Gala-concert N.Ph. Orkest 'MeuvMilBj Reiziger werd onderbetaald en pleegde verduistering voor Zevenentwintig jaar notaris in Haarlemmermeer Maandag 3 oktoberVeilig Verkeersdag in Heemstede H E N S E N ONVOORZICHTIGHEID ZOU OORZAAK ZIJN VAN BRAND IN GARAGEBEDRIJF Officier eist geldboete tegen chauffeur uit Hoofddorp WEBER Pasar Malam99 in Concertgebouw ST. JACOBS-GODSHUIS Honderdjarige drukkerij middelpunt van een drukbezochte receptie 'euuserr Mr.JACK, LORRE, S1LA en HUMMELTJE ReclasseiingsJag Hulpvaardig AÊphenaar TAXI 13000 Half miljoen schade Ter opening van seizoen Films Interessant seizoen voor tuinlieden HAARLEMSE POLITIERECHTER o Politie-achtkamp P. Fonkert driemaal winnaar van beker DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1960 PAGli\A 5 Ruimzicht in uw biik Haarlem e.o. Ballet Diversen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem M. Methorst voorzitter Zandvoortse politie- sportvereniging Figee-excursie Ten bate van de spijtoptanten HERENKLEDING Gouden horloge gevonden Motorrijder botst tegen brugafsluiting^ GRAMMOFOONPLATEN KRUISWEG 47-49 HAARLEM MONTY-COATS ZEEDUFFEL 55.- natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 HAARLEM, 29 sept. De officier Van justitie bij de Haarlemse rechtbank tbr. G.W.F. van der Valk Bouman heeft vanmorgen tegen een 25-jarige chauf feur 75,boete en twee weken hech- tenisstraf voorwaardelijk geëist wegens grove onvoorzichtigheid bij het vullen van vaten met benzine, waarbij op 21 april van dit jaar een garage- en ben- zineopslagbedrijf in Hoofddorp door brand werd verwoest, toen de benzine plotseling vlam vate. De schade bedroeg ongeveer een half miljoen gulden. De chauffeur was op de, ochtend van de brand belast met het vullen van vaten met benzine en petroleum. Om dit gelijktijdig te kunnen doen plaatste hij tussen de revolverkop van de ben zineslang en het vat een stukje hout en ging naar een andere, hoek van het bedrijf om de petroleumvaten te vul len. Dat is hem noodlottig geworden. Hij verkeerde namelijk in de veronder stelling dat er slechts 45 liter benzine ln het vat zat, hoewel het in werkelijk- Dinsdag 4 oktober wordt het winter- seizoen van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest geopend met een ga laconcert. Het concert, dat onder lei ding staat van Henri Arends, begint met Intrada Festiva van de jonge Ne derlandse cqmponist Otto Ketting. Hier na volgt een uitvoering van de Symfo nie in D van Franck. De bekende pia nist Rudolf Firkusny is solist in het Pianoconcert van Dvorak. Het concert wordt besloten met de Tweede Roe meense rahpsodie van Enesco. Rudolf Firkusny werd in 1912 te Na- Pajela in Tsjechoslowakije geboren Zijn muzikale aanleg openbaarde zich reeds vroeg en op zesjarige leeftijd werd hij reeds ingeschreven als leerling van het Staatsconservatorium te Brno. Op lo-jarige leeftijd trad hij op met het, Philharmonisch Orkest van Praag en 4 jaar later met het Weens Philhar monisch Orkest. Daarna volgde concer ten in alle landen van Europa. In Ame rika, waar de pianist thans is geves tigd, treedt hij regelmatig met alle gro te orkesten op. Advertentie 'n nieuwe wereld gakt voor u open, wanneer u kijkt door een nieuwe bril. U ziet meer, u geniet meer. Laat u door vakopticien zo'n moderne bril aanpas sen, u geniet dan dubbel. GROTE HOUTSTRAAT 166 b/d Houtbrug CINEMA PALACE: Freddie und die Me lodie der Nacht, 14 j.: 2, 7 en 9.15 uur. Do. 7 en 9.15 uur: 08/15, 18 jaar. FRANS H'ALS: Du Rififi chez les hommes, volw.; 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Gevaarlijk eiond, ontraden. LUXOR: De grote ontsnapping, 14 jaar. Do. cyclus: De naakten en de doden. volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Nooit op zondag, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Het monster uit de riolen, volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The wrong man, 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, 8.15 uur: De zomer van de 17e pop, volw. Donderdag 29 september Stadsschouwburg, 8 uur: Het Nederlands Ballet. Donderdag 29 september Raadhuis Heemstede, 8 uur: Gemeente raadsvergadering. Raadhuis Voorhout, 8 uur: Gemeente raadsvergadering. UMUIDEN Donderdag 20 september Hoog water: 9.54 u. en 22.38 U. Laag water: 5.03 u. en 17.35 u. Vrijdag 30 september Hoog water 11.32 u. Laag water: 6.35 u. en 19.15 ONDERTROUWD: A. Walkeuter en N. H. Stroober; G. W. M. Schaken- raad en M. M. Th. Müter; R. A. Visser en G. H. Sipkes; N. van Dongen en M. A. Offenberg; H. J. Bruik en M. Th. Smit; J. Ketting en H. C. de Smidt; L. J. Schuijt en C. M. E. Di- vendal; H. A. Serbee en G. S. Rijbroek; L. Baan en H. M. Jansen; F. J. M. Berkhof en M. H. Groeneveld; Tj. Burg stra en G. K. Schuring. GEHUWD: J. P. van de Laarschot en E. J. H. Pulles; C. M. Kunis en Chr. J. Limburg; C. J. J. M. van Ee- den en A. A. M. van Hassel; K. M. Hageman en W. J. Bakker; F. J. Beurs- kens en S. Theel; F. J. Boekholt en R. W. Tan; J. van der Meulen en E. Vos; C. van Velzen en J. C. H. Olden burg; B. A. den Boer en T. Kamphuis. BEVALLEN van een zoon: C. M. W. van Ste-en-Put; H. Duivenvoorden-Vee- nendaal; M. Braakman-Planting; E, Adeiaar-Avé; C. S. Spiljard-Kamoen; H. W. Bakkenhoven-Belder. BEVALLEN van een dochter; M. E. M. Uitendaal-Wesseiing; M. J. S. Mol- Laadstra; M. J. Jordaan-Derks; E. M. Kuypers-Sikkenk; P. Lijnzaat-Klooster. OVERLEDEN: L. Dost, 69 jr., Maer- ten van Heemskerkstraat; A. M. de Vries-Stolk, 85 jr., Kinderhuissingel; C. de Jonge, 60 jr., Hazepaterslaan; J. E. Junge-Schreuder, 81 jr., Westerhout- park; B. J. P. Veldhoven-Mahlstede, 79 jr. Deckerstraat; J. Bier, 46 jr., Bloemhof straat 30; N. van Westerho- ven-Fortgens, 77 jr., Oosterhoutlaan. heid 145 liter was. Het vat stroomde over en de benzine of de damp kwam naar men aanne.emt in contact met een brandend petroleumkacheltje, dat in het kantoortje stond. De chauffeur zei van morgen niet geweten te hebben dat het kacheltje brandde. De 60-jarige chef van het Hoofddorpse bedrijf zei in zijn getuigeverklaring, dat het gebruik van het stukje hout bij het vullen van de vaten wel was toe gestaan, om te voorkomen dat de vul- Te.r kramp in zijn handen zou krijgen. Wel was bepaald, dat hij steeds bij het vat moest blijven. De directeur van het bedrijf verklaarde, dat dp het moment van de brand. De rechtbank zal 13 ok- drijf minder was als gevolg van ziekte van de bedrijfschef. De officier van justitie merkte in zijn requisitoir op, dat de mensen, die da gelijks tussen brandbare produkten ver keren, de gevaFenfactor van die pro dukten uit het oog verliezen. Hij achtte het echter onbillijk om tegen de ver dachte een straf te eisen, welke in over eenstemming zou zijn met de omvang van de brand. De rechtbank zal 13ok- tober uitspraak doen. HEEMSTEDE, 29 sept. In „Hotel het Wapen van Heemstede" werd gis teravond onder voorzitterschap van de heer W. van Zadel een ledenvergade ring gehouden van de onderlinge tuin lieden vereniging „Aerdenhout en Om streken", waarvoor flinke belangstel ling bestond. De voorzitter deed mede delingen over de in het nieuwe seizoen te houden bijeenkomsten, die door de aard van de verschillende te behande len onderwerpen weer interessant be loven te worden. Bü de eerstvolgende bijeenkomst in oktober zal de heer heer W. Belgraven, hoofd-assistent bij het tuinbouw-proef- station in Aalsmeer een causerie hou den. De heer A. Nunnink zal op een van de volgende avonden vertellen over zijn belevenissen in Turkije, waarbij ook kleurendia's zullen worden vertoond. De prijsuitreiking van de zinnia-avond wees de heer P. van Tol als winnaar aan. De tweede prijs werd gewonnen door de heer G. van Bakel, de derde door de heer M. van Iperen. Verslag werd uitgebracht van de bind-avond, waarvoor een goede opkomst bestond. Druk bezet is ook de bloembindcur- sus, die de vereniging organiseert. Bij de inzendingen ter keuring kwam de heer De Wit met een fraaie collectie dahlia's. De heer W. van Zadel toon de een drietal artis jokken, een verfijn de groentesoort, die in Nederland maar door een klein aantal kwekers op de markt wordt gebracht, omdat dit pro- dukt in hoofdzaak in Frankrijk wordt geteeld. De heer J. Vring, hoofdmachinist bij de Amsterdamse Waterleiding Maat schappij, hield een lezing over de wa tervoorziening in Amsterdam. Spreker beschreef de historie van de tot stand- koming der watervoorziening uit de duinen en gaf vervolgens een overzicht van de huidige toestand. Hfj schetste de moeilijkheden, die zich in de loop der jaren bij de watervoorziening voorde den, zoals in de zomer van 1937 toen de watertoevoer in Amsterdam ernstig in gevaar dreigde te komen. Ook in de oorlogsjaren 1940-1945 moesten tal rijke problemen worden overwonnen om de hoofdstad van water te kunnen voor zien. In 1957 ging men over om water uit de Lek in de duinen te pompen, om dat het duingebied niet meer voldoende water kon afleveren. Daarmee werd een oud plan uit 1900 verwezenlijkt. Aan de hand van tekeningen gaf de heer Vring een duidelijke uitleg hoe de zuivering van het water plaats heeft. ZANDVOORT, 27 sept. Tijdens een ledenvergadering van de Zandvoortse politiesportvereniging werd in de va cature-P. Douma tot voorzitter geko zen de heer M. J. Methorst. Het bestuur is verder als volgt sa mengesteld: F. M. Brockhus, vice-voor- zitter, D. Trappel, secretaris, H. Jan sen, 2e secretaris en D. W. van Akooij, penningmeester. Besloten werd op 11 fe bruari 1961 een grote feestavond te hou den voor leden en donateurs. Men liet voorts reeds zijn gedachten gaan over de viering van het 25-jarig bestaan der vereniging in 1962. Het voorlopig pro gramma vermeldt een wandeltoernooi, een motorpuzzel tocht en een feestavond, een voetbaltoernooi, een schietwedstrijd, HAARLEM, 29 sept. Voor belang stellenden bestaat er zaterdagmiddag van twee tot half vijf gelegenheid de N.V. Machinefabriek Figee te bezichti gen. In en om de fabriek staan verschil lende Figee-produkten opgesteld en een aantal grote machines zullen in het be drijf zijn. Door de leerlingen is een ten toonstelling georganiseerd van hun werkstukken. Na een rondwandeling, eventueel ook door de kantoren en te kenkamer, zal in de fabriekskantine een verversing worden aangeboden. De r igee-veerdienst zal de hele middag va ren. HAARLE M,29 sept. Zoals wij reeds „Onder het voetlicht" berichtten, organiseert de vereniging „Tot ons ver maak opgericht" ten bate van de spijtoptanten uit Indonesië een „Pasar Malam". De bazaar wordt ge houden in het Concertgebouw op vrij dag 30 september en zaterdag 1 oktober van twee tot twaalf uur en zondag 2 oktober van twee tot zeven uur. (Advertentie) 'V 'li* T-'m - TOP OUAUTT r f kunt u uitstekend terecht! Grote Houtstraat 32 BLOEMENDAAL, 29 sept. De poli tie van Bloemendaal maakt bekend, dat in Vogelenzang een gouden horloge is gevonden. Inlichtingen zijn verkrijgbaar aan het bureau van politie in Overveen. HAARLEM, 29 september In de zalen van gebrs. Brinkman recipieer den gistermiddag regenten en directie van de honderdjarige drukkerij van het Sint Jacobs-Godshuis. De ruimte was feestelijk gepavoiseerd met bloem stukken, die vrienden en relaties in overvloedige mate hadden gezonden. Een bijzonder grote verrassing bood de komst van mgr. J. P. Huibers, eme ritus bisschop van Haarlem, die zijn erkentelijkheid persoonlijk wilde ko men betuigen. Ongeveer terzelfder tijd verscheen de vicaris-generaal, mgr. J. M. Groot. De beide secretarissen J. P. J. Solleveld en dr. H. W. J. Kuipers vertegenwoordig den mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, die reeds in een sympathiek schrijven zÖn beste wensen had aangeboden. Loco-burgemeester D. J. A. Geluk bracht de gelukwensen van het college van B. en W. over. Voorts kwamen dr. D. Heqmans, directeur van de G.G.D. en de gemeenteontvanger B. J. Thijs- sen. Vele pastoors, rectoren en kape laans van Haarlem en omstreken ga ven blijk van hun belangstelling. Opgemerkt werden prominenten van de bevriende drukkerijen Joh. Ensche dé en Zn., Jacobson, de N.V. Ds Spaarnestad en van de Landelijke r.k. Vereiniging van Drukkerspatroons, Advertentie HEREN MODE-ARTIKELEN Bij j y j kunt u uitstekend terecht! Grote Houtstraat 32 HAARLEM, 29 sept. Een .7-jarige motorrijder uit Amsterdam werd gis termorgen omstreeks kwart over ne gen gewond toen hij tegen de afsluitbo men van de Prinseribrug reed. De man kwam uit de richting van de stad en zag, verblind door de «aagstaande zon, niet dat de brug gesloten wag en dat de knipperlichten op rood stonden. Hij botste tegen de brugafsluiting en kwam te vallen. Met twee gebroken dij benen en een gecompliceerde linker-on- derbeenfractuur is het slachtoffer in het Grote Gasthuis opgenomen. HAARLEM, 29 sept. Voor de Haar lemse politierechter, Mr. J. P. Petersen, stond gisteren een 46-jarige koopman, gedetineerde in het huis van bewaring te Haarlem, terecht wegens verduiste ring in dienstbetrekking. De man, die als reiziger in dienst was van' een Haarlemse firma, had verschillende ke ren direct gelden ontvangen voor ge plaatste orders maar deze niet afgedra gen. Hij had zijn werkgever voor onge veer 700,- benadeeld. De officier van justitie, mr. C. Schilder, eiste 5 maan den gevangenisstraf, waarvan 2 maan den voorwaardelijk met aftrek van hel voorarrest en een proeftijd van drie jaar. De verdediger mr. A. D. P. V. v. Löben Seis, verklaarde dat zijn cliënt steeds onderbetaald was. Hjj had geen basissalaris, iets wat tegenwoordig niet meer toegestaan wordt, en werkte alleen op provisie. In normale weken verdien de hij 30 a 40. „De zaak blijft na tuurlijk strafbaar, maar met deze ach tergrond komt de zaak toch in een an der licht te staan" aldus mr. Löben Seis. Hij pleitte voor een kleine onvoor waardelijke straf, te meer daar ver dachte altijd zonder misdrijf door nel leven was gegaan. De rechter veroor deelde de man conform de eis. Twee Duitse machinebankwerkers, res pectievelijk 21 en 23 jaar, beiden gede tineerden in het huis van Bewaring te Haarlem, kwamen voor, verdacht van diefstal van een motorrijwiel en een he renrijwiel. Als toeristen hadden zij in de nacht van 19 op 20 augustus van dit jaar in Overveen een motorrijwiel ge stolen met de bedoeling hierop naar hun verblijfplaats in Zandvoort te rij den. Zij konden echter de motor niet op gang krijgen en zetten het motorrijwiel daarom wat verder neer. Hierna vonden zij een fiets die niet op slot was en gin gen daarop naar Zandvoort. Op de Zee weg werden zij echter aangehouden door de politie, waarna zij de fiets in de struiken gooiden. De officier van justitie eiste vier maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. Mr. P. Estié, de verdediger, merkte in zijn pleidooi op, dat de jon gens in een hun onbekende omgeving wa ren, nogal veel gedronken hadden en de afstand naar Zandvoort veel verder hadden geschat. Een bus reed er niet meer. Zij kozen toen de makkelijkste Mgr. J. P. Huibers, emeritus-bisschop van Haarlem, was een van de velen die gistermiddag ter receptie verschenen. district Haarlem Federatie van Druk kerspatroons, Bond van Boekbinders en Hoofd- en Afdelingsbestuur Ned. Kath. Grafische Bond. Vertegenwoordi gers van de Kamer van Koophandel en uit het zaken- en bedrijfsleven kwa men hun opwachting maken. Het dio cesaan en het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum waren door hun directeuren vertegenwoordigd, resp. de heren drs. J. van Weert en A. J. Rijs- senbeek. Voorts verschenen besturen van verschillende sociale, charitatieve en culturele verenigingen: Wit-Gele- Kruis. Kath. Vereniging voor het Ge zin, G. en W., Koor Kath. Haarlem, Gevab, Kath. Leeszaal, K.A.B., r.k. Middenstandsvereniging, L.T.B., enz. De Mariastichting vaardigde haar eco nomisch directeur af, drs. M. C. J. v. d Heuvel, terwijl de he«r H. Diven- dal namens de hoofdredactie van „Sur- sum Corda" kwam. De Haarlemse KVP-fractie werd vertegenwoordigd door voorzitter W. J. B. van Liemt en secretaris A. van der Veldt. Acte de présence gaven de gemeen te archivaris, mej. dr. G. Kurtz, de bis schoppelijk archivaris P. M. Verhoof- Stad en de conservator van het bis schoppelijk museum, drs. H. J. A. M. van Haaren. De heer W. van Willige bood de gelukwensen aan van Haar lems Bloei. Onnodig te zeggen, dat in de loop van de dag vele telegram men en brieven de honderdjarige be reikten. „Eerst was het een hobby, maar langzamerhand is het een slepende kwaal geworden, waar ik wel nooit vanaf zal komen," vertelt ons lachend de heer Bruijn alias Mr. Jack, die vorige week zondag de eerste prijs in het kindergoochelen behaalde op het 10e nationale goo- chelcongres te Nijmegen. De fraaie zilveren beker prijkt nu in de huis kamer van zijn woning aan de Leid- sestraat 13. Overigens is dit niet zijn eerste beker. Hij behaalde in 1955 op het wereldcongres in Am sterdam met zijn „Eiffeltorentruc" zelfs de prijs voor 's werelds origi neelste goochelaar. Als kind was de heer Bruijn reeds geboeid door het fenomeen gooche laar. Hij probeerde zelf ook ver schillende trucs en kreeg er hoe lan ger hoe meer plezier in. Vader Bruijn vond de aspiraties van zijn zoon maar zózó en besliste, dat hij een degelijk vak moest kiezen in plaats van het onzekere gooche- laarsbestaan. „Ik ben monteur ge- Mr. Jack staat op en haalt een worden," zegt Jack Bruijn, „maar kooitje en een krant en laat Lorre, niet alleen om de zekere toekomst, die rustig op het stokje zat, zomaar Goochelen betekent ook reizen, iede- uit het kooitje te voorschijn komen, re dag in een andere plaats optre- Het is ongelooflijk. Wij keken toe op den," verduidelijkte hij, „en ik wil een meter afstand, maar het bleef niet dat mijn kinderen, als ik met voor ons een raadsel. Lorre, Sita en Kerstmis toevallig thuiskom, zeg- Hummeltje schenen ons uit te gen: „Wie is die man met dat snor- lachen: dat is nou ons geheim, retje, van wie ik een kwartje heb gehad." Maar het goochelen heeft hij nooit op kunnen geven. Tot diep in de nacht vaak oefent hij en probeert hij zijn nieuwe trucs. ,,U moet niet Zaterdag zullen weer tientallen collectanten op de hoeken van de straten, op pleinen en bruggen en bij de uitgangen van warenhuizen en bioscopen met een bus staan te rammelen. Jongens en meisjes, mannen en vrouwen, die enkele uren van hun vrije tijd opofferen om zich verdienstelijk te maken voor de reclas- seringscollecte, welke een afsluiting vormt van een veertiendaagse lan delijke actie. Het is tevens zater dag een jubeldag voor de geza menlijke reclasseringsverenigingen, want het is dan precies 25 jaar ge leden, dat de Nationale Reclasse- rings Dag werd ingesteld. Een reden voor hen dus te verwachten dat het saldo van de collecte dat van ande re jaren verre zal overtreffen. Jammer is echter, dat velen maar klakkeloos een gift in de collecte bus gooien, zonder te weten voor welk doel de collecte wordt gehou den. Men krijgt weliswaar een wit- met-oranje-vlaggetje, waarop te le zen staat Nationale Reclasserings Dag, maar wat dat eigenlijk in houdt ontgaat velen. Vooreerst gaat het niet diréct om het geld, dat met zo'n collecte wordt opgehaald. De tijd, dat perso nen, die na een kortere of langere periode van detentie in de vrije we reld komen, met een gift of een aal moes gesteund konden worden, is al lang voorbij. Ook richten de reclas seringsverenigingen zich niet in de eerste plaats tot diegenen, die na het vinden van een werkkring en na wat wijze raadgevingen, het wel weer in de maatschappij zullen red den. Nee, veeleer bepalen zij zich tot die mensen, die persoonlijke steun, geestelijke steun nodig heb ben; die wel anders willen, maar doodgewoon niet anders kunnen voor wie een oplossing in vele moei lijkheden zo eenvoudig lijkt, maar die de weg daartoe niet eigener be weging kunnen vinden. Tot die men sen richten zich de reclasseringsver enigingen. Zij plaatsen zich naast de man, om samen met hem het con tact te zoeken met de medemens, om met hem uit te zien naar een kring, waarin hij zich, los van kwa de invloeden, kan bewegen. Een daadwerkelijk re-classeren dus, waarmee men in een nieuw levens- I Het Marialegioen in de Heem- vergeten" zegt mr. Jack, „dat het steedse St. Bavo-parochie gaat een peil van het goochelen de laatste ja- hulpdienst in het leven roepen ten ren enorm is opgevoerd door de te- behoeve van de parochianen, die levisie. Dit zult u misschien vreemd zonder bepaald in nood te verkeren vinden, maar op hun scherm kunnen toch wel behoefte hebben aan de mensen tegenwoordig de beste hulpverlening. Gedacht wordt aan goochelaars ter wereld aan het werk de bejaarde, die het zo dikwijls zon- zien. Onwillekeurig vergelijken zij der warme maaltijd moet stellen; die met de man met de hoge hoed aan de moeder in het grote gezin, op hun verenigingsavondje. Wil je die 's avonds doodmoe van het werk gewaardeerd worden, dan moet je geen kans ziet om door haar stapel wel komen met steeds nieuwe, kor- verstelwerk heen te komen en aan te en vooral originele trucs." de eenzame, die nooit eens bezoek Tijdens ons gesprek zitten Lorre, ontvangt. Een gebrekkige of behoef- die de heer Bruijn al meer dan tien tige zou zo graag eens worden ver jaar heeft, Sita en Hummeltje rustig voerd en er is een zieke moeder, op hun stokjes en zeggen niets, als die zonder hulp geen kans ziet haar hun dat niet gevraagd wordt. „Op kind te verzorgen. Het Mariale- originaliteit wordt op de congressen gioen ziet deze hulpverlening als 'licht komt. scherp gelet. Ook uitspraak en in- een stap naar het christelijk ideaal, Om dit te doen slagen is natuur- kleding van het nummer zijn belang- dat als een zuivere vorm van naas- lijk geld nodig, waarvoor een beroep rijke onderdelen. Iedere goochelaar tenliefde tot veler geluk zal kunnen gedaan wordt op de burgerij. Maar krijgt tien minuten om zijn nummer dienen. ook daadwerkelijke steun, door zich te brengen. Zijn programma moet De eerste stappen zijn inmiddels op te geven als collectant, wordt dus getimed zijn. Ik werk met pa- gezet en het schuchtere begin is zeer gewaardeerd. Gelegenheid daar- pagaaien, dus met levend mate- er. Binnenkort zal een oproep can toe bestaat bij het bureau van de riaal weer wat extra problemen de parochianen worden gedaan en Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers geeft. Als ik een goede dag heb, indachtig het gezegde „vele handen (U.V.V.), Grote Houtstraat 144 (Pro maar de papegaaien hebben geen maken licht werk", is men vol ver- veniershuis); waar men ook zater- zin en gehoorzamen niet dadelijk, trouwen dat velen aan dit appèl tot dagmorgen vanaf half negen terecht loop ik de kans de tien minuten te het verrichten van liefdediensten ge- kan voor het afhalen van een collec- overschrijden met als gevolg: straf- hoor zullen geven. tebus. punten. Bovendien werden aan het kindergoochelen, waaraan ik deel nam, bepaalde eisen gesteld. Enke le kinderen moeten op het toneel ko men en de jury kijkt met kritische ogen hoe je met hen omgaat. En dan is er natuurlijk het humoristi sche en pedagogische element waar op gelet wordt. Kinderen moeten kun nen lachen, maar doen ook alles gauw na, zodat trucs met scheer mesjes of vuur uit den boze zijn." iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiii (Advertentie) HEEMSTEDE, 29 sept. De afdeling Heemstede van het Verbond voor Veilig Verkeer organiseert maandag 3 oktober een grootscheepse verkeersdag. De ge hele dag zal een geluidswagen door de straten van Heemstede rijden, waarbij wenken en tips aan de weggebruikers zullen worden gegeven. Op de hoek van de Julianalaan en Binnenweg wordt een oropagJ'iida wagen Rcshitiotmeerd en hier zal ook «Ue mogelijke voorlichting inzake het verkeer worden gegeven. Voor hen, die zich willen laten testen omtrent hun reactievermogen, bestaat daartoe gelegenheid in de V.V.V.-wagen op het Raadhuisplein. Ook kan men zich daar aan een oog-onderzoek laten onderwerpen. De schooljeugd van de vierde klas en hoger krijgt in het Minerva-theater en kele instructieve verkeersfilms t>e zien en tot besluit wordt er 's avonds een grote filmavond voor volwassenen ln het Minerva-theater gegeven, waarbij instructieve, culturele films op verkeers gebied worden vertoond. Na de pauze volgt een quiz, waarvan de leiding be rust bij een bekend verkeersexpert. Deelnemers aan deze quiz moeten in het bezit zijn van een rijbewijs en liefst over enkele jaren rij- en wegervaring beschikken. Voor de winnaars zün prij zen beschikbaar gesteld. Aan deze ver- keersavond, waarvoor de toegang gra tis is, gaat een muzikale rondwandeling (Advertentie) zi1n. „Het zijn geen doortrapte jongens, edelachtbare, zij zijn ook in Duitsland nooit eerder veroordeeld geweest." Mr. Estié zei er van overtuigd te zijn, dal de Duitsers niet de bedoeling hadden gehad een diefstal te plegen. Bovendien moest jongste verdachte zijn vader on dersteunen en was hi1 opgeroepen voor de Bundeswehr. Mr. Petersen meende, dat de jongens wel voldoende gestraft waren, daar, nu de achtergronden be kend waren, de zaak niet zo ernstig bleek te zijn. Hij veroordeelde de Duit sers tot vijf weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, wat betekende, dat zij direct weg, die later de moeilijkste bleek te 0p vrije voeten gesteld wérden. door Heemstede van de beide plaatse- Hike korpsen Sint Michaëi en Eensge- zind-Excelsior vooraf. De afdeling Heemstede van het V.V.V. wijst er op, dat in de agglomeratie Haarlem-Heemstede in 1959 ongeveer 3500 verkeersongevallen hebben plaats gehad. Daarbij verloren 15 mensen het :e on en 493 nersener werden zwaar tcwond. Vandaar lat t icn een oproep aan de bevolking van Teems.ede doet om voor deze, voor het veilig verkeer zo belangrijke dag, de nodige belang stelling te tonen. Eerst dan zal de ver keersdag aan zijn doel beantwoorden. HEEMSTEDE, 28 sept. De Politie Sportvereniging Heemstede heelt giste ren onder ideale weersomstandigheden, op het Heemsteeds Sportpark haar jaar lijkse achtkamp gehouden. De deelname was ditmaal geringer dan vorig jaar, maar dit deed aan de spanning geen afbreuk en tot het laatste werd 'el om de zege gevochten. Bij de junioren werd hoofdagent P. Fonkert winnaar. Hij kwam daardoor voor de derde maal in successie in het bezit van de wisselbeker, die door deze prestatie definitief zijn eigendom werd. Tweede werd hoofdagent A. Boeters en de derde plaats ging naar agent Salo mons. De vierde en vijfde plaats kwam respectievelijk voor brigadier C. D, van Leeuwen en agent Poiak. Bij de senioren eindigde hoofdagent E. Breembroek op de eerste plaats. Door deze overwinning legde hij beslag op de wisselbeker, die dit jaar voor de eerste maal door de Heemsteedse korps chef van de politie, de heer A. Berent- sen beschikbaar werd gesteld. De overige plaatsen werden als volgt verdeeld: 2. noofdagent W. Brouwer. 3. hoofdagent G. Gerrits, 4. hoofdagent G. Loogman, 5. brigadier J. J. Stoop. De prijzen werden met een toepasse lijk woord uitgereikt door hoofdinspec teur A. Berentsen. Het levenspad van de scheidende notaris jhr. T. W. M. van Groten huis van Onstein loopt van Buiten zorg op Java tot Hoofddorp in de Haarlemmermeer. De zeventig ja ren vanaf 1890 tot het moment van afscheid van zijn ambt hebben zeker niet het rustige verloop gehad, zoals men dit bij notarissen zal veronder stellen. Op de vooravond van zijn afscheid kan men notaris Van Gro tenhuis aantreffen, die nog tot over zijn oren in het werk zit. Wie per 1 oktober zijn opvolger wordt, is nog niet bekend. Dit maakt het voor de notaris niet gemakkelijker, daar hij naast het afhandelen van lopende za ken na 1 oktober ook zijn nog onbe kende opvolger moet inwerken. Na een verblijf van enkele jaren op Java vertrok jhr. Van Groten huis met zijn ouders naar Nederland. De paters Jezuiëten gaven de toe komstige notaris een gedegen gym nasiale opleiding. Hierna werkte jhr. Van Grotenhuis op notariskan toren in Amsterdam en Den Haag. Op 27-jarige leeftijd werd hij can- didaatnotaris. In 1933 kwam hij als notaris naar Nieuw Vennep, welke schillende malen heeft de notaris de notarismantel verwisseld voor de standplaats hij een goed jaar later krijgsrok. Tijdens de mobilisatie en ruilde voor de hoofdplaats van de Haarlemmermeer. In de 27 jaren tot 1960 is notaris Van Grotenhuis in de polder een gewaardeerd persoon geworden. Niet alleen door zijn ver trouwelijk contact met vogels van di e-se pluimage maar ook door zij- gevarieerde activiteiten naast rijn ambt. Een van zijn voornaamste functies is voorzitter van het Stich tingsbestuur van het r.-k. Bejaar dencentrum „De Meerstede" te Hoofd de oorlogsdagen in 1939 en 1940 was hij commandant van het 2e batal jon grenadiers. Evenals op ander terrein wist de notaris van geen wij ken. Hij nam het vliegveld Ypen- burg op de Duitsers terug en de ca pitulatie verraste hem cn z"n man schappen in het heetst van de strijd. In de bezettingsjaren leidde hij het verzet in de Haarlemmermeer. Het eerste jaar van de bevrijding zag de notaris in de rang van overste. dorp. Met de andere bestuursleden Hij verbleef enige tijd in Engeland heeft hij vastbesloten een meer dan °m militairen voor kaderfuncties te tienjarige strijd gevoerd, vooraleer selecteren. Koningin Wilhelmina on- de definitieve vestiging van het mag- derscheidde hem met de Bronzen nifieke complex een feit werd. Ver- Leeuw. Thans is de scheidende no taris nog bestuurslid van de Neder- Advertentie 100% wol, wateraf stotend .winddicht, en kleurecht Leeftijd 7 jaar in DONKERBLAUW- GRI1S met CAMEL grijs met blauw en grijs met groen gemeleerd Voor sportkleding landse Bond van Oud-Strijders, waar van hij oprichter en eerste voorzitter was. Door zijn werk in de Haarlemmer meer, waar hij heel goed kon aar den, is notaris Van Grotenhuis tot zijn geluk van de dode specialisatie gevrijwaard gebleven. Een ieder die de notaris van meer nabij kent, zal onderschrijven dat hij een sterke persoonlijkheid is, die de gelukkige gave van het „savoir vivre" heeft. Deze benijdenswaardige eigen schap, gedeeltelijk meegegeven door zijn noblesse, doet hem met even veel gemak aarden in het zonnige zuiden als in het soms kille levens klimaat van de Haarlemmermeer. Als mens en als notaris geniet jhr. Van Grotenhuis van Onstein de ach ting van velen. Enkele notabele fi guren onder hen hebben een af- scheidscomité gevormd, dat de no taris een mooi afscheid zal bereiden in „De Meerstede" te Hoofddorp. Morgen om kwart over vier zullen ongetwijfeld velen van de gelegen heid gebruik maken om de notaris persoonlijk ten afscheid te groeten. "Cr ligt een mooie paradox in het "scheid in het rustige Bejaarden- entrum en het voornemen van jhr. tfan Grotenhuis om de rest van zijn levensjaren niet in ledigheid door te brengen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5