De Vleeschauwer verlaat kabinet Twaalf Nederlanders in Calcutta verdronken ■sar Socrates-directeur is nog vol goede moed 1 iSu Ambassade van Ghana in Congo wordt gesloten Hij verklaart in ontslagbrief zuiver geweten te hebben IS?» VERSIERING IN LONDEN MOLENBAK A.B.M. SLAAT OM Mgr. dr. J. O. Smit geopereerd PERSCONFERENTIE VAN 3 UUR IN AMSTERDAM Waarde onroerende goederen sou schulden overtreffen Scheveningse pier vordert gestaag OPDRACHT VAN MOBOETO Aktie Kruis Munt BELGISCH MINISTER IN OPSPRAAK Het weer Koude nacht Oorzaak ongeluk nog onbekend Huisbrandolie dertig pet. duurder Rood tapgesprek ten einde f J.J.v. Kooten Rites»!!!» ZATERDAG 19 NOVEMBER 1960 0 84ste JAARGANG No. 30677 (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 19 november Zich bij liet onvermijdelijke neer leggend, heeft Baron Albert de Vleeschauwer de Nederbrakel, Belgisch minister van landbouw, gistermiddag per brief aan minis ter Eyskens zijn ontslag aangebo den. Na koning Boudewijn te hebben geraadpleegd, heeft de premier dat ontslag officieel aan vaard. Zoals wij gisteren reeds hebben medegedeeld, had het Brusselse weekblad „Pourquoi pas?" minister De Vleeschauwer ervan beschuldigd direct betrok ken te zijn bij het bankroet van de Socoga-bouwmaatschappij te Leopoldstad. v™ muriKio veforeyouüny.' Suède dames- en herenjasjes Voerder 21??oven L I Z A B E T H" CALCUTTA, 19 nov. (AFP). Acht tien bemanningsleden van de Hol landse molenbak „Fifthian" - twaalf Nederlanders en zes Indiërs - zijn gisteravond verdronken, toen de bak in de rivier Hoghly op ongeveer vijf tig kilometer afstand van Calcutta omsloeg. De oorzaak van het onge luk is nog onbekend. De molenbak, die eigendom is van Je N.V. Amsterdamse Ballast Maat schappij, was gehuurd door Portu gese autoriteiten in Calcutta voor baggerwerkzaamheden in de rivier Hoghly. Spoedige verhoging van kapperstarieven Geen fooien meer Patiënt maakt het goed JONGE HAANTJES AMSTERDAM, 18 november Aanvankelijk enigszins geïntimi deerd door het rumoerig vertoon van fotografen, filmers en hun lampen zwaaiende hulpjes, maar later merkbaar op zijn gemak heeft de dir. van de N.V. Socrates, de heer N. den Besten, vanmiddag in Krasnapolsky drie uren lang de pers „voor zover dit mogelijk was", zijn visie gegeven op het geruchtmakende faillissement dat, naar de Amsterdamse Bank heeft toegegeven, het grootste bankbe drijf van het land waarschijnlijk op een verlies zal komen te staan van ongeveer zes miljoen gulden. -C' tWBË Spfln Hl Van de afmetingen van de pier in Scheveningen krijgt men een goede indruk door te letten op de bouwkeet geheel rechts op het grootste „eiland" en op de kleine stippen van de wandelaars op het strand. Vanaf maandag Tweetal aanrandingen in Leeuwarden Conducteur en bouwvak arbeider ingesloten VOOR ALLEN, DOOR ALLEN GROENE (Witte) KRUIS ®UREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM 'elefoon; Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 jjljKantoor Beverwijk: Zeestraat 50, teief. 4790 B|jkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Erectie: J. 3. W Boerrigter en Mr W A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severl*. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per. millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte/ De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 't avonds tel. 21544. O. Een bedrag van 400.000 werd daar bij aan de activa van de maatschappij ontvreemd. Het onderzoek in de Soco- va-zaak is sedert 1957 aan de gang en -iet leidde reeds tot de arrestatie van een der commissarissen van de onder neming, graaf Francois de Kerchove de Denterghem. Ook tegen Baron de Vleeschauwer was een dossier geopend, maar het onderzoek werd bemoeilijkt doordat de baron sedert 1958 weer lid van de regering was geworden. .In zijn ontslagbrief aan de eerste mi nister schrijft Baron de Vleeschauwer hij een zuiver geweten heeft en dat h'j in zijn privé-leven en als minister h°"it een enkele laakbare daad heeft «esteid r men VGrneemt heeft de beslis- \va? van baron de Vleeschauwer nogal tev-n^oeten m d.e aarde gehad. Tot gis- schi.jnt de baron van een yp j S niet te hebben willen weten. Zijt] v kabinetsraad die 's morgens aan Vjeefevai gewijd was, was de heer De had °hauwer niet aanwezig, maar hij m'nist!n collega opdracht gegeven de door hen, inzage te verlenen van een ring had inrnjipsteld dossier. De rege- nis gekregen VJ»S echter eveneens ken- Hjke instanties teel1 dëor de gerechte- chauwer aangevoerde B.ar°n de Vlees- Hieruit bleek o.m <ja?u|nmateriaal. Vleeschauwers aandeel in de^mvreem- Qing van Socoga-gelden circa 200.000 groot was. Maar het dossier De Vleeschauwer zou, naar men uit geïnformeerde bron verneemt, veel uitgebreider zijn ban men op het eerste gezicht ver goedde. Tegen de heer De Vleeschau wer zou met name eveneens een on derzoek aan de gang zijn in verband "iet feiten, die van een heel andere °rde zijn dan het Socoga-bankroet. „Pok de Socoga-affaire dreigt een PUevlek te zullen worden. Een zeer ??oggeplaatst voormalig koloniaal rtjhbtenaar zou er o.m. van beschul- j,'|d zijn van zijn positie misbruik te oben gemaakt om de Socoga bij de (Advertentie) ,c,n^TRJ.EÜORISSTR HAARLEM TEL. 13439 i^ii^ül^ifONlNGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vanavond en vannacht zwakke wind ft opklaringen, maar in de kustge bieden nog een enkele verspreid Voorkomende bui en in het binnen- 'and plaatselijk mist en temperatu- r«n om het vriespunt. Morgen toe- betnende bewolking, tijdelijk ge volgd door regen en tot krachtig, n de kust mogelijk tot hard toe horende zuidwestelijke wind. De lfde of iets lagere temperaturen. Iilan<3ag zon: 8.08-16.43. Maan: 9.26-18.28 ahdag zon: 8.10-16.42. Maan: 10.32-19.26 Dtp®. BILT, 19 nov. De kleine de- Ie die gisteren voor onze kust nog is stormachtige wind tot gevolg had, 2lvaifur be Oostzee weggetrokken. Een thoïu^e randstoring veroorzaakte van- - j^sen mei onweer, vvy oujveii w». JÜke i„ ,et weekeind in een zuidweste- 4°blhfn nog enkele buien boven zee, viden met onweer- Wij blijven ook Hike f et weekeind in een zuidweste- tuUr Wchtstroming waarin de tempera- schojv.^ysvdag tussen 8 en 10 gr. C. dep vn Hierin komen flinke perio de stor" zonneschijn voor. Een volgen- iater r>Lng, met enige regen zal zondag r?iken dag ons land kunnen be- *tiet p.~uZ°dat het komende weekeind v dslanri K droog zal blijven. Boven °8edri,b. aa-tt zich een zeer sterk ge Vet matige tot stren- Verdap U s in Moskou vriest het g nog streng. Sn ation Weer regenbui regenbui regenbui mist half bew. regen zw. bew. suun ZW> bew- Jsl0 m sneeuw regen Ancien g*2h. bew. S'bsteM mist ?r^ssej 10 weerlicht half bew. Ur* geh. bew. zw. bew. regen max. mm. neersl temp. temp afgel 24 ur 6 6 6 2 6 6 5 6 -0 2 4 gisteren 10 10 10 9 9 5 3 6 9 10 9 7 11 15 5 6 4 8 10 4 12 4 0.4 1 4 1 2 2 1 0 2 7 3 0.5 O 4 aanbesteding van openbare bouwwer ken in de kolonie te bevoordelen. De ministerraad heeft uit dit alles de passende conclusie getrokken. Zij heelt unaniem het ontslag van Baron de Vleeschauwer geëist. De raad was van oordeel, dat verder aarzelen de pers stof kon verschaffen tot een cam- pagne tegen de regering. De liberale ministers schijnen onder de indruk te zijn geraakt van de felheid, waarmee premier Eyskens loochende ook maar in het minst met de zaak De Vlees chauwer uitstaande te hebben gehad. En zij namen vrede met de explica ties, die de eerste minister na afloop van de kabinetsraad voor de journalis ten herhaalde: ,,Ik verklaar ten stel ligste", zo zei Eyskens, .tijdens de re geringswijziging, die heeft plaats gehad in september, niet geweten te hebben, dat omtrent een Congolese firma een vooronderzoek was geopend, bij welk onderzoek een minister zou kunnen ge dagvaard worden". Advertentie PARFUMERIE Zandvoortselaan 75 - Heemstede Telefoon 36827 DÉPOSITAIRE OFFICIÊL Ruime vrije parkeergelegenheid. Naar wij nader vernemen van de directie van de Amsterdamse Ballast Maatschappij is vannacht een telegram binnengekomen met de volgende in houd: ,,De cutterzuiger „Lake Fithian" is op 18 november 20.30 uur gekapseisd. Van de Nederlandse bemanning zijn twaalf personen verdronken. Tien Ne derlandse opvarenden konden worden gered. Hoe groot het aantal slacht offers is onder de Indische opvarenden is nog niet bekend. Evenmin is be kend wat de oorzaak is van de ramp." De Amsterdamse Ballast Maatschappij is vanmorgen begonnen met het op de hoogte stellen van de familieleden der Nederlandse opvarenden. Bij het sluiten van de editie konden hun namen nog niet gepubliceerd worden, omdat men nog niet iedereen had bereikt. De „Lake Fithian" is een cutterzui- Advertentie LIMOUSINE f 5325- COMBI f «295- Houtplein 18-20 - Telefoon 16615 - 12000 AMSTERDAM, 19 nov. De nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst in het kappersbedrijf is thans ondertekend, hetgeen tot gevolg heeft, dat het fooien stelsel met ingang van 28 november tot het verleden behoort. De tarieven zullen daarentegen worden verhoogd, en wel die van de herenkappers met 15 pet., die van de dameskappers met 10 pet. Alle overige tariefsverhogingen die na 1 januari 1960 hebben plaatsge vonden, zullen moeten wijken voor de nieuwe regeling. In sommige plaatsen van ons land zullen de tarieven al met een op 18 november worden ingevoerd, terwijl men elders nog wacht tot 1 de cember. DEN HAAG, 19 nov. Het produkt- sehap oor zuivel heeft de toeslag bij export van boter verlaagd van 75 tot 67 cent per kg. voor Engeland gaat de verlaging in op 21 november, voor de andere in aanmerking komende lan den op 11 december. ger die al sinds twee jaar baggerwerk zaamheden verricht op de Hooghly-ri- vier bij Calcutta. Het is een werk dat met financiële hulp van de Wereldbank wordt uitgevoerd in opdracht van de havenautoritieten. (Van onze Romeinse correspondent) ROME. 19 nov. Mgr. dr. J. O. Smit, die na een val in zyn woning moest worden opgenomen in het Cal- vari-hospitaal wegens een breuk van het linker bovendijbeen, maakt het goed. Kardinaal Alfrink en mgr. Nier man bezochten hem in het ziekenhuis. Alvorens orthopedisch-chirurgisch werd ngegrepen is de kardinaal-sta 's- secretaris Tardini de zieke de beste wensen en de speciale zegen van de paus komen brengen. Naar wij verne men is de operatie gisteravond tot vol le tevredenheid der doktoren verlopen. Mgr. Smit za' circa drie maanden in het ziekenhuis moeten blijven. (Advertentie) RESTAURANT „DE NACHTEGAAL" RIJKSSTRAATWEG 10 - LISSE bereid aan open haardvuur een delica tesse. Verkrijgbaar in 10 variëteiten. Ook onbeperkt k f 6.50 p. p. In Engeland beginnen de voorbereidin gen voor het kerstfeest reeds vroeg. In Regentstreet in Londen zijn de eerste versieringen op straat al aangebracht. In de zaal waren vertegenwoordigers van mr. Kappeyne yan de Copello, die curator is over het persoonlijke faillis sement van de heer Den Besten alsme de, zoals later bleek, ook andere ge- interesseerden. De Amsterdamse Bank ontbrak ondanks het verzoek van de heer Den Besten om de persconferentie gezamenlijk te houden. Uit dit verzoek bleek reeds dat de heer Den Besten zich allerminst schul dig voelde aan de formidabele décon fiture van zijn onderneming en haar twaalf dochtermaatschappijen. „Misschien ben ik iets te haastig geweest met de ontwikkeling van mijn projecten en had ik beter de snelle groei eerst kunnen consolide ren, maar geen moment heb ik ie mand tekort gedaan". Zo er fouten gemaakt waren dan scholen deze. al dus de'heer Den Besten alleen in het feit, dat hij ondergeschikten en rela ties te snel was gaan beschouwen als directe medewerkers en vrienden en niet bij machte was geweest de nood zakelijke organisatie te creëren en vertrouwen had geschonken in situa ties, waar dit misplaatst was. „Socrates" was een onderneming, die „iedere op haar afkomende mogelijk heid bestudeerde". De veelzijdige werk zaamheden waren in volle ontwikke ling, toen in december 1959 de verhou ding met de Amsterdamse Bank, die de financiering van alle zaken vrijwel geheel had verzorgd, plotseling door de banli werd verbroken. Dit geschied de, aldus de heer Den Besten, „onvoor bereid en zonder enige reële reden". Bovendien werd de adj. directeur van de bank. de heer Hoving, ontslagen, die tot dan toe vrijwel de gehele crediet- verlening had geregeld. De publiciteit, die met dit ontslag gemoeid was, had voor „Socrates" funeste gevolgen. Daar door, aldus de heer Den Besten, werd een normaal herstel van de bankver- houding met de A.B. of een andere bank onmogelijk gemaakt. Zakelijke partners en financieel ge- interesseerden gingen een politiek vol gen van „halen wat er te halen valt' Het ontbreken van geschikte mede werkers en een noodzakelijke hergroe pering der NV's deden toen hun des tructieve invloed gelden. Status quo Er was echter met de hoofddirectie van de A.B., aldus de heer Den Besten, een accoord gesloten over een „status quo", die „Socrates" de mogelijkheid zou geven haar belangen elders onder te brengen. In die tijd zou de hoofd directie op informatie-aanvragen „neu traal reageren". „Socrates" werkte een voorstel uit 4 LEOPOLDSTAD, 19 nov. (AFP, Rtr, UPI) De „Raad van Hoge Com missarissen" in Congo, waarvan kolo nel Mobogtoe de ider is, heeft giste ren besloten Je diplomatieke betrek kingen met de Afrikaanse staat Ghana onmiddellijk te verbreken. Het perso neel van de Ghanese ambassade in Leopoldstad heeft opdracht gekregen het land binnen 48 uur te verlaten. Deze maatregel werd gisteren tijdens een persconferentie bekend gemaakt door de „Hoge Commissaris voor binnenlandse zaken", José Nussbau- mer, die o.a. zei: „Ghana heeft zich op flagrante vijze gemengd in de binnenlandse aangelegenheden van Congo. Desnoods zullen wij het leger gebruiken om de staf van de Ghanese ambassade weg te jagen." De beslissing van Moboetoe en de zijnen kwam twee dagen nadat de secretaris van Ghana's ambassade, Lovelace Mensah, werd gearresteerd in de omgeving van de ambts woning var premier Loemoemba met documenten, voor Loemoemba bestemd, op zak. Mensah bevindt zich in Leopoldstad nog steeds in arrest. Men verwacht, dat op korte termijn nog enkele andere ambassades in Leo poldstad zullen worden gesloten. Nuss- baumer merkte tijdens zijn persconfe rentie op: „Als twee andere landen, die u allen kent, niet snel hun hou ding wijzigen, zullen zij Ghana volgen." Politieke waarnemers zijn het erover eens, dat Nussbaumer hierbij dacht aan Guinée en aan de Verenigde Ara bische Republiek. Evenals Ghana ver dedigen deze landen in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties de wettigheid van het gezag van de afgezette premier Loemoemba. Nussbaumer herhaalde ook, dat de uit vijftien leden bestaande „verzoe ningscommissie", die de V.N. naar Congo willen zenden, in Congo niet wel kom is. De commissie zal volgens de plannen op 26 november in Leopold stad arriveren. Volgens president Ka- savoeboe, die met zijn gezag het op treden van Moboetoe en de zijnen dekt, zal door het optreden van de commis sie alleen Loemoemba worden bevoor deeld en verder niemand. Moboetoe schijnt van plan te zijn liefst vijfdui zend Congolese militairen naar het vliegveld te sturen, als de commissie aankomt. De Algemene Vergadering van de V.N. heeft in New York inmiddels haar beraadslagingen voortgezet over de vraag of de delegatie van Kasavoe- boe tot de volkerenorganisatie moet worden toegelaten. De vertegenwoor diger van Ghana probeerde de zaak weer op de lange baan te schuiven (totdat de verzoeningscommissie in Congo is gearriveerd). (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 19 nov. Met ingang van maandag zullen alle oliemaatschap pijen de prijs voor huisbrandolie - dus olie voor centrale verwarming en olie- kachels, niet voor petroleum voor klei ne kacheltjes - met dertig procent ver hogen. Door de slechte situatie op de wereldoliemarkt hebben de maatschap pijen de laatste tijd met grote kortingen gewerkt. Men maakt van het ingaan van het winterseizoen, als ook de ko- lenprijzen plegen te stijgen, gebruik om deze kortingen nu in te trekken of ge ringer te maken. Waarschijnlijk is dit er wel een teken van, dat de-marktsi tuatie voor olie gunstiger begint te worden. Van de zijde van het departe ment van Economische Zaken beves tigt men ons, dat de huisbrandolie in Nederland de laatste tijd ver beneden de wereldmarktprijs verkocht is. De meeste huiskachels worden gestookt met petroleum. De prijsstijging geldt niet voor petroleum, zodat deze prijs stijging de meeste kleine verbruikers niet treft MOSKOU, 19 nov. (AFP) Volgens onbevestigde berichten uit goede bron in Moskou is de communistische top conferentie, die 10 november in de hoofdstad van de Sovjet-Unie is begon- nen, geëindigd en kan binnenkort een communiqué of verklaring over de be sprekingen worden verwacht. Een aantal afgevaardigden zou reeds zijn vertrokken. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 19 nov. Naar ver luidt zou een ongeveer 35-jarige con ducteur bij de Nederlandse Spoorwegen op het spoorwegemplacement alhier een zedenmisdrijf hebben gepleegd met een debiel minderjarig meisje. De man is ingesloten. De spoorwegrecherche heeft de zaak in onderzoek. Ook heeft de politie een 19-jarige bouwvakarbeider aangehouden, die er van wordt verdacht zich in de nacht van zondag op maandag te hebben schuldig gemaakt aan een poging tot aanranding van een 29-jarige dai-ie. Toen de aangevallene luidkeels om hulp begon te roepen had de jongeman zich uit de voeten gemaakt. De jonge man, die een goede bekende is van de politie, heeft tot nu toe geen beken tenig afgelegd. dat voor de A.B. een totale afwikke ling van zaken zonder enig verlies zou nebben betekend. Op 7 oktober zegde do A.B. echter alle verleende credieten op met een betalingstermijn van twee da gen. Vjjf dagen later volgden de faillis- sements-aanvragen van „Socrates" en haar president-directeur, de heer Den Besten. Op dat moment beliepen de totale verplichtingen aan de Amsterdamse Bank 10,95 miljoen. Als onderpand dienden hypotheken ten bedrage van 11,4 miljoen op een serie onroerende goederen, die gezamenlijk, volgens de taxaties van „Socrates", een waarde vertegenwoordigen van 15,5 miljoen. Gezien deze cijfers was er dus al lerminst aanleiding voor de A.B. om een faillissement aan te vragen en is er voor de heer Den Besten alle reden om appèl aan te tekenen, zo als hij kort geleden heeft gedaan. En dit temeer, omdat er „mogelijkheden tot herfinanciering zijn". Alles bij een dus op het oog een vrij onschul dige zaak. Een inventieve zakenman weet regelmatig panden en gronden tegen een voordelige prijs te kopen. Door verbetering van de panden en door de waardestijging als gevolg van huurverhogingen slaagt hij erin hogere hypotheken te kunnen geven. De opbrengsten kan hij dan besteden voor nieuwe aankopen en voor de ontwikkeling van lucratieve patenten, zoals een huishoudzaagje, waarvoor ook de NATO belangstelling zou heb ben. Een critische adj.-directeur van de A.B., de heer Hoving, verschaft omvangrijke credieten en de zaak zou nu nog in bloei verkeren als de A.B. niet plotseling alle credieten had opgezegd en de zaak door publi caties zoveel schade had toegebracht dat haar naam en faam te gronde gingen. Blijvend oplimisl „Maar ais de liquidatie van de bezit tingen in dit tempo doorgaat komen er verliezen", zei de heer Den Besten, die nog niets van zijn optimisme heeft verloren. Want de directeuren van de grote beleggingsondernemingen durven vanwege de publicaties, niet te kopen tegen de taxatieprijzen van „Socrates". Bij meer overleg zou er nog winst te maken zijn. meende de heer Den Bes ten. Uiteraard kwam hierbij de figuur van de heer Hoving ter sprake, die on langs nog in een communiqué heeft verKlaard. dat de credieten aan „So crates" zakelijk verantwoord waren. Er bleek in de zaal een langjarige me dewerker van de heer Hoving te zijn, die via een serie vragen duidelijk wil de doen uitkomen dat de hoofddirectie van de A.B., in tegenstelling tot haar verklaringen, wel van de omvangrijke Socrates-credieten op de hoogte was. Geheel duidelijk bleek dit niet. De schaarse gesprekken, die de heer Den Besten met de hoofddirecteu ren heeft gevoerd, handelden over de boekhouding van zijn bedrijf, die, zoals hij zelf toegaf, zeer slecht was. Begin 1959 werd op advies van de A.B. een bekend Amsterdams accountantskan toor ingeschakeld. In overleg met dit kantoor werden drie krachten aange steld van resp. f 900, f 600 en f 350 in de maand. Na een half jaar waren er nog geen resultaten. Het accountantskantoor trok zich te rug en de incapabele boekhouder, die met privébelangen het werk voor de N.V. had geschaad, verdween. De boekhouding is thans nog niet in orde. Een duidelijk inzicht wag evenmin te hijgen in de (merkwaardige affaire van de taxaties der panden voor de hypotheken. Volgens de heer Den Bes ten geschiedden deze als regel door twee goed bekend staande makelaars. Hij noemde een aantal namen van be kende Amsterdamse makelaars, die taxaties zouden hebben verricht. De A.B. zelf liet nooit taxeren in tegen stelling tot een Duitse bank, die met eigen taxateurs kwam wier oordeel, volgens de heer Den Besten, overeen kwam met zijn eigen taxaties. „Wat voor belangen zijn er in het spel, dat men Scala in Rotterdam, het mooiste theater van West Euro pa, wil liquideren voor 2,5 miljoen terwijl de waarde vele malen hoger ligt", verzuchtte de gefailleerde di recteur. Uit de discussies bleek echter wel dat de makelaardij vele soorten taxa ties kent, die voor eenzelfde pand tot zeer verschillende uitslagen kunnen lei den. Over zijn privé-leven, dat vergeleken is met dat van het Goede Heertje, was de heer Den Besten zeer kort. Zijn befaamde „Thunderbird" had hij voor een schappelijk prijsje van de di rectie van de Nederlandse Ford overge nomen. Zijn ingenieurstitel zou hij be haald hebben in Boekarest. De veel besproken „school voor mannequins" was een uitvloeisel van een poging vem de Amerikaanse Cinerama-directie om films in Europa te gaan opnemen. Het was echter nooit doorgegaan. Feesten en reizen van medewerkers waren nooit duur geweest. En de beschuldigingen van wisselrui terij en ontvreemding van aandelen? „Ik ben blij. dat de officier van justitie een onderzoek instelt", besloot de heer Den Besten, die dank bracht aan en kele goede vrienden, die de persconfe rentie hadden willen „financieren". (Advertentie) DE LOTERIJ VAN HET START VANDAAG! 5105 belangrijke prijzen (f 300.000). Loten a f 1.overal verkrijgbaar. KOOPT LOTEN Aktie Kruis Munt, Postbus 60, Bilt- hoven - Postrekening 67. Goedgek. Min. v. Justitie, 8 okt. 1960. No. L.O. 560/063/573. 5 Series, elk 400.000 loten. Trekking 30 dec. 1960.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1