NASSER pleit voor nieuw ontwapeningsoverleg Eisenhower en Khroes jtsjev moeten met elkaar praten Theologiecursus voor leken Krui ver en Van der Kuil zondag tegen België? Congres protesteert fel tegen KRO-textiel-cadeau-actie COURVOISIER Gehandicapten bij de paus DAR0PHEDRIN Chefarine..4' In de Verenigde Naties Parallel aan seminarie-opleiding Van der Linden door griep absent Geestelijk adviseur wekt op tot meer contact naar buiten Prins Bernhard neemt Europa- prijs in ontvangst Uit de pers FESMAN stopt met schaatsen Voetbalprogramma voor zondag Hockeyprogramma Onderzoekreactor in Petten in gebruik Katholieke textielhandelaren Neusverkouden? helpt direct! Bloemen voor honkbalkampioenen beroemde genees- middelen in een tablet doen won deren tegen pijnen en griep. Nederlands golfteam wint oefenwedstrijd Jackson verlaat na twintig jaar BW WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1960 PAGINA 9 [VRIJMOE in Straatsburg De Rus I Helaas, dit.... is nieuws! De Rus II Echtpaar SKIBINE bij Ned. Ballet SEMI-PROFS AMATEURS WEST I WEST II HEREN DAMES Sportflits Om hart en zinnen met het beste te verrijken en te verrukken le cognac de Napoléon Johs. Vri|moed Zonen N.V. Schiedam Sedert 1776 m»*> cognac NEW YORK, 28 sept. (Reuter, A.F.P., U.P.I.) President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek heeft gisteren in zijn rede tot de Al gemene Vergadering van de Verenig de Naties ervno- gepleit. Jat de zes en negentig leden van de V.N. de lei ders van de Verenigde Staten en Se Sovjet-Unie moeten aanbevelen, onder de vlag van de volkerenorganisatie niet elkaar of met andere door de Al- gemere Vergadering naa te 'vijz"n lei ders moeten gaan praten, opdat zij on der auspiciën van de "\N. richtlijnen kunnen opstellen voor een nieuwe po ging om tot ontwapening te komen. De aanwezigheid van zoveel regeringslei ders en andere vooraanstaande perso nen bood daartoe een goede gelegen heid. aldus Nasser. De president van de V.A.R. herinnerde eraan. d«t zowel president Eisenhower van de Verenig de Staten als premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie zich bereid had ver klaard, ontwapeningsbesprekingen te beginnen. Khroesjtsjev heeft xater, voor het Russische hoofdkwartier aan de Park Avenue, kort nadat hij een ontmoe ting had gehad met acht leiders uit communistisch bestuurde landen, te- fenover journalisten verklaard, dat hjj ereid is een gesprek met premier Maemillen va" Groot-Brittennië te voeren. Men meent >n New York, dat een dergelijke ontmoeting morgenmid dag zal warden gehouden. Tegenover de vice-president van Uru guay, Edwardo Haedo, heeft Khroesj tsjev later gezegd, dat de breuk tussen hem en president Eisenhower alleen kan worden geheeld, indien de Ameri kaanse president daartoe het initiatief neemt. De Russische premier zei, dat de breuk naar zijn mening is ontstaan doordat Amerika een U-2 vliegtuig bo ven Sovjet-gebied heeft laten vliegen. Op een receptie van de Tsjechoslo- waakse president het tijdschema van de Russische premier is soms wat over laden, ook al heeft hjj naar eigen Zeggen, weinig bewegingsvrijheid ver klaarde Khroesjtsjev, dat hij Hamma-r- skjöld persoonlijk geen verwijten maakt. Hij vindt alleen, dat de secretaris-ge neraal „een dienaar van de kapitalisti sche monopolies" is geworden. Ook sprak Khroesjtsjev zich uit voor een herziening van het Handvest, opdat de wijziging in de machtsverhoudingen in de wereld sinds de oprichting van de V.N. erin wordt weerspiegeld. Overigens worden er terwijl presi denten en premiers de Verenigde Advertentie Naties toespreken of wachten op hun beurt om de redevoering /oor de volkerenorganisat lie te houden, in New York voortdurend bijeenkom sten gehouden, in het geheim en in het openbaar, in hotelkamers en in ambassade Eisenhower en Macmil- lan hebben gisteren van gedachten gewisseld en na afioop van de bespre kingen een communiqué uitgegeven. Hierin wondt onder meer „szegd, dat ..de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, na een stormach tig begin, zich zal kunnen concentre ren op ernstig, verstandig en con structief werk, met name in de ont wapeningskwestie". De Amerikaanse president en de Britse premier wa ren het volkomen eens over „de es sentiële rol van de Verenigde Naties in het bijzonder in de crisis in Congo, en de noodzaak, volledige steun te ge ven aan de secretaris-generaal". Premier Nehroe van Indië heeft gis teren onder andere ontmoetingen rnet de secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjöld, en met premier Castro van Cuba gehad. Khroesjtsjev voerde zijn derde be spreking in vier dagen met president Tito van Joego-Slavië. Tito sprak op zijn beurt weer met Nehroe. Castro heeft meegedeeld vandaag per vlieg- tuii naar Havanna terug te keren. In de Verenigde Naties hebben gis teren ook de Roemeense communisti sche partijleider Gheorghiu-Dej, en de Poolse partijleider. Gomulka, het woord gevoerd. Veel nieuws hadden ze niet te vertellen en beiden sloten zich aan bij de kritiek van Khroesjtsjev op het optreden van Hammarskjöld in Congo en bij het voorstel de functie van secretaris-generaal te vervangen door een driemanschap. Gomulka on derschreef vervolgens het voorstel van president Eisenhower tot het houden van een wereldplebdiciet. De volkeren zouden zich echter niet moeten uitspre ken over de vraag of zij het recht moeten hebben een eigen regering te kiezen, maar over de ontwapening. Ge vraagd zou moeten worden of zü willen dat hun eigen land over kernwapens ,/eschikt, of zij lanceerinstallaties voor raketten in hun land willen hebben, of zij voorstander zijn van afschaffing van alle wapens voor massale vernie- t'gjng en voorstander van algemene en algehele ontwapening. Voor Gomulka had de Thailandse minister van Buitenlandse Zaken, Tha- nat Khoman, het woord gevoerd, die onder meer verlklaarde, dat Hammar skjöld en zijn medewerkers de grootste lof en erkentelijkheid verdienen, om dat zij tijdens de jongste crisis in Con go, Congo en de wereld voor een chaos hebben behoed. DEN HAAG, 28 sept. De onderzoek reactor welke in maart door het Reac torcentrum Nederland werd aangekocht en daarna in Petten werd geïnstalleerd is vannacht voor de eerste maal kri tisch geworden. Kritisch worden van een reactor, al dus een woordvoerder van het R.C.N., betekent dat in de reactor een zichzelf onderhoudende reactie van kernsplij tingen optreedt. Zonder invloeden van buiten af blijft in een kritische reactor het aantal kernsplijtingen per seconde en dus ook de energieontwikkeling, con stant. Dit is de eerste keer in Neder land, dat een kernreactor voor weten schappelijke doeleinden in gebruik wordt genomen. NIJMEGEN, 27 sept. Men schrijft ons: Evenals elders is ook in Neder land bij vele leken de belangstelling voor de theologie ontwaakt. De theo logische herontdekking van de plaats van de leek in de kerk, het niet meer weg te denken aandeel van de leken in het apostolaat (juist hier deed zich de behoefte aan theologische verdieping wel het sterkst gevoelen), de opkomst van de oecumenische beweging die voor een aanmerkelijk deel gedragen wordt door de deelname der leken en vooral het verlangen naar een authentieke ge loofsbeleving die behoefte voelt aan voortdurende bezinning op de Openba ring dit alles draagt ertoe bij, dat de interesse voor de theologie groei ende is. Hoewel aan deze belangstelling reeds op vele wijzen tegemoet gekomen wordt (men denke aan het Hoger Kateche- tisch Instituut, de Una Sancta, het werk van de Vrouwen van Bethanië, de Bijbel- en Theologiecursus van het Nederlands Schriftelijk Studiecentrum (te Culemborg en aan de vele gespreks groepen onder leiding van een vaktheo loog) ontbreekt tot nog toe in Neder land de gelegenheid tot een meer uit gebreide theologische vorming, een op leiding op het niveau van die, welke in de seminaria aan de toekomstige pries ters geboden wordt. Menende hiermee in een eigentijdse behoefte te voorzien, heeft het Theolo- gicum van de Augustijnen te Nijmegen esloten in oktober aanstaande te be ginnen met een vierjarige dagcursus voor theologisch geïnteresseerde leken en leden van mannelijke en vrouwelijke kloostercongregaties. Deze cursus is gekoppeld aan de seminarie-opleiding en loopt daarmee voor een groot deel parallel. Dat hij toch gescheiden daar van gegeven wordt, geschiedt om reden van grotere aanpassingsmogelijkheid aan de vooropleiding, mogelijkheden en speciale behoeften der toehoorders. Met name zullen deze nu niet belast worden met datgene wat op bijzondere wijze in dienst staat van het priesterlijk mi nisterie. Anderzijds wordt aldus ruimte geschapen voor behandeling van die pro- blemen, die de bijzondere belangstelling der toehoorders hebben. Uit deze opzet volgt, dat de cursus vier jaar duurt. Gedurende de maanden oktober tot juni zullen gedurende vier dagen per week vier lessen gegeven Worden; dus gedurende negen maanden zestien lessen per week. Verder is de ze cursus een zogenaamde roulerende cursus: hoewel zij vier jaar duurt wordt toch elk jaar een afgerond deel gedo ceerd, zodat elk jaar inschrijving mo gelijk is. Over een gedeeltelijk volgen van het programma door hen die zich niet geheel vrij kunnen maken, kan overleg gepleegd worden. Het program ma omvat de volgende vakken: Oude Testament, Nieuwe Testament, Dogma tiek (met aandacht voor de dogma-ont wikkeling), Moraaltheologie (met aan dacht voor Kerkelijk Recht), Kerkge schiedenis, Liturgie en Oecumenica. De lessen worden gegeven in het Au gustijnenklooster, Graafseweg 274 te Nijmegen. Het eerste studiejaar loopt van 24 oktober tot 15 juni, met een onderbreking voor Kerst- Paas- en Pink- stervacantie. Voor nadere inlichtingen kan rnen zich wenden tot: Dr. Ad F. Vermeulen O.E.S.A. Regens Studiorum, Graafseweg 274 te Nijmegen. De paus heeft in het Vaticaan een massale audiëntie verleend aan driehonderdvijftig deelnemers, uit tweeëntwintig landen van Olympische Spelen voor lichamelijk gehandicapten, van wie er zich velen in een rolstoel moeten voortbewegen. (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT, 28 sept. De grie- ven van de Nederlandse katholieke vakbond voor de textieldetailhandel „St. Willibrordus" tegen het geven van cadeaux, betreffen niet alleen de zeepmiddelenindustrie, die textiel- goederen cadeau geeft, maar ook de K.R.O. Op de tweede dag van het congres, dat deae bond in het Staargebouw al hier heeft belegd, is dit gisteren dui delijk gebleken. In felle bewoordingen laakte de voorzitter van „St. Willibror dus", de heer W. H. J. van Mansum, het gedrag van de katholieke radio- omroep, die vooruitlopend op het 35- jarig bestaansfeest ee-n textielaktie heeft aangekondigd en wel in die zin, dat iedereen, die nieuwe leden aap- brengt, een textielpakket (handdoeken, lakens, etc) ten geschenke krijgt. Een oude afspraak is de K.R.O. thans blijkbaar weer vergeten. zo merkte de voorzitter van „St. Willi brordus" op, die er bovendien aan toe voegde, dat over de thans aangekon digde textielaktie van de K.R.O. geen overleg met de textielhandel is ge weest. Een en ander ontlokte aan de aanwezigen luide kreten van afkeuring. Tijde.ns de vergadering is een protest telegram aan de K.R.O. verzonden, In dit telegram werd krachtig ge protesteerd tegen het geven van tex- tielpakketten door de K.R.O. Boven dien drong „St. Willibrordus" er bij de K.R.O. op aan om de aktie on middellijk te staken, alsmede om op korte termijn overleg met de katho lieke vakbond voor de textieldetail handel te. plegen. „Waarom", zo vroeg de vergadering zich af, „geeft de K.R.O. geen waarde bonnen uit? Een bonnenaktie zou voor de hele middenstand voordelig zijn." Vergeldingsactie Wat de vergeldingsactie betreft: de verkoop van zeepartikelen en was- poeder tegen zeer lage prijzen door de textielhandelaren - een actie, die ge richt is tegen de zeepmiddelenindus trie, die textielgoederen cadeau geeft - kondigde hij alvast aan, dat zij op een zaterdag zal starten en dat zij lande lijk gevoerd zal worden. Het ligt in de bedoeling van de textielhandel om tegen uiterst lage prijzen de beste waspoeders voor bonte en fijne was en huishoudzeep te gaan verkopen. DEVENTER, 27 sept. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. A Korthals, heeft aan het eind van zijn tweedaags bezoek aan Overijssel, waar bij hij diverse provinciale problemen heeft besproken, onder meer gezegd dat aandacht werd gegeven aan het pro bleem van de waterverontreiniging en aan de waterbouwkundige situatie. llllllllllllllllllllllllllllllllllll1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIMIIIIII!llllli:iliniUIIIMIIII,'.IIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIMIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIMIIII| Aan het eind van de tweede congres dag, behandelde de geestelijk adviseur, de zeereerwaarde heer B. P. M. Schoonebeek het onderwerp: „De ver zuiling in de textieldetailhandel - waar om een R.K. Vakorganisatie?" Spreker vroeg zich af, of de katholieke vak organisaties niet al te zeer monumen ten zijn van een defensief christendom, dat in deze tijd toch plaats moet make.n voor een offensief en open christendom? „De katholiek", aldus spreker, „moet open, enthousiast en minder kopschuw in de wereld gaan staan. Hij dient dit te doen zonder te strenge isolatie en niet met een vracht vooroordelen beladen." Meer contact met niet-katholieke organisaties en met de christen-medemens acht de advi seur gewenst. Dit is juist nu, zo meen de hij, gezien de behoefte aan bete-re menselijke verhoudingen en de groei naar menselijke eenheid, hard nodig. „De kerk van Christus mag zich niet opsluiten in eigen kring." STRAATSBURG, 28 sept (ANP). Prins Bernhard is gistermiddag in Straatsburg aangekomen, waar hij van daag in het gebouw van de Raad van Europa de Europese F.V.S.-prjjs in ont vangst heeft genomen, D perins arri veerde op het vliegveld van Entzheim bij Straatsburg, waar hij werd begroet door de Nederlandse permanente verte genwoordiger bij de Raad van Europa mej. Witteveen, de secretaris-generaal van de Raad van Europa, Benvenuti. de prefect van het departement Neder- rijn Cuttoli, en andere autoriteiten. De F.V.S.-prijs, die enige jaren gele den door de Hamburgse zakenmai Toepfer is ingesteld, is aan prins Bern hard toegekend wegens zijn verdienste i als voorzitter van de Fondation euro- peënne de la culture. De prijs, die 10.000 Zwitserse francs bedraagt en die voorts bestaat uit een gouden medaille en een oorkonde, is aan de prins uitge reikt door de voorzitter van de raad gevende vergadering van de Raad van Europa de Deen Per Federspiel. Advertentie Darophedrin neus druppelsgeven onmid dellijk verlichting. Per flac. met pipet 1 'n DARO-product - dus betrouwbaar DARO PHARM. FABRIEK N.V. (Van onze sportredacteur) DEN BOSCH, 28 sept. Hoewel eerst donderdagavond, na de trainingsbijeen komst in het stadion „De Vliert", de sa menstelling van het Nederlands elftal, dat zondag a.s. in Antwerpen tegen België speelt, bekend gemaakt wordt, mag men wel aannemen, dat de ploeg slechts op twee plaatsen zal ver schillen van de formatie, die de vorige week een oefenwedstrijd tegen Saarland gespeeld heeft. De wijzigingen vindt men in de voorhoede. Van der Kuil zal terugkeren als rechtsbuiten en Kruiver gaat de plaats van Van der Linden overnemen. De rentree van Van der Kuil betekent, dat de Nederlandse bondscoach de proef met de Ajacied Swart nog niet wil nemen. Van der Linden moet verstek laten gaan wegens een lichte griepaanval. Tot deze conclusie zijn wij gekomen tijdens de trainingsbijeenkomst, die gis teren gehouden is en waarbij de vijftien spelers uit wie de nationale voetbal ploeg geformeerd wordt zeer intensief zijn beziggehouden. Slechts voor Mou- lijn en Swart werd een uitzondering gemaakt. Voor Moulijn, omdat hij licht geblesseerd is; voor Swart, omdat hij vanavond speelt in de wedstrijd van Jong Oranje de ploeg van spelers, die jonger dan 23 jaar zijn tegen Costarica. Het besluit van de training was namelijk een partijtje „aanvallen en verdedigen" met de volgende basis opstelling: doel: Pieters Graaflandachter: Wiersma en Kuys; midden: Muller, Van der Hart en Klaassens; voor: Van der Kuil, Groot, Kruiver, Van der Gijp en Moulijn. De late terugkeer van Van der Kuil bij de vijftien geselecteerden zal ge zien moeten worden als een „psycholo gisch stuntje" van de heer Schwartz. Na hem al niet te hebben uitgeno digd voor de trip naar de West, enke le maanden geleden, heeft hij Van der Kuil nog wat langer de indruk gegeven, dat hij bijzonder ernstige concurrentie te duchten had van de Ajacied Swart. En, Van der Kuil zou zelfs min of meer definitief „geval len" zijn, als Swart zich de laatste weken ontpopt had als de ideale rechtsbuiten. Nu echter aan het spel van Swart de finishing touch, zoals de Engelsen dat zeggen, bleef ont breken, kreeg Van der Kuil weer de kans om aan te tonen, dat hij een plaats in het Nederlands elftal ambi eert. Er is ook nog even sprake geweest van een vervanging van Kuys door Bos kamp, maar het feit, dat een interland wedstrijd tegen België nu niet bepaald Opneming In etete rubriek noodzakelijk een Imotji ttemmititj. niet non m> Onder bovenstaande titel schrijft de hoofdredacteur van het dagblad Trouw: Wjj kunnen niet zeggen, dat wjj veel waardering hebben voor de manier waarop bet Westen de rede van Khroesjtsjev in de Verenigde Naties te gemoet getreden is. De journalisten zeiden: „Er is een crisis in het bestaan van de Verenigde Naties." Een Amerikaans diplomaat zei: „Die rede is een oorlogsverklaring aan de Verenigde Naties." Bü zulke uitlatingen lacht Kroesj- tsjev in zijn vuistje. Want dat is zijn zenuwenoorlog. Hij wil bij zijn tegenstan ders permanent crisisgevoelens doen ontstaan en aa- kkeren. Hij wil de mensen in oorlogsangst brengen. Hoe meer wij geënerveerd raken, hoe liever het hem is. Wjj zjjn volkomen overtuigd, dat deze Rus een meedogen loos vjjand is, die, als hjj de kans schoon ziet, ons de nek zal breken. Wjj zijn ook overtuigd dat hjj dat op dit ogen blik nie-t kan zonder zijn eigen nek te breken En dat weet hjj. Maar hj) is erop uit ons moreel te breken. Vandaar dat hij nu eens Franse meisjes aait en dan weer de grofste aanvallen op Eisen hower en Adenauer richt. Van dat beurtelings aaien en slaan raken de mensen hier ondersteboven. Wjj zouden willen zeggen: tre-k u noch van het een, noch van het ander iets aan. Khroesjtsjev 3 uw vijand, zijn woorden zijn geraffineerd en hij hoopt, dat u ernaar luistert. Doe dat dus vooral riet en laat geen diplomaat en Met hun coach, de Amerikaan Ron Fraser, die de kampioensbeker meevoerde voorop, zijn de Nederlandse honkballers gistermiddag in een uitgelaten stemming teruggekeerd uit Spanje. Daar hebben zij voor de vierde achtereenvolgende keer beslag gelegd op het Europese kampioenschap. Fraser heeft intussen zeer aanlok kelijke aanbiedingen gehad van twee Amerikaanse universiteiten. In de Neder landse honkbalwereld zoekt men intussen naarstig naar de geldmiddelen om Fraser als coach te kunnen behouden. Men hoopt die te vinden in de pot van de voetbalpool. Anders zal Fraser „met veel pijn in het hart en in de hoop binnen enkele jaren toch naar Nederland te kunnen terugkeren" vertrekken. Advertentie aandacht of koppen aan te besteden. Dit is het woord van een hoofdredac teur. die weieens kritiek op zjjn eigen krant heeft. Een van bovenstaand betoog afwij kend geluid liet de hoofdartikelen schrijver van de „Daily News" in New York horen op de dag van Khroesj- geen journalist erin trappen door er tsjevs aankomst in Amerika. Onder het opschrift „Sorry, this thug Is news" deelde hij mee, dat uj var zijn le zers talrijke brieven had ontvangen, waarin werd gevraagd de Russische pre mier tijdens zijn verblijf in New York volledig dood te -wij gen. Hij deelde mee, dat hjj op deze verzoeken niet kon ingaan. Hoe onsympathiek Khroesjtsjev hem persoonlijk ook was, hij meende zijn lezers niet onkundig te mogen la ten van diens doen en laten. Hjj vatte ziin betoog tenslotte als volgt samen: „We cannot ignore the rat". EINDHOVEN, 27 sept. Heden pro moveerde aan de T.H. ir. H. M. L. Die teren, wetenschappelijk ambtenaar, tot doctor in de technische wetenschap, op een proefschrift getiteld: „Onderzoek naar de structuur van enige aminobife- nylen". Promotor was prof. dr. C. Ko ningsberger, hoogleraar in de organische scheikunde. PHILADELPHIA, 28 sept. De vier Nederlanders, die deelnemen aan het golftoernooi om het amateurwereld kampioenschap voor landenteams, de aanvoerder J. F. Dudok van Heel, R. van Erven Dorens, A. Knappert en A. Roland Holst, hebben dinsdagmiddag op de Merion golflinks bij Philadelphia een oefenmatch tegen Brazilië gewon nen met 3 en 2. De Nederlandse kam pioen J. F. Dudok van Heel kwam het best rond met 74, Rob van Erven Do rens met 76 en de Eindhovenaar Knap pert en A. Roland Holst met respectie velijk 77 slagen. DEN HAAG, 27 sept. Donderdag 29 september zullen uit Parijs in Den Haag aankomen de choreograaf George Skibine met zijn echtgenote, de danse res Marjorie TalchiefL Het echtpaar Skibine, sinds enige ja ren eerste dansers aan de Parijse opera, zal bij het Nederlands Ballet (directie Sonia Gaskell) een ballet komen instu deren, waarvan Skibine de choreograaf is. n.l. „Concerto" op muziek van Jolivet. Zij zullen gedurende drie weken werk zaam zijn met de groep van het Neder lands Ballet. de geschiktste gelegenheid voor experi menteren is, zal wel de doorslag geven in de uitverkiezing van Kuys boven Bos kamp. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat Boskamp zijn kans kans krijgt in de wedstrijd tegen Tsje- cho-Slowakije, die vier weken later ge speeld wordt. Overigens verwacht de heer Schwartz, dat de wetenschap, dat hij felle concurrentie te duchten heeft. Kuys zal inspireren tot het spelen van eeri voortreffelijke wedstrijd. DEN HAAG, 28 sept. De Nederland se schaatswereld heeft een ernstig ver lies geleden. Jan Pesraan, de talentvol- ste rijder waarover ons land gedurende de laatste seizoenen beschikte, heeft de finitief besloten de training niet te her vatten. Hij acht het niet gewenst zijn landbouwbedrijf ook in de komende seizoenen voor enkele maanden in de steek te laten. Pesman had van zijn supporters-streekgenoten reeds de toe zegging voor de financiering van zijn training gekregen. Voor de Nederlandse schaatsploeg blij ven wel beschikbaar Van der Grift en Kroon, die beiden in het Noorse trai ningscentrum Fagernes als monteur werken, terwijl De Graaff met o.a. Lie- bregts en Zee de training in Overveen volgt. DEN BOSCH, 28 sept. De Brit Jackson, die ruim twintig jaar werk zaam is geweest als trainer van BW, gaat donderdag de Bossche voetbal club verlaten en keert terug naar zijn Vaderland. Zijn vrouw en dochter ver bleven daar reeds een jaar en de schei ding van zijn gezin werd Jackson te zwaar. Het bestuur van BW heeft hem van zijn contractuele verplich tingen, die liepen tot de zomer van 1962, ontslagen. De oud-speler van BW en oud-inter national Van Beek, die reeds hulp trainer is, zal voorlopig ie taak van Jackson op zich nemen. Eerste divisie B mond. Bekerwedstrijden StormvogelsAlkmaar. SittardiaHel- KFCZFC, Eerste klasse B: VelocitasOoster- parkers. D: WWTOP. Tweede klasse A: Alcmaria Victrix HRC. B: RipperdaSchoten, Zeebur- giaOWO. Derde klasse A: CSV—ZAP, SEW— Velsen. B: Always Forward—de Meteoor. EVC—IW. C: Assendelft— Neerlandia. Vierde klasse A: SchagenVIOS. B: St. George—RKEDO, HSV—de Foresters. D: ZW—GVO. WZ—OFC. G: LW—WOG. Tweede klasse A: LFCSpartaan, RoodenburgHW. Derde klasse A: RKAVVoorburg, GDALisse. C: de Hollandiaan—-GSV, VIOS—RKWIK. Vierde klasse A: SJCConcordia. Warmunda—ASC. E: SVDPW—Hille- gersberg. F: ODIVEP, H: Nieuwer.- hoornDOK. Eerste klasse Westen: Be Fair—DSHC; SCHC— TOGO; AmsterdamLaren: HDM— BMHC; Zuiden: Keep FitVenlo; Eind hoven—HTCC; MOP—Tilburg; Breda— EMHC; Oosten: ArnhemWagenin- gen; Zwolle—Union; PW—Nijmegen; UpwardDKS; Noorden: Groningen Meppel; HVALHC; HMCGCHC; GHBSGroninger Studenten. Eerste klasse Westen: RBCGroen Geel; Be Fair— Kieviten; GooiBDHC- Alliance—La ren; Zuiden; ForwardWere Di; Push- HTCC; Oranje Zwart's-Hertogenbosch; BredaEMHC; Oosten: QuickHenge lo; ZwolleUnion; PWNijmegen; De venterDKS; Noorden: GroningenDa ring; HVA—LHC; HMC—GCHC; GHBS Hurry Up. De Italiaanse premier Amintore Fan- fani heeft gisteren in Rome de 79 Ita liaanse sportbeoefenaars die tijdens de Olympische Spelen individueel of als lid van een ploeg een Olympische medaille hebben gewonnen een lunch aangebo den. Advertentie Tl IMP. OUD - HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9