Alberdingk Thijm" jubileert onder regie van Albert van Dalsum met „Maria Boodschap" ■HU voor Ik zou echt niet meer buiten de Grote Markt kunnen" Mater Amabilisschool VOORTREFFELIJKE VOORSTELLING IN SCHOUWBURG Jan Icas van Dijk en Jan Leeflang met koninklijk zilver onderscheiden Hartelijke huldiging Jeugdige redder onderscheiden Garage Den Hout Garage Hardebelt mïmWmï Een 85-jarige snelvlieger Dierenbescherming Nieuw bureau ingezegend TAXI 13000 NAAIMACHINES AGENDA TOP-VOORDEEL DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 PAGINA 3 m De voorstelling Kunt h oeTükklFzijirmërf 100,-? OVERJAS 100, Veel hulde Lezing voor bejaarden in Bennebroek Driejarige jongen uit Kloppersingel gered 9 uur gehaald 6 uur weer thuis Haarlems Matrassenhuis RENAULT DAUPHINE j 5250.— Uit een brief Bondsbureau H.V.B. geopend Beure van New York Haarlem e.o. Films Toneel Burgerlijke Stand Haarlem X HAARLEM, 8 dec. Om kwart over elf gisteravond stonden twee ge- ■/ukkige, met koninklijk zilver onderscheiden, mannen voor het voetlicht In de stadsschouwburg: Jan Icas van Dijk en Jan Leeflang. Zij waren natuurlijk gelukkig met al de hulde, die hun gebracht werd en de ge schenken, die hun geoffreerd werden. Maar op de man af gevraagd, zou den wij verklaren, dat zij hun grootste vreugd beleefd hebben aan hun jubileumrol in Paul Claudels „Maria Boodschap" onder regie van Albert van Dalsum. Zij waren de gouden jubilarissen van de als zeventigjarige eveneens jubilerende r.-k. rederijkerskamer „Alberdingk Thijm". In de uitbundige ovatie, die zij na afloop van de voorstelling in ontvangst mochten nemen, deelden daarom de andere rederijkers zeer terecht. Zij allen werden onder de bloemen bedolven. Intussen waren de donateurs en an dere vrienden van Thijm, onder wie Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, wethouder D. J. A. Ge luk, wethouder J. Schippers, deken W. N. Zijlstra en Gedeputeerde ir. W. Merkx eetuise geweest van een voor di- leUantén voortreffelijke voqrstelhng. De spelers hadden uiteraard in Albert van Dalsum hun meester gevonden, die ooit in hetzelfde stuk geglorieerd heft. Van Dalsum had kennelijk geen zorgen o moeiten gespaard dat spel in zijn volle schoonheid te doen opbloeien en het was alsof htj in zijn regie persoon lijke herinneringen wilde ophalen. In onze courant van zaterdag is uit voeng uiteengezet, welke zin Claudel aan zijn mysteriespel „Maria Boodschap" heeft gegeven. Samenvattend citeren wij de regisseur, waar hij in het pro gramma schrijft: „Maria Boodschap" is het dramatische gevecht tussen het Licht en het Duister, tussen Hemel en Aarde." Eon eeuwig-actueel thema dus, dat naar zijn uitwerking gebonden blijft aan de tijd, waarin het behandeld wordt. In zoverre rijst bij ons de vraag, of de vorm, waarin Claudel de uitwerking van dat thema gegoten heeft, nog wel in alle opzichten appelleert aan het mo derne levensgevoel. De mystieke glans, waarmee het omweven is, heeft haar eigen beko ring. De reproductie van het boven- natuurlijke met natuurlijke middelen vraagt per traditie om het mysterie. Men staat als het ware voor een ka thedraal. gehuld in ochtenddauw. De contouren zijn vaag, maar naar mate het zonlicht doorbreekt worden de lijnen scherper en tekent de kerk *lfh tenslotte helder tegen de hemel «I. w?ap"°m is het ook '°y Maria Bood- to vragen misschien beter zich niets af It nnriprdn*'n slechts de sfeer proberen Ifc, van het mysteriespel, fateen hefln°ersi" van het reële ver- •jiioi decor»Md sentiment oproept mlddnflsde toeschn?Ve elementen Dan vraagLdf jnnSiehn0"?er niet. v aa°," innp-pn<=c,7 r niet, waarom er plotselmg lnngen|stemmen zingen Qf waarorft de ken gaan luiden Hy bekoorlijke duUwend?ghedemens„?fLJ!II het mysteriespel behoefte heeft. tfA»- Aa mensen van ,,Thytn" jg voorstelling een krachttoer geworden, (Advertentie) ■te, zult zich gelukkig voelen in de schit terende overjas, die deze week aan de top •laat in onze coliectiei 'n Speciale aanbie ding die alleen deze week geldig is.- VAN-DE-WEEK G«n. Cronjéstraat 40-44, Haarlem Telefoon 54679 die zü met succes ondernomen hebben en waarmee zü een culturele daad in het Haarlemse amateurtoneel gesteld hebben. Hier alleen van toewijding ge wagen zou beslist onvoldoende zyn. Over de gehele linie werd met talent ge speeld. De inspirerende regie van Van Dalsum had het spel op hoog niveau gebracht, en wist de veelal gedragen tekst in boelende dialogen te spelen. Enkele scènes kwamen zeer fraai door. Met name herinneren wij aan het kleurrijke tafereel van het afscheids maal en de in clair obscure gehouden ontmoeting der twee zusters in de lepra-rotswoning. Van de spelers allereerst de jubilaris sen. Jan Icas van Dijk had zijn partij gevonden in Anne Vercors. Niemand heeft tot op heden gedurfd te spreken van de „oude Van Dijk". Sinds gister avond zal dat voorlopig ook niet gebeu ren. Wij troffen in hem weer de ver trouwde figuur, die met een enkel ge baar zijn rol wist te maken: een mar kante heerboer, geladen en zeker van zichzelf Achter die zekerheid gingen zonder twiifel grote spanningen schuil, maar Jan Icas heeft ze voortreffelijk beheerst. Jan Leeflang deed het be scheidener. Als de burgemeester, breed en stoer, liet hij zien, dat de toneel- planken geen vreemde grond onder zün voeten zijn. Bij de overige rederijkers excelleer de Els van der Velden-de Waard. De rol van het door God getekende meisje Vioiaine moet veel van haar geëist heb ben. Van begin tot het eind heeft Clau del deze figuur zwaar aangezet om het dramatisch effect te verhogen Het is de artistieke verdienste van Els van der Velden, dat zij het melodrama wist te ontwijken, hoe dicht zü er soms ook bii was. Joop Kruijver lo .-rde weer een gaaf stukje werk als de kathedraalbou wer, Jeanrc Kruijver-Rubeling gaf als de vrouw van Anne Vercors Jan Icas van Dijk uitstekend tegenspel. Beheerst maar niet zonder emotie groeide zü in het drama, dat haar gezin te wachten stond Johan van Zwieten had veel werk gemaakt van zijn rol als Jacques Hury gij leverde vooral in zyn scene met Vio- laine als zijn verloofde een te loven prestatie. Cocky van Bottenburg-Bak- ker verraste ons met haar biK-kelharde Mara: menselijk in het kwaad, $.at w al zijn mysterie werkelijk bleef. Voorts werkten nog mee Ko v. Leeuwen, Henk Kauffman, Cor Campfens, Joop van Alkemade, Willy Kreeft-Massink, Miep Beyk, Tiny Radix en Mies Nielen-Vlek- ke Tenslotte een ere-saluut voor Peter van Warmerdam, die bijzonder geslaag de decors had ontworpen en uitgevoerd. De muzikale medewerking was van de Koorschool en de (klokke-) paukenist J. "e Gelder. Als assistent van de regis seur fungeerde Jan W. van de Ven. W.H. vo^rsteulnJ-giPg en de receptie na de hartelijke kenmerkten zich door een wül toneelkneohtgedwongen sfeer' Ter" ketten bloemen "„h" aU® kantenboe- opeens midden inadapndr°egel? vers,cheGn ee Haarlem* k ze fleurige entoura- F M Cremers lieme.ester mr- P voor wat door eA1hets,daV 1St"ha3 n?e^eanM^evowaS<jfe^r® .fleUs ook voor de vele vrienden"''van^ Alber dingk Thijm een..glorieuze dag" HÜ meende, dat „Thym" het drievoudig jubileum op juiste wüze had gevterd „Door hoog te grypen hebt u fetoo£d dat het aloude „Thijm .jong is en blijft"' Zich in het bijzonder richtend tot de he^ ren Van Dijk en Leefing zei hij, dat de rederijkerskamer mede dank zij de grote activiteiten van de twee jubila rissen haar jubileum groots had kunnen vieren ,U bent trouw geweest, niet al leen aan' uw eigen vereniging, maar ook aan zoveel andere instellingen. Daar door hebt u in Haarlem een vooraan, staande plaats verworven U behoort tot degenen, die de cultuur in Haar- HAARLEM, 7 dec. Voor de Ka tholieke Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden, afdeling Bennebroek, zal pater van Dieren o.p., woensdag 14 december om twee uur, spreken over doel en werken van de Bond. De lezing wordt gehouden in het r.-k. verenigingsgebouw in Bennebrek. Haarlems burgemeester reikt de onderscheidingen uit aan de beide jubilarissen van „Alberdingk Thijm". Rechts de heer Leeflang, in het midden de heer Van Dijk. lem meedragen". Hierna deelde de bur gemeester mede, dat de heren Van Dijk en Leeflang voor zoveel verdiensten door de koningin waren begiftigd met de zilveren ere-medaille in de orde van Oranje Nassau. Aan de vele aanwezi gen ontlokte dit bericht een daverend en langdurig applaus. Mr. Cremers deed de beide jubilarissen de eer aan hun de onderscheidingen zelf op te spelden. Eerder had hij hen en de vereniging verrast met een geschenk onder couvert dat afkomstig bleek van vele bewonde raars. Ook de donateurs van „Alberdingk Thijm" lieten van hun waardering blij ken, toen zij vertegenwoordigd door de voorzitter van het donateurscomité, de heer J. Elligens de heren Van Dijk en Leeflang en de vereniging een geschenk onder couvert aanboden. De voorzitter van „Alberdingk Thijm", de heer Joop Kruijver memo reerde de verdiensten van de twee ju bilarissen. Jan Leeflang vond hü een uitnemend penningmeester, zonder wie de vereniging het maar moeilijk kon stellen en van Jan Icas van Dijk zei hü, dat deze op sublieme wüze heel ve len in de loop der jaren had laten ge nieten van zyn toneeltalenten. Heel har- telük waren de woorden, die hü richtte tot de regisseur van het stuk, de heer Albert van Dalsum. „Wy hebben veel van u geleerd en zyn u dankbaar voor de zeldzame vriend schap, welke wü in de afgelopen maan den van u hebben gekregen", zei hü- De woorden van de verschillende spre kers werden herhaaldelük door de aan wezigen met een instemmend applaus begroet. Daarna was er in de bovenfoyer ge legenheid om het bestuur van „Alber dingk Thym" en de jubilarissen te com plimenteren. Talrijk waren de felicita ties, welke de met koninkly'k zilver uit gedoste acteurs in ontvangst mochten nemen van vrienden en bekenden. Vele receptiegangers bleven tot ver na mid dernacht in hun gezelschap. HAARLEM, 8 dec. Vanmorgen, ty- dens een kleine bijeenkomst in het kan toor van „De Volkskrant", heeft de voorzitter van het Dr. W. E. Merens- fonds, de heer D. Heymans, het getuig schrift en de erbijbehorende medaille van het fonds uitgereikt aan de aan dat kantoor verbonden 18-jarige Nico van Lammeren uit de Kinheimweg te Bloe- mendaal. Op 23 september had Nico van Lammeren de 3-jarige Joepie Wessels uit de Scheeperstraat, uit het water van de Kloppersingel gered. Op het roepen van twee dames, mej. A. van Wassenaar en A. M. Koolmees, was Nico naar buiten gerend. Hij dook Ia {let water en redde de kleine jongen. „Dit is toch wel een daad, die we aan de vergetelheid moeten ontrukken," al dus de heer Heymans. „Zonder acht te slaan op de weersomstandigheden of het vuile water heeft hü de jongen uit het water gehaald. Gelukkig zün er in deze tjid nog mensen die zoveel mens lievendheid kunnen opbrengen. Wat wü in Nico van Lammeren pryzen is, dat hü met gevaar voor eigen leven deze daad stelde." De heer Heymans was byzonder verheugd dat het hier een nog jeugdig persoon betrof. „Dat is weer eens wat anders dan het rondrijden op knetterende brommers," aldus de heer Heymans. Zich tot de jeugdige redder richtende zei hij: „Je bent een jongeman die een leven hoogschat. Je verdere le ven zul je met vreugde terugdenken aan de tyd dat je een mensenleven redde." De heer J. M. Schmidt, secretaris van ht Dr. Merenfonds en voorzitter van de Haarlemse Reddingbrigade, bood Ni co van Lammeren, die geen zwemdi ploma's heeft, een gratis les in reddend zwemmen aan op de oefenavonden van de reddingbrigade. „Dat is om het risi co bü een volgende gelegenheid wat te verkleinen," aldus de spreker. Bij de huldigingsbüeenkomst waren de ouders van Nico van Lammeren aanwezig. (Advertentie) Is uw matras te dun of versleten, Laat u ons even weten. Vrijblijvend prijsopgave aan huis. H. DE GRAAFF Gr. Houtstraat 105 Tol. 1148S Advertentie Brandstofgebruik tot 80 km. snelheid door de fabriek ge garandeerd 1 op 17. Jaar fabrieksgarantie incl. arb.loon. Jaarl. afschrijving zeer laag. Minimum wegenbelasting. Pittig en geruisloos als een 6-cylinder. Uitstekende wegligging plus remvermogen. Zo kunnen wij wel door gaan; wij geven toe dat het haast te mooi is om te gelo ven. Toch willen wij U dit alles bewijzen, geheel vry- blyvend Uwerzyds. A-DEALER Haarlem en omstreken Wagenweg 166-168, tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP: Rijksstraatweg 249, telefoon 57455 De dikke mist bezorgde ons van morgen een winterse kou. De haard wordt steviger opgestookt en ais de kolenvoorraad dreigt uitgeput te ra ken, wordt zoveel mogelyk voor aan vulling gezorgd. Maar niet iedereen kan zo royaal doen. Vele mensen moeten voorzichtig doen, zoals bleek uit een brief, die wü vanmorgen ont vingen van twee zeer bejaarde men sen, die van hun A.O.W. moeten zien rond te komen en daarbij een huur moeten betalen van 11,95. De actie voor de Stille Armen kan ook deze mensen wat hulp geven. Aan ons bureau werden de volgen de giften bezorgd: Marie en Corrie ƒ5,-; J.V.M. 2,50; P.J.S. ƒ10,-; J. v. B. ƒ2,50; Per giro ontvinger wy': E.M. ƒ2,50; .QM. ƒ10,-; F.B. ƒ10,-; F.J.C.V. 10,-. U kunt uw gift overmaken op giro nummer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Stille Armen". U kunt uw gift ook bezorgen bü ons bureau, Smedestraat 5, of by de sigarenma- gazünen B. van Odijk, Amsterdam straat 12 en Ch. Spaas, Rüksstraat- weg 21. HAARLEM, 8 dec. Het gerestau reerde bondsbureau van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. aan de Jans- weg is woensdagavond onder grote be langstelling officieel geopend. De heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de H.V.B. verrichtte de openingsplech tigheid in een ongedwongen bijeenkomst van een groot aantal genodigden onder wie de heer S. Heyers die het Haarlem se gemeentebestuur vertegenwoordigde. De Haarlemse Sportraad was vertegen woordigd in de persoon van de heer Beek terwül voorts de ere-leden van de Haarlemse afdeling, de heren Davidson Van Lennep en Van Gemerden aanwe zig waren. Na a een korte inleiding door de heer Van Turnhout die van de gelegenheid gebruik maakte om een korte blik in de historie te werpen en daarbij opmerkte dat de tijden er sedert de oprichting van de H.V.B. er heel anders op geworden zyn en de kleine behuizing van toen sterk afstak bü het huidige fraaie ge bouw, voerde de heer Heyers het woord die namens het gemeentebestuur de H.V.B. feliciteerde met dit fraaie gej bouw. Ook de heer Beets sprak waarde rende woorden, alsmede de heer Smak man, afgevaardigde van de gemeente Velsen Advertentie Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak In het nieuwe vertrek werken de meisjes van de jongerencursus onder de vaardige leiding van mejuffrouw J. Feyen. K.V.ViV.VAV.V.V.V/.NY.V.V.V/AV.V.'.V.V.V.V/.V.V.V.V.V.'.'.'.V.V.V.VAV.V.'.V. .V.V.'.V. m m m m mm mmmmmmrnmt .V.-X *.VA Voor de Haarlemmers bijna net zo bekend als de figuur van Laurens Janszoon Coster zijn op de Grote Markt de autowachten C. Zandstra en H. Geerts, op de parkeerplaats voor de Vleeshal. Ook wanneer storm en regen de Markt een troosteloos aanzien geven, zoals jongstleden zater dag dan nog kunt ge één van de beide wachters aantreffen naast de ietwat gebogen Coster. „Ik zou niet meer buiten de Grote Markt kunnen," zegt Zandstra. „Alles wat hier ge beurt blijft even interessant: de men sen vooreerst maar ook de gebouwen die rond de Markt staan. Kijk nu toch eens even naar dat stadhuis. Wat een gouden" aanblik nu de zon er op schijnt met een schilderij van Ver meer." Zijn verweerde, markente kop met de kromme neus glanst. Zandstra is verliefd op Haarlem. Zelfs na dertig jaar is voor hem het mooie er nog niet af. Acht en twintig jaar stond hij onder het stadhuis bij de fietsenstalling. In de crisistijd is hij daar gekomen als knecht van Cees van Roode voor vier gulden in de week. Van Roode was voor de Haar lemmers „de ooievaar" wegens zijn lange benen. „Ik heb hem eens achter een op hol geslagen paard zien ren nen," zegt Zandstra „fantastisch ge woon. Later heb ik de stalling van Van Roode overgenomen." Twee jaar geleden heeft Zandstra tezamen met Geerts de parkeerplaats bij de Vleeshal gepacht. De vergun ning wordt voor vijf jaar verleend door het gemeentebestuur. Het ge meentebestuur bepaalt ook of de ver gunning na vijf jaar wordt verlengd. „Financieel is deze parkeerplaats een hele vooruitgang vergeleken met de rijwielstalling. De laatste jaren gooien de mensen hun fietsen liever gewoon op straat neer, dan dat ze een dub beltje betalen voor de stalling," zegt Zandstra. „Met de automobilisten beleef je heel veel leuks maar ook veel nare dingen. Er is dikwijls zo weinig be grip voor onze situatie. Er kunnen hier maar acht en dertig auto's staan, toch willen de mensen dat je er des noods vierhonderd op zet. Wat voor ziekten me allemaal niet toegewenst zijn. Van sommige kende ik niet eens het bestaan. Veel mensen schijnen te denken dat ze alleen op de wereld zijn." De „compagnon" van Zandstra, zoals hij met een wijds woord noemt, ligt in het ziekenhuis. De vele fruit- mandjes die bij zijn bed staan en de groeten die hij via Zandstra krijgt van de honderden vaste cliënten, die vragen waar Herman toch al die tijd is, zijn het beste bewijs welk een bijzondere plaats de trouwe wachters innemen in het leven. Herman Geerts zal spoedig weer op de Grote Markt te vinden zijn. Hij is een sterk man die vroeger als metselaar dagelijks veertig sneden brood verorberde. Ontelbare malen zijn de wachters al uit genodigd om eens te komen logeren. Vooral de buitenlanders zijn verrast door de service in Haarlem. Deze zomer deelden Zandstra en Geerts ook folders van Haarlems Bloei uit aan buitenlanders. „Fransen zie ik het liefst," zegt Zandstra „zo voorkomend en charmant. De Duit sers krijgen weer wat veel praatjes." „Soms heet ik de prins," vertelt Zandstra, dat is wanneer een dame een schoen verliest bij het instappen Ze vragen dan of ik Assepoester even in haar muiltje wil helpen." Natuurlijk kan het parkeerpro bleem in het gesprek niet buiten schot blijven. „Zelfs de schilleboer rijdt tegenwoordig met een auto. Ik gun het de man, maar waar blijven we op de duur. Twintig jaar geleden zei ik al: We moeten onder de grond met auto's en fietsen." Over de afsluiting van de Grote Houtstraat en de Anegang is hij zeer resoluut, ondanks het feit wanneer genoemde straten worden afgesloten zijn parkeerplaats in een dode hoek komt te liggen. „Liever wat minder verdienen, dan dat mijn kinderen niet veilig door deze straten kunnen lo pen." Dat er toch al niet meer onge lukken gebeuren, is hem een raadsel. De Ha-arlemse postduivenvereniging „De Snelvlieger" bestaat 85 jaar. Een respectabele leeftijd waaruit blijkt, dat er gest zit in dat heel eigen wereldje van postduivenhouders. Wij nemen tenminste aan, dat de leden menselijke wezens zijn, al zou de naam „postduivenvereniging" andere doen vermoeden. Overigens is de naam zo vreemd nog niet, want voor de ware liefhebber zijn de duiven geen dieren zonder meer, maar vrien- den-met-hart-en-ziel. Hoe het ook zij, voor „De Snelvlieger" is het een bij zonder jubileum. En waarmee anders zou dat gevierd worden dan met een tentoonstelling? In het Krelage- huis krijgen het komende weekeinde alle leden van postduivenverenigingen gelegenheid hun vrienden te expose ren. Niet minder dan achthonderd duiven zullen in het Krelagehuis present zijn, verdeeld in ruim zestig klassen, waaronder afzonderlijk de kampioensklasse van bijzondere vogels. De tentoonstelling wordt zaterdag middag 10 december geopend. Van twee tot acht uur kan iedereen komen kijken, zondag van 10 tot vijf uur. Natuurlijk zullen de duiven gekeurd worden. Als keurmeesters zullen op treden de heren J. Brandt (Dor drecht), L. Gimbrère (Haarlem), K. Labrie (Amersfoort) en A. Langen- berg (Rotterdam), IIIIMIIMIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHIIIIIMIR „Mijnheer mijn poesje is weg", „mijnheer, mijn hond is al een paar dagen verdwenen". Dagelijks ontvangt het bestuur van de Dierenbescher ming dergelijke noodkreten per tele foon. In vele gevallen zijn er gegronde redenen om aan diefstal te denken, terwijl ook soms het signalement van de vermoedelijke dader bekend is. Het is voor de Dierenbescherming moeilijk tegen deze praktijken op te treden. Zij adviseert U: dient U bij de politie een klacht in wegens vermoedelijke diefstal van Uw dier en tracht zelf de verblijfplaats van het dier op te sporen. Natuurlijk is het beter, dat diefstal voorkomen wordt. Laat Uw poes zoveel mogelijk binnen en laat Uw hond niet los op straat lopen. Houdt hem, ook met het oog op het drukke verkeer, aan de lijn. Wordt Uw hond aangereden of wordt hij op een andere manier het slachtoffer van het verkeer, wendt U dan onmiddellijK tot een dierenarts of tot de Dieren bescherming. Op hun hulp zult U zelden een vergeefs beroep doen. Raak een gewond dier niet aan en verplaats het ook niet. Laat het dier rustig op straat liggen tot deskundige hulp is gearriveerd. „Autobewaker no. 1 van de gemeente Haarlem", de heer C. Zandstra „prikt" een parkeerbon onder de ruitenwisser. HAARLEM, 8 dec. Gisteravond is tijdens een korte bijeenkomst het nieu we bureau van de Mater Amabilis school aan de Damstraat ingezegend door deken W. N. Zylstra. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer mevrouw N. V. Peltenburg, voorzitster van het bestuur van de R.K. Huishoud school, mr. A. J. Fibbe van de R.K. Schoolraad, mejuffrouw A. van Wouw, directrice van de R.K. Huishoudschool en mejuffrouw G. A. M. Nuyens, dio cesaan leidster van de Mater Amabi- lisscholen. Na de inzegening sprak deken Zül- stra een kort woord. Hy zei, vooral voor de leidsters blü te zün met deze nieuwe behuizing en hoopte dat het Mater Ama- biliswerk nog vele vruchten zou afwer pen. Hierna sprak ook de voorzitter van het bestuur van de Mater Amabilis- scholen, de heer J. C. A. Beelen, zün dankbaarheid uit over dit intieme, mo dern ingerchte onderkomen. In de rui me voorkamer „huist" de administratie en kunnen tevens gasten ontvangen wor den. In de achterkamer, waar de theo retische cursussen gegeven kunnen wor den, staan de stoelen gezellig om de ta feltjes geschaard. Een grote keuken is het derde vertrek van dit representa tieve bureau. De Mater Amabilisscholen, die thans 302 leerlingen telt, begonnen twaalf jaar geleden in Haarlem met 16 leer lingen. Dank zü de medewerking van de school- en kerkbesturen van de pa rochies O.L. Vrouw van VII Smarten en St.-Bavo, en St.-Joannes de Doper konden respectievelük in september in Noord en vorig jaar in Oost aparte af delingen van de Mater Amabilisschool worden opgericht. De Mater Amabilis scholen worden gedeeltelük gesubsi dieerd, maar de aankleding en inrich ting van het bureau aan de Damstraat is uit eigen kas gefinancierd, zodat hier in nu een flinke bres is geslagen. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. Genera] Electrle General Motors Kennecott Copper KXJd. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Onion OR Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater Ü.S Steel 8/12 7/12 42% 43 37% 39% 38% 39e 75% 763,4 40% 41 73% 74% 25% 25% 26% e 543% 26% 55 49% 50% 32% 32 39% 38% 19% 19% 44% 44% 38% 39% 20% 72% 75 Stemming vast CINEMA, do.: 7 en 9.15 u.: Verzoekprogr.: „Opoffering", 18 jaar. FRANS HALS„Zolang er mensen zijn", 18 jr.; 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Hier Is Lemmy Caution", str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: do.-cyclus: „Paris canaille", ontr. REMBRANDT: „Paradies der Matrosen" 18 jr.; 2, 7 en 9.15 u. ROXY: „Het licht aan de overkant", ontr. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Nachttrein", 14 J. 2.15, 7 en 9.15 u. MINERVA, 8.15 uur: „Als de dauw hangt komt er regen", str. volw. Donderdag 8 december Stadsschouwburg, 8 uur: R.K. Rederii- kerskamer „Alberdingk Thijm" in „Maria boodschap" van Paul Claudel. Regie: Albert van Dalsum. (Advertentie) (Advertentie) VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE PMpri GROTE HOUTSTRAAT 181 GItVjIuLi TELEFOON 14444. BEVALLEN van een zoon: J. P. Buis-van Bremen; G. M. Egbers-Smit, (2 zns); J. de Bok-Feller; A. M. G. T. Mouw-Hooüschuur; P. J. Lek-Verhage; R. J. Café-Fieman. van een dochter: G. Oomkens-Frank C. Mast-Hoogland. ONDERTROUWD: W. J. Nuüten en C. Bakker; J. A. M. van Zutphen en E. C. M. Eldering; H. Mentink en L. A. J. M. Linnemann; C. Slobbe en A. H. Opdam; J. de Vries en E. Koek; H. Stool en C. Bottelier; A. Viveen en M. H. Spoor; A. H. Kruüff en H. B. Voor molen; W. J. Koene en L. Jansen; W. de Jong en C. H. Suurland; M. Kams- ma en H. S. Snyder; J. Vosse en A. E. Stoffer; W. A. P. F. L. Cornelis.se en S. van Maaswinkel; G. P. de Boer en M, E. Blok; P. J. Westerhof en S. Kuhn; T. J. Kauling en M. C. Moors. GETROUWD: M. M. de Bie en J. M. Bakker; G. T. Duün en C. F M Plus; R. G. M Lembeck en E. M. Kol; A. M. Stelling en W. M. Divendal; A. Kol- laart en A. Kager; T. J. Vooren en M. A. de Boer; G. J. van Ruyven en C. J. A. van Dük. OVERLEDEN: L. Batenburg, 81 u,. Berckheüdestraat; H. A. PhlUpsen, 59 jr., Gasthuisvest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 3