Maandag 19 december bijzon dere Kerstviering in Haarlem Een fles Q/um Zaterdag en zondag strijd om de nationale badmintontitels Nieuwe woningen in Thor- beckelaan aan Heemsteedse Glip lekken als een mandje Volgend jaar geen Taptoe op Grote Markt in Haarlem? Muziekfestijn nu naar R.C.H.- terrein in Heemstede Gemeenschappelijk zingen van Kerst liederen in de concertzaal In Noord-Holland hebben 4100 man nen geen werk DRIE LEDEN BRANDWEER Bronzen medaille Brandweer VRIJWILLIGE GEHULDIGD van Nederlandse Vereniging Bewoners weten geen raad en richten schrijven aan B. en W. Staking bij metaalbedrijven Bouwvakarbeider zwaar gewond Fikse zege (8-3) van ADO KOMT ALLEN TEZAMEN Brandalarm tijdens huldiging GTTC 2 behaalt zege op Togido 4 Haarlems Matrassenhuis •lilt Zaalhandbal Haarlem WOENSDAG 7 DECEMBER 1960 PAGINA 5 F' Haarlem e.o. Films en 915 UUr' Toneel Burgerlijke Stand Haarlem Uw handelaar geeft U bij elke zes flessen of 3 gezinsflessen een fles Green Spot ter waarde van 27 cent voor leent Spaar de Green Spot kroonkurkenI Op de stadsredactie van de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT kan geplaatst worden een JOURNALIST of een GEVORDERD LEERLING-JOURNALIST. Brieven aan de hoofdredactie, Smedestraat 5, Haarlem. Competitie TAFELTENNIS Zilveren jubilaresse bij gemeente Bloemendaal K erstversiering Stille Armen Heemstede Weinig geld geen bezwaar! Termijnbetaling zonder kosten of rente Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 voor slaapkamers, bedstellen en lits-jumeaux WATERPOLO Uitvoering van het Nederlands Ballet Villa van Jansma moet ontruimd worden Expositie van werk van Dirk Harting Been verbrijzeld door zware betonnen balk Beurs van Amsterdam - Beurs van New York 57 99 HAARLEM, 7 dec. In antwoord als het ware op de in het aloude kerst lied vervatte uitnodiging ,.Komt allen tezamen" wordt maandagochtend 19 de cember in het gemeentelijk concertge bouw een gemeenschappelijke kerst avond gehouden, die voor zover er plaatsen beschikbaar zijn voor ieder- een vrij toegankelijk is. Voor ons land is dit geen noviteit, want in ongeveer veertig gemeenten is in vorige jaren reeds zo'n gemeenschappelijke kerst avond gehouden. Tn verschillende kerken in Haarlem Werd reeds een kerstsamenkomst ge houden. die min of meer op een alge- hieen publiek was ingesteld. Op de voor avond van Kerstmis bijvoorbeeld wordt ieder jaar in de Oude Sint Bavo zo'n avond belegd, die door vijf a zesduizend Hensen bezocht pleegt te worden. Se dert jaren is er een soortgelijke vie ring, 's middags op Eerste Kerstdag, in de kathedrale basiliek van Sint Bavo. Van verschillende kanten echter zijn er stemmen opgegaan om naast die bin nenkerkelijke vieringen een openbare samenkomst te houden in niet-kerkelijk milieu, omdat zulk een samenkomst vooral voor hen die geen betrekkingen met een kerk onderhouden in bepaald opzicht aantrekelijker zou zijn. Daar toe is onlangs een groepje mensen bij eengekomen, dat zichzelf tot een comi té constitueerde onder presidium van de heer H. van Marselis Hartsinck met als secretaris de heer f. Koerr Ver der maken deel uit van het comité mevrouw H P H. Breukelaar-Verhiirp en de heren W. C. Bakkêrl w. j. is, van Liemt, H. L. LuirinK, H. W. M. Van Run en Th. A. wesstra. Men ging ei' van Uit, flat de bijeen komst in de eerste plaats het karakter moest hebben van een volkskerstzang, waarin gezamenlijk de iedereen ver trouwde kerstliederen gezongen zullen worden. Dat zal ook gebeuren en wel onder leiding van Jos. de Klerk en met begeleiding aan het orgel door Teke Bijlsma. Centraal staat de lezing van het kerstevangelie, welke lezing in twee edeelten zal geschieden door Haarlems 'urgemeester, mr. O. P. F. M. Cre mers. Zijn voorlezing zal worden om- J'lst met kerstliederen, te zingen door de zangertjes van de koorschool van de kathedrale basiliek in samenwerking met het herenkoor „Cantemus Domino" eveneens van de kathedraal. Zij zin- ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiMiiiiiiiimiminiiii b CINEMA PALACE: „Ridders van het zwaard", 14 jr.; 2, 7 en 9.15 uur. Do. 7 er: 9.15 uur; Verzoekprogr.: „Opoffering", 18 jaar. Frans HALS: „Zolang er mensen zijn", 18 jr.; 2, 7 en 9.15 uur. LIDO„Hier is Lemmy Caution", str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR. wo.: „Zij die van de zonde leven", volw,; 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: „Paris canaille", ontr. ÜEMBRANDT: „Paradies der Matrosen" 18 jr.; 2. 7 en 9.15 u. kOXY„H-3t licht aan de overkant", ontr. 9 15 u "Nachttrein", 14 j. 2.15, 7 en MINERVA, Woensdag. 8.15 uur: „De kinderrechter". 14 jr.; do. 8.15 u.: „Als QC dauw hangt komt er regen", str. volw. Woensdag 1 december Stadsschouwburg, 8 uur: Jubileumvoor- •telling ter gelegenheid van het zeventig jarig bestaan van de r.k. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm". Opgevoerd wordt „Maria boodschap van Paul Claudel. Re gie: Albert van Dalsum. Donderdag 8 december Stadsschouwburg, 8 uur: RK'. Rederij kerskamer „Alberdingk Thijm in „Maria boodschap". BEVALLEN van een zoon J. Derr- Uittendaal; H. A. Janssen-de Nie; G. H. Eleveld-van den Brink; M. M. Molenaar-Hulsbosch. BEVALLEN van een dochter: J. J. Conrath-Ellis; J. G. Dierdorp-Staal (2 hrs)W. E. Korzelius-van den Ejjkhof G. Wehnes-Hoekstra; W. van den Heu- i^l-van Dam; J. C. L. Heemskerk- fokker; S. Blümers-de Witte; C. J. G°edemans-Juffermans; H. van Ko- hJngsbruggen-Koper; J. T. Horstman- Hoenderdos: G. Kooijman-de Vroede. OVERLEDEN: L. van der Weste- Zuiderduin, 96 j., Kenaupark; J. A. Koojjmans, 82 j., Westerhoutpark; S. Van Zonneveld, 74 j., Raamsteeg. ONDERTROUWD: p. van den Bergh en I. A. Koojj; F. ten Hoeve en H. E. Meijer; W. J. Croes en L. rangerman; K. S. Roos en P. A. van kehie; L. Fopma en T. T. Braunius; J. lorleij en a. F. van Meurs; A. de Leeuw en W. m. P. Schell; F. H. van Meerten en J. van der Heide; W. L. Teileman en H. van der Putten; E. C. Dukkamp en M. A. van de velde; C. J. Huel en M. Stapel; J. J. A. Berendonk en H. M. A. Koning. -.GEHUWD: H. J. Derogee en E. J. rjejjer; N. Koomen en J, m. van der Kroft; H. Koopman en R. j. Galen kamp. Advertentie gen onder leiding van Kees Bornewas- ser met aan het orgel Jan Schouten. Tenslotte verleent het muziekgezel schap ,,Arti et Religioni" onder lei- dnig van de heer Van Ossenbruggen zijn medewerking, door onder meer aan het begin van de avond te spelen. Men heeft ds. G. Toornvliet, gereformeerd predikant te Bloemendaal, bereid ge vonden het openingswoord te spreken. Tijdens de samenkomst zal ds. G. Snij der. Nederlands hervormd predikant te Haarlem, in een korte toespraak de be tekenis van Kerstmis belichten, en ter afsluiting van de samenkomst spreekt pater Valenten Hutjens, Augustijn, rec tor van het Mendelcollege. De entree is vrij. Zoveel plaatsen er zijn. zoveel programma's worden ge drukt. Ze zullen gratis te verkrijgen zijn bij de bureaus der dagbladen in Haarlem en bij het kantoor van Haar lems Bloei. Er kunnen geen plaatsen gereserveerd worden. Na afloop zal een collecte worden gehouden om de kosten van de avond te dekken. De organisatoren zijn ervan over tuigd, dat met deze avond aan een be hoefte van zeer vele mensen wordt voldaan. Waar steden als Amsterdam, Rotterdam en Utrecht over grote hal len beschikken, die bij een gezamen lijke kerstviering aan enkele duizenden belangstellenden plaats kunnen bieden, betreuren zij het, dat Haarlem geen grotere ruimte heeft dan de concert zaal, die aan ruim dertienhonderd men sen plaats biedt. De Oude Sint Baaf zou natuurlijk ook, wegens de ruimte, een prachtige gelegenheid zijn. Maar men wil niet de indruk wekken, dat de vie ring een zeer bepaalde binding heeft. HAARLEM, 7 december Er wa ren in Noord-Holland aan het einde van de vorige maand ongeveer 4X00 mannen en bijna 900 vrouwen werk loos. Dat is bijzonder weinig, want vo rig jaar om die tijd hadden in de pro vincie meer dan 6600 mannen en ruim 1100 vrouwen geen werk. In vergelij king met de jmaand oktober is het aan tal werkloze mannen met 300 toegeno men, terwijl het aantal werkloze vrou wen met ongeveer 100 daalde. De ge ringe toename van het aantal werk zoekenden valt enerzijds toe te schrij ven aan de voortdurende gunstige con junctuur en anderzijds aan de langdu rige werkzaamheden in de landbouw, waar als gevolg van de natte zomer mankracht de machines heeft moeten vervangen. Er is dan ook uit de noor delijke provincies extia p ersoneel aangetrokken om het werk voor de winter aan kant te hebben. De vermindering van de seizoen werkgelegenheid heeft wel invloed ge had op het aanbod van minder ge- schikten, wier aantal met 150 toenam. Deze minder geschikte arbeidskrach ten konden na afloop van het seizoen werk niet meer worden geplaatst. In de bouwnijverheid nam het aanbod met 120 toe. Het zijn vooral schilders, die in verband met de weersomstan digheden geen buitenwerk meer kon den uitvoeren. Ook kwamen er stuka doors beschikbaar. In de metaalnijver heid werd een aantalkiassificeerders ingeschreven, voor wie tijdelijk geen werk was. De geregistreerde personeelsaanvra- gen van het bedrijfsleven zijn geduren de de verslagperiode met 840 afgeno men. In het bijzonder geldt dat de landbouw, transportpersoneel, admi nistratief personeel en ongeschoolde werkkrachten. Nochtans bedraagt de huidige bij de arbeidsbureaus geregis treerde personeelsbehoefte 4700 man nen meer dan verleden jaar. HAARLEM, 7 dec. Adjudant-brand meester C. Rees en de brandwachten eerste klas S. W. J. Piek en W. C. Mühlhaus van het vrijwillige Haarlem se brandweerkorps zijn gisteravond tij dens een speciale bijeenkomst In de brandweerkazerne aan de Gedempte oude Gracht onderscheiden met de bron zen medaille van de Koninklijke Neder landse Brandweer Vereniging voor vjjf en twintig jaar trouwe dienst. Burge meester mr. O. P. F. M. Cremers kwam persoonlijk zijn gelukwensen aanbieden. „Het is mijn vaste gewoonte aanwe zig te zijn bij het uitreiken van onder- scheidnigen", aldus burgemeester Cre mers. ,,Ik hoop dat te blijven doen zo lang ik burgemeester ben. De gemeente Haarlem is trots op haar korpis. Dat gekke Haarlemse korps waar mijn col lega's van andere gemeenten me om benijden en zeggen: „Hoe krijgen jullie dat toch zo goed voor elkaar". Hulde en dank jubilarissen, voor wat u voor het korps deed in het belang van de ge meente. U bent voor mij niets meer of minder dan trouwe brandweermannen". Ondercommandant J. P. Pollé stel de de jubilarissen als voorbeeld voor de jongeren. Hij sprak de hoop uit dat de jonge mensen zouden zien wat een prestaties er geleverd worden door „ons korps". „U bent mensen waar men op kan bouwen", aldus de heer Pollé, Hij bracht dank aan de echtge noten van de jubilarissen, die door veel opoffering hun medewerking hebben ge geven aan de taak die hun wederhelft zich heeft gesteld als lid van de vrij willige brandweer. Voor het hoofd van de stram in de houding staande, geüniformeerde, troep speldden de dames daarna de bronzen medaille op het zwart-lakens-uniform van de jubilarissen en werd hun het er bij behorende getuigschrift overhandigd. In de ontspanningszaal boven de ka zerne werd bij een kopje koffie nog het woord gevoerd door de heer P. Serné, voorzitter van de ontspanningsvereni ging „De Tien", die de echtgenoten van de jubilarissen een wapen-lepeltje over handigde. In restaurant Brmkmann is (Advertentie) HAARLEM, 7 dec. Zaterdag en zondag wordt in het Krelagehuis in Haarlem het toernooi om de nationale badmintontitels gehouden. De belang stelling voor deze strijd is bijzonder groot en alle spelers en speelsters van formaat zijn van de partij. Voor het he renenkelspel melden zich liefst 35 kan didaten, voor de damessingles schreven 21 speelsters in, het herendubbelspel vermeldt 23 inschrijvers, het damesdub belspel 12 en voor het gemengddubbel- spel zullen niet minder dan 25 dubbels het racket hanteren. Overigens worden de badmintonliefhebbers in Haarlem en omgeving rijk bedeeld, want na de Ne derlandse kampioenschappen, wordt in januari in het Krelagehuis het „Duin- wijek-toernooi" gehouden en volgen in februari traditie getrouw de grootse in ternationale kampioenschappen. Naast de nationale kampioen Pim Seth Paul en de finalist van de Nederlandse kampioenschappen 1960 J. E. v. d. Sluys, willen wij als favorieten voor het herenenkelspel noemen: Ruud de Wit, Rob de Lede, Victor Leunissen, H. Joe- noes en C. Broedelet. Bij de dames ach ten wij de Haarlemse nationale kampi oene Els Robbé weer instaan haar titel te promoveren. Zij zal als haar rivalen moeten zien de dames Quist, Haye, v. Swelm, Kemps en Vogelzang. Imre Rietveld en Connie Visman van „Vel- sen" en Marja Ridder en Felise de Nooyer van Duinwijck vertegenwoordi gen de veel belovende jeugd en moge lijk zullen hun resultaten al op dit toer nooi van invloed zijn. De titel herendubbelspel kan een zwaar gevecht opleveren want in de combinaties Seth Paul-Meijer, Ruud en Rob de Wit, Leunissen - v. d. Sluys en Fortunatie - Guerin herkennen wij dub bels van vrij gelijke kracht die tot volle inzet genegen zijn. Voor het damesdub belspel achten wij favoriet het gelegen- heidsdubbel Robbé-Haye, Quist-Vogel- sang en v. Swelm-Kemps. Voor het ge- mengddubbelspel „tippen" wij mej. Quist-Meijer, mej. v.Swelm-Berendsen, mevr. Robbé-Roodhart, mej. Rietveld- Fortunati en mej. en dhr. Haye. Er wordt ap 9 banen gespeeld en men hoopt zondagmiddag om drie uur met de eindstrijden te kunnen beginnen. Naast het A-toernooi, wordt een B.- en C-toernooi gehouden waarvoor 70 in schrijvers vanwege de enorme belang stelling moesten afgesclyeven worden. In de hoofdklassecompetitie stevent het Haagse Vedo ongehinderd op het kampioenschap af. De titelkandidaten versloegen de „Plafond Meppers" uit Rijswijk liefst met 80. Duinwijck deel de in Amsterdam de punten met Spor tief. De Haarlemse dames Robbé en Gaus excelleerden en namen drie par tijen voor hun rekening. Hans Kok ver loor zijn single van Ter Weeme, Peter Roodhart deed als invaller voor Ver hoef verdienstelijk werk en verloor na drie sets en een verlenging (1813) van Bloem. Met Maud Gaus bezorgde Rood hart Duinwijck de puntenverdeling, want na een 71 achterstand in de der de set wonnen zij het tweede gemengd- dubbel in drie sets. Duinwijck 2 drukte Venlo steviger op de laatste plaats met een 53 zege. Marja en Ed Ridder verloren hun sing les en bovendien ging een gemengddub- belspel verloren voor de Haarlemmers. De resultaten luidden: Hoofdklasse: Sportief-Duinwijck 44, Nijmegen-Drop Shot 44, PM Rijswijk-Vedo 08 en Duinwijck 2-Venlo 53. Eerste klasse: Velsen-Smash 80, Hilversum-Badhoe- vedorp 17, de Kortenaer-Duinwijck 3 80, MVO-Vedo 2 44, Duinwijck 4 Veglo 26. Tweede klasse: Slotermeer- Haarlem 35, Stoka-Velsen 2 35,Duin wijck 5-Zeemacht 08, Duinwijck 6- EGBC 26, Badhoevedorp 2-Sportief 2 53. District Noordholland, eerste klas se: IVA-Velsen 3 16, WSOV-Duinwijck 7 70, Heemskerk-Haarlem 2 25, Vel- sen 4- Hilversum 2 07, Velsen 5-Water- graafsmeer 52, Hilversum 3-Sloter- meer 3 52, Tweede klasse; IJmond- Duinwijck 8 43, EGBC 4-Haarlem 4 7—0, Duinwijck 9-SOS 3 7—0, EGBC 4- SOS 3 70, Haarlem 4-Duinwijck 9 4-3, SOS 2-US 16, Haarlem 3-Zaandam 2 61, US-Haarlem 3 16. het feest later op de avond voortgezet met een souper. Hier ontvingen nog twee en twintig brandwachten een getuig schrift voor twaalf en een half jaar trou we dienst en werden een aantal brand wachten bevorderd. Het in feeststemming verkerend brandweerkorps van Haarlem trof het gisteravond niet. Direct na de officiële huldiging van de drie vijf en twintig ja rige jubilarissen, toen het gezelschap zich in de ontspanningszaal had verza meld, kwam er een brandmelding van de Ripperdakazerne. Veertig seconden nadat de omroepinstallatie alarm had geslagen reden twee wagens de kazer ne uit. Gelukkig was het loos alarm en de feeststemming werd dus niet be dorven. Het was echter wel een prach tig staaltje van paraatheid onder alle omstandigheden. HAARLEM, 6 dec. Daar de com petitie-leider een inhaalprogramma had vastgesteld voor deze en de vol gende week werd er slechts hier en daar getafeltennist. In de eerste klasse kwamen van de r.k. teams alleen GTTC 2 en 3 achter de tafels. Het tweede speelde een prima party tegen Togido 4 en slaagde erin met 6-4 kostbare punten binnen te halen. Piet Sleper zorgde voor drie punten, Niek Jansen verloor alleen van Boot en .samen wonnen deze spelers ook nog het dubbel. Derde man Hulsebosch verloor helaas al zpn partijen. Het derde team van de groen-witten kwam helaas een beetje adem tekort tegen DHC en verloor met 6-4. Opvallend was het dat Plet Blom wel van Bruna en Langenberg kon winnen, maar in valler de Jong de winst moest laten. Deze de Jong moest Dijkzeul en For- manoy de punten gunnen. Van het bescheiden programma maken we gebruik om eens de lagere klassen te zien, waar de katholieke ploegen over het algemeen een vrij bescheiden rol spelen. In 3A is de positie van VTC 3 vrijwel onaantast baar en speelt OranjeZwart 4 een moeizame strijd om het bestaan. Tot dusverre kon de ploeg uit Noord echter nog niet scoren. In groep B zal 't Spinneweb wel kampioen worden. GTTC 4 heeft een bescheiden zesde plaats en Winfried doet het met een vierde positie iets beter. In C gooit DSB 2 hoge ogen met de winst uit zeven wedstrijden. GTTC 6 is hier een goede vierde. In groep I-) blaast TYBB 4 een belang rijke partij met drie punten achter stand op leider TOG 4 en één wedstrijd1 minder gespeeld. HBC 4 kan hier net meekomen, maar GTTC 5 speelt helaas een vrij trieste rol met 0 pun ten. Bij de vierde klassers zijn de posi ties over het algemeen niet gunstig. Spmneweb 2 leidt in 4a met DSB 3 als enige concurrent. DSB 4 is aan voerder van groep B en in C gaat r.k. HTC aan de kop met Alliance als een prima tweede. HBC 5 voert samen met VTC 6 en Johez 5 een verbitterde strijd om de leiding van groep D. Bp de dames is het aantal katholieke teams uit Haarlem e 0. le lijk geslonken, zozeer zelfs, dat er in de 3e en 4e klasse niet één meer is overgebleven. Bij, de junioren gelukkig gunstiger berichten. HBC is de trotse aanvoer der in A. na de knappe zege op Togi do. In B deelt St.-Bavo een goede tweede plaats met de reserves van 't Spinneweb en in C is TYBB na vijf ontmoetingen nog zonder verlies. Oranjezwart bereikte een zelfde resul taat in groep D en hier is het Alliance 3 dat met acht punten prima mee komt. CTTC voert groep E aan, ge volgd door St.-Bavo 3. Alliance 5 ten slotte is een goede tweede in groep F achter de ongeslagen leider DHC BLOEMENDAAL, 6 december Mevrouw G. Dreyer-Fidder zal deze maand een wel bijzonder jubileum vie ren. Op 20 december is het een kwart eeuw geleden, dat zij als schoonmaak ster bij de gemeente Bloemendaal in dienst trad. Eerst was zij werkzaam op de toen pas geopende openbare Ju- lianaschool voor lager onderwijs. Na korte tijd werd zij tewerkgesteld op het politiebureau, waar zij met het schoonmaken van het inwendige van het gebouw is belast. EXPOSITIE In haar woning, dr. P. Cuyperslaan 21a, exposeert Henriet- te Marcus schilderijen en tekeningen uit Frankrijk en eigen land. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers kijkt glimlachend toe als de echtgenote van de brandwacht eerste klas S. W. J. Piek haar man de bronzen medaille van de Koninklijke Nederlandse Brandweer Vereniging opspeldt. In de stad valt niet veel te bele ven. Alles is rustig. Alleen de etaleurs hebben het druk. Zij hebben de kerst versiering voor de dag gehaald en zo nodig vernieuwd. In de etalages zijn zij voorzichtig en behoedzaam begon nen, de artikelen op te stellen in een sfeer van veel kleur en glinsterin gen. Volgende week gaat het licht er op, en de duizenden mensen uit stad en streek zullen getrokken worden naar de winkelstraten. Niet alle men sen, U weet het al. De stille armen blijven thuis. Maar ook voor hen moet het echt kerstmis worden. Uw bijdra- fe wordt verwacht. 'er giro ontvingen wij; J. v.D. 5,- N.N. 10,-. Aann ons bureau werd bezorgd Aleid 5,-; ijH.B. 2,50 b Spaas werd bezorgd: N.N. 3,-. U kunt uw gift overmaken op giro nummer 143480 ten name van de Nieu we Haarlemsche Courant met vermel ding „Stille Armen". U kunt uw gift ook bezorgen bij ons bureau, Smede straat 5, of bij de sigarenmagazijnen B. van Odijk, Amsterdamstraat 12 en Ch. Spaas, Rijksstraatweg 21. HEEMSTEDE, 7 dec. Het comité voor stille armen te Heemstede mocht na de verantwoording van de vorige keer de volgende bijdragen ontvangen: K.R.v.S. f 50. A.C.v.A. 5 J.M.C.A. 5, P.M.v.D. 5, G.D.L.-P 2,50, R.M. 2,50, J.H.M. 20, H.A.v.O. 25, J.P.P. 10, J.G.S. 20, A.V. 20, G.B.H.d.W.-B. 5, H. en C.C. 5, R.H.B. 15.-M.L.D.-T 5, A.D. 2,50, J.H.P. 25, M.J.v.T.-B. 100, J.C.V. 2,50 K.A. v.d. W. 2,50 H.Z. 2,50, I.D.D. 2,50. W.G. 5, G.M.H.-B.B. 10, W.L. 10 G.M.S. 10, H.C.W. 2.50 A.B 2,50 J.B.G.G. 10, W.H. 5. J.M.Ph 10, A.K. 10, E.G.S. 2,50. H.G.B. 5, C.A. V.M. 10, H.v.A. 10, W.v.B 10, A.G.G. 10, P.M.v.d.G. 10, C.R.-T. 10, H.H.M.S 10, J.G. 25, J.J.G. 25, totaal f 535,-, zodat nu is ontvangen 1757,37. De penningmeester van het comité, de heer A .van Wingerde, zal gaarne uw giften in ontvangst nemen zowel te zijnen huize, Willem Pijperlaan 14, als ten Raadhuize, gironummer 153308. HEEMSTEDE, 7 dec. De bewoners van de 48 woningen in de Dr. J. R. Thorbeckelaan aan de Glip, zien met angst en vreze de komende winter te gemoet. Hun woningen, die pas twee en een half jaar oud zün lekken als een mandje, een euvel dat nu al twee jaar duurt en waarmee ook de bevoegde in stanties geen raad weten. Wanneer het regent en de wind staat op de ramen, weet men in de Thorbeckelaan dat het mis is. Het water dringt onherroepe- lijk naar binnen, waardoor de gordijnen kletsnat worden en de vloerbedekking door het vocht wordt aangetast. Ver scheidene bewoners hebben al veel geld moeten uitgeven om hun bedorven vi trage, overgordijnen, matting, vloerkle den en zeil door nieuw materiaal te vervangen en het einde van de misère lpkt nog lang niet in zicht. De woningen zijn het eigendom van de Woningstichting „Heemstede'', door wier bemiddeling een commissie van deskundigen werd aangesteld, die de oorzaak van de ondeugdelijke construc tie tracht op te sporen. De Woningstich ting vreest, dat een ingrijpende en kost bare verandering aan de gevels nood zakelijk zal zijn, maar zolang de des kundigen niet weten wat de oorzaak is van de lekkages, kan nog niets worden gedaan. „Het is niet meer om uit te houden vertelde een van de bewoners. „Vooral de afgelopen dagen is het weer bar ge weest en wij weten niet wat we moeten beginnen. Al twee jaar worden we van het kastje naar de muur gestuurd en ook bij Openbare Werken zijn we niets wijzer geworden. Niet alleen in de huis kamers, maar ook op de slaapkamers komt het water naar binnen. Met prop pen krantenpapier proberen we de ope ningen tussen de ramen af te sluiten, maar dit kan zo niet doorgaan". De klachten in de Thorbeckelaan be treffen niet alleen de lekkages in de ra men. Ook de deuren sluiten slecht en bij (Advertentie) HAARLEM, 7 dec. DWT heeft in de eerste klasse dames een 50 neder laag geboekt, daar het een half uur te laat in het Sportfondsenbad verscheen voor de wedstrijd tegen Waterlelie 1 uit Zaandam, dat te vergeefs heeft gewacht. Voor de derde klasse ontmoeting HPC 1-Haarlem 2 heeft de thuisclub zich met zes speelsters goed geweerd tegen een voltallig Haarlem 2. Door goed overnemen in de verdediging werd de Haarlemaanvalsters weinig gelegenheid gelaten om het HPC doel te doorboren. Dat heeft Marianne de Groot slechts kunnen doen, nadat Wil Korman voor HPC een aanval had af gewerkt. Ondanks de onvoltalligheid verscheen HPC toch vrij regelmatig voor het Haarlem-doel en was het Wil Korsman die tot tweemaal toe daar de achterkant liet trillen. In de tweede helft bleef het HPC-doel geheel voor de Haarlemaanvallen gesloten, daar HPC zich meer in de verdediging terug trok. Het bleef tenslotte bij een 21 overwinning voor HPC. .HAARLEM, 7 dec. Het ziet er naar Uit dat de „Taptoe Uniek", de groot scheepse manifestatie op muziekgebied, die ieder voorjaar duizenden mensen naar de Grote Markt trekt, geen door gang zal vinden, dit als gevolg van een aantal moeilijkheden, die zyn gerezen tussen de organisatoren van de taptoe, het Centrum Comité Koninginnedag en de artistieke leider de heer W. van der Peyi. Met het verdwijnen van de Taptoe Uniek zal een bijzonder sfeervol en sprookjesachtig schouwspel van licht en kleur, dat elk jaar gebracht wordt tegen de achtergrond van de fraaie stadhuisgevel, verloren gaan. Voor de taptoe, die op Bevrijdingsdag 1961 in Haarlem zou worden gehouden, was evenwel al contact opgenomen met een aantal korpsen zowel in binnen- als bui tenland. Onder meer werden voorlopige contracten afgesloten met een korps in België en een in Luxemburg. Toch zullen de HaarlemAers naar alle waarschijnlijkheid niet geheel verstoken zijn van dit muziekevene ment. Onderhandelingen zijn name lijk gaande met een aantal gemeente lijke en burgerlijke instanties in Heemstede om de „Taptoe Benelux", zoals de manifestatie dit jaar zou worden genoemd, naar het R.C.H.- terrein over te brengen. Als voorlo pige datum is bepaald maandag 1 mei. In Heemstede zal hetzelfde pro gramma worden uitgevoerd als waar voor men aanvankelijk in Haarlem plannen had gemaakt. Naar verluidt, is het Centrum Comi- Advertentie HAARLEM, 6 dec. Het Nederlands Ballet onder leiding van Sonia Gaskeli zal donderdag 15 december in de Stads schouwburg 'een balletvoorstelling ver zorgen. Het programma bevat drie pre mières; Lotswende van Peter Appel, Clair de Lune van Alex Tchitchinadzé en De Witte Salamander van Paul Tay lor. Reprises zijn; Invocatie van D. Lichine en Suite en Blanc van S. Li- far. Gast soliste is Joan Cadzow. té Koninginnedag echter van mening, dat mede gezien de successen, welke in voorgaande jaren werden bereikt, men het publiek een dergelijke gebeurtenis, die een hoogtepunt vormde in de vie ring van de nationale feestdagen, niet mag onthouden en men heeft derhalve voor de viering van de vijfde mei een korps uit Roosendaal geëngageerd. BUSSUM, 6 dec. Naar wij vernemen zal de villa waarin de heer Jolle Jansma, thans in voorarrest in verband met de Socrates-affaire en zijn be moeiingen met „Der Heilige Tat", met ingang van 15 januari a.s. ontruimd moeten zijn. Mevr. Jansma en haar twee jaar oude dochtertje zullen de woning leeg moeten opleveren. Geruchten als zou dit pand verkocht Worden, worden zowel door de Amsterdamse Bank als door de curator van de N.V. Socrates ontkend. De woning is gelegen aan de Amersfoortse- straatweg en is eigendom van de N.V. Socrates. De telefoanverbinding met dit perceel is, naar de PTT ons meedeelde, verbroken „om administra tieve redenen". BLOEMENDAAL, 6 december Te keningen en grafisch werk van Dirk Harting uit Heemstede zullen van 10 tot en met 30 december worden ten toongesteld in Huize Bloemenheuvel in Overveen. De officiële opening van deze expositie zal zaterdag 10 decem ber, 's middags om drie uur, worden verricht door drs. H. L. Prenen. De werken van Dirk Harting worden aan gevuld met enige werken van zjjn voor gangers en tijdgenoten. WELFARE-VERKOOP De verkoop van Welfare-artikelen van het Roode Kruis, die eind november in het Mari nehospitaal werd gehouden, heeft onge veer 400,- opgebracht. K.J.M.V. De Katholieke Jonge Mid denstands Vereniging in Haarlem gaat vanavond haar St.-Nicolaasfeest vieren in gebouw Domi aan het Zandvoorter- pad te Overveen. Het feest begint om acht uur. harde wind is dat maar al te duidelijk merkbaar, want dan rammelt het in de kamer van jewelste. Het geduld van de bewoners is thans uitgeput. Dezer dagen hebben zij zich in 'n schrijven tot B. en W. van Heemstede gericht, waar in zij aandringen dat op korte termijn maatregelen zullen worden getroffen om aan de lekkages een einde te ma ken. Tevens hebben zij aan B. en W. de vraag gesteld, bij welke instantie zfl zich moeten vervoegen om vergoeding te ver krijgen voor de schade, die zij tengevol ge van de lekkages aan hun huisraad hebben opgelopen. In Haarlem hebben ongeveer 500 man bij de bedrijven van Figee en Con rad en Stork vanmorgen het werk ge durende enige uren stilgelegd. Na een bijeenkomst van de ondernemingsraden heeft men het werk weer opgevat. ZANDVOORT, 7 dec. Vanmorgen werd op een bouwwerk aan de Boulevard een 46-jarige bouwvakarbeider uit Kloosterburen in Groningen zwaar ge wond toen hij een zware betonnen balk op zjjn been kreeg. Zijn onderbeen werd verbrijzeld en hij kreeg een slagaderlijke bloeding. In het door de aannemingsmaatschap- pij „De Twaalf Provinciën" te bouwen flatgebouw was de bouwvakarbeider op de tweede verdieping bezig met een hydraulische pers de zware betonnen balk bij te stellen. Met behulp van de torenkraan die bij de bouw wordt ge bruikt heeft men de man op de begane grond kunnen brengen. Door de politie is hij naar het Élisabeth-gasthuis te Haarlem vervoerd. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM, 5 dec. - In de veilinghal te Alkmaar zyn afgelopen weekeinde de eerste zaalhandbalwedstryden gespeeld voor de competitie van het district Haar lem en omstreken, verdeeld in twee eerste en twee tweede klassen dames en heren. De twee eerste klassen werken een dubbele competitie af met elk vijf teams, terwyi de tweede klas dames met vier ploegen anderhalve competitie tot een goed einde hoopt te brengen. De tweede klas heren, die uit zes formaties bestaat, waaronder een samengesteld nit scheidsrechters, speelt enkelvoudig. In de eerste klas dames lieten ADO en Full Speed fraai spel zien. Bij rust leidde het Heemsteedse team nog be scheiden met 1-0; een gevolg van het feit dat ADO kennelijk even aan de zaal moest wennen. Full Speed toonde zich snel en vurig, maar was technisch toch wel een halve klasse zwakker. In de tweede helft was het hek van de dam. Ondanks veel doelschoten tegen staan der en lat eindigde ADO de ontmoeting met een zege van 8-3. Voorts toonde IJmond zich met 7-4 de meerdere over Zandvoortmeeuwen. Vier wedstrijden stonden voor de tweede klas op het programma. ADO 2 demonstreerde tegen zijn derde team beter samenspel en een verzorgder af werking, wat resulteerde in een over winning van 6-0. Met vooral in de twee de helft uitstekend samenspel en prima verdedigen schreef ADO 2 tegen IJmond 2 een tweede zege op zijn naam. Hier luidden de cijfers 1-4. Doordat ADO 3 het zaalhandbal nog te veel „velds" uit voert kwam de ploeg er tegen Samen Een niet aan te pas: 4-0. Verder „beslo ten" Samen Een en IJmond 2 tot een puntenverdeling (2-2). De enige herenwedstrijd - eerste klas - tussen Tonegido en IJmond 2 leverde liefst vier-en-dertig doelpunten op. To negido nam de meeste treffers voor zijn rekening (21-13). Vorig opening Slot 7/12 4% Ned. 1958 4% Ned 1960 1 4>/z Ned. 1960 IT 4% Ned. 1959 4% Ned.1960 3% Ned. 1953 Staffel 1947 3% Ned 1956 3% Ned 1948 3% Ned 1950 3% Ned 1954 3% Ned. 1955 n B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H .V~A. Senembah-Mij AJK.U Berkel Patent Calvè-Delft Cert. Dell Mij Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez. Unilever BUliton 2e Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn KX.M. Kon. Ned Stoomb Mi) KJ3 Al. Ned. Stoomv. My. v. Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrleven '58 2% Amsterdam '56 2'/z Amsterdam 56 U 2','z Rotterdam '57 Alb Heijn kl obl 4 lOU/4 1013/4 101% 99* 99 95 Va. 94% 94H 95 89% 89% 91 93 109 BI 314 145% 537 455% 456% 335 775 172.50 456 329% 807% 8093; 4203j 1157V4 1171 780% 783% 423 121.20 121.10 14512 146 96.50 189% 191 134 168% 305 148% 131% 115% 81% 88% 100 123% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.LJM Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel Stemming: 5/12 42% 37% 39»/, 74% 40% 74% 25%b 26% 54% 49% 32% 39% 19% 44% 38% 20 71% 6/12 42% 37% 39% 75% 40% 73% 25% 26% e 54% 49% 32 39% 19% 44% 38% 72% goed prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5