Rotterdam doceert huwelijks theorie en -practijk D. Hogetoorn speelt geen biljart hij draait de ballen TAXI 13000 Vlot gespeeldvermakelijk blijspel in de schouwburg Marinierskapel komt weer naar Haarlem HOOFDSTAD OPERETTE MET WIENER BLUT IN HAARLEM Loonsverhoging en extra uitkeringen bij Hoogovens Als goedkeuring is verkregen Hartelijk afscheid van J. A. Stalpers PAGINA 3 MAANDAG 3 OKTOBER 1960 Directie zegt toe Alleen, voor arbeiders Voetgangers vragen BEVERWIJK, 1 okt. De directie van Hoogovens en aangesloten bedre ven heeft zich gisteren tot het perso neel gericht naar aanleiding van ae loonbesprekingen, die in de Vakraad voor de Metaalindustrie zijn gehouden. De directie deelt mede, de Onderne mingsraad erop gewezen te hebben, dat het bereikte akkoord nog door en kele instanties moet worden goedge keurd, waaronder het college van Rijks- bemiddelaars. Wanneer deze goedkeuringen zijn verkregen zal de directie van Hoog ovens de overeengekomen loonsverho gingen toepassen op de daarvoor ge noemde data en de extra uitkeringen doen. Over de datum en de wijze waar op deze laatste zullen geschieden, zul len, nadat hierover overleg zal zijn gepleegd met de daartoe aangewe zen vertegenwoordigende organen, nadere mededelingen worden gedaan. Met de loonberekeningen die hier voor nodig zijn is een aanvang ge maakt. In de Ondernemingsraad is voorts gezegd, dat de loonsverhogingen en uitkeringen, die in de Vakraad zijn overeengekomen, alleen gelden voor de arbeiders, maar dat de directie van Hoogovens meent te mogen veronder stellen, dat op korte termijn met be sprekingen over de arbeidsvoorwaar den van de beambten, vallende onder de C.A.O., tussen de betreffende instan ties zal worden begonnen. Woensdagavond om 8 uur zal de Mari- nierskapel der Koninklijke Marine weer in de Haarlemse Concertzaal optreden. Het korps staat onder leiding van kapi tein-directeur H. C. van Lijnschoten. Advertentie Dinsdag 4 October 8.15 uur: Toneelgroep Pierre r'C in „Le don d'Adèle" van blijspel Iet en Jean Grédy, een speels Bert Diiwr een helderziend dienstmeisje, voor trJii^tra heeft de reeie. Première Première heeft de re. en omstreken. Bij een bezoek aan de fabriek in dertijd keek Prins Bernhard, in het gezelschap van de directeur Wetz- lar, aandachtig toe, toen de heer D. Hoogetoorn liet zien hoe hij bil jartballen draaide. Ook met het draaien van de ballen blijft er nog veel ivoor over. En ook dat verdwijnt niet in de prullemand, want ivoor is waardevol en dus wordt er zuinig mee omgesprongen. Men haalt er nog gemakkelijk keu-dopjes of kleine kraaltjes uit. Op iedere drie ballen krijgt er één een rood bad. Hij verdwijnt dan in een grote pan met een kleverige dieprode kleurstof. Het zuiver draaien, Polijsten en kleuren van de ballen wordt echter pas gedaan, wanneer er bestellingen zijn. Ivoor reageert namleijk erg precies op ®e vochtigheids graad in een vertrek. P® ballen zouden daarom gemakken)* ballen zouden daarom gemi kunnen uitdrogen of uitzetten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3