WAT 15 DE JUISTE WEG? 'U PAUL VLAANDEREN ee het zenuw- komplot rfa IJmuiden laat zich door Diemen verrassen: 10-10 Bokma TUINIER MET MEER PLEZIER DE DONKERE DAGEN ZATERDAG-PUZZLE m Nachtelijke radio uitzendingen Auteursrechten van kerkmuziek O pagina w O. K. en W. heeft nog geen plan ontvangen Akkoord met BUMA Ongeluk met hijskraan SPANNING IN DAMCOMPETITIE "W O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O Abonneer U op Huwelijk en Huisgezin"! ZATERDAG 17 DECEMBER 1960 MET NIEUWJAAR Commissaris Noord- Holland houdt geen receptie Sportflitsen jF+S'QC SS101QUF EVEN AANDACHT VOOR Pijldiensten naar TEL-AVIV (2 per week) per UW PREFERENTIE - ONZE REFERENTIE 6EN0TEERD TER BEURZE VAN AMSTERDAM, BRUSSEL EN PARIJS (Door B. J. Galjaard, tuinarchitect B.N.T.) WINTERBLOEMEN ra KERSTVERSIERING Oplossing 3 december Finale Davis Cup Italië bereidt zich nauwgezet voor a* Vele problemen rond de huwelijks beleving kunnen WEL worden opgelost. Maar dan moet U ook kennis nemen van wat er op dit gebied speciaal voor katholieke volwassenen wordt gepubliceerd in het maandblad „Huwelijk en Huisgezin". Een openhartig maandblad, dat een godsdienstig èn wetenschappelijk verantwoorde basis legt voor een betere, geruststellende huwelijksbeleving. Een abonnement slechts f 5.60 per jaar. GRATIS iiiniiiiiiiiiffliiiiinffliiifflmiiiiniiiiinnniiiiiniiniiiijiiniiiiiiiiHiiHiinnnffliinniinfmnmffliTmi HAARLEM, 17 dec. De commissaris der koningin in de provincie Noord-Hol land en mevr. Prinsen zullen 1 janua ri niet hun gebruikelijke Nieuwjaars receptie houden. Het ligt chter in hun bedoeling ter gelegenheid van de vol gende verjaardag van de koningin te recipiëren, De 15-jarige zwemster Jane Ceder- qvist, die tijdens de Olympische Spe len de zilveren medaille won op de 400 meter en tevens wereldrecordhoud ster is op de 800 en 1500 meter vrije slag, is tot „Zweedse sportvrouw van het jaar" uitgeroepen. Ook dit jaar verschenen er wederom enige post zegels. waar mee du aan dacht op het kerstgebeu ren wordt gevestigd. Voor zover ons bekend was dit in vier landen het geval. Het Vaticaan kwam met een kerst serie (10, 15 en 70 Lire), waarop men eenschilderi1 „Christus' geboorte" ziet van de Nederlander Gerard van Hont- horst, die in 1610 als twintigjarige uit Utrecht naar Rome trok, waar hij twaalf Het onderstaande spel kwam onlangs voor tijdens een grote parenwedstrijd bij een vooraanstaande Nederlandse bridgeveremging. U wilt natuurlij'- wel graag zelf wat puzzelen, zodat ik u uit sluitend de NZ-spellen voorleg en u 'wee vragen laat beantwoorden: B 7 4 O A H 5 O 7 4 3 A H 7 4 N W A H 10 8 2 Q? V 8 6 3 O H V 4> 6 2 Noord is de gever de tegenpartij biedt niets. Vraag 1: Wat is de meest logische bied- serie om tot het goede eind- contract van 4 schoppen te komen veronderstellende dat noord 1 klaveren opent. Vraag 2: Hoe moet zuid het eindcon- tract van 4 schoppen afspelen, aannemende dat west uitkomt met ruiten, oost ruitenaas neemt en in slag 2 de ruiten 10 naspeelt, waarop west be kent. Gegeven is hierbij ver der, dat tijdens het afspelen blijkt dat de oostspeler schop penvrouw-tweede had. (Van onze Haa&se redacteur) DEN HAAG, 16 dec. Eventuele wijzigingen in het ontwerp-Omroepwet zjjn op het ministerie van O., K. en W. nog in studie, zo wordt medegedeeld in de memorie van antwoord bU de begroting. Het departement heeft van de Nederlandse Radio Unie nog geen plan voorgelegd gekregen om ook 's nachts na twaalf uur radio-uitzen- dingen te laten plaats vinden. Minister Van Aartsen heeft op aan drang van O., K. en W. toegezegd de rtjksgoedkeuring voor de bouw van de twee geprojecteerde televisie-studio's in februari of maart van het volgend jaar te zullen verlenen. Dit tijdstip is gekozen na overleg met de N.T.S., opdat voldaan kan worden aan de eisen, die een verdere uitbreiding van de zendtijd zal stellen. Er wordt nog overleg gepleegd over de praktische verwezenlijking van de plannen tot het verlenen van televisie zendtijd aan de politieke partijen. UTRECHT, 16 dec. De bisschoppen van Nederland hebben zich akkoord verklaard met het voorstel van de St.- Gregoriusvereniging om met het Bu reau voor Muziek-auteursrechten (BUMA) een regeling te treffen over de auteursrechten voor kerkmuzikale composities, welke tijdens de kerkelijke diensten worden uitgevoerd. De rege ling met BUMA komt hierop neer. dat dit bureau zijn administratief apparaat beschikbaar stelt om de gegevens, door de St.-Gregoriusvereniging verstrekt, te verwerken. Er zal geen contact be staan tussen BUMA en de pastoors, kerk- of koorbesturen. daar alle zaken lopen over de St.-Gregoriusvereniging. In december 1960 zullen aan de voor zitters van de koorbesturen formulieren worden toegezonden, bestemd voor de opgave van de kerkmuzikale werken, welke in 1961 zullen worden uitgevoerd. Op grond van de daarop door de secre taris, directeur of organist ingevulde gegevens zal het mogelijk zijn het hier voor beschikbare geldbedrag op recht vaardige wijze te verdelen. Het geldbedrag komt tot stand door •en jaarlijkse bijdrage, waarvoor de bisschoppen de volgende regeling heb ben getroffen: parochies met drie ka pelaans betalen 25; met twee kape laans 15; 5met één kapelaan kloosterkoren, internaatskoren e.d. 10. Deze gelden zullen worden afgedra gen bij de jaarlijkse Conventus Paro- chorum. De dekens zullen ze opzenden aan de resp. bisdommen, die ze op hun beurt zullen overmaken aan het aarts bisdom. HALFWEG, 17 dec. Gistermiddag is de 15-jarige C. M. van Goethem uit Vijfhuizen om het leven gekomen, door dat hij werd gegrepen door de kabels van een hijskraan. De jongen, die werk te op de werf van de zand- en grindhan- del Van Baarsen probeerde in de hijs kraan te klimmen, die op de werf van het bedrijf staat. Het antwoord op de biedvraag is na tuurlijk vrij subjectief er zijn vele wegen die naar Rome leiden en wat de ene bridger logisch vindt, kan in de ogen van een ander misschien moeilijk genade vinden. Een redelijk begin is: noord 1 klave ren zuid 1 schoppen noord 1 San- satout. Hierna verrijzen de moeilijkhe den aan de horizon wat moet zuid thans doen? Voor 3 schoppen is zijn schoppenkleur van te weinig lengte 3 harten op een onogelijk vierkaartje is niet aanlokkelijk 2 Sansatout is on derboden en 3 Sansatout zal noord het zwijgen opleggen waardoor het NZ het verkeerde eindbod spelen. Het is aardig hier meteen even te wijzen, op de voordelen van een zwakke Sansatout-opening op het noordspel; zuid zal daarna zonder moeite op 4 schoppen kunnen komen, want hij weet enige steun in troef bij noord te vin den. Ook zijn er systemen die na 1 kla veren op het zuidspel een bod van 2 schoppen aanbevelen. Dat gaat hier vrij goed: noord zal 2 SA antwoorden, zuid 3 SA en noord moet dan toch wel aan 4 schoppen de voorkeur geven, want het is wel zeker dat zuid tenminste een goede vijfkleur heeft. Uit vele kwaden, lijkt dit nog het minste: noord 1 klaveren zuid 1 schoppen noord 1 Sansatout zuid 3 harten noord 4 schoppen. Het spelen herbergt een veel voorko mende variant, die menigeen over het hoofd ziet- Na ruitenheer te hebben ge maakt speelt zuid schoppenaas, gaat dan met klaveren naar noord en speelt een kleine schoppen na oost de vrouw, zuid wint met schoppenheer. Hierna moet zuid eerst drie ronden harten spelen. Worden die door ieder een bekent, dan de laatste troef halen, enz. Wordt de 3e harten afgetroefd, dan kan zuid 4e harten later toch afgetroefd worden met noords laatste troef er is niets verloren, want als zuid troef had gehaald, zou hij toch een hartenslag hebben moeten afgeven. Wat is het voordeel van die speelwijze? Dat de man met de laatste troef óók vier har tens in handen heeft; zuid kan in dat geval de 4e harten nog aftroeven, en 12 slagen maken. Het zit zo in de praktijk maar menigeen zat er bij het spelen nog al eens naast. Mimir. jaar heef' gewerkt. Hij kreeg daar grote bekendheid als Gherardo della Notte (van de nacht) vanwege zijn voorliefde voor effecten van kaars- en fakkellicht. In 1622 keerde hij naar Utrecht terug, waar hij naam verwierf als portretschil der. Genoemd schilderij bevindt zich in Florence. In Australië kwam een 5 1. in omloop, waarop voorkomt een opengeslagen bij bel met de kerstboodschap: „Want ziet, ik verkondir u een grote vreugde" en ernaast 'n branden de kaars op 'n kan delaar. De postze gel verscheen reeds op 9 november met het oog op het tij dig beschikbaar zijn voor het frankeren van kerstpost voor overzee. Deze da tum werd echter ook gekozen, omdat toen de off'ciële herdenking wer. inge zet van het feit, dat 350 jaar geleden koning James I zijn goedkeuring hechtte aan de verschijning van een nieuwe Engelse bijbelvertaling. In Nieuw Zeeland werd voorts een 2 d. uitgegeven met als afbeelding de „Aanbidding der herders" van Rem brandt, terwijl op de in Spanje versche nen oranjekleurige 1 p. een schilderij van de H. Familie naar Velasquez (1460-1523) voorkomt. België. De jaarlijkse reeks zegels met een toeslag ten bate van de t.b.c-be- strijding verscheen begin deze maand. De tekeningen hebben ditmaal betrek king op een aantal takken van kunst nijverheid, reeds sinds eeuwen in Bel gië beoefend en waardoor dit land tot ver over zijn grenzen bekendheid heeft gekregen. Men ziet achtereenvolgens: tapijtfabricage (40 en 10 ct), produkten van kristal (1 fr. en 50 ct), kantwerk (2 fr. en 50 ct), edelsmeedkunst 2.50 en fr. 1), geslepen diamanten (3 en 1 fr.) en enkele voorwerpen uit de keramische industrie (6 en 2 fr). Oostcnrij! (e dag van de postze- -h en 70 gr. in koers, waarop als voor naamste tekening voorkomt een proef druk van een der zegels uit de jacht- serie va.i vorig jaar, bekeken door een loep, een der attributen van de filatelist. De bruinrode zegel werd in een oplaag van 1,2 miljoen exemplaren gedrukt. Vaticaan. In deze laatste maand van het jaar kwam ook nog een serie van 10, 70 en 100 Lire in omloop/ gewijd aan St. Vincentius a Paulo, die 300 jaar ge leden overleed. Zoals bekend bracht ook Spanje in september 1-1. door mid del van een postzegeluitgifte dit feit in herinnering Ver. Naties. Op 9 december vond de emissie plaats van 2 zegels (4 ct en 8 ct), waarbij de aandacht op de In tern. Herstelbank wordt gevestigd. Een sobere teke ning, 'n takel strak gespannen door de last welke er aan (Advertentie) Inlichtingen en boekingen bij vw passagebweau of AUTALIA,leidseplein 7, Amsterdam-C, Tel. 24.99.37/38 AUTALIA PIJLDIENSTEN verbinden 5 conti nenten en 31 landen. De gevleugelde Alitalia- pijl Is het symbool voor de beste service? op dé grond, in de lucht, overal ter wereld» LIEVE HELPI M'JN HOOFD! IK MOET GW ZITTBH VOOR DE cliéntbn. en nog ACHTER COPYniGUT 8 WAN" PËAÏUHKS SYNDIC AT* (Advertentie) 5= h*t fundament j== van uw vermefm AMSTERDAM, 16 dec. Het pittige damteam van de Diemer Damclub zorg de voor een aangename verrassing in de hoofdklasse van de damcompetitie. Deze Benjamins wisten ten het roem ruchte IJmuiden een gelijk spel te be vechten. Het betekende tevens een keu rige derde plaats in de voorwedstrjj- den in groep B, die door de overige uitslagen tevens tot afsluiting kwamen. De duideljjke zege die Gezellig Samen zijn behaalde ten koste van de» reser ves van J. Blankenaar, deed de club van Keiler nog boven IJmuiden belan den door een beter bordgemiddelde. Zowel IJmuiden als Gezellig Samen- de titelhoudster van vorig jaar, sUn slai der gunstig ikenaar, 'ig plaatsten zich dus in de eindstrijd. Min verging het de reserves van hangt, brengt 't we- reldverbreide werk van deze bankin stelling in beeld- Advertentie Oude genevér Bessenrood Citroen jenever op de onderste plaats belandden. Een gelukje voor de Amsterdammers werd echter het onverwachte resultaat, da! St. Canisius wist te behalen op DSTO. Daardoor immers stelden de Wilnis- dammers zich veilig en kwam de ploeg van Vreeburg op gelijke hoogte met Jozeph Blankenaar B. Laatstgenoemde club zal nu in een extra wedstrijd moe ten uitmaken of zü of DSTO voortaan in de eerste klasse moet uitkomen. DCG bereikte een gunstige plaats op de rang lijst door het eveneens in nood ver kerende Oostzaan de baas te bleven. In groep A echter kwamen geen fina listen uit de bus doordat enkele wed strijden moesten worden uitgesteld. Restte dus een zonderlinge stand, 66, tussen Den Helder en Wormerveer, die vele facetten inhield tussen deze biede nog steeds puntloze degradatie- kandiaten. Jozeph Blankenaar A klamp- In de tweede testmatch tussen Indië en Pakistan hebben de Pakistaanse cricketers 170 runs voor het verlies van 3 wickets gescoord. Vrijdais op 42-jarige leeftijd in Apeldoorn overleden de bekende achter speler van AGOVV, Wim Klok. Samen met Webcr vormde hij de achterhoede van het elftal van AGOW dat in 1942 kampioen werd. Takken van hulst, coniferen, mahonia, laurierkers en andere groenblijvende heesters of bosheesters Is het begin van de winter zacht, dan kunnen we tot Kerstmis nog wat chrysanten, een enkele roos of herfstaster in de tuin vinden. Spoedig daarna komen de echte winterbloeiers, die in januari al weer kleur geven. De winterjasmijn (Jasminum nudiflorum) is een klimplant met heldergele bloemen, die als het niet vriest, steeds door blijft bloeien. De winterbloeiende prunus (Prunus subhirtella autumnalis) vertoont zelfs in december zijn rose witte bloemen. In januari komt de wlnterhei (Erica carnea), overladen met rose of witte bloempjes en al vroeg in het voorjaar is de heidetuin in feesttooi. De toverhazelaar (Hamamelis japonica) laat in een zachte januarimaand zijn gele lintbloemen al zien vlak na de jaarwisseling. De kerstroos (Helleboris niger) bloeit meestal pas in januari, maar vele planten worden vóór Kerst mis al in bloei getrokken. De witte of paarse bloe men zijn algemeen bekend. Als later de sneeuwklokjes, winteraconieten en de hazelaar beginnen, denken we al niet meer aan de winter en staat het voorjaar met zijn bloemen- rijkdom voor de deur. Een soort van gelderse roos (Viburnum Ira- grans) bloeit bij vorstvrij weer de hele winter door, de bloemen zijn rose-wit en geuren heerlijk. KERSTVERSIERINGEN E Kaars centrum SCHAAL KRANS Met dun ijzerdraad bevestigen op ijzeren of houten hoepel. t EnKele takken in een vaas ROZET SOA kerststukje WANDVERSIERINGEN I WINTERBLOEMEN Kerstroos Winterjasmijn Toverhazelaar KERSTVERSIERINGEN I TAFELVERSIERING vJS"'—IS- ■Si&f2 Hart van klei of mos op een plankje Er is in uw tuin genoeg te vinden om met het Kerstfeest in huis zelf wat versiering te maken. zorgen voor een ondergrond, aangevuld met den nenappels, bemoste takken of wilgenkatjes, die u buiten kunt verzamelen of in de bloemenwinkel en op de markt kunt kopen. Wilt u nog meer va riatie, dan kunt u het geheel completeren met euca- lyptis, dadels of pepers. (Bescherm uw bessen- takken met netten tegen de vogels, vooral op de bes sen van cotoneaster of vuurdoorn hebben ze het ge munt). Het makkelijkste kunt u de takken en de kaarsen in een bal boetseerklei steken, die u met een of meer spijkers op een plankje bevestigt, of op een schaal legt. Op een ondergrond van groen worden de langere takken van wilg of hulst gesto ken. Het hart wordt gevormd door een kaars of dichtbezette hulsttakjes (blad wegknippen), pepers en ander kleurrijk materiaal. Het stukje wordt afge werkt met takjes van coniferen. Maakt u het aan de ene kant wat hoger en zet als tegenwicht de kaars iets uit het midden, dan wordt het geheel niet zo stijf. Goudbespoten, met plastic bessen bezette tak ken of kerstmannetjes horen er niet meer in thuis, wel kunt u wat rode of zilveren ballen van de kerst boom gebruiken. Voor de kersttafel maakt u een laag, langwerpig stukje met korte takjes, die aan alle kanten in het lange „kleibrood" worden gestoken. Evenals bij het kerststukje wordt het materiaal er niet in ge stoken als pennen van een stekelvarken, maar we maken naast elkaar groepjes van enkele takjes hulst, groen of katjes bijeen. Een kerstkrans vlechten we met dun ijzerdraad om een houten hoepel. Naast het al genoemde materiaal wordt ook ijslar.ds mos gebruikt. Op een horizon tale krans worden de kaarsen in stevige houders bevestigd en de krans met linten opgehangen. te zich vinnig vast aan de laatste stro halm voor een finaleplaats. Met groot geweld en een haast volledige opkomst werd Het Oosten daar de dupe van. De complete resultaten in beidé groe pen van de hoofdklasse-damcompeti- ties werden aldus: Hoofdklasse groep A: Den Helder Wormerveer 6-6; Het OostenJozeph Balnkenaar A 614; Den HelderDDD 9-11. Stand der clubs hier nu: Zaandam 5-10; Zaandam 5-10; Joz. Blank. A 6-9; Het Oosten 6-6; DDD 6-6; St. Bavo 5 -1; Wormerveer 4-0; Den Hel der 4-0. Hoofdklasse groep B: DOGOostzaan 12-8; St. Canisius—DST 013-7; Gezel lig SamenzijnJozeph Balnkenaar B 14-6; IJmuidenDiemen 10-10. De eindstand in deze groep werd hier door: Gez. Sam. 7 - 12; IJmuiden 7-12; Diemen 7-9; DCG 7-8; St. Canisius 7-5; Oostzaan 7-4; Joz. Balnk. B 7-3; DSTO 7-3. Voor de Australische Davis-Cup-ploee voor de aanstaande „challenge round tegen Italië zijn gekozen: Neale Fra- ser, Roy Emerson, Rod Laver en Bob Mark. Nu zijn we dan weer in de donkere dagen vóór kerstmis. En straks is het groot feest! De oplossing van de vorige puzzle was zo: HORIZONTAAL: 1. Portier; 6 akker; 7. kerk; 9. zeep; 13. smart; 14. raadsel. VERTIKAAL: 2. Oever; 3. tram; 4. Horizontaal: 1- puntig werktuig - 6. gramschap - 11. deel van de week - 12. metselaarsge reedschap - 14. smal - 15. winter- voertuig - 17. loof boom - 18- roem - 19. plaats in Gel derland - 20. land streek in Tsjecho- Slowakijë - 23. to vergodin - 24. wind richting (afk.) - 26. hoog gebouw - 28- voorzetsel - 29. mondstuk van een kanon - 32. oester- net - 33. luisterrijk 35. noodsignaal - 37. motorpech - 38. in elkaar - 39- deel van de Z. Afr. Unie - 40. bergketen in Z. Amerika - 42. met teer bestrijken - 44. stilstaand wa ter - 45- familielid - 47. neerslag uit de dampkring - 49. Nikkel (afk.) - 50. weekvinnige vis - 52. rondhout aan de mast - 53. voorzet- v sel - 55. pronkkastje (Fr.) - 57. Turks bevelhebber - 58. groet - 59. water in Friesland - 60. vogelprodukt - 61. laagte - 62. meelballetje voor de soep - 64. met te grote toegeeflijkheid opgevoed - 66. hemelgeest - 67. weide (Zuid-Ned) Verticaal: 1. mythologische vrouw met doos - 2. woede (Fr.) - 3- voorzetsel - 4. plaats in N. Holland - 5. zotskolf - 6 vervoermiddel - 7. rivier in Engeland - 8- Oorlogswinst (afk.) - 9. strook in een zeil - 10. dochter van Nereus - li- gemeenschappelijke grond - 13. plaats in Groningen - 16. edelman - 21. kle dingstuk - 22. op grote afstand - 25. vrucht - 27- stad aan de Ganges - 3U. vloeibaar vet - 31. sermoen - 33. vloei stof - 34. binnenste van een sigaar - JO- snijwerktuig - 37. schaakterm - thologisch figuur - 41. Griekse jetter - 43- op geen enkele plaats - 44. niksaaai- der (volkstaal) - 45. familielid - 48. itn- gels bier - 48. naaigerei - 50. handyatsel - 51. molentrechter - 54. soort reclame- 1 licht - 55. plaats in Z- Vlaanderen - 56. Ierse naam voor Ierland -57. bloedvat - 63. landbouwwerktuig - 65- Pers°onhjk voornaamwoord. Oplossingen op briefkaart in te zen den tot en met 24 dec. aan t Kasteel van Aemstel, afd. prijsraadsel, N. Z. Voor burgwal 65, Amsterdam, met vermelding ouder of jonger dan 18 jaar. Horizontaal: 2. a.h.w, - 4. sloep - 6. steriel - 8. steendruk - 10. stoer - 11. stiep - 10 steun - 14. edele - 10. teêlt - 17. ereis - 19. nadir - 20. ribes - 21. le ges - 23. meten - 24. segno - 26- veger - 27 reëel - 29. order - 30. levermeel - 32. kegelen - 33- reces - 34. rug. Verticaal: 1. ahorn - 2. aleer - 3. weids - 4. steen - 5. perte - 6- stout - 7. luide - 8. stelregel - 9, keerregei - 10. steiger - 12. pleiter - 13. sedes - 15. eiber - 16- tal - 18. sen. - 22. Sneek - 23. Meden - 25. oever - 26. vrees - 28. leger - 29. om leg - 31. recul. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 2/ 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 Horizontaal: 36. sla - 38. stère - 40. element - 41. arend - 42. end. Verticaal: 38. sla 36. stere - 35. ele ment - 37. arend - 39. end. De prijswinnaars zijn: J. Franken, As- sendelftstraat 35, Amsterdam; Th. Kapel, de Ruytenstraat 1, Lisse; Mej. T- Zuur bier, Aelbertsbergstraat 33, Haarlem. roede; 5. kaak; 8. emmer; 10. einde; ll' park; 12 stad. De Prijswinnaars: Ie Prijs: Hans v. d. Hulst, Vogelerf zangseweg 364, Vogelenzang; 2e Prijs: Tersie Schipper, Sparren' straat 6, Haarlem; 3e Prijs: Antoon Reeuwijk, Leerrt' bruggenstraat 17, Hillegom. Nieuwe inzendingen liefst per brief kaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In d« linkerbovenhoek schrijven: „Kinder' prijsvraag". AdvertentieI SYDNEY, 17 dec. De vroege!* Australische Davis Cup-speler MervT^ Rose is door Jaroslav Drobny, de nager van de Italiaanse Davis CüPJ ploeg, gecontracteerd als trainer Sirola en Pietrangeli. Rose werd gekozen omdat hij evê^ als Fraser en Laver die naar alle w»9' schijnlijkheid de enkelspelen zull®8 spelen in de eindstrijd Australië-Ital,1 op 26, 27 en 28 december, linkshandig De kampioen van Wimbledon N Fraser (Australië) heeft een aanb° van 50.000 dollar van Jack Kramrij om beroepstennisser te worden, van 0 hand gewezen. (Advertentie) Wie zich NU abonneert ontvangt geheel gratis - zolang d» voorraad strekt een prachtige, veelkleurige gezinskalender met 12 bladen en veel tekst. „Huwelijk en Huisgezin", /-/Nimctkl Je richten aan; Administratie COUPON Postbus 342, Breda. Gelieve ons te noteren voor een jaarabonnement op „Huwelijk en Huisgezin". (l.v.p. biokletters) NAAM: ADRES: WOONPLAATS: IIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIHHIIMIII llllllllflll

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 10