Amsterdam op de knieën voor gerenommeerd Laren Union tegen Zwolle niet verder dan gelijk spel i Gerda Kraan snelste op 1000 nieter in Parijs Medisch researchcentrum voor de sportbeweging Smash speelt slechts gelijk NEDERLAND WERKT ACHTERSTAND WEG Beslissende ommekeer in de derde koers Kampioenen op dreef in hockeycompetitie Ook Nel Zwier en Dini Hobers leveren knappe prestaties Mislukte poging van Herb Elliot Belgisch succes in 25 km-loop Nieuw record op 200 m horden Optimisme over verwezenlijking Hairos II opnieuw ongenaakbaar - MAANDAG 3 OKTOBER 1960 PAGINA 9 WEST ZUID OOST Riliart-selecties Driebandencracks spelen zeer sterk NOORD Velthuizen onttroont Kunen als kampioen Dames-zonetoernooi Mevrouw Heemskerk in de kopgroep Marius Bos loopt 24 seconden precies Atleet Asajas zet proces door NSF laat plan maken voor Amateurgolfteam van V.S. wereldkampioen Schoonspringster van Oost naar West Tafeltenniscompetitie Courses Sappemeer In „Preis der Besten" Anderhalf miljoen toeschouwers bij Olympische Spelen DRAVERSmTERLAND TEGEN BELGIË talrijke lange en k (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 2 okt. - Door de uitslagen van de tweede ronde is er reeds nu een duidelijke tekening gekomen in het strijdverloop van de hockey competitie 1960/1961. De districtskampioenen van het vorig jaar prijken namelijk ofwel alleen aan het hoofd van de ranglijst of hebben zich met enkele aloude concurrenten gedistancieerd van de zwakkere broeders. Zo is in het westen Laren sterk favoriet, gevolgd door SCHC en de Delftse Stu denten. In het zuiden zien wij landskampioen Tilburg en Venlo ongeslagen op kop staan, terwijl in het oosten DKS reeds een voorsprong heeft genomen op Union en Zwolle. In het noorden zijn LHC en de Groninger studenten de lijstaanvoerders. Iedere aanhanger van Laren zal na een bezoek aan het Wagener Stadion weer met een zeker ontzag of eerbied de namen in de mond nemen van de elf spelers, die de gave bezitten om hun hockeyclub tot een gevreesde tegenstander te maken. Ge vreesd weliswaar om hun tempo, slag vaardigheid en open samenspel, de wa pens waarmee zij Amsterdam murw maakten. Onder aanvoering van de grote routiniers Loggere, van Erven Dorens en de gebroeders Marres brachten zij voor al in de tweede helft een cocktail van technische vernuftigheden op het hockeytapijt. Aanvankelijk sprak aan beide zijden een innerlijke onzekerheid, dat aan dit treffen iets krampachtigs gaf, hetgeen tot gevolg had, dat voor de rust ook Laren beneden zijn kunnen bleef. Amsterdam volgde uiteraard de tactiek de gerenommeerde voorhoede van Laren zo weinig mogelijk bewe gingsvrijheid te gunnen, waarvan Van Erven Dorens en Bleekemolen de voor naamste slachtoffers waren. De gehele Larense voorhoede 1 toen slecht uit de weg, hetgeen enerzijds zijn oorzaak vond in terreinverkr .ning en anderzijds in de gedegen barricade, die de hoofd stedelingen hadden opgetrokken. Slechts zelden zag men een flitsende pass of een gevaarlijk schot, dat in deze periode nog eerder te duchten was van de stick van de lichtvoetige Amsterdamse mid- voor Coster van Voorhout dan van de Larense cracks. De Amsterdamse aan vallen gingen echter ook te veel mank aan geforceerd tasten naar de ideale methode, hetgeen voor good old Loggere geen grote moeilijkheden opleverde. Dat het bij de rust 10 voor Laren stond kwam door een toevalstreffer van Bleekemolen uit een scrimmage na een strafcorner. Een gelijk spel was in deze eerste helft zeker te realiseren geweest. Na de rust toonde Laren de vaste wil en de inspiratie om te winnen. De achterhoede kweet zich zelfverzekerd van baar taak en Loggere werd de onuitputtelijke bron van fraaie passes, waarvan de Laren- Se voorhoede een gretig gebruik maak te. De Lanooy Meyer begon enthousiast op het middenveld te opereren en leid de na acht minuten de bestorming in, die Laren een strafcorner opleverde, welke onhoudbaar door de jongste van de gebroeders Marres werd ingeschoten. Bleekemolen had zich inmiddels ontpopt als een felle doorzetter. De rest was kinderspel. Het moedige verweer van Amsterdam sehrompcie ineen, nu de kans op een eervol gelijk spel verke ken was en met dezelfde superioriteit, waarmee de Laarders het vorige sei- kampioen werden, ontstonden nu de fraaiste combinaties. Eensklaps wist Van Erven Dorens weer hoe hij een van arvei evenwicht moest bren- tegenstander uit evenw gen en hoe bö Bleekemo.en Lare moest stellen om net weiuc doelpunt te scoren. In Bilthoven heeft SCHC^met een nieuw gefonotee: wmHe douche be- Haagse TOGO een koude doucne zorgd. Voor rust scoordeu„ni>. een strafcorner en f^dv, De hiemstra na een fraaie so nati0- kleedkair.crgeheimpjes van nale en Togoonse coach Anjemii g ven ook na de hervatting uitwerking. Want nadat Zwier ""doel_ pass van Boot voor het de -jjiem- punt had gezorgd, brachten g Q stra en Verhoeff de eindstand P welke nog hoger was gewee ui,_ keeper De Graeff zich ni Fajr'. stekend had geweerd. Ook „B zal het dit seizoen zwaar te verdure krijgen. Op het bijzonder fraa d van de Crailo-bewoners sloegen oe Delftse studenten hun slag niet onverwachtse goals van midvoor a waaraan door Leemhuis uit een s - corner nog een derde werd toegevoegd. HDM heeft met d, -.elfde cijfers (1-0), waarmee de vorige week van Laren werd verloren, nu een overwinning behaa Dat BMHC zonde- Spoelstra het slachtoffer werd klinkt niet zo on geloofwaardig. Tilburg bracht MOP een nederlaag toe (4-2), terwijl Eind hoven in de derby tegen HTCC tot een punten verdel'-g kwam (11). De Key- zer, die voor Breda in de ontmoeting tegen EMHC een strafbully van Van Grimbergen verloor, liet hiermede ook de kans op een gelijk spel verloren gaan. Want na de rust, welke nog met dubbel blanke stand was ingegaam buit te Roels de veldmeerderheid van EMHC vit door een van de vele straf corners op de juiste wijze te benutten (1 0) „Keep Fit" had in de wedstrijd tegen Vr ïlo Vrouwe Fortuna niet aan haar zijde. Niettemin komt de overwinning van 21 de Vei lonaren geheel toe, want de ploeg, die een verjonging heeft ondergaan, toonde vooral in de tweede helft een betere conditie. Een seconde voor halftime kwam de ope ningstreffer, waaraan na de rust uit een strafcorner nog een tweede werd toegevoegd. Aangezien voor „Keep Fit" alleen Luik slechts eenmaal de juiste richting vond, staan de Venlonaren °°k m de tweede ronde nog gelijk met landskampioen Tilburg. Wageningen leed in de ontmoeting te gen Arnhem haar tweede nederlaag van dit seizoen. Goed opgezette aanvallen leverden ae Arnhemmers vooral in de eerste helft AMSTERDAM, 3 okt. In Amster dam en Arnhem zijn dit weekeinde de voorbiljart wedstrijden voor het W. F. Ivoren bal-toernooi, dat op 29 en 30 oktober in Amsterdam wordt gespeeld, begonnen. De kaderspelers 47/2 stelden nogal teleur. Tlni Wijnen bleef ver be neden de vorm. die hij een week ge leden in Luxemburg bij de wedstrijden om de Coupe Simonls demonstreerde. Desondanks won de Npmegenaar zijn v'ier partijen met een algemeen gemid delde van 26.22. De driebandencracks kwamen al tot e?n beslissing: Herman Popeyus, Hen- nie de Ruyter, de Arnhemmer Broek- huisen en de Amsterdammer Lorist zullen op 29 en 30 oktober in de finale uitkomen. Voor het bepalen van de fi naleplaatsen werd gebruik gemaakt van de volgorde in matchpunten en die in algemeen gemiddelde. En daarbij bleek, dat Lorist, die in Amsterdam twee matchpunten minder had behaald Btikkelman in Arnhem, door zijn veel betere gemiddelde de Arnhemmer nog juist buiten de eindstrijd hield. Amsterdam: matchpnt. hs. alg- gem. 1. De Ruyter 2. Broekhuisen 3. Lorist 4. Van Oosterhout Arnhem: 1. Popeyus 2. Stikkelman 3. Doggen 4. Sweering De stand na vier partijen in het ka der 47/2 is: matchpnt. hs. alg-gem. 222 2622 22.93 17.85 21.32 15.31 1420 8 7 0 806 8 6 0.769 4 10 0.774 4 5 0676 12 7 0.739 6 7 0.618 6 6 0.615 0 6 0.475 1. Wijnen 2. K. de Ruyter 3. Jacobs 4. Soholte 5- Vultink 6- Metz 6 6 4 0 0 151 111 191 127 84 Larens doelman Gouka moest ondanks de royale overwinning, die zijn ploeg bêhanlrir tegen Amsterdam, soms al zijn kunnen tonen om de Amsterdamse aan vallers het scoren te beletten. talrijke lange en korte corners op, waarvan echter geen enkele werd benut. Het enige doelpunt kwam van mid voor Balhuis, die vijf minuten voor rust uit een scherpe hoek een hard schot loste, dat de Wageningse keeper te machtig was. De tweede helft werd ge kenmerkt door hard spel, waartegen de leicang vcilal te lankmoedig optrad. Aangezien Union tegen Zwolle niet verder kwam dan een gelijk spel (11), heeft alleen DKS door een overwinning van 30 op het debuterende Upward nog geen puntenverlies. PW behaalde in zijn thuiswedstrijd een kleine, doch na het minder succesvolle resultaat van de vorige week beslist kostbare over winning van 32 op Nijmegen dat uit twee wedstrijden nog geen enkel puntje veroverd heeft. LHC en Groninger Studenten volgden het zoete pad der overwinning. LHC zegevierde met 4-1 over HVA, terwijl de studenten in de ontmoeting tegen GHBS het half dozijn vol schoten (6-0). HMC en GCHC kwa men tot een puntenverdeling U—1). Het debuterende Meppel kon het ook tegen Groningen niet bolwerken. Met rust stonden de Groningers weliswaar nog achter (1—0), doch in de "fe, ,e 35 minuten bracht Meyer eerst een straf bully tot een succesvol einde en zorgde daarna met zijn doelpunt, gescoord ze ven minuten voor het einde van de wed strijd, dat de beide punten m handen van de Groningers kwamen. GERDA KRAAN zege in Parijs PARIJS. 3 okt. Tijdens de inter nationale sluitingswedstrijden die hier zondag werden gehouden won Gerda Kraan een wedstrjjd over 1000 meter in 2 minuten 49.1 sec. Tweede werd de Fran?aise Nicole Goullieux, die tot 2.50.6 kwam. Bij het hoogspringen bezetten Nel Zwier en Dini Hobers met resp. 1.61 m. en 1.58 m. de eerste en de tweede plaats. Jocelyn Delecour be haalde een dubbele overwinning: 100 m in 10.4 sec. en de 200 meter in 21 sec. Don Bragg sprong 4.60 meter met de polsstok en Max Truex was met 8.44.6 de snelste op de 2 mijl. De Poolse heren hebben de atle tiekwedstrijd tegen West-Duitsland in Warschau met ruim verschil, 121-89 gewonnen. Vooral de Polen leverden on danks de ongunstige weersomstandig heden het was vrij koud enkele zeer goede prestaties. Krzyskowiak be haalde twee overwinningen, de 5000 meter won hij in 13.52.6 en de 3000 meter steeple chase in 8.35-, Marian Foik was met 20.8 sec. de snelste op de 200 meier. Bij het speerwerpen kwam Janus Sidlo tot 80,44 meter, Theo Pull sprong over 2.03 meter en Piatkowski wierp de discus 55.64 meter ver. De ontmoeting tussen de damesploe- gen die in Luneburg werd gehouden eindigde onbeslist: 53-53. Dit resultaat hadden de Duitse atletes vooral te dan ken aan de recordsprong van Ingrid Becker, die met 1,69 meter het Duitse record hoogspringen verbeterde. Bij het verspringen eindigden Elsbita Kresinks en Renate Junker beiden op 6,10 me ter. Vera Kummerfeldt (Did) won de 800 meter in 2.07-, Zjj bleef hiermee 0.3 sec. voor op haar landgenote Antje Gleichfeldt. Tijdens olympische revanchewed- strliden in Boedapest verbeterde Ru- denkov het Russische record kogelsiin- den BOSCH, 3 okt. De Belg Aureel van den Drlessche zegevierde in de 25 km. loop. De Belg, die reeds na een ronde (5 km) een voorsprong van 30° meter had genomen, won ten slotte met een verschil van 4 min. en 55 sec. voor Fons Velthuizen uit Oir- schot, die als eerste Nederlander over de streep kwam en beslag legde op het kampioenschap van Nederland. Frans Kunen, titelhouder 1959, maak te een vermoeide indruk en werd in de eindfase royaal losgelopen door Gerard Kluiver. De uitslag: 1. Van den Dries- sehe (Belg.) 25 km. ir 1 uur 21 min. 02 sec.; 2. Velthuizen (pers. lid KNAU- Oirschot) 1.25.57 (kamp. v. Ned.); 3. Kluiver (A.S.C. Eibergen) 1.26.27 4 Kunen (Sprint-Breda) 1.27.19; 5. Weusten (A.V.O.N.-Heerlen) 1.28.10; 6. Frederika (Daventria-Deventer) 1.29.16; 7 Christ (O.S.S.-Volo-Den Bosch) I.30.47; 8 Bleeker (Lycurgus-Kromme- nie) 1.31.36. BELGRADO, 3 okt. In het zöne- tournooi voor dames, dat te Vrnjacka Banja wordt gespeeld, zijn de afgebro ken partijen voor de vierde en zesde ronde uitgespeeld. De resultaten: Viedre ronde: AsenovaLazarevic 1-0. Mevr. Heemskerk—Tranmer %-<4. Zesde ronde: AKstJovanovic G - 'A Mevr Heemskerk—Ivanova 1-0, Mevr- Vreeken—Piberl 0-1- Na de zesde ronde luidt de stand: 1. Lazaravic 4 pnt en 1 afg. partij 2. Akst 4 pnt. 3. Asenova 3,5 pnt en 1 afg. partij. 4 en 5- Piberl en Ivanova beiden 3,5 pnt. 6/7 en 8- Mevr. Heemskerk, Chaude de Silans en Trenmer allen 3 pnt. en 1 afg- partij. 9. Rinder 3 pnt. 10. Bruce 2 pnt- II. Jovanovic 1.5 Pnt 1 afg. partij. 12- Mevr- Vreeken 1,5 pnt. 13. Nepher 0,5 pnt. geren tot 68,73 meter. Maria Itkina be haalde een dubbele overwinning 100 me ter in 11.6 sec. en de 20Ö meter in 23.8 sec. Tijdens atletiekwedstrijden in Kralstad is Herb Elliot er weer niet in geslaagd het wereldrecord op de 1000 meter, dat met 2.16.7 op naam staat van de Oostduitser Siegfried Va lentin te verbeteren. Hp liet 2.19.1 af drukken. Op 0.3 sec. volgde de Zweed Dan Wearn. In Parijs verbeterde Michel Maquet het Franse record speerwerpen tot 83,02 meter en Guy Husson met 63,93 meter het record kogelslingeren. In Birmingham won Peter Radford ten slotte de 110 en 220 yards in resp. 9.9 en 21.1 sec. AMSTERDAM, 3 okt. Tijdens de regionale atletiekwedstrijden, die zondag op de sintelbaan aan het Olympiaplein werden gehouden, verbeterde Marius Bos (Vlug en Lenig, Den Haag) met een overwinning in 24,. sec. het Neder lands record op de 200 meter horden. Het oude record stond met 24.2 sec. sinds 4 oktober 1959 op naam van Eef Kamerbeek. De 400 meter dames was voor Ina Terlaak van R.K.E.A.V. in 55.9 sec. ter- wjjl zij ook de 100 meter op haar naam bracht in 12.4 voor de Aalsmeerse Van der Zwaard, die er 0,2 sec. langer over deed. Wim Esajas won de 800 meter heren in 1.53.1 en zijn clubgenoot Hof stede het verspringen mek 6.49 meter. Tenslotte won Kranen van V.I.P het polsstokhoogspringen met 3.70 meter. DEN HAAG, 3 okt Gp winl Esajas, de atleet die sliep toen hij tij dens de Olympische spelen moest star ten voor de 800 meter, ls dit weekein de druk uitgeoefend om de rechterlijke procedure, die hq aanhangig heeft ge maakt tegen de heer Glans, voorlopig niet door te zetten. Het Surinaamse Olympische Comité, waarin de heer Glang zitting heeft, verzoeftt Esajas per telegram de procedure aan te hou den, totdat de heer Glans een schrifte lijk rapport over deze kwestie heeft opgesteld. In overleg met zijn advocaat heeft Wim Esajas besloten geen gehoor aan dit verzoek te geven. Hij is er name lijk niet geheel van overtuigd of het desbetreffende telegram inderdaad van het Surinaamse Olympische Comité dus niet van de heer Glans af komstig is en verder heeft hij reeds eerder duidelijk laten uitkomen, dat zijn actie niet is gericht tegen het Suri naamse comité, maar tegen de heer Glans persoonlijk. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 3 okt. Binnenkort zal de Nederlandse Sport Federatie opdracht geven tot het opstellen van een plan voor een medisch sportcen trum. Ondanks de grote bedragen, die met de verwerkelijking van dit plan gemoeid zullen zijn, verwacht men in kringen van de N.S.F., dat binnen re delijke tijd concrete resultaten bereikt worden. Dit heeft de voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie, jhr. mr. A. Feith, meegedeeld op een bijeen komst van medici uit de Nederlandse sportwereld. Hiertoe was het initiatief uitgegaan van de medische commissie ARDMORE (Pennsylvania) 3 okt. Het Amerikaanse amateurgolfteam ze gevierde zaterdag met ruim verschil in het wereldkampioenschap voor lan denteams golf op veroverde met een voorsprong van 42 slagen de Eisenho- wer-cup. De Verenigde Staten, die reeds vanaf de eerste dag de leiding hadden genomen, beëindigd deze vierdaagse wedstrijd over de moeilijke baan van de Merion club met een totaal van 834 slagen over 72 holes. Australië, het land dat in 1958 in Schotland de titel veroverde, eindigde op de tweede plaats met 876 slagen, terwijl de Engels-Ierse combinatie met 881 op de derde plaats beslag legde. Het Nederlandse team, bestaande uit A. F. Knappert, J. Dudok van Heel, R. van Erven Dorens en A. R. Roland Holst, kwamen tot een totaal van 1008 en dat betekende een 26e plaats, 31 lan den hadden voor deze wedstrijd inge schreven. Jack Nicklaus, 30-jarige student aan de universiteit van Ohio, was onge twijfeld de beste speler. Het totaal van 269 verzekerde hem van de eerste plaats in het officieuze individuele klas sement. Giuseppe Merlo is zondag tenniskam pioen herenenkelspel van Italië gewor den. In de finale versloeg hij Sergio Tac- chini met 63, 61, 61. van de N.S.F., die bestaat uit prof. dr. J. Jongbloed, D. A. Heeres, dr. J. W. Hingst, dr. J. de Jong en dr. J. Sikkei. Op deze bijeenkomst bleek men unaniem van oordeel, dat Nederland op de kortst mogelijke t et-mijn over een centraal instituut voor het me disch onderzoek op sportgebied zal moeten beschikken. Eendergelijk in stituut zal zich met problemen van fundamentele aard moeten bezighou den. Ook zal het onderzoeken moe ten doen, die tot persoonlijke trai ningsadviezen voor top-sportlieden leiden. Er werd met nadruk op gewezen, dat uiterste spoed met de realisering van een researchcentrum gemaakt moet worden. Aan de betrekkelijk geringe roi, die de medische wetenschap in Nederland speelt bij de voorbereiding van sportslieden moet namelijk een groot deel van de achterstand van Neder land in de prestatiesport worden toe geschreven. Dat had men vooral op de jongste Olympische Spelen kunnen con stateren. Prof. Jongbloed waarschuwde intus sen voor ai te optimistische verwach tingen. Zelfs als het instituut binnen een jaar zou zijn opgericht, zal men le resultaten van het werk niet meer in een succesvolle deelneming aan de Olympische Spelen van 1964 kunnen terugvinden, zo was zijn mening. In dit verband wees hij erop, dat de samen stelling van een wetenschappelijke staf vcir het instituut wel eens belangrijke problemen zou kunnen opleveren. Daarom werd aangedrongen op een be noeming op korte termijn van een arts, die het terrein van de research op sportgebied kan overzien. Ook werd propagering van de specialisatie tot sportarts onder medische studenten bepleit. KARLSRUHE, 3 okt. De 20-jarige Oostduitse schoonspringster Baerbel Wolf is naar West-Duitsland uitgewe ken. Het Oostduitse meisje, dat na de tweevoudige Olympische kampioene Ingrid Kraemer de tweede plaats be zette bij de nationale kampioenschap pen, zal voortaan uitkomen voor K.S. 99 in Karlsruhe. Spannend was de finish in de strijd om de ,,Benelux-prijs" in de draversinter land NederlandBelgië. Quel Due met de Belg Bals in de sulky gaat voor Querida Wilson met Meynen als eerste over de streep. (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 3 okt. De compe titie in de Ere-klasse is bepaald niet met schokkende gebeurtenissen begon nen. Scylla, kennelijk met de schrik om de narrow-escape van het vorig jaar nog in de bats, startte met een veelbelovend en voor de tegenstander tereurstellend gelijk spel tegen Smash. De Amsterdammers zullen zonder twij fel allerminst tevreden zijn met deze uitslag, vooral ook gezien de hoge ver wachtingen die zij voor dit seizoen koes teren. PSV verzette zich met alle macht tegen Nedlloyd en ging sterk geflat teerd met 64 ten onder. Overigens be wijst dit wel, dat de Eindhovenaren ondanks het verlies van enkele sterke spelers, nog wel wat in hun mars heb ben. Treffers debuteerde lang niet slecht in het tafeltennis-walhalla en heeft te gen Maasstad voorlopig al de halve winst binnen. „Voorlopig", omdat men wegens tijdgebrek bij de stand 54 de strijd moest staken. Elan ging het in de nieuwe omgeving heel wat slechter en ging roemloos ten onder tegen Batswin- gers. AMVJ kon uiteraard wel winnen van zijn eigen reserves: 91. Scylla was zoals gezegd prima op dreef tegen Smash. V.d. Laken was met overwin ningen op Kenter en Habes in stralen de vorm en zag voorts zijn collega's van Zoelen en Verkerk Schoonemeijer verslaan. Aldus moesten de hoofdstede lijken dus zelfs nog het dubbel winnen om de schade tot één verliespunt te beperken.PSV was tegen Nedlloyd be paald ongelukkig. Geen van de drie kon winst tellen tegen Schoofs, maar Racz en zeker Schreurs hadden beter lot verdiend. Racz, de talentvolle Hon gaarse speler, klopte Jan Scheffer; Bie- mans en Schreurs wonnen evenals hij van Pliester, wiens debuut dus nog niet succesvol was. AMVJ 1 - AMVJ 2 was een eenzijdige vertoning, waarin de „thuis-club" met 9—1 zegevierde. Hans Onnes redde tegen Mascini de eer. Ook bij Elan - Batswingers was van strijd nauwelijks sprake. Kesselring klopte Leurs en Knippenberg versloeg Hoef nagel en daarbij bleef het. Meer strijd ten slotte bij Treffers - Maasstad. Van Slooten fungeerde bij de Arnhemmers als steunpilaar, want hij won op fraaie wijze al zijn partijen. Voorts versloeg Heemskerk de Meij en bleef Mom Blumer de baas. Jammer dat de wed strijd bij deze stand gestaakt moest wor den, wat wel zal inhouden dat het tot de tweede helft duurt voor de defini tieve beslissing bekend is. SAPPEMEER, 3 okt. De uitslagen te Sappemeer gehouden draverijen: Reyland Prijs. 2140 m.: 1. Yellow Six (B. Dapper jr.) tijd 3.13.4 km tijd 1.31.2; 2. Yveline; 3. Y Zella. Tot. win f 4,60, pi. f 1,40, f 1,30, f 1,50, gek. f 6,60, cov. f 4,60. Rex Van Eiberhof prijs 1360 m.: 1. Zuidenwind (B. U. de Jong) 2,09.9, 1.34; 2. Zeeadelaar S; 3. Zele Toreador;, tot. win. t 2,10, pl. f 1,40, f 1,50, gek. f 8,-, cov. f 3,10. River Prijs. 1760 m.: le heat: 1. Tra- bant (H. Bruinsma 2.32.1, 1.25.5; 2. Uganda; 3. W. Petrosia van Hiddum, tot. win. f 3,30, pl. f 1,40, f 2,10, f 2,20, gek. f 4,20, f 8,10. 2e en beslissende heat: 1. Trabant 2.35, 1.27.1; 2. Xitty Erebus; 3. Truely Hollandia, tot. win. f 1,50, pl. f 1,10, 1 1,30, gek. f 8,70, cov. f 5,80. Rob Prijs. 2140 m.: 1. Xanthia S (W. C. Strooper) 3.13.6, 1.30.5; 2. Urma Dunst; 3. Y Y V, tot. win. f 2,90, pl. f 1,40, f 2,70, f 3,70, gek. f 4,80, cov. f 5.50. Robert Taylor prijs. 2140 m. 1. Wie- beline Wip (Joh. Oostling) 3.05.2, 1.257; 2. Toomel D; 3. New Spencer, tot win. f 3,60 (stal) f 2,80, f 5,- f 6,60,' gek. f 9,80, cov. f 9,60. Roi d'or prijs. 2940 m.: 1. Skippy M (N. Oosting) 4.19.6, 1.28.3; 2. Tilda O; 3. Roi de Cinq Mille, tot. win. f 16,40, f 3,50, f 1,40, f 1,70, gek. f 10,70, cov. f 5,40,- Tot. omzet f 45.733,-. MUNCHEN, 3 okt. De „Preis der Besten", de hoogst gedoteerde draverij in West-Duitsland, is zondag gewonnen door Hairos II. Met Willem Gcersen op de sulky nestelde de Nederlandse draver zich reeds in de eerste ronde aan het hoofd van het veld en geen van de acht concurrenten kreeg daar na nog een kans de Nederlandse com binatie te verrassen. Ook niet de Itali aan Jariolaine, die in de voorbeschou wingen ais de gevaarlijkste tegenstan der voor „de beste draver ter wereld" gold. Hairos II maakte een kilometertjjd van 1.21.1, de op een na beste tijd, die ooit op de baan van München- Daglfing is gelopen. Hij finishte na 260 meter voor de Duitse paarden Anwalt en Alfa Romeo, terwijl Jario laine op de vierde plaats kwam. Aan prijzengeld was een totaalbedrag van 60.000 mark beschikbaar. ROME, 3 okt. Drie weken na de Olympische Spelen hebben di organisatoren de cijfers van bezoekersaantallen en recettes bekena gemaakt. In totaal zijn 1.449.365 toegangskaarten verkocht voor een gezamenlijke waarde van 2.650 miljard lire, dat is ruim 16 miljoen gulden. De gedetailleerde cijfers zijn: Openingsceremonie Sluitingsceremonie Atletiek Voetbal Zwemmen en waterpolo Paardesport Boksen Basketball Gymnastiek Schermen Wielrennen Worstelen Hockey Roeien Moderne vijfkamp Gewichtheffen Kano Schieten Zeilen 57.382 toeschouwers 170 54.599 448.338 252.073 181.432 84.845 83.519 76.312 41.400 32.655 29.266 26.729 23.604 23.179 10.065 8.008 7.627 3.718 3.233 miljoen lire) 166 miljoen lire) (1.126 miljoen lire) 197 miljoen lire) 321 miljoen lire) 119 miljoen lire) 127 miljoen lire) 113 miljoen lire) 40 miljoen lire) 25,5 miljoen lire) 40.7 miljoen lire) 35.8 miljoen lire) 18,5 miljoen lire) 26 miljoen lire) 4 miljoen lire) 10 miljoen lire) 7 miljoen lire) 4 miljoen lire) 4,5 miljoen lire) (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 2 okt. Beschenen aoor een heerlijke herfstzon heerste op uuindigt weer die sfeer, die alleen bij interland-wedstrijden de liefhebbers van de paardesport van heinde en verre daarheen lokt. Het was dan ook zeer Jjr"k en zelfs enkele autoriteiten gaven blyk van hun belangstelling. De baan was in prima conditie. In volgorde van binnenkomen werden de punten als volgt toegekend: 20-12-7-5-4-3-2-1. Fel is de strijd om de eer van het land ge streden. Na de tweede koers had Neder land een achterstand van 30 pnt. Maar het grote overwicht in het derde en vierde nummer bracht Nederland de uiteindelijke overwinning met 124 pnt. tegen België 89. In de eerste course voor de driejari gen, tellend voor de landen-wedstrijd, nam de Belg Ravioli al direct een flin ke voorsprong. De sterke hengst kon niet meer worden bedreigd. Van de Ne derlanders deed Youthful Nora Spencer het zeer goed, door na strijd met Rtjke- boer en ljsselmonde, die even een lout had, de tweede plaats te bezetten. Ybe van Papenhof en Ijsvogel S. waren resp. vijfde en zesde. Beide andere Bel gen Rebecca en Rock and Roll speel den geen rol. Met 29 tegen 24 pnt. had België dus een kleine voorsprong. Deze werd, tegen de verwachting in, hij de vierjarigen door onze Zuiderburen aan merkelijk vergroot, Quel Due had tot het einde de leiding kunnen behouden, evoigd door Querida Wilson en Quick 'erl. Xuthus Hollandia behaalde op het nippertje de vierde plaats voor Xanthi Con Dios. X Pluto had twee grove fou ten, België leidde dus met 68 pnt. tegen Nederland 38 pnt. Om dit in te halen stond Nederland dus voor een zware taak. Maar het bleek niet onmogelijk. Dat werd bewe zen in de derde course oveb 1600 m, waarin reeds Tliéa Cornelia een fantas tische verrichting van 1.18.1 liet zien. Met Sunny Williams en Vanadis op de tweede en derde plaats werd de stand op 80:80 gelijk gebracht. De beste Belg bleek Nieuwe Quassia, die voor Mary Frisco eindigde. Teleur stellend was Seigneur Bascom, als ver wacht won Théo Messidor met ruime voorsprong de vierde course. Om de plaatsen werd fel gevochten tussen Vrij dag, Sammy Mars en Trudi Trothan, die in deze volgorde de eindstreep ach ter Théo passeerden. De vier Belgen, van wie Milano (vijfde) en Lands (zes de) nog de besten waren, konden tegen de overmacht van de Nederlandse équi pe niet op. Met 124 tegen 89 pnt. werd het dus een Nederlandse zege. De uitslagen: Prijs van Brussel: 3560 m. 11 deelnemers: 1. Ylite Rose (v. d. Togt) 1.27.1; 8.50, 2,-; 2. Ypermoron 2,-1 C 6.60; 3. Prime Rose 1.50; Koppel 11.50. Fatimaprtjs: ren 2100 m. 8 deelne mers: 1. Maugala (v. Dijk) 61 kgr. 2.15.8. 5.90, 1.60; 2. Le Faquin 61 kgr. 2.60, C 10.40; 3. Sir Carston 51 kgr. 1.40 Koppel: 11.30. Prijs van Amsterdam: 2100 m. 8 deel nemers: 1. Walnut Erebus (Hof) 1.22.9; 4.40 1.80; 2. Yberflöte (B.W.); 3. Wal ter Mitty 1.90, C.3.60; 4. Pierrette. Kop pel: 4.50. Nederland-België-prijs: 2000 m. 8 deelnemers: 1. Ravioli (Marteus) 1.21.1 1.10, 1.20; 2. Youthful Nora Spencer 2,-, C 7.-; 3. Rijkeboer 2,-; 4. Ysselmonde. Koppel 2,-. Stand: Nederland: 24 pnt. België: 29 pnt. Beneluxprijs: 2100 m. 8 deelnemers- 1 Quel Due (R. Bals) 1.22.1, 12.30, 2.10- 2. Querida Wilson 1.30, C 3.40; 3. Quick Perl 4.60; 4. Xuthus Hollandia. Koppel 29.80. Stand: Nederland 38 pnt. België- 68 pnt. 5 Prijs van Sterrebeek: 1600 m. 8 deel nemers: 1. Théa Cornelia (ten Hagen) .18.1, 6t-, 1.60; 2. Sunny Williams 2 - C. 6.10; 3. Vanadis 1.30; 4. Nieuwe Quassia. Koppel 13.50. Stand: Neder- land: 80 pnt. België 80 pnt. Prijs van Duindigt: 2600 m. 8 deelne mers. 1. Théo Messidor (Eerenberj?) 1.21,-. 1.20, 110; 2. Vrijdag 1.30. C 2 60 3. Sammy Mars 1.50; 4. Trudi Trothan. Koppel 2.50. Eindstand: Nederland m pnt. België oJ pnt. Grote Prijs Tweejarigen: ren 1700 m: 8 deelnemers: l. Sir Ronald (v. d Kraats) 60 kgr. 1.50.3, 8.60, 1.90; 2. Ex pectation 51 kgr. 1.60, C. 3.70; 3. Sisse Solfero 51 kgr. Koppel 7.40 Prijs van Ostende: 2100 m. 10 deelne- ^enS:o II ^102lle (Vergay) 1.22.8, 3.50, i;40\2-_uPle Scott P. 1.60, C. 4.70- 3 Pretty Boy 1.20. Koppel 7.80. Prijs van Hilversum: 2600 m. 8 deel- (Lange) 1.24.6, 3.40, Koppel, k.90 70, C' 5'50: Upper Ten Toto-omzet ƒ247.850.-.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9