranje-witte tenue te gen Be Fair verliep echter voor hem vrij ongelukkig. Want al mocht hij in de eerste helft met zijn doelpunt de vol le winst voor de Bloemendalers bewerk stelligen, 15 minuten na de rust strui kelde hij zo ongelukkig over zijn stick dat een gebroken pols hem voorlopig het hockeyen onmogelijk maakte. Be Fair was met zijn verjongde voorhoe de niet bij machte om maar één keer tegen te scoren, hetgeen ook toegeschre ven mag worden aan de uitstekende par tij die de back Bianchi speelde en hem tot de held van de middag maakte. Laren speelde tegen het gepromoveer de HDM. Het werd een vrij matige ver toning, die door een doelpunt van De Lanooy Meyer, nadat Van Erven Do rens een lange corner had ingeslagen, in het voordeel van de Laarders ein digde. In Delft traden de bekerfinalisten van het vorig jaar, de Delftse studenten en SCHC, in het veld. De rivaliteit vierde zoals vanouds weer hoogtij. Het werd een forse strijd waarin de punten, doch na afloop ook het bier, broederlijk wer den verdeeld. Voor rust maakte Zwier gebruik van een misser van zijn oud clubgenoot Leemhuis, doch Ykema zorg- II Op de Na-Braasem waren dit weekeinde ook de F.D. dit seizoen in actie. 's voor de laatste keer m (Van onze zeilmedewerker) OUDE WETERING, 25 sept. Voor de laatste maal in dit seizoen hebben de wedstrijdzeilers elkaar in groot ver band ontmoet. De Na-Braassem, de traditionele slotregatta van het zeilsei zoen, blijkt, evenals vrijwel alle andere toernooien, steeds groter van omvang te worden. Terwijl voetbal en zelfs hoc key al weer volop de aandacht vragen, trekt de zeilsport nog wel zo, dat de record-deelname bij Oude Wetering van vorig jaar opnieuw overtroffen is. Onder de meer dan 260 deelnemers vielen de Belgen Rogge en André Nelis op, die de strijd in de Finnklasse een internationaal tintje gaven. Zij heb ben niet kunnen voorkomen, dat het beste resultaat voor een Nederlander was. Koos de Jong heeft namelijk op nieuw aangetoond nog steeds een kracht van internationaal formaat te zijn. Zaterdag moest hij zijn leidende positie weliswaar aan Rogge afstaan, maar zondag was de eerste race de zijne. Ver voor Hans Willems, Rinse Koopmans en Leo Gerhards ging zijn Zomerweelde" onbedreigd als eerste door de finish. In de laatste race werd hij tweede achter Maarse, zodat de dagprijs aan zijn prijzenkast kon wor den toegevoegd. Als enige der kampioenen wist Bouw van Wijk zijn kersverse nationale ti tel met een ongeschonden serie van drie overwinningen op de Braassemermeer te bezegelen. Als tweede bewijs voor van Wijk's klasse moge het feit gel den, dat de tweede plaatsen onder drie concurrenten, Korctewagen, Onnes en Graafland, werden verdeeld. In de Re genboogklasse had de Fries J. Alberda de eerste twee werdstrijden voor zijn rekening genomen. Zondagmiddag bleef hij achter Cor van Staveren, John Hof land, Mr A. van der Werf en Cor Kist in de middenmoot steken. Kist had aan zijn bescheiden resultaten in de Na-Braassem, na het behalen van zijn titel, intussen genoeg om en passant beslag te leggen op de ,,Bas van der Meer"-wisselprijs, waarvoor de geza menlijke resultaten van de Braasem- week en de Na-Braassem gelden. In de goed opgekomen vliegende Hollanders heeft Ben Verhagen- zich opnieuw flink moeten weren om Jong kind en anderen eronder te houden. Hij begon zaterdag met een zege, maar moest zich zondag in de eerste race met een vijfde plaats tevreden stellen na aanvankelijk op de zeven de te hebben gelegen achter Laag- water, Jongkind, Jongeneei, Stenhuis, die in deze volgorde voor hem finish ten. In de middagrace liep de „Daisy" echter weer als nummer één over de eindlijn. Laagwater, nu tweede, won de dagprijs. In de Valkenklasse heeft de kam pioen J.H. de Wilde zich temidden van het gebruikelijke Valkenrumoer ternau wernood kunnen handhaven. Rolf v.d. Baumen won zaterdag, nadat mej. de Wit lang op kop had gelegen. Th. Kraan Pzn werd tweede en zorgde ook daar na met een vierde en een tweede plaats voor een goed resultaat. Bij afwezig heid van Barto Kraan, die Jongkind bij de strijd der F.D.'ers als beman ning diende, ging de strijd in de Shar- pieklasse nu tussen Borra en Jan van Staveren, van wie Borra de dagprijs van zondag won. Warners en van Wijk waren de besten bij de Draken. Warners won de zondagprijs, zoals Jan Bodegra ven in de als steeds volop kamp leveren de bent der 16 m2 - jachten. Bulters greep zijn kans door in de klasse der 12-Voetsjollen onbedreigd te zegevieren (2—1—1), waardoor zijn pech bij de titelwedstrijden nog eens nadrukkelijk wordt belicht. P. van Dusseldorp (Stern klasse), Tournier en C. Visser (Ölympia- jollen) en Reeder en Biesot (Pampus- klasse) behoorden mede tot de succes rijkste deelnemers aan dit door prach tig, maar „licht" weer begunstigde slottoemooi der zeilers. De tenniskampioen- van Wimbledon Maria Esther Bueno is in de halve fina le" van het internati aale toernooi te Los Angeles verslagen door de Britse speelster Ann Haydon met 97 61. de kort daarna uit een strafcorner dat de Delftse studenten weer gelijk kwa men. Een strafcorner stelde- eveneens Meyer tot scoren in staat, zodat de Stichtenaren met een geringe voor sprong aan de tweede helft begonnen. Na de hervatting namen de. Delftenaren het initiatief in handen. Een hevig of fensief leverde vele lange en korte cor ners op. Een daarvan gebruikte Leem huis om zijn fout in de eerste helft weer goed te maken 2-2. De landskampioen Tilburg zegevierde in een kleurloze wedstrijd over de nieuwe zuidelijke eerste klasser Eindhoven. Van Vroon hoven zorgde voor de rust voor het eerste doelpunt, terwi.i1 Van Doorn en Vernooy in de tweede helft de voor sprong tot 3-0 verhoogden. Venlo heeft de overwinning van Bre da, dat het vorig seizoen ternauwernood aan de degradatie ontsnapte, niet ca deau gekregen. Ook hier was het een vrij rommelige partij hockey waarin De Keizer voor Breda scoorde en doelpun ten v. n Gerrits en Houben aan de vreug de van de Baroniestadbewoners weer een einde maakte. Keep Fit heeft in zijn uitwedstrijd te gen HTTC eigenlijk iets te veel van het goede gekregen. HTCC was nl. vooral in de tweede 35 minuten meer in het offensief dan Keep Fit doch kon slechts één keer door traag reageren van de- vijandelijke achterhoede de juiste rich ting naar het doel vinden. Bij Keep Fit volgde Luik met een zeer fraai doel punt het goede voorbeeld van zijn club genoot Den Hartog. Die doelpunten, in de eerste helft gemaakt, waren voldoen de voor de overwinning, 2-1. EMHC was de gastheer van MOP. Ook in deze wedstrijd was slechts van een gering krachtsverschil sprake. Niet temin tellen nu eenmaal in de competi tie de punten, zodat MOP met zijn over winning van 1-0 het meest tevreden is gesteld. DKS-Arnhem was een van de weinige ontmoetingen lie op de eerste compe titiezondag het pre dikaat „goed" mocht voeren. Enkele uitvallen leverden voor DKS strafcor- ners op. Van een daarvan profiteerde Koenderink nog net voor eindsignaal van de eerste helft. Na de hervatting kwam Arnhem weer sterk in het offensief. Westdijk zorgde voor de gelijkmaker, waardoor zelfs het zelfvertrouwen van de Enschedese achterhoede ernstig werd aangetast. Het binnentrio van de Arn hemmers hielden echter het spel te kort. Aan de andere kant stopte de back De Waart bij een strafcorner de bal met de voet. De hieruit ontstane straf- bulley was ook voor Koenderink, waar door DKS een enigszins geflatteerde overwinning behaalde, 2-1. Union behaalde een kostbare overwin ning van 1-0 op PW in een aantrekke lijke wedstrijd, waarin de grote-re rou tine van de Unions door een doelpunt van Van Buchem zegevierde over het jeugdige élan van PW, dat vijf minu ten voor tijd de kans op de gelijkmake-r verloren zag gaan toen Wynands voor open goal faalde. Wageningen ging van start met een nederlaag van 3-1 tegen Zwolle, terwijl Upward zijn entree in de eerste klas vierde met een overwinning van 1-0 op Nijmegen. De noordelijke kampioen LHC startte het nieuwe seizoen met een overwinning van 2-0 op HMC. Meppel verloor zijn thuiswed strijd tegen HVA (0-1) en'GCHC ging met 3-0 ten onder tegen GHBS. De derby Groninger Studenten-Gro- ningen eindigde in het voordeel van de studenten, die in de aanval excelleer den doch in de afwerking ernstig tekort schoten uitgezonderd de ene keer toen Haas uit een strafcorner de juiste rich ting vond. Dat was reeds voldoende voor de overwinning. (Van onze verslaggever) VOORBURG, 26 sept. Zondagmid dag is in Voorburg de revanchewed strijd van het kampioenschap van Ne derland tennisleraren gespeeld tussen Joop de Mos, die niet aan de titelstrijd kon deelnemen, en Buytelaar. de titel houder. De Mos behaalde een moeilijke zege met 46, 6—4, 6—4. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 25 sept. Het ver loop van de handbalconipetitie belooft zowel bij de dames als de heren in de hoofdklasse dit seizoen zeer interessant te worden. Er moet jaren in de geschie denis worden teruggegaan om een peri ode aan te treffen waarin de veelvuldi ge landskampioen Hygiëa in de lagere regionen van de ranglijst „hing". Na de nederlaag vorige week tegen Athene moesten de Haagse dames opnieuw met een nederlaag genoegen nemen; ditmaal tegen Zeeburg, dat nu ongeslagen de leiding heeft. Bij de heren is debutant Operatie '55 zowaar ongeslagen koplo per geworden. Met een ruststand van 4l zaten er nog volop mogelijkheden in. dat Hygiëa bij Zeeburg op een overwinning beslag zou leggen. De thuisclub weerde zich echter zeer verdienstelijk en slaagde er in het volle pond op te strijken (64). Niloc had aan een score bij rust van 02 in zijn voordeel niet genoeg, daar WLC na de hervatting het accent met succes verlegde: 32. Hellas en PSV deelden de punten met 33 en Athene- UDI ging niet door omdat laatstgenoem de - naar verluidt - niet voldoende speelsters bijeen kon krijgen... De stand: Zeeburg 3 6: WLC 2 4; Athene 2 3; Hellas 3 3: PSV 2 2: Hygiëa 3 2: Ni- loc 3 0: UDI 2 0. Het gepromoveerde Operatie 55 blijkt een geduchte aanwinst in de hoofdklas heren. Tegen het sterke Blauw Wit boog het na rust een opgelopen achter stand van 106 om in een onder hoog spanning verkregen zege: 1314. Ook bij Aalsmeer-Olympia was van weinig krachtsverschil sprake, zoals de uitslag aantoont: 1211. Voorts haalde PSV bij Hellas een zege van 79 weg, terwijl Niloc zich in Eindhoven de meerdere toonde over DES (4-6). Operatie 6; PSV 2 4: Niloc 3 4; Blauw Wit 3 3: DES 2 2: Aalsmeer 3 2; Olympia 3 1; Hellas 3 0. AMSTERDAM, 26 september „De K.N.Z.B. is trots op wat jullie in Rome hebt gedaan." Deze lof zwaaide de voorzitter van de Zwembond, de heer Jan de Vries, zaterdagavond in het Sportfondsenbad-Oost in Amsterdam de leden van de Nederlandse olympi sche zwem- en waterpoloploeg toe tij dens een korte huldiging. De bonds voorzitter memoreerde dat de zwem ploeg naar Rome was gegaan belast met de Idee dat zü wel voor Neder land de nodige medailles zou behalen. Met het oog op de Europese kam pioenschappen iii Leipzig in 1962 en de spelen van 1964 In Tokio zei de heer De Vries: „We zullen drastisch moe- BAD AUSSEE, 26 sept. Oostenrijk is winnaar geworden van de interna tionale motorzesdaagse, die met Bad Aussee als centrale startplaats in Oos tenrijk is gehouden. De tweede trofee van deze zware betrouwbaarheidsrit de zilveren Vaas werd gewonnen door het Italiaanse B-team. Nederland A werd zevende; Nederland B tiende. Een bijzonder zwaar bergtraject is er de oorzaak van geworden, dat de jury pas 24 uur nadat de rijders na de zes de etappe in Bad Aussee waren terug gekeerd, de officiële uitslag kon bekend maken. Slechts de eerste rijders slaag den erin direct naar boven te komen. De rest van het veld liep aanzienlijke ver traging op. Vooral door de gebrekkige organisatie verspeelden veel deelnemers geheel buiten hun schuld kostbare mi nuten. De internationale jury kwam daardoor in grote moeilijkheden. Als het traject werd geneutraliseerd ging de zege naar Oostenrijk, gebeurde dit niet dan was Tsjechoslowj'dje opnieuw winnaar van de trophy. Na een bijzon der langdurige vergadering besloot de jury het traject toch te neutraliseren. Het annuleren van de laatste berg- proef betekende ook, dat twaalf Neder landers Van der Hoek, Schram, Frits en Rob Selling, Bakker, Van Dobben, Muller, Boom, Vrolijk, Vos, Aaltink en Wassink strafpuntloos wa ren gebleven en die prestatie met goud bekroond zagen. Markus, Cortie en Van Ommeren zullen met zilver de te rugreis kunnen aanvaarden en slechts de uitgevallen Witberg zal het dit maal zonder een medaille moeten doen. len bijzonder ed resultaat, zeker als men bedenkt, dat van de 284 gestarte rijders er nog geen 150 een gouden medaille hebben veroverd. Tijdens wedstrijden voor normale per sonenauto's is te Lydden (Engeland) een auto tussen het publiek terecht gekomen. Lcn toeschouwer werd ge dood, aalf raakter gewond. Frankrijk heeft de eerste edstrijd te gen Finland in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal met 2—1 gewonnen. De Fransman Elena heeft de wieier- ronde van Picardië gewonnen. Stolker le rde beslag op de vierde plaats. ten veranderen. We hebben dringend steun van de wetenschap en de over heid nodig. In de zwembond is genoeg materiaal aanwezig en interesse om Nederland over enkele jaren weer waardig te vertegenwoordigen." In het zwemprogramma werd het duidelijk, dat heel wat leden van de olympische ploeg hafd aan een rust periode toe zijn. Over het algemeen vielen de tijden zaterdagavond niet mee. Alleen Gerrit Korteweg zorgde voor een prettige verrassing door het Nederlandse record op de 100 meter vlinderslag op 25 meter banen met 1.4 sec. te verbeteren en op 1 min. 01.7 te brengen. Gezien in het licht van de onvermij delijke terugslag, waren ook de 57.7 van Ronnie Kroon op de 100 meter, de 1.11.5 van Ria van Velsen op de 100 meter rugslag dames en 1.05.4 van Jiskoot op de 100 meter rugslag heren bevredigende prestaties. Zij waren evenals Gretta Kok (2.54.4) op de 2Ö0 meter schoolslag dames en Wieger Mensonides (2.39.4) op dit nummer bij I de heren een klasse sterker dan hun tegenstanders. Op de 400 meter vrije slag dames leed Tineke Lagerberg een dubbele nederlaag. Zij werd derde in 5.02.4 ach ter Adrie Lasterie (5.01.2), die van het begin af de leiding had en Corrie Schimmel (5.01.7), Een bijzonder ener verend duel leverde Marian Heemskerk, de enige die in Rome een zilveren me daille veroverde, op de 100 meter vlin derslag met Atie Voorbij. Het verschil aan de finish was beslist geringer dan de 0.1 sec., die de tijdwaarnemers aan gaven 1.12.1 en 1.12.2 in het voordeel van Marian Heemskerk. Op de 100 me ter vrije slag dames tenslotte maakte Erica Terpstra zich pas op de laatste baan los van Cockie Gastelaars en Jo- pie Troost en won in 1.04.5 De Kikvorsen, de officieuze Neder landse waterpoloploeg, speelde tot slot een wedstrijd tegen De Meeuwen on der nieuwe door de FIN A in Rome aan genomen regels. De wedstrijd is nu verdeeld in vier periodes van 5 minu ten, terwijl in elke rust steeds vier spelers gewisseld mogen worden. Wat de aantrekkelijkheid van dit systeem moest zijn werd zaterdagavond niet duidelijk. Dat werd misschien ook ver oorzaakt door het grote verschil in kracht. De kikvorsen wonnen namelijk met 13-4. LONDEN, 21 sept. Tottenham ves tigde zateidag een nieuw record in de Engelse competitie door als eerste club een seizoen in te zetten met tien over winningen in successie. Ditmaal was het gepromoveerde Aston Villa het slachtoffer van de glanzende vorm. waarin het team uit Noord-Londen mo menteel verkeert. De ruim 61.060 toe schouwers in het White Hart Lane- stadion bejubelden een 6-2 overwinning van hun favorieten die voor de rust met vier doelpunten binnen dertig mi nuten de striid beslisten. Snelle com binaties en een dodelijke precisie bij de afwerking van de aanvallen bracht de Spurs het succes ondanks het vaak briljante werk van Nigel Sims In het doel van de Villa Middenvoor Bobby Smith, topscorer in de eerste divisie, deed zijn bijnaam ..de tank" eer aan. Hij had eenmaal succes en onderstreep te zijn kandidatuur voor een plaats in het Engelse elftal. Tottenhams volgende doel is het ver beteren van het record van Liverpool, dat het seizoen 1949 1950 begon met een serie van 19 wedstrijden zonder neder laag. Tweede is ook na zaterdag nog Shef field Wednesday dal met 3-1 van Burn- rey won. Het was de zesde zege op eigen tenein. waar ae bezoekende clubs in totaal pas twee doelpunten maakten Everton, dat nu de vruchten begint te plukken </ar. de grote uitgaven aan nieuwe spelers veroverde door een 4-1 zeg op Wést Ham de derde plaats De uitslagen waren- EERSTE DIVISIE: Birmingham—Nottingham 3—1. Black burnBolton 31 BlackpoolChelsea 14, CardiffArsenal 10 Everton— West Ham 41 FulhamPreston 20 Manchester United—Wolverhampton Wanderers 1—3, NewcastleLeicester 13. Sheffield WednesdayBurnley 3I. TottenhamAston Villa 62 West BromwichManchester City 6—3 TWEEDE DIVISIE: BrightonLeeds 21, Derby—Bristol 1—1, Huddersfield GRONINGEN, 25 sept. De uitslagen van de vandaag gehouden draverijen luiden: Carma Norton-prijs (2240 m.): 1. Velo city Hollandia (E. Leeman) 3.42.-, 1.37.4; 2. William V, 3. X Saint. Tot.: winn. f 4.40, pi. f 1.70, f 1.50, gek. f 6.70, cov. f4.20. Kitty Gregor-prijs (1400 m): 1. Zee (E. de Visser) 2.13.9, 1.34.4; 2. Zuleika; 3. Zandra H V Sophia. Tot.: winn. f3.30, pl. f 1.30, f 1.40, f 1.70. gek. f 5.90, cov. f 4.—. Mc Heny-prijs (2300 m): 1. H-B 2 (P. Dj. Bolt), 3.28.6, 1.30.7; 2. Walina Hollan dia; 3. Woudsnip S. Tot.: winn. f2.10, pl. fl.oO, f2.—, gek. f6.10, cov. f4.90. Norton Williams-prijs (1800 m): 1. Yan- nette Parisienne K (J. v. Leeuwen); 2. Yrma Dunst; 3. Yveline. Tot. winn. f3.60, pl. f 1.80, f2.20, f 1.50, gek. f8.30, cov. f 10.10. Kiestra-prijs (1800 m): le heat: 1. Vau- bau B (J. L. Bolt) 2.38.-, 1.27.8; 2. Urubu S; 3. Uferlooper S. Tot. winn. f4.70, pl. f 1.50, f 1.40, f 1.40, gek. f 10.40. cov. f4.10. 2e heat: 1, Tabor Harvester D (B. Dap per) 2.40.7, 1.28.3; 2. Vaubau B; 3. Urubu S. Tot.: winn. f8.10, pl. f2.40, f 1.60, pek. f8.80, cov. f4.40. Definitief: 1. Vaubau B (J. L. Bolt) 5.18.7; 2. Urubu S 5.19.6; 3. Tabor Harvester D 5.20.9. Olivia Gregor-prijs (2300 m): 1. Xiphon Hollandia (K. Woudstra) 3.29.6. 1.30.3; 2. Winifred Hollandia: 3. Weerlicht B Tot.: winn. f3.—, pl. fl.30, f 1.20, gek. f3.10, cov. f4.20 Roland-prijs (2800 m): 1. X Henny D (D. Lageweg) 4.11.6, 1.29.9; 2. Tombola; 3. Xavero. Tot.: winn. f2.30, pl. fi.60, f2.30, f 1.80, gek. f6.70, cov. f8.—. Tot-omzet f73.592,50. De Boulevardloop, een 3800 meter lange wedstrijd in Vlissingen. is een onbedreigde zege voor de Zeeuw Hein Cujé geworden. De Australiër Ken Rosewall heeft te Londen het indoor-tennistoernooi voor profs gewonnen. In de finale versloeg hij Segura met 57, 86, 61, 6—3. —Plymouth 1-- 5. Ipswich—Southampton 33. LeytonLiverpool 13, Lincoln- Charlton 2- -2 Luton—Sheffield United 14, Miridlesrrough—Sunderland 10 Portsmouth—Norwich 3—0. Scunthorpe Rotherham 1—1, SwanseaStoke City 0—0. ZANDVOORT, 26 sept. De Neder landse Autorensport Vereniging heeft zondagmiddag het race-seizoen besloten met onderlinge wedstrijden op het cir cuit van Zandvoort. Het programma be stond uit handicapwedstrijden, waarbij de rijders niet bekend waren met het aantal af te leggen ronden De uitslagen zijn: Eerste race (25,158 km): 1. Veder, Bugatti, 18.42.4; 2. Bur- naby Lautier, Bugatti, 20.18.9; Tweede race (33.544 km)1. Van der Enden Alfa Romeo, 23.45.8; 2. Sweens, Fiat, 24.15.2. Derde race, (41.930 km): 1. Laming, Jaguar, 23.26.7; 2. Van Ooster hout, Porsche, 24.18.4. Vierde Race, (41.93o km)1. Van Zalinge, Saab, 23.05.0; 2. Van der Bos, Volvo, 23.14.7. Vijfde race. (54.509 km): 1. Dooyes Porsche, 27.13.2; 2. Poll, Porsche, 27.14.7. EMMELOORD, 25 sept. Uitslagen van de gisteren gehouden ren luidt: Opal-prijs (2100 m): 1. Peigne d'Or (D. J. Boekholt) 2.27.4: 2. Zampa; 3. Ma nitoba. Tot.: winn. f3.80, pl. fl.30, fl.50, gek. f8.60, cov. f3.30. De uitslagen van de draverijen luiden: Sambo-prijs (2040 m): 1. Y. Wilhelmien B (J. de Leeuw), 3.18.6, 1.36.4: 2. Xondor S; 3. X Hollo. Tot.: winn. f2.60. pl. f 1.20, f 1.80, f 1.40, gek. f 14.90, cov. f 12.80. Flamingo-prijs (1680 m): le serie: 1. Xerophyt (J. Oosting) 2.35.8, 1.31.6; 2. X Ologie M: 3 Uganda. Tot.: winn. f2.60, pl. fl.50, f2.10, gek. f5.20, cov. f5.—. 2e serie 1. Trabant <H. Bruinsma) 2.34.3, 1.30.8; 2. Veralynn-Maire; 3. Walima Hor ton. Tot.: winn. f6.pl. f2.50, f2.20, gek. f7.50, cov. f4. Finale: 1. Vaut Mieux K (C. Wage naar) 2.32, 1.30.5; 2. Xerophyt; 3. Tra- bant. Tot.: winn. f 11.80, pl. f2.10, fl.20, fl.30, gek. f 11.20, cov. f4.—. Carpo-prijs (2200 m): 1. X Straal W (Th. H. Kooyman) 3.29.4, 1.34.3; 2. Wit voet; 3. Y.Y.V. Tot.: winn. f2.10, pl. f 1.60, f5.10, gek. f 19.-, cov. f6.40. Felix-prijs (2200 m): 1. Qwiek Kurd (J. Bosch) 3.16.7, 1.27.8; 2. Violina Nor ton; 3. Wiebeline Wip. Tot.: winn- 10. nl. f2.20, f2.—, f 1.90, gek. f 14.50.' cov. 5.60. Totalisator-omzet f 18.874.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9