K.V.P.-VOORZITTER OP PARTIJCONGRES IN AMSTERDAM Hernieuwde samenwerking met de P.v.d.A. mogelijk, maar niet spoedig te verwachten Scheurtjes ontstaan in de verhouding met protestants-christelijke partijen Internationaal overleg over Nieuw-Guinea gewenst, maar zelfbeschikking staat voorop Venhcu&e Statistisch woningtekort is geen bruikbaar uitgangspunt KVP is wel tevreden maar heeft toch nog wensen Pleidooi voor verdere loondifferentiatie ff Verontrust door aantijging van een „democratische onbetrouwbaarheid" Invloed van reclame compenseren door voorlichting aan consument Vele gasten op het KVP-congres Koningin Elizabeth in Denemarken KVP dankbaar maar niet VOLDAAN lampen SECTIE VOLKSHUISVESTING Goede doorstroming helpt nood lenigen SECTIE BEZITSVORMING SECTIE WELVAARTSBELEID: MAANDAG 24 OKTOBER 1960 PAGINA S AMSTERDAM, 22 okt. Het is bijna vijftien jaren geleden, dat na de oorlog besloten werd tot heroprichting van een katho lieke partij in Nederland, aldus mr. H. W. van Doorn in zijn rede tot het KVP-congres 1960. Prof. Beel heeft reeds in 1956, op de bijeenkomst ter gelegenheid van het tienjarig jubileum, geconsta teerd, dat dit een goede beslissing was. In iedere regering hebben de katholieken in de afgelopen vijftien jaren na de oorlog de hoofdrol of tenminste een van beide hoofdrollen vertolkt, zei de KVP-voorzitter thans. Geen partij heeft zo langdurig en ononder broken de regeringsverantwoor delijkheid gedragen als de onze en wie zou in eerlijkheid kunnen zeggen, dat ons land daar niet wel bij gevaren is? De politieke opvattingen van de KVP zijn on danks de andere politieke constel latie hetzelfde gebleven. Met over tuiging bleven wij ook in de nieu we fase aan onze ideeën en ide alen vasthouden, aldus mr. Van Doorn. Geschrokken van cocktail De KVP betreurt dat de bezits vorming de ontwikkelingen van het loonbeleid niet helemaal heeft kunnen volgen. De partij hoopt, dat de voorgestelde maatregelen nu spoedig zullen worden verwe zenlijkt. En mr. Van Doorn zei tevens te hopen dat het sociale leven, werkgevers en werknemers, op korte termijn met belangrijke initiatieven op het stuk van de winstdeling zullen komen. tne£ (Van een Verslaggever) In 1950 heeft de P.v.d.A. de regering verlaten en is de V.V.D. er in opgeno men. „Ik geloof", zei de parftj-voor- zitter, ,,dat er in ons land en ook in °nze eigen kring wel mensen zpn, die deze ruil en het vertrek van de P.v.d.A. naar de oppositie als een nadeel be schouwen. Het lijkt mij echter dat er weinig misverstand is over de vraag of de socialisten het er zelf naar heb ben gemaakt." Volgens mr. Van Doorn was het na oorlogse welvaartsbeleid in Nederland tot een zodanig ontwikkelingspunt geko men, dat de overheid een grotere ver. •mtwoordelijkheid moest overlaten aan ™et persoonlijk handelen. Daarbij kwam «at het socialisme juist door de wel vaartsontwikkeling in Nederland, zoals in enkele andere landen, in een crisis was geraakt, en niet bij machte bleek die evoluties op te vangen. ,Een samenwerking in de rege ring met de socialisten in de toe komst moeten wij niet als onvoorstel baar zien", aldus de KVP-voorzitter. ,,Het moet mij echter van het hart, dat vrijwel niets in de socialistische methode, in hun optreden als oppo sitiepartij, een spoedig opnieuw sa mengaan .n de beide grote partij en in ons land kan doen verwachten". Mr van Door noemde de rede van mr. Burger bij de laatste algemene politieke beschouwingen „een teke nend dieptepunt van de socialistische politieke lijn van na de oorlog". Is het waar, zo vroeg spr. wat de P.v.d.A. tracht te suggereren, dat alleen bij het socialisme een demo cratische samenleving gewaarborgd apu zijn? „Wat ons hindert en veront rust is, dat telkens de katholieken ons land worden voorgesteld als ?.en zeker gevaar voor de democra ts.De K.V.P.-voorzitter wees in dit verband naar een recente uitlating van de oud-staatssecretaris van So ciale Zaken, dr. Van Khijn, „dat Ro me en de democratie elkaar niet lig- Mr. Van Doorn zei dat twee hann en katholieken er zo langzamer- nti genoeg van krijgen als demo- onbetrouwbaar te worden omdat zij katholiek zijn u„,uV?,rc>orloven te stemmen op een katholieke partij. Pijnlijke situatie Over de huidige politieke constellatie zei de K.vfi"yoorzitter, dat hij niet graag zou zeggen, dat de liberalen hem liever zouden zijn dan de socialisten ,al heeft de VVp in haar oppositieperiode ivat meer alluro weten op te brengen. ,,Ik moet daarbij zeggen dat de P.v.d.A. het ook wat moeilijker heeft, omdat dit kabinet haar niet het plezier doet een anti-sociale politiek te voeren. Dit ka binet heeft de moed gehad met de vrij ere loonvorming te komen, dit kabi net heeft de sportnota ingediend. Dit kabinet heeft voorstellen gedaan voor belastingverlaging en voor de uitbrei ding van de bezitsvorming. Het terrein van het onderwijs, waarvoor een aan tal belangrijke ontwerpen zun ingediend, ï?°£dt beheerd door onze voortref felijke en bekwame mr. Cals. Dit kabinet kwam tenslotte met verhogin gen van verschillende sociale uitkerln- k&n, met een verhoging van de miii- laire salarissen en met een vertrou wenwekkend landbouwbeleid." v^at de V.V.D. betreft, de Tweede kamerfractie van deze partij heeft zich positief opgesteld ten opzichte van de vt°blemen die aan de orde zijn meende Van Doorn. Er is een pijnlijke si- 'Uatie ontstaan door de verdeeldheid 4c*sen de liberale fracties in Eerste en -I ®ede Kamer. „Wij zullen hierover d„et te vroeg moeten oordelen maar °htwlkkeling met aandacht volgen." t-ï.u onze verhouding metdeprot.chris- k'tike partijen is, vooral op internatio- hcvL .terrein, een groeiende verstand- dip ing merkbaar. Helaas zijn er in dA verhouding scheurtjes ontstaan tan> bet afvallen van enkele protes. de Se mensen bi) de stemming over beu.°cialistische motie over het loon- A R en door een artikel in het •"Partijblad, waarin de vraag werd dat a of het .niet gezond zou zijn, tie de K.V.P. ook eens in de opposi- Bn,- gaan. Gelukkig hebben Dr. van s S'ot en de heer Biesheuvel n de A.R.-fractie hierop gerea- Advertentie) geerd op een wijze, die onze instem ming heeft en die niet mis valt te verstaan, zei mr. Van Doorn. Bij de spanningen in de liberale en prot-christelijke partijen is de K.V.P. eendrachtig gebleven, ook voor wat be treft het loonbeleid. Die eendracht kan alleen blijven als wij ons voortdurend bezinnen op onze houding voor de toe komst. Het onlangs verschenen Katho liek Sociaal Program, kan hierbij een nuttige bijdrage betekenen. De nieuwe politieke lijn van de P.v.d.A. was volgens mr. Van Doorn misschien wel het duidelijkst naar vo ren gekomen in het standpunt van die partij ten aanzien van het Nieuw-Gui nea beleid. „Al aan het einde van de rit van het laatste kabinet-Drees heeft de socialistische partij toen nog als regeringspartij getracht de kritiek De K.V.P.-voorzitter, mr. H. W. van Doorn, tijdens zijn rede. in eigen linkse kring op het beleid van het kabinet-Drees aangaande Nw- Guinea op te vangen", zei mr. Van Doorn. De K.V.P .laat zich echter door „oppositionele opblazerijen" niet afdu wen van de weg, die is vastgelegd in haar program en iedereen zal in zien zoal niet nu dan toch later dat deze weg eigenlijk de meest voor uitstrevende was. Mr. Van Doom zei voorts, dat de K.V.P. een beetje geschrokken was van de kranteverhalen over de befaamde cocktailparty (minister-president De Quay glimlachte) „Was het waar dat de regering had besloten de weg te gaan die door de K.V.P. in de laatste jaren steeds als een ongelukkige weg was gekwalificeerd; de weg nl. niet van de echte internationalisatie maar alleen van het gesuggereer over internatio nalisatie, de weg die wjj niet inwilden omdat het niet duidelijk was waarheen hij leiden zou en omdat aldus de be volking van Nieuw-Guinea een nie mandsland zou worden ingestuurd, ge heel in strijd met was wij mogen noe men: gemaakte afspraken?" Uit het antwoo' d van de minister-pre sident is duidelijk geworden, zo meent de K.V.P.-voorzitter, dat er geen spra ke van is, dat de regering deze weg zou kiezen. Minister Luns heeft in de V.N. al het mogelijke gedaan om bij de andere landen begrip voor ons stand- pun. te verwerven. Bij de discussie is tot uitdrukking gekomen dat en niet voor de eerste maal naar bleek uit een mededeling van de minister-presi dent van Nederlandse regeringszijde aan de V.N. werd gevraagd rustig onze politiek tegen het licht te houden, een politiek „waarin geen slinksigheidje verborgen zit." De politiek van het gegeven woord kan en moet samengaan met een tel kens hernieuwd internationaal overleg. Vaststaan moet echter dat in enige nieuwe oplossing onzerzijds slechts dan tie zou gaan. Gelukkig hebben dr. kan worden getreden, indien daarbij de mogelijkheid voor de Papoeas om over het eigen lot te beschikken, onverlet bijlft. Een internationaal probleem is ook de kwestie van de hulp aan de onder ontwikkelde landen. Wat wij tot nog toe hebben gedaan is eigenlijk te weinig. Als men het zich ergens kan permitte ren om iets aan die gebieden te doen, dan is het toch wel in ons redelijk wel. varende land, meent mr. Van Doorn. In Europa heeft de K.V.P. de gelei delijke opbouw van een internationale rechtsorde voorop gesteld. De partij drmgt aan op spoedige Europese ver kiezingen. In Nederland zelf is de welvaart be langrijk toegenomen. Vooral onze ar beiders zullen toch nuchter kunnen vast stellen, dat onder de werking van de vrijere loonpolitiek een opmerkelijke reële vooruitgang in de welvaart is be reikt, die nu eens niet door prijsverho gingen ongedaan werd gemaakt. „Maar", aldus de K.V.P.-voorzitter, „juist nu er iets is bereikt, voelen wfl er niets voor om de zaken in een nieuwe overspanning en een herhaalde beste dingsbeperking weer zo'n beetje onge daan te maken. Winstdeling Wat de voetbaltoto betreft, de P.v.d.A probeert in de sportwereld het zo voor te stellen, alsof de K.V.P de oorzaak is van de mislukking van het ontwerp. Beerman. De K.V.P.-voorzitter consta teerde dat alleen de K.V.P. in haar geheel en de C.H.U. voor wat betreft de overgrote meerderheid, alles heb ben gedaan om een toto te realiseren die naar door de feiten is aange toond een succes zou zijn geworden. Mr. Van Doorn concludeerde aan het einde van zijn rede, dat de K.V.P. dankbaar is voor wat in de afgelo pen periode is bereikt, maar dat de partij niet voldaan is. „Wat gaat Gij, regering, doen met de decentralisa tie en het afstoten van staatstaken? Welke besluiten zal de regering ne men op het gebied van de P.B.O., voor de gehandicapten, voor de ge zinnen, die een aantal zoons in mi litaire dienst hebben, voor de lagere en middelbare ambtenaren, vooral iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiminii Tot degenen die het KVP-partijcongres bijwoonden, behoorde de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé en de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst. ook voor de politie? Wanneer zal er nu eindelijk een beslissing komen over de kinderbijslag (waarbij de K.V.P. betreurt, dat minister Van Rooy het ontwerp-Suurhoff ongewij zigd handhaafde)? Over het werk in de eigen partij zei mr. Van Doorn dat met alle denkbare middelen moet worden getracht de po litieke belangstelling bi] de leden op te wekken, o.a. door de behandeling van vraagstukken die voor eigen plaats en streek van belang zijn. Aan de kan didaten voor onze fracties in gemeen teraden, Staten en Parlement zal de eis moeten worden gesteld, dat zij in voor lichtende en wervende zin werkzaam zullen zijn. De financiële middelen van de K.V.P., aldus mr. Van Doom ten slotte, zullen belangrijk moeten worden versterkt, wil de partij in de komende jaren ook maar de helft kunnen preste ren van wat van haar wordt gevraagd. (Advertentie) Wees niet bang, het nijlpaard zal niet toehappen. Dit is slechts een opgeaet exemplaar, dat op een Ghanese tentoonstelling in Rome wordt geëxposeerd. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 22 okt. Het sta tistisch woningtekort in ons land geeft de werkelijke woningnood zeer onvol doende weer en vormt geen bruikbaar uitgangspunt voor het bepalen van een regeringsbeleid. De minst draagkrach- tigen (ongeveer 75 pet van de inge schreven woningzoekenden behoort tot deze categorie) hebben het zwaarst onder (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 22 okt. In de sec tie Welvaartsbeleid van het KVP-con gres hield drs. Th. Coppes, adjunct directeur van het wetenschappelijk bureau, een inleiding, waarbij hij o.m. de loonpolitiek, het prijsbeleid, de bezitsvorming en de sociale wel zijnszorg de revue liet passeren. De gedifferentieerde loonvorming achtte hij voorlopig geslaagd. Hij pleitte voor verdere vrijmaking van de loonvor ming door differentiatie, per onderne ming. Hij achtte dit produktiviteit be vorderend, omdat een betere aanwen ding van alle produktieve krachten wordt verkregen. De prijspolitiek zou zich niet moeten richten tegen inci dentele prijsverhogingen, maar struc tureel de vrije concurrentie moeten bevorderen, o.m. door een beter kartelbeleid. In de distributiesector moet de ongebreidelde invloed van de r-kiame worden gecompenseerd door de voorlichting van (te subsidiëren) consumentenorganen. Tijdens het de bat verwierp de heer Coppes het be zwaar, dat loonconcurrentie en prijs concurrentie tot concentratie van eco nomische macht zouden leiden. De individuele bezitsvorming, hoezeer ook to' te juichen, Is zeker niet alleen zaligmakend. Men kan het werkne mersaandeel in het nationale inkomen nu eenmaal niet onbeperkt vergroten. De primaire verdeling van het natio naal inkomen moet achteraf worden ge corrigeerd via een progressieve inkom stenbelasting en een aantal welvaart- ve elende en welvaartscheppende re gelingen van collectieve aard. Na een debat, waarin nog meer dé tails aan de orde kwamen dan de in leider reeds had aangeroerd, werden met name de volgende desiderata van collectieve aard in een conclusie vast gelegd: a. verschaffing van goede en betaal bare woongelegenheid; b. verschaffing van voldoende recrea tieruimte en daarmee verbonden be houd van natuurmonumenten; c. stimulering van kunsten en weten schappen; d. uitbreiding onderwijs en het schep pen van gelijke kansen voor iedereen om onderwijs te volgen; e. bevordering van het wetenschap- pel' onderzoek ten behoeve van het Nederlandse volk: f. bevordering van de spreiding van cultuur over alle lagen van de Neder landse bevolking en over het gehele land; g. stimulering en subsidiëring van de sportbeoefening. Deze volgorde is niet als prioriteits schema bedoeld. (Voor de verslagen van de secties „Nederland in de Wereld" en „Neder land in Europa" zie men elders in dit blad). DEN HAAG, 24 okt. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy zal 18 novem ber als gast van de KLM meevliegen met de eerste DC-8 op de lijn van Am sterdam naar Sydney. De minister keert 29 november naar Nederland terug. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 22 okt. „Bij de be. zitsvorming gaat het in eerste instan tie om het bevorderen van persoonlijk gevormd duurzaam bezit door algemene en specifieke maatregelen. Het pro gramma zoals de regering dit nu voor deze fase heeft uitgestippeld dunkt mü redenen tot tevredenheid en grote ver wachtingen, al blijven er natuurlijk wensen over." Dit zei drs. A. J. Cup pen, redacteur van ons blad, in zijn inleiding over de bezitsvorming op een van de sectievergaderingen van het K.V.P.-congres. De inleider zei dat er een voortgaan de integratie van de bezitsvormingpo- litiek in de algemene sociale en eco nomische politiek van de regering valt te constateren. Zo komt de bezitsvor mingsgedachte onder meer tot uiting neergelegd. Twee daarvan luiden nog: in de loon- en belastingpolitiek. Met Gevraagd was om een vrijstelling van beleggingsmaatschappijen, gericht op de kleine spaarder. Hij meent dat ook hier de aansluiting aan de ontwikkelin gen in de praktijk enige spoed ver eist. De heer Cuppen vroeg zich af of de risicospreidende beleggingsmaatschap pijen voor hun beleggingen de grootste ondernemingen zullen uitzoeken. „Het idee blijft mjj bekruipen dat in de toe komst de kapitaalstroom ten gevolge van grotere winstuitkeringen zich in een richting zou kunnen bewegen, die werkt in het nadeel van de kleine en minder grote ondernemingen", zei de inleider. Indien dit gevaar inderdaad aanwezig zou zijn, is dit een bij-effect van bezitsvorming dat de bestudering waard zou zijn, meent drs. Cuppen. Zijn stellingen werden in conclusies verschillende specifieke maatregelen heeft men zich nu al gericht op de jeugdigen (jeugdspaarwet). de ambte naren (premie-spaarregeling voor amb tenaren) en op werknemers in bedrij ven met mogelijkheden van bedrjjfs- spaarregelingen en winstdelingsspaar- regelingen. De regering wil blijkens de bezitsvormingsnota weliswaar alle groe pen bereiken, aldus drs. Cuppen, maar zjj gaat hierin toch niet zover als de K.V.P. wel wenst. Wat betreft het wetsontwerp 4273 (over overheidsbegunstigingen voor spaarregelingen) sprak de heer Cup- peh er zijn teleurstelling over uit dat dit stuk aan de late kant is gekomen. In het loonpolitieke vlak doen zich ontwikkelingen voor waarvan de be zitsvormingsplannen, als zij wettelijk al in kannen en kruiken waren ge weest, ten zeerste geprofiteerd zouden hebben. De hoop is er nu op gericht dat de Kamer het stuk spoedig in be handeling neemt, want met verwezen lijking van de maatregelen uit 't wets- den 6rP 'S d€ Sro°tste spoed gebo- De heer Cuppen pleitte voor een ver der inschakelen van de S.E.R. bij de bezitsvormingskwestie. De commissie nezitsspreiding, die de regering al twaalf jaar op een advies heeft laten wachten, zou dan van haar taak onthe ven kunnen worden. Zijn teleurstelling sprak de inleider er over uit dat de overheidsstudiekos- ten in het wetsontwerp 4273 niet als erkend bestedingsobject in de spaarre gelingen heeft kunnen opnemen. Er blijft echter een ontsnappingsclausule waarvan de heer Cuppen zei te hopen dat deze nog ruime mogelijkheden zou bieden. Hij vestigde ook de aandacht op het uitblijven van faciliteiten aan AMSTERDAM, 22 okt. Met één uit zondering waren alle katholieke minis ters en staatssecretarissen uit het kabi net-De Quay op het KVP-congres aan wezig. Die ene uitzondering was minis ter Luns, die wegens andere bezighe den verstek moest laten gaan. De par tijvoorzitter, mr. Van Doorn, zei in zijn begroetingswoord, dat hij juist deze be windsman graag op het congres welkom zou hebben geheten. „Voor ons is er wat de bezetting van het departement van Buitenlandse Zaken betreft, geen verschil tussen het kabinet-Drees en het kabinet-De Quay", aldus de KVP-voor zitter. Mr. Luns was op die post steeds hetzelfde en steeds voortreffelijk". Aanwezig waren ook de vertegenwoordi gers van de Belgische, Franse, Duitse, Italiaanse en Oostenrijkse christen-demo cratische zusterpartijen. En mr. Van Doorn kon tevens tot zijn vreugde een vertegenwoordiger uit Nieuw-Guinea begroeten: de landsdienaar Frits Poana. Namens de buitenlandse gasten dank te senator Vandekerckhove voor de ont vangst. Hij zei, dat wat hem per soonlijk betrof hij met gemengde ge voelens vervuld was. Hij was treurig ge stemd door de gebeurtenissen in Congo het meest ontwikkelde gebied van Afrika waar tachtig jaar arbeid in één slag teniet was gedaan. Hij hoopte echter dat Congo in de toekomst be reid zal zijn weer met België samen te werken. In Nederland had hij begrip geconstateerd voor de onrechtvaardige beoordeling van België. 125 pet. voor inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting voorwat be treft de werkgeversbijdragen in spaar regelingen. De regering is daar niet op ingegaan. Nu zjj echter van plan is de uitgekeerde winst voor de vennoot schapsbelasting met een lager tarief te gaan belasten, klemt de K.V.P.-eis voor de inkomstenbelasting des te meer daar de neiging om tot winstdeiingssystemen over te gaan door deze maatregel voor de niet N.V.'s immers relatief minder aantrekkelijk wordt. Er moet duidelijkheid komen over de vraag hoe de overheid zich wil opstel len tegenover de afstoting van daar voor in aanmerking komend staatsbe zit en het dienstbaar maken van deze afstoting aan de politiek van bezitsvor ming. dit tekort te lijden; daarom zal de door de regering voorgestelde liberalisatie met grote omzichtigheid dienen te wor den gehanteerd. Dit is de inhoud van enkele stellingen uit de conclusies die de sectie volkshuisvesting bij het partij bestuur van de KVP heeft ingediend. Mr. W.B. Schouten, chef van de af deling stadsontwikkeling en volkshuis vesting van Den Haag, had het onder werp ingeleid met een gedocumenteerd betoog over de stand van zaken. Hij herinnerde er aan, dat 1 januari van dit jaar 320 Nederlandse gemeenten geen statistisch woningtekort meer ken den, voor het merendeel gemeenten met minder dan 20.000 inwoners. Het vol gend jaar zal opnieuw een belangrijk ge deelte van het landelijk tekort zijn in gelopen. Mr. Schouten zei te geloven, dat inderdaad, zoals velen verwachten, in 1965 de woningnood als volksvijand nr. 1 zal zijn bezworen. Dit betekent evenwel nog niet, dat dan ook overal een door mr. Schouten noodzakelijk ge achte reserve van 2 13 pet. aanwezig De inleider bleek ook van mening, dat men zich langzamerhand zal moeten matigen in het voortdurend uiten van pessimistische geluiden over de woning nood. De overheid zou in dat geval he vige tegenstand ontmoeten wanneer zij op een bepaald ogenblik het crisisbeleid zou willen verlaten. Nu al leven we in een overgangsperiode. Mr Schouten zei grote mogelijkheden ter leniging van de nood te zien in een betere door stroming, zowel van goedkope naar duurdere als van grote aar kleinere huizen. In 1956 waren 370.000 woningen onderbezet. Tenslotte acht spreker het van groot belang dat aan het alom levende verlangen naar meer eenge zinswoningen meer tegemoet getreden wordt. Tegen het betoog van mr. Schouten had niemand veel bezwaren, maar wel werden diverse suggesties gedaan om aan de stellingen meer „politiek" ge wicht te geven, zodat het partijbestuur er duidelijke richtlijnen in zou kunnen aantreffen. Zo werd opgemerkt, dat de huren van woningwetwoningen over het algemeen nog te hoog uitvallen voor de betrokken categorie bewoners. Men achtte het aantal van 32.500 te bouwen woningwetwoningen aan de te lage kant en ook werd er aan getwijfeld, of een programma van 80.000 woningen wel alle beschikbare capaciteit zou be nutten. Deze punten werden onder al gemene instemming later aan de con clusies toegevoegd. Tegen het gema tigd optimisme van mr. Schouten kwa men sommige vergaderden in opstand, die meenden, dat nog onverkort van een hoogst ernstige situatie dient te worden gesproken, met name in de drie dichtst bevolkte provincies. In de conclusies wordt tenslotte beperking van de vrjje sector bepleit ten gunste van de premie-sector, met name in de B-categorie. Koningin Elizabeth van Engeland brengt met haar gemaal prins Philip enkele vakantiedagen door in Denemarken. Op de wat winderige zaterdag maakte de Britse vorstin met koningin Ingrid van Denemarken een wandeling in de omgeving van kasteel Fredensborg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5