OLAFSSON laat zich remise aanbieden en wint toernooi LARSEN wreekt falen op Barendregt EEN WEDSTRIJD Wolves rukken weer op naar basketballtroon Blue Stars nu ook door Landlust verslagen Maspes ongenaakbaar Reva en Libanon geven elkaar niets toe Omstreden schaaktoernooi ten einde Troosteloos sportweekeinde: Voetbalprogramma nu a.s. zondag Real Madrid Lauer geschorst tot 31 mei Olympiads Tour Jimmy Greaves: weer 5 keer raak Derksen en Wierstra moeten met tweede plaatsen tevreden zijn Ria van Veisen turnkampioene Eerste winst voor Concordia NedLloyd wint van AMVJ pagina Rapid-Wismut nu in Bazel K.N.A.V. wil praten met district-zuid Revanche voor Nieuwe data voor IJSSPORTCENTRUM IN DEVENTER MARTENS directeur sportcentrum KNVB VOLLEYBALCOMPETITIE MAANDAG 5 DECEMBER 1960 Sportflitsen Denemarken prolongeert bezit koninklijke beker Engelse league OOK IN ZÜRICH: VAN LOOY—POST En De GrootCaptein in Madrid Pakistan: 350 runs in testmatch met Indië Gezelligheid... intieme sfeer... GOUDA kaarsen 1 Ook visa geweigerd Noorwegen organisatie schaatskampioenschap voor dames ontnomen Bep Ipenburg onttroond Feestelijk, flonkerend Uobt GOUDA kaarse*»1 T af eltennis-sur Prise Smash nu op eerste plaats Amerikaan MACKAY wint Australische tennisfinale (Van onze speciale verslaggever) UBBERGEN, 5 dec. Het zone schaaktoernooi, dat veertien dagen geleden onder zulke moeilijke om standigheden op gang kwam en waarvan bijna de helft van het oor spronkelijke aantal ingeschreven deelnemers bedankte, is zaterdag met een rustige en eigenlijk saaie negen de ronde geëindigd. Toen Larsen zijn afgebroken partij uit de voorlaatste ronde tegen Dückstein volgens de verwachtingen snel had verloren, was dit ook wel te voorzien. Immers, Olafs- son, Teschner en Dückstein waren reeds zeker van een van de eerste drie plaatsen die recht geven op toe gang tot de „interzonale". Zij konden niet anders dan tevreden zijn met hun resultaat, dus waarvoor zouden zij nog moeten vechten? Dückstein was de eerste die remise gaf en wel tegen de Fin Ojanen. Door een overwinning had Teschner toen nog alleen de eerste plaats kunnen bezetten, maar zijn tegenstander heette Olafsson en het was natuurlijk niet te verwachten, dat deze grootmeester een steek zou laten vallen. Teschner maakte het zichzelf en zijn tegenstander dus maar niet al te moei lijk, wandelde wat rond en toen Dück- stein's remise een feit wa3 nam hij achter het bord plaats in afwachting van de dingen die misschien zouden kunnen komen. Olafsson glimlachte eens en verklaarde toen voorzichtig en op juridisch verantwoorde wijze de IJslander is student in de rechten! dat hij akkoord zou gaan met remise, indien Teschner dit op dat ogenblik zou aanbieden! De Westduitse be hoefde zich niet te bedenken en na de bezegelende handdruk was Fridrik Olafsson winnaar geworden van het meest omstreden toernooi in de schaak geschiedenis! Voorlopig hebben Olafsson, Teschner en Dückstein het recht verworven op een plaats in het eerstvolgende inter zonale toernooi, maar door de oppositie van de Oosteuropese schaakbonden is het niet zeker dat de F.I.D.E. dit recht zal kunnen honoreren. Op dit ogenblik weet niemand hoe deze politiek-organi- satorische „schaakpartij" zich verder zal gaan ontwikkelen, evenmin als het be kend is hoe de drie rechthebbenden zullen reageren, indien hun gevraagd zou worden opnieuw voor hun plaatsen te spelen in een toernooi met de acht tien aanvankelijk ingeschreven deel nemers! Het is echter te hopen dat de problemen kunnen worden opgelost en dat het devies van de F.I.D.E.: Gens una sumus. hetgeen ongeveer betekent: w|j zijn allen één familie, ook voor de toe komst zal blijven gelden! De vredelievende stemming in deze ronde, die de kortste werd van de ge hele wedstrijd, strekte zich ook uit over Lopez Garcia en Schuster, maar in de partij tussen Larsen en Barendregt werd er tenminste echt geschaakt! De Deen wilde in ieder geval alleen op de vierde plaats eindigen en ook wilde hy by het scheiden van de markt nog wel eens laten zien dat hij terecht tot de groot meesterklasse behoort! Barendregt, ge deprimeerd door zijn lederlagen in de voorafgaande twee ronden, koos een pas sieve opbouw, die bovendien te tyd- rovend was. Larsen maakte daar onver biddelijk gebruik van, hy combineerde briljant en won overtuigend. Voor Barendregt betekende dit een terugval van de vijfde naar de zesde plaats, want toen hij zich gewonnen had moeten geven, had Johannesen tegen Sköld genoeg aan remise om Barendregt voorbij te streven, waardoor hij zich nog juist bij de prijswinnaars kon voe gen. Onze landgenoot heeft dus helaas geen „meesterresultaat" kunnen L>halen Maar ook uit dit toernooi is weer ge bleken dat hij de hiervoor noodzakelijke schaakteehnische mogelijkheden in zijn bezit heeft. Bij de jeugdige Noorse speler Johan- WENEN. 5 dec. De beslissings wedstrijd tussen Rapia (Wenen) en het Oostduitse Wismut (Karl Marxstadt) voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese vo'etbalbeker zal op woensdag 21 december te Bazel wor den gespeeld. Beiden clubs hadden voor deze be slissingswedstrijd het oog laten vallen op Amsterdam, doch daar de Oostduit sers voor Nederland een visum werd geweigerd, moest een ander, eveneens neutraal terrein worden gezocht. DEN HAAG. 5 dec. - Het hoofdbe stuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft het bestuur van het district-zuid uitgenodigd tot een ge sprek om de gerezen moeilijkheden uit de w°g te ruimen. Dat is het resul taat van een hoofdbestuursvergadering, die zaterdag 3 december in Gouda is gehouden. Zoals bekend, is een zo op het oog lijkend onbeduidend incident tussen de voorzitter van de K.N.A.U., ir. A. Pau- len, en de voorzitter van het district zuid. de heer P. Th. van der Heyden, er de oorzaak van dal het zuidelijk dis trict zich 'van de K.N.A.U. dreigt af te scheiden. Het Franse volleybal-team heeft te Thionville het Belgische team met 3-0 verslagen. Het Nederlands zaalhandbalzevental heeft zaterdagavond te Eindhoven met 16-13 gewonnen van het plaatselijke team. Het rugbyteam van Zuid-Afrika heef! zaterdagmiddag te Cardiff met 3-0 ge wonnen van de amateurploeg van Wales De Oostduitse zaalhandbalploeg heef' in Zagreb met 12-10 gewonnen van het Joegoslavische earn. De Ital aanse lishockeyploeg heeft zondag te Bazel met 6-3 gewonnen van Zwitserland Het Oostduitse voeM alelftal heet' zondag in Tunis met 3-0 gewonnen van Tunesië. nesen is dit eveneens het geval, maa deze heeft in vergelijking tot onze land genoot een toernooi-routine, die veel hechter verankerd is en een mental- hardheid, die inzinkingen doet over winnen. Wit: Larsen. Zwart: Barendreg Siciliaanse partij: 1. e2-e4, d7-d6; 2. f2-f4, Pg8-f6; 3. Pbl c3, c7-c5; 4. Pgl-f3, a7-a6; 5. g2-g3, bi b5; 6. d2-d3, Lc8-b7; 7. Lfl-g2, e7-e6; 0-0. Dd8-c7; 9. e4-e5, Pf6-d7; 10. f4-f: Pd7xe5; 11. Pf3xe5, Lb7xg2; 12. f5xe( d6xe5: 13. e6xf7t, Ke8-d8; 14. Kglxg' Dc7-c6t; 15. Pc3-e4, Ta8-a7; 16. Tfl-ff Pb8-d7; 17. a2-a4. b5-b4; 18. Lcl-e3, Lff e7; 19. Ddl-f3, Tb8-f8; 20. Pe4-g5, DcP g6; 21. Tal-fl, h7-h6; 22, Pg5-e4, Dg6-c( 23. Kg2-h3, g7-g6; 24. Pe4xc5, Ta7-c7; 2r Pc5xd7, g6xf5; 26. Pd7xf8, zwart gee' het op. De laatste uitslagen waren: Larsen- Barendregt 1-0, OjanenDückstein Va-!: SkoeldJohannesen li-Va, Lopez Garcir Schuster Va-li, Teschner—Olafsson li- li, De eindstand luidt: 1. Olafsson 714 pm 2. Tescher en 3 Dückstein 7 pnt. 4 Larsen 5'/j pnt. 5. Johannesen 4Vj pnt 6. Barendregt 4 pnt. 7. Lopez Garcia 3 pnt. 8. Ojanen en Skoeld 2'/a pnt. 10. Schuster pnt. OLAFSSON (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 5 dec. Op twee fronten hebben de Nederlandse buiten)sportlieden zaterdag nog geprobeerd de weergoden te trotseren. In Enschede deden dat de voetballers van de clubs Sparta en Apel doorn. Zij hielden het de volle negentig minuten uit. De korfballers en -sters van OEC en Rust Roest kwamen al heel gauw tot de ontdekking, dat zij wel erg overmoedig geweest waren. Toen er zeven minuten verstreken waren, zag men de vierentwintig snel en definitief terug hollen naar de kleedkamers. Daarbij is het gebleven, want toen zondagmorgen het bestuur van de K.N.V.B. besloot ook de wedstrijden van het betaalde voethal af te gelasten, was de laatste streep gehaald door de programma's die de diverse bonden voor dit weekeinde hadden opgesteld. De K.N.V.B. heeft inmiddels bekend gemaakt, dat het programma van zondag j.l. in zijn geheel is opgeschoven naar zondag a.s. BARCELONA, 5 dec. Real Madrid heef' zondag in een wedstryd voor de Spaanse voetbalcompetitie revanche op Barcelona genomen voor de neder laag, die de Madrilenen kortgeleden tegen Barcelona leden waardoor zij verdwenen uit bet Toernooi om de Europese Voetbalbeker. In hetzelfde stadion, Nuevo Campo te Barcelona, waar Barcelona met 2-1 won, zegevier de Real Madrid nu met 5-3. De wed strijd werd bijgewoond door 120.000 toeschouwers. Real Madrid heeft nu de leiding in de Spaanse competitie met 20 punten uit 12 wedstrijden, op de tweede plaats gevolgd door Barcelona met 16 pun ten De Madrileense ploeg was supe rieur en de sterrenvoorhoede was niet te stuiten. Di Stefano en Gento scoor den beiden tweemaal. Het vijfde doel punt kwam van Del Sol. PARIJS, 5 dec. Denemarken heeft met succes de Koning Gustaaf-beker verdedigd door in de finale van het tennistoernooi Duitsland te verslaan met 30. Dezelfde eindstand werd je- reikt in de wedstrijd Zweden-Frankrpk voor de derde plaats. i V-f- MARTIN I.Al'ER GCJMMEKSBAOH, 5 dec. - Do Duit se wereldrecordhouder op "e 110 ne ter horden, Martin Lauer is zondag door de Westduitse atletiekbond naar aanleiding van zijn „onkameraadschap- oeiyke houding tiidens landenwedstrij- den er bij de Olympische Spelen en wegens het overtreden van de ama- "iirbepalingen" geschorst tot 31 mei 1961. Armin Hary, tegen wie om dezell de redenen een klacht was ingediend kon weger een knieblessure, die hi.i onlangs bij een autoongeluk opliep, niet gehoord worden. AMSTERDAM, 5 dec. Het werk comité van Olympia's „Toer door Ne derland" heeft zondagochtend besloten de data van deze etappenwedstrüd voor wieleramateurs te wijzigen van 26 tot en met 31 mei in 9 tot en met 14 juni 1961. Het werkcomité hoopt van het mi nisterie van verkeer en waterstaat toe stemming te krijgen om op deze data te kunnen ryden. Voorts rekent het werkcomité er op, dat de K.N.W.U. hief d vaststelling van de data van de Nederlandse haankampioenschappen rekening zal houden met Olympia's Toer. In principe is het volgende etappen- schema vastgesteld: 9 juni Amsterdam- Roosendaal: '10 juni Roosendaal-Veld- hoven; tl juni Veldhoven-Heerlen; 12 juni Leeuwarden via de Afsluitdijk naar Amsterdam. De organisatoren zijn van mening, dat de tijd van 9 tot en met 14 juni gunstiger ligt voor de selectie van de ploeg voor de amateurronde van Frank rijk. De schaakwedstrijd tussen Rotterdam en VVGA is geëindigd in een zege van 7-3 voor Rotterdam. Behalve Italianen en Engelsen zijn nu ook Zwitsers gecontracteerd voor de Ronde van Nederland, die van 16 tot en met 25 mei 1961 wordt gehouden. LONDEN, 5 dec. - Opnieuw heeft de twintigjarige Jimmy Greaves de Engelse voetbaltongen in beroering gebracht. Voor de derde keer in dit seizoen heeft hy in een competitiewedstryd van Chel sea in de Engelse League vijf keer raak geschoten. Nu gebeurde dat tegen West Bromwlch, dat met een smadelijke ne derlaag van 7-1 naar huis kon keren. Maar Jimmy Greaves mocht dan de grote man zijn zaterdag, de grootste belangstelling ging toch uit naar het duel tussen league-kampioen Burnley en Tottenham Hotspur, de voornaam ste kandidaat voor de titel in dit sei zoen. Maar liefst 58.600 toeschouwers waren naar White Hart Lane getrok ken om beide ploegen aan het werk te zien. Al heel spoedig had het er alle schijn van dat er ditmaal beslist geen titanen strijd gestreden zou worden. Nog geen half uur na het beginsignaal leidde Tot tenham al met 4-0. Burnley gaf zich echter niet gewonnen. Nog voor de rust werd het 4-1 en een kwartier na de her vatting, toen Burnley inliep tot 4-3, kwam een spanning die „om te snijden" was. Een briljante solo van Connelly be zorgde Burnley, dat zich deze week in de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker heeft geplaatst, de verdiende gelijkmaker. De uitslagen Eerste divisie: Aston Villa-Manch. City 5-1, Blackburn-Fulham 5-1, Blackpool- Birmingham 1-2, Bolton-Newcastle 2-1, Chelsea-West Bromwich 7-1, Everton- Sheff. Wednesday 4-2, Leicester-Notting ham 1-1, Manch. United-Preston 1-0, Tot tenham-Burnley 4-4, West Ham-Cardiff 2-0, Wolverhampton-Arsenal 5-3. Tweede divisie: Charlton-Derby 3-1, Huddersfield-Brighton 0-1, Lincoln-Leeds 2-3, Luton-Southampton 4-1, Norwich- Leyton 3-2, Plymouth-Scunthorpe 3-1, Sheff. United-Bristol 2-3, Sunderland- Ipswich 2-0. (Van onze correspondent) DEVENTER, 5 dec. Deventer wil een ijssportcentrum aanleggen waar van de kosten zyn geraamd op 600.000,—. Men heeft in de koekstad al enkele jaren aan het plan daarvoor gedokterd, vele besprekingen gehouden en onderzoekingen gedaan en gaat nu een beroep doen op de kapitaalmarkt. Zestigduizend aandelen van 100,— wil de N.V. Deventer Ijssportcentrum plaatsen. De architekt ir. H. Roebbers heeft een baan met toebehoren ontworpen waar plaats zal „jjn voor 5.500 toeschou wers. De permanente ijsbaan krijgt de grootte van een normale ijshockey- baan. Met de mogelijkheid tot aanslui ting op een 400 m. hardrijbaan. Het Deventer Ijssportcentrum zal t.z.t. aan de eisen voor het organiseren van we reldkampioenschappen en dergelijke evenementen gesteld, kunnen voldoen. De exploitatie-opzet houdt rekening met een inkomen van 156.000,Geen rekening is hierin gehouden met baten uit eventuele zomer»xploitatie. (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 5 dec. Ook in de zevende wedstryd is men er niet in geslaagd de opmars van The Wolves om de landstitel basketball te conti nueren, te stuiten. Daarvoor kwam US vooral in de tweede helft te veel condi tie en combinatie-improvisatie te kort. In de eerste helft konden de Amster damse studenten hun tegenstanders nog redelijk bijhouden: 3245. Maar vooral dank zij de schotvaardigheid van Ton Boot, die voor 27 punten zorg de, en de geraffineerde tempowisselin gen, waar Frans de Haan het belang- rijkste aandeel in had, liep de voor sprong in de tweede helft op tot 5789. In de eerste helft was het meestal aan- voeder Sibeyn die zya team tot verras sende tegenprestaties stimuleerde. Het scoreverloop in de eerste helft was als volgt: 78, 1320, 1434 waarna by 3245 Je eerste helft werd afgesloten. In de tweede helft was Mellenberg voor US uitstekend op schot (19 punten) Als opvolger van wijlen de heer B. Springer als secretaris van het genoot schap ter bevordering van de interna tionale dambelangen is gekozen de heer P. Roozenburg. A. MARTENS DEN HAAG, 5 dec. De heer A. H. Martens, de vice-voorzitter van de K.N.V.B. en voorzitter van de sectie- betaald voetbal", is op de zaterdag gehouden bestuursvergadering van de K.N.V.B. benoemd tot directeur van het sportcentrum van de voetbalbond te Zeist. De heer Martens treedt 1 maart 1961 in functie. De nieuwbenoemde directeur zal der halve aftreden als vice-voorzitter van de KNVB en voorzitter van de sectie „betaald voetbal". MILAAN, 5 dec. De Italiaan An tonio Maspes is dit weekeinde uitge stapt als de snelste wielrenner op de overdekte baan. Twee keer kwam hij in de arena en telkens legde hy be slag op de eerste plaats. Zaterdagavond toonde hij zich in Antwerpen tijdens de sprintwedstrijden de snelste door Jan Derksen in de eindstrijd te ver slaan. Zondag vond men hem in zijn woonplaats Milaa om er de Belg De- bakker geen schijn van kans te geven. Debakker was in Antwerpen derde ge worden. In Antwerpen waren zaterdag ook twee wedstrijden achter motoren. Allereerst werd er gestreden om de prijs van de stad Antwerpen en daar in toonde de Belg Dol Verschueren zich ongenaakbaar. De felste tegen stand ondervond hij nog van Martin Wierstra, die een achterstand van 160 meter over de 50 km. opliep. Ook in de daarna volgende wedstrijd over 25 km. kwam Wierstra niet verder dan de tweede plaats. Nu moest hij de eer van de zege laten aan een andere Belg, Pol Depaepe. Wagtmans, die in de weds'iijd over 50 km. vijf de geworden <vas. eindigde nu op de derde plaats, tien meter achter Wier stra. Koch een andere Nederlandse stayer verdedigde :aterdagavond zijn kansen in Berlijn in een wedstrijd van twee manches wik 25 km.) Koch kwam in het stuk niet voor. Beide keren moest hij met een beduidende achterstand ge noegen nemen net een vierde plaats. Meer dan een vierde plaats was er ook al niet voor Van der Touw en Le Grand In een koppelwedstrijd om de ..zilveren adelaar" van Keulen. Zij had den een achterstand van elf ronden op de winnaars, de Duitsers Walter en Brüggelmann, die de km. aflegden in 2 uur 48 min. Intussen heeft de Luxemburger Char ley Gaul zijn eerste „winterse'' acti viteiten ontwikkeld. Hij verscheen aan de start voor de cyclo-cross in Muhlen- bach en had binnen het uur de eenen twintig kilometer afgelegd. Daarmee kon hij zich de glorieuze winnaar noe men. ZURICH, 5 dec. De Belgische we reldkampioen op de weg, Rik van Looy, en zijn Nederlandse koppelgenoot Peter Post, hebben zondagavond de leiding genomen in de zesdaagse van Zürich. De stand was: 1. Van Looy-Post 57 pun ten, 2. Van Steenbergen-Severeyns 44 punten. Op één ronde: 3. Bücher-Pfen- ninger 238 punten, 4. Nielsen-Lykke 210 punten, 5. Arnold-Terruzzi 144 punten. 6. Bugdahl-Plattner 136 punten. Het Nederlandse koppel Daan de Groot-Joop Captein had zondagavond na 44 uur rijden de leiding in de zesdaagse van Madrid. Op één ronde kwamen Poblet-Timoner (Spanje), Tres- sider-Murray (Australië). Ogna-Messina 'Italië) en Impanis-Sorgeloos (België' BOMBAY, 5 dec. Hanif Moham mad, die op de eerste dag van de eer ste testmatch tussen Indië en Pakis tan met 128 runs not out bleef, na vr' uur aan bat te hebben gestaan kwam ir de eerste innings van Pakis tan uit op een score van 160. Saeed Ahmed bracht het totaal voor Pakistan in de eerste innings op 350. Bij het sluiten van de tweede dag had Indië geantwoord met 50 voor 0. Zwemmen is een van de sporten die in de wintermaanden wat in de verdrukking komen. Maar, als de machtige Koning Voetbal de greep op zijn „onderdanen" even heeft verloren, is de zwemwereld meteen weer meer in trek. In het Sportfond- senbad West te Amsterdam keken talloze toeschouwers zich echter de ogen uit toen zij grillige figuren als hierboven afgebeeld het water za gen. Waren zij in een wellicht door de regen/ in een bassin omgetoverd Artis terecht gekomen? Toch niet, het kunstzwemmen heeft in het westelijke Amsterdamse bad een hecht bolwerk, dat zelfs internatio nale vermaardheid geniet. I Advertentie STOCKHOLM, 5 dec. Aan Noor- wegen is de organisatie van ae wereld kampioenschappen hardrijden op de schaats voor dames ontnomen, omdat de Noorse regering geen visa wil ver strekken aan de Oostduitse deelneem sters. Dit heeft de president van de Internationale Schaats UnieSven Laft- man blijkens een mededeling in het Zweedse dagbald ,,Stockholms Tidnin- gen" verklaard. De heer Laftman was tot deze uitspraak gekomen op telefo nisch verzoek van het Russische par- tijblad de „Pravda" De I.S.U., aldus had Laftman ver klaard, duldt geen enkele beperking ten aanzien van de deelnemers of deelneem sters aan kampioenschappen. Waar schijnlijk zullen wedstrijden nu in Zwit serland of Rusland gehouden worden. Zweden en Finland organiseren het ko mende jaar de internationale kampioen schappen voor de heren. maar hy was dikwyls een eenzame fi guur in de Wolves' bucket. Via vaak virtuoze combinaties waarin vooral Boot, De Haan en Van den Berg elkaar goed vonden voerden de landskampioe nen de score op via 3153, 3567, 4675 naar een 5789 zege. Na zeven wedstryden voert Wolves de eredivisie nu met veertien punten en de doelcij- fers van 493400 aan. Na de nogal verrassende nederlaag van de vorige week tegen Herly is het gisteravond toch wel duidelijk gewor den dat Blue Stars momenteel een ern stige inzinking doormaakt.' De „ster ren" verloren ditmaal van Landlust dat in Ger Kok zowel letterlijk als figuurlijk de grote figuur had. Kok zorg de voor 27 punten (13-14). Ook Ster ker was voortreffelijk op schot en zorg de voor veertien punten (9-5). Het was dikwijls een te forse wedstrijd waar het spelpeil duidelijk onder te lij den had. Landlust heeft zich voortdu rend aan de prettige kant van de score opgehouden. De zege kwam na melijk als volgt tot stand: 7—11, 13—18, 2128, 2734 (rust), 3237, 4444, 44- 56, 5264 De topscorers bij' Blue Stars waren Alberda 84 en Driehuis 129. Pas op het allerlaatste moment van de wedstryd DED—Herly viel de be slissing. Gelijktijdig met het beslissende schot klonk het eindsignaal. Een schot van Cees Burgert dat de score van 5454 naar 5456 in het voordeel van Herly tilde. In de eerste helft was het een zeer slechte, trage wedstrijd. Na tien minuten hadden de ploegen het nog niet verder gebracht dan 69. Daar na ontwikkelde de strijd zich als volgt 13—18, 21—28, 27—34 (rust). Na de pauze werd er beduidend beter ge speeld en werd het duel ook met veel meer spanning geladen. Toen er nog vijf minuten moesten worden gespeeld was de score in evenwicht: 4646. Daarna was er steeds niet meer dan twee punten verschil: 4846, 4848, 5048, 5049, 52—50, 52—52, 54—52, 5454 en toen kwam het zo waarde volle schot van Cees Burgert en was deze strijd ten einde en stond Herly nog steeds op de tweede plaats van de ranglijst. Flamingo's behaalde zijn tweede over winning. Het ging ten koste van het Haagse Argus: 6343. Deze score werd als volgt opgebouwd: 53, 68, 138, 16—12, 25—19 (rust), 35—29, 45—35, 5537, 6343. Het was voor Argus we] een verzwakking dat bij de score 4937 Poul met vijf persoonlijke fouten het veld moest verlaten. Topscorers bij Fla mingo's Lagerwey 716, Hallewijn 310, Dekker 510, bij Argus Melis 5—6 en Poul 5—8. De overige uitslagen van de landelij ke competities waren. Heren eerste klasse: AzimmaAntilopen: 4952 AMVJRotterdam Zuid 5346, dames Landlust—FAC 87—21, ROHDA—HOC 28—37. RIA VAN VELSEN ZWOLLE, 5 dec. In de finale vat de nationale turnkampioenschappen da* mes (KNGV) is zondag de kampioefl® van het vorig jaar, Bep Ipenburg-Drorp* mei uit Amsterdam onttroond door R»9 van Velsen (Bodegraven). De uitslag was: 1. Ria van Velse" (Hercules, Bodegraven) 93.65 pnt.: 2- Bep Ipenburg (DOS, Amsterdam) 93.#' pnt.; 3. Grietje van Essen (Quick, Hut* zum) 92.30 pnt.; 4. Nel Reinecke, (Kra- hngen, Rotterdam) 91.25 pnt.; 5. Al» van EsSen (Quick Huizum) 91.20 pnt.! 6. Nel Fritz (VTV, Vlissingen) 90.9? Lineke Muller (Doves, Heiloo) 90.00 pnt.; 8. Elly Wieschen (Sparta. Dordrecht) 89.30 pnt 9 Nel Sallé (DOS, Amsterdam) 88.35 pnt 10-11- Dini Valkenburg (Sparta, Driebergen) en Corrie Valken (Kralingen Rotter dam) beiden 87.45 pnt. De damesploeg, die zaterdag 17 de cember a.s. in Leeuwarden tegen de Duitse dames uitkomt, is als volgt sa mengesteld: Bep Ipenburg, Ria van Velsen, Ali van Essen en Grietje vafl Essen, Nel Fritz en Nel Reinecke. De Nederlandse wielrenner Romijn 1® zaterdagavond te Leipzig tweede ge' worden in een wedstrijd achter motor®"; Winnaarvan deze race over 20 k»J° meter werd de Oostduitse wereldka»" pioen Stoltze. (Advertentie) (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 5 dec. - Tussen lands kampioen Reva en het Rotterdams Liba non is in de westelijke hoofdklasse van de volleybalcompetitie nog steeds, wat betreft het aantal winstpunten, niet het geringste verschil. Ook deze week voeg den beide teams weer twee winstpunten aan hun reeds zo respectabele verzame ling toe. Maar dat wist u reeds, want Libanon triomfeerde dinsdag met 1-3 over het Haarlemse HVS, dat nog steeds op zijn eerste overwinning wacht, en Reva toonde zich donderdagavond te sterk voor het Utrechtse SOS. Zaterdag waren er slechts twee wed strijdten in de hoofdklasse voor heren. In Den Haag stonden twee teams tegen over elkaar die het zoet van de overwin ning in deze competitie nog niet hadden geproefd: OVC en Concordia. Sinds het eindsignaal van deze wedstrijd kent het Rotterdamse Concordia wel het prettige gevoel dat men na een triomf over zich krijgt. De Rotterdammers, die in de voormalige Amsterdammer Otto Gp™ (ex-AMVJ) een welkome versterking hebben gekregen, hadden slechts sets voor hun zege nodig: 8-15, 14-16. US, dat niet over voldoende conditie beschikt, voelde in de derde en vierde set tegen het Hilyersumse Sportte®, trum hoe belangrijk da ste set besliste Sportcentrum vooral dank zii Dinko van der Stoep met 15-11 in z n voordeel. Maar in de tweede set kwamen de Amsterdamse studenten energiek terug en bleven met 6-15 aan 6 van de score. In de drie 6-15, De Marokkaan Rahdi heeft zijn zege in de cross van Le Soir laten volgen door een overwinning in Neubourg (Fr.) in een cross over 10,2 km. de zonnige kant derde en vierde set was de conditie beslissend en die was duidelijk bij Sportcentrum ruimer aanwezig: 15-13 en 15-12. Bij de dames was de tegenstand die Boemerang in Den Haag van Celebes ontving aanmerkelijk groter dan waarop het Amsterdamse team, dat nog steeds ongeslagen is, waarschijnlijk had gere kend. De tweede set ging zelfs met 15-11 verloren en in de vierde set moest de strijd tot 17-19 worden voortgezet, voor dat Boemerang definitief in het bezit van de twee winstpunten was. Voor RVC was het lang niet zo moei lijk om tegen het Utrechtse SOS in het voordeel te blijven. De overige resultaten en standen zijn. Hoofdklasse West heren: Reva 7 Libanon 7 DES 7 SOS 8 AMVJ 7 Sportcentr. 6 Dames: Boemerang 7 Reva 7 RVC 7 Die Eaeckse 7 St. Paul 7 14 14 12 10 8 6 14 12 12 US Valboval Concordia HVS OVC DES 6 6 SOS 7 ZVC/K&V 7 Veenendaal 6 Celebes 7 Concordia 7 SVV 7 Uitslagen Hoofdklasse West heren: HVS-Liba- non 4-15, 15-8, 5-15, 12-15 (1-3); Reva- SOS 15-13, 15-9, 15-7 (3-0); AMVJ-DES 15-10, 7-15, 8-15, 11-15 (1-3); Sportcen- trum-US 15-11, 6-15, 15-13, 15-12 (3-1); OVC-Concordia 8-15, 6-15, 14-16 (0-3). Dames: DES-SW 15-13, 15-7, 15-5 (3-0); Celebes-Boemerang 7-15, 15-11, 7-15, 17-19 (1-3); RVC-SOS 15-13. 15-12, 15-9 (3-0); ZVC/K&V-Veenendaal 15-10. 15-6, 15-13 (3-0); Concordia-St Paul 15-10, .11-15, 11-15, 15-11, 14-16 (2-3). Overgangsklasse West 1 dames: TOG- JHOC 3-0, Flevo-Molenwiek 1-3, SES- Dp Blinkert 3-0, HBC-MHBS 1-3, Oct0" pus-The Smash 3-0, VCK-Madjoe 3-1. Heren: HCSZ-Czaar Peter 2-2, HVC* Sportief 1-3, Madjoe-VCIJ 1-3, TOG* Rapide 2-2, SES-Die Raeckse 1-3, Octo pus-The Smash 3-1, SPE-Molenwiek 1-* gestaakt. West 2 heren: Armada-Cito 1-3. Spirit- Polonia 3-2, VIOS-SOS 2 3-0, 't Zand- SVV 1-3, Huizen-VVA 1-3, SMH-Olym- pia S 3-1. Dames: Athlon-Armada 3-2, Unitas- Olympia Z 3-1, SOS 2-Spirit 3-1, Valbo- val-Giraffes 3-2. West 3, heren: Profwij k^Orawi 3.0. Kangoeroes-Voorburg 2-2, Celebes-VVS 1-3, Concordia 2-Punch 2-2. Dames: MVC-The Smash 3-0, Kangoe- roes-Argos 3-0, FVC-OvC 1-3, (Van onze tafeltennismedewerker) AMSTERDAM, 5 dec. De uitsla* van de ontmoeting NedlloydAMVJ, gre'e wedstryd met de eerste plaats al® inzet, is wel heel anders geworden, da* de meeste inside hadden verwacb** 1 tewel AMVJ naast Bert Onnes Goudsmit en meer nog in Mascini eed zwakke plek had, moest toch worde" aa- -fnomen, dat Nedlloyd weinig ka"9 zou hebben. Maar de onervaren en zeC zwak geachte Pliester heeft voor ee" enorme verrassing gezorgd. Hfj wis* naast de nerveuze Mascini ook nog Goudsmit te verslaan. Dit laatste ge' beurde by de stand 5—3 en dus smaakt® Pliester zelfs het genoeger het winnen* de punt voor Nedlloyd te maken. De wedstrijd SchoofsOnnes werd ee" teleurstelling. In de eerste game ha" Schoofs met zijn aanval veel succeS tegen de wat onbesuisd spelende OnneS. maar in beide resterende games ko" deze zijn geduld in bedwang houde" en daar wist Schoofs geen wapen tege" in stelling te brengen. Slechts spaar* zaam doorbrak Schoofs het vrij mono* tone spel dat Onne* met de verbluf* fende cijfers 21—8 en 218 de winst bracht. Schoofs, Scheffer en Pliester won-en beide twee maal en daarmede was AMVJ met 6—4 geklopt. Sims'- ifiteerde hier danig van e" kwam dank zij een monsterzege °P Maasstad (100) aan e leiding, echter met slechts één punt en ook één we"* strijd meer dan AMVJ en Nedlloy"' Treffers besliste met —4 de strijd om"® laatste plaats in zijn voordeel tege" Elan. '7ibo gaf Scylla geen schijn va" kans en won met 81, waarbij van Zoe- len tegen Hendrikx de eer redde. boekte met 64 nuttige winst tegeI AMVJ 2. Smash Nedlloyd AMVJ Scylla Wibo 14 13 13 9 8 AMVJ 2 8 Batswingers 8 Maasstad 8 Treffers "n Elan 8 MELBOURNE, 5 dec. Oe herenenkelspel van de tenru .yo"* pioenschappen van Victoria is BeY/aV, nen door de Amerikaan Barry Mac die zyn landgenoot Earl Buchhoiz 86, 5—7, 8 6, 6—3 versloeg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 6