Hele bevolking van Rijn- saterwoude aan de slag Grote schade door de storm Vele daken NOODTOESTAND IN MEPPEL Muur van in aanbouw zijnde kerk in Utrecht ingestort Tien Papoea s als toeristen onderweg naar ons land N.V. NEDERLANDSCHE LLOYD BRANDVERZEKERING AFGEWAAID Man verdronken A.NM.B.-voorzitter deelt optimisme van minister niet Doden op de weg Hef antwoord UITGEBREIDE VERZEKERINGEN HERENGRACHT 256-266 - AMSTERDAM - TELEFOON 63252 (Van onze correspondenten) AMSTERDAM, 5 dec. Be halve de zware regenval heeft de hiermee gepaard gaande zuidwes terstorm, gedurende het week einde variërende van windkracht Zes tot elf, in geheel Nederland grote schade aangericht. Vrijwel overal woeien bomen om en wer den t.v.-antennes, zonnescher men, schoorstenen en dakpannen beschadigd. In sommige plaatsen ^erden daken van huizen en ge bouwen afgerukt en stortten pla- fonds in. A U ElENf FIOÊT MlGNoN B-ESTErCr ETM U KR.IJ gTT EIE(v\ R.UNDER.LAPJE ZEGT <j DAN N(K<5 EirM AL<5 U CMOCOMEL BESTELT EN IÊT5 AMDEI?5 KRIj G~T alleen injUTrzicia maakt chocomel Lévend flonkerend licht GOUDA kaarsen! Tintelend spel van rijke glansen, GOUDA kaarsen 1 van de Bijkantoren, inspecties en vertegenwoordigingen in alle plaatsen De metaalionen Auto te water DRIELING IN TILBURG Iedere week 60 000 mensen naar paranormale genezers Benoeming bisdom Rotterdam Datum van verhoging grootste struikelblok? MAANDAG 5 DECEMBER 1960 PAGINA 5 In Utrecht is op het Kanaleneiland de westelijke muur van de in aanbouw zijnde Christus-Koningkerk ingestort. (An de hoofdstad woeien tientallen "tien om, legio ruiten van woonhui- fj,eh en winkels gingen aan scherven, van 'n de namiddag werden geen ge- tee h" T?et lichamelijk letsel gerappor- kelders en 0nderSeloPen dagrnorgen'neSenagröoten!/aart woei zon' Vier etages hoog flatleLIf15 v?n e?n val tocht het dakschade toe' aïn hS oak van een nabestaand iiatgebouw. Het belandde tenslotte in stukken in de tuin tussen twee flatcomplexen en richtte daar een grote ravage aan. Ook geparkeerde auto's liepen schade °P. In het Bos en Lommerkwartier ^erd het schuine dak van een houten Jioodschool er geheel afgerukt. Al teen de zijwanden bleven staan. In de Amsterdamse haven sloeg in de ochtenduren het Liberiaanse libertyschip „Periolos" (6700 brt.) van de trossen, sleepte een paar langszij liggende graanzuigers mee en kwam terecht tegen een vijftal binnenschepen. Dit gebeurde in de oude Houthaven. Zowel de graan- ïuigers als de binnenschepen lie pen hierbij schade op. Brandweer in actie gisie Rotterdamse brandweer kreeg assisen over de honderd verzoeken om ^.yentie. jeerHocmiddag beukte de storm zo- aan cet nieuwe en hoge Shell-gebouw Vertinet Hofplein, dat een zware tra- 2ejle 'Sevelpiaat naar beneden kwam toir t?n een ..£at; s'oeg in bet trot- Zieb u; ersoonlijke ongelukken deden enii-oi niet bi) voor. Het gebouw is e maanden geleden geopend. hameBde Waalhaven raakten de Pa- parjhl "Elga" en de Liberiaan rHn»S Wave" °p drift- Van en- t! iSfl <,,weriiei1 huidplaten licht beschadigd. Sleepboten brachten de Zeeschepen weer op de boeien. t>e Maasstad heeft de storm overi- jtens goed doorstaan. Incidenteel werd melding gemaakt van het vollopen ;an kelders. Grote schade kwam niet voor In Den Haag hebben storm en re gen nergens grote schade aangericht. De overlast was niettemin groot, voor al daar waar de rioleringen het wa ter niet meer konden verwerken en het huizen of kelders binnenliep. Dit gebeurde onder meer in de Leeuwen hoekstraat, waar enkele huizen blank kwamen te staan, ondanks het feit dat er kort geleden uitgebreide voor- warcn getroffen, die dit eu vel hadden moeten verhelpen. Voorts liep het water enkele huizen binnen op het Oranjeplein en stroomde een aantal kelders vol in de Zonnebloem straat. De brandweer werd vanaf de vroe ge zondagmorgen overstelpt met aan vragen om hulp bij wateroverlast of stormschade. In enkele uren kwamen er naar schatting 600 telefonische ver zoeken om assistentie. Pier hield zich goed De in aanbouw zijnde pier in Sche- veningen, die bij de vorige storm gro te schade had opgelopen, kwam er dit maal onbeschadigd af. Het zware hei materiaal stond nu niet zoals toen op de houten noodstelling, maar ste vig getuid op het betonnen wandel- hoofd, waar het geen schade opliep. Een enkele houten paal van de nood- steiger knapte onder het geweld van de golven af, maar dit had geen ern stige gevolgen. Duizenden Hagenaars haalden in de loop van de dag een frisse neus op de boulevard, waar zij korfden genieten van een nog steeds wilde zee, die een prachtige aanblik bood. De Utrechtse politie moest bij 41 percelen, waar de storm had huisge houden, assistentie verlenen, om bij- de aangebrachte schade gevaren te voorkomen. Van een hulp-apotheek aan de Marshall-laan op het Kanalen eiland waaide het dak af en huizen op verschillende punten in de stad had den veel van binnenstromend water te lijden door afgevallen dakpannen. Op de Prinsesselaan viel zondag morgen tegen negen uur een door de storm ontwortelde boom juist op het voorstuk van een passerende gemeen telijke autobus, dat geheel in elkaar werd gedrukt. De chauffeur, de 26-ja- rige J. P. kreeg glasplinters in ge laat en handen. Er zaten geen passa giers in de bus. Het kruis op de St.-Augustinus- kerk aan de Oudegracht, dat in de avond verlicht is, werd door de he vige wind uit zijn positie gerukt en kwam scheef te staan. Een onder zoek wees uit, dat voor neervallen geen gevaar bestond. Erger is het gesteld met de in aanbouw zijnde Christus Koningkerk op het Kana leneiland, waarvan de westelijke muur 's middags geheel instortte. In Maastricht stortte zondagmorgen aan de Brusselsestraat een achterge vel van een vakwerkwoning in. Deze gevel, welke voorkwam op de lijst van monumenten, kwam, terecht op een achter de woning gelegen zaaltje van een dansinstituut, dat totaal werd Vervolg van pagina 1) den op sommige plaatsen de dijken niet meer hoog genoeg zijn. Het stoomge maal Tacozjjl bij Lemmer kon de boe zem niet snel genoeg ontlasten. Duide lijk is nu bewezen, dat de bouw van een tweede gemaal dringend nodig is. Het oversteken van de Afsluitdijk was zondagmorgen levensgevaarlijk wegens de krachtige windstoten. Zowel de Mak- kumerwaard als de Workumerwaard hepen onder. Bij Makkum stond het wa ter een meter hoog. Verschillende scha pen verdronken hier, een aantal paar den wist zich zwemmend te redden. In Heeg is men met man en macht bezig geweest de dijk van het Heegermeer te versterken. Het verbindingskanaal tus- seïl meer en De Poelen liep over en ze ae omgeving blank. Boerderijen gakten geïsoleerd en de koeien konden PJ.et borden gemolken, omdat de elek trische stroom uitviel. Bij Gerkeskloos- ter aan de grens met Groningen trad net Koloneisdiep buiten zijn oevers. In sommige huizen kwam het water tot de vensterbanken. De kerkdienst moest ïTSer n °i1.derbcoken, omdat er vrijwil- te keren S waren om de watervloed rr;ïï!,?uidoost"Drente beeft de bevolking j£j;®5en en de afgelopen nacht wacht gelopen op de dijk langs het Dommers- Kanaat. Aan beide zijden staat het land onaer water, maar nu er geen regen van betekenis meer valt, verwacht men geen verdere overstroming. Onder Kla- zienaveen-Noord is men bó sluis III gis terenmiddag druk in de weer geweest om deze met zandzakken te verstevigen enu°A'" gebied Amsterdamse Veld d1 tuinbouwcentrum tussen Erica en Schoonebeek waren de tuinders druk be zig de diiken te verzwaren. Niettemin braken op vele plaatsen in zuidoost Drente de dijken door en stroomden ge hele polders onder. De weg Emmen- Klazienaveen dreigde onder te lopen. In Emmen zelf ^werd de zijgevel van een oude boerderij ondermijnd, waardoor zij instortte. Water dringt Meppel binnen Het water, dat al sedert een week de stad Meppel in het noorden en zuiden bedreigde, drong zaterdagnacht en zon dag de straten en woningen binnen. In het noorden had het water van de Ou de Vaart en de Woid Aa geen andere uitweg meer dan de straten en kelders van Meppel; in het zuiden konden het Meppelerdiep en de Keest het tot grote hoogte gestegen water evenmin binnen de oevers houden. Gisterenavond waren alle woningen in het noordoostelijke deel van de stad geïsoleerd, in het zui den was de toestand toen iets gunsti ger geworden ais gevolg van een door braak van een der kaden van het Mep pelerdiep. Militairen van het elfde ge nie-bataljon uit Wezep werden ingezet om de bewoners van de huizen in het geïsoleerde stadsdeel behulpzaam te zijn D(j de evacuatie of hen met platte boten te voorzien van levensmiddelen. Mili tairen van 473 bataljon infanterie assis teerden bij Steenwijkerwold en Ruiner- wold, waar met man en macht werd gewerkt om een dijkdoorbraak van de Woid Aa te voorkomen. De waterstroom uit Drente vloeide via Meppel voort naar het lager gele gen gebied in Overijssel. Pas tnen de aanvankelijk gesloten keersluis bij Ka- doelen werd geopend, kon het gemaal van het 30.000 hectaren grote water schap Vollenhove op volle kracht in werking worden gesteld. Het Meppeler- diepwater stroomde toen door drie open sluizen het waterschap binnen. Een paar gelokaliseerde doorbraken bij Zwartsluis konden echter niet worden voorkomen. In het laag gelegen Hengelo kwa men tal van straten als gevolg van overstroomde beken en rioleringen blank te staan. Met alle macht werd gewerkt om het water de baas te blij ven. Gisterenmorgen had men een van de beken, die door een duiker on der de spoorlijn naar Oldenzaal de stad bereikte, afgesloten. Daardoor ontstond buiten de spoorlijn een klein meer, waarvan het water later via een omweg toch* de stad wist te berei ken. Omdat men vreesde, dat het wa ter de spoorbaan zou ondergraven, werd de snelheid van de treinen tot een minimum beperkt, hetgeen ern stige vertraging opleverde. Het ver keer in de binnenstad stagneerde toen de tunnels blank kwamen te staan. Ook het telefoonverkeer werd ernstig gestoord. Treinverkeer gestaakt Het treinverkeer tussen Aalten en Winterswijk in de Achterhoek werd ge heel gestaakt omdat het sterk gewassen riviertje De Slinge de spoorlijn een eind- weegs begon te overspoelen. De Slinge zette in de omgeving van Winterswijk in totaal vierhonderd hectaren bouw. en weiland onder water. In de plaats zelf stroomde het water een aantal kelders en pakhuizen binnen. Bij Groenlo moest een grote varkenshouderij met zeshon derd varkens ijlings worden ontruimd. De kaden van de Berkel werden dag en nacht bewaakt, uit vrees voor ernsti ge overstromingen, als het water uit Duitsland wordt afgevoerd. De rijksweg Apeldoorn-Zwolle werd op verschillende punten in de gemeen ten Epe en Heerde overspoeld, waar door verkeersomleggingen noodzake lijk werden, die weer tot grote opstop pingen leidden. Verscheidene inwoners van Epe moesten hun heil zoeken in de hoger gelegen slaapkamers. De riole ring kon de watertoevoer niet verwer ken en gaf een groot gedeelte van haar inhoud prijs, zodat op verschillende plaatsen de wegen met vuil waren be smeurd. fn Nijkerk kreeg een gezin het water een halve meter hoog in de wo ning. Door het buiten de oevers treden van de Barneveidse Beek, de Esvelder- beek en andere kleinere beekjes zijn in de Gelderse Vallei honderden hectaren overstroomd. Boerderijen in de omge ving van Lanteren werden onbereik baar, terwijl duizenden kipRen zaten te wachten op voer. Op verschillende plaatsen verdronk het pluimvee. Rijnsaterwoude aan het Braasse- mermeer werd zaterdagmiddag al opgeschrikt door een radiobericht, dat meldde, dat er een dijk zou zijn door gebroken en dat de polders blank ston den. Achteraf bleek, dat de dijk slechts was aangetast. Gisterenmor gen heeft de gehele bevolking, ge steund door vrijwilligers uit de omge ving, in anderhalf uur tjjds, het dijk- lichaam, dat totaal was doorweekt door het overkomende water, over een lengte van 150 meter met zandzakken versterkt Enkele bedrijven zijn ech ter ondergelopen. In de provincie Noord-Holiand heeft het hoge water geen grote schade aan gericht. Op de spoorlijn tussen Amster dam en Haarlem kon gisteren tijdelijk DEN HAAG, 5 dec. Vandaag heb ben twee vrouwelijke en acht mannelijke Papoea's uit Nederlands-Nieuw-Guinea zich te Biak aan boord begeven van een DC-8 straalpassagiersvliegtuig, tenein de op uitnodiging van de K.L.M. de eer ste thuisvlucht van dit vliegtuig van Biak naar Amsterdam mee te maken. De K.L.M. heeft bovendien aangeboden ook de terugreis van het gezelschap naar Nederlands -Nieuw -Guinea voor haar rekening te nemen. Het vliegtuig, dat hen in omstreeks 29 uur naar Nederland brengt, wordt dins dagochtend om 10.50 op Schiphol ver wacht. De uitverkoren Papoea's die uit alle delen van het land komen en mede door hun beroepen geacht kunnen wor den, een zo breed mogelijke represen tatie te vormen van de Papoea-bevol king, zullen gedurende ruim twee weken (Advertentie) maar één spoor worden bereden, omdat er stukken grond van de spoorbaan wa ren weggeslagen. In de loop van de avond was het treinverkeer weer nor maal. In Zuid-Holland daarentegen onder vonden vooral de polder Delfland en het Westland grote wateroverlast. In de Poelpolder is de schade aan groente- en bloemgewassen zeer groot. Advertentie) De zware storm die zondag over ons land raasde maakte zich in Emmen meester van een boerderij, waarvan een groot deel werd verwoest. rAdvertentie) "uiten die in Barger-Oosterveld in Drente totaal in het water staan bieden een troosteloze aanblik. vermeld. Een bewoner van het pand waarvan de achtergevel instortté' raakte onder vallende balken bekneld Hij werd licht gewond. In de woonwijk Nazareth ie Maas tricht waaide zondagmorgen tijdens de eerste H. Mis een gedeelte van het dak van de noodkerk af. De brand weer constateerde, dat de electrische leidingen schade hadden opgelopen. Met het oog op brandgevaar werd de noodkerk ont uimd. De latere mis sen werden in de aula van een in de buurt gelegen school opgedragen. In le buurtschap Schoonbron te Wy.- re waaide het dak van een tweetal in aanbouw zijnde woningen af. Ook hier was de ravage groot. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Kerken verliezen daken Ook het dak van de op 2 oktober in gebruik genomen Maria Regina- kerk te Boxtel is onder de geweldi ge druk van de zware storm gedeel telijk bezweken. Reeds zaterdaga vond vertoonde het zogenaamd zwe vende plafond van de kerk beden kelijke scheuren. In de loop van de nacht kwamen steeds meer stukken naar beneden. Puin en regen richt ten grote schade in het interieur van de nieuwe kerk aan. De gedeeltelijke instorting wordt voorlopig toegeschreven aan het de fect raken van verbindingselementen van de stalen overspanning, waaraan het zwevende plafond was opgehan gen. In allerijl zjjn zondagmorgen de spanten getuid. Hoe groot de schade is, kon nog niet worden geraamd. In Zaandam vergreep de storm zich zondagochtend aan het dak van het bejaardencentrum Oostererf aan de Heijermansstraat. Ongeveer 250 vier- op gouvernementskosten in Nederland verblijven. Het bezoek dat een overwegend toe ristisch karakter heeft, is er in de eer ste plaats op gericht de leden van het gezelschap in de gelegenheid te stellen Nederland eens „van dichtbij" te be kijken. Het is niet eenvoudig geweest de keu ze voor de tien beschikbare plaatsen te bepalen. Teneinde ook de „oudere gar de" een kans te geven om van deze ge legenheid te profiteren, is niet vastge houden aan een actieve beheersing van de Nederlandse taal. Slechts een viertal leden van het gezelschap kan zich eni germate in deze taal uitdrukken. Tijdens hun verblijf in ons land zullen de gasten uit Nieuw-Guinea een negental bedrijven en instellingen bezoeken en, op uitnodiging van de betrokken ge meentebesturen worden rondgeleid langs diverse bezienswaardigheden, haven werken en instellingen (musea, een zie kenhuis, een school e.a.) in Den Haag, Rotterdam. Amsterdam en Delft. De terugreis naar Nederlands-Nieuw- Guinea zal 23 december worden aan vaard, zodat het Kerstfeest dat een be langrijke plaats inneemt in het leven van de Papoea's, die de christelijke godsdienst belijden, in eigen kring kan worden gevierd. kante meter dak werd tijdens een stormstoot losgerukt en een eind ver der neergesmakt. Toch behoefden de inwoners van het centrum niet ge. evacueerd te worden, omdat inist het woongedeelte van de bejaarden ge spaard was gebleven In het orun.d- delluk achter dit centrum gelegen be jaardenverpleeghuis De Rozenboom werden door rondvliegende stukken hout talrijke ruiten vernield Nie mand liep letsel op# In Culemborg heeft de storm ern stige schade toegebracht aan een twee tal in aanbouw zijnde meubelfabrie ken. Van beide fabrieken die van de firma G J. van Os en Zonen en die van de firma Gebr. van Zuilekom wa ren juist de kapspanten gesteld Van de laatstgenoemde fabriek zijn de kap spanten zondagnacht van de 'muren af geslagen. Bij de firma Van Os verniel de de storm zondagmiddag de bouw doordat alle dertien spanten van 22 meter breed van de betonnen vloer sloe gen. De schade wordt geschat op en kele tienduizenden guldens. Twee gezinnen dakloos In Kampen werden twee gezinnen dakloos, doordat van hun huizen aan de Randweg het dak werd afgerukt. De gezinnen moesten elders worden ondergebracht. In Zwolle werd het dak van een in aanbouw zijnde garage door de storm losgetrokken. MAASTRICHT, 5 dec. De 38-jarige verzekeringsagent W. J F. Peek, ge huwd en vader van een kind, wonende alhier, is in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto onder deze ge meente ter hoogte van de E.N.C.I. in het kanaal Maastricht-Luik gereden en verdronken. Het ongeluk moet onge veer half vijf 's nachts gebeurd zijn. Vermoedelijk is hij op de terugtocht uit Klein Ternaayen in België veron gelukt. Er was geen enkele getuige van het ongeval. Het ongeluk werd ontdekt omdat vernielingen aan het hekwerk langs de waterkant de aandacht trok ken van grensbeambten, die 's morgens vroeg de plaats van het ongeluk pas seerden. De politie haalde enkele uren later de personenauto van de heer Peek met diens stoffelijk overschot op. TILBURG, 5 dec. De 34-jarige mevrouw Spijkers-Jole, moeder van zes kinderen, heeft gistermorgen in het Sint Elizabethziekenhuis het leven geschon ken aan een drieling, twee jongens en eén meisje. Advertentie AMSTERDAM, 4 dec. Naar schat ting roepen wekelijks 60.000 mensen de hulp in van paranormale genezers en er valt nog steeds een sterke toeneming te bespeuren. Dit werd zaterdagmiddag medege deeld op de gehouden jaarvergadering van de koninklijke vereniging tegen de kwakzalverij. Tijdens deze vergadering droeg de voorzitter dr. H. Funke het voorzitterschap van de vereniging over aan dr. A. de Groot uit Hilversum, oud- hootdinspecteur voor de volksgezond heid. Dr. De Groot zei in een toespraak, nat hij het bijzonder betreurde dat slechts 200 van de ongeveer 12.000 Ne derlandse artsen lid zijn van de vereni ging tegen de kwakzalverij. De vereni ging telt op het ogenblik 1009 leden. „Het #s voorzover mij bekend", al dus dr. De Groot „nog nooit bewezen dat paranormale begaafdheden kunnen leiden tot geneeskunde. De zaak is niet, dat wij moeten bewijzen, dat paranor male geneeskunde niet bestaat, maar dat 'zgn. paranormaal begaafden moe ten aantonen, dat paranormale genees kunde bestaat". Hij zei voorts dat regelmatig rap porten worden gepubliceerd van gene- zingsgevallen, maar dat tot dusverre nog nooit wetenschappelijk is aange- toond, dat deze gevallen inderdaad door ingrijpen van paranormaal be gaafden zouden zijn genezen. ROTTERDAM, 5 déc. De bisschop van Rotterdam heeft op zjjn verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend aan de zeereerw heer J. H. D. Hofstede, die pastoor was te Lei- muiden. Tot pastoor aldaar is benoemd de weleerw. heer C. W. Thomas, die kapelaan was te Leiden (H. Petrus) AMSTERDAM, 3 dec. De Vakraad voor de Metaalindustrie zal uitsluitend nieuwe voorstellen bij het College van Rijksbemiddelaars indienen als de re gering afstapt van haar bezwaar, dat de Ionen niet voor 1 juli 1961 mogen worden verhoogd. Dit deelde de voorzitter van de Alge mene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie (N.V.V.) de heer I. Baart van daag mee in een vraaggesprek met de radio-verslaggever Jan de Troye. De heer Baart zei, dat voor het op timisme van staatssecretaris Roolvink alleen plaats is, als hij mag verwach ten dat de regering en de vakraad het over het belangrijkste punt zijn eens geworden. Dit is volgens de ANMB-voorzitter evenwel niet het teval, want over de verhoging van e lonen per 1 juli 1961 is gisteravond geen overeenstemming bereikt. In een verklaring aan de leden, geda teerd 29 november, heeft de heer Baart reeds laten blijken, dat er gesproken kan worden over de vorm waarin extra-uitkeringen gegoten moeten wor den, „maar dan in geen geval los gezien van de loonvoorstellen. Winstuitkerin gen en lonen vormen in het voorstel van de vakraad één geheel." zo schrijft de heer Baart, die daaraan toevoegt dat het ANMB-bestuur niet bereid is mede werking te verlenen aan het onder tafel vegen van de loonvoorstellen. HORST, 5 dec. Zaterdagavond Is even buiten het centrum op de Ven- loseweg een auto, waarin vier per sonen zaten, uit de bocht geslingerd en tegen een boom terecht gekomen. Twee inzittenden, H. lanssen uit Ven- ray en L. Jacobs uit Horst, beiden ongehuwd, zijn onmiddellijk na het ongeval overleden. De overige twee inzittenden werden overgebracht naar St. Anthoniusziekenhuis te Horst. Een van hen verkeert in zorgwekkende toe stand. UTRECHT, 5 dec. Zondagmorgen omstreeks zeven uur zijn bij een auto- botsing op ce grens van de gemeente Houten en Schalkwijk twee personen zwaar en een licht gewond geraakt. De beroepsmilitair J. Troost uit Utrecht gaf geen voorrang aan de voor hem van rechts komende auto mobilist Th. Uitterwaal uit Houten, die met zijn schoonmoeder op weg naar de kerk was. Als gevolg van een hevige botsing kwam de auto van de militair in de Schalkwijkse Wetering en zonk dadelijk. De andere auto bleef op een brugleuning hangen. De jonge mannen C. Kruize, W. van der Lier en Th. Bosboom uit Schalkwijk, die ijlings te hulp schoten, slaagden er in de heer Troost door de verbrijzelde voorruit van zijn wagen boven water te brengen. De man is ernstig gewond en in shocktoestand naar het centraal militair hospitaal alhier *ebr .cht. De chauffeur van de andere wagon kon ter plaatse 'orden verbonden Zijn schoonmoeder, mevrouw Van Benne- kom uit Houten, werd met ernstige verwondingen in het Antonius Zieken huis opgenomen. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5