€am Whip Motie van wantrouwen in de Franse Assemblée Verset tegen kernzwaard van verschillende kanten Belgische burgemeesters begroeten FABIOLA Premier Eyskens: gemeenten zijn organisatorisch ziek FELLE STRIJD OM HET BEZIT VAN GOUD Goudkoorts in Londen Water te veel in het waterrijke Venetië opkders ffp! Het Oppositie buigt niet zonder meer voor De Gaulle Regering krijgt maandag toch wel haar zin Douane legt hand op 900 kilo boter Levenslang geëist tegen Pomme- renke Vier procent voor achterblijvers weer Grenswisselkantoor in België beroofd dodelijke ziekte eist 124 slachtoffers Eeuwfeest Gemeentekrediet West-Duitsland Grootste misdadiger sinds een eeuw Advies van Stichting van den Arbeid Dodelijk ongeval in Haarlem iM Suède dames- en herenjasjes Dezelfde temperatuur- VRIJDAG 21 OKTOBER 1960 bureau smedestraat 5 haarlem 84ste JAARGANG No. 30653 Tn 1Qe;1 samen naar Sovjets burgess spreekt niet namens Maclean Ruit: circa 33.000 gulden TKlt NAAIEN, 21 okt. De houder In Indonesië Aan Belgische grens Smokkelaars ontkomen Het weer in Europa Toestand van mgr. Van Dodewaard beter Bejaarde man door bestelauto aangereden (Advertentie) 20 STUKS F I- IN HET BEkENDE GROENE DOOSJE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL.. 13439 EIDSEStRMT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM' .TEL. 223596 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Enkele opklaringen, maar ook plaat selijk enige regen. Overwegend ma tige wind in hoofdzaak tussen oost en zuid. Ongeveer dezelfde tempe raturen. Zon: 7.16-17.32. Maan: 9.20-19,05. Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Uirectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 21 oktober In het con flict tussen NationaleVergadering en fegering om het eigen kernwapen voor Frankrijk is met het stellen van de ■vertrouwenskwestie weer een der merk waardigste constitutionele procedures Van de Vijfde Republiek in werking Setreden. indien vanuit de Nationale Vergadering op het stellen van de ver trouwenskwestie binnen de vierentwin tig uur niet geantwoord was geworden "iet het indienen van een motie van Wantrouwen, zou het vertrouwen auto matisch, zonder verdere stemming der halve, als geschonken zijn beschouwd *'n het regcrings-wetsontwerp waar het '['".ging als door de Nationale Verga- r'"g goedgekeurd. Duidelijk genoeg is nochtans in het a f gelopen debat gebleken, dat de grot© meerderheid van de Nationale Verga dering tegen het project was gekant, maar wat wilde men: zij kon de rege ling er 'echts door ten val brengen 'ioor zelf het zeer grote risico te lopen "lat president De Gaulle dan gebruik *ou maken van de hem door de grond wet ee-geven bevoegdheid de Nationale Vergadering te ontbinden en nieuwe Verkiezingen uit te schrijven. Hetgeen Voo - Frankrijk in de huidige omstan- ''iMÏeden een avontuur zou knnnen blij ken van veel ongelukkiger aard dan tie aanschaffing van eeh eigen 'natio nale „force de frappe". Dat menig afgevaardigde voor zich- ?elf vervroegde Kamerontbinding daar onder het bastei der Vijfde Re publiek het vak van parlementariër Wel aanzienlijk minder betekent dan onde- het Vierde, maar aanmerkelijk beter wordt bezoldigd een ui terst hachelijk avontuur zou vinden blijft, indien gedacht, natuurlijk on uitgesproken. haar heeft de oppositie dan neej-rl aan wa"trouwen gedepo- ^aardigde„deva°nPSotfel^Rwaa^an af" alle fracties behal^e'rTaulfifS Ume voor de Nieuwe RLepubltek en de communisten hebben medegewerkt: socialisten, radicalen en aanverwanten Reoublikemse Volksbeweging, de On- afhankeliiken en Boeren en ook de af- vaardigden uit Algerije., die verza meld zijn onder het etiket: „Eenheid Ü^USKOU, 21 okt. (U.P.I.) ~7, n ju'Dtesst, de in 3951 samen met Donald dclean naar de Sovjet-Unie "''g t u Engelse diplomaat, heeft in u?u op een feestje waar hij een aantal ,i !stpr.Re journalisten sprak, gezegd 'at hij graag voor een vakantie naar ■"geland zou willen. Maar dat zou al- een kunnen als hij de zekerheid had "at men hem niet belemmerde naar de V?vJet-Unie terug te keren, zei hij. 'aar zolang do koude oorlog duurt kan geen sprake zijn van een bezoek aan Engeland. Burgess zei dat de Engelse regering bevreesder was voor zijn terugkeer dan •J1"* reis naar Engeland, om- dat de Britse regering hem een spion ^an de Sovjet-Unie heeft genoemd. Daar is nooit sprake van geweest Ook is het niet waar", zei Burgess, dat ik Russisch staatsburger ben geworden Maar ik kan niet voor Maclean sore^ ken." Hij verklaarde geen contact ge had te hebben met William Martin en T ernon Mitchell, de overgelopen leden wan de Amerikaanse geheime dienst. ?'Ml een grenswisselkantoor i" het vlak Maastricht gelegen Belgische plaats- Ternaaien deed woensdag de on- ^ettiffe ontdekking, dat een of meer U °nB onbekend personen zich hehu ilM,luiPing toegang tot het kantoor Uit wetpn te verschaffen, waar zij (t0n brandkast 450.000 B. francs 'l' 83.000 gulden) hebben ontvreemd. Au^ARTA, 31 oktober (UPI) in 1|„1 'en van de gezondheidsdienst dr. '"'esië zoeken, onder leiding van Waar s. ak Surjakusu, „koortsachtig" verzie{,l' 00rzaak van de dodelijke le- d°i"Dlotl d'e s'"ds 5 oktober in het niiji' Kedung Varingl, ongeveer 70 32l .1?. Djakarta verwijderd, reeds de .'.i'lj "ers heeft geëist. Ofschoon de hi. e.l?,e gelocaliseerd blijft, zijn ®otr„ï° medici niet in staat de te va" d.eze gevaarlijke ziekte op mpn ,1 noch welke geneesmiddelen daartegen dient in te nemen. WiScenJ,o^ Wjordt voorts, dat in de kli- «n"even? J™fpatlenten in Makassar l«uze aani 00 m6nsen voor tubercu- ze aandoenmgen worden behandeld. GUY MOLLET der Republiek", hetgeen met andere woorden hetzelfde wil zeggen als Algé- rie Frangaise. De ingediende motie draagt 67 handtekeningen, 17 meer dan het mi nimum dat vereist is. Hoewel Volks- republikeinse afgevaardigden aan de opstelling van de motie hebben me degewerkt, bevinden zich geen Volksrepublikeinen onder de onderte kenaars. De fractie had zich name lijk intussen met 19-17 stemmen te gen medeondertekening uitgespro ken, zulks naar verluidt voorname lijk op aandringen van de hoer Pflimlin. Dit neemt niet weg, dat de motie van wantrouwen vooral be schouwd wordt als "oen verzet der „Europeanen" van de Assemblée, A+i"0P?aP.en" die tevens overtuigde „Atlantici" zijn, tegen een project ZU beschouwen als een bijzonder .pfvaarhgk: onderdeel van een buiten lands beleid, dat Frankrijk steeds meer van zijn bondgenoten dreigt te Yej"v'reemden en waarvoor tijdens de debatten een socialistische woord gebruik^* t6rm "megalomanie" Premier Debré heeft gepoogd door het aanbrengen van enige, tegemoetko- mende verbeteringen het verzet van al thans een aantal der tegenstanders te ontwapenen zo door in de tekst te ver! klaren, dat beoogd wordt „een "emeen schappelijke inspanning in samenw? king met de bondgenoten \ot~ gmg van de vrue wereld" Maar hh is daarna hardnekkig blijven weigeren „samenwerking" te vervangen door „integratie of in plaats van „samen- werking de tekst te doen spreken van „samenwerking op atoomgebied". /.oals boven gezegd geldt de inge diende motie van wantrouwen zo onge veer als een motie van de „Europea nen-Atlantici" en het verbaast enigs- le ondertekenaars geassocieerd te radica- zien. Henzelf verbaast het niet. Zij zyn tegen het project inzake de „force de frappe omdat zij vrezen dat de king daarvan ten koste van Frankrijks militaire inspanning in Algerije zaï gaan, en wat in hun ogen Frankrijk op eminente wijze in Algerue verdedigt is namelijk de zaak van het Westen en van Europa, al wordt daarover in net Westen en in Europa veelal anders gedacht. Maandag komt de motie van wan trouwen in behandeling, zij zal door Guy Mollet worden verdedigd. Dat zy aangenomen wordt geldt als hoogst on waarschijnlijk, daarvoor is nodig dat de helft plus een van het totaal aantal leden dat de Nationale Vergadering telt voorstemt, d.w.z. d;_: zij tenminste 277 stemmen moet krijgen. De rege ring kan rekenen op de 212 stemmen van de Unie voor de Nieuwe Republiek. Maar zelfs indien slechts de 212 af gevaardigden van de Unie voor de Nieuwe Republiek togen de motie van wantrouwen zouden stemmen en bij voorbeeld 240 afgevaardigden ervoor, terwijl de resterende 100 zich zouden onthouden (blanco stemmen) of afwe zig zijn. zou de regering constitutio neel hebbe.n „gewonnen". Tussen het indienen; van de motie gisteren en het stemmen erover van aanstaande maan dag valt generaal De Gaulle's bezoek aan de departementen van Zuidooste lijk Frankrijk. Wat hij in zijn redevoe ringen en toespraken aldaar nog zal zeggen, zal zeker ook op de uitslag der stemming van invloed kunnen zfjn. Met name de Republikeinse Volksbewe ging heeft verklaard met grote aan dacht daarnaar te zullen luisteren. Als gevolg van aanhoudende regenval is er thans in Venetië ook water op plaatsenwaar dat element niet thuishoort. Dit tot overlast van de Venetianen, die huiten het toeristenseizoen bijna net zo'n prozaïsch leven leiden als vele grote stad- oewoners. De joto toont de wateroverlast. Tegen betaling kan men vanaf een motoscaffonaar droger oorden gedragen wordenJongedames genieten somtijds van een uitzonderingspositie (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 21 okt. „In de doorluch tige tegenwoordigheid van Z.M. de Koning en van Doiia Fabiola, gravin van Mora en Aragon..." Met gulden letters prijkten deze woorden boven de „koninklijke kreeft", de kip met dragon, de Straatsburgse ganzeleverpastel en de Parfait Praliné, aan de afgevaardig den van de tweeduizend en zoveel ste den en dorpen van het Rijk aangeboden door het Gemeentekrediet van België ter gelegenheid van zijn honderdste verjaardag. Voor Koning Boude»*!)" was dit meer dan een eenvoudige 8pu*v" f eestherdenking: het was een histo risch moment waarop de jonge vorst aan 1500 burgemeesters uit de verste hoeken van Vlaanderen en Wallonië met trots de jonge vrouw voorstelde, die, zoals hij in zijn toespraak ver klaarde, „weldra uw koningin zal njn De triomfantelijke ovatie, welke het gemeentelijke België bracht toen Dona Fabiola aan de arm van Koning Boude- wijn naar de eretafel schreed, sprak voor zichzelf: in het hart van de Bel gen heeft de Spaanse gravin thans reeds een onuitwisbare plaats veroverd. Fabiola droeg een pruimgroen mantel pak, een kersrode fluwelen hoed en een gouden halssnoer. Met een een voudig gebaar legde zij haar tuil witte en blauwe orchideeën voor haar op de rijkelijk met anjers versierde tafel Ter gelegenheid van het eeuwfeest van het Belgische „Gemeentekrediet"', een financieringsinstelling voor gemeenten, zaten koning Boudewijn en de toekomstige koningin Fabiola aan bij een indrukwekkend banket, waar ruim tweeduizend Bel gischburgemeesters het koninklijke paar geestdriftig begroetten. neer en daarmee nam dan de offi ciële plechtigheid een aanvang: toe spraken, protocollaire complimenten en de onvermijdelijke bezuinigingspoli- tiek van eerste minister Eyskens. Na zijn eerbiedige hulde te hebben gebracht aan Dofta Fabiola, sneed de premier direct het probleem aan, dat de honderden jubilerende burgemees ters met hun soms verkleurde en veel te kleine pandjesjassen en drie kleurige sjerpen zo nauw aan het hart ligt. De Belgische gemeenten zijn ziek, verklaarde de eerste mi nister. Er zijn er te veel en zij lijden vrijwel alle aan een chronische geld nood. Van de 2663 Belgische gemeen ten tellen er 21 pet. minder dan vijf honderd inwoners: samen vertegen woordigen zij nauwelijks twee pro cent van de totale bevolking. Daar naast staat dan het vraagstuk van de grote agglomeraties zoals Brussel met zijn negentien gemeenten en een mil joen inwoners. Om uit de organisatorische chaos te geraken, is volgens premier Eyskens een hergroepering van een groot aan tal gemeenten noodzakelijk. Maar ook het financiële vraagstuk moet op een nieuwe leest worden geschoeid Aan de ongezonde situatie, waarbij de' staat systematisch het deficit van de ge meentelijke budgetten aanvult, moet naar de mening van de heer Eyskens een einde worden gemaakt. De premier zal aan het parlement een wet voor leggen, welke aan de gemeenten zelf een ruimere fiscale bevoegdheid toe kent Een ontstemd gemurmel was de re actie van het feestvierende gemeente lijke België op Eyskens toespraak. Geen enkele burgemeester hoort gaarne de doodsklok over zpn eigen gemeente luiden en elk burgervader deinst met ontzetting vo-r het perspectief teru" van zijn kiezers hogere belastingen te moeten eisenMaar de kilte was kortstondig: tweehonderd kelners stap ten plechtig de zaal binnen. Zij droe gen enorme schotels, waarop honder den kreeften op hui, natuurlijke bestem ming wachtten OOSTBURG, 21 okt. Douaneamb tenaren van de centrale velddienst- posten Oostburg en Retranchement heb ben in de nacht van woensdag op don derdag een Nederlandse smokkelauto met negenhonderd kilo roomboter .1 beslag genomen. De inzittenden wisten ondanks waarschuwingsschoten en het afvuren van iichtkogels te ontsnappen. De douanaambtenaren opereerden met twee mobilofoonwagens en een porto foon in de omgeving van Potjes, toen zij uit de richting Breskens een smokkel auto zagen komen aanrijden, vooraf gegaan door een zogenaamde „ver kenner". De douaneambtenaren zetten de achtervolging in via Sluis naar St. Anna ter Muiden. Bij de wegkruising aldaar stopte de voorrijder, maar de smokkelauto reed Belgisch grondge bied binnen. De douaneauto achtervolg de de smokkelauto met grote snelheid en sneed de smokkelaars de pas af. Zodra de chauffeur bemerk te, dat hij niet verder kon, pro beerde hü achteruit te rijden, maar bij deze manoeuvre reed hij zich vast. De auto was voorzien van terreinbanden en een pantserplaat achter de cabine. Ook het Canal Grande in Venetië heeft de waterovervloed niet binnen zijn boor den kunnen houden en de ingang van het San Marcoplein. waar de aanlegplaats van de gondels onder water kwam te staan, bood dezer dagen dit beeld. WASHINGTON, 21 okt. De Ame- rikaanse regering heeft officieel mede- gedeeld, dat zij zal blijven voortgaan goud te kopen en te verkopen tegen 35 dollar per ounce. De volledige teas* van de officiële mededeling van het Amerikaanse ministerie van Financien luidt: „De Verenigde Staten zullen hun politiek voortzetten van het aankopen van goud van en het verkopen van goud aan buitenlandse regeringen, cen trale banken en onder bepaalde oni- standigheden ook aan internationale in stellingen, voor de afwikkeling van in ternationale saldi of voor andere wet telijke monetaire doeleinden, tegen de vastgestelde prijs van vijf en dertig dol lar per trov ounce fijn, exclusief kos ten Zoals de minister van Financiën, Anderson, in het verleden reeds vele malen heeft medegedeeld, is "et ons vaste besluit de dollar op ,de bestaande goudpariteit te handhaven. Met betrekking tot de stijging van de goudprijs op de Londense markt h®Tj"~ nerde een woordvoerder van bet fede ral Reserve System er aan, dat de prijs na de tweede wereldoorlog door speculatieve transacties tot omstreeKs twee en vijftig dollar per ounce was gestegen. Hij wees erop, dat onder de overeenkomst van Bretton Woods het standpunt van de Verenigde Staten was en blijft, dat het enige doel van goud is als reserve te dienen voor internatio nale valuta. Geen goud mag, zo zei hij, in handen van speculanten komen. Vooraanstaande handelaren in edele metalen verklaarden, dat het nog te vroeg was om vast te stellen welke mo gelijke terugslagen de Londense prijsstij ging zou kunnen hebben. Deze handela nen meenden, dat de internationale transacties in goud tegen vermoedelijk kiein zijn in ^erge. jking met het goud. dat door de Amerikaan se schatkist aan buitenlandse centrale banken wordt geleverd. Een ware goudkoorts heeft donder dag de goudprijs op de Londense markt doen stijgen tot 38,50 dollar ner ounce fijn goud. D.ezo PriS?. 3,50 dollar boven de officiële prijs. Handelaars in edele metalen ver klaarden. dat zich een dergelijke toe stand, die zij fantastisch noemden, nog nimmer heeft voorgedaan op de markt. Een handelaar deelde mede, dat deze felle strijd om het bezit van goud in het begin van deze week was begonnen, na dat Zwitserse bankiers hun cliënten had den aangeraden Amerikaanse dollars om te zetten in goud. Als gevolg van dit alles vraagt men zich thans af, of de Verenigde Staten op den duur toch de dollar zullen devalueren door de goud prijs te verhogen, zo zei de handelaar. De prijsstijging van donderdag komt neer op een waardedaling van de dol lar met ruim 8 procent op de vrije goudmarkt. Te Parijs zijn de goudprijzen tot het hoog ste niveau sedert 8 jaar gestegen. In een half uur tijd is goud ter waarde van 22 miljoen n.fr. in andere handert overgegaan, een omzet die 6 of 7 maal zo groot is als de normale. Het grootste deel van de aankopen werd door Zwit serse banken gedaan. De prijs van baargoud gewoonlijk omstreeks 5.615 n.fr., bedroeg woensdag 5.690 af en steeg gisteren tot 6.150 n.fr. De goudprijs op de markt in Toronto, die gisteren bij opening 35,50 dollar bie- ou"ce bedroeg, steeg later via 37,50 tot 38,25 dollar bieden. De prijs van baargoud is in Frankfort gestegen van 5.105 D.M. (woensdag) tot 5.500 D.M. per kg. Enkele Britse bladen hebben vrijdag een belangrijke plaats op hun voor pagina's ingeruimd voor het nieuws van de „wilde transacties" op de Lon dense goudmarkt en de spectaculaire stijging van de goudprijs. De liberale „Guardian" waarschuwt ervoor, dat de wereld zich geplaatst zal zien voor de gevaarlijkste valutacrisis sinds de oorlog, als men de toestand niet gauw onder controle weet te krij gen. Het blad meent dat de enige ma nier om de dollarprijs voor het goud weer omlaag te krijgen is. dat de V.S. zelf als verkoper op de markt gaan op treden. De „Daily Express" (rechts onafhan kelijk) zegt, dat de vraag naar goud voor een groot deel uit Zwitserland komt. Het benodigde geld zou groten deels zijn verschaft door de Arabische oliesjeiks. De conservatieve „Daily Mail" schrijft, dat de voornaamste re den voor de goldrush het plotselinge verlies van het vertrouwen in de Ame rikaanse dollar is. max. min. neersl. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Heidei regen 10 9 3 Ypenburg zw. bew. 12 8 0.3 Vlissingen zw. bew. 14 10 1 Eelde regen 9 8 3 De Bilt regen 12 10 2 Twente regen 12 8 3 Eindhoven regen 15 9 2 Zd.-Limburg regen 16 9 0.2 Stockholm mist 9 1 0 Oslo geh. bew. 5 3 0.1 Kopenhagen h. bew. 10 7 0 Londen regen 12 11 11 Amsterdam regen 12 10 0.5 Brussej h. bew. 15 9 0.3 Luxemburg mist 13 7 1 PartJs geh. bew. 14 8 3 Bordeaux 1 bew. 16 9 26 Grenoble h. bew. 20 5 25 Nice h. bew. 18 9 28 Berlijn geh. bew. 11 6 0 Frankfort regen 13 8 8 München geh. bew. 13 5 0 Zürlch regen 14 6 2 Genève zw. bew. 11 6 19 FREIBURG, 21 okt. (DPA-AFP) De openbare aanklager in het proces tegen de 23-jarige hulparbeider Heinrich Pomnierenke heeft achtmaal levens lange tuchthuisstraf en 156 jaar tucht huis aan afzonderlijke straffen geëist. Tevens eiste hij dat de beklaagde le venslang van de burgerrechten verval len zou worden verklaard. Volgens de openbare aanklager is bewezen dat Pommerenke vier moorden en schen dingen van de eerbaarheid heeft be- begaan, dertien pogingen tot moord en schendingen van de eerbaarheid heeft gedaan en andere misdaden, waaronder roof, heeft gepleegd. De beklaagde heeft 65 zware misdaden toegegeven. De openbare aanklager zei dat Pom merenke de grootste misdadiger is die sedert meer dan honderd jaar in Duitsland is berecht. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 okt. De Stichting van den Arbeid heeft de regering ge adviseerd toe te stemmen in enige loonkostenstijging met doorberekening in de prijzen voor een kleine groep van absolute achterblijvers. Absolute achterblijvers zijn in de terminologie van de stichting de loontrekkers, die. afgezien van de compensate voor de aprilmaatregelen van dit jaar (melk en huren) geen loonsverhogingen heb ben gehad. De groep zou slechts 0.6 procent van de totale werknemersbe volking uitmaken. De stichting meent, dat de loonkosten stijging van deze groepen 'ot een maximum van vier procent zou mogen worden toegestaan, mits de partijen daarover zelf overeenstemming berei ken en mits de werkgevers bereid zijn over de prijzenkant van de zaak over leg met het ministerie van Economi sche Zaken te plegen. Het gaat in dit voorstel van de stichting dus niet om loontrekkers, die wel loonsverhogingen hebben gehad, doch ten opzichte van andere loonsverhogingen relatief ach tergebleven zijn. ■HAARLEM, 21 okt. Het secreta riaat van het Bisdom deelt mede, dat de toestand van mgr. J. A. E. van Dodewaard, die ter verpleging in het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht blijft opgenomen, geleidelijk verbetert. Voor het herstel van de bisschop zullen naar alle waarschijnlijkheid nog vier a zes weken nodig zijn. Omdat de doctoren volkomen rust hebben voorgeschreven kunnen hem voorlopig geen bezoeken worden gebracht. De audiënties die de vicaris-generaal mgr. Groot van woensdag af wekelijks zal geven voor priesters en religieuzen zullen op de gebruikelijke tijd tussen half elf en half een worden gehouden. HAARLEM, 21 okt. Gisterenavond omstreeks kwart voor acht is de 79-ja- rige J. P. v. Dorp uit de Weteringstraat dodelijk gewond toen hij op de Zijlweg werd aangereden door een bestelauto. Het slachtoffer stak ter hoogte van de Hyacinthenlaan de Zijlweg over. Hij lette hierbij niet voldoende op het ver keer en werd gegrepen door een uit de richting Overveen komende bestelauto. Met een schedelbasisfractuur en ern stige hoofdwonden is de man naar de St. Joannes de Deo overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De ver keerspolitie verzoekt getuigen van dit ongeval zich te melden op het bureau.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1