B. J. Tl i ij ssen benoemd tot officier Oranje Nassau (van niel Discussie over wijziging naam Tramweg In Sinterklaastijd winkels tot 10 uur 's avonds open Agenda voor Haarlem en omöevinj Schouten de Jong G. Beun wint wisselprijs voor goede tuinverzorging rn Herenparka's Naaimachine kopen TAXI 1300 Hartelijke huldiging op receptie in de Gravenzaal Eis van drie maanden wegens bigamie m Hervormde kerk in Vijfhuizen in aanbouw Burgemeesters benoemd Wethouder Happé reikt prijzen uit VRIJDAG 18 NOVEMBER 1960 PAGINA 3 Gemeente-ontvanger 40 jaar ambtenaar EDITION 20 ANS 1 COFFRET Extra ordinaire Burgerlijke Stand Haarlem 'Z'r JoïS'Sit."""- Kadervergadering Europese federalisten in Nederland f 69.50 Toneelstuk „Becket" gaat niet door Wegens ziekte Frans van der Lingen Mevrouw E. Dukkers nam afscheid van gemeentedienst GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL Straatbelasting Films Toneel Muziek Ballet Diversen Tentoonstellingen Uw speelgoedzaak Marco Zoomers Drie jubilarissen bij Droste gehuldigd Begroting In Uitgeest en Koog a.d. Zaan Jubileum kapelaan J. Kerstholt Inbraak in P.T.T.- centrale SLAAPZAKKEN LUCHTBEDDEN VELDBEDDEN NOORSE TRUIEN SOKKEN EN KOUSEN KAMPEERARTIKELEN Beurs van Amsterdam Beurs van New York HAARLEM. 18 nov. Het is bijna Wet aan te nemen, dat de heer B. J. Thijssen zich ooit eerder meer ontvan ger heeft gevoeld dan gisteren, toen hij het heugelijke feit herdacht, dat hij Veertig jaar in overheidsdienst was, dientengevolge zeer hartelijk werd ge huldigd en daarbij overladen werd met geschenken, welke hem van alle kanten ten deel vielen. Het grootste geschenk was ongetwijfeld de benoeming van de Haarlemse gemeente-ontvanger tot of ficier in de Orde van Oranje Nassau, van welk feit Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers de jubilaris op de hoogte stelde tijdens een drukke receptie in de Gravenzaal van het stad huis. In een beminnelijk toespraakje schet ste burgemeester Cremers vragender wijs de persoon van de heer Thijssen. voor wie het nog niet wist, werd het bit de woorden van de heer Cremers zuidelijk, dat de jubilaris een ijverig Wan is, die zowel om zijn prestaties als Kenieente-ambtenaar als om zijn kwall ig61'1 als Haarlems burger door velen heidijk wordt gewaardeerd. Het had de <?°Uege van B. en W., aldus onthulde gel-bvirgenieester, geen enkele moeite Vo0J?s' om de heer Thijssen bij de Kroon Öej.„ dragen voor een koninklijke on- °olr eiding. Het verheugde hem dan hadK^t dc Koningin de heer Thijssen Oran- oemd tot officier in de Orde van l«kteJeaa^n:jfau Deze mededeling ont- een ovationeel ~eeï talr«ke aanwezigen metjes zich slecht, U~ waarbij de vlam- kaarsen van de koperen ff? °.p de Gravenzaal staande wisten te houden6 De gemeente-secretaris, mr. h Phaff vond het een voorrecht, dat hij tot de eersten behoorde, die de nieuwe of ficier met zijn benoeming mocht compli menteren. Hij prees de heer Thijssen als een groot financier en organisator, rond wiens persoon de legende ies ontstaan, dat hij aan elke moeilijkheid met een bevrijdende en aanstekelijke lach een einde maakt. Teneinde de heer Thijssen, We als gevolg van zijn vele functies ^aak buitenshuis vertoeft, voorlopig voor de eerste veertien avonden aan zijn huis ?6 binden, schonk mr. Phaff hem namens det gemeente-personeel een omvangrijk, ï*>aar niettemin kostelijk boek over rbnstgeschiedenis en voorts een antieke %aksdoos. Mr. A. Beets sprak namens het stich tingsbestuur van het Noordhollands fhilharmonisch Orkest, waarvan de deer Thijssen sedert een aantal jaren deel uitmaakt. Hij stak de loftrompet dp de administratieve kwaliteiten van de jubilaris, van wie hij terzij onthulde, dat hij bepaald geen liefhebber is van Woderne muziek. En omdat mr. Beets de stemming op de feestelijke bijeen komst niet met een dissonant wilde be derven, was zijn keuze voor een ge- Schenk gevallen op een welluidende ver- (Advertentie) GESCHENKEN „een doos vol verrassin gen" voor Uw schoon- heidsverzorging en beide sets f IC spec. aanb. I p. st. Ook voor de Heren Eliza beth Arden, in de serie arden for men PARFUMS - BIJOUX 48 Grote Houtstraat 92 - Telefoon 12160 AT t tpivt A TVT Éjw xijrvt Uiaiiu liaan ALLEN van een zoon: A. M tit», Hizen-van Winterswijk; T. de Hnüf estbroekA- w- Bras-van Q v' M. Bakker-de Moojj. 'nS?, Block-WCMF CMFW MMMMM G. -r-ALLEN van een dochter: F. Vèrchfjn B1°ck-Wessels; E. Harperink- en°^pERTR°uWD J. D. van Holland (VErerA: Meeuwenoord, dej. vr -°VWD: p- Hessels en C. D. van L. a o J- Stoelman en C. van Ketel; Korern, Janz('n en J- Martens; C. Vdor^vn,/n N- C- Toornvliet; J T. Koon Zelr rn E' de Vriea; A. van F IV XJ' Beunder; H. G. Bos en M. W Overduin; L. E. Blansert en j.^ÉRLED^N^C. H. Groeneveld, 56 Loren, ®™outparkL. Schmale, 77 j., hoff ki ln; A- H. M. Wiersma-Kop- Konin^R3', Kamlingenstraat; M. M. ,P' -89 i" ^üksstraat- agchn« 'wi 3'' Jar»sstraat;. J. den Ham i,3'< K'enve.rparkweg, H. van ké ;,83. T' Ga.sthuisvest. J. Post s' 75 j., Joan Maetsuykerlaan. De Haarlemse gemeente-ontvanger, de Cremers hem de versierselen opspeldde, behorende bü de onderscheiding officier in de orde van Oranje-Nassau. tolking van een klassiek meesterwerk op grammofoonplaat. De voorzitter van het bestuur van het Christelijk Lyceum, de heer A. W. Voors gewaagde van de hartelijke belangstelling van de heer Thijssen voor het onderwijs, in het bij zonder voor het christelijk onderwijs. In een dankwoord zinspeelde de heer Thijssen op wat hem tot steun is bij zijn dagelijkse arbeid. Dat hij daarin ook de vele functies betrok welke hij in een ander dan gemeentelijk verband vervult, was naar zijn zeggen een gevolg van zijn overtuiging, dat geen mens kan vol staan met alleen dat werk te doen, dat hem strikt wordt opgedragen. Aan de huldiging in het stadhuis wa ren twee bijeenkomsten voorafgegaan, waarop de jubilerende heer Thijssen evenzeer in het middelpunt van de be langstelling stond. De eerste vond plaats op het ontvangerskantoor aan de Grote Houtstraat, waar hij werd toegesproken door de heren P. Q. Wolff, B. Cornet en A. de Keulenaar. Op het kantoor van de Incassodienst aan de Jacobijnestraat spraken wet houder W. Bakker, de heer J. P. Star- reveld en vertegenwoordigers van een aantal commissies de heer Thijssen toe. In beide gevallen waren de huldi gende woorden vaak vergezeld van ge schenken. GEEN SPREEKUUR. De burge meester van Zandvoort is de woensda gen 23 en 30 november verhinderd spreekuur te houden. In plaats daar van zijn deze nu gesteld op de dinsda gen 22 en 29 november. HAARLEM, 18 nov. De officier van justitie bij de Haarlemse Recht bank, mr. J. van den Oever, heeft gis teren tegen een 33-jarige Ambonees, werkzaam in Zaandam als expeditie knecht, een gevangenisstraf van dire maanden geëist wegens bigamie. Zijn 21-jarige huidige echtgenote hoorde een gevangenisstraf van zes weken tegen zich eisen, omdat zij met kennis van het eerste huwelijk van de expeditie knecht, op 4 december 1958 met hem was getrouwd. De Ambonees was op 21-jarige leef tijd in Indonesië voor de R.K. kerk ge huwd, maar vrij kort daarna met een grote groep Ambonezen naar Neder land vertrokken. Toen hij in 1958 voor de tweede maal in het huwelijksbootje stapte, had Lij in ruim tien jaar geen enkele contact gehad met zijn eerste vrouw. Hoewel zij tijdens het vooronderzoek bekand had van het niet ontbonden eerste huwelijk van haar man af te weten, bleef de vrouw dit er zitting hadrnekkig ontkennen. Mr. Van den Oever zie in zijn requisitoir, dat biga mie een ernstige zaak is, waar in de wet vier jaar op staat. Hij betreurde het, dat de vrouwelijke verdachte nu ging beweren niet op de hoogte te zijn geweest van het eerste huwelijk van de Ambonees, omdat hij gezien de achtergronden zeer mild tegenover deze zaak stond. Niettemin meende hij een vrijheidsstraf te moeten eisen. Nadat de eis was gesteld, probeer de de president van de Rechtbank, mr. N. Reeling Brouwer, de vrouw tot een beketnenis te voeren. ,,Hvj heeft u niets verteld, dus bedrogen en voor gegeven vrij man te zijn?" Uiteinde lijk bekede de vrouw inderdaad van -qaq oj uajaMaS JtftK-A ajsjaa jaq •uaSap uapjaaA laXo jpsaidsjin 'usq HAARLEM, 18 nov. In restaurant „Die Raeckse" aan de R^aks zal woensdag 23 november om acht uur een kaderavond worden gehouden van het werkcomité van de samenwerken de organisaties voor het Europese fe deralisme. De heer G. H. L. Schouten, directeur van de stichting voor Euro pees Volkshogeschoolwerk in Bergen, zal spreken over de werkwijze van de verschillende Europese organen. (Advertentie) Geheel dubbel katoen met uit- knoopbare vachtvoering SPECIAALHUIS REGENKLEDING DAMES- EN HERENMODES KRUISWEG 72 HAARIIM HAARLEM, 18 nov. De voor 23 november aangekondigde voorstelling van „Becket of De eer van God" van Jean Anouilh, gespeeld door de Haag- sche Comedie, komt wegens ziekte van Frans van der Lingen te vervallen. In plaats hiervan brengt de Haagsche Co medie op die avond in de Stadsschouw burg „Een mal meisje", een komedie van Marcel Achard. Myra Ward ver tolkt de titelrol, Paul Steenbergen is haar belangrijkste tegenspeler. De re gie van dit nieuwe stuk var. Achard, wordt gevoerd door Bob de Lange. ZANDVOORT, 18 nov. Precies vijf entwintig jaar was mevrouw E. Duk kers in dienst van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, toen ze een dezer dagen afscheid nam. De directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, de heer B. F. Bersma, heeft bij het afscheid, mevrouw Dukkers dank gebracht voor de goede diensten, welke zij als „hoofd van de huishouding" aan de gemeente heeft bewezen. „Ondanks het klimmen van de jaren heeft u steeds tot volle tevredenheid Uw taak vervuld. En dat op rustige en waardige wijze. U heeft er toe bijgedragen, dat op het bureau van de dienst steeds een prettige sfeer bewaard bleef", aldus de heer Bersma. Namens het gemeentebestuur bood hij mevrouw Dukkers bij gelegenheid van haar jubleum een enveloppe met inhoud aan. Het personeel van de dienst schonk haar als afscheidsgeschenk een boek. BLOEMENDAAL, 18 nov. De ge meenteraad van Bloemendaal kwam donderdagmiddag bijna anderhalf uur in openbare vergadering bijeen voor het behandelen van een agenda van slechts zeventien punten. De meeste voorstellen van B. en W. werden onder voorzitterschap van burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller als hamer stukken afgedaan. Niet alle raadsleden bleken de mening van B. en W. te kunnen delen nu de tram in Aerdeii- hout weg is ook de Tramweg een andere naam te geven. Het voorstel luidde de Tramweg voortaan Marius Bauerlaan te noemen naar een in het begin van deze eeuw op de voorgrond tredende kunstschil der. Marius A. J. Bauer werd in 1867 geboren en overleed in 1932. Geduren de vijftien jaar woonde hij in Bloemen daal in een der villa's aan de huidige Tramweg. Niet alle raadsleden juichten het voorstel toe. De heer JHR. J. P, A. VAN LENNEP (C.H.U.) achtte wij ziging van straatnamen niet gelukkig. Met de heer F. K. J. FIJEN (K.V.P) voelde spreker veel voor het bewaren van een historisch gegroeide naam. Hij vond het juister een nieuwe straat in de gemeente naar wijlen de heer Bauer te noemen. Voornamen zijn in trek bij beeldende kunstenaars en zij geven ook meer persoonlijkheid aan een naam, zei de voorzitter, waarmee hij uiting gaf niets te voelen voor de gedachte van de heer A. JACOBSON (V.V.D.) de voornaam weg te laten. „Bauerlaan ligt gemakkelijker in de mond dan Marius Bauerlaan", aldus dit raadslid. De heer J. H. W. BÜCK- MANN (V.V.D.) wilde de mening van de bewoners van de Tramweg weten. Naar hun oordeel was niet gevraagd. Wel naar dat van het bestuur van de vereniging Buurtbelang Aerdenhout- Bentveld. Deze vereniging kwam met de naam van een nog levende kunste naar, maar hij was juist degeen, die de naam Bauerlaan had bedacht! Bij een benoeming bij het openbaar lager onderwijs bracht mevrouw C. M. FAHRENFORT-MEUFFELS (V.V.D.) mmms mmmtm naar voren, dat zij het onjuist achtte, dat naar elders bevorderde onderwijs krachten in Bloemendaal hun woning aanhouden. Het is vaak moeilijk een onderwijzer aan te trekken als geen woning beschikbaar is. Noch de wet houder van Onderwijs noch die van Huisvesting bleken mogelijkheden te hebben op een vertrekkende onderwij zer pressie uit te oefenen, dat hij gaat wonen in de gemeente waar hjj werkt. ctwfivta PALACE: „Die Briicke 18 jr., CI2 9 1?'uur; zo 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. pdatjc HALS' „De prijs der zonde, F volw z l ilS uur; zoP. 2, 4.30. 7 en 9.15 LISS! 'MeineKa8mpr; 18jr. (2e week); 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 n. LUXOR: „Straatjeugd *an Parijs 18 Jr., 2. 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u., do. cyclus; 2, 7 en 9.15 uur: ,To be or not to be", 18 jaar. REMBRANDT: „Dat doen we nog eens over", 18 jr.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: vr. t.m. zo.: „De gele hel 18 jr., ma. t.m. do.: „De nieuwe avonturen van Captain Blood", 14 jr.; 2.30, 7 en 9.15 u.; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Jacht op fortuin", 18 jr.; 2.15, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur MINERVA: vr. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: „De hond van do BaskervUles 18 jr.; za. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: „Liever lui dan moe", a.l.; di. 8.15 uu£: „Als de dauw hangt komt er regen str. volw. Vrijdag 18 november Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging „St. Genesius" in „Lady Barker s laatste opkomst". Regie; Jan Kraakman. Gebouw Sint Bavo, Smedestraat, 8 uur; Heemsteeds Amateurtoneel in „Tot weder dienst bereid" (Bejaarden. Zaterdag 19 november Stadsschouwburg, 8 uur; Nederlandse Comedie in „Cyprienne". Een ironisch to neelstuk van Victor Sardou over de hu welijkstrouw. Regie: Ko van Dijk. Hoofdrollen: Mary Dresselhuijs en Joan Remmelts. Parochiehuis, Teylerplein, 8 uur: Toneel uitvoering van het spel „Nacht zonder da geraad" van Victor Bonu en Ramas Rex (bouwfonds parochiehuis St. Jan). Zondag 20 november Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Com :die in „Het kasteel in Zweden" van Frangoise Sagan. Een pikant stukje boule vard toneel, neigend naar de klucht. Regie: Henk Rigters. In de hoofdrollen: Ellen Vogel en Guus Oster. Maandag 21 november Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Comedie in „Cyprienne". Een ironisch to neelstuk van Victor Sardou over de hu welijkstrouw. Regie: Ko van Dijk. Hoofdrollen: Mary Dresselhuijs en Joan Remmelts. Dinsdag 22 november Stadsschouwburg, 8 uur: De Haarlemse Toneel Club speelt „De ware David" van William Douglas Home. Regie: Loet Steen bergen. Woensdag 23 november Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagsche Comedie in: Een mal meisje (l'Idiote), comedie van Marcel Achard, regie Bob de Lange (première voor Haarlem). Donderdag 24 november Stadsschouwburg, 8 uur: De Haarlemse Toneel Club speelt „De ware David" van William Douglas Home. Regie: Loet Steen bergen. Vrijdag 18 november Concertgebouw, 4.15 en 7.30 uur: Jeugd- concert o.l.v. Marinus Adam m.m.v. het Mozart, Schubert N. Ph. O. Programma: en Strawinsky. Maandag 21 november Concertgebouw, 7.30 uur: Prestatie-con cert door o.a. Harmonie orkest „Haarlem" o.l.v. Jan Gorter; Harmonie Kunstkring „Apollo" o.l.v. Jan Groot; en r.-k. harmo nie „St. Bavo" o.l.v. Jac Wildschut (Ge meente Haarlem. Dinsdag 22 november Concertgebouw, 8 uur: Concert Symfo nie Orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Margit Spirk, viool. Propramma: Haydn, Spohr, van Gluck en Ravel. Muziekzaal Gemeenschapshuis, Zandvoort, 8 uur: Pianorecital door Willem Hielkema 't Helm). Treslong Hillegom, 8 uur: Uitvoering van het oratorium „Paulus" van Felix Mendelssohn-Batholdy door de Christe lijke oratorium Vereniging Asaf. Donderdag 24 november Concertgebouw, 8 uur: Uitvoering door de Christelijke Oratorium Vereniging van „Das jüngste Gericht" van Dietrich Buxte- hude o.l.v. George Robert. Medewerking verleent het Haarlems Bach- ensemble, Gertrude Maclaine (clavecimbel en Klaas Bolt (orgel). Donderdag 24 november Stadsschouwburg, 10 en 2 uur: Optre den Scapino ballet voor lagere scholen. Vrijdag 18 november Concertgebouw, 8.15 uur: Lezing door prof. dr. H. Schulte voor Stichting „Ge loof en Wetenschap". Rest. Brinkman, 8 uur: De heer B. Rool- vrnk, staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, spreekt voor de A.R.- kiesvereniging. Zondag 20 november Teylermuseum, 2.15 uur: Ledenvergade ring Haarlemse Katholieke Studenten ver eniging „Sanctus Bavo. ter gelegenheid achtste Dies Natalis. Spreker prof. dr. J. C. Kamerbeek. Frans Hals Museum, 2 uur: Rondgang voor de leden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vrijgezellenbond. 0 Maandag 21 november Gebouw Vrijzinnig Hervormden, 8 uur: Lezing door de heer H. P. Baard voor ver eniging „Weten en Werken". Rest. Boekenroode, Heemstede, 8 uur; Lezing voor buurtbelang Aerdenhout-Bent- veld. H.B.S. A, Zijlvest 25, 8 uur: Lezing mr. H'arold Ingrams voor genootschap Ne- derland-Engeland. Dinsdag 22 november Provinciehuis, 11.30 uur: Tweed« gewone zitting van Provinciale Staten. Hotel Rusthoek, Bloemendaal, 8 uur: Ver gadering afdeling Bloemendaal van tuin bouw en plantkunde en prijsuitreiking voortuin-wedstrij d. Rest. Brinkman, 8 uur: Lezing voor ver eniging Haerlem door dr. A. Melchior. Frans Halsmuseum, 8 uur: Lezing voor Volksuniversiteit door jhr. Andringa de Kampenaer, directeur van Joh. Enschedé en Zn. Woensdag 23 november Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraadsvergade ring Haarlem. Kennemer Luceum, 8 uur: Lezing „Con ferences Frangaises. (Advertentie) BEV£RW1JK HAARLEM - ZAANDAM Kruisstraat 25 - Haarlem Tel. 12921 Minerva Theater, 7.30 uur: Circusfilm Nederlandse jeugd gemeenschap Haarlem. Rest. „Die Raeckse", 8 uur: Lezing Euro pese Federalisten. Concertgebouw, 10.30 uur: Vergadering tuinders L.T.B. Donderdag 24 november Vleeshal, Grote Markt, 8 uur: Forum avond van Nederlandse Vereniging. Cruquiusmuseum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland. Geopend dag. 9—12.30 en 13.30—16 uur; Zo. van 10-16 uur. Woonhuis Jac van Looy, KI. Houtweg 103 het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 1012.30 en van 13.3017 uur, zo. van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse Schooi van de 16e eeuw tot op heden (om Hals meesterwerken) Geopend van 10—15 en zo. 13—15 uur Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse School. Fossielen, histo rische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel. Geop. ie dere werkd. beh. maandag van 1115 uur De eerst zondag van elke maand van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum; Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, Handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur. Zon en feestdagen 13—16 uur Museum „Het Huis van Looy", KI Hout weg hoek Kamperlaan, werken van de Haarlemse kunstschilder H. F. Boot en zijn leerlingen. Geopend dag. v. 1012.30 uur en van 13.3017 uur, zo. van 1417 uur. (12 nov.—12 dec.). Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Geopend dagelijks (ook zo.) van 1022 u. Tekeningen van Fiep Westendorp. Kunsthandel J. G. Bier, Gr. Heiligland 66, tel 10243. Schilderijententoonstelling „17e Eeuwse Hollandse Meesters" (tot 15 dec.) Geopend van 10—17 uur: zo. van 1218 u ■Jloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158. Overveen: „Nederland schildert". be kroonde inzendingen voor de Talens Prijs 1960. Geopend 1017 uur; zo. 14—17 uur (13 nov.2 dec.). Kunstzaal „De Ark", Nieuw Heiligland 1: schilderijen en tekeningen van Greet Visser. (Vanaf 20 nov.) Geopend: 917 uur, ma., wo„ vr. 1820 uur. Advertentie) VERWULFT 3 t/o V D HAARLEM, 18 nov. Aan de Vijf- hnizerweg in Vijfhuizen wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de bouw van een nieuwe kerk voor de Neder lands Hervormde Gemeente. Dit kerk gebouw zal het oude kerkje aan de Spieringweg moeten vervangen. Met de bouw is in mei van dit jaar begon nen en verwacht wordt dat de kerk nog deze winter in gebruik genomen kan worden. De kerk biedt plaats aan 350 per sonen. Tegen de achtergevel wordt een verhoging aangebracht, waarop de preekstoel, het doopvont en de avond maalstafel zullen worden geplaatst. Het voorterrein van de kerk opent de mo gelijkheid voor een grote parkeerplaats en een aantrekkelijke beplanting. Aan grenzend aan het kerkgebouw komt de kerkeraadskamer. Het gebouw links op de foto is het reeds bestaande jeugd huis. HAARLEM, 1. nov. Niet minder dan drie jubilarissen hebben gisteren hun veertigjarig diensverband bij Droste's Cacao- en Chocoladefabrie ken N.V. gevierd. Het waren de heren P. Fortgens, A. Koning en M. de Vries, die in de ochtenduren in de vergader zaal door de voltallige directie en een groot aantal genodigden werden gehul digd. Een der irecteuren, mr. J. C. Dros te, zei in zijn felicitatie, dat hij het zo prettig vond nu eens drie jubilarissen tegelijk te kunnen toespreken. Dit was mogelijk geworden door de nieuwe re geling, waarbij ook personen die niet aansluitend, maar wel in totaal veertig jaren bij Droste werkzaam waren ge weest, de gebruikelijke huldiging ten deel viel. Hij was van mening dat de drie ju bilarissen zeer veel hadden geleerd bij de firma Droste, maar dat ook het be drijf van hen, ieder op hun eigen ge bied, vele goede raadgevingen ter har te heeft mogen nemen. De heer Fort gens is werkzaam in de cacaofabriek, de heer Koning heeft zijn sporen ver diend op de afdeling vormerij, terwijl de heer De Vries met recht de titel droeg van „Droste's blikslager". Mr. Droste reikte vervolgens aan ie der der jubilarissen de gouden draag- medaille van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel uit, met het daarbij be horend vererend getuigschrift, als mede der verguldzilveren legpenning van het bedrijf en een enveloppe met inhoud. De dames ontvingen een grote doos bonbons. In de toonkamer werden de drie per soneelsleden toegesproken door de voor zitter van het jubileumcomité, de heer C. A. Guit, die nog eens de persoonlijke kwaliteiten van het drietal onderstreep te. Voor elk van hen had hij als aan- Met ingang van 1 januari 1961 zal de straatbelasting in Bloemendaal wor den gebracht op tien perc'ent voor be bouwde en vijf percent voor onbebouw de eigendommen. Tot nu toe waren de ze percentages zes en drie. Van de zijde van de V.V.D. werd tegen deze verhoging enig bezwaar gemaakt. Met applaus onderstreepten de raadsleden de dank en waardering, die de voorzitter uitsprak jegens mej. A. M. G. Nierhoff de bezitster van de erepenning der gemeente Bloemendaal die wegens haar hoge leeftijd be dankte als lid van de Monumenten commissie. In haar plaats benoemde de raad tot lid van deze commissie, mr. C. W. D. Vrijland te Overveen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad de winkeliers vereniging Bloemendaalseweg (enkele weken geleden opgericht) toestemming te verlenen om de winkels van 29 no vember tot en met 4 december tot tien uur 's avonds open te houden. Volgens de Winkelsluitingswet 1951 kon geen ontheffing worden gegeven de winkels ook in de periode vóór Kerstmis lan ger open te doen zijn. Met het vaststellen van een bijzon dere voorgevelrooilijn voor een gedeel te van de Hartenlustlaan krijgt de heer L. Franken de mogelijkheid zijn hotel Iepenhove uit te breiden en te verbou wen. Het ontwerp voor dit plan is ge maakt door de Bloemendaalse archi tect H. W. van Kempen. De voorzitter deelde mee, dat de ge zondheidstoestand van wethouder mr. H. B. Wildt Meyboom (V.V.D.) goed vooruitgaat. Donderdag 15 december 's morgens om negen uur wordt een begin gemaakt met het behandelen van de ontwerp-begroting 1961. Daar op aansluitend wordt een gewone raads vergadering gehouden. Mevr. G. POLAK-BREDENHORST (P.v.d.A.) vroeg de voorzitter adhae- sie te willen betuigen aan het plan van het gemeentebestuur van Haarlem om in de Westelijke Randweg bij de Kle verlaan tunneltjes voor wielrijders te bouwen. Ook Bloemendaalse ingezete nen maken van de Kleverlaan veelvul dig gebruik en zullen bij wielrijders tunnels gebaat zijn, meende mevrouw Polak. DEN HAAG, 18 nov. Bij K.B. li met ingang van 1 december benoemd tot burgemeester van Uitgeest de heer H. J. J. Aalders. Hij was voordien amb tenaar van de gemeentesecretarie te Wisch. De heer Aalders is lid van de K.V.P. Eveneens bij II.B. is benoemd tot burgemeester van Koog aan de Zaan, met ingang van 1 december, de heer R. van Zinderen Bakker. Voordien sinds 1955, was hij burgemeester van de ge meente Westzaan. HEEMSTEDE, 18 nov. Voor de feestavond, die maandag 21 november in het Minerva Theater wordt gehou den ter gelegenheid van het koperen priesterjubileum van kapelaan J. Kerst- holt, bestaat aan de kassa van het theater gelegenheid tot plaats bespreken en wel zaterdag van 's morgens 10 uur tot 's middags drie uur, alsmede op zondag vanaf s morgens elf uur. HAARLEM, 18 nov. Tussen woens dagavond en donderdagmorgen is in gebroken in de P.T.T.-centrale aan de J. P. Coenlaan. Vermist worden 60 a 70 radiobuizen en drie microfoons, met waarde van ongeveer f 600,-. Ook tot het magazijn van een ElekriciteUsmaatschappij, dat zich eveneens in de Centrale bevindt, werd doorgedrongen. Hier is waarschijnlijk niets ontvreemd. HEEMSTEDE, 18 nov. Zaterdag avond belegt het Heemsteeds Fanfare corps „Eensgezind Excelsior een feestelijke bijeenkomst in het Sport parkrestaurant. Het batig saldo zal tra ditiegetrouw worden afgedragen aan het Heemsteeds comité - oor de Stille Armen. De bijeenkomst begint om acht uur. (Advertentie) Warmoesstraat 21 - Telefoon 10845 HAARLEM, 18 nov. De wissel beker voor de beste tuinverzorging, die twee jaar geleden voor het eerst werd Uitgereikt, is het komende jaar het be zit van de heer G. Beun, Korte Zijl- weg 37. Hij was een van de acht win naars van eerste prijzen, die werden uitgereikt voor de voortuinkeuringen in de afgelopen maanden. De beker en overige prijzen werden uitgereikt door de heer W. F. Happé, wethouder van Openbare Werken en Stadsontwikke ling. De voortuinkeuring in Haarlem is dit jaar voor de vijfde keer gehouden. Wet houder Happé reikte voor de derde keer de prijzen uit. Dit geschiedde tijdens een bijeenkomst van de afdeling Haar lem en omstreken van Tuinbouw en Plantkunde, welke bijeenkomst donder dagavond werd gehouden in de aula van het Lourens Costerlyceum. Wethouder Happé trok een vergelij king met Heemstede, waar de prij zen voor de tuinkeuring de vorige week zijn uitgereikt en Haarlem. Tegen woordig is het verschil tussen dorp en stad niet meer zo groot. Overal worden flatgebouwen neergezet en dat betekent meestal een gezamenlijke groenstrook er tussen en omheen. De ze groenstrook verschilt meestal wei nig van de openbare perken en plant soenen in de omgeving. Het is daar om een voorrecht, zei de wethouder, zelf een tuin te bezitten, die men met eigen of andermans kracht zo kan ver zorgen, dat het aanzicht een genoegen wordt voor de eigenaar maar ook voor de gemeenschap. Vooral in de oude wij ken van de stad treft men nog de gelukkigen van een huis met een tuin aan; in de nieuwe stadswijken is daar haast geen ruimte meer voor. De prijzen, die de wethouder Happé vervolgens uitreikte, waren zo gerang schikt, dat in elk der vier districten, waarin Haarlem bij de tuinkeuring was verdeeld, steeds twee eerste tot en met vierde prijzen konden worden uitge loofd. Voor deze prijzen konden de winnaars een keuze doen uit tal van soorten planten, grammofoonplaten, s en andere artikelen. Wethouder Happé werd ingeleid door de heer mr. J. J. Hage, voorzitter van de plaatselijke afdeling van Tuinbouw an Plantkunde.^ Het verheugde hem, dat de tuinkeuringen beginnen in te bur geren bij de bevolking. Spreker achtte bet particulier initiatief zeer belang rijk naast hetgeen de gemeente doet aan de verzorging van plantsoenen. Mr. Hage was vol lof voor de medewerking van het gemeentebestuur, niet alleen financieel, maar ook op andere wijze. Tenslotte bracht hij dank aan de tuin- keurders, die enorm veel werk hebben moeten verzetten. Namens de prijswin naars sprak de architect de heer F. Kramer woorden van dank. Na de pauze heeft de tuinarchitect, de heer C. van Empelen jr. uit Heem stede aan de hand van kleurendia's verteld over de aanleg van de Ster ling Forest Gardens in de nabijheid van New York. De heer Van Empe len heeft de leiding van deze aanleg gehad. 6 De eerste prijzen werden behaald door de families: Damiaans, Drusus- straat 28; Spaans, Batavierenplantsoen 23; Veldkamp, v. Dortstraat 90; v. Gogh, Duinoordstraat 1; Kramer, Ama- lia v. Solmslaan 12; Hertstein, Craye- nesterlaan 34a; Beun, Korte Zijlweg 37; Enthoven Korte Zijlweg 35. Na Heemstede en Haarlem zullen eveneens in Bloemendaal de prijzen van de voortuinkeuring worden uitge reikt. Dit zal dinsdagavond 22 novem ber geschieden in hotel Rusthoek door de Bloemendaalse wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler. ZANDVOORT, 18 nov. Gisteravond reed een 22-jarige machinist der Kon. Marine op de Van Lennepweg te Zand- voor met zijn motor tegen een gepar keerde auto. De man sloeg over d« kop en bekwam een hersenschudding, een beenbreuk en ernstige verwondin gen in het gelaat. Hij werd na ter plaatse voorlopig te zijn verbonden door de politie per ziekenauto naar het Marinehospitaal te Overveen vervoerd. Advertentie denken een prachtige wandklok, ter wijl de dames in de bloemtjes werden gezet. In de middaguren werd de tra ditionele rijtoer door Kennemerland ge maakt, ditmaal, van wege het grote aantal jubilarissen, niet in een perso nenauto, maar in een klein busje. 4)5 Ned. 1958 4)5 Ned 1960 1 4)5 Ned. 1960 II 4)5 Ned. 1959 4)4 Ned.1960 3)4 Ned. 1953 Staffel 1947 3)5 Ned. 1956 3)4 Ned. 1948 3)4 Ned. 1950 3)4 Ned. 1954 3)4 Ned. 1955 H B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V-A. Senembah-Mfl. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Dell Mi) Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez. Unilever Billiton 2e Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Llin KX.M. Kon. Ned Stoomb Mi) K.P.M. Ned. Stoomv Mi), v. Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2)5 Amsterdam '56 2)5 Amsterdam '56 I] 2)5 Rotterdam '57 Alb Heiin kl. obi 4 Vorlg Slot 101)4 ioi)4 101)4 97)5 9594 94H 95'i 8994 89)4 90)3 93)5 109)5 298 114)5 15194 540 477)4 348 800 175 450 335 856 435)4 1230 803 430 125.20 141 101.10 183 134 167)5 30994 147 82)4 89 100)4 120 opening 18/11 99A 98)5 9494 112)4 473 953 119» 799 124.80 141% 186)4 148)4 16/11 17/11 Anaconda Copper 46% 4494 Bethlehem Steel 40 39% Chrysler Corp. 41 e 41)4 7794 General Electric 7894 General Motors 43% 41% Kennecott Copper 77 76 K.LJM. 26)5 26%b 28% Montgomery Ward 38)5 Radio Corp- 55 54)4 Republic Steel 54% 54% Royal Dutch 33 33 Shell Union Oil 42% 4194 Southern Pacific 20)4 20)4 Southern Railway 45% 45)4 Stand Oil Ny 40)4 40 Tidewater 20% 20)4 U.S. Steel 74% 74)4 Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5