Nederlands schaakteam valt ver terug in landenstrijd Bulgaar Bobozof blijkt wonder van theorie J Basketballkampioen Wolves nog altijd zonder verlies Pijnlijke bekerverrassing voor Nijmeegse Union Rivalen geven elkaar niets toe in volleybalcompetitie Reva meedogenloos tegen AMVJ Senegalees BABA SY leidt na Russische remise TOERNOOI IN BESLISSENDE FASE DFC PROFITEERT VAN VREEMDE WIJZIGINGEN BVV schotloos ten onder: 2-1 Sportweekeinde in cijfers Sterk Landlust verrast US DKS wordt na sterk verweer toch uitgeschakeld ZIAN toch naar de hoofdklasse? Hockey-succes van B-elftal WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN Clubtitels voor Naarden en ZIAN Matthews' ster schittert weer Vitesse gaat kopje-onder in het Dordtse modderbad Fortuna VI. mag niet klagen o$ MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 PAGINA LEIPZIG, 7 nov. Grote ver wachtingen zijn in duigen geval len het afgelopen weekend in de Schaak-Olympiade. Twee matches verloren. We moeten nu vechten om de laatste plaats te vermijden. Verlies tegen Argentinië was niet door J. H. DONNER nodig geweest. Euwe en ik aan bord een en twee maakten vlotte remises met Najdorf en Eliskases en Kramer stond lange tijd beter tegen Schweber. Maar ook hij deelde tenslotte het punt. Aleen Prins speelde een moeilijke partij met Wexler. Hij had zwart en zijn experimenteren in de opening was dit keer niet zonder nadelige gevolgen gebleven. Onder opoffe ring van een pion kreeg hij in het eindspel echter het initiatief. Had hij toen doortastender gespeeld, gelijk spel had hem niet kunnen ontgaan. Maar hij liet toe dat zijn tegenstander zich herstelde en aan de technische opgaaf, een eindspel met een pion méér te winnen, kon beginnen. De partij werd afgebroken in verloren stand en zondagmorgen na vier uur spelen wederom afgebroken in een nog meer verloren stand. Over de uitslag kan geen twijfel be staan. Cujé op vierde plaats in Belgische cross Nu ook Europa-beker voor tafeltennissers êwmm Hockey onder moeilijke omstandigheden Polo-affaire lijkt nu wel opgelost Turntriomfen voor De Halter en Quick Rijnland-Westf alen bedwongen: 0-0 Gezelligheid... Intieme sfeer... GOUDA kaarsen 1 Betrouwbaarheidsritten Kampioenstitels naar Dee en Quant Ploeg uit t Gooi op oorlogssterkte Tottenham ook tegen Fulham ongenaakbaar Feestelijk, flonkerend lichta GOUDA kaarsen l Was dit verlies tegen Argentinië al een tegenvaller, wat er in de tiende ronde tegen Bulgarije gebeurde was kortweg een catastrofe. Euwè deed niet mee en dus speelde ik aan bord één tegen Bobozof. Het is mij niet gelukt met wit ook maar het kleinste voordeeltje te krijgen. Deze Bulgaar is werkelijk een wonder van theorie. Zoals hij een Nimzo-Indische opening tegenspeelde, had ik het nog nooit gezien, maar ik ben van plan het zo ook eens te doen. Uit alles blijkt wel hoe uitstekend deze teams uit de Oosteuropese landen ziin voorbereid. Bobozof vertelde, dat zijn équipe een maand lang voor het toernooi bijeen was geweest in een of ander vakan tieoord, om wat openingen te bestu deren. In onze partij had hii een van de vondsten toegepast. Het werd remise. Ook Kramer kon niets bereiken en moest na de openingsfase genoegen nemen met remise. Langeweg verloor snel en overtuigend van Mlnev. Onze tweede reserve moet nog veel leren op het gebied der strate gie. Hij is nog niet voldoende door drongen van het feit. dat een enkel verkeerd geplaatst stuk, of een enkel verloren tempo een stelling als een OM DE H.T.C.C.-BEKER DKS—Tilburg 2—2, UnionAmsterdam 1—1, MOP-BMHC 1—0, Venlo—Be Fair 21, EMHCLaren II 31. Oranje Zwart Eindhoven—Hilversum 06. Venlo II—Be Fair II 5—1. PARN AS SLA-PRIJS MOP—BDHC II 1—3. Eindhoven—Hilver sum 20, Union II—Amsterdam II 23, EMHC II—Laren 2—4. KORFBAL HOOFDKLASSE A: Allen WeerbaarBlauw Wit 35, 3wiftWesterkwartier 38, RhodaArchi pel 6—5. B: SportlustHKV 17. EERSTE KLASSE Noord-Holland: DTV—DED 6—7. Oost: Oost ArnhemAKC 36. Zuid: EindhovenPSy II 95. STABROEK, 6 nov. De Belg Gaston Roelants zegevierde hier vandaag in een internationale cross, een wedstrijd over 8000 meter, in 27 min. 26.- $ec. De beste Nederlander was de Zeeuw Hein Cujé, die op de vierde plaats beslag legde in 23 min. 1 sec. De overige Nederlanders klasseerden zich als volgt: 6. De Bruyn, 7. Delnoye, 10 Kuenen. 12. Hans Boste laars, 18. Schillemans en 24. Van Loon. De Apeldoornse atleet Klaas de Ruy- ter won zaterdagmiddag de singelloop te Harderwijk, een wedstrijd over 5 km, in 14 min. 33.8 sec. Met honderd meter achterstand eindigde Henk Christ op de tweede plaats. ~tey! van Shell legde beslag op de eerste plaats in de nationale veldpark- loop te Delft, die georganiseerd werd door de D.A.V. „A.V. '40". Steylen had voor de 3300 meter 10 min. 17,1 sec. no dig. In Edam tenslotte greep Jan Keesom de winst in een nationale vestingloop Hij liep de vijf km in 15.58.-. kaartenhuis in elkaar kan doen storten. Prins verloor. Dit keer niet door zijn abstreuze openingsbehandeling, maar door een incident. Na zich uit een zeer moeilijke stel ling in een veilige remise-positie ge werkt te hebben, bood Prins zijn tegenstander remise aan. Deze hield de gebruikelijke conferentie met zijn captain, die zei dat hij door moest spelen. Een zet later echter bood hij nu zelf remise aan, ditmaal zonder ruggespraak. Om de een of andere ondoorgrondelijke reden ergerde Prins zich hier zo aan, dat hij boos weiger de en direct een serie foutzetten produceerde. De Bulgaar Padevski won toen snel. Nederland moet nu oppassen niet als laatste te eindigen. Deze schande zal ons wel bespaard blijven. Voorlopig staan Engeland en Roemenië nog achter ons. Zaterdagmorgen zijn de afgebroken partijen uit de achtste ronde uitge speeld. Resultaten: Nederland-Engeland 2-2 (Euwe-Penrose 0-1. Kramer-Wade %-%), Bulgarije-Roemenië 4-0, Rusland- Tsjechoslowakije 3-1. Hongarije-West- Duitsland ZVz-Vz, V.S.-Argentinië 2%-lti. Negende ronde: Argentinië-Nederland VA-lVi (voorl.), West-Duitsland-V.S. l%-2%, Tsjechoslowakije-Hongarije 214- II2, Oost-Duitsland-Rusland 1-3, Roe- menië-Joegoslavië 14-214 (voorl.), Enge- land-Bulgarije 2-2. Tiende en voorlaatste ronde: Neder- land-Bulgarije 1-3, Joegoslavië-Engeland 1-1 (voorl.), Rusland-Roemenië 3-1, Hongarije-Oost-Duitsland 114-14 (voor lopig), V.S.-Tsjechoslowakije ,1-1 (voor lopig». Argentinië-West-Duitsland 1-2 (voorl.). Stand: 1. Rusland 31 pnt.; 2. V.S. 25 pnt. en 2 afg. part.; 3. Joegoslavië 22 pnt. en 3 afg. part.; 4. Bulgarije 1914 pnt.; 5. Hongarije 19 pnt. en 2 afg. part.; 6. Tsjechoslowakije 18 pnt. en 2 afg. part.; 7. Oost-Duitsland 1714 pnt. en 2 afg. part.; 8. Argentinië 1614 pnt. en 2 afg. part.; 9. Wfest-Duitsland 1614 pnt. en 1 afg. part.; 10. Nederland 16 pnt. en 1 afg. part.; 11. Engeland 15 pnt. en 2 afg. part.; 12. Roemenië 15 pnt. en 1 afg. part. WENEN, 6 nov. Tijdens het congres van de Europese tafeltennisfederatie, is besloten een beker-toernooi voor lands kampioenen in het heren enkel- en dub belspel in te stellen. Voor dit toernooi, waarin elk land door de nationale kam pioen wordt vertegenwoordigd, hebben reeds ingeschreven Hongarije, Oost- en West-Duitsland, Tsjecho-Slowakije en Frankrijk. De datum van inschrijving sluit op 15 december. Verder werd in Wenen besloten, dat de Europese tafel tenniskampioenschappen 1962 in Stock holm zullen worden gehouden. (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM,' 7 nov. Terwijl in Bielefeld de Nederlandse hockeyreser- ves tegen Rheinland-Westfalen niet verder kwamen dan een doelpuntloos gelijkspel, was op eigen bodem de regen van de afgelopen dagen een te grote spelbreker geweest om de nodige fleur te geven aan de strijd om de HTCC-bekbr waarvoor zondag de eerste ronde werd gespeeld. In totaal vonden slechts zes bekerontmoetingen plaats waarvan er twee, ook na de gebruikelijke verlenging van 2 x 7'/i min onbeslist eindigden. Dit betekent vooi de thuis spelende clubs dat zij van verdere deelname aan de beker strijd zijn uitgesloten, welk lot deze keer de twee thans hoogst geklas seerde oostelijke eerste klassers ten deel viel t.w. Union en DKS. DKS dat op 2 november j.l. de dag herdacht waarop 40 jaar geleden De Kromme Stok voor het eerst in Enschede werd gehanteerd, had zich dit weekeinde in feesttooi gesluierd waarvan de ontmoeting tegen lands kampioen Tilburg een waar besluit vormde. Er werd aan. beide zijden uitstekend spel vertoond, waarvoor Tilburg reeds na 10 min. de eerste beloning kreeg toen midvoor De Beer uit een vrije slag met een hard schot doelman De Ruiter passeerde. DKS diende echter van repliek en uit een van de vele aanvallen op het Til- burgse doel ontstond een strafcorner die Kristen op slinkse en succesvolle wijze van richting veranderde 1-1. Enkele minuten voor rust kreeg Til burg opnieuw een vrije slag op de rand van de cirkel toegewezen, wat voor Van Vroonhoven 'de aanleiding was om ook zijn naam weer vermel denswaard te maken 2-1. In de tweede helft trok al wat DKS was in de aanval, waarbij Kristen na een voorzet van Groeneveld er in slaagde op zeer fraaie wijze de balans weer in even wicht te brengen 2-2. Hierna trachtte DKS door voortdurend aan te vallen nog het tekort van een doelpunt aan te zuiveren waarin zij echter ook in de verlenging niet mochten slagen. Union heeft tot 2 min. voor het einde gemeend in de tweede ronde te mogen uitkomen. De Nijmegenaren die in een eerste aantrekkelijke helft door Van Büchem de leiding hadden genomen, konden het ook in de tw'eede 35 min. HEIN CUJÉ vierde in België tegen Amsterdam wel klaren. De hoofdstedelingen maakten de indruk dat zij het iets te gemakkelijk op namen hetgeen zij bijna duur hadden bekocht wanneer niet een vrjj gelukkig verkregen strafbully in hun voordeel was uitgevallen. De verlenging die hierna volgens de regel volgde, be tekende het uitgaan van de bekende nachtkaars waarbij aan weerszijden een speler zodanige blessures opliep dat ook twee reserves nog een korte tijd de bekerstrijd mochten proeven. MOP behaalde een eervolle over winning van 1-0 op BMHC, waarin rechtsbuiten Berkman ontbrak van wege zijn uitverkoren positie als speler van het Nederlands B elftal. Aangezien internationaal Dekker niet op het appèl ontbrak doch wel bij het, scoren van doelpunten verstek liet gaan, moest een vooral in de tweede helft sterker spelend BMHC toezien hoe MOP door een doelpunt van rechtsbuiten Frans Verhulst uit een voorzet van Scheepstra de eer voor zich opeiste 1-0. Be Fair heeft ook in de beker wedstrijd de trieste nederlagenreeks niet kunnen doorbreken. Wel hadden de Crailobewoners door een doelpunt van Kick Thole, die nü weer ais links binnen stond opgesteld, met rust nog een voorsprong van 1-0, doch deze bleek niet voldoende toen Gerrits na de hervatting twee keer voor Venlo de juiste richting vond 2-1. In de twee overige ontmoetingen boekten EMHC en Hilversum succes. EMHC behaalde een alleszins ver wachte overwinning van 3-1 op Laren II, terwijl Hilversum met duidelijke cijfers (6-0) te verstaan gaf dat het in de eerste klasse Zuid debuterende Eindhoven bij lange na niet over de capaciteiten beschikt van een sterke Westelijke overgangsklasser. DEN HAAG, 6 nov. Het staat vrij wel vast, dat de waterpoloploeg van ZIAN het volgend jaar in de hoofdklasse zal uitkomen. De raad van beroep heeft de sportcommissie van de K.N.Z.B. in het gelijk gesteld. Toen Zwemlust in beide voor de promotie vastgestelde wedstrijden tegen ZIAN niet opkwam de Utrechters konden niet volledig verschijnen en achttten het vaststellen van deze wedstrijden onreglementair had de sportcommissie in beide geval len verliespunten toegekend, waardoor ZIAN zonder spelen zou promoveren. Zwemlust legde de zaak voor aan de tuchtcommissie, die besliste dat een derde wedstrijd moest worden vastge steld. Ook deze wedstrijd werd niet ge speeld aangezien ZIAN met opkwam, zich beroepend op het feit, dat de twee internationals Ran en Leenards op me disch advies nie' mochten spelen. In tussen tekende de sportcommissie in beroep aan bij de comissie van beroep. Deze stelde de sportcommissie in het gelijk waaruit zou volgen dat ZIAN promoveert. De mogelijkheid bestaat echter nog, dat Zwemlust geen genoe gen neemt met het niet opkomen van ZIAN in de derde wedstrijd en dit ge val aan de tuchtcommissie voorlegt. Hiermee zou de ingewikkelde affaire nog een extra verlengstuk krijgen. ROTTERDAM, 6 nov. - Tijdens de ver enigingskampioenschappen van het K.N.G.V., die in de Energiehal zijn ge houden, zijn de turners van De Hal ter uit Alkmaar voor de vijfde achter eenvolgende maal winnaar geworden. Bij de dames werd de titel gewonnen door de ploeg van Quick uit Huizum. Deze aanvalspoging van Herly in de te Amsterdam, gespeelde basketballwed strijd tegen de landskampioen The Wol ves mag dan een treffer opleveren, uit eindelijk was The Wolves toch de pro ductiefste formatie. (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 7. nov. Het is nog steeds niet een team in de hoofdklasse van de landelijke basketballcompetitie gelukt om lansdkampioen Wolves een nederlaag toe te brengen. Ook zater dagavond Herly niet. Het werd na een over het algemèen nogal trage wed strijd 61-70 in het voordeel dus van Wolves. De landskampioenen hadden echter aanmerkelijk meer moeite met Herly dan waarop zij gerekend hadden. Vooral aan het goede hoekschot van Gunter van der Berg in de eindfase dankten zij hun sukses. Van den Berg zorgde in de eindsprint voor veertien treffers. Voor de rust waren het voor namelijk Boot (11-2) en Sleeswijk (12- 7) die Wolves aan de schrale 31-33 voor sprong hielpen. Bij Herly was Wester hof met 10-7 de gevaarlijkste schutter. Landlust zorgde tegen US voor een opvallend resultaat. Na een zeer lange onderbreking waagde coach Brakel het weer eens om de conservatieve zone-defensie toe te passen. Het was een uitstekende methode om de gevaar lijke breaks van de snelle studenen te stuiten. Verder had Landlust veel sukses in de rebound. Gerrie Kok kon op deze manier van 23 treffers (13-10) zorgen. Coach Brakel hield Sterker ditmaal uit de buurt van de basket en liet hem voornamelijk vanaf de rechtervleugel vuren wat ook al weer een goede greep bleek te zijn: 9-10. In de eerste helft hield Landlust het verschil op 38-28 (via 7-6, 18-12, 34-28). En langs 47-42 en 51-44 ging Landlust tenslotte naar de nogal verrassende 65-46 zege. Bij US waren Pelk (13-2 en Sibeyn (6-4) de spelers met het meeste gevoel voor richting. Punch incasseerde in Amsterdam een BIELEVELD, 6 nov. De hockey- ploeg van Rijnland Westfalen, die de internationale spi] Delmes in haar mid den had, heeft het in april op Neder land b behaalde succes in Venlo niet kunnen herhalen. De 500 toeschou wers, die het slechte weer trotseerden, zagen twee oppermachtige defensies het strijdbeeld beheersen. Het door regen zware veld was niet geschikt voor snel combinatie-spel De aangewezen tac tiek onder deze omstandigheden was het toepassen van de lange diepte-pass en daarin bleek het Nederlands cen trum. waarin de kanthaifs Buteux van der Kamp en De Muinck Keizer uit blonken. het meest bedreven. Met ver rassende aanvallen hadden de Neder landse reserves voor de rust het beste van het spel. De Duitse linksback Juer- gen moest eenmaal op de doelli.in red ding brengen. Nog geen minuut later werd een tweede dekkingsfout de Duit sers bijna opnieuw fataal. De grote man in de Nederlandse aanval was de talent volle linksbinnen Taminiau. Na de rust werden de Duitsers iets sterker in de aanval. Het spel werd ach ter te kortgehouden om de voortreffelijk sluitende Nederlandse verdediging uit een te kunen spelen. Behalve de kant- halfs en de linksbinnen waren midden voor Coster van Voorhout, doelman De Graeff en rechtsback Both de op de voorgrond tredende spelers. Bij het derde internationale sabel- toernooi in Hamburg is de Nederlandse sabreur Hans Haenen tweede geworden. Winnaar werd Percy Borucki, een naar Duitsland uitgeweken Pool. (Advertentie) (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM ,7 nov. Nog steeds drie teams in de westelijke hoofdklasse volleybal die de onprettige ervaring van een nederlaag bespaard zijn gebleven. Met zes punten uit drie wedstrijden gaan aan de kop landskampioen Reva. het Haagse DES en het Rotterdamse Liba non. Het was voor de drie koplopers geen al te zware opgaaf om dit week einde een negatief resultaat uit de weg te gaan. Zij waren zelfs in staat om een negatieve set te voorkomen. Het was ook in alle drie gevallen een stadgenoot die de dupe werd van de kracht die de huidige koplopers kunnen ontwikke len. Zo struikelde AMVJ over de smash kracht van Reva: 15-12, 15-7, 15-6. OVC stond machteloos tegen DES. Op een zeer regelmatige manier bouwde DES, dat in Rinus Tuinman toch wet een zeer positieve aanwinst heelt de overwin- ning op: 15-10, 15-4, 15-12. Enthousias me en gevarieerd aanvalsspel waren DEN HAAG, 6 nov. De officiële eindstanden van de Nederlandse kam pioenschappen betrouwbaarheidsritten van de KNAC 1960 luiden: A-klasse: be stuurders: 1. en kampioen van Neder land R. Dee (Wassenaar) 81 punten; 2. J. Heidendahl (Löosdrecht) 70 punten, kaartlezers 1. en kampioen van Neder land; J. Quant (Vlaardingen) 77 punten. 2. A. Jetten (Boxmeer) 70 punten. B-klasse: bestuurders: 1. en kampioen van Nederland: J. Bos (Amsterdam) 74 punten; 2. M. Okkerse (Arnhem) 70 punten; kaartlezers: 1. eh kampioen van Nederland: M. Hout (Haarlem) 74 pun ten; 2. L. Blankers (Arnhem) 70 pnt. (Van onze speciale verslaggever) GIETEN, r nov. Voor de eerste maal ln het monstertoernooi om het wereld kampioenschap dammen staat het „won derkind - natuurtalent" Baba Sy uit Senegais hoofdstad Dakar aan het hoofd van de ranglijst. Hij maakte zelf tegen Verse geen misstap, terwijl het heroï sche gevecht tussen de Russen Tsjecho- lev en Koeperman in remise eindigde. Met nog één week voor de boeg, waar in het door Baba Sy te verwerken pro gramma beslist zwaarder is dan van de beide andere gegadigden voor de ere plaats de Canadees Deslauriers mag wel ais definitief uitgeschakeld worden beschouwd is een spannende finish zeker. Een gelijke aankomst van twee of drie deelnemers is bepaald niet denk beeldig. Het ruim vierduizend inwoners tel lende dorpje Gieten in Drente, dat in de damwereld een bijzonder gunstige klank heeft, had zich zaterdag uitge sloofd om de karavaan goed te ont vangen. Dat is uitstekend geslaagd. Als beloning hebben de combattanten, naar wie 'e meeste belangstelling uit ging, zich voor de volle honderd pro cent gegeven. Baba Sy, die tegen de Franse kam pioen Verse zwart had, bracht de laat ste door een hekstelling al gauw in moeilijkheden. Wel zag Verse kans direct verlies te ontlopen, maar daarvoor moest hij een aantal noodsprongen, die hem, nadat Baba Sy door tempo gedwon gen de hekstelling zelf verbrak, een gedesorganiseeerde troepenmacht over liet. Krachtig profiteerde Baba Sy van zijn positioneel overwicht. Eerst offer de Verse een schijf en later een twQede om ook naar dam te kunnen doorlopen. Dat was allemaal te duur. TsjecholevKoeperman begon vrU on regelmatig. Koeperman speelde deze partjj bijzonder sterk. Hij kreeg dan ook langzaam enig overwicht en bezorgde zijn jeugdige tegenstander, na een kerk hof-uitval, een zwak punt op 28. Koe perman hield die zwakke plaats geruime tijd onder druk. Bijzonder vindingrijk was Tsjec' ,lov bij het zoeken naar de sterkste verdediging. Toch kon hij niet verhinderen, dat Koeperman de leiding behield. Voor velen was het een grote verrassing, dat Tsjecholev zijn tegen stander schijfwinst aanbood. Omdat Koe perman geen duidelijke winst zag die zat er bjj de sterkste verdediging ook niet in sloeg hij het aanbod af om later te ervaren, dat de stelling dan toch remise zou worden. Dit was 2 derde partij tussen hen beiden. De eerste was, zoals wij zater dag nog uitvoerig publiceerden, in re mise geëindigd, de tweed door Tsje cholev gewonnen. De zaterdag gespeel de partij had dit boeiende verloop: 1. 31—26, 18—23; 2. 33—29, 13—18; 3. 39—33, 20—25; 4. 32—28, 23x32; 5. 37x28, 14—20; 6. 29—23, 18x29 7. 34x14, 10x19; 8. 44—39, 9—13; 9. 50—44, 12—18; 10. 41—37, 7—12; 11. 46—41, 1—7; 12. 39—34, 4—9; 17. 37—31, 5—10; 18. 42—37, 10—14; 19. 31—27, 2—8; 20. 37—31, 17—22; 21. 28x17, 11x22; 22. 32—28, 23x21; 23. 26x28, 14—20; 24. 47—42, 16—21; '25. 34—30, 25x34; 26. 39x30, 24—29; 27. 33x24, 20x29; 28. 38—32, 21—26; 29. 43—39, 26x37; 30. 32x41, 6—11; 31. 39—34, 9—14; 32. 34x23, 18x29; 33. 42—28, 13—18; 34. 48—43, 11—17; 35. 41—37, 18—23; 36. 38—32, 17—21; 37. 44—39, 8—13; 38. 40—34, 29x40; 1 45x34, 15—20; 40. 36—31, 20—24; 41. 31—27, 21—26; 42. 43—38, 12—18; 43. 38—33. 3—8; 44. 30—25, 8—12; 45. 34—30, 23—29; 46. 39 -34, 29x38; 47. 32x43, 24—29; 48. 34x23, 18x29; 49. 43—38. 7—11; 50. 37—32, 12—18; 51. 38—33. 29x38; 52. 32x43, 1823. Remise gegeven. De uitslagen luiden'. Sen a KawSaint Fort 11; DeslauriersVerpoest 11; DionisBom 02; TsjecholevKoeper man 11; DukelDe Descallar 02; Gordijn—Agliardi 2—0; VerseBaba Sy 0—2. Na de twintigste ronde luidt de stand: 1. Baba Sy 32 pnt.; 2. Koeperman en Tsjecholev beiden 31 pnt.; 4. Deslauriers 25 pnt. 5. Bom, Gordijn en Saint Fort allen 21 pnt.; 8. Sen A Kaw en Verpoest beiden 19 pnt.; 10. Dukel 17Vs pnt.; 11. Verse 15'.i pnt.; 12. Dionis 14 pnt.; 13. De Descallar 10 pnt.; 14. Agliardi 4 pnt. DEN HAAG, 6 nov. - De damesploeg van Naarden en de heren-zwemmers van ZIAN (Den Haag) hebben in het zwembad de Regentes de clubkampioen- schappen van Nederland op hun naam gebracht. Voor de zwemsters van Wil Bunschoten, die met Marian Heemskerk, Lenie en Judith de Niis, Tineke Lager- berg, Atie Voorbij. Wil Lambour en Adri Lastcrie op volle sterkte naar de Residentie waren gekomen, betekende dit een prolongatie van de titel. Voor ZIAN was het de eerste maal sedert 1948 dat het predikaat „sterkste zwemclub van Nederland" werd ver overd. Het Amsterdamse Y werd hier mee onttroond. De eindstanden waren: DAMES: 1. Naarden 1651,3 pnt., 2. Robben 1669,5 pnt., 3. HDZ (Amsterdam) 1736.0. 4 ZIAN (Den Haag) 1746.5 pnt.. 5. RDZ (Rotterdam) 1755.9 pnt., 6. ADZ (Am sterdam) 1784.0; HEREN: i. ZIAN (Den Haag) 1514,7 pnt., 2. Y (Amsterdam) 1534,2 pnt.. 3. DZV (Delft) 1547,1 pnt., 4. RCZ (Rotterdam) 1560,8 pnt.. 5. HZPC (Den Haag) 1565.3 pnt., 6. Zwemlust (Utrecht) 1615,9 pnt. ook ditmaal de effectieve wapens van Libanon. Het ging ditmaal ten koste van stadgenoot Concordia, waarmede ook duidelijk bewezen werd dat Libanon momenteel zoder enige twijfel het sterk ste team van Rotterdam is: 12-15, 9-15, en 8-15. Voor het meest verrasse-nde resultaat zorgde ditmaal SOS door in 36 minuten nog wel in Woerden op de nu reeds be faamde gladde vloer van Valbovai een overwinning op te bouwen. Vooral het geraffineerde spel van Hans van Wijnen en Jan Kooi was te problematisch voor de Woerdenaren. De Utrechtse zege be stond uit de volgende details: 8-15, 13-15 7-15. Sportcentrum is er verantwoordelijk voor dat HVS nog steeds zonder winst punt is. De Haarlemmers struikelden met 15-12, 15-11, 10-15 en 15-7 dus 3-1 over Sportcentrum, dat in Dinko van der Stoep weer zijn leidende figuur be- zat. Deze week werd er - slechts een wedstrijd in de westelijke hoofdklasse dames gespeeld in verband met het in ternationale toernooi in Parijs. Reva triomfeerde et 3-1 over Die Raekse. 61-51 nederlaag tegen Monark na o.a* met 39-42 te hebben voorgestaan. N» 34 minuten bij 47-47 waren de vooruit zichten voor de Delftse studenten ook nog gunstig. Maar vooral Franke ont nam hen in de slotfase de vreugde. Franke zorgde voor 22 treffers (10-12). Bij Punch vuurden Nye (2-10), Brui» (5-6) en Horvath (8-5) mrt scherp. DED stuurde Arrows met een nega tief resultaat naar Rotterdam terug. De Amsterdammers slaagden er in om een zege van 73-56 op te bouwen, die ais volgt tot stand kwam: 9-4, 17-11, 22-20, 35-30 (rust), 40-35, 49-43, 63-50. Vanzelf sprekend was Rinus de Jonge weer de topscorer bij Arrows. Ditmaal met 30 punten (22-8). Bij DED schoten Lu cas de Jonge (8-9), Aldenberg (8-6), en Fellinga (6-5) het zuiverst. Zowel bij DED (Breusers) als bij Arrows (v.d. Ree) moest een speler met vjjf persoon lijke fouten het veld verlaten. Enke le uitslagen van de landelijke eerste klas se heren waren: Zeemacht-KVH 47-35, Typhoons-Almmte 67-26, AHVJ-Ameri- kaanse ambassade 55-42, Agon-Antilo- pen 47-49, Azimma-Hav 57-41. Lande lijke eerste klasse dames: Agon-HOC 32-54, Rohda-Landlust 32-51 en JMC- DTV 48-46. LONDEN, 7 nov. Opnieuw heeft Tottenham zijn voorsprong vergroot. Meer dan 56.000 toeschouwers waren er zaterdag getuige van dat de Spurs voor de zestiende maal in successie ongesla gen bleven. De Londense Derby tegen Fulham leverde de ranglijstaanvoerders een zege met 51 op. Zelfs het briljan te spel van Johnny Haynes, de aan voerder van het Engelse elftal en van Fulham heeft Tottenham niet in moei lijkheden kunnen brengen. Na 16 wed- strqden heeft Tottenham, dat 31 punten „^kaarde, een voorsprong van maar Punten op runner-up Sheffield M^tce™ar-o,r:vcr(0" bezet de derde plaats met 23 punten. Opvallend was voorts de grote zege die Blackpool, derde van onder, behaal de op Cardiff. Blackpool won met 61. De meest-bejubelde man was - hoe kan het anders - de 45-jarige rechtsbuiten van Blackpool, good-old' Stanley Mat thews... De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston-Burnley 20; Blackburn-Birming ham City 20; Blackpool-Cardiff 61;: Bolton-Manchester City 31; Chelsea- Newcastle 42; Everton-West Brom- wich 11; Manchester United-Sheffield Wednesday 0—0; Tottenham-Fulham 5- 1; West Ham-Arsenal 6—0; Wolver hampton-Nottingham 53. Tweede divisie: Charlton-Southamp- ton 1—3; Huddersfield-Derby 1—3; Lin coln-Scunthorpe 02; Luton-Ipswich 32; Norwich-Rotherham 31; Ply mouth-Liverpool 04; Portsmouth-Ley- ton 12; Sheffield-Leeds 32; Stoke- Middlesbrough 11; Sunderland-Bristol 20; Swansea-Brighton 23. Advertentie (Van onze sportcorrespondent) DORDRECHT, 7 nov. De bar slechte terreinomstandigheden in aan merking genomen is er in Dordt toch nog vrjj verdienstelijk gevoetbald zo wel door DFC als door Vitesse. Na vijf minuten leek het veld reeds op een om geploegd bouwland, waarop de spelers ternauwernood door de gladheid staan de konden blijven en spoedig waren zelfs de ranghnummers bijna onherken baar doordat de kledij zwart va de modder was. DFC heeft uiteindelijk met 21 gewonnen en misschien heeft de Dordtse club deze zege te danken aan het tweemaal tussentijds wijzigen van dj opstelling. Van zuiver plaatsen was in deze om standigheden nauwelijks sprake en ook de mandekking liet veel te wensen over, vooral bij de thuisclub. Daar echter het persoonlijke aanvallen even moeilijk was viel er toch vaak van attractief voet bal te genieten. De aanvallen van Vites se werden over het algemeen gaver op gezet. De gasten lieten voor de rust dan ook het beste van het spel zien. Na een kwartier geRjkopgaande strijd met aanvallen aan beide zijden kwam Vitesse meer in het offensief en schiep de actieve Fejjen zich een eerste sco ringskans, die niet werd benut. Bij DFC was het daarna vooral De Kreek, die met verre schoten l'Amie probeer de te verrassen. Na achttien minuten opende Vitesse de score toen de Dordtse verdediging bij een Arnhemse hoekschop niet op tijd ingreep. Feijen was de maker van deze openingstreffer. Onmiddellijk ver anderde DFC zijn opstelling; rechtsback Van den Bosch werd midvoor en links buiten Brand trok naar zijn plaats, die hij uitstekend waarnam. Zeven minuten laten kreeg rechtbuiten Van den Horst Vitesse een dot van een kans, maar hij slaagde er niet in de bal over de doellijn te krijgen. Uit de tweede hoek schop knalde dezelfde speler in het zijnet. In de laatste fase van de eerste helft trok Vitesse zich in de verdediging terug, waardoor DFC voortdurend, maar' tevergeefs, in de aanval was. De gastheren ontketenden na de her vatting een stevig offensief, dat na vijf minuten de gelijkmake- opleverde. Ge hinderd door midvoor Van den Bosch speelde stopper Beakman van Vitesse op l'Amie terug," maar De Kreek zat ertussen en strafte de fout resoluut en bekwaam af, 1-1. Twee minuten later waagde de toen nog back spelende Brand een ver, hard schot en nu kreeg de Arnhemse doelman de gladde bal niet onder controle, 2-1. Feijen kreeg een kleine kans op de gelijkmaker, maar doelman Hentenaar van DFC wierp zich manmoedig op de bal. Na dat Van den Bosch een scoringskans om zeep had gebracht, deed hij het na 28 minuten beter, maar zijn treffer werd, wegens buitenspel, door scheids rechter Arkenbout afgekeurd. Daarna verandërde DFC weer zijn opstelling. Van den'Bosch werd weer een verdedigende taak opgelegd en Brand trok naar dr linksbuitenplaats waar hii ook weer verdienstelijk werx deed. Een zijner harde schoten be zorgde l'Amie heel wat moeite. Ten slotte gooide Vitesse zich volledig op de aanval, maar de Dordtse verdedi ging bleef pal. VLAARDINGEN, 7 november Geflatteerd" was de enige juiste uit drukking voor de stand die zondag prijkte op het scorebord van het Vlaardingse sportpark, toen scheids rechter Formanoy half-time blies. Im mers, tegen de veldverhoudingen ln leidde toen Fortuna V) met 2-1 tegen BVV. Vrijwel de gehele eerste helft hadden de Bosschenaren het tempo ge dicteerd, waren zij gevaarlijk geweest in hun aanvallen, maar hadden zij gefaald bij de afwerking ervan. De geringe schotvaardigheid leidde tot slechts een zuidelijk doelpunt in deze speeltijd. Daar bovendien de Brabant se stopper Schuyt in epn zwak mo ment de bal van richting veranderde en daarmee zijn eigen doelman kans loos versloeg, terwijl Fortuna, geïnspi reerd door dit succes nogmaals toe sloeg. gaf het bord wel een erg scheef getrokken beeld van die eerste helft. Na de rust trad er een zeker veld- evenwicht op. Beide ploegen slaagden er niet in nogmaals tot scoren te ko men. Die toch wel opwindende eerste helft heeft voor de 2000 toeschouwers wel iets vergoed van hetgeen zij later zou den missen. BW was toen technisch superieur. Dit kwam in de dertiende minuut reeds tot uiting toen Seemann vanuit het middenveld van Beurden lanceerde. Zonder dat de defensie van de Vlaardingers er ook maar even aan te pas kwam, zette deze de bal door naar Berkelmans. die een daad stelde welke men van hem in deze positie mocht rerwachten, (0-1). De Bossche ploeg bleef aanvallen e» Fortuna mocht zyn schutsvrouwe bii* zonder dankbaar zijn dat het na een half uur slecljts met een doelpunt ver' schil achterstónd. Totdat die ongeluk kige trap van Schuyt de balans weer in evenwicht bracht. Even flakkerde het Vlaaringse vuur Var der Berg z'c» ste minuut maakte van der Berg zie» keurig vrij en zijn inzet was de doel" man van BW te machtig (2-1). Van de tweede helft valt eigenlijk bit ter weinig te verhalen. Fortuna klem' de zich krampachtig aan de behaald® voorsprong vast en BW stelde daar weinig schotvaardigheid tegenover. getwijfeld was het yoor stopper ScnUJ^ nuu' een ?nig! dat hij in de vijfenzeventigste nu-- een schot van Mijnsbergen van de doe lijn wist te halen. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 8