Metaalionen gaan niet omhoog Regering aanvaardt wel extra winstuitkering van IV2 pet. Potdicht Verdwenen verdachten schenden erewoord Kamer-commissie bestudeert Lagaillardes immuniteit VIER DODEN BIJ ERNSTIG ONGELUK TE SOMEREN Drie dagen na storm en regen KRITIEKE SITUATIE IN GRONINGEN Dijk bij Paterswolde op enkele plaatsen bezweken NU NAAR SPANJE rv v Voorstel vakraad in tweeën gehakt FABIOLA IN BRUSSEL Kwesties rond Barricaden-proces Blinde passagier, Duitse trailer kantelt op personenauto Speurtocht naar koffer sieraden Elders zakt het water Sovjet beducht voor Peking? Khroesjtsjev ziek Het weer woensdag 7 december i960 r%M 84ste JAARGANG No. 30692 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 dec. De re gering blijft ook na de besprekin gen, welke dezer dagen met de vakraad voor de metaalindustrie gevoerd zijn, op het standpunt staan, dat de CAO voor de me taalsector niet mag worden open gebroken. Zij heeft dit gisteren tijdens een bespreking aan de vakraad meegedeeld. Er komt dus vóór 1 juli 1961 geen loonsverho ging- Wel zal het College van Rijksbemiddelaars goedkeuring kunnen verlenen aan extra-winst- Uitkering van iy2 procent over de jaren 1960 en 1961, mits daar bij door de werkgevers aan be paalde regels van administratieve aard wordt voldaan. Deze extra- winstuitkering is in feite een uit breiding van de reeds bestaande vakraadsuitkering, een winstuit kering welke tot nu toe maxi maal 3 procent mocht bedragen. Voortaan mag deze uitkering dus 4y2 procent worden. Het is ook mogelijk, dat werkgevers, die tot nu toe niet van de mogelijkheden van de vakraadsuitkering ge bruik maakten nu die faciliteit gaan benutten om tot de winst uitkering van 1 y2 procent te ko men. 1 lagaillarde Mysterie voor rijks politie Schiphol Geringschatting voor menselijk leven' Roofoverval in Nice Nederlandse tanker vaart Brit aan tó'MORRIS "êefore ijou êuif! WOLLEN TWEEDJASSEN Rustig weer Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr W A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Sever!». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per rp.m -roogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Na overleg in de Vakraad dus ook met de werknemers heeft de Federatie van Werkgeversvakvereni gingen in de Metaalindustrie reeds haar leden in een communiqué ge- StkS °p de mogelijkheid de extra bij wijzl °ver I960 op korte termijn len. In dat?"fdvp00£schot u't te beta- de werkgevers vefe^^geven „grote teleurstellng" over sluit van de regering. bet be- De afgelopen dagen hebben de werk- feevers en werknemers in de metaalin dustrie veel moeite gedaan hun loon- voorstel als één ondeelbaar pakket te handhaven. Zij wilden voorkomen, dat de regering, die naar staatssecretaris Roolvink gisteren tijdens een perscon ferentie meedeelde, hartelijk instemt met winstdelingsregelingen, het voor- stel in twee delen zou hakken, zoals nu gebeurd is. Om dat laatste te voor komen had de vakraad gesuggereerd de datum van de loonsverhoging te ver- Vakraad is, na de Het loonvoorstel van de t>or de Metaalindustrie ^"dedelingen gisteren door de rege- ^0 gedaan, volmaakt kansloos ge- „Tt^en- Werkgevers mogen iets r<j's gaan doen in de secundaire tjeer winstdeling namelijk maar voor echte l°?nsverhogingen blijft de deur tot 1 1961 potdicht. Open breken is ei riiet bij. Met deze beslissing neemt de rege ring willens en wetens een zeer groot Gedeelte nan het georganiseerde bedrijfsleven tegen zich in. De moed voor het nemen van zulk een weinig aantrekkelijk besluit put zij niet uit de overtuiging, dat de metaalindustrie op zich een onberaden eis zou hebben Gesteld. De moed tegenover de metaal industrie betoond is psychologisch *n economisch afgewogen tegenover de nóg grotere moed. nodig om de *Udde schapen tegen te houden, die bver de dam zou willen drommen als 9-e metaalsector deze hindernis een- ktaal genomen had. Een uitzonderings positie voor de metaalindustrie is op ?'eh, aan de hand van de onvervalste prekeningsmethoden van de gedif ferentieerde loonpolitiek, wel te ver- 7*digen, maar de regering vreest het Precedent. En zij vreest het terecht, d®ar in het jongste verleden al te ~uidelijk gebleken is hoeveel er in 0rnmige bedrijfstakken minder »°ed geëquipeerd dan de metaalin- Ustrie met produktiviteitscijfers 2' 4e hand te bewijzen en te verber- Beu valt. Pe beslissing van de regering is. its men daarvoor de goede wil op- engt, wel te begrijpen. Helaas zijn echter de onmiskenbare feilen van n Sedifferentieerde loonpolitiek, zoals reZe .tot noG toe gevoerd is, die de e Gering haars ondanks nopen tot n starheid, die met vrijere loonvor- in ieder geval nog maar weinig a" doen heeft. haoet wordt tijd, dat de regering op •te d zwakheden gaat roemen. Nog op f yerdcdigt zij haar beslissingen ee?ohnisch-loonpolitiek gebied met Van ?eroeP °P de voortreffelijkheid t systeem van de gedifferen- de t ii w°nvorming. Intussen doktert adv' °P kaar verzoek aan een dezieS °,Ver de toekomstige normen van de? Ze loonpolitiek. In feite staat WnS politiek dus op de helling. Het 0rns ons liever als de regering die handigheid als achtergrond van 'ichtt ^es^u^en wat duidelijker be- schuiven naar 1 april 1961 en deze ver hoging te doen volgen door een per 1 oktober van dat jaar en een derde per 1 april 1962. Daar zou dan tegenover staan dat de extra-winstuitkering over de jaren 1960 en 1961 niet l'/s maar 2 procent zou bedragen. De vakraad poog de de regering over te halen tot het accepteren van deze suggestie. Zou de regering daar niet in treden, dan ver viel de suggestie en was er dus niets anders meer aan de orde dan het nu bestaande loonvoorstel. Het laatste is gebeurd. De vakraad heeft de regering nu ook niet meer verzocht de extra-winstuitkering op procent te brengen. Zou hij dat wel gedaan hebben de regering zou daar ongetwijfeld mee akkoord gegaan zijn dan zou hij in feite medeverantwoor delijkheid gedragen hebben voor het in tweeën splitsen van het C.A.O.-voor- stel. Persconferentie vakraad „Wij hebben duidelijk tot uitdrukking willen brengen", aldus een werknemers- woordvoerder tijdens een persconferen tie van de vakraad, „dat het College van Rijksbemiddelaars, dus de rege ring, de verantwoordelijkheid draagt voor deze beslissing". Staatssecretaris Roolvink liet tijdens de persconferen tie van de regering nog doorscheme ren, dat de regering wel akkoord zou willen gaan met een voorschot van 2 procent op de vakraadsuitkering van il/i procent. Ook hier scheen de vakraad de staatssecretaris het psychologische voordeel van het cijfer 2 niet te gun nen. In het communiqué wordt immers slechts over de mogelijkheid van een voorschot van l'/i procent gesproken. Staatssecretaris Roolvink deelde de pers gisteren mee, dat nieuwe loon voor stellen van de vakraad betrekking moe ten hebben op de ingangsdatum van 1 juli 1961 wil het College van Rijksbe middelaars deze in behandeling kun nen nemen. De regering beschouwt de ze datum nu als de expiratiedatum van het metaalcontract. Motieven van regering De staatssecretaris noemde als mo tieven voor het strak vasthouden van de regering aan de expiratiedata voor vernieuwing van C.A.O.'s de afzwak king van de produktiviteitsontwikkeling, het reeds sterk gestegen peil van de lo nen en de sterk groeiende ontwikke ling van de arbeidstijdverkorting. Het programma is zodanig geladen, dat een openbreking van contracten met het gevaar dat daarop andere openbrekin gen zouden volgen, tot een overspan- nmg kan leiden. De betalingsbalans loopt reeds terug, zij het minder dan de regering verwacht had. De druk onder de lónen Is bijzonder groot. Daarmee ontstaat het gevaar, dat men het met de spelregels niet zo nauw zou willen nemen. Een loon- golf zou op dit moment echter ramp zalig zijn. „Ik schat", aldus de staats secretaris, „dat bij toegeven aan de wensen tot openbreking in de metaal- 1 b,l°ir»een derselüke opbreking vóór mersbestand „ProSent van het werkne mersbestand aan de orde zou zijn. Het is daarom beter deze ontwikkeling voor te zijn en reeds van het begin af aan een zuiver standpunt in te nemen. Wij hebben", zo zei de staatssecretaris, „deze beslissing niet met genoegen ge nomen. Het is nu eenmaal zo, dat het in de gedifferentieerde loonpolitiek met alleen gaat om verschillen m loonhoog- te maar ook om een spreiding in de tijd. Ik vind beide elementen even es- sentieel". Slechts met moeite konden de toekomstige koningin van België en koning Boudewijn een gereedstaande auto bereiken. BRUSSEL, 7 dec. (A.N.P., U.P.I.) Dona Fabiola de Mora y Aragon, de verloofde van koning Boudewijn, heeft zich gisteren voorgoed in de Belgische hoofdstad gevestigd. Tot dusver had de koninklijke verloofde haar domicilie in Madrid. Gisteren werd zij in de Belgi sche hoofdstad verwelkomd door koning Boudewijn. De reis had zy gemaakt met een vliegmachine van de Belgi sche luchtmacht. Dona Fabiola viel een zeer geestdrif tige ontvangst ten deel. In Madrid heeft ze de zaken geregeld, die verband hiel den met haar vestiging in België. De ko ninklijke verloofde en haar moeder, de markiezin-douarière van Casa-Riera, zullen tot de huwelijksdag, 15 december, logeren op het paleis van Laeken. Eerder op de dag had koning Boude wijn president Tsjombe van Katanga ontvangen en hem bedankt voor diens huwelijksgeschenk. De berichten uit de omgeving van Tsjombe over een hoge Belgische onderscheiding, welke de pre sident zou ontvangen, schijnen op zijn minst gezegd zeer voorbarig geweest te zijn. Uit niets blijkt, dat Tsjombe een onderscheiding gekregen heeft. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 7 dec. De militaire recht bank heeft aan de aanhoudingsbevelen tegen vier der vijf voortvluchtige aan geklaagden in het Barricaden-proces een voor 48 uur geldige opschortings betaling verbonden. Dit wil zeggen dat zo de activisten Demarquet, Jean-Jac ques Susini, Ronda en Feral he denmiddag, wanneer het proces hervat wordt, hun plaat in de beklaagdenbank weer hebben ingenomen, het voor de rechtbank za] zijn alsof zij niet afwe zig geweest zijn: „zand erover". Het wordt evenwel sterk in twijfel getrokken of deze clementie een of meer der voortvluchtigen tot berouwvol le terugkeer zal bewegen. Dat sommi gen hunner vooral in paniekstemming zouden hebben gehandeld beducht voor hun vrijheid op het vernemen dat Lagaillarde er tussenuit was ge trokken is namelijk slechts een ver onderstelling, die op geen enkele se rieuze aanwijzing berust. Voor wat La gaillarde betreft zal vandaag een spe ciale Kamer-commissie het van rege ringswege ingediende verzoek om op heffing van diens parlementaire on schendbaarheid, welke hij terugvond op het moment dat hij drie weken geleden in voorlopige vrijheid werd gesteld, in studie nemen. Is eenmaal zijn parle mentaire onschendbaarheid opgeheven dan kan ook hij weer worden „aan gehouden" wanneer hij binnen het bereik van de Franse politie komt. Juristen stellen in het licht dat de vijf aangeklaagden door zich aan de justitie te onttrekken zich niet aan een strafbaar gesteld delict hebben schul dig gemaakt. Hun weer gevangenzetting die ongetwijfeld op hun eventuele aan houding zou volgen, zou dan ook slechts gezien moeten worden als een maatre gel, nodig voor de manifestatie van de waarheid. Maar, zo zij door de voortvluch tigheid te kiezen zich al niet hebben schuldig gemaakt aan een vergrijp tegen de wet, zij hebbfjf zich wel ver grepen aan de code van de eer. Het verkrijgen van de voorlopige vrij heid impliceerde voor hen, dat de rechtbank hun woord van eer had, dat zij deze vrijheid niet zouden ge bruiken om zich aan de justitie te ontrekken. Daarom hebben Lagaillaar- de en de andere voortvluchtigen zelfs bij „patriotten" thans een belangrijk deel van genoten sympathie en be grip verspeeld. Een der geopperde hypothesen is dan ook geweest, dat deze nieuwe episode uitgelokt zou zijn geweest door regering en politie om de zaak van Algérie Fran- caise in de ogen van de openbare me ning nog verder te compromitteren. Maar deze hypothese is vrijwel alge meen als volkomen onhoudbaar verwor pen geworden. „France Soir" merkte er bij op dat iets dergelijks slechts denkbaar en realiseerbaar zou zijn ge weest onder zekere ministers van wij len de derde republiek. In regerings kringen zelf scheen men als meest aan nemelijke uitleg te volgen dat Lagail larde de werkelijke initiatiefnemer is geweest. Hij zou met het oog op ge beurtenissen in Algerije, het denk beeld ondraaglijk hebben gevonden dat hij nog geruime tijd te Parijs door het Barricaden-proces geïmmobiliseerd zou kunnen zijn. Enige verontrustende geruchten zijn inmiddels gisteren te Parijs gelogen straft. O.a. heeft geen enkele generaal tegelijk met Lagaillarde de wijk naar Spanje genomen; geen enkele generaal wordt, volgens mededeling van het mi nisterie der strijdkrachten „vermist". SOMEREIn 6 dec. Op de weg van Someren naar Heeze is gisterenavond een verkeersongeluk gebeurd, dat aan vier mensen het leven heeft gekost en een zwaar heeft gewond. Omstreeks zes uur reed een Duitse treiler, die op weg was in de richting Someren, door nog onbekende oorzaak tegen een boom. De aanhanger van de treiler drukte In zijn vaart de trekker dwars over de weg. De treiler kantelde vervolgens en (Van een verslaggever) SCHIPHOL, 7 dec. De kans be staat dat er op Schiphol een party kost bare sieraden, die het bezit zou zyn van het Amerikaanse echtpaar Gore, is verdwenen. De Amerikaanse recherche heeft via Interpol in Den Haag de rykspolitie gevraagd een onderzoek in te stellen. Onder leiding van de com manderende officier van het district Den Haag majoor De Beaufort, wordt thans door de dienst luchtvaart van de rykspolitie een speurtocht ondernomen. Het is, voorzover wjj uit de schaar se inlichtingen hebben kunnen opma ken, een mysterieuze zaak, waarbij voorlopig op nog geen enkele manier vaststaat of en hoe er sieraden zijn ver dwenen. Het Amerikaanse echtpaar Go re heeft echter een schadeclaim inge diend bü een verzekeringsmaatschappij voor 23.000 dollar aan gouden en pla tina sieraden en bijbehorende edelste nen. Het kon een regu tonen dat het m Kopenhagen ontvangen heeft voor de afgifte van een koffertje, dat per SAS-vliegtuig naar Schiphol gestuurd moest worden. Toen het echtpaar op de luchthaven Schiphol bij het passeren van de douane het koffertje in ontvangst wilde nemen, was er geen spoor van te vinden, aldus het echtpaar. Er zijn tal van oplossingen voor deze raadselach tige verdwijning denkbaar. Het is bij voorbeeld mogelijk dat het koffertje niet op Schiphol is gearriveerd. tl Monique Tsjombe, het dochtertje van premier Moise Tsjombe van Katanga, bekijkt hier het cadeau dat haar vader uit zijn land heeft meegenomen naar Brussel voor het huwelijk van koning Boudewijn. Het geschenk bestaat uit bewerkte blokken malachiet een soort mineraal gemonteerd op een sokkel van Congolees hout. AMSTERDAM, 7 dec. In de mees te van de gedurende de afgelopen dagen overstroomde gebieden van ons land begon het water gisteren en vannacht te zakken. In Meppel, waar 1200 men sen werden geëvacueerd, is gisteravond de kentering ingetreden. In de huizen waar het water door de naden in de vloer omhoog kwam, staat het nu weer onder de planken. De kans op een totale overstroming in Borculo is geweken; enkele delen van de stad staan echter nog blank. Ook uit de Gelderse Vallei vloeit het water weg; op enkele laag gelegen plaatsen na is dit gebied weer drooggevallen. Een kritieke toestand heerst evenwel in de provincie Gronin gen, waar Paterswolde, Haren en de nieuwe wyk Corpus den Hoorn in de stad Groningen dreigen onder te lopen. De dijk aan de Meerweg te Paters wolde is ondanks de massale hulp verlening en de tienduizenden in aller ijl aangevoerde zandzakken op enkele plaatsen bezweken. Het water stroom de gisteravond de daarachter gele gen landerijen in. Toch wist het leger vay vrijwilligers telkens nog de si tuatie meester te blijven. Na twaalt uur vannacht hulpverleningsleger sterk werd het u__ uitgebreid. Ruim honderd militairen uit Zuidlaren met groot materiaal en vrachtwagens kregen al spoedig versterking van al het beschikbare materieel en man schappen van de dienst openbare wer ken te Groningen. Ook de oevers van het Noordwillemskanaal moesten voort durend kunstmatig verhoogd worden met zandzakken in verband met het nog steeds stijgende water. De meest kritieke plaats was de wijde bocht bij de uitspanning café Friezeveen. Hier werd door een uitgebreid leger vrijwil ligers constant gewerkt aan het ver stevigen en ophogen van de dy-k. De genie uit Wezep arriveerde in de loop van de nacht op de bedreigde, plaats met platboomde vaartuigen voor het aanvoeren van zandzakken naar moei lijk bereikbare plaatsen. Een grote watermassa zou bij een eventuele doorbraak via het Paters- woldsemeer ïaar Eelderwolde en de stad Groningen opstuwen. Van uur tot uur bleef het vanuit de hooggelegen Drentse zandgronden opdringende wa ter stijgen. De buiten haar oevers ge treden Drentse Aa was een bruisende stroom geworden, die schuimende wa termassa's stortte in het Noordwillems kanaal, dat al dit water niet zo snel Kan afvoeren. Ook in Tweede Valthermond dreigde een dijkdoorbraak. Op de weg Zand- berg-Nieuw-Weerdinge stond het watei gisteravond over een afstand van drie en een halve kilometer ongeveer een halve meter hoog. Het water steeg toen nog steeds. Even ten zuiden van Tilburg is bet riviertje de Leij buiten zjjn oevers getreden. Honderden hectaren land zijn hierdoor overstroomd. In al- lerijl werden woningen ontruimd en dieren in veiligheid gebracht. Uit de omliggende dorpen Berkel-Ensehot, Oisterwyk. Moergestel en Goirle werd eveneens grote wateroverlast gemeld. Hier en daar trachtte men door het opwerpen van zandzakdam- men het water te keren. Enkele honderdduizenden guldens schade ztin in Hengelo door de over stromingen van de Drienerbeek, Ber- flobeek en Elsbeek aangericht. De stra ten zjjn weliswaar droog en de bewo ners, die moesten worden geëvacueerd, zijn weer teruggekomen, doch de aan gerichte schade is voor enkele honder den gezinnen en tientallen bedrijven zeer groot. Vrijwel niemand is tegen storm- en waterschade verzekerd. Bewoners van de Wethouder Kamp straat, die na-oorlogse flats bewonen, werden weliswaar niet door de over stromingen geteisterd, maar gordijnen en vloerbedekking in deze huizen wer den beschadigd doordat de neerstrie mende regen door de ramen naar bin nen drong, terwijl ook de daken van deze huizen allesbehalve waterdicht bleken te zyn. De gedupeerde mensen hebben in een schrijven aan B. en W. gevraagd om schadevergoeding. (Zie ook elders in dit blad) kwam neer op een personenauto, waar in vijf mensen zaten. Vier van hen werden op slag gedood, de vijfde moest in ernstige toestand naar het zieken huis worden vervoerd. De chauffeur van de treiler, de 28-jarige It. H. Wittemann uit Bottrop, bleef ongedeerd; zijn bijrij der, K. H. Uetter, oud 29 jaar, werd licht gewond. De vier omgekomenen zijn de eigenaar tevens bestuurder van de personenau to, de 38-jarige heer A. F. J. van Bussel uit Leende, diens achtjarig zoon tje, de heer J. Thijssen eveneens uit Leende en de 35-jarige heer J. Hoog moet uit Valkenswaard. De vijfde in zittende, die ernstig werd gewond, is de 24-jarige heer A. J. van Leeuwen uit Budel. Hij is overgebracht naar het St. Lambertusziekenhuis te Helmond. Tengevolge van het ongeluk was de weg lange tijd geheel versperd. NEW VORK, 7 dec. (Reuter) Vol gens het Amerikaanse blad „Newsweek" heeft de president van Tsjechoslowa- kye, Novotny, na terugkeer van de communistische topconferentie tegen over een bezoeker verklaard, dat de rest van de wereld „nog ten hoogste tien jaar de tijd heeft" China „in qua rantaine" te plaatsen voordat het over voldoende atoomwapens voor een aan val beschikt. Op de conferentie zou „de Aziati sche volkomen geringschatting voor de waarde van het menselyk leven en materieel welzyn" van de Chinezen aan het licht zijn getreden. Voorts zou de Sovjet-Unie hebben besloten China absoluut geen gegevens over kern energie te verstrekken; zelfs met voor vreedzame doeleinden. Novotny en ook de Poolse partijlei der Gomulka zouden hebben verklaard, dat de ideologische geschillen tussen de Sovjet-Unie en China worden verbitterd „door een nieuwe factor: rassenvoor oordeel". MOSKOU, 't dec. (Rtr, U.P.I.) Pre mier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie is ziek. Hij heeft een koude op zijn borst gevat en een lichtelijk verhoogde tempe ratuur. Aldus berichten Philip Noel-Ba- ker, de Brit, die vorig jaar de Nobel prijs voor de Vrede heeft gewonnen en onlangs Khroesjtsjev wilde bezoeken (hetgeen niet ging wegens de verkoud heid) en de Londense communistische krant „Daily Worker". Dit blad meldt tevens, dat de Sovjet-premier door zijn fade verpleegd wordt in hun woning op e Lenin-heuvels buiten Moskou. NICE, 7 dec. (UPI) Drie gemas kerde mannen hebben gisteravond al hier een juwelierszaak overvallen. Zij bedreigden de eigenaar en verschillen de verkoopsters met een machine-pis tool, terwijl zij voor een waarde van 30.000 dollar aan juwelen bijeen graai den. De onverlaten namen de vlucht met hun auto toen de zoon van de ju welier een pistool op hen afvuurde. Een dokter, die de vlucht van de ro vers had gezien, zei later tegen de po litie, dat een van de mannen blijk baar gewond was aan de rug. LIVERPOOL, (Eng.), 7 dec. (U.P.I.) Een Nederlandse tanker is vanmor gen op de in mist gehulde Mersey ri vier in aanvaring gekomen met het Britse vrachtschip „King Arthur". Het 5883 ton metende Britse schip liep lichte schade aan de boeg op. Het niet nader geïdentificeerde Nederlandse schip heeft klaarblijkelijk onbeschadigd zijn weg vervolgd. (Advertentie) BARtËüOrÏsStT" HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 1115 uur). Veel bewolking met enkele ver spreid voorkomende buien en hier en daar mist. Weinig wind, dezelfde temperaturen of iets lagere. Zon: 8.34-16.29. Maan: 21.43-11.52. max min neersl Statior Weer temp temp afgel gisteren 24 uur L)en HeJdei geh. bew. 6 4 1 Ypenburg geh. bew. 6 4 5 Vlissingen zw. bew. 7 5 6 Lelde regen 6 3 2 De B1J1 geh. bew. 6 4 0 Twente zw. bew. 6 4 6 Eindhoven geh. bew. 8 3 5 Z -Llinbui fc zw. bew. 7 3 2 Stockholm half bew. 1 -3 0 Oslo poolsneeuw -3 -3 0.1 Kopen hae< zw. bew. 5 3 1 Londen mist 6 3 3 Amsterdan motregen 6 4 1 Brussel regen 7 4 3 Luxembm licht bew. 6 1 2 Parijs zw. bew. 8 5 1 Nice licht bew. 11 8 13 Berlijn geh. bew. 6 3 0 Genève zw. bew. 10 1 2 Wenen mist 14 4 0 Athene zw. bew. 22 12 0 Rome ragen 17 12 0.1 Madrid regen 10 1 0.1 Mallorca licht bew. 15 4 0 Lissabon motregen 15 10 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1