Agenda voor Haarlem evinë N.Z.H. heeft nieuwe „stal voor liefst 115 bussen ■■■.-. - Beroemde musici treden op voor Comité Kamermuziek De vrouw met de De NAAIMACHINES Kinderbijslag verhoogd VANMIDDAG OFFICIEEL GEOPEND JUBILARISSEN BIJ DE N.Z.H. HARTELIJK GEHULDIGD Serie wordt 26 oktober geopend door pianist Eduardo der Pueyo TAXI 13000 Rhapsodie der hartstochten zweep jaloezie en hartstocht Prolongaties en reprises „Genadeloze Jeugd" mummie Lonen omhoog In Haarlems Concertgebouw Auto botst tegen rolsteiger Eenvoudig project economisch en efficiënt opgezet Gouden echtpaar Dykhoff-D ernison Lido Roxy KOOT PIANO'S Bij sociale werk voorziening ZATERDAG 22 OKTOBER 1960 PAGINA 2 Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Burgerlijke Stand Haarlem Cinema Palace Luxot Frans Hals rilms Toneel Diversen Tentoonstellingen Conrad stelt werken van leerlingen ten toon Waterstanden LAATSTE NIEUWS Met ongeveer 4 pet. ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN llllSPKw'.. JÜB A Twee schilders naar het ziekenhuis Geen luxe Drie Amsterdammers in Haarlem ingesloten J ubileumconcert „Da Pacem" Bestuur „Sanctus Bavo" Noodwachter voor zes weken in de cel B .B .-verplichtingen niet nagekomen OURNAA In Lido brengt men deze week het leven van de componist Franz Liszt op het witte doek. Het is een dankbaar gegeven, waarop de titel „Rhapsodie der hartstochten'' zeke-r van toepassing is. Jorge Bolet speelt de pianopartijen, maar het komt ons voor dat het de makers van de film niet op de eerste plaats om de muziek van Liszt begon nen is. Het gaat veeleer om het schui mende leven van de man, die onbe daarlijk heeft liefgehad. De film pro beert voortdure-nd het verband tussen de muziek en dat bruisende leven tot stand te brengen en dat is werkelijk een verdienste. De Weense scènes, op genomen in paleis Schönbrunn, het Schlosstheater en de Hofburg zijn al leen al uit toeristisch oogpunt bijzonder interessant. Dirk Bogarde speelt de rol van de beroemde componist. 14 jaar. De strijd tussen man en vrouw, die doorgaans op de film vertoond wordt, draagt meestal een liefdevol karakter. Er mogen wel eens wat harde woor den vallen, maar daar blijft het dan ook meestal bij. Maar Rhonda Flaming gaat in de film ,,De vrouw met de zweep" die tot en met morgenavond in Roxy wordt vertoond, als een furie tekeer. Zij tyranniseert de mannen, maar na tuurlijk moet zelfs deze dame tenslot te haar meester erkennen. Het heeft allemaal niet zo bar veel om het lijf, Haarlem Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; Stattonsapotheek, Kruisweg 30. tel. 10043; Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596; Aer- denhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 40758. Doktersdienst: Ir.dien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathöt, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel. 13863 Tandarts: J. W. van der Noorda, Juliana- laan 51, Overveen, tel. 53257. Dierenarts: J. Beyers, Raamslngel 28, tel. 13164. Ziekenvervoer: GGD. tel. 14141; Margriet. Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20. tel. 40404. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemendaal- seweg 17, tel. 54003. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P v. d. Gugten, H. Dreef 37. tel. 39903; A. v. Lier, P. Aertzlaan 6, tel. 39875. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. Oosterhuis, Gilles Schoolmeesterlaan 2, tel. 42630. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek. Hal testraat 8. tel. 2389. Doktersdienst: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, tel. 3355. Santpoort Artsen: D. R. Monsnholt, Vinkebaan 23, Santpoort, tel. 002560—8320. Apotheken (ook nachtdienst): Santpoort- se Apotheek. Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel. 025608249. Kathedraal: 6.30. 7.30 9 H.. 11 en 12 uur St.-Antonius N Groenmarkt: 6 30 7 30 8.30 H 10. 11 en 12 uur H. Jozef, Jansstraat: 6.45. 8. 9.15 H. U en 18 uur 'Avondmis) O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9. 1030 H.. en 12 uur St.-Jan, A'damstraat: 6.15. 7. 8.15 9.30 fi. 11 en 12.15 uur H. Hart. Kleverpark: 6.30 7.45 9. 10.30 H., en 12 uur. H H Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 7. 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 uur H Ltduina Rijksstraatweg: 6.30 f.30 9 H 10 45 en 12 uur O. L Vrouw van VII Smarten en St. Ba vo, Rijksstraatweg: 6.30 7.30 8.45 H, 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30. 10 H.. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid: 7.30 9 H. 10.45 en 12 uur H. Sacrament: 7 30 9 '030 H en 12 uui AERDENHOUT: 7 30 9 H en li uui ZANDVOORT. H. Agatha: 7.30, 9 H en 11 uur. ZANDVOORT, Huis in de duinen 8.45 uur. OVERVEEN: 6 '9H 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE, (H. Bavo): 7.30, 8.30 9.40 H 11 en 12 uui HEEMSTEDE lO L Vr Hemelvaart) 6.45, 7 45, 8.40 H 10 11 en 12 uur STAARNDAM: 130 er 10 H BENNEBROEK (H Jozef): 6.45 8, 9.15 H., en 11 uur VOGELENZANG (O.L.Vr Hemelvaart): 7.30 8.30 en 10 uur H KAPEL SANCTA MARIA: Florapark, 10 uur H. Mis voor Kunstenaars. BEVALLEN van een zoon: S. J. van Latum-Backer; W. A. Hoogestijnde Lassacquère; J. Rogaar-Planting; J. Koopman-Jansen; J. C. Draijer-Duiven- voorden. BEVALLEN van een dochter: G. L. van der Klei-Veringa; H. Zaal-Ker- zaan; C. Ambrosius-van Duin; A. E. Giesberts-Meursing; A. J. Poell-van Deursen. OVERLEDENA. Eibink-de Boei1, 99 j.; A. B. Petter-van de Weegh. 61 j.; H. K. Vooges-Middelman, 50 j.; A. Kalkman-Hartog ,76 j C„ M. Comp- ter-Kuiper, 59 j.; J. van Zwijndregt, 64 j.; C. Bremerkamp. 81 j.; C. A. van der Ham, 75 j.; J. J. A. van Liemt, 77 j. ONDERTROUWD: R. van Haarlem en M. B. Weber; A. Corhée en J. van Berloo: M. van der Vaart en K. C. C. Buijtink. GEHUWD; L. Baan en H. M. Jansen maar als men van rondborstige sen satie houdt, kan men hier terecht. 14 jaar. Vanat maadag draait men in Roxy „Terreur in Portland City", een echte misdaadfilm, waarin een bende gang sters he-t goede Portland City in haar greep houdt. Met afpersing en terreur houdt men zich in leven en het is voor al een barkeeper die daar niet van ge diend blijkt te zijn. De laatste meters celluloid laten in een opwinde-nd ge vecht de barman zegevieren. Volw. De misdaadfilm is onuitroeibaar en men vraagt zich af hoe de filmprodu centen telkens maar weer nieuwe con flictstof bij elkaar krijgen. Men ziet dan ook vaak, dat het dramatisch con flict nauwelijks origineel is te noemen, hetgee.n op zichzelf geen bezwaar hoeft te zijn. In „Jaloezie en misdaad", de film die deze week in Cinema Palace wordt vertoond, is het gegeven ook niet oorspronkelijk. Er wordt een inbraak beraamd door een gang. maar een der gangsters laat de zaak mislukken uit jaloezie. De hele bende wordt ingere kend op één lid na en de achtervolging van deze gangster vormt de hoofdscho tel van de film. Dat kan bijzonder boeiend zijn, wanneer bekwame regis seurs hun materiaal bekwaam hante ren. En dat is hier niet het geval. De spanning ebt gaandeweg weg en de film zakt tenslotte als een plumpudding in elka.f. Voor liefhebbers van het gen re: 18 jaar. Het was wel te verwachten, dat Rembrandt Bert Haanstra's j ongste filmcomedie „De zaak M.P." opnieuw zou prolongeren. A.l. Hetzelfde ge beurt in Studio rne-t de poëtische film van Ingmar Bergman, genaamd „Wil de aardbeien". 18 jaar. In Minerva wordt tot en met morgenavond „Some like it hot", de Amerikaanse film klucht met o.m. Marilyn Monroe, ge prolongeerd. Volw. Morgen- en woens dagmiddag wordt „De aanslag op Rus ty" gedraaid met de befaamde- film hond Rusty. A.l. Woensdag- en donder dagavond draait in deze bioscoop de voortreffelijke expeditiefilm over Peru „Het rijk van de zon". A.l. In Luxor draait deze week „Genade loze jeugd", een film die als hoofdthe ma heeft het rassenprobleem in Ameri ka onder de jongeren. Teen-age-bendes, die er niet voor terug deinzen de boel kort en klein te slaan, mensen te ver moorden en brutale kraken te zetten, spelen er de hoofdrol in. Twee jonge medewerkers van de politie proberen - als scholieren vermomd - uit te zoeken, wat de oorzaak is van deze toestanden, en laten zich inschrijven op een school, die onderling verdeeld is in blanken, negers en Mexicanen. Deze groepen ma ken elkaar het leven onveilig. Er komen natuurlijk moeilijkheden, en niet zo'n beetje, maar via een amou rette komt de film, die in bepaalde op zichten actueel is, tot een wat rooskleu riger einde. Achttien jaar. In Frans Hals krijgt men deze week in de film „De Mummie" met nogal wat quasi-wetenschap te maken. Het verhaal begint in het oude Egypte, waar een hogepriester een hogeprieste res tot leven tracht te wekken. Hij wordt betrapt en wordt veroordeeld om als mummie gekleed levend be graven te worden. 6000 jaar later weet een Egyptoloog de man tot leven te wekken en uiteraard beleeft de levende mummie nogal wat avonturen in het hedendaagse. Men kan van deze film op zijn best zeggen, dat de producenten erin ge slaagd zijn een reeks griezelige effec ten op te roepen. Maar het is allemaal noga] toneelmatig en niet van sadis me ontbloot. Voor liefhebbers van het griezelgenre: toegang 14 jaar. (Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTRAAT 181 ■-"'NIEjLi TELEFOON 14444 CINEMA PALACE: „Jaloezie en misdaad',' 18 jr.; 2, 7 en 9.15; zo. 2, 415, 7 en 915; do. 7 en 9.15: Verzoekprogramma: „Das Dreimadlerhaus", a.l. FRANS HALS: „De mummie", 14 jr.; 2, 7 en 9.15; di. 2 en 8; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15. LIDO: „Song without end", 14 jr.; 2, 7 en 9.15: zo. 2. 4.15, 7 en 9.15. LUXOR: „Genadeloze jeugd", 18 jr.; 2, 7 en 9.15; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; do- cyclus: 2, 7 en 9.15: „Er komt een vriend vanavond", volv REMBRANDT: „De zaak M.P.", a.i. (4de week); 2, 7 en 9.15; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. ROXY: t.m. zondag: „De vrouw met de zweep". 14 jr.; ma. t.m. do.: „Terreur in Portland City", volw.; 2.30, 7 en 9.15; zo. 2, 15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Wilde aardbeien", 18 jr.; (3de week); 2.15, 7 en 9.15; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: zaterdag en zondag 7 en 9.15 u. „Some like it hot", volw.; za. en wo. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: „De aanslag op Rusty", a.l.; wo. en do. 8.15 uur: „Het rijk van de zon", 14 jr. Zaterdag 22 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep .Theater" in „Het Zuiden" - drama van Julien Green, spelend in het begin van de Amerikaanse burgeroorlog, over een jon geman die bij zichzelf een tegennatuur lijke liefde ontdekt. Regie: Richard Flink Hoofdrollen: Coen Flink, Annet Nieuwen- huijzen en Martine Crefcoeur. Ons gebouw, Kam. Onnesstraat, 8 uur: Toneelgroep „H.Z.W." in „De man zonder glans". Regie: Jan de Jong. Zondag 23 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep „Theater" in „Het Zuiden" (zie zaterdag). Maandag 24 oktober Raadhuis Halfweg, 9.30 uur: Gemeente raadsvergadering Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Concertgebouw, 8 uur: Officiële oprich ting afd. Haarlem van „Jeugd en Muziek" aansluitend concert door ,,Aulos"-blaas- kwintet. Programma: Ibert, Mozart, Rossini, H'enri van Praag. Restaurant Brinkmann, 8 uur: „Bulgarije", causerie met kleurendia's door Han en Wi- na Born (N.V.E.V.). Restaurant Brinkmann, 8 uur: Herden king Dag der Ver. Naties (centrum voor internationale lezingen). Clubgebouw Sportterrein Kleverlaan, 8 uur: Cursus moderne muziek (N.J.G.). Gebouw Vrijz. Herv., Jacobstr., 8 uur: Lezing over Congo door Jumus Ingermann (Ver. „Werken en Werken". Frans Halsmuseum, 8 uur: „Moderne mensbeschouwingen", voordracht door prof dr. G. J. Hoenderdaal, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden (Volksuniversi teit). Cruquiusmuseum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland Geopend dag. 10—12.30 en 13.3017 uur; Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg zo. van 1417 uur. van 1315 uur. Frar.s Halsmuseum: Permanente tentoon stelling en werken uit de Haarlemse School van de ifie eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1010 en zo. 1316 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse School 16e tot en met 19e eeuw Fossielen, historische na tuurkundige instrumenten, mineralen. 31- toons Fokker-orgel Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 11—15 uur De eerst-- zondag van elke maand van 1317 uur Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze LLiARLEM, 22 okt. De jaarlijkse uitreiking van de W. F. Conradprijs en enkele andere prijzen voor de beste werkstukken, die de leerlingen van de bedrijfsschool van de N.V. Werf Con rad Stork in Haarlem het afgelopen jaar hebben vervaardigd, zal op woensdag 9 november in de kantine worden ge houden. Als omlijsting van deze uitrei king zal de bekende ballonvaarster me vrouw Ninie Boesman over haar bele venissen vertelen en over haar reizen per luchtballon films vertonen. De werkstukken van de leerlingen zul len op zaterdag 5 november, de hele middag te bezichtigen zijn. Zij worden in een der bedrijfsruimten tentoonge steld als sluitstuk van de arbeidswed- strijd 1960. kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. Handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 10—'7 uur Zon en feestdagen 1316 uur. Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout- weg-hk. Kamperlaan, vanaf 27 oktober een handwerktentoonstelling, georgani seerd door de Stichting „Goed handwerk" uit 's-Gravenhage. Geopend dag. van 1012.30 u. en van 13.3017 u. zo. van 14—17 uur Kunstzaal „in t goede uur". Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerkplein. Geopend dagelijks (ook zo.) van 10—22 u Vanaf 1 okt.: Reisschetsen van Poppe Damave. Vishal, Grote Markt: Expositie van wer ken van Jan Voerman jr. Geopend dag. van 1417 uur en van 20—22 uur, zo. van 13—17 uur, t.m. 30 okt. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaaiseweg 158, Overveen. V.a. 19 okt. tentoonstel ling van werken van Mari Andrlessen. Geopend dag. van 1017 uur; zo. van 14 17 uur. Kunsthandel J. G. Bier, Gr. Heiligland 66, tel. 10243. Schilderijententoonstelling ,,17<e Eeuwse Hollandse Meesters" (tot 15 dec.) Geopend van 1017 uur: zo. van 1218 u (Advertentie) ZIJLWEG 57 - HAARLEM IJMUIDEN Zaterdag 22 oktober Hoog water: 4.36 u. en 16.53 u. Laag water: 0.23 u. en 12.38 u. Zondag 23 oktober Hoog water: 5.15 u. en 17.30 u. 'uaag water: 1.02 u. en 13.14 u. Maandag 24 oktober Hoog water: 5.52 u. en 18.09 u. Loag water: 1.40 u. en 13.51 u. DEN HAAG, 22 okt. „Het is de regering gebleken, dat de financiële uitkomsten van de kinder bijslagverzekering een aanzienlijke premieverlaging gedogen. De regering is van oordeel, dat het in de huidige omstandigheden in het kader van het door haar te voeren sociaal-econo misch beleid gewenst is, de premie ruimte niet geheel aan te wenden voor premieverlaging, doch naast een premieverlaging tevens een verbete ring aan te brengen in de kinderbij slaguitkeringen." Zij is voornemens een wetsvoorstel in te dienen tot verhoging van de kin derbijslagen met circa vier procent, waarbij bijzondere aandacht zal worden besteed aan de grotere gezinnen. Het is de bedoeling van de regering deze ver hogingen, waarmede een bedrag van ruim twintig miljoen gulden gemoeid zal zijn, 1 oktober te doen ingaan. Voor de kinderbijslagen voor rentetrekkers, ge pensioneerden en kleine zelfstandigen zullen overeenkomstige verhogingen worden voorgesteld. DEN HAAG. 22 okt. In Januari is in verband_ met de loonontwikkeling in het bedrijfsleven een voorlopige loonsverhoging toegestaan voor de werk nemers werkzaam onder de voorwaar den van de sociale werkvoorzienings regeling voor hand- en hoofdarbeiders. Thans heeft de staatssecretaris van So ciale Zaken en Volksgezondheid beslo ten een definitieve herziening van de ionen voor deze categorie werknemers tot stand te brengen. Deze herziening betekent voor de handarbeiders een verhoging van de basisionen me.t acht cent per uur (waarin de voorlopige verhoging be grepen is). Gelijktijdig zijn enkele secondaire loonmaatregelen getroffen onder meer verwerking in de basis- lonen van de huurbijsiag 1957 met zes cent per uur en het terugbr&ngen van het verschil tussen de eerste en vijfde gemeenteklassen van tien tot acht cent per uur. Voor de hoofdarbeiders komt de her ziening neer op een loonsverhoging van vjjf procent met een minimum van 4,20 per week (daarbij inbegrepen de voorlopige verhoging van 1.92 per week). Ook voor deze groep is het loon- verschil per gemeenteklasse verkleind. Het verschil is thans teruggebracht tot anderhalf procent per gemeenteklasse. Aan deze definitieve afronding van deze loonmaatregelen wordt terugwer kende kracht verleend tot 3 oktober. Advertentie.' SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 gjgjiUfa.. - fK-jZ I i HAARLEM, 22 okt. Vanmiddag is op het NZH-terrein aan de Leidsevaart het nieuwe garagecomplex voor niet minder dan 115 autobussen in gebruik genomen. Dat betekent, dat voor het eerst sinds de oorlog alle te Haarlem gestationeerde bussen 's nachts onder dak kunnen worden gebracht. Tot nu toe moest men de bussen buiten laten staan, hetgeen nogal bezwaren oplever de, terwijl het materiaal daardoor bo vendien aan extra slijtage onderhevig was. die moeilijkheden zijn dus nu voor bij. Er zijn twee garageloodsen ge bouwd van ongeveer 100 x 22 meter, bij een hoogte van vier meter. Het grote bouwproject van de NZH aan de Leid sevaart, omvattende een grote nieuwe werkplaats en een garagecomplex, is hiermee voltooid. In 1957 is men begonnen met de uit voering van het project. In dat jaar werd de tramlijn Amsterdam-Haarlem- Zandvoort opgeheven en kon begonnen worden met het afbreken van de oude tramremise aan de Leidsevaart. Waar vroeger de tramwerkplaats stond is toen de buswerkplaats gebouwd, die eind vorig jaar gereed kwam. Het is een moderne werkplaats geworden, waar alles op de doelmatigheid was af gestemd. Men moest wel met dit ge deelte van het project beginnen, omdat de bussen onmiddellijk de dienst van de tram overnamen en een bus wel zonder garage maar niet zonder on- derhoudswerkplaats kan. Ook werd toen de ruime, moderne cantine gebouwd. Daarna werd de eigenlijke tramremise gesloopt en kon men met de bouw van de garages beginnen. Alle lijnbussen en forensenbussen, die in Haarlem zijn ge stationeerd kunnen er in worden onder gebracht. De ongeveer 65 stadsbussen hebben hun thuishaven in de oude ga- HAARLEM, 22 okt. In het ge meentelijk Concertgebouw had gister avond de huldiging plaats van een-en- twintig jubilarissen die veertig jaar en vier jubilarissen die vijf-en-twintig jaar bij de Noord-Zuid-Hollandse-Vervoer- niaatschappjj werkzaam zyn. De huldi. ging werd opgeluisterd door de harmo- niekapel van de N.Z.H. en omlijst door een feestelijk cabaret-programma. Voordat de jubilarissen met hun echtgenoten de grote zaal van het Com certgebouw betraden, voorafgegaan door tamboers van het N.Z.H.-korps, werden zij in de tuinzaal op intieme en per soonlijke wijze toegesproken door de directeur van de N.Z.H., de heer J. J. Jurrissen. Op zijn beurt werd de heer Jurrissen en met hem zijn echtgenote, in deze selecte kring in de bloemetjes gezet bij gelegenheid van zijn afscheid op 1 december. HAARLEM, 22 okt. Het Haarlems Comité voor Kamermuziek beijvert zich sinds 1958 met bet organiseren van avonden, waarop goede kamer muziek te beluisteren valt. Het be schouwt het als zijn roeping om het Haarlemse publiek vertrouwd te ma ken met kamermuziek. Ook voor dit seizoen heeft het een oijzonder aan trekkelijk programma samengesteld, dat geopend en besloten wordt met een ontreden van twee wereldvermaarde pianisten, Eduardo del Pueyo en Nikita Magaloff. Mede daardoor hoopt het comité, dat in zijn streven financieel gesteund wordt door de gemeente, de Volksuniversiteit en de Koninklijke Ne derlandse Toonkunstenaarsvereniging, dat de belangstelling voor zijn program ma op zijn minst verheugend zal zijn. Het zou nameliik in hoge mate be treurd moeten worden, indien dit co mité wegens gebrek aan belangstel ling zijn werkzaamheden in de toe komst zou moeten staken. De serie van vier concerten wordt geopend met een recital door de be faamde Spaanse pianist Eduardo del Pueyo op woensdag 26 oktober in de grote zaal van het Gemeentelijk Con certgebouw. Op het programma staan werken van Bach, Beethoven (de so nate is Es gr. terts op. 3), Manuel de Falla en Albéniz. Het beroemde Itali aanse Boccherini-kwartet speelt woens dag 30 november werken van Michael Haydn, Boccherini en Schubert. Het trio Pasquier uit Frankrijk verleent zijn medewerking aan het programma van het Comité voor Kamermuziek met een optreden op woensdag 25 januari. EDUARDO DEL PUÉYO Op het programma staan werken van Beethoven, Roussei en schubert (diens Forellen-kwintet). Aan dit optreden werken voorts mee de pianist Gerard van Blerk en de eerste bassist van het Concertgebouworkest, de heer H. de Vries. De serie wordt besloten met een recital door de meesterpianist Nikita Magaloff, Hij treedt maandag 13 maart op met een programma van wecken van Scarlatti en Chopin. Over dit naderend afscheid zei de heer Jurrissen: „Het is niet prettig voor mij nu de dag van de A.O.W. is aan gebroken, afscheid te nemen. Echter is het zo, volgens een bekende spreuk, dat Bloemen verwelken, woorden ver gaan, maar liefde in dit geval waar dering blijft bestaan". Het is niet eenvoudig een bedrijf te leiden en een bedrijfsleider kan nog zo goed zijn, zon der nauwgezet en trouw personeel begint hij niets". Hierop aansluitend dankte de heer Jurrissen de jubilarissen voor hetgeen zij voor het bedrijf hadden ge daan, voor de trouw en eerlijkheid waar mee zij het bedrijf hadden gediend. Hij hoopte dat zij altijd met belangstelling de groei zouden blijven gadeslaan. Direct nadat de jubilarissen feestelijk de zaal hadden betreden onder de to nen van de Ulanenmars van Joh. Brus- sig, was door de voorzitter van de voor bereidingscommissie, de heer G. West, een woord van welkom gesproken en tevens de aandacht gevestigd op de nieuwe uniformen van de kapel. „De directeur wilde de kapel niet slordig achterlaten," aldus de heer West. Na mens de voorzitter van het jubileum fonds heeft de heer M, Ockeloen de hoop uitgesproken dat de jubilarissen er nog een paar jaartjes aan vast zou den knopen, mede als lid van het ju bileumfonds. Ter ere van de jubilarissen gaf de harmoniekapel onder leiding van de di recteur P. Baart een kleine uitvoering. Op het programma stonden twee mar" sen de feestmars van J. R. van der Glas en de Divama-mars van Joh. d. de Wit een operette-selectie uit ae Show Boat van Kern-Mellema en de Wiener Burger Wals van Zieher-Mo Bijzonder geamuseerd hebben de aa - wezigen zich daarna met het caoaie dat onder leiding stond van Fl\a s Klingeren,. Han Bakker zorgde_ voor HAARLEM, 22 okt. Onder het via duct nabij het Kenaupark is gisteren morgen omstreeks tien uur een 55-jari- ge vrouwelijke kantoorbediende uit Bloemendaal met haar auto in botsing gekomen met een rolsteiger van een schildersbedrijf dat aan het viaduct werkzaamheden uitvoert. De dame kwam met haar auto uit het Kenau park en reed onder het viaduct pardoes tegen de rolsteiger. De steiger kantelde en een 42-jarige en een 19-jarige schil der, respectievelijk uit Arnhem en Am sterdam, vielen met een grote pot me nie op het wegdek. Overgoten door de menie werden zij naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo gebracht. De 42-ja- rigs schilder moest met een hersen schudding worden opgenomen, de Am sterdammer kon na verbonden te zijn zijn werkzaamheden hervatten. De au to werd aan de linker voorzijde zwaar beschadigd. Het ongeval is waarschijn lijk te wqten aan de onvoldoende afzet ting ter plaatse. rage aan het Soendaplein, die nog al tijd voldoet. Bij het opzetten van het garagecom plex aan'de Leidsevaart is de chef van de Technische Dienst van de NZH, de heer H. J. Kapteyn, uitgegaan van de gedachte, dat het in de garage met zou mogen tochten. Geen deuren dus te genover elkaar. Nu heeft men naast de garages de inrit gemaakt. In die inrit bevindt zich meteen al de service afdeling en vandaar rijdt de bus met een grote boog de garage in. De bus kan dus vooruit blijven rijden. Achter uitrijden is voor een bus altijd gevaar- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiimiiii lijk, omdat de chauffeur nooit kan zien wat er onmiddellijk achter de bus ge beurt. Waar de chauffeur nu zijn draai neemt om met de neus van de bus in de richting van de uitgang te komen staan, is men al lang en breed bin nen het garagecomplex. Men heeft van de nood een deugd ge- maak*.. Het NZH-terrein aan de Leid sevaart is een onregelmatig stuk grond waarop men nauwelijks een groot pro ject kan uitvoeren. In plaats van alle mogelijke bijruimten ,die doorgaans een werkplaats tot een onoverzichtelijk ge heel maken, rond deze werkplaats te projectexen, heeft men hier deze ruim ten neergezet in de knik tussen garage en werkplaats. Het blijkt ook voor het personeel de meest efficiënte oplossing te zijn. De heer Kapteyn kan met ge rechtvaardigde trots zeggen, dét bij dit project aan alle te stellen eisen is vol daan. Bovendien heeft men zo economisch gebouwd, dat men nog naar alle kanten kan uitbreiden. Naast de beide garagehallen is ruimte om nog een derde hal te bouwen, terwijl ook de capaciteit van de werkplaats noe met de helft kan worden uitgebreid. Daar bij heeft men nog ruimte voor het bouwen van een toerwagengarage en tenslotte is de bouw zodanig gerang schikt, dat men nog altijd om het hele complex kan heenrijden. Iedere garagehal heeft drie omhoog- schuivende toegangsdeuren en achter iedere toegangsdeur kunnen twee rijen van ongeveer negen bussen staan. De vloeren zijn donker gehouden, zodat ze nooit vuil lijken. Er is veel geluidsiso- lerend materiaal gebruikt en er is voor een overvloedige verlichting gezorga. Hoewel het hele complex er voortreue- lijk uitziet, is er toch geen sprake van enige luxe. Men heeft het zo eenvoudig mogelijk opgezet, om de kosten met hoger te maken dan st^t noodzake lijk was. En die kosten bedragen toch al in totaal drie en een kwart miljoen! Zoals gezegd heeft de eigen Techni sche Dienst van de NZH het project ont wikkeld onder leiding van de heer H. HAARLEM, 21 okt. - Drie Amster dammers, een 58-jarige koopman en zijn twee kamerade„, respectievelijk Haaer"emseJanoiirIJ" maandaS aan de bel,ben oSSS!" h»hhiZ0U^en onder meer iets te maken heHrió? met ,de inbraak in een kolen- afof i aan de Brouwersvaart, met de ai stal ,van ruim 2500 bij een instei- „S °P de Dreef en met een kraak bij een horloger aan de Jansstraat. Bij de norioger werd een groot aantal horlo ges en ringen ontvreemd. Een gedeelte van deze gestolen buit werd terugge vonden in het huis van een 36-jarige ge detineerde in het huis van Bewaring te Amsterdam. Deze bekende de goede ren gekocht te hebben van de 58-jarige koopman. Ook dit ontkende de koopman echter. Het onderzoek duurt voort. SANTPOORT, 22 okt. De r.k. ge mengde zangvereniging „Da Pacem" zal 26 oktober in „Zomerlust" aan de Hoofdstraat een jubileum-concert ver zorgen. Uitgevoerd worden werken van Mozart, Handel, Haydn en Pergolesi. Solisten zijn Els Bolestein, sopraan, Han Le èvre, tenor en Emmy van Eden aan de vleugel. De leiding heeft Lou Tervoort. HAARLEM. 22 okt. In het bestuur van de r.-k. studentenvereniging „Sanc tus Bavo" hebben zitting; praeses, P. A. de Grootte jr.; vice praeses, Th. H. Vermey; ab-actis Ia, mejuffrouw M. J. E. Meisen; questor, C. Willemse; ab- actis II, S. Stoelinga; assessor, P. Kort- hoven. Twee grote garageloodsen zijn op het terrein van de N.Z.H. verrezen op de plaats waar voorheen de tramremise stond. De nieuwe ga rages bieden plaats aan 115 auto bussen. Alle bussen, in Haarlem gestationeerd, zijn nu onder dak. J. Kapteyn. Het project is uitgewerkt door ir. H. Zandstra van de N.V. Spoor* wegopbouw, een bouwbureau-dochter maatschappij van de Nederlandse Spoorwegen. Een andere dochter van N.S., bet Spoorwegbouwbedrijf in Utrecht, heeft het werk uitgevoerd en de heer Vreugdenhil van de Techni sche Dienst van de NZH heeft daarbij een belangrijke rol gespeeld. De NZH heeft voorlopig weer voldoen de onderdak voor zijn Haarlemse bus sen. Maar bovendien heeft zij de be schikking gekregen over een enorm ruime hal. die gemakkelijk tot feestzaal kan worden ingericht. Voor het eerst zal dit gebeuren bij gelegenheid van het afscheid van directeur J. J. Juris- sen. Advertentie HAARLEM. 22 okt. Het echtpaar J. A. VV. Dykhoff-D ernison, Parklaan 28 is dinsdag 25 oktober vijftig jaar ge trouwd. De bescheiden feestviering ter gelegenheid van dit feit wordt s mor- gens ingezet met een H. Mis m de St.- Jozefkerk aan de Jansstraat Waarna familie, vrienden en bekenden in het huis van de enige dochter van het gou den paar nog eens zullen terugblikken op het harmonieuse leven van de Dijk- hnff's en vooral op dat van de in Haar lem overbekende Jan Uklioff die tot verbazing van velen t' staat daar nog te werken als een jonge vent" een machinefabriek aan de Spiegel straat drijft. Het is slechts een één-mans bedrijf en dus heeft Dijkhoff er zijn handen meer dan vol aan. Echter met plezier. Bovendien is hq mot gemakkelijk voor zich zelf want als wij in zijn .schaft- tijd" een praatje met hem maken zegt bij. Om twee uur moet ik weer op de zaak zijn Hq is de knecht van de baas en hq ig de baas. Hij heeft zich evenveel snipperdagen toebedacht als een werknemer toekomt en die snipper dagen brengt hij dan door op de Wad- .r?n,- bissen is één van zijn hobby's. Liefde voor zijn werk, liefde voor zqn vrouw, liefde voor alles wat God hem schonk is duidelijk op het gezicht van de in alle opzichten vrolijke en humo ristische Jan Dijkhoff te lezen. Dijkhoff die in 1884 in Haarlem werd geboren is een succesvol man. Dat is hjj echter geworden mede dank zi) zijn vrouw Terosia Dijkhoff-Dernison eveneens een Haarlemse en drie maan den jonger dan de bruidegom. Begon nen zijn successen niet toen hij uit de kerk aan de Jansstraat in 1902 achter de achttienjarige Teresia aanliep? De vriendin van Teresia zei: Ga je met haar mee of met mij?" Ondanks het feit dat de vriendin een oogje had op Jan stond zijn besluit vast en hij heeft er nooit spijt van gehad. Zijn vrouw was ook een goede naaister die thuis maar node gemist kon worden. Ik heb altijd goed in de pakkies gezeten" zegt Dijk hoff nu. Toen hij trouwde werkte Dijk hoff bij Werkspoor. Weinige jaren na zijn huwelijk ging hii naar Engeland om dat hq hoopte daar meer succes te heb ben. Wat hq er aan overhield was de voorspelling dat hq toch nog na negen jaar een dochter zou krijgen wat nog uitkwam ook In Nederland te ruggekeerd begon hij voor zich zelf een machinefabriek en nu kent men hem: in de kleine industrie als de staalken- ner en specialist in cardanassen. Van die kennis wilde de Duitsers ook profi teren in de oorlog. .Toen ben ik maar gaan slachten" ze.gt Jan. Uitstapjes en reisjes zijn nog zijn lust en zijn leven en als lid van de r.k. Algemene Mid denstandsbond was hij hiervan vele jare de organisator. Eigenlijk viert het echtpaar twee jubilea. Vanaf de dag van hun huwelijk zqn zij ook nog abon- né van onze krant. DORDRECHT, 21 okt. Een 37-ja- rige classificeerder is door de Dordter rechtbank veroordeeld, omdat hii niet aan zijn plichten als noodwachter van de a kring Dordrecht van de B.B. had voldaan. Hq liet verstek gaan op oefenavonden en pleegde lijdelijk ver zet bij oefeningen. De officier van justi tie had drie maanden gevangenisstraf tegen de man geëist, omdat, zoals hij zei, niet toegelaten kan worden dat iemand het niet nauw neemt met zqn verplichtingen tegenover de gemeen schap.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2