Drukker hoort half jaar tegen zich eisen Joop Z. altijd op de bres voor de verd GTTC wordt door VVGA verpletterd: 0-10 Onderzoek van vaste stof speelt centrale rol PAUL VLAANDEREN en de klep* tooiaan Ambtsaaanvaarding prof. A. Dekker Geen bromfietsen op autowegen Kerk en Unesco Kath. politiebond ernstig ontevreden Oprichting Stichting De Nederlandse Opera Ethiopië en Ivoorkust in K.L.M.-luchtnet IN DE TAFELTENNISCOMPETITIE Geruchten over Haags reisbureau Directie kondigt aanklacht aan tegen berichtgevers Pontificale H. Mis bij opening vergadering Politiesalarissen Papoea's gasten van prinses Wilhelmina Wordt boekhandels kartel opengebroken? Voorwaarden van Ged. Staten Verzetsheld Ver. Confectiebedrijven Lampe opgericht Hoge Raad beslist: N.H.M. in Indonesië per 21 november genationaliseerd - Draka krijgt optie op 2e industrieterrein in Enkhuizen WOENSDAG 16 NOVEMBER 1960 PAGINA 2 (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 15 nov. „Verdach te heeft een duidelijke rol gespeeld in het begin van een grotere affaire, waarin het gevaar schuilde dat Neder land een broeinest van illegale activi teiten zou worden. Daardoor zou Ne derland narigheid hebben kunnen krij gen, zoalg in België en Duitsland reeds bestaat. En de burgers hebben er recht op dat zij van deze narighe den verstoken blijven". Dit zei vanmorgen mr. G. van Re- nesse, officier van justitie bij de recht bank, in zyn requisitoir tegen de 48- jarige publicistdrukker Joop, Z. uit Amstelveen, die terecht stond wegens medeplichtigheid aan valsheid in ge schrifte ten gunste van de Algerijnse opstandelingenbeweging F.L.N. De officier van justitie eiste tegen hem zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Half juni van dit jaar werd Joop Z. gearresteerd, nadat de Franse po litie op 10 mei een valse Franse iden titeitskaart op een Algerijn had ge vonden. De kaart bleek na een inten sief speurwerk vervaardigd te zijn in de drukkerij van Joop Z. in Amstel veen. Enkele maanden later werd hij door de rechtbank op vrije voeten ge steld. In verband met deze kwestie van valse identiteitskaarten, valse loonstaten en valse francs voor Al gerijnen in Frankrijk, heeft de poli tie ook een Haarlemse chemigraaf, een Amsterdamse redactiesteno graaf, een Duitse monteur en een Griek gearresteerd. Joop Z. wordt beschuldigd zijn drukkerij beschik baar gesteld te hebben voor het ma ken van valse identiteitskaarten voor in Frankrijk wonende Algerijnen en ook daadwerkelijk te hebben meege holpen aan het drukken van valse for mulieren. Hij gaf het merendeel der beschuldi gingen wel toe. Rustig en bedaard stond hij voor het verdachtenhekje. Zo nu en dan bracht hij verbeteringen aan, wanneer de president, mr. J. Heintz, de getuigenverklaringen voorlas. Opnieuw werd de hele geschiede nis, nu in het openbaar, ontrafeld. Op een zaterdagavond in november 1958 was hij opgebeld door een vroegere schoolvriend, de Haarlemse chemi graaf. Deze had hem gevraagd of hij „voor een beunhaasje" van zyn druk kerij gebruik mocht maken. De nog nietsvermoedende Joop Z. had zijn toe stemming gegeven en nog dezelfde avond verscheen de vriend met een Sak gemerkt papier en cliché's. Toen oop Z. d$ cliché's zag vroeg hij, waar voor die wel bestemd waren, waarop de vriend hem de zaak uiUegde. Hij had desondanks zijn drukkerij beschikbaar gesteld. Dat Hij ook per soonlijk meegewerkt had valse identi teitspapieren te drukken ontkende hij pertinent. Hij had slechts de letter- hoogte van een zetmachine geregeld om te voorkomen, dat zijn materiaal kapot zou gaan. Er waren geen financiële voorwaar- den gesteld. Slechts de onkosten, die hij door het beschikbaar stellen van zijn machines maakte, zouden wor- AMSTERDAM, 15 november Ge deputeerde Staten van Noord-Holland hebben B. en W. meegedeeld, enige bedenkingen te hebben tegen het raads besluit van 8 juni, mede te werken aan dj oprichting van de „Stichting De Ne derlandse Opera, gevestigd te Am sterdam". Dit lichaam moet in de plaats komen van de oude stichting. De wijziging heeft tot doel het opera- personeel gelegenheid te geven tot aan sluiting b|j het algemeen burgerlek pensioenfonds. Gedeputeerde Staten hebben er be zwaar tegen dat uitsluitend is besloten tot medewerking aan de oprichting der genoemde stichting, hoewel het blijk baar de bedoeling is dat de gemeente zelf de stichting opricht. Nu dit inder daad zo is aldus Gedeputeerde Sta ten dient als grondslag een kapitaal te worden afgezonderd en moet wor den besloten tot vaststelling der statu ten. Voorts zijn Gedeputeerden van oordeel, dat de raad het recht aan zich behoort te houden tot goedkeuring van wyziging der statuten en tot ontbinding van de stichting. Tenslotte achten Ge deputeerden het noodzakelijk dat het bestuur der stichting er statuair toe wordt verplicht de stichting te verze keren tegen fraude door haar bestuurs leden en personeel. Het bestuur van de stichting heeft intussen meegedeeld deze verzekering te zullen sluiten. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen aan de genoemde bedenkingen tegemoet te komen. Zij hebben de gemeenteraad thans het voorstel ..edaan het besluit van 8 juni in te trekken en over te gaan tot de oprichting van een stichting, ge naamd „Stichting De Nederlandse Ope ra, gevestigd te Amsterdam", onder goedkeuring var de gelijktijdige ont binding van de stichting „Nederland sche Opera, gevestigd te Amster dam" en een bedrag van f 100 af te zonderen, bestemd tot kapitaal van de stichting. Voorts vragen B. en W. de statuten goed te keuren en hen uit te nodigen te zyner tyd voorstellen te doen tot de financiële regeling van een en ander. SCHIPHOL, 16 nov. Bij zijn terug keer uit Liberie aan de westkust van Afrika, waarheen hij op 5 november was gevlogen met de openlngsvlucht van de K.L.M. op de nieuwe lijn naar Monrovia de hoofdstad van Liberië, heeft K.L.M.- directeur mr. L. H. Slotemaker giste renochtend hier medegedeeld, dat hij de vorige maand naar Ethiopië is geweest om daar opnieuw te onderhandelen over het opnemen van Addis Abeba in het K.L.M.-luchtnet. De K.L.M. heeft daar toe acht jaar geleden reeds pogingen in het werk gesteld, zo voegde hy er aan toe, en in 1956 werd het verzoek her haald, echter zonder succes. Tot dusver re heeft Ethiopië nog geen enkele bui tenlandse luchtvaartmaatschappij in het land toegelaten. Naar bekend bestaat er reeds een kans, dat een tweede nieuwe iyn van de KLM, nl. die naar Accra in Ghana, nog zal worden doorgetrokken naar Lagos in Nigerië. Mr. Slotemaker vertelde, dat tevens gepoogd wordt Abidjan in het luchtnet op te nemen. In Ethiopië heeft hp de vorige maand keizer Haile Selassie in diens paleis ont moet. Die heeft daar - tot ontzetting van mr. Slotemaker. - een levende, blijkbaar tamme, leeuw vry rondlopen. den vergoed. Na zijn arrestatie had loop Z. tegenover de politie verklaard, dat hy voor het drukken van de Iden titeitskaarten toestemming had gege ven, omdat hij opkwam voor alle ver drukten op de wereld. Een andere verklaring voor zyn medeplichtigheid luidde, dat hy het zaakje eerst wilde aanzien en bespioneren om dan te zyner tyd ter bevoegde plaatse hier van mededeling te doen en daarmee de organisatie te ontmaskeren. De officier van justitie kwam ln zijn requisitoir op de verklaringen van de publicist terug. Aan geen van beide ex cuses voor de medeplichtigheid zei hij waarde te hechten, gezien de persoon lijke medewerking van verdachte en ge zien ook de aanschaf van het vele mar teriaal dat voor het maken van de iden titeitspapieren nodig was. „Als hij de organisatie wilde ontmaskeren, had hij na de echte ontmaskering door de poli tie met feiten moeten komen," aldus d officier, die verdachte beschreef als iemand, die graag en enthousiast in een sfeer van geheimzinnigheid wil leven, maar vergeten is dat de tyd van 1945 nu voorby is. De verdediger, mr. J. G. Petersen, vroeg de rechtbank een drukker te la ten oproepen, die volgens hem by de politie onjuiste verklaringen had afge legd en zijn cliënt tot nadeel strekken. Deze man bleek echter met onbekende bestemming te zyn vertrokken. Daarop vroeg de verdediger de zaak aan te hou den. doch dit verzoek wees de recht bank af. In zyn pleidooi zei mr. Petersen, dat verdachte altyd op de bres ge staan heeft voor de vervolgden en de verdrukten. Dat had hij tijdens de oor log gedaan als verzetsheld. En na de oorlog was hy naar Berlyn geweest om mensen uit de Sovjet-zone, die naar het westen wilden vluchten, te helpen bij het passeren van het „IJze ren Gordijn". By de Hongaarse op stand was hy opnieuw de verdrukten te hulp gesneld. ,,A1 die keren," zo vertelde de verdediger had hy gehol pen door valse identiteitskaarten of persoonsbewyzen te drukken. De medeplichtigheid in deze Algerynse affaire is ook ontstaan uit de over tuiging, dat hy daarmee mensen-in- nood helpt. „Hy heeft de Nederlandse wet met voeten getreden om de wetten van de mens na te streven," aldus mr. Peter sen. De officier van justitie antwoordde hier nog op, dat Nederland een naam heeft op te houden onder andere wat betreft de vryheid van drukpers, maar dat deze naam alleen wordt opgehouden wanneer daarby volgens de wet gehan deld wordt. Uitspraak dinsdag 29 riovember. '(Van onze tafeltennismedewerker) AMSTERDAM, 16 nov. Ditmaal zijn alleen de teams van de overgangs klasse F achter de tafels gekomen en kregen de hoofdklassen en de Overige groepen van de overgangsklasse de noodzakelijke rust. Van de katholieke teams opereerden alleen Victory '55, dat in een r.k.-derby Rapidity mèt for se cyfers versloeg en GTTC, dat hel tegen de aanstaande kampioen WGA met enorm verschil moest afleggen. Prins J an van Luxemburg brengt met zijn echtgenote, prinses Josephine Charlotte, een particulier bezoek aan onze koninklijke familie. Hier ziet men het paar bij de aankomst, dinsdagavond op Schiphol. (Van onze correspondent) GRONINGEN, 15 november Prof dr. A. J. Dekker aanvaardde vanmid dag het ambt van gewoon hoogleraar in de natuurkunde van de vaste stof aan de Ryksuniverslteit alhier met een rede getiteld „Aspecten der kristalfysi- ca". Prof. Dekker stelde hierin met be- Een nieuwe ruimtevaarder? Neen, slechts een wapenuitrusting die per vliegtuig van het oudheidkundig mu seum in Miami naar een expositie in Mexico wordt gebracht. AMSTERDAM, 15 nov. Lampe Amsterdam N.V., Beleggings Maat schappy Lampe N.V. in Rotterdam en Lampe Enschede N.V. hebben opge richt Lampe, Verenigde Confectiebedry- ven in Amsterdam. Deze nieuwe N.V. beoogt de handel in en de vervaardiging, be- en verwer king van textiel en confectiegoederen, manufacturen, bont- en modeartikelen ^nz. Ook kan zy o.a. nog deelnemen als aandeelhoudster, vennote, geld- schietster of op andere wijze in bedry- ven met een in hoofdzaak geiyk doel. Het maatschappelyk kapitaal bedraagt 1 min. en is verdeeld in duizend aan delen van 1.000. By de oprichting zyn geplaatst en in contanten volgestort vierhonderd aandelen, waarvan by Lampe Amsterdam 156, Beleggings Maatschappy Lampe 188 en Lampe En schede 56 aandelen. De directie zal wor den gevoerd door de heren E. F. Lam- £e in Amsterdam en C. J. Paping in eeuwarden. DEN HAAG, 16 nov. Op 14 oktober van het vorig jaar werd een bromfiets bestuurder door de kantonrechter te Nymegen veroordeeld wegens overtre ding van het wegenverkeersreglement. De rechtbank te Arnhem bevestigde op 23 mei behoudens enkele wijzigingen dit vonn's en veroordeelde de overtre der tot één gulden boete subsidiair één dag hechtenis. Van dit rechtbankvonnis kwam de man in cassatie by de Hoge Raad omdat, naar hy zeide, de recht bank volkomen ten onrechte uit het W.V.R. de conclusie heeft getrokken, dat het met een rywiel met hulpmotor beryden van een weg, die voor het ver keer met rijwielen gesloten is verklaard een strafbaar feit oplevert. De Hoge i.aad heeft achter dit verweer verwor pen en gezegd, dat een bestuurder van een bromfiets zich heeft te gedragen naar de in hoofdstuk 3 van het W.V.R. vervatte gedragsregels gegeven voor wiel- ryders. Aangezien art. 9 lid 1 W.V.R., een gedragsregel deel uitmakend van dat hoofdstuk, iedere weggebruiker verbiedt over een weg of weggedeelte te ryden in strijd met de geslotenver klaring, volgt uit het bovenstaande, dat de bromfietsbestuurder de onderhavige geslotenverklaring op de ryksweg Arn hem-Eist had te eerbiedigen. trekking tot het onderzoek van de vas te stof aan de universiteiten, dat men in landen als Engeland, de Verenigde Staten en Rusland eerder dan in Ne derland de noodzakelyke consequenties heeft getrokken uit de centrale rol, wel ke dit onderzoek in de huidige samen leving speelt. Hy noemde de geringe belangstelling voor dit vakgebied van de zyde der theoretische fysica in Ne derland bijzonder verontrustend. In zyn rede wydde prof. Dekker en kele algemene beschouwingen aan de ze betrekkelijk jonge tak van. weten schap,, .waarvan ,de ontwikkeling, zi/ïb vooral sedert de laatste wereldoorlog met fenomenale snelheid heèftvoltrok ken. Na een uiteenzetting over de doel stellingen der vaste stóf fysica stond hy enkele ogenblikken stil by hèt ato maire beeld, dat de fysica van de vas te stof heeft ontworpen; hierin viel de nadruk op de belangryke rol, welke de kwanten-mechanica in het verove ren van dit beeld heeft gespeeld. Het onderzoek van de vaste stof heeft niet alleen geleid tot begrip van de fysische eigenschappen van reeds be kende materialen, doch heeft ook vruchten afgeworpen in de vorm van nieuwe materialen met nieuwe fysi sche eigenschappen, welke ln onze tech nische samenleving snel toepassing vonden. In dit verband noemde hy o.a. ge- heugenelementen in moderne reken machines, de transistor, de kristaldio- 4e, de zonnebattery en de kristalmi- crogollversterkers. Deze nieuwe uitvin dingen hebben in de electronische in dustrie een ware revolutie ontketend en zyn van groot belang voor de radioas- tronomie en-de ruimtevaart. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 nov. Nadat er al eerder in de Oostenrykse, Italiaanse en Duitse pers berichten waren ver schenen over het Haagse reisbureau „Hofstad Tours" is er in een Oosten- ryks blad nu gepubliceerd, dat het reisbureau ook financiële moeilijkhe den heeft in Zwitserland. De eerste be richten kwamen in de kranten naar aanleiding van een in Oostenryk in be slag genomen reisbus. Deze gerechte- lyke actie was ontketend omdat be paalde rekeningen niet zouden zyn be taald. De rekeningen waren echter slechts enkele dagen voor de Inbeslag neming van de bus ingediend. De rech ter moet nog uitspraak doen in deze zaak. „Hofstad Tours" heeft aangekondigd een aanklacht te zullen indienen tegen hen die onjuiste berichten verspreiden in het buitenland. Een Oostenrykse krant meldt, dat in Zwitserland het faillissement van het reisbureau zou zyn aangevraagd wegens niet betaal de huur van een hotel. Het reisbureau deelt mede, dat dit bericht volledig on juist is, aangezien het hotel gekocht is en er dus geen sprake kan zyn van huurschuld. De directeur is al geruime tyd afwezig. Hy zou in Italië verbly- ven doch dezer dagen terugkomen. AMSTERDAM, 15 nov. De directie van de Nederlandsche Handel-Maat- schappjj, deelt het volgende mede: „Ons heeft uit Djakarta het bericht bereikt dat al onze vestigingen in In donesië op 21 november 1960 onder be heer van de Indonesische autoriteiten zullen worden gesteld. De rechtsgeldig heid van deze maatregel wordt door ons niet erkend. Eerder, was* en wel met ingarig van 15 juni 1960, aan onze vestigingen in Indonesië de status van deviezenbank ontnomen. Nu wy tengevolge van de jongste ontwikkeling na 21 november 1960 geen zeggenschap over ons Indonesische be- dryf meer hebben, zijn alle in Indo nesië verleende volmachten om onze maatschappy te verbinden en te verte genwoordigen per die datum door ons ingetrokken. Toen in december 1957 de anti-Ne derlandse actie in Indonesië werd inge zet, hebben wij doen weten dat tegen onze belangen in dat land volledig was gereserveerd en dat voor de financie ring van ons bedryf ginds geen midde len waren ontleend aan ons hoofdkan toor noch aan andere bronnen buiten Indonesië. Hierin is sedert geen wijzi ging gekomen." Voorts liep Smash 3 vooruit op het pro gramma en kwam in actie tegen Tref fers. Een herboren team bracht de Am sterdammers met 7-3 de eerste over winning! Victory '55 overklaste Rapidity to taal en gaf de Beverwijkers niet de l<ans gevaarlyk te worden. Veerman en Kwakman bleven ongeslagen en de ditmaal weer belangryk spelende Zwart- hoed boekten overwinningen op Winder en Geldermans. Theo Keet kon voor de gasten het enige winstpunt boeken in het enkelspel, waarna hij samen met Winder ook nog het dubbel wist te win nen. GTTC had tegen VVGA waarlijk niets in te brengen en ging met 10-0 ten onder. _De Amsterdammers waren minstens één klasse sterker en alleen Louis Hamers slaagde er in tegen van Amersfoort een game tot een goed ein de te brengen. Alle overige partijen ech ter gingen met uitslagen als 21-9 en 21-10 naar de gasten. Eindelyk goed nieuws van Smash 3, dat Gerard van Leeuwarden om diverse redenen een poosje aan de kant zette en met een homogeen en mentaal sterk team tot de eerste zege kwam. Jos Neep toonde zich een behoorlijke opvolger en wist evenals Lex Rijnen van Klaassen te yin"en- Voorts ontnam Rynen ook nog ae Wit de winst en boekte een fel en aü?housiast spelende Egbert Welsink arie belangryke overwinningen. Het er varen dubbel Rynen-Welsink speelde vj™ ®en uitstekende dubbel. De S, Jfv°or de tegenstanders bleek zelfs geen onoverkomelyk bezwaar om met 22-20 te winnen. Uitslag dus 7-3 voor Smash 3 en dit resultaat zal de Amsterdammers hopelyk tot meer van deze prestaties inspireren! 6 10 6 10 6 8 4 6 Amerika Van de vliegbasis Ed wards te Californië wordt gemeld, dat de eerste proefvlucht met het raketvlieg tuig X-15 is geslaagd. Het toestel, dat niet op volle kracht vloog, bereikte een snelheid van 3.500 km per uur en een hoogte van 24.000 meter. (Rtr). VVGA 5 10 TYBB Togido 5 9 Scylla2 Nedlloyd4 5 8 AVGA2 Povac2 5 7 Nedlloyd3 Victory'55 5 6 AMVJ3 Hotac 5 6 VTC Rapidity 5 4 Smash3 GTTC 5 4 Disnie Nufa 5 3 Maccabi Shell 5 2 Treffers KLM 5 1 Barna 5 Uitslagen groep F: Povac2Shell 7-3, HotacNedlloyd4 6-4, GTTC—VVGA 0- 10, KLM—Togido 4-6, NufaBarna 9-1, VictoryRapidity 8-2. PARIJS, 15 nov. (K.N.P.) Met een pontificale H. Mis opgedragen door de pauselijk nuntius in Frankryk, mgr. Paul Bertoli, tevens voorzitter van de Vaticaanse delegatie, is gisteren voor de katholieke deelnemers de Unesco- vergadering te Pary's geopend. Als as sistenten bij de H. Mis fungeerden vele priesters en prelaten, die aan de confe rentie deelnemen. Onder de aanwezigen bevonden zich de directeur-generaal van de Unesco E>r. "Veronese en cle onder-directeur Tho mas, talrijke hoofden van "regerin^scieie- gaties en zeer veel leden. Bovendien wa ren er by de delegaties van de niet-gou- vernementele katholieke organisaties. In een toespraak heeft de pauselyke nuntius gewezen op het belang dat de Kerk hecht aan het opvoedende en cul turele werk van de Unesco. Hy zag het als een groot voordeel, dat de Unesco overtuigd is van de prioriteit van haar taak boven de technische en economi sche plichten der volkeren tegenover el kaar. Vooral het streven om de volke ren in cultureel opzicht dichter tot el kaar te brengen achtte 'mgr. Bertoli 'by- zonder voornaam. Tijdens de mis werd het evangelie voorgelezen in het Frans, Engels, Spaans en Russisch. Voor het eerst neemt de nieuwe waarnemer van de H. Stoel, mgr. Pe- droni, deel aan de Unesco-vergadering. Hy maakt deel uit van de vaste verte genwoordiging van het Vaticaan, waar toe ook behoren pater Russo, Jean Lar- naud, die het katholiek voorlichtings centrum leidt en de ondervoorzitter van de katholieke onderwyzersvereniging in Nederland de heer J. A. A. Poncin. NIJMEGEN, 16 nov. Het hoofdbe- stuur van de katholieke politiebond St. Michael spreekt in een communiqué zyn ernstige ontevredenheid uit over het feit dat ondanks de toezegging van de minister van Binnenlandse Zaken om het vraagstuk van de politiesalarissen in de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken nader te bespreken, dit vraagstuk als zodanig in de donderdag 10 november gehouden vergadering van de commis sie niet aan de orde is gesteld. Mede gelet hierop en tevens omdat van een voornemen om de besprekin gen over dit vraagstuk in het politie- overleg te hervatten nog niets is ge bleken, ziet het hoofdbestuur met grote bezorgdheid de verdere ontwikkelingen tegemoet. Het hoofdbestuur constateert dat er tot nu toe geen tekenen aanwe zig zijn die er op wijzen, dat met voort; varendheid naar een oplossing van dit voor het politiepersoneel nypend sala- risvraagstuk wordt gestreefd. DEN HAAG, 16 nov. Gisteren li een achttal Papoea-ambtenaren, die op initiatief van de gouverneur van Ne- derlands-Nieuw-Guinea in Nederland circa twee maanden verblijven, op pa leis Het Loo ontvangen. Zy hebben on der leiding van de intendant mevrouw Van Lawick van Pabst het paleis be zichtigd en later op de morgen onder het genot van een kopje koffie met prinses Wilhelmina een langdurig on derhoud gehad. (Van onze Haagse redactie) HAAG, 16 nov. Staatssecre- taris Veldkamp overweegt of er reden js net boekhandelskartel open te bre- imr n stri'cli>f met het algemeen b«r j j- „vie c°mmissie economische me dedinging zou hierover advies moeten uitbrengen. Hoewei hierover nog geen beslissing is genomen, zou er toch aan leiding tot een dergelijke maatregel kunnen zijn nu de Hoge Raad heeft be slist, dat de vrije verkoop Van boeken niet mag worden beperkt. Zoals bekend heeft de Hoge Raad de vestigingsbe schikking voor het boekverkopersbe- drijf verworpen, omdat deze strijdig was met de Grondwet. Staatssecretaris Veldkamp heeft do Tweede Kamer van zijn plannen Kennis gesteld n.a.v. zyn verslag de toepassing van de wet econo1^ 17' mededinging. De wet is niet van toe passing, zo bleek tydens het 0YSt, s met de Kamercommissie, op lanaDouw en vissery en het vervoer-, geld- bank- en verzekeringswezen. De staatssecretaris deelde verder mede, dat de beslissing over de wyzi- j gingsvoorstellen van het grammofoon- platenkartel nog is aangehouden. Binnenkort zal aan de commissie eco nomische mededinging advies worden gevraagd over een eventuele generiek® i or»v er b inden ti-ver klaring Van tO€laMriKfi_ normen m kartelregelingen. ENKHUIZEN, 15 nov. De gemeen teraad van Enkhuizen heeft besloten de n.v. Hollandse Draad- en Kabelfa- briek in Amsterdam een optie van 2 jaar te verlenen op de aankoop van het gehele tweede industrieterrein van Enk huizen, dat 18.700 vierkante meter be slaat. Enkele jaren geleden heeft de Draka reeds het gehele eerste industrieterrein aangekocht en daarop twee bedryven voor de vervaardiging van elektrici teitskabels en plasticbuizen opgericht. De plannen voor uitbreiding van het Enkhuiser bedryf verkeren in verge vorderd stadium van voorbereiding. Wan neer het werk voltooid is, zullen onge veer 400 werknemers er arbeid kunnen vinden. pe hu ip m pe we*. 69. Met een kreet drijft Erwin zijn paard vooruit en stormt de ruiters op de vlakte tegemoet. Dat hij zich in het volle gezicht van Gurd en zijn schurkentroep bevindt, interesseert hem evenmin als de pijlen, die op hem afkomen. Hoofdzaak is, dat hij de aan dacht van Eric weet te vestigen op het gevaar, waar hij op in rijdt. De Noorman is echter wel degelijk op mogelijke valstrikken bedacht; van het moment, dat liij ontdekte, dat Gurd in een grote boog terugkeerde, heeft hij er rekening mee gehouden. Slechts met grote omzichtigheid gaat hij voort, doch houdt met een ruk zijn paard in, wanneer hij een ruiter in waanzinnige galop ziet naderen. „Erwin", roept hij verontrust uit. Nauwelijks heeft hij dat ont dekt of zijn zoon tuimelt van zijn paard en gelijktijdig meent hij een beweging tussen het struikgewas achter de hoge rivieroever te zien. „Het zijn Gurd en zijn bende daar achter de struiken", schreeuwt hij, zijn zwaard trekkend. „Geef hun niet de kans Erwin in handen te krijgep. Vooruit!" IK GAF TOE AAN M UN fü, ZWAKHEID. IN HET WARENHUIS VAN BORAGE DIE HANNENyi ZAGEN MU DINGEN WEG-JMI NEMEN EN ZE ^flf/ VDREIGDEN njOEIE GENADE, WAT EEN VERHAALDAT ccn vcunrM-iï.; --c WAREN VAST GEEN WAREN^Vi HUIG- DETECTIVES... EN DIE V SIGARETTEN BEVATTEN (j NARCOTICA- GEEN HORLOGES.) KAN NET SPLIT NE IK ZE NIET DUIDELUK. KAN BE9CHRUVEN - MAAR WACHT EENS... ER ZIT IETS IN M'N TAS DAT ONS i HELPEN.'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2