Grote WATEROVERLAST in Zeelanden Tuindorp-Oostzaan Y.N. willen Loemoemba niet uitleveren Politieke hoogspanning in Leopoldstad Velen in de weer in Tuindorp Herinnering aan rampnachten van februari 1953 en 1960 Nrd.-Beveland staat blank Middenstander uit Zeeland hoost voor de negende keer Schepen in moeilijkheden De moord op Hans Hermans Moboetoes ultimatum verworpen Leider Japanse socialisten vermoord Loemoemba op „kroegentocht Verdachte blijft ontkennen Koningin spoort aan tot besef voor veiligheid in verkeer Het weer WAAROM KONDEN DE RIOLEN VAN TUINDORP-OOSTZAAN HET NIET AAN? STORM OP ZEE De ongekend hevige regenval heeft veel wateroverlast veroor zaakt in diverse laag gelegen de len van ons land. Vooral Zeeland en Tuindorp Oostzaan in Amster dam hebben zwaar van het he- meiwater te leiden. Men kan zelfs zeggen dat Noord-Beveland opnieuw een „watersnood" be leefd. Tal van landerijen staan onder water. In sommige polders staat meer water dan in de ramp nacht van 1953. LEOPOLDSTAD, 12 Okt. (AFP, Rtr, UPI) De Congo- crisis, die sinds de machtsover name door kolonel Moboetoe enigszins geluwd scheen en sinds dien' nog slechts scheen veroor zaakt door de ten koste van alles premier willende blijven oe moemba, is sinds gis weer acuut geworden. De po i macht van de Verenigde a in Congo heeft geweigerd te vol doen aan hetultimatum van sterke man" Moboetoe om Loe moemba uit te leveren. De V.N. beroepen zich hierbij op de parle mentaire onschendbaarheid, wel ke Loemoemba ingevolge de Congolese basiswet gewaarborgd is, tenzij het parlement zelf be sluit die onschendbaarheid op te heffen, hetgeen niet gebeurd is. Wel is er een arrestatiebevel tegen Loemoemba uitgevaardigd door de procureur-generaal van de republiek Congo. Met nadruk Verzekeren de V.N. echter nog maals dat ze neutraal willen blijven in de politieke machts strijd in het land. Aan de Kometensingel in Tuindorp Oostzaan berei Me het water in sommige huizen een stand van een halve meter. Daar was nauwelijks tegen te hozen. Uit deze woning is de 70-jarige invalide heer Schaft door sterke agentenhanden geëvacueerd. Nederlandse sleepboten komen te hulp Frans advocaat drie maanden geschorst HILVERSUM-BUSSUM 12 0kt.„Laten we steeds tegen onszelf zeggen: Ken je zelf, ken je auto, kijk uit naar an deren, want ik ben mijn broe ders hoeder." Met deze woor den besloot koningin Juliana vanmorgen de toespraak, welke zij voor radio en televisie hield ter gelegenheid van de bezin ning op de verkeersveiligheid. éeè MORRIS 'èeforeyouêuijf Suède dames- en herenjasjes Vrij koud WOENSDAG 12 OKTOBER 1960 - 84ste JAARGANG No. 30645 Hiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimimiiiii MlfHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllll Nog nooit heeft men op Noord-Beve land in deze tijd van het jaar zoveel wateroverlast gehad. Het water stroomt vanuit de landerijen over de wegen. Tengevolge van de harde stormachtige noordwestenwind kan het overtollige water niet worden geloosd in de Oos- terschelde en in de Zandkreek, die door de stormwind zeer hoog zijn opgestuwd. Vooral het oostelijk deel van het schier eiland heeft zwaar te lijden van het water. Er is in de laatste 36 uur hier niet minder dan 73 mm. regen geval len. Ook op andere plaatsen in Zeeland heeft men met wateroverlast te kam pen. Water in woningen Vele inwoners van het in februari tengevolge van een dijkdoorbraak ge teisterde Tuindorp Oostzaan in Amster dam, zijn de afgelopen nacht wakker geschrokken toen zij bemerkten, dat het water opnieuw hun woningen bin nendrong. Het waren met name de be woners in de lager gelegen gedeelten van het tuindorp, die een herhaling van de ramp in het begin van dit jaar vreesden. Hun panische schrik maakte plaats voor een gelaten toezien, toen de ge alarmeerde politie constateerde, dat het hemelwater ditmaal de oorzaak was. De riolen konden de enorme re genval sinds gisteravond elf uur niet meer verwerken, waarna enkele stra ten en tuintjes in de omgeving van de Kometensingel blank kwamen te staan. Omstreeks twee uur drong het water zelfs vele woningen binnen, waar de bewoners onmiddellijk maatregelen De politieke spanning is als gevolg Van deze beslissing van de V.N. in Leo poldstad weer hoog opgelaaid. Er wer den demonstraties gehouden tegen de V. N. en tegen Ghana, dat Loemoemba •teeds is blijven steunen. De termijn van kolonel Moboetoes ultimatum Sistermiddag vóór drie uur is echter Verlopen, zonder dat zijn militairen slaags raakten met die van de V.N. Moboetoe had in vage bewoordingen kennen gegeven, dat het op vechten Jou uitdraaien, wanneer Loemoemba h'et goedschiks zou worden u'tg.e( veVj inderdaad maakte hij aanstalten tot Versterking van zijn troepen in de buurt v®n de ambtswoning van de Congolese ?°i'ste minister, waar Loemoemba thans huisarrest heeft. Daarop komt de V.N.- bescherming thans neer, want uit de be- T'oordingen van het communiqué, dat he weigering van de V.N. bevat, valt op te maken, dat Loemoemba op straat VG1 gearresteerd zou kunnen worden hoor de mannen van Moboetoe. Loe moemba zal zijn alcoholica dus in het vervolg binnenskamers, en niet in po pulaire café's, tot zich moeten nemen. Waarnemers nemen aan dat het be- suiit van de /.N. het ultimatum af te jvpzen, moeilijkheden kon veroorzaken m Leopoldstr.d, waar de Abako-jeugd- oeweging, welke op de hand van presi dent Kasavoeboe is, tegen de V.N. agi teert omdat zij meent dat de V.N. steun «eeft aan Loemoemba. De verwijzing he V.N. naar de Congolese basis wet, heeft voor de meeste jonge Congo- mzen geen betekenis. Het aantal Con- Koiezen dat een juridische tekst kan be kropen is bijzonder gering. Er zouden ook moeilijkheden kun- lon ontstaan in de provincie Kassai •n rondom Stanleystad, de hoofdstad op bevel van Loemoemba bloedbaden van de oostelijke provincie, waar zouden zijn aangericht. Men verwacht voorts te Leopoldstad nat het V.N.-besluit ook buiten Congo «en politieke weerslag zal hebben. Het rtlav^rtu^ Yf' h,et niat inerijpen door «rüi NV,n Congolese binnenlandse aan- gelegenbeden is thans opnieuw aan de orae gesteld, daar de V.N.-vertec-en- eelen Positieve maatre gelen moest nemen, om het neutrali- zin8is!|ï11handhaven. In politieke k^ïi dnoh sPrake van de niet uitgespro- afr^!lin'. vrom wel bestaande steun, die Loemoemba en ziin federalistische tegenspelers als president Kasavoeboe! de Katangese president Tsjombe, de lei der van de „mjjnstaat" Kalondji en an deren, uit het buitenland genieten. Achter Loemoemba staan de commu nistische staten en Afrikaanse landen zoals Ghana en Guinee. Het Westen ceeft (stilzwijgende) steun aan de fe- Hornlisten. Men acht het te Leopoldstad waarschijnlijk dat de V.N. met het be- S tot voortgezette bescherming van fÜpmba de beschuldigingen der Loemoemba u de Westerse po_ communisten, hebb'n ontzenuwd, litiek ondersteunen, thans Kritiek Doch waarschijnlijk zai_ van het Westen k heeft b)j secre- President Kasavoeo^^...^ van dg 'igering hetgeer om Loemoemna uu k in bin- volgens de president taris-generaaimnun-^Trwei ln V.N. geprotesteerd tegen^ hetgeen nm T.npmoemba uit te i taris-gëneraal Haimnarskjöld V.N. geprotes om Loemoem volgens de pri nenlandse kwesties Raad Bomboko, de voorzittervan ae^eeld van Commissarissen beeft t ds dat 't ultimatum aan de V.N. nog van kracht was. Dat er mets geoeura was op de genoemde termen betekent slechts, dat de „actie is wtgesteia Bomboko beriep zich op het ontslag Loemoemba door Ka,savoe'3°®'_iompn- door Loemoemba niet langer parlem taire onschendbaarheid zou genieten, wij waarschuwde voor de internationale ge volgen van de houding van de V.N., aie zijns inziens zelfs een derde wereldoor log zouden kunnen ontketenen namen om hun gloednieuwe spulletjes in veiligheid te brengen. Een putzuiger van de gemeenterei- niging werd gehaald, doch moest on- verrichterzake terugkeren, omdat de capaciteit van deze duizendliterzui- ger niet opgewassen bleek tegen de hoeveelheid water. Het waterpeil in het getroffen gebied van het tuindorp is sinds februari nog niet normaal geweest. De „Amsterdam", die op de Jijn Hoek van Holland Harwich vaart en gis teravond om twaalf uur had moeten vertrekken, heeft anderhalf uur vertra ging gehad. Door de storm er heer ste windkracht tien in Hoek van Hol land kon het schip met eé-n sleep boot niet in de juiste koers gebracht worden. Met behulp van een ^.weede zeesleepboot, de „Tyne", is het schip om half twee buitengaats gebracht, waarna het zijn reis naar Engeland kon beginnen. Met ingang van acht uur gisteravond zijn alle loodsdiensten gestaakt. Kaaio- Scheveningen heeft een waarschuwing doen uitgaan aan alle schepen, dat er momenteel langs de kust een se.rke noord-wester storm staat waarbij wind snelheden voorkomen van 54 mql per uur. TOKIO, 12 okt._ (A.F.P., U.P.I.) De leider van de socialistische partij in Ja pan Inajiro Asanoema, is door een stu dent doodgestoken toen hij in een park te Tokio een verkiezingsrede hield. Asanoema was de man die de strijd tegen het Japans-Amerikaanse veilig- heidsvedrag aanbond en tegen het be zoek van president Eisenhower aan Ja- pan. Loemoemba, die er alles voor over heeft om maar premier van Congo te blijven, tijdens zijn „elf-kroegentocht" in Leopoldstad. Hij heeft thans huisarrest ornaat de V.N. hem slechts in zijn huis kunnen beschermen tegen het arrestatiebevel van de Congolese justitie. Loemoemba (in wit kostuum) moedigt hier verge zeld van militairen, omstanders aan hem te volgen, omdat hij „de macht over genomen" zou hebben. WARSCHAU, 12 okt. (Reuter) Volgens doorgaans betrouwbare krin gen hebben de Poolse autoriteiten de Albanese regering verzocht, haar am bassadeur in Polen, Musin Kroi, niet naar zijn post te laten terugkeren. Kroi die drie jaar geleden in Warschau werd benoemd, verblijft al minstens twee maanden in zijn land. TUINDORP-OOSTZAAN, 12 oktober Het gevreesde water in het tuin dorp heeft zijn hoogste stand bereikt in de achter de Oostzanerdijk gelegen Kometensingel. Een tiental laaggele gen woningen en winkels, voornamelijk tussen de huisnummers 72 en 152, zijn onder water gelopen. Dit laagste ge deelte van Tuindorp Oostzaan werd in februari jl. ook het zwaarst getrof fen. Toen stond het water tot de dak goten. Nu stond het nergens hoger dan 15 cm. De straten en tuintjes waren tijdens de ergste regenval een egale watervlakte. Via schutsluizen heeft Publieke Wer ken vannacht getracht het bedreigde Stadsgedeelte te ontlasten. De alleen wonende, bijna 70-jarige heer Schaft (Kometensingel 152) werd omstreeks 2 uur door de politie uit zijn slaap ge werkt en geëvacueerd. Het water stond in zijn laaggelegen woning tot kniehoog te. Een motorspuit van de brandweer pompte later de woning leeg. De mees te bewoners van Tuindorp Oostzaan hebben van de wateroverlast weinig ge merkt; ze sliepen reeds toen de zwa re regenval dinsdagavond omstreeks half twaalf begon. Desondanks waren veie mensen de hele nacht in de weer met het graven van geulen en het bou wen van dammetjes voor de deuren van hun woningen en winkels. Zes we ken geleden deden ze hetzelfde toen een wolkbreuk Tuindorp Oostzaan trof. Een uit Zeeland afkomstige midden stander, de heer P. Dingemanse, die in 1953 de Zeeuwse watersnood meemaak te, was vannacht voor den negende maal in zes jaar bezig om met emmers en lepels zün winkel aan de Kometen singel leeg te hozen. Enkele bewoners, die hun huizen nog nauwelijks hebben hersteld van de wa tersnood in -ebruarj jl., vroegen zich klagend af, waarom de gemeente geen kans ziet de riolering te verbeteren. „We doen wat we kunnen, maar net is een moeilijk probleem" zei hoofdingenieur A. C. J. Koot van de afd. rioleringen van Publieke Werken die met zijn medewerkers vannacht de nodige maatregelen nam. Om streeks 5 uur zakte het water aam zienlijk toen het voor een ogenblik even droog was. IJMUIDEN, 12 okt. Het zware stormweer met windkrachten 8 en 9 op de Noordzee, dat tot gevolg had, dat alle loodsdiensten voor de Nederlands# zeegaten en havens moesten worden ge staakt, heeft in de afgelopen nacht het onder Liberiaanse vlag varende en in Cardiff thuishorende vrachtschip „X- mas" in ernstige moeilijkheden ge bracht. Het ruim 4000 ton metende schip dreigde gisteravond op de noord punt van Texel bij Eierland te stran den. De „X-mas" werd toen te hulp ge sneld door de motorreddingboot van Den Helder en de zeesleepboten Dog- gersbank van West-Terschelling en Nes tor uit IJmuiden. Het zag er vannacht naar uit, dat de vrachtboot zichzelf kon redden, maar van morgen vroeg de „X-mas" toch assistentie, jn de Nestor van bureau Wijsmuller boodt hulp aan op basis van Lloyds open form, die werd geaccepteerd. Er moest snel gehandeld worden, aan gezien het vrachtschip op de Haaksgron- den dreigde te stranden. Omstreeks 9 uur slaagde de Nestor er in om tijdens nog voortdurend zwaar weer een ver binding tot stand te brengen. De bedoe ling is om de „X-mas", die van Bremen onderweg was naar Cardiff, eerst die per in zee te slepen en vandaar ter re paratie naar een Nederlandse haven, vermoedelijk IJmuiden. Daar kan de sleep morgenochtend arriveren e.ven- ais de Noorse tanker „Polartank", die door de Nederlandse zeeslepers Simson en Stentor op sleeptouw is genomen. De ze tanker van 12.000 ton Kreeg gister middag op 180 mijl ten noorden van IJmuiden te kampen met machinescha- de. De Stentor en de Simson maakten vast en vorderen momenteel met een vaart van vier mijl per uur in de rich ting van IJmuiden. Het landingsvaartuig van de marine, dat voor Hoek van Holland in moeilijk heden raakte, is te 11.45 uur door de sleepboot Tyne binnen de pieren ge bracht. Door de zware zee werd het vastmaken bemoeilijkt. De tocht naar rustiger water binnen de pieren verliep echter vlot. PARIJS, 12 okt. (U.P.I.) Het Pa- rijse militaire tribunaal heeft gisteren de advocaat Jacques Verges ervan be schuldigd te zijn opgetreden als „pleit bezorger van de Algerijnse rebellen" en hem daarvoor drie maanden verbo den zijn ambt uit te oefenen. EVERTSOORD, 12 okt. Ofschoon de 54-jarige man, die maandagmorgen werd gearresteerd verdacht van de moord op de elfjarige Hans Hermans hardnekkig blijft ontkennen, fiat hü iets met het misdrijf te maken heeft, is er tegen hem veel bezwarend materiaal verzameld. Ondermeer is in de omslag van de broek van verdachte zand ge vonden, dat naar een grondonderzoek heeft uitgewezen afkomstig moet zijn uit de Peel, waar de jongen is ver moord. Voorts bleken er aan de schop, waarmee de jongen werd begraven, zandkorrels te kleven die waarschijn lijk afkomstig zijn uit Tegelen, dat vlak bij Belfeld ligt, de woonplaats van de verdachte. Verder is verdachte in het bezit van een scooter, waarmee hij vaak bezoeken bracht aan een boer in het Sevenumse gehucht Steeg, dat slechts enkele kilometers verwijderd ligt van de plek, waar Hans Hermans werd ge vonden. Gisteravond heeft de districtsrecher che de man in Sevenum geconfronteerd met getuigen, die zondag 11 septem- de dag waarop de moord plaats vond, in de bossen nabij Evertsoord een De koningin sprak als volgt: Alle verkeer neemt toe, alle mid delen van vervoer nemen toe. Het aantal ongelukken wordt voortdu rend groter, en de strjjd daartegen wordt intenser. Wat van dit alles neemt het sterkste toe? Op het ogen blik komen de ongelukken flink op zetten in dit vreselijke gevecht om de weg. In de laatste vijf jaren bij el kaar zijn er door verkeersongeval len uit ons midden door de dood heengegaan meer dan achtduizend personen; dat is een getal, gelijk aan heel de bevolking van Bois- ward. En ernstig gewond werden daarbij ruim honderddertiendui zend mensen; een aantal ongeveer gelijk aan heel de bevolking van Arnhem of Breda. Daarbij is 1960 nog niet inbegrepen, maar dit zal waarschijnlijk een bijzonder zwart jaar blijken te zijn. Om met Vondel te spreken: „Wie zal d'ellende en 't jammer noemen". Want wie zal ooit beschrijven wat er op de weg gebeurd is wat er omgegaan is in alle mensen die bij een ongeluk betrokken zijn geweest, en in het bijzonder in hen, die het ons niet meer navertellen? Sommi gen zijn bij verrassing door de dood overvallen, anderen hebben zichzelf niet geteld en hun leven gegeven om een mens te redden. Wij demten aan het ontzaglijke leed, dat in zoveel levens ontstond. Ook denken we aan het afschuwelij ke zelfverwijt, waarmee sommigen moeten verder leven, omdat ze het instrument zijn geworden om het le ven van een ander te beëindigen of te ruïneren. Ja, wij zijn op de wereld om ei kaar bij te staan en wij willen ons ook graag verantwoordelijke we zens voelen. Dan moeten wij toch niet vergeten wat de prijs kan zijn voor het zich laten verleiden tot on sportieve dingen, zoals bijvoorbeeld een weliswaar heerlijk gevoel van snelheid te hebben maar daar waar dat niet verantwoord is of een record te halen op de weg wat toch nooit zuiver is omdat de weg geen circuit is of te grote haast hebben wie gauw wil aanko men kan trachten wat eerder op pad te gaan of ook een eigenwijs niet meespelen met de algemene spelre gels van het verkeer. Bovendien is het altijd onverstandig, zichzelf te overschatten of zijn auto of motor of bromfiets; of om zo maar aan te nemen, dat alle anderen goed rijden en wel verstandig en voorzichtig zijn. Het is wgenlijk alleen maar spor tief, om onderweg steeds de ande ren te respecteren, ook in hun tekort komingen, en om zich geheel op het verkeer te concentreren, en om ook niet op weg te gaan, tenzij men voelt dat men dat kan doen. Het is ook dom, alleen op zijn rechten te staan. De weggebruiker heeft zeer zeker zijn rechten en ;ijn plichten, maar hjj komt slecht te recht, als hij alleen aan zijn eigen recht denkt: zijn plichten zijn im mers hetzelfde als de rechten van de anderen. Het is altijd in het leven het beste om de wijste partij te zijn, speciaal waar er risico in het spel is. Want, wat moet men in de eerste plaats handhaven: zijn recht, of zijn leven, plus dat van anderen? Als men de wijste partij en dus eigen recht niet boven alles heeft gekozen, dan blijft men van schuld gevoel gevrijwaard, en kan men bo vendien nog vaak de fouten van an dere opvangen. Dat geeft een beter soort voldoening dan een onzuiver wegrecord. De grote weg lijkt bij uitstek de plaats, waar men sportief zou moe ten zijn. Rijden met auto, motor of bromfiets is immers een heerlijke sport met zijn eigen moeilijkhe den, die opgelost moeten, en met zijn eigen eer, die er mee behaald kan worden. Waarom dan is men op de weg zo vaak niet sportief? Als men asm de aantallen ver keersongelukken afleest, hoe er in een land gereden wordt, dan spijt het mij ontzaglijk te zien, dat Ne derland niet tot de kogroep der bes ten behoort en zelfs nog wel een eind daarachter aan komt. Als Tie ieschaving van een land ergens uit zou kunnen blijken, dan zou het toch wel zijn uit het gedrag op de weg. Hier au blijkt keihard een gebrek aan besef bjj ons, dat we het hier voor elkaar een veilig land moeten maken om in te wonen. man zouden hebben gezien, die aan het signalement van verdachte beantwoord de. Met zekerheid konden de getuigen niet verklaren, dat hij de bewuste per soon was. De districtsrecherche heeft hem ook naar de plaatsen geleid, waar de jongen begraven werd gevonden. Hij onderging die tocht zonder enige uiterlijke emotie. Gedurende de twee uur, dat hij in Sevenum aan de tand werd gevoeld, sprak hij geen woord. Nauwelijks vierentwintig uur nadat de twee soldaten van het Tweede De pot Infanterie in Venlo de jongen, be graven in een aspergeveld, vonden, heeft de districtsrecherche de man reeds aan de tand gevoeld. Men koes terde onmiddellijk verdenking jegens hem, omdat hij niet alleen in grote mate beantwoordde aan het signale ment, dat verscheidene burgers in Se venum verstrekten over een onbeken de, die zich zondagmiddag in de omge ving van Evertsoord op nogal ver dachte wijze had opgehouden, maar ook omdat hij al vaker met politie en justi tie hier en in de Verenigde Staten in aanraking was geweest. Het is gebleken dat de gearresteerde geruime tijd in de gevangenis heeft ge zeten. In het begin van de oorlog zijn in de omgeving van Oisterwijk twee meisjes vermoord. De aangehoudene werd beschuldigd van één van deze moorden, eerst veroordeeld door de rechtbank in Breda, later door het hof te 's-Hertogenbosch. Na cassatie werd zijn zaak nogmaals naar het hof verwe zen, dat hem wederom veroordeelde. Tot in laatste instantie heeft hij echter ont kend iets met de moord te Oisterwijk te maken te hebben gehad. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM IEL. 223596 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Meest matige wind tussen noordwest en west, maar aan de kust aanvankelijk nog krachtige tot harde noordwestelijke wind. Vrii koud. Zon; 7.01-17.51. Maan: 14.44. Station Weer Den Helder Vpenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eiridhoven Zd.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Nice Berlijn Zürich gisteren regenbui 13 regenbui 13 regenbui 12 regenbui 13 regen 13 zw. bew. 13 regen 12 regen 11 mist 13 regen 6 zw. bew. 12 onbew. 12 regenbui 13 zw. bew. 9 half bew. 13 half bew. 19 zw. bew. 15 regenbui 11 max. min. neersl. temp. temp. afgel. 24 uur ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM M B M BMfc, M ES MS JWh R 19 9P° R R A H RS*HI hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. - Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 U §f M ff™ II 1 M Si S3 H A A Rw H B RiwS "1 1 HR I lliRI IH Ri 1 De administratie behoudt zich het recht voor Abonnementen 20800 Postgiro 143480 HkH B H ffl» H Ui B— EW V&. R Uk R R R ffl 1 mar fflffi. M advertentiën eventueel zonder opgave van r~ NltUWt HAAnLtnlolnt LUUnANI Mr. W. A. M. van der Kallen. yOQr klachten over de bezorging na 5.30 uur Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severtn. avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1