JAAP KAAL, schilder van de eenzaamheid 9 lOOO.- in prijs verlaagd! NSU sport .Prinz 1961 Fa. E. DE GRAAFF V' PAUL VLAANDEREN de Mep" Noord-Holland heeft voor 1961 sluitende begroting P.E.N.verlaagt tarief met halve cent per kWh. Schoolhandbaltoemooi in Haarlem weer niet doorgegaan Onverwoestbare bierhamer voor voorzitter V.N. Attentie van Rotterdamse „wereldburger" TYBB (dames) lijdt verlies door onproductief spel 12 miljoen voor wegen Hoe spelen de R.-K. clubs? Bij Felison in IJmuiden Vorig jaar wegens droogte, nu wegens de regenval ADO 2 alleen aan na zege over rivaal B linkert 2 DWR en HVGB winnen hun partijen de Riolering kostte meer dan geraamd was I HANDBAL HAARLEM EN OMSTREKEN WOENSDAG 2 NOVEMBER 1960 PAGINA 2 Tariefverlaging Waterpolo Monumenten Leningen FAILLISSEMENTEN De maandagse Beurs in het Krelagehuis Leverbaar in rood, wit en azuurblauw. Wij demonstreren U hem geheel vrijblijvend KONINGINNEWEG 44-48 - HAARLEM - TEL. 13609 c]Jccr 'éehre cfutelter c/jattge l/emtraatfi DAMCOMPETITIE V.K.D. wint verrassend van D.C.IJ. II de voordelige beauty flacon U kiest de CO-OP! 57 Gurd lacht smalend, als hij Ingrids dreigementen hoort. Als een fikse beloning in het vooruitzicht wordt gesteld, is een krijger bereid achter haar aan te gaan en met grote schrikogen ziet Ingrid hem naderen. Zittend op een smalle richel heeft ze een houvast ge vonden aan een taaie jeneverbes, die tegen de rotswand groeit. „Spring dan", hoort ze Gurds treiterige stem, „Zie je wel, dat je niet durft!" Nee, ze durft niet. Ze rilt alleen al bij de gedachte, als ze omlaag kijkt. En al is ze nog zo dapper begonnen, ze beseft, dat ze er nog zal zitten, als de krijger bij haar is. Eensklaps kraakt het boven haar hoofd en voelt ze een schok. Het volgende moment krijgt ze een wolk stof en gruis in haar gezicht en met een gil van afgrijzen, ziet ze de tak, waaraan ze zich vasthield, losscheuren. Graaiend naar houvast, wankelt ze heen en weer, dan boldert ze met een rauwe kreet omlaag. Zweetdruppels parelen op Gurds voorhoofd. „Die is je ontglipt, Gurd", zegt de krijger naast hem met vreemde stem. „Vrees nu de wraak van Erwin". „Die komt het niet te weten", snauwt Gurd. „En boven dien vrees ik Erwin niet." Hij lacht schril, als hij naar zijn paard terugkeert. „Ik heb nog meer pijlen op mijn boog". HAARLEM, 2 nov. Gisteren is de begroting voor het dienstjaar 1961 van de provincie Noord-Holland verschenen. In een begeleidend schrijven delen Gedepu teerde Staten mee, dat de begroting wederom sluitend is. Dit is in de eerste plaats te danken aan een niet onaanzienlijk hogere uitkering uit het provinciefonds, waardoor het totaal der dekkingsmiddelen van algemene aard met 1.438.307, is toegenomen. Bovendien behoeft thans niet zoals bij de begroting voor 1960 wel het geval was een belangrijk bedrag te worden geraamd voor restitutie aan het Rijk wegens over een vorig jaar te veel ontvangen uitkering uit het ge meentefonds, te weten f 580.000,Een en ander levert in vergelijking met de dienst 1960 een verschil op van f 2.018.307,Een verlaging van belasting, welke zou kunnen bestaan uit een vermindering van het aantal opcenten op de grond belastingen en/of op de personele belasting achten Gedeputeerde Staten niet ver antwoord. De gewone dienst der begroting wijst een totaalbedrag aan inkomsten en uitgaven aan van f 19.638.356,—, terwijl dit bedrag voor 1960 f 17.752.961,— was. Voor onvoorziene uitgaven is f 612.290,uitgetrokken. Het totaal van de subsi dies en bijdragen wordt voor 1961 geraamd op f 6.369.682,tegen voor 1960 op f 5.315.607,Dit is een toeneming met f 1.054.075,of bijna twintig procent. Gedeputeerde Staten merken verder op, dat voor wat de westelijke randweg betreft besprekingen zullen worden ge voerd met de provincie Zuid-Holland omtrent de verbinding van het reeds gereedzijnde del met wegen aan de pro vinciegrens. G.S. stellen voor in 1961 bijna 12.000.000,- te besteden aan uit breiding en verbetering van het door de provincie verzorgde wegennet. Hierin is 800.000,- begrepen voor de aanleg van het gedeelte Heussensstraat-Zijlweg van de westelijke randweg. De resterend 7.000.000,- heeft betrekking op de ver betering van de diverse wegvakken in de provincie. Met betrekking tot de structuurplan nen delen G.S. mee, dat het plan Am sterdam-Zuid en Zuidoost is aanvaard door de gemeente Amsterdam en de randgemeenten. Bij het ontwerpen van dit structuurplan is de .halvemaan-ge dachte" losgelaten en heeft men zich een door groenstroken onderbroken lob- vormige ontwikkeling voorgesteld. De kwestie van de gemeentelijke indeling van de Bijlmermeer speelt bij deze stedebouwkundige ontwikkeling een be langrijke rol. De gemeenteraad van Hoorn heeft onlangs het structuurplan aanvaard. Voorts zijn structuurplannen- voor de gemeenten Enkhulzen, Medem- blik, Purmerend en Weesp in voorbe reiding. Weesp zal, naar het zich laat aanzien, in de toekomst sterk groeien, mede om te dienen als uitwijkmogelijk heid voor het Gooi. Hoewel het stellig niet Ideaal is, dat in de toekomst tus sen Amsterdam en het Gooi nog een vrij grote stad komt te liggen, lijkt een andere oplossing vooralsnog niet mogelijk. De grootte en de functie van Weesp zullen nader worden bezien in het streekplan voor het Gooi en de Vechtstreek. De werkzaamheden verbonden aan de uitbreiding van de Electrlciteitscen- trale te Velsen zijn zo ver gevorderd, dat men het proefbedrijf kan worden begonnen. Gelet op de ontwikkeling van het bedrijf achten G.8. een tariefver laging verantwoord. Voor de grootver bruiker zal dit ten opzichte van 1959 gemiddeld 0,7 cent per KWh belopen; voor de kleinverbruiker gemiddeld 0,5 cent per kWh. Wat betreft de toepas sing van kernenergie, is de studie-com missie van de S.E.P. tot de conclusie gekomen, dat het voor ons land bij de huidige stand van zaken, teneinde nodige ervaring op te doen, gewenst is te komen tot de bouw van een klei nere reactor. Deze reactor zou met ge bruikmaking van de Amerikaanse ken nis gebouwd moeten worden door de Nederlandse industrie. De S.E.P. tracht dit plan thans te realiseren. Het is wenselijk gebleken om de fi nanciële steun van de provincie, welke reeds wordt verleend bij de oprichting HAARLEM, 30 okt. Met het duel DWR 1ZWIP 1 werd zaterdagavond het wekelijks waterpoloprogramma ge opend. De Hagenaars zaten er flink op. maar moesten ervaren dat Piet de Bruyn er handig in was om hun aan vallen te onderscheppen. Na samenspel van Sint en Piet de Bruyn had DWR een voorsprong die met enige verras sende schoten van Oosterop teniet werd gedaan, zodat DWR bij het ingaan van de rust tegen een 2-1 achterstand op keek. Na de hervatting speelde de Haagse keeper gewaagd en kwam te ver.uit zijn hok hetgeen door Piet de Bruyn werd afgestraft (2-2). Toen verscheen Fred de Bruyn met succes tweemaal voor het ZWXP-doel, waarna door Jan sen een strafworp dankbaar werd aan vaard om er 5-2 van te maken. LZC 1 uit Leiden was een felle te- Jrenstander van HVGB 1, dat over de angste adem beschikte. De Leidse mid- voor Ouwerkerk schoot al spoedig raak om na een treffer van Klipp de LZC- voorsprong op 1-2 te brengen. Met een eidenLaar op de kant werd het door Klipp 2-2 en werd gepauzeerd. Na de hervatting trok LZC meteen flink van leer. De HVGB-keeper werkte het schot tot corner. Het was echter uitstel, want uit de hoekworp schoot Van Sloo- ten raak. Door Boon werd de LZC- voorsprong weggewerkt, maar even Ia- ter was het Versluis, die de HVGB-ver- dediging doorboorde. Nadat Hoogen- doorn de ploegen wederom naast elkaar had gebracht, werd er een LZC-er het water uitgezonden en werd het HVGB- overwicht door Boon met het maken van een doelpunt tot uitdrukking ge bracht. Met de uitslag 5-4 kregen oelde ploegen wat hun toekwam De reserve-dames van DWT kregen Nereus 2 op bezoek in welke ontmoe ting DWT de eer aan zijn gasten moest laten. Met twee doelpunten van Rie de Wit en één van Triks de Jager won Nereus met 3-0, nadat met 0-1 ge draaid was. De wedstrijd Haarlem 2—DAW 1 le verde de Alkmaarse dames een 5-0 overwinning op en een besparing van de reis naar Haarlem daar de ontvan gende ploeg de strjjd gewonnen gaf. HAARLEM, 31 okt. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 78.925 voor de bouw van een nieuw kleedhuis op het sportterrein aaan de Kleverparkweg. De huidi ge twee gebouwtjes verkeren in een bijzonder slechte staat en het daarin aanwezige sanitair voldoet niet aan de meest elementaire eisen. Het zal een soortgelijk kleedhuis worden als het kleedhuisie, dat op het sportterrein aan de Prins Bernhardlaan wordt ge bouwd. van dorpshulzen en wijkcentra, even eens uit te strekken tot de wijkgebou- wen der kruisverenigingen, voor welk doel G.S. vragen voor de jaren 1960 en 1961 telkens een bedrag groot 90.000 te voteren. Met het oog op de gewens te uitbreiding van het werk van de Stichting voor Geestelijke Volksgezond heid achten G.S. het verantwoord deze instelling een subsidie te verlenen, dat 152.000 hoger is dan dat voor 1960. Ook achten zij het wenselijk dat 125.000 gestort zal worden in het fonds voor dorpshuizen. In verband met de zeer belangrij ke restauraties aan monumenten ad viseren G.S. om een bedrag van 30.000 voor deze post beschikbaar te stellen. Voorts willen G.S. de aan dacht vestigen op de voordracht in zake toekenning van een subsidie ten behoeve van het plan ,,de Zaanse Schans", alwaar Zaanse houten ge bouwen, welke elders in de Zaan streek niet gehandhaafd kunnen worden, zullen worden herbouwd. G. S. stellen voor de jaarlijkse storting, ten behoeve van de aankoop van landgoederen en dergelijke, in het Fonds voor Natuurmonumenten met 100.000 te verhogen. Ter financiering van de werken wel ke in hte komende vijf-jarenplan ge realiseerd dienen te worden, zal een bedrag van ongeveer ƒ124.000.000 no dig zijn. Hiervan is 38 miljoen bestemd voor het electriciteitsbedrijf, 24 mil joen voor het waterleidingbedrijf, 16 miljoen voor de ziekenhuizen. 37 mil joen voor het Wegenfonds en 9 miljoen voor de algemene dienst. Gedeputeerde Staten bij afzonderlijk besluit door Provinciale Staten gemach tigd voor de provincie de vol gende leningen aan te gaan: 450.000 voor inrichting van het nieuwe gebouw van de Provinciale Waterstaat aan de Zijlweg in Haarlem: 200.000 voor kos ten van maatregelen ingevolge de Wet Bescherming Waterstaatswerken in oorlogstijd; ƒ2.000.000 voor bijdrage aan het Rijk in de kosten van verbe tering van de Havenmond te IJmuiden; 5.380.000 voor kapitaalverstrekking aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf ten behoeve van de uitbreidingswerken; 4.000.000 voor kapitaalverstrekking aan het Provinciaal Waterleidingsbe drijf ten behoeve van uitbreidingwerk zaamheden en 10.610.000 voor kapi taalverstrekking aan het Provinciaal Wegenfonds ten behoeve van de aan leg en de verbetering van de provin ciale wegen. Advertentie Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND HAARLEM, 2 nov. De Arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft dins dag 1 november in staat van faillisse ment verklaard: H. Laarmans, schil der te Zaandam. Rechter-commissaris mr. J. P. Petersen. Curator: mr. C. J. Doorenbos te Wormerveer. Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam van 19 oktober is na hoger beroep vernietigd het vonnis van de Ar rondissementsrechtbank te Haarlem van 20 september, waarbij A. de Bot, stratenmaker te Velsen-noord in staat van faillissement is verklaard, met be noeming van mr. H. J. Pot te Haar lem tot curator. Bij arrest van het gerechtshof te Amsterdam van 19 oktober is na ho ger beroep, vernietigd het vonnis van de Arrondissementsrechtbank te Haar lem van 20 september, waarbij S. J. Meegdes, architect te IJmuiden-oost, gemeente Velsen, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. H. J. Pot tot curator. HAARLEM, 2 nov. Voor de ge meente-ambtenaren van Haarlem zal een soortgelijke spaarregeling in het leven worden geroepen, als die welke geldt voor het rijkspersoneel. B. en W. die een desbetreffend voorstel aan de raad doen, lichten toe, dat voor een gedeelte van het gemeentelijk personeel (onderwijzend personeel en politie functionarissen) de rijksregeling van toepassing is. Om ongelijkheid in rechts positie te vprmijden willen B. en W nu een gelijksoortige regeling in het leven roepen. Over de financiële con sequenties kan men nog niets zeggen, omdat nog niet kan worden nagegaan hoeveel ambtenaren van de regeling gebruik zullen maken. (Advertentie) Vergelijken U kiest de CO-OP Zondag 6 november) WFC—VITESSE HBCDWV WIJK AAN ZEE—ALKM. BOYS CSV—ADO DEM—ZAP BLOEMENDAAL—RENOVA WASSENAAR—TYBB SJCOranje Groen EHS—WSB WARMUNDA—CONCORDIA Inzendingen per briefkaart moeten uiterlijk zaterdag vóór 12 uur op ons bureau zijn. Er mag slechts één oplos sing per gezin worden ingezonden. Wint de thuisclub, dan een 1 plaatsen, win nen de bezoekers dan een 2. Bij een gelijk spel een 3. HAARLEM, 31 okt. De R.-k. open bare leeszaal en bibliotheek heeft als aanwinsten genoteerd: De Bruine, Mo dern skiën; Charpentier, Foto's in kleur; Dreesmann, De gestroomlijnde naald; Hana, Een recht, een averecht; Joppe, Prisma autoboek; Van Kampen, Géén visum voor Eden; Kinderen uiten zich. Dl. 4; Perlman, Social ca sework: Rieseberg, Ik dook naar schat ten, Slicher van Bath, De agrarische geschiedenis van West-Europa; Wel vaart. welzijn en geluk; een katholiek uitzicht op de Nederlandse samen leving. Dl. 1 en 2. HAARLEM, 1 nov. Het liep ook maandag allesbehalve storm in de keu ringszaal van het Haarlemse Krelage huis. Weliswaar was het er minder kaal dan op de vorige keuring, maar men behoeft dit nog niet te zien als een te ken dat het nu voortdurend drukker zal gaan worden, want dat is bepaald al te optimistisch. Wulfinghoff's Bloem- bollenbedrijf, Rijswijk, etaleerde de prachtige rode Fresia Stockholm, waarvan de Haarlemse bloemsierkun- stenaar Dick Schuyt een fraai stukje bloemwerk had gemaakt. Bijzonder beste kwaliteit iris Wedg wood bracht het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. De bollen waren bij 30 graden geremd tot 1 juli, en daarna hadden ze een maand 17 graden gekregen. Op 1 augustus wa ren ze de grond in gegaan. De zeven de oktober werd er glas overheen ge bracht en nu kon men ze tonen in een conditie, die in mei nauwelijks beter kan zijn. De Lissese bijgoedspecialist P. Drost bracht het fraaie bolgewas Haeman- thus multiflorus naar voren. Een Zuid- Afrikaans gewas voor de warme kas, dat decoratieve bolronde, fonkelend-ro de bloemen produceerde en in de volks mond poederkwast" is geheten. Dit gewas is reeds eeuwen in de culturen, 'e bol werd destijds ontdekt op een der eilanden vlak onder de Afrikaanse kust door Oost-Indië-vaarders, die daar aan land gingen om vers water in te nemen. In de zeventiende eeuw kwam deze bloem reeds naar de lage landen aan de zee. En dan was er ook een kleine inzen ding amaryllis Hippeastrum, naar vo ren gebracht door H. de Leeuw's Com pany, Sassenheim. Dat is toch wel op merkelijk vroeg voor dit koninklijke bolgewas. De kwaliteit hebben we wel eens beter gezien, maar dat was dan ook later m de tijd. Advertentie oor de tweede maal in een korte tijd komt de in het begin van dit jaar gestorven Zaanse schilder Jaap Kaal binnen onze gezichtskring, thans in een tentoonstelling bij Felison in IJmuiden-oost, welke tentoonstelling een geschakeerd beeld geeft van de werkzaamheid van deze te weinig be kend geworden kunstenaar. De stille fi guur die Jaap Kaal als mens geweest is niet onbekend overigens in zijn omgeving en ook niet onbemind komt geheel overeen met het verstilde poëtische karakter van zijn werken. Bij gelegenheid van de zomertentoon- stelling in het Haarlemse Van Looy- museum, waarin een collectie van hem was opgenomen, hebben wij reeds on ze verrassing uitgesproken over de bij zondere stemming die van dit werk uitgaat. Uit de openingstoespraak bij Feli&on door de heer H. van der Veen, die langdurig bevriend geweest is met Jaap Kaal, vernamen wij enige bijzon derheden over zijn leven. Jaap Kaal heeft zijn jeugd doorgebracht in het weeshuis van Zaandijk. Zijn tekenaan- leg deed het curatorium besluiten de jongen bankwerker te laten worden. De tekenlessen van Freek Engel op de burgeravondschool zijn voor Kaal's ontwikkeling beslissend geweest. Het was wederom zijn tekenaanleg die hem deed belanden op de tekenkamer van de Machinefabrieken van Duyvis, waar hij tot 1944 is blijven werken. Maar intussen bewoonde hij een ate lier In Zaandam, volgde hij de avond lessen aan de Rijksacademie en werd hij in 1926 in staat gesteld een jaar vrij te nemen om met zijn vriend Cees Koning naar Italië te reizen. Na zijn terugkomst vestigde hij zijn atelier tal Wormerveer en exposeerde in de loop der jaren bij De Bols in Haarlem, in het Ï.C.C. in Amsterdam, in Rotter dam en de Zaanstreek. In 1944 maak te hij zich tenslotte geheel vrij om zich volledig aan zijn kunst te wijden. Verstilling HAARLEM, 2 nov. Het schoolhand baltoemooi voor de jongens van het voortgezet onderwijs heeft men door de slechte weersomstandigheden weer voor een jaar moeten uitstellen. Ee nschril- le tegenstelling met vorig jaar toen men wegens de droogte geen gebruik van de gemeenetlijke sportvelden kon maken. Door de overbezetting van de school sportagenda is dit toernooi niet aanr een andere datum te verschuiven. Men mag de sportbeoefening in de openlucht uiteraard prefereren boven de beoefening in zalen; het is toch onmis kenbaar dat de zaalsporten in ons voch tige lam voor regelmatige activiteit een uitkomst bieden. Mogelijk kan het overschakelen van veldhandbal op zaal handbal In Utrecht vormt het school- zaalhandbaltoernooi een hoogtepunt in de schoolsportbeoefening voor de schoolhandbalcommissie een punt van overweging vormen. Het blokjesbaltoernooi blokjesbal (Advertentie) Wij besteden veel zorg aan reproducties van oude foto's. (Advertentie) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND ROTTERDAM, 1 nov. De voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, de Ier Frederick H. Boland, beschikt sinds 25 oktober van dit jaar over een nieuwe voorzittershamer. Het is er een van plastic sponnen van bierfusten, maar niettemin een nette, hanteerbare hamer, die zijn stevigheid reeds jaren lang tijdens vergaderingen op een Rotterdamse brouwerij heeft bewezen. De historische zitting van de V.N. op 13 oktober, waarbij Khroesjtsjev eerst met zijn schoen op tafel had geslagen en later de voorzitter van de Assemblée op uitlatingen van een Roemeense afgevaardigde zo fel had gereageerd, dat hij bij het schorsen van de vergadering zijn hamer in tweeën sloeg, bracht een employé van de brouwerij op het denkbeeld de hamer, die hij en zijn directie onverwoestbaar achtten, aan de heer Boland te zenden, er de hoop bij uitsprekend, dat deze hamer bewijzen zou een symbool te zijn van de stabiliteit van de Verenigde Naties. „U zult deze hamer volkomen veilig kunnen hanteren", schreef de employé, die als „wereldburger" ondertekende. Nog dezelfde dag van ontvangst, 25 oktober, zond de heer Boland aan deze wereldburger de heer L. F. W Dijkema te Rotterdam, een dank brief. „Het verheugt mij", zo schreef hij, „de hamer in mijn bezit te heb ben als een prettige herinnering aan de historische bijeenkomst van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties". is een imitatie van zaalhandbal voor de scholieren van het lager onderwijs kon uiteraard in het Krelagehuis onge stoord oogang vinden. Met veel en thousiasme heeft de schooljeugd op de blokjes gemikt en vandaag vindt het toerunooi zijn hoogtepunt in de eindstrijden waarvoor zich plaats ten de Theo Thijssenschool, rie Beatrixschool en de Bloemen- daalse Schoolvereniging .2 In de verliezers-finale spelen; Julianaschool. Rijksleerschool en Prinses Margriet- school. Zijn hele leven is Jaap Kaal een schilder geweest van de atmosfeer, waarin de kleur is weggezakt. Ver toont het oudere werk een warm-brui- ne schemer, waarin de vormen in rood en geel opgloeien, het latere werk Is koeler van toon in okerig grijs, zilve rig maanwit en grijzig groen geschil derd. De verstilling, die men vindt in de kleur, in de vereenvoudigde composi tie en in de keuze van de onderwer pen, beheerst het hele oeuvre en ieder stuk. De hierin tot uitdrukking komen de voorkeui moet wel voortkomstig zijn uit een sterk subjectieve gestelte nis. Hij heeft blijkbaar gewerkt vanuit de primaire behoefte om zijn innerlijk te verklanken. De motieven zocht hij in zijn omgeving, nochtans zonder dat de omringende wereld op zich zelf hem veel te zeggen had. De synthetisering van de vormen, de vrijheid om de we- reld zonder mensen en de mens een- zaam, zonder din gen, te schilderen, geeft uitdrukking aan een onvervuld HAARLEM, 2 nov. De riolering van de Kleine Houtweg tussen Pavil joenslaan en Kampersingel heef) 18.200 meer gekost dan voorzien was. De raad wordt gevraagd dit extra krediet toe te staan. Om dezelfde reden wordt gevraagd een kredietverhoging van 2445 toe te staan voor de riole ring van de Kampervest. De riolering van de Zonnelaan heeft 6900 meer ge kost dan begroot was en ook dit extra krediet wordt de raad gevraagd. Tenslotte stellen B. en W. voor om een deel van de Rolsteeg aan het open baar verkeer te onttrekken, omdat daar ter plaatse een rijwielstalling GGD moet worden gebouwd. gebleven verlangen, een eenzaam staan in ac wereld. Sferke dingen De portretten, stillevens en land schappen die Jaap Kaal ons heeft na gelaten zijn van beeldkracht en van peinture heel sterke dingen die ons boeien omdat zij een wezenstrek van de moderne mens hevig weergeven. Een sober motief van twee tegen el kaar aangedrukte huizen, elementair weergegeven en doorsneden door op gaande dunne stammen, of een schaal en een cylindervormige vaas achter elkaar geplaatst, zijn hem voldoende voor een prachtig harmonieus schilde rij en toereikend om er een hele we reld in uit te drukken. De tekeningen waarin het vlak op een besliste en toch uiterst gevoelige wijze wordt op gedeeld zijn geladen met spanning. Het is inderdaad verwonderlijk dat Jaap Kaal zich een leven lang zo heeft kunnen isoleren. Maar evenzeer is dit isolement een voorwaarde geweest, in overeenstemming met de gesteltenis van waaruit dit werk heeft kunnen ontstaan. (De tentoonstelling in gebouw Heide- straat 45 blijft geopend tot en met 13 november, dagelijks van 19 tot 21 uur, op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur). L. T. HAARLEM, 2 nov. Zowel in f eerste klas als in de tweede schijnen V.K.D.-ers dit jaar met goede vo°rB®. mens bezield te zijn. Het eerste hen:f,j wist in de lastige en zware uitwedstrU" tegen de IJmuiderreserves na zwar strijd op beide punten beslag te legg®rji hetgeen een mooie prestatie genoern mag worden en een stimulans voor 0 nog komende wedstrijden. H.D.C. II won zoals verwacht mocn worden van Sportief en B.D.C. herste de zich van de tegen Hillegom opgel"t pen nederlaag door maar liefst i*1® 17—3 van Santpoort te winnen. Ofsehoo» Hillegom tegen Zandvoort favoriet ondervonden de bollenmensen toch me® tegenstand dan verwacht was, hetge®1 ook wel uit de cijfers blijkt: 812. Hillegom staat nu aan de kop met uit 3 gevolgd door H.D.C. II met 4 ui 2, V.K.D. en B.D.C. met 4 uit 3. Sp°r tief en D.C.Y. II meet elk 2 uit 3 ej! Zandvoort en Santpoort sluiten de met resp. 0 uit 2 en 0 uit 3. Deze week gaan de D.C.Y.-ers op v' site bij Hillegom. We moeten er het °1. houden dat Hillegom de punten w® thuis zal weten te houden. Voor tweede klas gaat de belangstelling h® meest uit naar de ontmoeting tusse" H.D.C. Ill en K.N.C. Zouden de gecoiU' blneerden ook deze wedstrijd tot een goed einde weten te brengen dan word' de kans op promotie wel heel groot. De V.K.D.-reserve's krijgen de kan» om in de running te blijven door thuis te winnen van Santpoort II doch ao> Sportief II kan nog een woordje mee' spreken door te winnen van H.D.C. I"1 Het blijft echter spel en ook een dam* schijf is rond. (Advertentie) voor de moet (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM, 1 nov. In tegenstelling tot diverse andere districten die in hun geheel werden afgelast kwamen er in het handbaldistrict Haarlem en omstre ken wel ploegen in het veld, die overi gens slechts een klein percentage van het vastgestelde programma uitmaak ten. Van de zeventien wedstrijden gin gen er namelijk zes door, waarbij drie katholieke teams waren betrokken, te weten de dames van TYBB, ADO 2 en ADO 3. Hoewel TYBB in de eerste klas da mes tegen HOC de score opende, be leefde het niet lang plezier van deze aangezien <\e nntfieri ctrieWini (3—1). Vlak vóór rust vónden beide partijen ieder nog eenmaal het net; 4—2. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien: een aardig combi nerend TYBB, waarbij op het beslis sende moment het juiste schot ont brak; dit in tegenstelling tot HOC, dat tegenover een derde doelpunt van de bezoeksters nog vijf maal raak schoot: 9—3. De stand is nu als volgt: - thuUclub w al doel trof éSeert" r. W Concordia [Jmond Rapiditas HOC Conc.-Hi. 5 10 4 7 4 6 5 6 5 5 Full Speed IEV HBC TYBB De strijd in de tweede klasse tussen de rivalen voor de eerste plaats De Blin- kert 2 en ADO 2 leverde na veel span ning een zege van 01 op voor de Heemskerkse bezoeksters. Opvallend was, dat Zandvoortmeeuwen zijn eerste overwinning boekte (42), ten koste van IJmond 2. Hier geeft de stand than* het volgende beeld: ADO 2 6 11 IJmond 2 4 2 Blinkert 2 6 9 Z'meeuwen 4 2 DSO 2 2 Concordia 2 4 0 De enige ontmoeting in de derde klas, die tussen Full Speed 2 en ADO 3, le verde een onverwachte zege van 32 op voor eerstgenoemde. De beslissende goal kwam voor ADO 3 op enigszins onfortuinlijke wijze tot stand. Samen Een 4 7 Concordia 3 4 2 Blinkert 3 4 6 Full Speed 2 5 2 ADO 3 5 5 Rapiditas 2 1® [Jmond 3 5 5 TYBB 2 0 0 In de tweede klasse nrrfK^ - e revan* 7* Wen de zware nederlaag, vorige week geleden door ditmaal bij THB een onbetw*V zege van 110 weg te halen. Het u® buut van IJmond 4 bestond uit ee' nederlaag van 58 tegen Rapiditas De stand kwam er hierdoor aldus U1 te zien: Blinkert 2 Rapiditas 3 [Jmond 3 Blinkert 3 Concordia 3 TYBB IJmond 4 THB Uitslagen junioren A meisjes: Full SpeedADO 80; IJmondConcordia/ Hi. 11—1; B: IJmond 3—THB 8—4; IEV —Concordia 2 47. Jongens: THB IJmond 5—8. (Advertentie) Vergelijken be m\b van ve WONDEUGEND VAN ME OM DIE ARME MAN ZOVEEL LAST TE BEZORGEN EN SLECHT VAN ME OM Z'-IN PORTEFEUIL LE TE PAKKEN... P>1 MOET IK HEM MO TERUGGEVEN! U KUNT MEVROUW VLAAN DEREN NIET OM HET PAKJE VRAGEN- ZE ZOU VER DENK IN& KOESTEREN. SORRY DAT DIT GEBEURD ld, MAAR DE "SIGARETTEN" Z.IIN VEI LIS. U KUNT ZE MORGEN VAN M'JN FLAT HALEN jm NIETS ANDERS OP. TOT ZIENS DAN. COPYRIGHT SWAN FEATURES SYNDICATE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2