]ssss£ssjt- 3"£mns g:r SOEK ARNO noemt toestand Nieuw-Guinea „gevaarlijk5' Voorstel om VN. te laten verhuizen naar Genève Borgward CITROEN Nederlandse Sport Federatie en Comité Sportprijsvragen vragen vergunning aan SEMINARIEZ0NDA8 LOEMOEMBA EN TSJOMBE TEGEN RTC IN CONGO W est-Duitsland verbreekt de handelsbetrekkingen met DDR ZONDAGS 'N PARKETVLOER, EDELH0UT vloeren Experimenteel voetbal met gehoorapparatuur JNJeutralistische landen" in Assemblee O.N.V.Z. - UTRECHT De lonen in de metaalindustrie „De deur weer op een kier' en Skoda GARAGE VERBEEK vers slagroom-gebak HEYNIS J.J.v. Kooien Parijse politie treedt op tegen manifestanten99 Piazza San Marco staat blank Alle hoop gevestigd op spoedige9 bevredigende wettelijke regeling Bisdom Rotterdam Ondanks verzoek van Kasavoeboe V.N.-troepen uit Indonesië Je verliest er je persoonlijkheid door Duitse arrestant is Bormann niet Wegens belemmeringen van het verkeer van en naar Berlijn Ook NIGERIË onafhankelijk Het weer TOTO-RESTRICTIES AANVAARD ZATERDAG 1 OKTOBER 1960 Telefoon 57W 84ste JAARGANG No. 30636 NEW YORK, 1 okt. (Reuter, UPI) President Soekarno van Indonesië heeft tijdens de gisteren gehouden zitting van de Alge- mene Vergadering van de Ver- enigde Naties de aanspraken van zijn land op westelijk Nieuw- Guinea verdedigd. „Ik zeg U in alle ernst, dat de situatie in West- Irian (Nederlands Nieuw-Guinea) gevaarlijk en explosief is en dat ze de oorzaak is van spanning en van een bedreiging van de vrede". Indonesië had, aldus de president, alles geprobeerd, onderhandelin gen met Nederland en een gesprek in de Verenigde Naties. „Geduld raakt uitgeput en zelfs aan ver draagzaamheid komt een eini aldus Soekarno, die meende uat Nederland hem geen andere keus had gelaten dan een krachtiger houding aan te nemen. ZIEKENHUISKOSTENVERZEKERING Advertentie Bloemendaalseweg - Bioemendaal Telefoo° 54301 (Advertentie) Speciaal aanbevolen door onze chef banketbakker Uitsluitend gebruik van GROTE MARKT EN HOUTPLEIN Advertentie GEERT H00 GE VEEN A. J. ROTTEVEEL'S Iff PRIJS VERLAAGD! Houtplein 18 - 20 - Telefoon 16615 -12000 Jean-Marie Domenach gearresteerd Het „ding" van Heelsum Advertentie Schenkt een extra-gave voor het nieuwe seminarie op de collecte schaal zondag 2 oktober of op giro 464304 Bisdom Rotterdam HARTELIJK DANK! (Van een verslaggever) DEN HAAG, 1 okt. Om te voorkomen dat er een totoloos tijdperk zal ontstaan met alle voor de betrokkenen schadelijke ge volgen van dien, maar met zeer ernstige bedenkingen tegen de nieuwe beperkende bepalingen welke de regering deze week ge steld heeft, zullen de Nederlandse Sport Federatie en het Comité Sportprijsyragen aan de minister van justitie een nieuwe aanvraag voor een sporttoto indienen. Daar toe is gisteravond in een geza menlijke vergadering, die vele uren geduurd heeft, besloten. Vast „Graag", zegt Kick Smit staat intussen, dat er op zondag 9 oktober geen voetbaltoto kan zijn. Amerikaanse militair bij ongeval gedood Auto geslipt en op twee bomen gereden Argentinië O me iYiUi\f\ló vefore tjouvuif! Suède dames- en herenjasjes Iets zachter Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 - Directie: 3. 3. W. Boerrigtei Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Sever,n. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-noogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. e _,er(| in de V.N—Assemblee bihrevaUen door de Saoedi-Arabische aedelelreerde Ahmad Sjoekairy die de Sananse intrekking van de invitatie aan do Karei Doorman" prees als een verstandige daad. Hij hoopte dat ve Nederlanders spc°dig westelijk Nieuw- (Advertentie) .99 DEN HAAG. 1 okt. In een radio- uitzending heeft de voorzitter van de Algemene Nederlandse bedrqfsbond voor do metaalindustrie en de elektro- nische industrie, de heer I. Baart, gisteravond gesproken over het beraad over de lonen in de metaalindustrie. m zei o.m.: „Wij zijn er van over tuigd, dat we de deur, die aan het begin van deze week door de regering dichtgeslagen leek te zün. weer op een kier zetten. Dat we er nog niet zijn, staat voor ons vast. We zul len nog de grootste moeite krijgen de regering van ons gelijk te over tuigen." De heer Baart verklaarde, dat de gehele vakraad, de werkgevers en de werknemersorganisaties dus, waar voor hun volle gewicht in de schaal zullen werpen. Hij constateerde dat tijdens de onderhandelingen in de metaalindustrie steeds een eenheid van opvattingen is geweest. „Deze eenheid aan werknemerszijde, en nu ook m de vakraad, geven ons het vertrouwen aldus de heer Baart, „dat het overeen gekomen voorstel door de regering zal worden goedgekeurd." Guinea aan Indonesië zullen afstaan, dit In het belang van de vriendschap van Nederland met de Afro-Aziatische landen. De Saoedi-Arabische gedele geerde steunde ook Soekarno's sugges tie, de zetel van de V.N. te verplaat sen naar een land, dat buiten de „kou de oorlog" bljjft, naar Genève, een plaats in Afrika of Azië. Eerder had ook de Sovjet-premier K.hroesjtsjev zich hiervoor uitgesproken. De Saoedi-Ara bische gedelegeerde voelde het meest voor Genève. Hq zei echter ook, dat men daar om niet moest denken, dat zijn land de weg van de Sovjet-Unie volgde, een weg zo zei hij „die slechts naar de hel kan voeren". Soekarno verklaarde zich voorstan der van een reorganisatie van de V.N., maar hij distancieerde zich van de kri tiek op de secretaris-generaal, die streeft naar het verrichten van goed werk onder omstandigheden, die mijns inziens verouderd zqn en herziening be hoeven". Wat Algerije betreft, verklaar de de Indonesische president zich voor stander van een volksstemming onder toezicht van de V.N. over de wensen van het volk wat betreft de verhouding met Frankrijk. De volksstemming zou zich echter niet mogen bezig houden met de kwestie van onafhankelijkheid, die „reeds in bloed en tranen beslist is". In zijn rede verdedigde de Indo nesische premier ook met klem het „neutralistische" standpunt van de Afro-Aziatische landen, die zijns inziens noch voor de V.S., noch voor de Sov jet-Unie zijn. „De wereld is niet in twee kampen verdeeld, zoals de Britse filosoof Lord Bertrand Russell beweert", aldus Soekarno. In de loop van zijn toespraak diende Soekarno, mede namens Ghana, Indië, de Verenigde Arabische Republiek en Joego-slavië een resolutie in, waarbij een beroep op Khroesjtsjev en Eisen hower gedaan wordt om alsnog hun be sprekingen te hervatten. De Indische premier Nehroe verklaarde later, tot biet geringe verbazing van degedele geerden, dat hij de indiening van de resolutie voor zijn rekening wilde ne- ihen. Eerder op de dag spraken nog de Ethiopische vice-premier Tsahafti Wold de Poolse partijleider Gomulka en de Tsjechoslovaakse minister David. De beide iaatsten herhaalden wat Khroesj tsjev donderdagavond op de stoep van de Sovjet-ambassade in New York zei ?ver de overeenkomst, die de communis- jen zien tussen Macmillan en Cham- °erlain, voorzover he beider houding ten j^bzien van hef Duitse vraagstuk be- - Belgische minister van buitenland- zaken, Pierre Wigny, heeft in zqn J5? categorisch ontkend, dat zqn land 'h schuldig heeft gemaakt aan in- iefïr'iK in Gongo zoals door de Sov- Jich lf. wa? beweerd. „België heeft ein' onthouden van inmen- hèMdigi„gC°^le?e zaken. Voor de de neutrate landen van Rusland en de beschui- Minister Wigny wees erop dat Beleië zich grote offers heeft getroost nmrSi go, op de onafhankelijkheid voor™e be reiden. Hq noemde de conferenties die gehouden werden met Congolese politie ke leiders om hen te polsen over de soort regering, die zij zich dachten, en de geheime verkiezingen, die voor de onafhankelijkheid in heel het gebied ge houden werden. „Zelfs zü die nu onze felste lasteraars zijn willen de terug keer van de eerste Congolese regering zoals die door België werd gevormd", aldus Wignv, „Laten zij België nu niet aanvallen. Wij hebben er geen bemoeie nis meer mee". HOOFDAGENT SHOWROOM ZIJLWEG 26 - HAARLEM A-agent: GAR. v. DRIEL, Hoofddorp B-agent: GAR SMIT, Zandvoort B-agent J. J. v. KOOTEN, Haarlem. Advertentie dé vloer voor uw leven. Passend in elk interieur. Niets evenaart de huiselijke sfeer en warmte van parket. Leverbaar in fraaie, edele en exotische houtsoorten. Deskundige voorlichting en advies SHOWROOM Zijlstraat 96 - Haarlem - Tel. 20340 (Advertentie) AUTOMOBIELBEDRIJF Dr. D- Bakkerlaan 12-16, Bioemendaal Tel, 57500 57501 (K 2500) Advertentie LIMOUSINE 1 5325.- KT COMBI f <295.- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiimiii PARIJS, 1 okt. (AFP, Rtr.) In verband met de actie tegen de onder tekenaren van het manilest, waarin werd gepleit voor het recht om mili taire dienst in Algerije te weigeren, heeft de Parijse politie gisteren enkele arrestaties verricht. Ook is de gehele oplage van het maandblad „Les Temps Modernes" in beslag genomen. De hoofdredacteur van het blad, de schrij ver en filosoof Jean Paul Sartre, houdt op het ogenblik lezingen in Brazilië. De Parijse politie deed gisteren een inval in de kantoren van het blad „Esprit", waar een vergadering zou worden gehouden van het redactiecomi té „Verité et Liberté". De directeur en de secretaris van „Esprit", Jean-Marie Domenach en Paul Thibaud, de directeur van de „Edi tions de Minuit", Jerome Lindon, een medewerker van het katholieke blad „Témoignage Chrétien", Robert Barrat en de secretaris van Sartre's blad „Les Temps Modernes", Marcel Péju, werden voor ondervraging mee genomen. Enkele andere personen, die zich eveneens in het gebouw bevonden, werden na vier uur op het politiebureau te hebben doorgebracht in vrijheid ge steld. Domenach c.s. zullen vandaag voor de rechter van instructie worden geleid. Vrijdag zijn zoals gemeld man schappen van de hulpverleningsdienst van het ministerie van binnenlandse zaken onder leiding Van commandant A. Drent erin geslaagd, het geheimzinnige voorwerp, dat eergisteren in een wel' land in Heelsum terecht kwam, aan de oppervlakte te brengen. Het bleek een vliegtuig-oefenbom te zijn Het pro jectiel, dat ongeveer twaalf kilogram weegt, is een zogenaamde 25-ponds bom een massief stuk metaal zonder lading. De beroemde Piazza San Marco in Venetiëdoor duizenden toeristen in de soms schier ondraaglijk warme zomermaanden bezocht, staat thans blank van het water als gevolg van de langdurige regenval in noordelijk Italië. Voor de voetgangers heeft men houten vlonders moeten maken op het uitgestrekte plein. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||||,|||||||||mi„||||lll,ll|,tl,ll„|i|||||||||iiiiiiiiiii||i|iiiiiiiii||||,l|I|imi||||m|||m|||,|n||)| 9? (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, 1 oktober De eer ste experimentele voetbalwedstrijd met gehoorapparatuur voor de spelers zit erop. Deze vond gisteravond in Eind hoven plaats tussen twee elftallen van PSV. De trainers zaten rustig op de tribune zachtjes te praten in een mi crofoon. Een elektrische leiding, die rond het sportpark van PSV ligt, dien de als ringleiding en de voetballers zelf waren voorzien van een minus cuul klein gehoorapparaatje. De ont vanger daarvan weegt niet meer dan veertien gram en was bevestigd on der de kragen van de shirts. Het oor stuk weegt slechts zeven gram. De geluidskwaliteit was voortreffelijk. De conclusie bij spelers, trainers en officials was praktisch gelijkluidend: voor tactische aanwijzingen bjj trai ningswedstrijden kan het een uiterma te gunstig hulpmiddel zijn. De voor waarden zqn echter, dat de oefenmees- ter in het geven van zijn instructies enigszins bescheiden moet blijven. Een teveel aan opdrachten maakt het de spelers moeilijk deze ook naar beho ren uit te voeren. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer de Nederlandse bonds coach Elek Schwartz, de bondsbestuur- der Landaal en tal van bestuurders en trainers van andere verenigingen. Ook zij waren voorzien van een gehoorap paraat en konden dus meeluisteren, wat de trainers Binder en Van Tuyl hadden te vertellen. Het grote voor deel was, dat zö daardoor ook de re acties van de spelers direct kon den volgen. Na afloop van de wed strijd werd onderling door officials en spelers over deze nieuwe mogelijkhe den nagepraat. Elek Schwartz stelde, dat men met deze methode bij de training zeer be langrijk werk kan doen. De oefen- meester heeft een onmiddellijk con tact met zün spelers, ook al staan de ze in de verste hoeken van het veld. Op die gronden zou Kick Smit bü RCH een dergelijke uitrusting heel graag willen hebben, zei hjj. De bonds- bestuurder Landaal, en met hem bq- na iedereen, stelde heel duidelijk dat niet alleen de spelers aan dit appa raat zullen moeten wennen, maar dat vooral de oefenmeesters deze nieuwe iiiiitiiiiiiiiiiiiiiii'oiintiiiiiimitimimiiiiiiiimiiiiiiimiiii iimiiiiiiiiiMiiniiHiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini mogelijkheid zullen moeten leren ge bruiken. BU deze wedstrijd werd echt teveel gepraat. Spelers als Wiersma. Heerschop, Bekkering en v. d. Kuil vonden het geheel zeker geslaagd. Ook zq zagen er grote mogelijkheden in. Maar ten aanzien van de wedstrijden maakten ze een duidelijk voorbehoud: „Je ver liest er je persoonlqkheid door. Boven dien komen de adviezen dikwijls als je zelf reeds uitgedacht hebt wat je met de bal zal gaan doen. Het geheel zal de concentratie van de spelers niet ten goede komen, want men moet het oog op het spel en het oor op de in structies gericht houden." De toepassing in wedstrijden zal overigens toch wel moeilpk zün, want al wordt het in de reglementen nog nergens verboden, de KNVB zal wel snel ingrqpen, zei de heer Landaal. Toen de huidige reglementen werden vastgesteld kon men deze mogelqkheid tot beïnvloeding var. het spel van buitenaf nog niet vermoeden. Gehoord echter de ervaring op deze avond en de conclusies uit het gesprek achteraf za] men overigens toch niet snel besluiten over te gaan tot draad loos contact tussen trainer en spelers in echte wedstrijden. In een communiqué, dat na afloop van de bijeenkomst is verstrekt hebben de Nederlandse Sport Federatie en het Comité Sportprüsvragen laten weten de gestelde voorwaarden - o.a. registratie van de deelnemers, de uitkering van de prqzen in goederen en maximum prijzen van 50.000 gulden - noodgedwon gen te hebben aanvaard. Daarbij is men echter uitgegaan van de stellige verwachting, dat de rege ring en de Staten-Generaal alles zullen doen om zo spoedig mogelijk tot een bevredigende wettelijke regeling van de sporttotalisator te komen. De nieuwe toto zal, als de minister de te verwachten goedkeuring aan de aanvraag verleend heeft, aus niet meer door de K.N.V.B. georgani seerd worden. Wel echter zullen de Nederlandse Sport Federatie en het Comité Sportprijsvragen gebruik maken van het door de K.N.V.B. in de loop der jaren opgebouwde foto apparaat. Ten aanzien van de wijze van „uit betalen" van de prijzen volgens de nieuwe, nog meer beperkte regeling dan de huidige (met waardebonnen) zal voorlaan gelden dat de toekom stige winnaars binnen een nog nader te bepalen tijd moeten opgeven welke goederen (roerend of onroerend) zij zich voor het gewonnen bedrag wensen aan te schaffen. LEOPOLDSTAD, X okt. (IJ.P.I.) Het plan voor een Ronde-Tafelconfe rentie, dat met zoveel succes, naar ..et scheen, aan het begin van de week in de Congolese hootdstad werd geopperd door „sterke man" Moboetoe, heeft gis teren een dubbele tegenstand ontlokt, van twee van de belangrijkste mensen, die aan de R.T.C. zouden moeten deel nemen. De Katangese president Moïse Tsjombe heeft gisteren aangekondigd, dat hij de militaire delegatie, die hem de uitnodiging zou komen overhandigen, niet wilde ontvangen. Hq voegde heraan toe, dat hij slechts aan een dergelijke conferentie wilde deelnemen, wanneer deze op neutraal gebied zou worden gehouden. Hü Ftelde tegelijkertijd als voorwaarde, dat de deelnemers „zorg vuldig uitgekozen" moesten worden. Tsjombe deed deze mededeling, nadat men hem op de hoogte had gestelu, van de afvaardiging van de centrale Congo lese regering, met wie hq aan een ta fel zou moeten plaatsnemen, te weten samen met Loemoemba. Ook Loemoemba heeft het idee van een politieke Ronde Tafel Conferentie van de hand gewezen, omdat er nog een wettig gekozen parlement is. Dit of schoon hq de eerste was geweest, die maandagavond het idee aan de pers had bekendgemaakt, nadat hq de dele gatie van leger-officieren had ontvangen die hem en zijn rivaal premier Ileo en president Kasavoeboe een bezoek bracht om medewerking te verkriigen voor de uitwerking van het denkbeeld van een R.T.C. Diezelfde avond zei hij even eens, dat vliegtuigen ter beschikking zouden worden gesteld van de militai ren, die de invitaties moesten overbren gen aan de leiders van de oppositie- partqen. Hij wilde persoonlqk voor de veiligheid van president Tsjombe in staan gedurende diens verblijf in Leopoldstad, voegde Loemoemba er nog aan toe. Gisteravond vertelde hü echter tegen de pers, dat Kasavoeboe naar zijn me ning de Ronde Tafel Conferentie een onderonsje wilde doen worden van litici, die vaak bq de verkiezingen had den verloren, en dat het staatshoofd stelselmatig de door het volk gekozen kandidaten van deelneming trachtte uit te sluiten. Maar Loemoemba deed meer. Hij Heeft de beide huizen van het parle ment in spoedvergadering bijeengeroe pen, opdat zq zouden fungeren als con stituante Beweerde de bewqzen in handen te hebben voor zqn beschuldiging, dat de Verenigde Naties in Congo „miljoenen" hebben uitgegeven, om te trachten zqn regering omver te werpen; Eiste, dat de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties een commis sie van onderzoek en een groep scheids rechters naar de republiek zouden stu ren, welke zou moeten zqn samengesteld uit een Amerikaanse, een Russische en zes leden van het Afro-Aziatische blok. Intussen heeft een woordvoerder van de Verenigde Naties te Congo gister avond verklaard, dat het 1152 man ster ke contingent Indonesische troepen ten zuiden van de rivier de Congo zal wor den ingezet. Zoals reeds gemeld zou president Kasavoeboe deze week „en brief aan Hammarskjöld hebben gezon den, waarin hij deze verzocht, geen In donesische militairen naar Congo te zenden. Ook aan president Soekarno zou hü een dergelijk schrüven hebben ver zonden. In Congolese kringen is men van mening, dat Kasavoeboe vreesde, dat de Indonesiërs wellicht de zqde van Loemoemba's troepen zouden kiezen. Vandaag worden de soldaten uit het land van Soekarno in de haven van Matadi verwacht. Zij zullen vervolgens ter aflossing van de Marokkaanse troe pen die ten zuiden van de Congoriv'er dienst doen, moeten dienen. De Marok kanen zullen naar Leopoldstad terugke ren. aldus de zegsman van de Verenig de Naties. Met de aankomst van de In donesiërs zal de sterkte van het politie- leger op 18.000 man zijn gebracht. Bo vendien worden deze maand nog onder delen uit Nigerië en Malakka in Congo verwacht. SOEST, 1 okt. Op de provinciale weg van Soesterberg naar Soest is van nacht een personenauto geslipt en met grote snelheid op twee bomen gereden. De 26-jarige bestuurder, de Amerikaan R. H. McGeeney, werd op slag gedood. De 25-jarige P. Richardson die naast hem had gezeten werd uit de auto ge slingerd en bleef gewond op de weg liggen. De twee slachtoffers waren in dienst van de luchtmacht op de basis Soesterberg. De wagen heeft met grote snelheid over de provinciale weg gereden en is in een flauwe bocht aan het siippen geraakt. Het voertuig schoot tegen een boom op, daraaide naar de andere wegzüde en kwam tegen een tweede boom tot staan. BUENOS AIRES, 1 okt. (U.P.I.) Walter Flegel, de 48-jarige Duitse ar beider, die was gearresteerd, omdat men dacht, met de beruchte nazilei der Bormann te doen te hebben, is gis termiddag door de politie van Buenos Aires weer op vrqe voeten gesteld. Advertentie BONN, 30 sept. (UPI). De rege ring van de Westduitse bondsrepubliek heeft gisteren het negen jaar oude han delsverdrag met Oost-Duitsland opge zegd. De regering te Bonn heeft tegelij kertijd bekendgemaakt, dat zq soortge- Iqke economische dwangmaatregelen .n de sterse bondge- ten verwacht. De opzegging werd een „voorzorgsmaat regel" genoemd, die op 31 december a.s. van kracht zal worden. De pers chef van de federale regering, Von Eckardt, heeft ook gezegd, dat men in Bonn bereid is te onderhandelen over een nieuw handelsverdrag, voor opgesteld echter, dat de Oostduitsers het verkeer van en naar West-Berlijn ongemoeid zullen laten. Een woordvoerder van de Amerikaan se ambassade zei: „Wq stellen ons ge heel achter de Westduitse beslissing". Van de züde van de Britse diplomatie ke vertegenwoordiging kwam een zelf de mededeling. ".mdskanr-lier Adenauer, die het ka binet in buitengewone zitting had bij een geroepen, om de goedkeuring voor de nieuwe maatregel te verkrqgen, zei, dat „men wel reacties zou Hunnen ver wachten". De Westberlqnse Senaat heeft giste ren eenstemmig het regeringsbesluit goedgekeurd. nadat burgemeester Brandt en zijn plaatsvervanger Am- rern v: slag hadden uitgebracht van de besprekingen, die zq in Bonn over deze kwestie hebben gevoerd. LAGOS, 1 okt- (Reuter) Nigerië, tot dusver Brits, is onafhankelijk gewor den. De V.S. en de Sovjet-Unie hebben de nieuwe staat reeds erkend, evenals de Westduitse regering. De onafhanke- lqkheid zal feestelqk gevierd worden. Berlijn Een Westberlüns denazi- ficatiehof heeft de bezittingen van Rein- hardt Heydrich in Berlqn ter waarde van 12.000 mark in beslag genomen. Heydrich, die berucht is geworden door zqn optreden in Tsjechosiowakqe, werd in 1942 op 37-jarige leeftüd door Tsje- choslowaakse verzetstrqders uit de weg geruimd. (Rtr). BARTELJORISSTR, HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223546 Verwachting tot zondagavond (opgebaakt te 11.15 uur): Vannacht plaatselijk mist, morgen opklaringen en slechts hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind tussen zuidoost en zoidwest. Iets hogere middagtemperturen. Zondag eon: 6.42-18.16. Maan: 17.21-3.23. Maandag zon: 6.43-18.14. Maan: 17.49-4.39. max. mm neersi. Station Weex temp temp at gei gisteren 24 uur Den Heidei geh. bew. 12 9 0.1 Vpenburg regen 13 8 2 Vlissingen geh. bew. 13 9 6 Ëeide regen 12 6 0.1 2d-Limburg mist 13 9 6 De Bilt regen 13 7 1 Twente regen 13 6 3 Eindhoven motregen 14 8 9 Stockholm mist 10 Oslo onbew. 12 -0 Kopenhagen half bew. 9 7 2 Londen zw. bew. 13 11 6 Amsterdam regen 12 8 0.5 Brussel mist 12 9 11 Luxemburg zw. bew. 12 9 6 Parijs zw. bew. 13 8 0.3 Berlin regen 13 6 0.1 Frankfort zw. bew. 15 10 5 Mtinchen regen 14 10 4 Zürich geh. bew. 10 9 9 Wenen regen 14 11 0.5 Innsbruck regen 15 8 3 Rome regen 26 16 23 Madrid half bew. 20 9 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1