CIVIELE RECHTSZAAK TEGEN STAAT? Modelactie wordt minder gewenst geacht ah troef sucrosa meer aristona Vrijwillig de kerker set nu gebakken Politiebonden gaan mogelijkheden na Toespraken op gala-diner Katholieke Reclassering neemt afscheid van vice-voorzitter Mr. E. baron Speyart van Woerden Vier doden op de weg V raag naar drank vergunningen leidt tot „windhandel" in Fotograferende specialist Roerig congres van politie uit Randstad-Holland „Geef mij maar koehandel" Vrije mensen Incident in Haagse gemeenteraad „Lange traditie Atoomoorlog in commandopost Echtpaar door kolendamp gedood SHAWLS Suede WANTEN I cr°sN koningin Juliana: Koning Phumipol: Dodelijk ongeval in Apeldoorn veroorzaakt elke woensdag jongensmarkt Mohair Dr. W. Germeraad DINSDAG 25 OKTOBER 1960 PAGINA 3 (Van onze> Haagse redactie) DEN HAAG, 24 okt. Juridi sche deskundigen van de politie bonden zullen nagaan of er een mogelijkheid bestaat om een ci viele procedure tegen de staat aanhangig te maken wegens het niet nakomen van een schriftelijke overeenkomst. Ook zal worden bekeken of de staat aansprakelijk gesteld kan worden voor de „loon schade" die de politie sinds 1956 lijdt. De pqlitie wil een modelactie wel als troef achter de hand hou den maar acht een dergelijke actie toch minder gewenst, omdat daar door de goodwill bij het publiek verspeeld kan worden. Fantastisch, DEN HAAG, 24 okt. - Tijdens het galadiner op Huis ten Bosch hebben koningin Juliana en ko ning Phumipol van Thailand toe spraken gehouden, waarna zfl heildronken uitbrachten op bei der families en op de volken van Nederland en Thailand. Deens museum vraagt oude grammofoonplaten Een maand gevangenisstraf r>. 'S. t Dit merkten de bondsvoorzitters J. P. H. Körner (Kaholiek) en K. Mud (Nederlandse Politiebond) vanavond op tijdens het vragenuurtje dat tot slot van de politie-byeenkomst in het Kurhaus te Scheveningen gehouden werd. De afdelingen Amsterdam, Den Haag en Rotterdam yan de Centrale van Politieorganisaties (CPO), had de- «e tweede vergadering georganiseerd. De meeste politiemensen van de rand stad Holland hadden namelijk vrijdag net salariscongres In het gebouw voor Moöü Tn. Wetenschappen in Den anai «i1i,i«i nen bijwonen omdat de 'e Kiein vvas, fcve?beMter^etvanaV(l®, p?1Ui£ is z,° Normaal kunnm ?5V2?A de Kurzaal. Normaal kunnen ër«on maar nu zater en stonden ™6"sen Pn 2700 politiemensen, onder 5. .e„ei dan nonlol o cvOOK aantal vrouwelijke agenten. Niet al leen was dit keer het aantal geünifor meerden veel groter, maar ook de stemming was veel rumoeriger, dan bij het eerste congres. Door de wel haast tropische temperatuur, die er in de zaal heerste (velen hadden hun jas je er bij uit getrokken) waren de ge moederen nogal verhit. In deze „gela den" atmosfeer was een woord van kri- k op de regering voldoende om de faa' te doen losbarsten in een oorverdo- etld snerpend gefluit, geschreeuw en 8estamp met voeten. Men zat in de iaal als het ware klaar om bij iedere van de bondsvoorzitter D. Rook van Christelijke Politie-ambte- naren). Komer en Mud zii saven overigens dezelfde uiteenzetting als vrijdag die daartoe ook maar de ge ringste aanleiding gaf, een maxi mum aan geluid te produceren. Vragenuurtje Vooral de (schorre) voorzitter Kör ner, ook deze keer de meest emotio nele spreker, werd herhaaldelijk ge ïnterrumpeerd. Tenslotte werd het zo erg, dat hij de mensen verzocht hem niet steeds in de rede te vallen, omdat hij zijn stem ieder ogenblik zou kunnen verliezen Tal van politiemensen 'hadden van de gelegenheid gebruik gemaakt om in de pauze bij het bestuur schrifte lijke. vragen in te dienen. Bondsvoor zitter Rook legde uit, dat in het rap port van de commissie Werkclassifica- tie Politiefuncties de taak van de rijks politie niet zwaarder genoemd was dan die van de gemeentepolitie. De commissie heeft wel geconstateerd, dat de rijkspolitie door haar bijzonde re structuur meer behoefte aan kader had dan de gemeentepolitie. Verder stelde hij, dat ook al zou de politie een salarisverbetering van tachtig gulden per maand krijgen, de bondsbesturen zouden blijven vechten voor een volle dige realisatie van het rapport van de commissie op 1 januari 1962. Terugwerkende kracht sinds 1956 Hoe zit het met de terugwerkende (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG24 okt. De voor- zitter van de katholieke Politiebond „St.-Michael" heeft de politiemensen vanavond even de sfeer laten proe venwaarin het overleg met de minis ter van Binnenlandse Zaken is ge schied. In twee vergaderingen op het ministerie hadden de bondsvoor zitters het voorstel van de regering voor een inconveniententoeslag van veertig gulden afgewezen. Toen minister Toxopeus tijdens het derde en laatste overleg weer met het voorstel van veertig gulden kwam merkte voorzitter Körner, zoals hij het zelf uitdrukte, in zijn onnozel heid op: Excellentiewij hebben nu al drie keer het voorstel van de regering afgewezen. Is er niet te praten over ons voorstel van tachtig gulden Minister ToxopeusNeen Voorzitter Körner: Dan begrijp ik niet, dat we hier drie keer voor terug moesten komen.'* Minister Toxopeus: (kwaad) Mijn heer Körnerweet u wel wat overleg is?" Voorzitter Körner: „Nee, excel lentie, dat weet ik niet Minister Toxopeus:^ „Wat u overleg noemt is koehandel." De voorzitter Korner: Geef mij dan maar koehandel. de nieuwe zoetstof zonder saccharine Koningin Juliana herinnerde o.m. met dankbaarheid aan het bezoek van oning Chulalongkorn, dat reeds in 1897 Plaatsvond. Vele zijn de banden van ".endschap tussen uw familie en de ™Une, banden die reeds waren gelegd «oor mjjn beide ouders -n andere leden van mjjn familie. Bovendien stelden Historici vast dat de betrekkingen tus sen Thailand en Nederland de oudste zyn die Thailand met enig land in Europa heeft. De koning van Siam schreef eens in een brief aan mijn voorvader, Frederik ?en rtendenn«,?-ranjei "Ende alhoewel onse landen wijt ende verre van den andere gelegen sijn is nochtans de vrintschap groot jae soodanich als ware dezelve met een en gouden wech aen malqanderen gevoucht, waerin tfomliggende coningen ende natiën verwondert." „Tragisch was de reden, die vele Nederlanders gedurende de tweede ■wereldoorlog naaru w land deden gaan, maar toch heeft de goedhartigheid hun bewezen door het volk van Thai land, de verschrikkingen in hun herin- Horing verlicht. Het is ons steeds een eer ge feest te helpen, wanneer en waar ook mogelijk, met onze eeuwenlange erva- ring die voortkwam uit welvaart en Hood. Bovendien bewonderen wij het "fachtige streven van Thailand tege moet te komen aan de hogere normen tiia onrustbarende gedachten van ons IgPerk." dat °?ingm Juliana vervolgde: „Ikweet land naam van uw land betekent het öat ,iV:'n de vrije mensen en ik geloof oris fer de voornaamste band tussen dan ,Rt' want niets is ons dierbaarder kracht van het geld, dat wjj nog te- troed hebben? Het antwoord op deze vraag nam de heer Körner voor zijn rekening. „Wij zijn sinds 1956 grof on derbetaald. Hieraan zit dus vast, dat de salariscorrectie ook in dat jaar za) moeten ingaan. Of wij het binnen ha len is punt twee". Moet er een modelactie gevoerd wor den? las voorzitter Mud voor. Een bul derend „ja" was het antwoord van de zaal. De bondsvoorzitter merkte echter op, dat deze vraag nu met gesteld moet worden en zeker niet beantwoord. „Een goed schutter verschiet met a zijn kruit en een goed kaarter g niet al zijn troeven op tafel. Ook a wilde hij een modelactie niet uitslui ten, toch waarschuwde hij er voor, dat de politie door een dergelyke actie de sympathie van het publiek „een kost baar goed" zou kunnen verspelen, «ei daverend applaus, dat hierop volgde, bewees, dat de meeste politiemensen teruggekomen waren op hun eerste vol mondig „ja" Een resolutie, waarin evenals vrij dag werd aangedrongen op een be vredigende voorlopige maatregel ter verbetering van de politiesalarissen vormde het sluitstuk van deze pro testbijeenkomst. De rust na de ru moerige vergadering was opmerke lijk. Het was een alleszins stille af tocht. Een enkel bord met een pit tige kreet om meer salaris ging verloren in de duisternis van de Scheveningse boulevard. KOPENHAGEN, 24 okt. Het Deen se nationale museum heeft in een op roep tot het publiek gevraagd om oude grammofoonplaten voor zijn verzame ling. Het gaat om platen van popu laire of klassieke muziek die voor 1955 zijn gemaakt. Vier jaar geleden liet het museum ten bate van zijn disco- theek een dergelijke oproep uitgaan en dit leverde een tienduizend oude pla ten en een kleine duizend fonograaf- rollen op. Door een schenking van de Deense Turborgstichting kwam het to taal aantal op ongeveer twintigduizend. Daar waren fonograafrollen van voor 1900 bij en platen uit 1901. (Advertentie) toestel weet Da's waar. Een ARISTONA brengt de werkelijkheid in Uw huiskamer. Beeld en geluid zijn bijzonder natuurgetrouw! De technische perfectie en de goede service garanderen U dat ook tl meer ziet in 'n ARISTONA! 2' E flmtoua IN ÉÉN WOORD: FANTASTISCH! radio - televisie - grammofoons ra (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 24 okt. De Katho lieke Reclasseringsvereniging heeft van daag afscheid genomen van haar vice- voorzitter. mr. E. L. M. H. baron Spe- yarf van Woerden, die een kwart eeuw lang deel heeft uitgemaakt van het hoofdbestuur van deze vereniging. Prof. mr. D. van Eek schetste de vele verdiensten van het scheidende hoofdbestuurslid voor de reclassering in het algemeen en dig -voor de katho lieke vereniging in het bijzonder. Als de meest spectaculaire facetten daar van mogen gelden zijn aandeel in de organisatorische opbouw van de ver eniging, zijn financieel beleid en zijn vele w,erk in het dagelijks bestuur. „Als de katholieke reclassering is wat ze nu is, dan dankt zij dat goeddeels aan U" zo zei mr. van Eek, die baron Speyart van Woerden kenschetste als een van de grote katholieke emanci patie-figuren. Met voldoening maakte hij dan ook gewag van het besluit van de vergadering om de scheidende func tionaris te benoemen tot ere-voorzitter van de vereniging. Verschillende andere sprekers waar onder vertegenwoordigers van het de partement van Justitie en zusterorga nisaties, getuigden eveneens van hun grote waardering en respect voor de figuur en het werk van baron Speyart van Woerden voor de reclassering. In zijn dankwoord wees mr. baron Speyart van Woerden op de gelukkige wisselwerking die er uitging van zijn ambt bij het Openbaar Ministerie en zijn functie in het reclasseringswerk. „Daardoor heb ik steeds een eenzij dige benadering van de problemen we ten te voorkomen en ik ben dankbaar, dat mijn ideeën in de loop der jaren algemeen ingang hebben gevonden", aldus de ere-voorzitter. Tijdens de middagvergadering hield drs. J. R. M. van Ratingen een inlei ding over het thema „Problemen bij onderzoek en behandeling van psychisch gestoorde delinquenten." Aan de hand van een concreet praktijk-geval toon de hij aan hoe de benadering van de delinquent goeddeels bepalend is voor de diagnostiek en therapie. In het ver loop van zijn inleiding ging hij voorts nader in op de verhouding tussen leek en deskundige bij het reclasserings werk. De leek verdedigt terecht de stelling, dat het reclasseringswerk een vorm van liefdewerk is en hij staat daarom in zekere zin argwanend te genover de deskundige, die „zijn tech nieken toepast op de mens. Een arg waan, die weliswaar begrijpelijk is, maar daarom nog niet juist. Ook de deskundige is een mens, waarmee bij het onderzoek terdege rekening moet worden gehouden. Het staat namelijk onomstotelijk vast, dat de persoon van degene die het onderzoek leidt, het re sultaat van dat onderzoek beïnvloedt. Die menselijke factor bij het onderzoek humaniseert in zekere zin de techniek en stelt tevens grote menselijke eisen aan de onderzoeker. Wil men tot goe- de resultaten komen dan staan liefde voor de medemens, de delinquent, bij leek en deskundige voorop, zodat_ van een scheiding tussen techniek en liefde in feite geen sprake is. Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit A dvjrtenti T O G A L T O G A L T O G AD TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT WEERT, 24 okt. Vanmiddag is op de Roermondse weg de 51-jarige Til- burger J. C. van Ast dodelijk veronge lukt toen hij met een kleine bestelwa gen frontaal in botsing kwam met een vrachtauto. Hy is vermoedelijk verblind geweest door het vocht dat van de weg opspatte tegen zijn voorruit. DEN HAM Vanavond is op de ver keersweg naar Vroomshoop een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 22-jarige bromfietsrijder G. J. M. uit Den Ham om het leven is gekomen. Hy werd geschept en vijftien meter meege sleurd. GELDERMALSEN Het zesjarige jongetje Hendricus de Ruiter is van middag gedood doordat het onder een trekker terecht kwam. Het jongetje was op de met bietert geladen trekker ge klommen, maar gleed er af en kreeg een van de wielen over het hoofd. APELDOORN Maandagavond is de 52-jarige landbouwer J. Versteeg uit de buurtschap Assel in het ziekenhuis over leden aan de verwondingen, die hy eni ge uren eerder had opgelopen, toen hy met zijn fiets op het kruispunt Spren- gerweg-Badhuisweg door een vracht auto was gegrepen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 24 okt. Tijdens de be handeling in de gemeenteraad van het voorstel om de Kroon te verzoeken het maximum aantal drankwetvergunningen van vijfhonderd tot zeshonderd te ver- hc jen is er een klein incident ontstaan. Toen burgemeester Kolfschoten mee deelde dat er op de wachtlijst van on geveer negenhonderd gegadigden voor een vergunning zeventig nameni van personen voorkwamen, die uitsluitend een aanvraag hebben ingediend om zich, hü toewyzing, van een kosteloos pensioen te voorzien werd er vanaf de Diihlieke tribune luid instemming be tuigd met deze kritische opmerking. De burgemeester waarschuwde dat by verdere rustverstoring de publieke tri bune ontruimd zou worden. (Advertentie) Da*g stapt ^<^tapt:e£eqa/rtj& j eMyCcfitccCy landen van vrije rfr luc» id stolie"e Vri)heid. Onze beide Htenser, e.r Prijs op landen - Vriendseb Worden genoemd. Onze toch ap is van zeldzame oud®rdom foeit vanS -Zlj zeer levenskrachtig en beid onri" Jaar tot jaar. Uw aanwezig- Yan grote w=ns .betekent een ontmoeting tussen onze^uar- e voor de verhoudingen nze keide landen." Hinginnn!i(i?r^ op de toespraak van ko- hiizelf a ba zei koning Phumipol dat Waren Z1J1 Semalin diep getroffen Warm» °°r de vriendschappelijke en van Nedeerlandk0mlnB bU het betreden lonrii»aIIen' hebber gehoord van de bfl- Overw„„VerrlchtinRen van uw land. lnm^riM56" op natuurkrachten, de derlanrtif e,,Vruhe,dsliefde van het Ne- Nederl»„rtc° 1 V.6 belangrijke rol van het lni^„i .'urist,en bij de vorming van »et internationaal recht vormen ieder voor zich een hoofdstuk van de wereld geschiedenis. Tussen onze landen bestaat een lange traditie van vriendschap en binding De pioniersgeest van uw onderdanen bracht hen onder de eersten, die in aanraking met ons volk kwamen. Sedertdien heb ben voortdurend vriendschappelijke be trekkingen tussen de twee landen be staan. Het verdrag van 1664 was een formele bevestiging hiervan. Dit beves tigt en verstevigt het gevoel van het reeds bestaande wederzijds vertrouwen. Onze koninklijke huizen hebben er te vens toe bygedragen om de geest van vriendschap, die de volken bond, tc ver stevigen Het persoonlijk contact op dit hoge niveau geeft aanmoediging en ver stevigd aan de gelukkige samenwer king tussen onze landen. De koning zei voorts, dat het „in de tegenwoordige draaikolk van t were - gebeuren een gebiedende eis is, dat wij onze beste kracliten inzetten spanning, die de gehele wereld dreigt te vernietigen, te verminderen. „Wij brengen", zo ging koning Phumi pol verder, „groeten en geest van SoeJe wil van het volk van Thailand voor alt volk mee. Wij hopen, dat deze in de zelfde geest zullen worden aanvaard als waarmee zij worden aangeboden, mi...........mm............... /n Berg en Dal bij Nijmegen is gis- termiddag, klokke twaalf, de BB- oefening Copex begonnen, die acht vrouwen en achttien mannen een week lang zonder enig contact met de buiten wereld onder de grond, zal houden. Doel van dit experiment is om wetenschap pelijke gegevens op te doen over het gedrag en het uithoudingsvermogen van een BB-commandopost bij een eventu ele atoomoorlog. Om twaalf uur precies werd de zware stalen deur van de ondergrondse com mandopost in Berg en Dal achter de vrijwilligers en vrijwilligsters gesloten en verzegeld. Slechts m geval van ern stige ziekte zal het zegel worden ver broken. In het andere geval zal de deur pat maandagmiddag 31 oktober om 12 uur weer open gaan. Als leider van de ploeg treedt op de heer A Vestiens uit Berg en Dal Zijn plaatsvervanger is de heer W H Snan- hake uit Eist. Voor de medische ver zorging is aangewezen de heer J C Burg, gemeentearts van Nijmegen. Naast hem zullen tieee student-assistenten van prof. ar J. Rutten, hoogleraar in de psychologie aan de katholieke uni versiteit werken. Het zijn de heren H. IJ. M. Nouwen uit Den Haag en H F M. Crombag uit Voerendaal. Zij hebben de taak een wetenschappelijk psycholo gisch rapport uit te brengen over de toestand der deelnemers gedurende deze week, Toen de deelnemers de post binnen kwamen stond er reeds een maaitijd voor hen klaar. Tijdens de oefening zul len de deelnemers dagelijks een hoe veelheid voedsel ontvangen overeen komende met drieduizend calorieën. Voor ontspanning zijn er schaak- en damspelen, kaarten en andere spelen en ook bestaat er gelegenheid tot hét ver richten van handenarbeid. Deze twee meisjes op de foto ge bruikten de laatste minuten voor hun vrijwillige kerkerschap om nog wat frisse lucht op te snuiven en de stralen van de herfstzon op zich te laten in werken. Zij zullen het een week lang zonder moeten stellen. De vraag naar vergunningen in Den Haag is zo groot dat er een soort „windhandel" in is ontstaan. Er worden voor een vergunning soms prijzen tot zestig mille betaald. B. en W. hopen nu door verruiming van het aantal ver gunningen deze wantoestand op te hef fen. Er waren nogal wat bezwaren in de raad, met name van socialistische zy- de, omdat gevreesd werd dat vergro ting van het aantal vergunningen ook toeneming van het drankmisbruik in de hand zou werken. Nadat burgemees ter Kolfschoten had toegezegd dat er een verordening zou komen met stren ge eisen voor de houders van de ver gunningen kon ook de P.v.d.A.-fractie er zich mee verenigen. Nadrukkelyk werd echter gevraagd de nieuwe ver gunningen niet volgens een bepaald au tomatisme achter elkaar uit de delen. In het algemeen sprak men zijn teleur stelling uit over de huidige drankwet, waarvan de hoognodige verbeteringen zo lang uitblijven. Het voorstel werd aangenomen met alleen de stem van de heer Van Praag (C.P.N.) tegen. STEENBERGEN, 24 okt. Gister avond is het echtpaar Brooijmans uit de Julianastraat dood in de woning aangetroffen. Een buurman die al ver schillende malen tevergeefs aangebeld had, keek door een raam en zag de 74-jarige heer Brooijmans, in slaap houding in een stoel zitten, terwijl zijn 67-jarige echtgenote op de grond lag. De rijkspolitie verschafte zich toegang tot het huis. Toen bleek dat het echt paar door kolendampvregiftiging om het leven was gekomen. De dood moet hen reeds zondagavond verrast hebben. (Van onze correspondent) ZUTPHEN, 24 okt. De rechtbank te Zutphen heeft een maand gevange nisstraf en drie ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen opgelegd aan een inwoner van Rotter dam, die was betrokken by een ongeval met dodelyke afloop in de nacht van 7 op 8 mei op de Deventerstraat te Apeldoorn. Hy is daar te snel door een bocht ge reden, zyn auto raakte een lantaarn paal. Een inzittende dame verloor als gevolg daarvan het leven. De man was reeds eerder in één jaar tyds twee maal veroordeeld wegens te snel ry- den. (Advertentie) fn uni en Schotse ruitdessins heerlijk warm gevoerd -v;'w-v--v-' -—rrnnnnMMi T auwelijks hadden wij een Y stap over de dreihpel van de spreekkamer van de Rotterdamse huidarts dr. W. F. Germeraad gezet, of we waren vereeuwigd door een tweeogige camera, die over enkele dagen aan de schouder van de arts zal hangen ergens in Afrika. „De film, waar uw portret op staat, gaat mee. We zullen u trachten te beschermen tegen de tropische weersinvloeden, maar misschien bederft u wel," lachte dr. Ger meraad. Fotograferen is voor hom een semi-professionele aangelegenheid, in deze zin dat hij de mogelijkheden van de fotografie benut bij de behande ling van de patiënten in zijn drukke praktijk. Van vandaag tot en met 18 december hangt liet bordje „Afwezig" op zijn deur. Op verzoek an de Medi sche Missie Actie onderneemt dr. Germeraad een studiereis naar Kampala om er de tropi sche huidziekten te bestuderen Via zijn werk in de St. Clara- stichting kwam de specialist er nu acht paar geleden toe om op verzoek van de Memisa missio narissen te doceren in de huid ziekten, vooral in de tropische ziekteverschijnselen en behandelingswijzen. Hij behoort tot het „uitstervende ras" van Nederlandse specialisten die praktische ervaring hebben met tro pische huidziekten. Hij deed deze ervaring, evenals de meeste collegae, op in Indoriesië, waar hij als officier van gezondheid der tweede klasse tegenwoordig luitenant ter zee arts bij de Koninklijke Marine in 1947 en 1948 dienst deed in Soerabaja. Hij was toen reeds gedeeltelijk in huidziekten gespecialiseerd en de tropenervaringen vormden een deel van zijn prak tische studie. In 1952 promoveerde hij te Amsterdam op een proefschrift over het verschijnsel van de jeugdpuistjes. Het fotograferen toepassen in de praktijk van de huidspecialist is vrijwel een unicum in Nederland. Dr. Germeraad begon hier zes jaar geleden mee en sindsdien heeft hij ongeveer twintigduizend foto's gemaakt. Van iedere patiënt legt hij het ziekteverloop vast. op de gevoelige plaat. „Soms maak ik er werkelijk mooie prenten van. Op de foto moet echter ook de plaats van de aangetaste huid op het lichaam te zien zijn, iets wat vakfotografen- niet-medici wel eens vergeten. Meestal echter moet ik harde foto's maken. Wat zachtere films resulteren wel in hele mooie patiënten, maar de huid ziekten zijn dan op de afdrukken niet meer te zien en daar gaat het mij juist om." Dr. Germeraad vindt het vooral ook belangrijk om iets van het geestelijk en lichamelijk leed dat de ziekte bij de patiënten soms teweeg kan brengen, op de foto weer te geven. Daarnaast is zijn spreekkamer opgeluisterd met een aantal artistieke foto's van bijzonder goede kwaliteit. Elektronika en fotografie vullen een goed deel van de vrije tijd van de huidarts. Hij be schouwt het als zijn taak om uit Afrika zoveel mogelijk foto's en kleuren dia's van tropische huidziekten m,ee te nemen om het doceren voor de Memisa aanschouwelijk en instructiever te kunnen maken. Op uitnodiging van de congregatie van Mill Hill vertrekt dr. Germeraad dus vandaag naar Nsambya, waar het „missionhoépital" zijn vaste stand plaat^ wordt. De fotografische uitrusting beslaat een groot deel van zijn bagage. Honderdtwintig „Nederlandse" dia's neemt hij mee naar Afrika, „als tegenprestatie voor de lui daar."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3