NAVO-CONFERENTIE IS IN PARIJS BEGONNEN Niet alleen militaire, maar ook een economische taak VAN VORSTELIJK HUWËLIJK Oplossing gevonden voor moeilijkheden bij SHS EXPOSITIE jgVftjidSgfcc dw Plannen voor uitbreiding van Leidse universiteit A-faculteiten in binnenstad GARANTIEPRIJZEN houden te weinig rekening met klimaatrisico's PAUL VLAANDEREN en de Mep* tpmaae Elk aandeel 'Vereenigd Bezit van 18941 83 een "belang "bij ca» 175 zorgvuldig geselecteerde ondernemingen Droomtheater van Socrates geveild Motie-Suurhoff verworpen Satellietproef mislukt Bezwaren tegen Soesterberg LOFFELIJKE T.V.-REPORTAGE Koning van Nepal neemt de macht in handen Oprichting financieel instituut kunstmaan Leerstoel in de economie Voorzitter N.C.B. meent: Natuurbescherming nadelig voor land- en tuinbouw Jazz-ballet van Ned. Danstheater Persconferentie van Spaak Kapelaan C. Stet tot pastoor benoemd te Andijk In staten van Utrecht Slachtoffer Sch. 21- ramp aangespoeld VRIJDAG 16 DECEMBER 1960 PAGINA 2 Tweede Kamer zendt gelukwens naar België Militair vliegveld Het Duitse plan voor hulp aan de dollar *V y: Naar een Britse PERMANENTE UN i mini ui""meubËlen Water drijft vossen in Gelderse vallei Vermiste Amerikaanse jongen duikt op in Zweden A (Advertentie) (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 16 dec. Gisteravond heeft Paul-Henri Spaak, Secretaris-Generaal van de NAVO, met de gebruikelijke pers conferentie de jaarlijkse deeemheroij- eenkomst op ministerieel niveau van de NAVO-raad van 16 tot en met 19 december met deelname van de mi nisters van buitenlandse zaken, van de fensie en van financiën der vijftien NAVO-landen voor de internationale pers Ingeleid. Van de huidige bijeen komst mag men, aldus P.-H. Spaak, in de hangende kwesties geen beslissin gen verwachten; deze zullen ongetwij feld opgeschort worden tot de eerstvol gende voorjaarsbijeenkomst. De huidige bijeenkomst moest mei. dus zien als een overgangsbijeenkomst Hoewel zij niet genoemd werd, is de oorzaak van deze stand van zaken dui delijk: in de V.S. moet eerst de aflos sing van de wacht plaats hebben tus sen de gaande en komende regering. Niettemin hoopt de raad, aldus Spaak, van deze ministersbijeenkomst toch de nodige aanwijzingen te verkrijgen voor het nuttig voortzetten van haar voorbe reidende werkzaamheden. Men heeft moeten vaststellen, dat het bestuderen van de totale activiteit van het Noord- atlantisch verbond zekere lacunes aan het licht heeft gebracht. Op de agenda van de ministeriële bij eenkomst komt op de eerste plaats voor het militaire tienjarenplan en in het raam daarvan de kwestie van de uit rusting der NAVO-strijdmacht met ato maire wapens. Het wachten is hierbij nog altijd, aldus Spaak, op een nauw keurige omschrijving van de werkelijke Amerikaanse bedoelingen. In een mate rie als de onderhavige zijn namelijk juist de bijzonderheden, de détails, van het uiterste gewicht. Maar Spaak acht het mogelijk, dat de Amerikanen zich allereerst op het standpunt zullen plaat sen: ,,Het is aan u, NAVO, om een oplossing aan de hand te doen." Op een desbetreffende vraag antwoord de de heer Spaak, dat niets erop wijst dat de Franse regering, omdat haar wetsvoorstel inzake een eigen nationaal Frans kernwapen nu de definitieve goedkeuring van het Franse parlement heeft verkregen, geen belangstelling meer aan de dag zal leggen voor een voorstel om de NAVO-strijdkrachten van atomaire wapens te voorzien. Op de tweede plaats is er, zoals al tijd. de kwestie van de „consultatie". (In het algemeen, zoals men weet, de kwestie van het voorafgaand beraad tussen de NAVO-leden in de actuele politieke en strategische problemen en in het bijzonder van het Franse ver langen om op voet van gelijkheid met Groot-Brittahnië en de VS als mogend heid met mondiale belangen erkend en gekend te worden. - Corr.) Er zijn op dit terrein aanmerkelijke vorderingen gemaakt, zo oordeelde Spaak: met na me voor wat betreft de kwestie dei- betrekkingen met de Sovjet-Unie en het Sovjet-blok en in de Duitse kwestie. In het algemeen is de situatie op het ter rein der consultatie bevredigend. Op de derde plaats zullen de minis ters zich begeven op het terrein van de economische actie van de NAVO. Ter sprake staat hier o.a. het vraag stuk van de afbakening van de bevoegd heden der NAVO naast die van de ande re specifieke organisaties voor econo mische samenwerking. Voor Spaak staat het buiten kijf, dat in de eerst komende jaren een financieel-conomi- (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 15 dec. In het Fo- restershuis is vandaag het Socrates- eigendom, het gedemonteerde Brusselse Cinerama-theater, geveild door de ma kelaars Vlaming en De Backer. De bio scoop met inventrais is onder tientallen kopers verdeeld. Bij elkaar brachten de 152 nummers 35.150 gulden op. Aan vankelijk werd het theater als geheel Ingezet voor 60.000 gulden, maar daar ging niemand op in. Het theater heeft als een wonder van cineramisch vernuft op de Brusselse Wereldtentoonstelling gestaan. Na af loop is het door de Socrates-directeur Den Besten opgekocht. Sindsdien heeft het ongebruikt en gedemonteerd gele gen op het terrein van de onlangs failiet verklaarde bandencoverfabriek Inter- aales in Diemen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 15 dec. De Tweede Kamer heeft vanmiddag de motie-Suur- hoff (P.v.d.A.) verworpen. In deze mo tie werd de regering gevraagd het over leg met de Stichting van den Arbeid en de Yakraad voor de Metaalindustrie over het „openbreken" van de metaal- C.A.O. te hervatten. De uitslag van de stemming was 44 voor en 59 tegen. De voorstemmers waren alleen de socialis ten en de pacifistlsch-socialisten. De communisten waren niet aanwezig. CAPE CANAVERAL, 15 dec. (Rtr.)— Voor de zesde maal is een poging van Amerikaanse geleerden, een satelliet in een baan om de maan te brengen, mislukt. De enorme Atlas-Able-raket die de 175 kilo zware satelliet in een baan moest brengen kwam vanochtend kort na het lanceren tot ontploffing. Het was de derde mislukte poging een maan- satelliet te lanceren met behulp van een Atlas-Able-raket. Aanvankelijk zou de satelliet reeds gisteren worden gelanceerd. Zeven mi nuten voor het vastgestelde tijdstip de den zich echter „technische moeilijkhe den" voor. DEN HAAG, 15 dec. De voorzltte van de Tweede Kamer heeft aan de Voorzitter van dn Keltische K«mpr va' afgevaardigden een telegrafische geluk wens gezonden ter gelegenheid van het huwelyk vein de koning der Belgen. sche actie ook voor de NAVO een bui- tengevcne omvang zal moeten aanne men, met name de hulp aan de achter gebleven gebieden. Spaak verklaarde het foutief te vinden, dat men de NAVO al te uitsluitend wil blijven zien als een typisch internationale organisatie voor militaire samenwerking. In de af gelopen elf jaren heeft het zwaartepunt voor NAVO welliswaar bij de militaire problematiek gelegen en moeten liggen, maar de omstandigheden zijn sindsdien grondig gewijzigd en de NAVO behoort zich daarbij aan te passen. Overigens maakte Spaak niet hele maal duidelijk wat op het terrein der economische actie de NAVO nog zou kunnen doen, dat niet reeds wordt ge daan door andere organisaties, in het bijzonder door de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwikke ling (OESO), die zich zopas heeft ont wikkeld uit de oude Europese Organi satie voor Economische Samenwerking (OEES). Het is allemaal niet slechts een kwestie van techniek, maar ook van politiek, aldus stelde Spaak. BEVERWIJK, 16 dec. Kapelaan C. Stet van de parochie van O.L. Vrouw van Goede Raad is benoemd tol pastoor te Andijk. Hij was te Bever wijk werkzaam vanaf 1955 en heeft in de parochie zeer veel werk verricht. Wanneer hjj Beverwijk gaat verlaten is nog niet bekend. Zjjn vertrek vindt in ieder geval niet voor Kerstmis plaats. Kapelaan Stet is geboren in 1907 en werd in 1936 tot priester ge wijd. UTRECHT, 15 dec. De grote be langen voor de provincie en haar Inge zetenen bij de aanwijzing van Soester berg als militair luchtvaartterrein, waarvan de aanwezigheid gedeputeerde staten van Utrecht met grote zorg ver vult, hebben hen doen besluiten, de sta ten van de provincie het voorstel te doen, tegen de plannen van de minis ter van Defensie met betrekking tot Soesterberg te opponeren. De minister heeft n.l. het voornemen om met toepassing van de nieuwe lucht vaartwet het luchtvaartterrein opnieuw aan te wijzen als terrein dat dienstig is aan de militaire luchtvaart. Er bestaat 31 januari in het provinciehuis te Utrecht gelegenheid bij een commissie bezwaren mondeling toe te lichten. Als uitgangspunt van hun bezwaren nemen gedeputeerde staten de nota in zake de ruimtelijke ordening van 27 sep tember. Hierin staat, dat er onder de vliegvelden enkele zijn, die zo nabij de bebouwing liggen, dat er hinder wordt veroorzaaict voor de omwonende bevol king, vanwege het toenemend gebruik van met straalaandrijving uitgeruste vliegtuigen. Wanneer door een herzie ning van de indeling of door een ver mindering van hun aantal enige van de ze vliegvelden zouden kunnen worden gemist, dan komen daarvoor in aanmer king de vliegvelden Ypenburg, Soester berg, Leeuwarden, Eindhoven en Valken burg. Uit deze nota blijkt, aldus gede puteerde staten, dat de regering zelf overtuigd is van de hinder welke in de omgeving van Soesterberg van het in tensief gebruik van straaljagers wordt ondervonden. BONN, 16 dec. De Westduitse mi nister van economische zaken, L. Er- hard, is naar een woordvoerder van zijn ministerie vandaag te Bonn mededeel de zeer voldaan over de besprekingen, die hij gevoerd heeft met de Amerikaan se minister van financiën tijdens de mlnisterbijeenkomst te Parijs voor de oprichting van de O.E.S.O. De woord voerder zei, dat dr. Erhard opnieuw het Westduitse vijf-puntenplan voor hulp aan de dollar naar voren bracht. De minister kreeg de indruk, dat de Ameri kanen meer waardering voor deze voor stellen hadden dan tijdens het bezoek aan Bonn. Gedetailleerde besprekingen over de Duitse plannen zullen volgens de woordvoerder op diplomatiek niveau worden voortgezet en ,,er schijnt veel kans te zijn dat zij zuilen slagen". De Westduitse plannen houden in on middellijke betaling van 600 miljoen dol lar na-oorlogse schulden aan Amerika, meer invoermogelijkheid voor Ameri kaanse agrarische produkten. meer be stellingen van Amerikaanse wapens, een grotere Westduitse bjjdrage voor de in- fra-structuur van de N.A.V.O. en meer hulp aan economische minder ontwik kelde landen. 1 -> 1 Onmiddellijk na de plechtigheid in het koninklijk paleis poseerden koning Boudewijn en koningin Fabiola voor een statiefoto. HILVERSUM, 16 dec. Miljoenen ziin door de Eurovisie-uitzending van de televisie gistermorgen en -avond ge tuige geweest van het huwelijk van ko ning Boudewijn en Dona Fabiola. Zij hebben via het scherm misschien nog intenser meegeleefd dan de duizenden Brusselaars, die trappelend van de kou de route hebben ge- de urenlang langs wacht om een glimp van het bruids- KATMANDOE, 15 dec. (Rtr. ÜPI) - Koning Mahendra van Nepal heeft van daag de algehele controle over het land overgenomen en premier B. P. Kolrala doen arresteren. Het koninklijk paleis li Katmandoe wordt door troepen be waakt. Andere troepen en gewapende politie patrouilleren in de straten. Voor het overige gaat het leven in de stad zijn gewone gang. De premier werd gearresteerd toen hij een jeugcTconferentie bijwoonde. De minister van Einnenlandse Zaken Soeria Prosad Uppadhjaj de voorzitter van het parlement en andere belangrijke figuren zijn tegelijk met premier Koirala ge arresteerd. MONSTER, 15 dec. Op het Noord zeestrand bij de gemeente Monster is gisteren 't lijk aangetroffen van een on bekende 'ongeman. Later bleek dit het stoffelijk overschot te zijn van de jon gen, die in de nacht van zaterdag op zondag van de bij Scheveningen ge strande logger de Sch 21 werd vermist. Het stoffelijk overschot van de 17-jari- ge Evert Spaans gewoond hebbend in de Zeearendstraat 17 in Scheveningen is ter beschikking gesteld van de nabestaan den. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 dec. De algemeen voorzitter van de voetbalvereniging Scheveningen-Holland Sport, de heer C. A. de Brujjn, heeft een verklaring uit gegeven waarin gezegd wordt, dat alle gerezen moeilijkheden zijn opgelost en dat er nog deze maand een vergadering zal worden bijeen geroepen, waarop de leden zich over enkele wijzigingen kun nen uitspreken. De moeilijkheden waren vooral ont staan door financiële kwesties. Hierover wordt gezegd dat er in 1954, toen Sche veningen over is gegaan naar het be roepsvoetbal en er een fusie werd aan- fegaan met Holland Sport, een schul- enlast is ontstaan van 175.000 gulden, waarvoor drie personen verantwoor delijk waren. Om deze gelden veilig te stellen zijn er door de grootste kredi- teur contracten opgesteld, die wurgend waren als er niet aan de verplichtingen zou worden voldaan. Veel narigheid had voorkomen kunnen worden als de voor zitter de beschikking over deze gehei me contracten zou hebben gehad. De nu opgestelde plannen voorzien in de oprichting van een „financieel insti tuut" met een gestort kapitnal van 150.000 gulden. Alle bestaande schuldei, kunnen hiermee ruimschoots worden af betaald, aldus de verklaring. De be staande contracten worden geannuleerd met uitzondering van de huurcontrac ten. De voetbal-N.V.'s gaan de Ijskast in en de aandeelhouders krijgen hun geld terug. Het financieel instituut zal geen zeggenschap hebben over het be stuursbeleid, het gestorte geld is niet opeisbaar en de rente minimaal. De heer De Rruijn geeft toe dat er in vier jaar 1.100.000 gulden is ontvan gen. maar dit geld ,s op volkomen re gelmatige wijze uitgegeven. De vereni ging stond voor hoge lasten: er werd een compleet sportpark bespeeld, men had tegenslag bij transfers en in een bepaald seizoen had men zelfs drie dure trainers in dienst. paar op te vangen. Dat is de wonder lijke macht van de televisie, die van daag de straten ontvolkte en een ver verwijderde plechtigheid voor elk tot een persoonlijke belevenis maakte. De Belgische televisie, die onder meer de hulp had gekregen van de Nederlandse collega's, verdient alle lof voor de be kwame wijze waarop de hoogtepunten van de plechtigheden in het beeld wer den gevangen. Bjj de rit door Brussel werd onder meer gebruik gemaakt van een rijden de camera. Het uur vertraging dat zich voordeed tussen de burgerlijke en de kerkelijke huwelijkssluiting was welis waar moeilijk zonder inzinkingen te overbruggen, doch de opnamen in de St.-Goedele vergoedden veel. Men zag een gelukkig paar, een bewogen koning en een serene bruid: men was ook van dichtbij getuige van het hoogtepunt van de gehele plechtigheid, de trouwbelofte voor de hoogbejaarde kardinaal van Mechelen. Zo scherp registreerden ca mera en microfoon de woorden van dc bruid dat men hoorde hoe zij het offi ciële „vous" verving door het intieme re ,,toi". De urenlange reportage bewees op nieuw dat televisie haar waarde op de eerste plaats ontleent aan de directe reportage van dit soort hoogtepunten in een volksleven. B.Kr. LONDEN, 16 dec, (UPI). Het Brit se ministerie van wetenschappen heeft vandaag aangekondigd, dat er over eenstemming is bereikt tussen de Ver enigde Staten en Engeland over de lancering van de eerste Britse kunst maan welke door een Amerikaanse ra ket van het type „Gids" omhoog zal worden gebracht. De ruim een halve meter in doorsnee metende kunstmaan die de naam UK-1 zal krjjgen zal zijn volgestouwd met in Engeland ontworpen en vervaardig de instrumenten. De vier antennes waar mee de satelliet zal zijn uitgerust zullen gegevens doorsturen naar het Britse centrum voor wetenschappelijk onderzoek te Slough en naar andere stations. Dit za) gedeeltelijk automa tisch gebeuren en voor een deel via opdrachten van de grond. De baan die de kunstmaan zal vol gen zal over Engeland lopen. De ener- ?ie voor de instrumenten zal worden ge- everd door een aantal zonne-batterjj- en (batterijen die door de zonnewarm te worden opgeladen). Men verwacht dat zij een jaar hun werk kunnen doen. Daarna zouden de uitzendingen van ge gevens naar de aarde worden gestaakt. De raket die de kunstmaan omhoog zal dragen is reeds verschillende ma len met succes beproefd op het eiland Wallops bij Virginië. (Advertentie) EIGEN IMPORT UIT: BELGIË FRANKRIJK DUITSLAND ITALIË DENEMARKEN ZWEDEN NOORWEGEN ENGELAND Uitgezochte collecties Deskundige adviezen Vanaf heden kunt u iedere dag ge- heel vrij onze toonkamers bezichtigen. Het is voor u toch prettig om alleen of met huisgenoten ongestoord alles op uw gemak te bekijken wat de meubelindustrie in de wereld fabriceert. U bent van harte welkom bij Vijzelstraat 115-119 - A'dam - tel. 33790 (Van onze correspondent) LEIDEN, 15 december Voor uit breiding van de Leidse universiteit die voldoende is om de grote stroom van studenten op te vangen, is een be drag van tenminste 285 miljoen gulden nodig. De ervaring heeft geleerd dat investering van twintig miljoen gulden per jaar tot nu toe binnen de grenzen van het mogelijke lag. Dit zou bete kenen, dat de Leidse universiteit niet in zes jaar, zoals geprojecteerd was, maar eerst In veertien jaar de hoogst noodzakelijke voorzieningen gereed zou kunnen hebben. Deze cijfers verstrekte vanmiddag de curator van de Leidse universiteit, mr. A. F. Visser van IJzen- doorn. y^1™196,5 .wwdt een groei van 5200 tot 7500 studenten verwacht de groei van het personeel is navenant. Een an der probleem is de grond, die de uit breiding van de Leidse universiteit no dig heeft. Achter het Academisch Zie kenhuis in de hoek, die ongeveer be- frensd wordt door de rond de Haagse chouw te leggen Rijksweg 4, de Was- senaarseweg en de spoorlijn Lelden- Den Haag, zjjn op Leids en Oegstgeests grondgebied de gebouwen en laborato ria van de B-faculteiten geprojecteerd. Hier worden onder meer biologie, f7 siologie, chemie, geneeskunde, wis- e# natuurkunde gevestigd. Men heeft edjj ter ook ruimte nodig voor uitbreiding van de A-faculteiten en deze kan m°» nergens anders plaatsen dan In de bi"^ nenstad van Leiden. Volgens de laatste plannen zal ee& belangrijk deel van aeze ultbreldlj1» gevonden worden aan de Witte Sin) gel te Leiden, tussen het diacones senhuis en het Noordeindsplein.', waar woonhuizen en een wnsse™ voor nieuwbouw zouden moet®» plaats maken. Men koestert de fe' dachte hier onder meer het „audit0" rium maximum" te vestigen, eve1!) als, in een torengebouw, de unlvers'" teitsbibliotheek, welke thans aan he Rapenburg gevestigd Is, en die aa°' gemerkt wordt als een krepeergeva» Tevens zouden daar de bureaus va» curatoren en collegezalen kunne» worden gehuisvest. Bestaande vestigingen van de unj' versiteit zouden dan voor hoogstnood' zakelijke andere wenselijkheden In aan' merking komen. Dit „Witte Singelplan", dat vele m»' joenen moet kosten, is nog in embry°" nale staat. De gemeenteraden van Lek den en Oegstgeest hebben er echter al kennis van genomen. Mr. Visser van IJzendoorn deelde te vens mede, dat Lelden het ontbreken van een economische faculteit als een gemis voelt en dat de regering een plan voor vestiging reeds heelt ovef Senomen. (Van onze Brabantse redacteur) TILBURG, 15 dec. t)e landbouw bemerkt weinig van de stijgende wel vaart. De zwakke marktpositie van de agrarische produkten die zich in al le geïndustrriallseerde landen voordoet maakt regeringsmaatregelen nood zakelijk ten behoeve van een redelijk bestaan van boeren en tuinders. Dat ne Nederlandse rogorl«Ut doet is dus niets bijzonders. Ook al verbaast het Nederlandse publiek zich hierover en lokt het voor de landbouw weinig vlei ende perscommentaren uit. In deze geest sprak vanochtend de voorzitter van de Noorubrabantse christelijke boerenbond, de heer J. Zegers, op de in Tilburg gehouden algemene bonds vergadering. De voorzitter constateerde dat het extreem natte jaar 1960 is juist voor bouw op de zeeklei gunstig is geweest, maar voor de gemengde zand- en ri- vierkleibedrjjven zeer ongunstig. De schadevergoedingen die voor een derde in het N.C.B.-gebied tefecht gekomen zijn, hebben dit niet goed gemaakt. Het extreem natte jaar 1960 is juist voor de akkerbouw slecht geweest en wat be ter voor de zandbedrijven. Deze risico's krijgt men ln geen enkele andere bedrijfstak en in de kostprijsberekeningen van het Land bouw Economisch Instituut wordt er beslist onvoldoende rekening mee ge houden, Er zal na deze twee uitzon derlijke jaren door de organisaties en door het Landbouwschap moeten wor den nagegaan hoe deze risico's in de kostprijsberekeningen en uiteindelijk in de garantieprijzen kunnen worden opgenomen. Tegelijk pleiten deze jaren voor een spreiding van de inkomstenbelasting over meer jaren. Deze is ln de nieuwe belastingvoorstellen wel °P8e"°AJ|"' ren voor de zandbedrijven in het Nuts- gebied steeds betere arbeidsinkomens op in vergelijking met andere delen van het land. Mogelijk is dit te danken aan het goede onderwijs, de voorlichting en de goede bedrijfsvoering, maar we moe ten toch eens nagaan of de zogenaamde LEI-bedrijven wel bet gemiddelde be drijf vertegenwoordigen en of alle kos tenfactoren juist worden opgenomen, al dus de voorzitter. Wat de garantleprjj- ACHTERVELD, 15 dcc. In Ach terveld zijn vossen waargenomen, die door de watersnood van vorige week moeten zijn opgedreven. Aangezien de roofdieren een bedreiging vormen voor de duizenden kippen, die in de Gelder se vallei worden gehouden, waren de afgelopen drie dagen 35 jagers en drij vers in de weer om de vossen te van gen. Men heeft de dieren wel waarge nomen, maar nog niet kunnen neer schieten. Zuid-Afrika De Zuid-Afrikaanse regering heeft extra troepen en poli- tie-eenheden naar Oost-Pondoland ge stuurd om een eind te maken aan de moorden en brandstichtingen in dit negerreservaat. (UPI). zen voor 1961 betreft hoopt het N.C.B.» bestuur voor de zandbedrijven nog op nader overleg tussen de minister en het Landbouwschap. Bescherming van viooltjes De heer Zegers uitte zijn misnoegen over de dierenbescherming; die het COU* ppprvprSod op paarden heeft doorgedre ven en over de natuurbescherming die de land- en tuinbouw in haar ontwikke lingsmogelijkheden remt door bestem- mings- en natuurbeschermingsplannen ter bescherming van viooltjes en rond- dwarelende vlinders ot voor het tegen houden van kassen die storend 7°ur'»" zjjn voor de mensen die #ich °P platteland willen ontspannen. Wanneer een volk voor deze beuzela rij wetten en verordeningen gaat ma ken, maar verzuimt een goede kinder- bjjslagregeling voor zelfstandigen 1° het leven Ce roepen, is er iets fout, aP dus de heer Zegers. Hij sprak de hoop uit dat de Eerste Kamer de dierenbe schermingswet zal verwerpen en dat d8 Tweede Kamer gpoed zal betrachten bjj de behandeling van de algemen* kinderbijslagwet. den haag, 15 dec. De 16-jarig» Amerikaanse jongen Wybrandt FabiuJ die op 2 december bjj zijn pleegouder in Den Haag wegliep heeft zich gists' ren gemeld bh de Amerikaanse arï|" bassade in Stockholm. Aangenome» wordt dat hij getracht heeft om va*1 Zweden uit met een boot naaf Amerika, waar zijn moeder woont, t» reizen. De jongen woont sinds h£» overlijden van zijn vader in augustu» van dit jaar bjj pleegouders in De» Haag. UTRECHT, 15 dec. Hans va# Manen, die als choreograaf en danse' aan het Nederlands Danstheater ver bonden is heeft een jazz-ballet, ge titeld ..Klaar af", ontworpen ep muziek van Duke Ellington. Het balie' bestaat uit vjjf delen, namelijk ee# introductie en een finale met tie# dansers en een drietal pas de deu#* De eerste, getiteld „Tweespel": dansen Milly Gramberr en Geraf# Lemaitre. Hannie van Leeuwen Jaap Flier vertolken de dubbelga11' gers, terwijl Hans van Manen e# Charles Czarny de derde pas de de#T uitvoeren. Het ballet gaat 12 januai in première in het Kurhaus in Scheve ningen. Hans van Manen verzorgt maart met het Nederlands Dan» theater een t.v.-programma, terWD hij aan het eind van het seizoen n0» een ballet op de muziek van Boie' dieu zal maken TEGEN SLUITINGSTIJD VAN DE BANK- HE3 JE BOMMEN B'JDEHAND. CLIËNTEN TWAALF MAN PERSONEEL. MASKERS OP - GEEF ME DE BOMMEN - INM'JNZAK, HENEER FERROL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 2