Moreel ruggesteuntje voor de favoriet Koeperman SAINT FORT: EEN NATUURTALENT ik Euwe slachtoffer van Indiër Aaron AMSTLEVEN levensverzekering SÉ Gaat SCOTLAND YARD „graven" in voetbaljioe] Sterk volleybal van het Amsterdamse Boemerang D.E.S. steunt op routine WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN Tal terug naar huis om zijn pas geboren stamhouder te bewonderen Knappe zege van Operatie: 18-19 Engelse bond draagt corruptie schandaal over aan rechtbank Biljarttoernooi in Nijmegen Jongen gedood bij interland-chaos SCHAAK-OLYMPIADE GEOPEND Hoofdklasse handbal V.V.V.: predicant r.k. Mary Bignal beëindigt haar sportcarrière Tijdens Korea-lsraël POUL debutant in basketballteam IAN BLACK van het water naar de lucht LOONDERVING tot 37 mille opgevoerd VcJloH>\0 Ontslag voor 3000 arbeiders bij Renault DINSDAG 18 OKTOBER 1960 PAGINA 9 MOOIE, VERZORGDE HANDEN. HANOCREME Bereid mei het kost bare Nertsal, uit de onderhuidse weefsel- laag van de nertz. ie al genoeS - V AMSTLEVEN Ook transferperikelen Om titel in ereklasse 47/1 Voor de handel andré kerstens1 n.v. - tilburg Wedstrijd tegen de Denen Britse zwemcrack wil in 1962 terugkomen Pietrangeli's amateurisme Geen F.D.'s in Tokio's olympische wedstrijd? ROYALE TUBE v-xv-W'x '/"Ti (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 18 okt. Met de wtrede van de dove Haïtiaan Saint F°rt heeft het toernooi om het we reldkampioenschap dammen aan toaarde gewonnen. Niet alleen, omdat nu een nieuw damland is vertegen woordigd, maar ook omdat met Saint fort een nieuw natuurtalent aan de kemphanen is toegevoegd, Want, hij niaakt de indruk heel goed te kunnen dammen. Om als „broekje" in de internationale damwereld bij wijze van spreken vanuit het vliegtuig ach ter het bord te gaan zitten met Dukél als tegenstander en deze te weer staan, is bepaald een opmerkelijke Prestatie. Er viel trouwens meer op- Werkelijks te beleven in de maandag avond in Rotterdam gespeelde derde fonde. Koeperman bijvoorbeeld won 'n grootse stijl van de Senegalees Saba Sy, hetgeen toch wel pleit voor de kracht van de huidige titelhouder. Koeperman heeft daardoor zijn posi tie aanzienlijk versterkt. Met drie Winstpartijen heeft hij reeds twee Vaatchpunten meer dan Bom, Dukel en zijn landgenoot Tsjecholev. Een uiteraard bij een reeks van zesen twintig wedstrijden geen veilige voor sprong, maar wel een moreel niet te verwaarlozen ruggesteuntje. Als de aantrekkelijkste partijen van v® derde ronde golden de duels Koe- P®rman-Baba Sy. Deslauriers-Tsjecho- Jev en vanwege' de nieuwsgierigheid °ok het treffen Saint Fort-Dukel. De *eer vele toeschouwers in het industrie gebouw hebben kunnen genieten van uit wekend spel. Reeds direct vestgde Koe- J'erman de aandacht op zich door met 5-30 te openen, een zet die vrijwel Yan het meesterrepertoire is verdwe nen. Baba Sy accepteerde de uitdaging voor de rand te bezetten. Al gauw wer den Koepermans intenties duidelijk: hi) «pos de aanval (bezetting van ruit 24). jpaarop volgde een boeiend flankspel, Jat later, merkwaardig genoeg, na een jOrgroepering, een klassiek, zelfs Wol- Jpuby-achtig tintje kreeg. Koeperman pleek de positie beter te hebben ge- 'axeerd dan de Senegalees, wiens po- Stegen om nog tot een puntenverde- uhg te komen schipbreuk leden. Even boeiend was de onregelmatige Partij Deslauriers-Tsjecholev. Reeds direct liet de jonge Rus zijn_ voor keur voor flankspel blijken. Deslau- (Advertentie) Mooie, wérkelijk verzorg de honden, ondanks of- was en ander huishoude lijk werk, dank zij ru ^ni KOEPERMAN twee punten voor riers accepteerde zelfs een theore tisch nadeel en later een randschijf om de stelling maar mgewikkeld te houden en als gevolg van de vinding rijkheid van de Canadees kon Tsje cholev geen doorslaande aanval op bouwen Hij moest zelfs bp gebrek aan tempi enkele steunpunten opof feren Toen Deslauriers op het punt stond door te breken naar dam, werd op voorstel van de Rus de vrede ge tekend. Ondertussen had Saint Fort, met wie men slechts „schriftelijk kan converse ren", alle mogelijkheden uitgebuit 0111 geen beslissend nadeel te krijgen tegen de zwoegende Dukel, die enkele keren van spelsysteem veranderde om vat op de stelling van zijn tegenstander te kunnen houden. Ten koste van een schijf brak Saint Fort door en toen Du kel bemerkte, dat zijn tegenstander ook nog een vangstelling ter beschikking had, zag hij van verdere winstpogingen af. Bom en Verse vochten een moeilijk duel uit dat in zuiver positionele ba nen werd gehouden. Bom wilde winnen om de aansluiting met Koeperman niet te missen, terwijl Verse zich datzeh^e uit prestige-overwegingen had voorge nomen. In het middenspel stond Bom, die een gambiet taktisch speelde, zon der twijfel iets beter, maar de verde diging van de Franse kampioen bleek voldoende hecht om Boms aanval af te slaan. Dionis' manoeuvres waren niet zui verder dan die van Sen A Kaw, die echter door tempogebrek verloor. Gor don won door een grove blunder van Verpoest, terwijl De Descallar ook al op eenvoudige wijze tegen Agliardi in het voordeel kwam. Uitslagen en stand De uitslagen van de derde ronde lui den® Dionif (Fr)-Sen a Kaw (Sur.) 2_0; Deslauriers (Can)-Tsjecholev (Ruél) 1—1: Saint Fort (Haiti)-Dukel (Ned) 11; Verpoest (Belg)-Gordijn (Ned) 02; Bom (Ned)-Verse^ (Fr.) 1Koeperman (Rusl)-Baba Sy 'Se negal) 2—0: De Descallar (Marokko)- Agliardi (Monaco) 20. De stand luidt nu: 1. Koeperman 6 punten; 2, 3 en 4 Bom, Tsjecholev en Dukel, allen 4 punten; 5. Gordpn, 3 pun ten (uit 2 partijen); 6, 7 en 8 D10111 s, Deslauriers en Baba Sy, allen 3 pun ten; 9, 10 en 11 Verpoest, De Descal lar en Sen a Kaw. allen 2 punten, 12. Saint Fort 1 punt (uit 1 Par/J Verse, 1 punt (uit 2 partijen14. Ag liardi, 0 punten. Advertentie) J-. 9*wk*t van N.V. PHIUPS-DUPHAR [.I'.II'/Kiis oktober De Schaak- Olympiade, jie gisteren met een zwa re gongslag in het overdekte stadion „Ringmessehaus" is geopend, heeft meteen een sensatie van betekenis ge bracht. Grote opwinding veroorzaakte ae overwinning van de nagenoeg onbe- 'ndi<;r Aaron. Het onprettige °rj\ Nederland was daarbij, dat de „1 ees'er Euwe het slachtoffer werd r>»=„ aanvalsdrift van de Indiër. kl.n.n !!„.l'','ïsle Ar in het Nederlandse s ,-i. overwinning op In- die <2H—li/,) uchte teleurstelling. Tot de opmerkelijke zaken van de openings dag behoorden ook de nederlaag van Denemarken tegen Tunesië en de triomf van de jonge Amerikaan Bobby Fisher in dé wedstrijd Ver. Staten-Roemenië. Hier gold de verbazing niet zozeer de triomf van het erkende schaaktalent Fisher als wel het feit, dat hij zich binnen het uur van de overwinning ver- zékerde Fishers slachtoffer was zo „eiendeliik" geweest reeds iii de ope- "w een enorme blunder te maken. "'Het is intussen definitief, dat de Rus- Léf zonder 'iun wereldkampioen sen het 2 Ta' is weliswaar de Tal n,oet<n (t auto-ongeluk, hem gevolgen van naar Leipzig, goed- overkomen op hi: bleek moeilijk deels te boven, maar nu UnaKeiule bestend tegen e® weekeinde is na- heimwee* uit wc u yan ver- waarts te keren. Nederland speelde in zijn steikste op stelling tegen de ploeg van Indie en het geen gemakkelijke partijen voor Nederlandse ploeg zouden worden, bleek al spoedig. Na de opening toon den de spelers uit Indië al direct hun kracht. Euwe-Aaron was een dame-Indische partij, waarbij de Indiër spoedig een pion offerde om de aanval te verkrij gen. Met een pionnenspel op de ko- ningsvieugel wist hij Euwe volledig in het defensief te dringen. Toen Euwe even verslapte, konden ondanks kramp achtig verdedigen twee witte vrijpion- aen doordringen tot de zevende lijn. uiteindelijk moest dr. Euwe een toren n=fr0i5! °VÏ direct verlies te voorkomen. echter niet voldoende en der er capituleerde de Nederlan- «tiitUr«£ar,H! v.an Donner, die de witte tegen Sapre, was een Ipn an f1, P? hi®r viel te Senie- r®®.1?.. fris en onbevangen spel van de Indiër. Donner kwam od een maaredofw0I?ent fts, minder te staan. qénre rirn ISn®lechte atruil verloor P« zijn stellingsvoordeel Donner profiteerde uitstekend van deze kans en kwam geleidelijk aan beter te staan Een sterke vrij-pion op de a-lijn en nog één op de d-ljjn deden hem laarn! vrij snel zegevieren. Bouwmeester stond geruime tijd veel beter. Hu kwam na een Caro-Cann een „gezonde pion voor, maar tegen het einde moest hu nog even secuur spelen om verlies te ontgaan. Na de dame- rui! bleef een eindspel van koning met twee pionnen voor Bouwmeester "tegen Wahi koning en een pion over. De "In dische speler verdedigde zich uitste kend en ondanks vele pogingen moest Bouwmeester uiteindelijk met remise genoegen nemen. Tegen Prins verdedigde Seth zich Si- oiliaans De Indiër overzag in een iets mindere stelling, dat de Nederlander zijn toren kon geven voor twee lichte stukken. Toen dit eenmaal was ge beurd. waren er voor Prins verder vrij wel ggen moeilijkheden meer. De eerste resultaten De uitslagen van de wedstrijden van de eerste ronde waren: Groep I.: Joegoslavië-Bulgarijë IX— 1(voorl.); Indonesië-Israël 21 (voorl.); Frankrijk-Noorwegen 0—4; Malta-Oost Duitsland 1—2 (voorl.); Al- banië-Finland 12 (voorl.). Groep II.: Indië-Nederland lVi—2'A, (Aaron-Euwe 1—0, Sapre-Donner 0—1, Wahi-Bouwmeester V2Seth-Prins 01); Rusland-Monaco 4^-0; Philippij- nen-Portugal 01 (voorl.); Oostenrijk- Polen V/21V, (voorl.); Italië-Argen- tinië 04. Groep III.: Tunesië-Denemarken 3—0 (voorl.); Griekenland-IJsland 1—3; Mon- golië-Tsjecho Slowakije 1—2 (voorl.); Zweden-Engeland (voorl.); Boli- via-Hongarije 02 (voorl.). Groep IV.: West Duitsland-Chili 3—1; Roemenië-Ver. Staten 12 (voorl.); Equador-Spanje 03 (voorl.); Cuba-Li- banon 4—0; Ierland-België 1—2 (voorl.). Nee, geen cineast. Wel een man. die zich financieel iets kan veroorloven. Dat zit zo: Hij was in zijn jonge jaren een kei op sportgebied. En een die zich hield aan de spelregels. Ook aan die van het leven. Juist daarom had hij zich de voordelen van een vroege levensverzekering laten voorrekenen. "Doe het nu" zei zijn assurantieman. „Akkoord" was zijn antwoord. Dertig jaar later heeft dat "Akkoord" hem een mooi bedrag opgeleverd. AMSTLEVEN betaalde het hem uit. lang vóór hij" nog aan zijn pensioen toe was "Wat? Dure hobby, dat filmen? Ach... ja, maar ik heb gelukkig ook wat armslag.' Sluit daarom bij Uw eigen assurantie-relatie zo'n aantrekkelijke AMSTLEVEN-verzekering. Maar doe dat vroeg. Dan is het risico gedekt en U kunt met Uw hele gezin plezier hebben van de uitkering, wanneer Uw grijze haren nog te teilen zijn. Jan Cottaar heeft ovar da Olympische Spelen 1960 een boekje voor ons semengestsld, mot goods foto's en typisch* anecdotes. Stuur een briefkeart met 24 cent extra aan postzegels, voor administratiekosten, aan AMSTLEVEN. Postbus 1072. Amsterdam. Dan zanden wij u daze fraaie harinnerings-pockat franco too. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 16 okt. Hoewel Zeeburg in de hoofdklasse dames van de handbalcompetitie niet in het veld kwam, was het toch een goede dag voor de lijstaanvoerder. De naaste con currenten Athene en WLC kwamen na melijk niet verder dan een puntenver deling, terwijl UD1 afrekende met PSV Bij de heren bleef PSV ongeslagen met maximale winst en Operatie '55 dat rich zeer goed in het. nieuwe milieu 'aanpast handhaafde zijn tweede vlaats door een zwaarbevochten zege over Niloc, dat dus op een volgende ge legenheid zal moeten wachten om zijn oositie in de bovenste regionen te ver beteren. Hygiëa heeft zich eindelijk weer eens twee punten toegeëigend, maar zij die de ontmoeting tegen hekkensluiter Niloc zagen zullen toch volmondig moeten beamen, dat de zege (1-31 weinig over- tuigend was. Athene en WLC streden tegen elkaar met als inzet de tweede nlaats. Na een ruststand van 1-1 ein digde men met een score van 3.3. in de eerste helft koesterde PSV terecht illusies op een overwinning (3-2). maar in de tweede helft keerde bet op be zoek zijnde UDI de rollen om: 4-5. De stand: Zeeburg WLC Athene UDT Hysiëa Hellas PSV Niloc Op eigen veld heeft PSV de aller grootste moeite gehad zich op kop te handhaven via een zege over het als laatste geklasseerde Olympia, dat voor al vóór rust zó goed voor de dag kwam dat een stand van 4-6 in zijn voordeel werd bereikt. Na de hervatting bundel den de Eindhovenaren alle krachten te zamen, wat op het nippertje succes op leverde: 11-10. Ook de ontmoeting tus sen Niloc en Operatie '55 was spannend en leverde veel doelpunten op De Hagenaars trokken met 18-19 aari het langste eind. Tenslotte zegevierde Aai» meer over DES: 9-6. Aals" PSV Operatie Niloc DES Aalsmeer Blauw Wit Hellas Olympia Waarschijnlijk zal op 14 of 15 cember in Madrid de voetbaiwedctriui Real Madrid-rest van Europa ertSr meerd uit spelers van olubs, die aan het toernooi om de Europese voetbal beker hebben deelgenomen gesDeeld worden. Een driemanschap bestaande uit Gustav Sebes (Hongarije) Matt Busby (Engeland) en GabrielHannt (Frankrijk), zal het Europese elftal samenstellen. (Van onze sportcorrespondent) VENLO, 18 okt. Tijdens de alge mene ledenvergadering van de Venlo- se semi-profclub V.V.V. is gisteravond met 23 tegen 1 een voorstel aanvaard om de club het predikaat „r.k." toe te kennen. Als geestelijk adviseur zal op treden pastoor-deken M. Strijkers van Venlo. LONDEN, 18 okt. Top-functionarls- sen van de Engelse voetbalbond hebben besloten al het bewijsmateriaal dat betrekking heeft op gevaUen van omkoping en corruptie, aan de reent- bank ter nand te stellen. Deze beslis sing is genomen in een vergadering van een comité, bestanade uit functio narissen van de voetbalbond en van de league. De beslissing van dit comité betekent, dat, indien de rechtbank meent genoeg bewijsmateriaal te nep- ben, de detectives van Scotland Yard zullen worden ingeschakeld. Men is tot dit voor het Engelse voet bal unieke besluit, de openbaie 1 ech ter in te schakelen, gekomen omdat ..et instellen van een onderzoek volgens de gebruikelijke weg te lang zou duren. Dit wil echter niet zeggen, dat de bono ook niet zelf overgaat tot het nemen van mogelijke strafmaatregelen. De secretaris van de league. Alan Hardaker deponeerde op de vergade ring een omvangrijk dossier, dat de league heeft samengesteld over de be schuldigingen en de beweerde „beken tenissen" door spelers in de vórige week gedaan. Engeland kent ook nog andere voet balperikelen, waarover de massa zich enigszins iwindt. Zo heeft de bin- nenspeler van Arsenal Jimmy Bloomfield de vorige week in een Brit se krant lat^° hi.i niet meer voor Arsenal wilde spelen. Prompt werd hij door zijn club od de transferlijst geplaatst. Bloomfield had zich boos gemaakt, omdat hii aan NewcasÜe m ruil was aange boden voor George Eastham, de be faamde international, die Zjjn Cq0_ tract niet verlengde, omdat hij ai- leen in een Londense club wil spelen. Bloomfield die al jaren het „ht senwerk" in de aanval van Arsenal verzorgt, behoeft met bang te zijn dat hij zonder werk komt. Vele clubs wil len graag van zijn diensten gebruik ma ken, met name Blackpool en Aston Vil la. Het kon vel eens Aston Villa wor den. daar deze club geleid wordt door de vroegere aanvoerder van Arsenal Joe Mercer. in Newcastle is do affaire Eastham in een nieuv. stadium gekomen East- ham heeft zijn advocaten aan het werk gezet en de club heeft zich nu gedwon gen gezien hem „te koop" aan te bie- den. Het beste aanbod is tot dusverre ontvangen van Arsenal. Arsenal zou bereid zijn 50.000 pond te betalen. Ful- ham heeft ook belangstelling, maar kan niet zo diep in de zak tasten. De kansen van Fulham hangen af van rechtsbui ten John Key. Ais die bereid zou bli. ken naar Newcastle te gaan en Ful ham doet er dan nog eens 25.000 pond bij, komt Eastham bij Fulham terecht. AMSTERDAM, 18 okt. Van 10 tot en met 13 november a.s. wordt in ho tel Keizer Karei te Nijmegen het kam pioenschap van Nederland ereklasse 47/1 gespeeld. De deelnemers zijn: Ja cobs (Amsterdam), De Kleine (Kam pen), Ligthart (Alkmaar), Mol (Am sterdam), Van Nijnatten (Steenbergen), Scholte (Eindhoven), Vultink (Aalten) en Wijnen (Nijmegen). LONDEN, 18 okt. De Engelse athlete Mary Bignal heeft gisteren op een persconferentie te Kopenhagen mee gedeeld, dat zij zich uit de sport zal terugtrekken. Zij verklaarde tot dit besluit te zijn gekomen door de grote publiciteit die zij de laatste tijd heeft gekregen. „Ik wil dat mijn privé leven ook werkelijk pri vé is", zei de 20-jarige athlete die vorig jaar werd uitgeroepen tot sportsvrouw van het jaar. Haar besluit is een slag voor de En gelse sportwereld, waar men nog vele verwachtingen koesterde over haar prestaties bij het verspringen en de hor deloop. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 17 okt. Zaterdag is de westelijke hoofdklasse van de volleybalcompetitie van start gegaan. Bü de heren stonden slechts twee wed strijden op het programma: Valboval- Des en SOS-Concordia. Hoewel het dit jaar gepromoveerde Valhoval een dui delijke nederlaag (13) incasseerde, was het debuut van de Goudenaren stellig niet onbevredigend te noemen. ZR waren zelfs in staat om in de tweede set aan de positieve kant van de score te eindigen: 158. Ook in de daarop volgende set stonden de kansen van Valboval niet ongunstig. Op het be slissende moment was de iets grotere routine van DES doorslaggevend. In de vierde en beslissende set kon Valboval xi.h moeilijk losmaken van de teleurstelling die men in de vooraf gaande set te verwerken had gekregen, wat door de score zeer nadrukkelijk werd vastgelegd: 215. Bij DES was international Rinus Tuinman, die an het opgeheven RVC is overgekomen (Advertentie) SEOEL, 18 okt. Een Koreaan jongen is onder de voet gelopen en ge bood tijdens een enorme chaos, die in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel ontstond toen een mensenmassa de toe gang tot het voetbalstadion forceerde, waar de wedstrijd KoreaIsraël werd gespeeld. Enkele honderden voetbalfans moes ten wegens de grote belangstelling wor den teleurgesteld. Dat nam de massa niet. Politiemannen, die de opdringende menigte trachtten tegen te houden, wer den met stenen bekogeld en even later bezweek een houten schutting onder de aruk. Een tiental deelnemers aan de bestorming moest met gebroken lede maten naar het ziekenhuis worden ver voerd. (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 18 okt. Het Neder lands basketballteam, dat op maandag avond 31 oktober om half tien in het Haarlemse Krelagehuis het Deense na tionale team zal ontmoeten, telt slechts één debutant, namelijk Rob Poul van het Haagse Argus. Het team zal verder bestaan uit Si- beyn (U.S.), aanvoerder, H. Braun (Blue Stars), M. Sleeswijk (Wolves), R. Sterker (Landiust). S. Schagen (U.S T. Boot (Wolv&s). J. Driehuis (Blue Stars), H. Perrier (Blue Stars) en J. Bruin (Punch). Uit de volgende spelers zullen nog twee spelers worder. geselecteerd: Pelk (U.S.), G. van der Berg (Wolves), Wes terhof (Landiust). Rinus de Jong van het Rotterdamse Arrows is wegens herhalingsoefeningen niet beschikbaar en Lagerwey (Flamin go's) en Melis (Argus) zijn om studiere denen verhinderd. Het vorig jaar versloeg het Neder landse team de Deense formatie in Ko penhagen met 79-54. NEWPORT, 18 okt. De Schot Ian Black, drievoudig Europees zwem- kampioen, heeft besloten gedurende één jaar het zwemmen op te geven en zich in plaats daarvan op het vliegen te concentreren. Black is verleden week aan de universiteit van Aberdeen een kunststudie begonnen. Die cursus duurt drie jaar en hij hoopt in die tijd ook zijn vliegbrevet te halen. In 1962 wil hij in de zwemwereid „terugkomen". Ook de bekende Engelse zwemmer Graham Symonds heeft besloten het komend seizoen niet in internationale wedstrijden uit te komen. ROME, 18 okt. Is het wel zo Vreemd, dat de Italiaanse Davis Cup speler Nicola Pietrangeli het aanbod van Jack Kramer om tegen een aan trekkelijk bedrag aan harde dollars tot het professional-circus van de Ameri kaanse tennispromotor toe te treden, heeft afgeslagen? Het Italiaanse „ama teurisme" blijkt namelijk zeer aantrek kelijke kanten te hebben, als het gaat om vergoedingen voor „loonderving Pietrangeli heeft al enkele jaren een door de Italiaanse tennisbond en het Ita liaans Olympisch Comité uit te betalen vergoeding van twee miljoe-n lire. dus ongeveer 13.000 gulden, ontvangen. Om Pietrangeli voor het nationale tennis te behouden, hebben beide instanties on langs besloten het bedrag te verhogen tot 37.000 gulden per jaar. Daarbij komen dan nog de kostenvergoedingen van de toernooi-organisaties en die zijn, zoals men weet, ook niet mis. Met twintig gewonnen wedstrijden, één gelijk -pel en één nederlaag is „Valkeakosken Haka" Fins voetbal kampioen geworden. Het heeft een voorsprong van dertien punten op dé naaste concurrent. Het toernooi om het Europees schaakkampioenschap voor landen teams zal het volgend jaar van 18 juni tot 3 juli in de Westduitse plaats Min den worden gehouden. een duidelijke aanwinst. SOS. groten deels steunend op de voortreffelijke kwa liteiten van de gebroeders Van Wijnen was te sterk voor het Rotterdamse Jon- cordia dat niet een set in zijn voordeel kon afsluiten: 15—12, 159, 1511. Vooral Hans van Wijnen bewees dat zijn uitstekende vorm van de vorige week toen hij meehielp België te ver slaan niet op een toevalligheid berust te. Bij de dames had vooral het Amster damse Boemerang een imponerende start. Deze ploeg heeft twee zeer be langrijke versterkingen gekregen. Van TOG (Hoorn) kwam Corrie v. d. Horst- v. Dalen over en Jenny Turkstra ruil de Smash (Castricum) voor Boeme rang. Deze beide speelsters, die tot de centrale training behoren vormden een grote aanwinst voor de Amsterdamse ploeg waar het Utrechtse SW het slachtoffer van werd: 015, 315, 315. Reva debuteerde uitstekend. Het Am sterdams team versloeg in Dordrecht St Paul met 13 (4—15. 155, 1115, 1115). Landskampioen RVC had een fellere eindsprint dan stadgenoot DES waardoor in de slotfase een 21 ach terstand nog in 32 winst kon worden omgezet: 1215, 1614, 1315. 154, 155. Celebes dat na het vorig lar Nel Smit-Barzilay te hebben verloren dit jaar nog meer speelsters zag ver trekken incasseerde op eigen terrein een nederlaag tegen ZVC: 915, 1315, 15—18, 1115. Die Raekse veroverde in Veenendaal tegen de club van die naam twee winstpunteh op de volgende ma nier: 6—15, 15—9, 10—15 en nogmaals 10—15. De resultaten van de westelijke over gangsklasse warenWest I: VCK-Mo- lenwiek 3—1, De Blinkert-Madjoe 2—2, Flevo-HBC 03, SES-Kennemerland 3—1, VGW-JHOC 3—1, Octopus-M.HBS 1—3, De Smash-TOG 0—3. Heren: Mad- ioe-Rapide 3—0, HVC-Molenwiek 2—2, Die Raekse-HCSC 3.1, SES-VCY 3—-0, Sportief-Czaar Peter 13t Octopus-SPE 3—0, De Smash-TOG 3—1. West II, da mes: Giraffes-Olympia Soest 3—2 Sportcentrum-AMJV 13, Olympia Zeist-CIOS 3—1. Athlon-Armada 2—3, Unitas-SOS II 0—3, Valboval-Spirit 1—3. Heren: Huizen-SVV 2-3; Olympia Soest-CIOS 1—3, 't Zand-WA 2—3, SOS li-Spirit 3—1, Polonia-Armada 3—1. Cito-SMH 3—1. West III: Dames: Blok- keer-OVC 2—3, Kangeroe-Prof. Wijck 3—1 PVC-MVC 03. Heren: Punch- Celébes 3—1, Porf. Wijck-Concordia II 3—0 HVC-Kangeroes 3—1, Orawi-WS 3—1, DES H-Libanon II 3—0. (Advertentie) IMP. OUD - HAARLEM LONDEN, 18 okt. Het bestuur van de Japanse zeilbond heeft aan de inter nationale zeilfederatie voorgesteld de olympische zeilwedstrijden te Tokio te houden in de 5,5 meter-klasse, de dra ken-, de star-, de snip- en de finnjollen- Idasse. Als dat voorstel op de verga dering van 3 en 4 november in Londen wordt aangenomen zullen er in 1964 in Tokio dus geen olympische wedstrij den in de lying-Dutchmanklasse zijn. PARIJS, 18 okt. De directie van ue Renaultfabriekèn, de grootste automo bielonderneming van Frankrijk, heeft aan 3.000 arbeiders ontslag aangezegd. Dit geschiedt op grond van moeilijkhe den. die bij de afzet in de Verenigde Staten en Engeland worden ondervon den. Bij de onderneming werken in to taal 65.500 arbeiders.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9