Eisenhower wil voorlopig Khroesjtsjev NIET spreken Sovjet-premier pleit heftig voor toelating van rood-China Incident rond Franco Zondag 2 oktober aan het strand Joyrider maakt brokken: één dodetwee gewonden Twee kinderen onder ogen van hun vader verongelukt Landbouwcomité steunt loonpolitiek van regering Koning BOUDEWIJN en Dona Fabiola huwen 15 december GEBAAR ZOU THANS ZINLEDIG ZIJN INSTORTING IN BELGISCHE MIJN Al te vlot AfiSL - Koningin Sirikit in Rome Vrouw van moord beschuldigd Lonen in metaal industrie SKoan -degelijke veiligheid! Het weer mm MET VAART VAN 120 KIT .OMETER „In eerste plaats prijsverlaging, dan secundaire loonsverbetering" Echtgenoot blijkt door vergif te zijn gedood Geen verhoging voor BEAMBTEN Wisselend weer Schipper „Avontuur" redt 2 drenkelingen Zelfde temperatuur MAANDAG 3 OKTOBER 1960 84ste JAARGANG No. 30637 NEW YORK, 3 oktober (Rtr., A.F.P., U.P.I.) President Eisenhower heeft gisteravond officieel laten weten, dat hij voor lopig niet bereid is tot een ont moeting met premier Khroesj tsjev van de Sovjet-Unie. Vijf neutralistische leden van de Ver enigde Naties, t.w. Indië, Indo nesië, Ghana, Joegoslavië en de Verenigde Arabische Republiek, hebben bij de Algemene Vergade ring een resolutie ingediend, waarin er bij Eisenhower en Khroesjtsjev op wordt aangedron gen hun besprekingen over een mogelijke vermindering van de spanningen in de wereld te her vatten. De Amerikaanse president deelde mee, dat niets in de hou ding van de Russische regering hem op dit ogenblik reden geeft te geloven, dat een gesprek met Khroesjtsjev wezenlijke resultaten zal opleveren. Hij zei onder der gelijke omstandigheden geen ge baar te willen maken dat zinledig zou zijn en dat de volkeren een verkeerde indruk zou kunnen geven. PASSACE GESCHRAPT DE EERSTE STALINIST Suéde dames- en herenjasjes BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. lOmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Wpn!,en als.noe zou blijken, dat de ver- wiiio dlgers van de Sovjet-Unie terug:keren tot de weg van vreed- r'onr.ret° deUngen en indien Zij om ,iT maatregelen willen bespreken spanningen in de wereld te ver- .erei\> dan r.unnen zjj zich aller- niutrL 'enden tot de Amerikaanse mi- buitenlandse zaken, Chris- Viet wSl H Aldus de mededeling van S» ft li t rf 5' President Eisenhower heeft dtt standpunt geformuleerd, na dat hu eerst m Washington de Britse rentier JVIacmillan had ontvangen, die „ent verslag kwam uitbrengen van het gesprek dat hu vrijdagavond met pre mier Khroesjtsjev heeft gevoerd. Mac- millan liet zich naar Washington ver gezellen door premier Menzies van Australië De premier van de Sovjet Unie had over de vijflanden-resolntie zondagmorgen verklaard. ,,Ik a« or gisteravond over willen nadenken, maar ik ben dadelijk in slaap gevallen. Dat is menselijk." Het was bij voorbaat duidelijk, dat Macmillan over zijn gesprek met Khroesjtsjev weinig hoopgevends aaa de Amerikaanse president kon vertel len. Dat viel vrijdagavond al op te ma ken uit de zuinige commentaren van de Britse woordvoerder. Maar sindsdien heeft Khroesjtsjev in de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties voor de tweede maal het woord gevoerd en daarbij heeft hij eigenlijk alleen maar olie op het vuur geworpen. Hjj antwoordde op een uit eenzetting van de Amerikaanse gedele geerde James Wadsworth, die nog eens toelichtte waarom de Verenigde Staten tegenstanders zjjn van de toelating tot de volkerenorganisatie van communis tisch China. „Wij zijn niet tegen die toelating, zo had Wadsworth gezegd, „wegens het politieke regime dat op het Chinese vasteland heerst, maar we gens de bloeddorstige en oorlogszuchti ge politiek die dat regime heeft ge voerd en nog voert." Khroesjtsjev ging nauwelijks in op het punt van de oorlogszuchtigheid der Chinese communisten een as pect dat hem persoonlijk ook de no dige zorgen baart, doch viel de neiging van de Verenigde Staten aan om „aartsreactionairen en anti-demo cratische regeringen" te steunen. Als voorbeelden noemde hij Tsjang Kai- sjek op Formosa „het zogenaam de nationalistische China is een poli tiek lijk, dat ih de hel geworpen moet worden," oud-president Syngman Rhee van Zuid-Kgrea en generalissi mo Franco van Spanje. Hij noemde Franco ,,de beul van het Spaanse volk". Op dit P"nt de Spaanse gedelegeerde te mterrum- peren, daarbij het precedent YP^send dat Khroesjtsjev zelf vorige week heeft geschapen. De voorzitter van„. mene Vergadering, de Ier Frederick Boland, overstemde met zijn hamer net geluid van Khroesjtsjev en gal P- dracht de voo - Franco kwetsende pas sage te schrappen uit denotulen van de Assemblee. Bood van woede protes teerde Khroesjtsjev tegen het ingrilP van de voorzitter en tegen minking" van de notulen. „Wij JUn 5 niet gekomen ais smekelingen, a'uus Khroesjtsjev, „doch als vertegenwoor digers van een groot en machtig iana. H(j voorspelde, dat Amerika zich nog eens gedwongen zal zien communis tisch China te erkennen en hij betoog de, dat toelating van communistisch China niet alleen in het belang is van dat land, maar ook van de Verenigde Naties. Gesteld eens, zo betoogde nu. dat Amerika en de Sovjet-Unie het eens worden over een ontwapeningsakkoord. Wie zal dan de eerste zijn, die onder tekening van dat akkoord eist ook door communistisch China? Amerika, zo gei hij zelf ten antwoord. Het is onmoge lijk tot een akkoord over de ontwape ning te komen zonder dat communis tisch China lid is van de V.N. en zon der dat dit land actief aan de onder handelingen deelneemt. Khroesjtsjev schilderde verder nog de rampen, die zouden optreden, indien de communis tische landen uit de V.N. zouden tre den en een eigen internationale orga nisatie zouden vormen. „Wij willen dit niet," aldus Khroesjtsjev, „want dan zou er nimmer m er een einde komen aan de koude oorlog, maar dan moet men ons ook niet in een dwangpositie brengen." Khroesjtsjev maakte tenslotte van de gelegenheid gebruik om kritiek te le veren op de behandeling van de negers in het zuiden van de Verenigde Staten. Er wordt nog steeds gelynched, zo zei hij, en de apartheid op de scholen is een schande. Tijdens de redevoeringen van de gedelegeerden van nationalis tisch China en Spanje, die hem van repliek wilden dienen, verliet Khroesj tsjev de zaal. Om deze vergadering van de Assem ble bij te kunnen wonen had Khroesj tsjev zijn vertrek naar het zomerver- iiiiiiiiiinmiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiinimnMnuinmi, aandachtig luisterend naar een der sprekers betogend op een persconferentie felle kritiek uitend op Franco en Tsjang Kai Tsjek blijf van de Russische delegatie te Glen Cove op Long Island de Ameri kaanse regering had daarin weer bewil ligd uitgesteld. Gist.eren heeft Khroesjtsjev daar in Glen Cove presi dent Nkroemah van Ghana en presi dent Nasser van de Verenigde Arabi sche Republiek ontvangen. Opmerkelijk was het voorts, dat hij voor het eerst een officiële delegatie van de Algerijnse opstandelingen bij zich heeft ontvangen. De delegatie stond onder leiding van de vice-premier en minister van •buitenlandse zaken van de „voorlopige Algerijnse regering in ballingschap", Belkacem Krim. In Glen Cove heeft Khroesjtsjev dit weekeinde niet zoveel drukte veroor zaakt als vorige week. Hij heeft maar één keer korte tijd met de verslaggevers gesproken. Een van hen vroeg hem, zulks in verband met zijn eigen voorstel om se cretaris-generaal Hammarskjöld te ver vangen door een driemanschap, hoe hij het zou vinden indien de regering van de Sovjet-Unie werd geleid door een commissie van drie: een bolsjewiek, een mensjewiek en een Stalinist. Khroesjtsjev moest er hard om lachen. „Bij ons zijn de mensjewieken uitgestor ven," zei hij, „net zoals in andere lan den de buffels." Op de vraag, of ook de Stalinisten waren uitgestorven, ant woordde hij: „Ik ben zelf de eerste Stalinist." Toen hij Nkroemah uitliet, riep Khroesjtsjev de pers weer bij zich: „Ik heb iets te vertellen," zei hij. Er ont stond een ware i un op de tuinhekken. Toen alle verslaggevers zich naar ge noegen hadden opgesteld, zei de Sov jet-premier: „Ik wilde zeggen, dat ik een stukje ga eten." De Newyorkse politie heeft zichzelf enkele spannende ogenblikken bezorgd door verdenking op te vatten tegen een in bruin papaier gewikkeld pakket, dat door een dame uit Texas naar Khroesj tsjev was gestuurd. Zij had er zelf op Het lijkt wel of de herfst wil goedmaken wat de zomer bedor ven heeft. De zon had gisteren velen naar buiten gelokt, ook naar Zandvoort, waar vele van de nog resterende stoelen bezet waren. Al stond er wel een scherpe wind, het was toch aangenaam op het strand te verblijven. Sommige heren hadden zich zelfs in zwembroek gestoken. vermeld, dat er een appeltaart in zat, bestemd om Khroesjtsjev wat milder jegens Amerika te stemmen. De New- Yorkse politie meende, dat er best eens een bom in kon zitten. Zij liet het pakket door twee vrijwilligers in een gepantserde auto naar een afgelegen plek brengen. Het bleek echter inder daad een appeltaart te zijn, en anders niets. Onmiddellijk na het bekendworden van de afwijzing door president Eisen hower van het voorstel ingediend door de vjjf neutralistische leiders tot het houden van een bespreking tussen de Sovjet-premier en de Amerikaanse pre sident, heeft Khroesjtsjev een verzoek ingediend om vandaag nogmaals de Assemblée te kumen toespreken. Hij deed dit door te eisen dat men hem toe zou staan de „vorige sprekers" van repliek te! dienen. De toestemming werd direct verleend. De Sovjet-premier nam onmiddellijk nadat de Assemblee bij eenkwam, om half vier 's middags (onze tijd), het woord. PEKING, 3 okt. (Rtr., A.F.P.) De premiers van Birma en communistisch China, Oe Noe en Tsjoe En-lai, heb ben zaterdag in Peking een verdrag ge tekend, waarbij voor het eerst de grens tussen beide landen officieel wordt vastgesteld. De plechtigheid vormde een van de belangrijkste gebeurtenis sen bij de viering van het elfjarig be staan van de Chinese Volksrepubliek. (Van onze correspondent) LINSCHOTEN, 3 oktober Een twintigjarige joyrider uit Utrecht heeft zaterdagavond op de rijksweg Den Haag-Utrecht een ernstig verkeersongeluk ver oorzaakt, waarbij een lerares werd gedood en haar broer, een Leids docent, zwaar werd gewond De joyrider zelf liep ook ernstige kwetsuren op. De jongeman had eeri grote auto weggenomen van het Valkenbosplein in Den Haag, terwyl de eigenaar een ha ™egd h?indintedeetenZtn ^gendf vaari reed hu in de richting Utrecht Ter hoogte van Lmschoten begon dé wa- fZ' ™ï?d °?geve,er 120 kilometer per uur reed, te slingeren, waarna het voertuig de njbaan voor het verkeer uit de richting Utrecht op schoot. Daar botste de auto tegen een kleine wagen waarin een man en een vrouw zaten! mej- E. Thoenes, lerares in Bilthoven, werd op slag gedood Haar broer, de Leidse docent P. Thoe"- nes, werd ernstig gewond. De' iovrii- der, die al eerder met de politie i aanraking is geweest wegens het rij den in andermans auto, werd eveneens met ernstige verwondingen in het zie kenhuis opgenomen. LEEUWARDEN In Oudehorne (Fr.) werd de driejarige Jochem Jong- sma gedood, toen hü bjj het spelen te recht kwam onder de tractor van zjjn vader, die juist achteruit reed om een landbouwwagen aan te haken. In Heidehuizen bjj Beetsterzwaag is het twee en een halfjarig zoontje van de veehouder Bakker dodelijk veronge lukt. Hij viel op een wagen, waarop zijn vader bezig was zand te vervoeren. Het kind kreeg de wielen van de zwa re wagen over zich heen. UTRECHT De driejarige Dirk Donkers geraakte onder een wiel van een bestelauto en werd zo ernstig ge wond, dat Uü na enkele uren overleed. De bestelauto reed aan de linkerkant van de straat omdat de bestuurder klanten bediende. Telkens wanneer hij een eindje optrok moesten de chauffeur en zijn meerijder spelende kinderen van de treeplank halen. Ook Dirk werd een keer van de auto getild en op het trottoir gezet. Hij is daarna waarschijn lijk achter de wagen omgelopen en weer op de rechter treeplank geklom men. Jongen onder trein LEEUW ARRDEN, Een negentien jarige jongen, G.T. js viak buiten de stad op de spoorlijn naar Groningen on der een trein geraakt en gedood. De bestuurder van de van Groningen ko mende trem heeft van het ongeluk niets bemerkt. Toen kort daarop een trein naar Groningen vertrok, zag de bestuurder daarvan het zwaar vermi.ri te stoffelijk overschot van de jonge man langs de spoorbaan liggen. Ter plaatse was geen overweg, zodat men vermoedt dat de jongen een eind over de spoorbaan heeft gewandeld. Het Thailandse koningspaar brengt thans een bezoek aan Italië. Op de foto ziet men koningin Sirikit in gezelschap van mevrouw Gronchi op weg naar het Quirinaal in Rome. EYSDEN (België), 3 okt. Bij een instorting, gevolgd door kortsluiting op de zeshonderd-meter verdieping van een steenkolenmijn alhier zijn zaterdag drie mijnwerkers gedood. Twee van hen, die de Griekse nationaliteit hadden, werden geëlectrificeerd en kwamen daardoor om het leven. Een Italiaan stierf de verstik kingsdood. DEN HAAG, 3 okt. In het hoofd bestuur van het Landbouwcomité zijn de rond de loonpolitiek ontstane pro lemen onderwerp an bespreking ge weest. Naa. uit een publikatie in de Landbode, het orgaan van het KNLC, blijkt, kwam het hoofdbestuur ot de uits _aak, dat de regering onvoorwaar delijk dient te worden gesteund In haar streven naa prijsstabilisatie. Extra pro- duktiestijgim en zullen In de eerste ...en het schrikbeeld, oproepend dat .,e communistische landen een eigen V.R.- organisatie zouden creëren. BRUSSEL, 3 okt. (U.P.I.) Het ko ninklijk paleis heeft gisteravond bekend gemaakt, dat het huwelijk tussen ko ning Boudewijn en Dona Fabiola op 15 december gesloten zal worden. De woordvoerder van het paleis voegde hier aan toe, dat de plechtigheid plaats zal hebben in Brussel. Verdere bijzon derheden zullen later worden bekend gemaakt. Dona Fabiola keert begin deze week naar Madrid terug. Ver wacht wordt, dat zij over ongeveer twee weken opnieuw naar Brussel zal komen. 20 oktober a.s. zullen de koning en zijn bruid een officieel banket bijwo nen in Brussel, ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van de oprich ting van het „Gemeentekrediet van Bel gië". Algemeen wordt in Brussel geloofd, dat het burgerlijk huwelijk zal worden gesloten in het paleis te Brussel en dat de kerkelijke plechtigheid zal worden gehouden in de collegiale kerk van St. Miehiel en St. Goedele in Brussel, zo als ook het geval was toen Boudewïjns jongere broer prins Albert van Luik vorig jaar huwde met de Italiaanse prinses Paola. De woordvoerder van het paleis kon echter niet bevestigen dat de schikkin gen de zelfde zonden zijn als bij bet huwelijk van P"ns Albert. plaats moeten worden aangewend om prijsverlagingen te realiseren. Alleen op deze wijze kan men ruimte verkrijgen om met behoud van prijsstabilisatie iets te dor-i voor de zgn. „achterblij vers". Het KNLC meent overigens wel te moeten betwijfelen of van een pro bleem van „achterblijvers" kan worden gesproken Het ligt zijns inziens veeleer voor de hand aan te nemen dat onder de huidige omstandigheden ook zij die bij c.a.o. of loonregeling nog geen loons verhoging ontvingen, toch wel aan hun trekken zijn gekomen als gevolg van de krapte op de arbeidsmarkt. Het KNLC is van oordeel, dat zich onder de huidige economische om standigheden een situatie voordoet, waarin het in h' mate ongewenst is bij tussentijdse wijzigingen van de c.a.o. de lonen te verhogen. Wanneer een extra produktiviteitsstijging in 'n bedrijfstak of onderneming aanleiding geeft tot een tussentijds loonoverleg, zal naar he oordeel van het KNLC in de eerste plaats moeten worden ge- -cht aan prijsvei -.ging. Eerst wan neer aan deze voorwaarde is yoldaan zou ermee kunnen worden ingestemd, dat een deel van de gestegen wel vaart arn de betrokken werknemers ten goede komt door middel van maatregelen, die niet rechtstreeks de lonen en bestedingen beïnvloeden. In dit verband ware te denken aan ver beteringen in pensioenvoorzieningen, winstdelingssystemen en gepremieer de spaarrregelingen, aldus het KNLC. UTRECHT, 3 oktober De recherche heeft in het afgelopen weekeinde in een rusthuis te Driebergen/Zeist een 51-jarige vrouw gearresteerd, verdacht van vergiftiging van haar man, het 59- jange hoofd van een mulo-school. Op vrijdag 23v september werd de echtgenoot bewusteloos in een zieken en °pgeno,Een. waar hij in de nacht van 26 op 27 september overleed. Er leld d°°r de behandelende geneesheer ver ng over de doodsoorzaak afgegeven, omdat naar hij meende de man onder verdachte omstandigheden overleden. Bij sectie door dr. J. Aeldenrust, hoofd van het gerechtelijk geneeskundig laboratorium, bleek, dat gen s°^er vergif had binnengekre- De vrouw heeft nog geen bekentenis afgelegd. Zij zal woensdag voor de sub stituut-officier van justitie, mr. J. C. van den Berg. worden geleid. UTRECHT, 3 okt. De centrale commissie voor beambten in de me- taaiindustrie heeft pas 30 september officieel kennis gekregen van de be sluiten, welke de vakraad voor de me taalindustrie met betrekking tot de cao voor de arbeiders heelt genomen. Ten 'onrechte is de indruk gevestigd jH, vernemen we dat de besluiten tot loonsverhoging en winstuitkering ook gelijkertijd voor de beambten i de metaalindustrie zouden gelden. de c.a.o. voor de beambten kan niet wor den opengebroken, omdat daarvoor geen bepaling is opgenor en. Wel zou de c.a.o. gewijzigd kunnen worden, wan neer alle betrokken werkgevers en werknemers-organisaties er mee in stemmen. Wij vernemen verder, dat de centrale commissie in haar vergadering van woensdag 5 oktober overleg zal plegen over de gevolgen, welke de be sluiten van de vakraad kunnen hebben voor de salarissen en andere sociale arbeidsvoorwaarden voor de beambten. DE BILT 3 okt. Met een zuidelijke hoogtestroming, die tussen twee lucht druksystemen aanwezig is, kunnen de komende dertig uur gemakkelijk storin gen vanuit Frankrijk ons land berei ken. De temperatuur blijft echter boven normaal. (Advertentie) zie advertentie op pagina 10 Het televisiedebat Nixon-Kenneê)f heeft de schrijver van een parlemen taire rubriek in „De Volkskrant" ge ïnspireerd tot een vlot verhaaltje, waarin de Nederlandse Kamerleden de raad wordt gegeven zich voor te bereiden op T.V.-uitzendingen van bepaalde Kamerdebatten. Geconstateerd wordt, dat negen van de tien mensen na de uitzending van het debat Nixon-Kennedy het er over eens waren, dat Kennedy het beter gedaan had en dat Nixon maar niet gekozen moest worden. Niet, dat Kennedy zulke daverende dingen had gezegd, maar hij zag er sympathiek uit en sprak gezellig; Nixon echter had het gezicht van een zenuwachtige fanaticus. Na een T.V.-gesprek tussen Macmillan en Eisenhower had men ook geen moeite met zijn keuze: Mac millan leek vertrouwenwekkend naast de onzekere Eisenhower. Conclusie: „De televisie selecteert snel. De aandacht wordt geconcen treerd op één persoon, inclusief zijn kleinste eigenaardigheden en de miniemste rimpeltjes op zijn voor hoofd. De onbereikbare leider zit in eens thuis. De kijker met een beetje mensenkennis en een democrati sche massa heeft grote mensenkennis vormt in enkele minuten een oor deel. Hij hoeft niet meer af te gaan op horen zeggen. Hij weet het zelf. Hij zou zelfs niet durven erkennen geen oordeel te hebben. Daarom is de televisie voor de politiek onschatbaar belangrijk". De Nederlandse Kamerleden, die het advies krijgen zich op de nieuwe situatie voor te bereiden, wordt voor gehouden, dat een bezoek aan de kleermaker en, de kapper wenselijk is; oefeningen voor de spiegel even eens. Hoewel de gedachte aan onze politici voor de spiegel, bij de kapper en de kleermaker ons best kan amu seren, moeten we, op gevaar af ver sleten te worden voor een nurks in de Haagse Hout, er toch wel even de aandacht op vestigen, dat we hier in feite met volkomen bijzakelijke ele menten te maken hebben. De waarde van prof. Ouds ideeën stijgt niet door het pak dat hij draagt en datgene, wat mr. Burger te be weren heeft, wordt er niet slechter op wanneer hij niet naar de kapper is geweest. Toch zijn het juist die bij zakelijkheden van de kapper en de kleermaker, het gezellige optreden en het vriendelijke gezicht, die bij de T.V. een grote rol gaan spelen. We aanvaarden direct, dat dit nu een maal elementen van reclame zijn, die men niet straffeloos kan veronacht zamen, doch we dienen wel de ogen open te houden voor het gevaarlijke effect dat dit uiterlijk vertoon kan hebben. De T.V.-kijker, die zich in enkele minuten (sneller kan het al niet) een „oordeel" vormt over een redevoering van, laten we zeggen proj. Romme, zou een zeldzame pres tatie leveren. De kans is dan ook grootdat hij in feite niet zal „oor- aelen doch af gaat op de indruk die bijvoorbeeld de rimpeltjes in het voorhoofd van de geachte politicus op hem maken. Van een verslaggever) DIEMEN, 3 okt. Door het kordate optreden var schipper Egg Dodde heb ben twee dames een duik met hun auto in het Amsterdam-Rijnkanaal overleefd. Zij hadden hun echtgenoten, die een weekeind gingen zeilen, weggebracht en reden enige tjjd met de auto langs het kanaal om hen uit te wuiven. By het draaien op een smal wegdeel kwa men zjj in het water terecht. Zij slaag den er niet in de deur of het raam open te n. Schipper Dodde van het m.s. „Avon tuur", dat kort tevoren van het etabli- sement van de KNSM aan de Levant- kade in Amsterdam was vertrokken, zag het gebeuren en begreep dat er snel hulp moest geboden worden. Hij streek in een oogwenk een sloep .-n roeide naar de zinkende auto. Met enige sla gen van de riem brak hij een der ruiten Door het gat kon hij beide vrouwen die de moed al hadden opgegeven, in'zijn boot sleuren. Toen de beide geredden mevr. Mayenburg en mevr. Nouwen' juist m de boot zaten passeerde het jacht met hun beide echtgenoten. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 lEIDSESTRAAt (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met tijde lijk enige regen. Weinig verandering temperatuur. Matige wind uit zuidelijke richtingen. Zon: 6.45-18.11. Maan: 18.15-5.54. Station mm. neersi temp temp afgeJ Den HeJdei Vpenburg Vlissingen Uelde De Bilt Twente Eindhoven geh. bew. zw. bew. zw. bew. r-agen zw. bew. geh. bew. licht bew. Zd-Limburg zw. bew. gisteren 18 20 18 20 20 20 20 21 13 14 15 11 16 13 13 13 24 uur 1 1 2 0.6 1 0.5 1 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1